logo logo تعمیر تلویزیون سامسونگ با ما در تماس باشید 021-58941

راهنمای فارسی تلویزیون سامسونگ

راهنمای فارسی تلویزیون سامسونگ
راهنمای فارسی تلویزیون سامسونگ
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله راهنمای فارسی تلویزیون سامسونگ به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

به طور کلی برای نگهداری صحیح از تلویزیون باید در زمینه راهنمای فارسی تلویزیون سامسونگ اطلاعات کافی داشته باشید. ما در ادامه به راهنمای استفاده از تلویزیون سامسونگ برای شما عزیزان میپردازیم. در این مقاله سعی داریم تمامی نکات مرتبط با نحوه نصب و راه اندازی تلویزیون سامسونگ، نحوه اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت، آموزش کار با ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ و … را بررسی کنیم. در ادامه با آی پی امداد همراه باشید.

کاربران گرامی؛ با مطالعه این مقاله در وب اپلیکیشن تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد به تمام پرسش های خود در مورد نحوه استفاده از تلویزیون سامسونگ پاسخ دهید.

کاربران گرامی، برای بهره مندی از خدمات نمایندگی تعمیرات سامسونگ به حفظ کیفیت محصول کمک نمایید و با بهره مندی از تجربیات تعمیرکاران آی پی امداد، محصولات سامسونگ خود را به روز نگه دارید.

دفترچه راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون سامسونگ

در هنگام خرید تلویزیون های سامسونگ از سوی فروشگاه به شما دفترچه راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون سامسونگ تقدیم خواهد شد تا بتوانید تنظیم کانال تلویزیون سامسونگ و اطلاعات مورد نیاز را از روی این دفترچه انجام دهی. از این رو هم از تمام قابلیت های تلویزیون خود استفاده کرده اید و هم توانسته اید در افزایش عمر مفید این دستگاه قدم بردارید.

نحوه نصب و راه اندازی تلویزیون سامسونگ در دفترچه راهنمای فارسی

یکی از اولین و مهمترین مراحل در استفاده از تلویزیون های سامسونگ اطلاع از آموزش نصب صحیح تلویزیون سامسونگ در دفترچه راهنمای فارسی است. در ادامه به آن پرداخته ایم:

 • در ابتدا محل قرارگیری تلویزیون خود را انتخاب نمایید.
 • دقت داشته باشید که بهتر است این فضا در محلی باشد که به پریز برق نزدیک باشد.
 • طبق راهنمای استفاده از تلویزیون سامسونگ بهتر است این دستگاه در فضایی که نور خورشید مستقیم به آن میتابد، قرار نگیرد تا دستگاه شما داغ نگردد.
 • همچنین بهتر است بر فضای بالایی این دستگاه شی ای را قرار ندهید.
 • دقت داشته باشید که بهتر است برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به این دستگاه برای روشن کردن آن از یک محافظ استفاده نمایید تا در صورت نوسانات برقی دستگاه شما آسیب نبیند.

نکاتی که باعث افزایش طول عمر تلویزیون سامسونگ میگردد

اطلاع از نکاتی که باعث افزایش طول عمر تلویزیون سامسونگ میگردد میتواند شما را در استفاده بهتر از این دستگاه یاری نماید. در ادامه این نکات را برای شما آورده ایم:

 • سعی کنید دستگاه را مستقیما به پریز برق متصل نکنید و در اتصال این دستگاه به برق از محافظ استاندارد استفاده نمایید.
 • همچنین بهتر است برای از بین بردن گرد و خاک تلویزیون از دستمال نرم استفاده نمایید. دستمال های زبر ممکن است منجر به خط افتادن بر روی صفحه دستگاه شما گردد.
 • برای جلوگیری از سقوط و وارد شدن آسیب به این دستگاه سعی کنید فضای بالای این دستگاه همیشه خالی باشد. از قرار دادن اشیاء مثل مجسمه و کتابخانه در فضای بالایی این دستگاه خودداری نمایید.
 • طبق اطلاعات راهنمای فارسی تلویزیون سامسونگ بهتر است در صورت کارکرد نادرست این دستگاه در اسرع وقت با نمایندگی تلویزیون سامسونگ تماس حاصل نمایید.

آشنایی با قسمت های مختلف تلویزیون سامسونگ

برای آشنایی با قسمت های مختلف تلویزیون سامسونگ در ادامه به بررسی آنها میپردازیم:

 • صفحه نمایش تلویزیون
 • مین برد تلویزیون
 • آی سی
 • پورت های ورودی
 • رم
 • پایه
 • قاب تلویزیون
 • سیم کشی و اتصالات داخلی
 • کنترل

که تصاویر این قطعات و نحوه و محل قرارگیری آنها را میتوانید در دفترچه راهنمای تلویزیون سامسونگ مشاهده نمایید.

آشنایی با نحوه استفاده از ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ

برای اطلاع شما در استفاده از ریموت کنترل تلویزیون در ادامه به بررسی نحوه استفاده از ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ میپردازیم:

 • در قسمت بالایی این ریموت دکمه on/off دستگاه را مشاهده میکنید که برای روشن و خاموش کردن دستگاهتان باید از آن استفاده نمایید.
 • در قسمت پایین این دکمه اعدادی را مشاهده میکنید که برای انتخاب کانال های تلویزیون از آن استفاده میکنید.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون سامسونگ از دکمه back باید برای برگشت به منوی قبلی در دستگاه خود استفاده کرد.
 • در کنار دکمه vol در این دستگاه علامت +/_ و یا فلش رو به سمت بالا و پایین دیده میشود. برای کم و زیاد کردن صدای دستگاه از این دکمه استفاده میکنید.
 • از دکمه home برای ورود به منوی تلویزیون استفاده میکنید.
 • در صورتی که کابل اچ دی ام آی را به دستگاه اتصال داده اید، برای ورود به منو باید از دکمه HDMI وارد شوید.
 • برای خواندن فلش شما توسط تلویزیون نیز باید دکمه USB را استفاده نمایید.
 • برای تغییر زبان و تنظیمات بیشتر از گزینه MENU وارد setting دستگاه خود میشوید.

محل دقیق قرار گیری این دکمه ها را در راهنمای فارسی تلویزیون سامسونگ با رسم شکل میتوانید مشاهده نمایید.

چگونه گوشی خود را به تلویزیون سامسونگ متصل نماییم؟

بسیاری از تلویزیون های امروزه قابلیت اتصال به تلویزیون را دارند. از این رو در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه گوشی خود را به تلویزیون سامسونگ متصل نمایید:

 • سازنده های تلویزیون های سامسونگ برای ارتباط بین تلویزیون و گوشی برنامه ای با عنوان اسمارت ویو را طراحی نموده اند که شما با استفاده از این برنامه میتوانید به راحتی بین گوشی و تلویزیون خود ارتباط برقرار نمایید.
 • همچنین طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون سامسونگ شما با استفاده از اسمارت ویو میتوانید بازی های تحت وب را نیز به راحتی استفاده نمایید.

نحوه اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت

امروزه امکان اتصال تلویزیون های هوشمند سامسونگ به اینترنت وجود دارد. در ادامه آموزش نحوه اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت در روش های مختلف توضیح داده شده است:

 • ابتدا بر روی ریموت کنترل تلویزیون دکمه MENU را انتخاب نموده و سپس گزینه شبکه یا NETWORK را انتخاب نمایید.
 • با انتخاب گزینه Network Setup می توانید به گزینه های تنظیمات شبکه دسترسی پیدا کنید.
 • در این مرحله لیست شبکه های اینترنت بر روی صفحه نمایش تلویزیون نشان داده می شود که می توانید گزینه Wireless یا اتصال بی سیم را انتخاب نمایید.
 • شبکه Wifi مورد نظر خود را از لیست انتخاب کرده و سپس گذرواژه خود را وارد نمایید.
 • هنگامی که تلویزیون به اینترنت متصل شود، می توانید پیغام اتصال موفقیت آمیز را مشاهده نمایید.

وظیفه ی موتور پردازشگر در تلویزیون سامسونگ چیست؟

یکی از قابلیت های مهم در تلویزیون های سامسونگ موتورهای پرقدرت پردازشگر در این دستگاه هستند. در ادامه به بررسی وظیفه موتور پردازشگر در تلویزیون سامسونگ میپردازیم:

 • این موتورها امکان پخش تصویر با بالاترین کیفیت را در اختیار بیننده قرار میدهند.
 • همانطور که در راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون سامسونگ نیز به آن اشاره شده است، با استفاده از این قابلیت میتوانید فیلم، بازی و انیمیشن را در این دستگاه مشاهده نمایید.

نتیجه گیری از راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون سامسونگ

همانطور که در قسمت های قبل نیز گفته شد، در هنگام خرید تلویزیون های سامسونگ به شما دفترچه راهنمای تلویزیون سامسونگ ارائه میگردد تا شما بتوانید از تمام قابلیت های این دستگاه استفاده کنید. همچنین با استفاده درست از تلویزیون خود میتوانید عمر مفید این دستگاه را نیز بالا ببرید، این اطلاعات را در مقاله بالا نیز میتوانید مطالعه نمایید. در صورتی که تلویزیون شما با خرابی روبه رو شد می توانید برای عیب یابی تلویزیون از متخصصین آی پی امداد کمک بگیرید.

مناطق تحت پوشش آی پی امداد

تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شمال تهران

شمیرانات، الهیه، نیاوران، فرمانیه، کامرانیه، بلوار کاوه، سعدآباد، جماران، جمشیدیه، زعفرانیه، فرشته، تجریش، اقدسیه، آجودانیه، پاسداران، دیباجی، شریعتی، دولت، ظفر، یخچال، جردن، اندرزگو، میرداماد، شریعتی، پل رومی، زرگنده، شهرک غرب، سعادت آباد، آتی ساز

تعمیرات تلویزیون سامسونگ در مرکز تهران

انقلاب، میدان ولیعصر، فاطمی، یوسف آباد، مطهری، عباس آباد، میدان ونک، شیخ بهایی، شیراز، امیر آباد، کارگر شمالی، شهرک والفجر، شهر آرا، جلال آل احمد، شهرک آزمایش، گیشا

تعمیرات تلویزیون سامسونگ در غرب تهران

صادقیه، ستارخان، توحید، مرزداران، بلوار فردوس، جنت آباد، شهرک راه آهن، دریاچه چیتگر، پونک، ستاری، شهران، شهرک اکباتان، تهرانسر، کن، شهر زیبا، سردار جنگل، آیت الله کاشانی، خلیج فارس

تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شرق تهران

تهرانپارس، نارمک، رسالت، سید خندان، پیروزی، افسریه، آهنگ، حکیمیه، ارتش، لویزان، شیان

تعمیرات تلویزیون سامسونگ در جنوب تهران

منیریه، حافظ، شاهپور، نازی آباد، خانی آباد، جوادیه، راه آهن، انقلاب، آزادی، نواب، جمهوری، ولیعصر، قزوین، یافت آباد، شادآباد، امازاده حسن، مهرآباد، شهر ری، باقر شهر، ورامین، عبدل آباد

با توجه به قیمت این روز های تلویزیون سامسونگ بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر تلویزیون سامسونگ چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت تلویزیون سامسونگ را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت تلویزیون سامسونگ خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از تلویزیون سامسونگ با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای تلویزیون سامسونگ به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون سامسونگ توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

4 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. شهرام مرتضوی 02 آذر 1401

  با عرض سلام وخسته نباشید من اسپیکر مدل لاجیتک مدل Z506 پنج کاناله رو میخوام وصل کنم به ساند بار سامسونگ در اصل میخوام صدای ریسیور را که الانه از طریق وای فای به تلویزیون سامسونگ متصل هستش این اسپیکر لوجیتک رو به ساند بار متصل کنم که به جای دو خروجی صدا ۵ خروجی رو دریافت کنم طریقه اتصال به این ساند بار به اسپیکر پنج کانال لاجیتک را میخوام هر کاری کردم نتونستم متصل بشم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید با تشکر دوباره .......شهرام

  پاسخ دادن
 2. محمد دربهشتی 27 آبان 1401

  سلام وقت بخیر تلویزیون من سامسونگ مدل ۷۰۰۰ است ایا می شود کانالی را هیدن (مخفی) کرد . ممنون میشم راهنمایی کنید .

  پاسخ دادن
  محمد علی 04 شهریور 1401

  باسلام آیا تلویزیون سامسونگ مدل پلاسما تعمیر می‌شود چهار خط افقی روی صفحه تلویزیون افتاده است و رنگ تلویزیون هم نسبت به اول کمتر شده است در صورتی رفع این در مورد که متذکر شدم لطفاً راهنماییم بنمایید ممنون

  پاسخ دادن
  امیر 15 دی 1400

  سلام سامسونگ 58 گرفتم اصلی زبان فارسیم نداره توقسمت استور مد که از حالت فروشگاه به خانگی میخواد بره صفحه کیبورد نمایش داده نمیشه برای وارد کردن رمز کسی میتونه کمک کنه سری جدیده سامسونگه کنترلشم بدون حروفه واعداده

  پاسخ دادن