021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیرات یخچال در تهران با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

تعمیر یخچال

9 آبان 1395
تعمیر یخچال

تعمیر یخچال در شرق، غرب، شمال و جنوب تهران توسط تعمیرکار آی پی امداد در محل عیب یابی و رفع مشکل میگردد. توجه داشته باشید که تعمیرات انواع یخچال فریزر در ipemdad بدون خروج دستگاه از منزل انجام میشود و تنها در صورتیکه قطعه ای معیوب به مانند یخساز یا برد الکترونیکی، نیاز به تعمیر داشته باشد از دستگاه شما باز میشود و جهت تعمیر و رفع مشکل توسط تعمیرکار آی پی امداد به کارگاه مجهز این مجموعه تحویل داشته میشود و حتی الامکان در همان روز یخچال فریزر معیوب شما بعد از تعمیر، صحیح و سالم تحویل شما داده میشود.

تعمیرات یخچال تخصص میخواهد و با استفاده از تعمیرگاه های غیر مجاز ضرر مالی و جبران ناپذیر یه دستگاه شما وارد میشود.

فرقی نمیکند که یخچال شما چه برندی داشته باشد، در آی پی امداد انواع تعمیرات یخچال برندهای مختلف همراه با قطعات فابریک و ضمانتنامه رسمی انجام میگردد.

این واقعیت را بپذیرید که با استفاده از خدمات تعمیرکار آی پی امداد تا 75% در هزینه تعمیر یخچال صرفه جویی خواهید نمود.

نحوه تماس و استفاده از خدمات تعمیر یخچال در تهران

اینجا تعمیرگاه مجاز انواع یخچال و یخچال فریزر در تهران است. الان که وارد این صفحه شدید به احتمال زیاد یه مشکلی با یخچالتون دارید. هر مشکلی که دارید ما میتونیم خیلی سریع یخچاله مریضتون رو خوب کنیم!! آخه ما متخصص و نمایندگی تعمیر یخچال در تهران هستیم.

نحوه استفاده از خدمات تعمیرات یخچال در تهران:

 • در ابتدا با نزدیکترین شعبه نمایندگی تعمیرات یخچال در انتهای صفحه یا شماره مرکزی 02158941 تماس حاصل نمایید.
 • همچنین برای استفاده از خدمات تعمیرات یخچال فریزر میتوانید در سایت آی پی امداد به ثبت درخواست آنلاین بپردازید.

هر کجای تهران بزرگ که باشید، مجموعه آی پی امداد خدمات تعمیر یخچال را در محل یا منزل شما ارائه میدهد.

 • بعد از تماس؛ مشخصات شما ثبت میگردد و نام تکنسین با کد اشتراک به همراه شما پیامک میشود.
 • تعمیرکار مجموعه آی پی امداد ظرف کمتر از یکساعت در محل شما برای ارائه خدمات حاضر میشود.
 • نسبت به برند دستگاه شما؛ تعمیرات یخچال با استفاده از قطعات فابریک انجام میگردد.
 • بعد از اتمام کار فاکتور و ضمانتنامه رسمی نسبت به خدمات تعمیر یخچال؛ ارائه میگردد.
 • در مرحله آخر نسبت به رضاتمندی شما در ارتباط با خدمات تعمیرات یخچال پرسش میشود و هرگونه انتقادی را سرلوحه کار خود قرار میدهیم.

به خواندن ادامه دهید تا با نمایندگی های تعمیرات یخچال آاگ، بوش، جنرال الکتریک، دوو، آدمیرال، سامسونگ، الجی، بکو، کنوود، زیمنس، ویرپول، باکنشت، کنوود، وستینگهاوس، فریجیدر، هیتاچی، اسنوا، بلومبرگ، کنمور، ماژیک شف، ناسیونال، هایسنس، وست پوینت، میتسوبیشی، یخچالهای ایرانی، آموزش تعمیرات یخچال، راهنمای خرید و راهنمای تعمیرات آشنا شوید.

تعمیر یخچال در محل

خوبه که بدونین ما همه نوع یخچالی رو در محل تعمیر میکنیم. یخچالا مدلهای مختلفی دارن مثله:

 • یخچال خانگی
 • یخچال فریزر
 • ساید بای ساید
 • صنعتی
 • صندوقی
 • ایستاده
 • یخساز و ..

خدمات تعمیر یخچال در محل شامل همه این موارد میشود. اگر شما هرکدوم از این نوع یخچال هارو دارین و یخچالتون به تعمیر نیاز داره ما آماده ایم که به سرعت و با کیفیت مشکلتون رو حل کنیم.

از مزیت های استفاده خدمات تعمیرات یخچال در محل به شرح زیر میباشد:

 • هنگامیکه تعمیر یخچال در محل یا منزل شما عزیزان انجام گردد دغدغه ای بابت جابه جایی دستگاه نخواهید داشت.
 • هزینه جابه جایی یخچال سنگین میباشد و با استفاده از خدمات تعمیرات یخچال در منزل از این هزینه معاف میشوید.
 • یخچال یک دستگاه مصرفی و شخصی به شمار می آید و طبیعتا هنگام تعمیرات علاقه مند به حضور در کنار تکنسین میباشید که این امر تنها در “خدمات در محل” امکان پذیر میباشد.
 • از ابتدا تا انتها در جریان خدمات تعمیر یخچال خود قرار میگیرید.

اگر دستگاه شما خراب است، همین حالا با خدمات تعمیر یخچال در منزل تماس حاصل نمایید تا از تعمیرات متمایز در تهران بهره مند شوید.

کاربران گرامی پیسنهاد میکنم، قبل از اینکه به دنبال تعمیرات یخچال فریزر در منزل باشید، بهتر است به موارد مهم در این صفحه توجه نمایید، شاید با مطالعه آن ها دیگر نیازی به تعمیر یخچال فریزر خود در محل نداشته باشید.

خدمات یخچال فریزر در منزل

خدمات تعمیرات یخچال فریزر در منزل به شرح زیر میباشد:

امروزه تعمیرات یخچال فریزر در منزل فراگیر شده است و معمولا برای رفاه مصرف کنندگان در سراسر تهران خدمات در محل انجام میگردد تا باعث جلب رضایت مشتری شود، اما باید در نظر داشته باشید که وجه تمایزی در بین خدمات دهنده ها میباشد.

تفاوت خدمات تعمیر یخچال فریزر در آی پی امداد با دیگر شرکت ها:

 • بعد از تماس برای درخواست تعمیر یخچال در منزل؛ تعمیرکار آی پی امداد ظرف کمتر از یکساعت در محل شما حاضر میشود.
 • تعمیرکار مجموعه آی پی امداد برای خدمات تعمیرات یخچال فریزر در منزل با لباس فرم و تجهیزات ابزاری کامل در محل شما حضور پیدا میکند.
 • هنگام حضور تعمیرکار آی پی امداد کلیه مسائل بهداشتی جهت ارائه خدمات رعایت میشود.
 • تعمیرات در همان منزل شما بدون خروج دستگاه در کمترین زمان انجام میگردد.

سیستم برودت در یخچال فریزر ها تقریبا یکسان میباشد، اما عیب یابی هر برند متفاوت است. تعمیرکار یخچال فریزر در آی پی امداد، برای هر برند متفاوت میباشد. در نظر داشته باشید که تعمیر یخچال های آمریکایی، اروپایی، آسیایی و حتی ایرانی با هم متفاوت است. حتی عیب یابی یخچال هیمالیا با برند امرسان یا سینجر متفاوت است و هر تکنسین نسبت به یک سری از برندها تخصص دارد و برای تعمیرات یخچال فریزر در مجموعه آی پی امداد، سرویس کاران کاملا تفکیک شده اند تا رفاه و آرامش را برای شما به ارمغان بیاوریم.

50 درصد سرعت بیشتر خدمات یخچال فریزر در مجموعه آی پی امداد

50 درصد سرعت بیشتر در تعمیرات یخچال یک شعار نیست و واقعیت میباشد. در نظر داشته باشید که اگر یخچال فریزر شما نیاز به تعمیر داشته باشد و خیلی زود به رفع مشکل نپردازید با ضرر مالی مواجه خواهید شد. یخچال محل نگهداری مواد غذایی است و اگر خراب باشد یا نیاز به تعمیر داشته باشد و تعمیرکار یا تعمیرگاه مجاز در دسترس شما نباشد، تعمیر یخچال یک معضل خواهد شد که در نهایت باید تمام مواد غذایی را دور بی اندازید، چون فاسد شده اند!

تعمیرکار آی پی امداد به صورت شبانه روزی در خدمت مشتریان خود در شهر تهران میباشد. حساسیت تعمیرات یخچال در کمترین زمان را درک میکنیم و برای شما ارزش قائل هستیم و سعی میکنیم در کمترین زمان و با بهترین خدمات یخچال شما را تعمیر کنیم.

اگر در حین تعمیرات یخچال با خرابی برد الکترونیکی یا قطعه ای مواجه شدیم که با نبود آن دستگاه از کار می افتد، یک قطعه جایگزین را تا زمان برطرف کردن مشکل در اختیار شما قرار میدهیم. تعمیرکاران آی پی امداد اگر قصد تعمیر یخچال یا هر محصول دیگری را داشته باشند، خودشان را جای شما قرار میدهند تا با ارائه بهترین خدمات، بیشترین رضایت را از شما دریافت کنیم.

با استفاده از خدمات آی پی امداد بابت تعمیر یخچال در محل تا 75 % در هزینه ها و 50 % در زمان صرفه جویی نمایید.

مشکلاتی که شما را نیازمند تعمیرکار یخچال میکند

مشکلات مختلفی میتواند برای یخچال شما به وجود بی آید که در نهایت مجبور به پیدا کردن تلفن سرویس کار یخچال خواهید شد به شرح زیر میباشد:

 1. صدای زیاد یخچال فریزر دلیل آشکاری است که تلفن را بردارید و برای تعمیر یخچال خود با تکنسین آی پی امداد تماس حاصل نمایید.
 2. امکان دارد دستگاه شما یکسره کار کند و نگران سوختگی موتور یخچال خود شوید.
 3. شاید لاستیک دور درب یخچال فریزر شما آسیب ببیند و مشکل برفک برای دستگاه شما ایجاد کند.
 4. داغ شدن بیش از حد موتور یکی دیگر از مشکلاتی است که میتواند شما را نیازمند سرویس کار یخچال کند.
 5. اگر فریزر به خوبی مواد غذایی را منجمد نکند باعث آزار شما و حتی به مرور زمان فاسد شدن مواد غذایی میشود که نیازمند تعمیرکار یخچال میشوید.
 6. اگر دستگاه شما روشن نشود، طبیعتا به دلیل عدم استفاده از آن نیازمند یخچال ساز میشوید.
 7. بارزترین مشکل برای یخچال سرد نکردن آن میباشد، که در این مواقع باید به دنبال تعمیرگاه یخچال در محله خود باشید.

اگز هزینه تعمیرات یخچال برای شما سنگین میباشد و دوست دارید با دانش خود عیب یابی و تعمیر را انجام دهید، پیشنهاد میکنم حتما از بخش پرسش و پاسخ سایت آی پی امداد کمک بگیرید تا به مرور زمان خودتان تعمیرکار یخچال شوید.

چیکار کنیم تا یخچال کمتر به تعمیر نیاز داشته باشه؟!

اگر یخچال شما زیاد نیاز به تعمیر پیدا میکنه و یا دوست ندارید هزینه تعمیرات بابت رفع مشکلات یخچال فریزر خود پرداخت کنید، پیشنهاد میکنم برای نگهداری این دستگاه به موارد زیر توجه نمایید.

 1. هنگام خرید یخچال فریزر حتما به مصرف انرژی آن توجه نمایید.
 2. استفاده از محافظ برق باعث میشود تا به دلیل نوسانات برق، یخچال شما از تعمیر مصون بماند.
 3. برای شروع به کار یخچال پس از وصل آن به برق درجه ترموستات را روی مقدار متوسطی قرار دهید.
 4. اگر یخچال شما برفک میزند سریعا به صورت دستی برفک زدایی نمایید.
 5. چنانچه برفک زدایی در یخچال شما به صورت اتوماتیک انچام میشود، اما برفک ها آب نمیشوند، سریعا قطعا دیفراست را بررسی نمایید.
 6. هرگز با وسایل نوک تیز اقدام به کندن یخ نکنید زیرا جنس اواپراتور از آلومینیوم است و به سادگی سوراخ و گاز یخچال خارج میشود.
 7. یخچال خود را در کنار اجاق گاز یا دستگاه های حرارت زا قرار ندهید.
 8. حداقل 2 سانتی متر پیرامون یخچال فاصله داشته باشد.
 9. مواد غذایی گرم را داخل یخچال قرار ندهید.
 10. از قرار دادن مواد غذایی بدون درپوش در داخل یخچال خودداری کنی، امکان گرفتگی فاضلاب به دلیل ریختن مواد غذایی وجود دارد.
 11. برای تمیز کردن یخچال فریزر حتما آن را از برق بکشید و به نظافت بیرونی و پشت دستگاه اهمیت دهید.
 12. بعد از جابه جایی حداقل دوساعت پس از تغییر محل یخچال فریزر را به برق متصل نمایید.
 13. در مواقعی که برای مدت کوتاهی خانه را ترک می کنید و یا به مسافرت می روید ترموستات یخچال را روی درجات پایین تر تنظیم نمایید.

تعمیرکار یخچال آی پی امداد برای تعمیر در منزل خودتان چه راهکار هایی دارد؟

گاهی مواقع شما متوجه می شوید که یخچال فریزر شما به درستی کار نمی کند و شما نیازمند تعمیر یخچال فریزر میشوید و این ممکن است شما را دچار نگرانی کند (نگرانی بابت اوضاع اقتصادی). مثلا در مواردی مشاهده می کنید که چراغ آن روشن نمی شود و یا ممکن است در اثر کمبود سرمایش، مواد غذایی را در داخل آن به خوبی و در شرایط خنک نگهداری ننماید. اما شما قطعا نمیدانید که مشکل کجاست؟

آیا مشکلی برای یخچال به وجود آمده  که خود شخص می تواند آن را به راحتی تعمیر نماید؟ یا مسئله تخصصی بوده و نیاز به یک تعمیرکار یا تکنسین یخچال می گردد؟ به هر حال بد نیست بدانید که در بیشتر موارد مشکلاتی از این دست را اگر بتوانید خودتان برطرف نمایید این به منزله آن است که از یک تعمیرات یخچال کامل که تبعا هزینه ای نسبی برای شما خواهد داشت نجات پیدا می کنید.

تعمیرکار آی پی امداد در ادامه به آموزش تعمیر و رفع مشکلات متعددی که میتواند برای یخچال فریزر شما به وجود بی آید میپردازد.

کاربران گرامی اگر با آموزش های زیر، مشکل یخچال فریزر شما برطرف نشد، پیشنهاد میکنم برای اینکه تعمیر یخچال فریزر برای شما رایگان یا با کمترین هزینه انجام شود، به مقالات آموزشی در سایت آی پی امداد نگاهی بی اندازید و یا در بخش پرسش و پاسخ سوال خود را مطرح کنید تا کارشناسان این مجموعه به صورت آنلاین و کاملا رایگان در تعمیر یخچال راهنمای شما باشند.

آیا اصلا یخچال فریزر شما نیاز به تعمیر دارد؟

برای تعمیرات یخچال در منزل توسط خودتان، اقدامات موارد زیر همراه با رعایت نکات ایمنی الزامی است.

 • در صورتی که از دیوار فاصله گرفته باشد آن را به مکان اولیه خود انتقال داده و از صحت وصل بودن دوشاخه یخچال به پریز برق اطمینان حاصل نمایید.
 • هرگونه گره خوردگی و کاهش اندازه سیم ممکن است منجر به نقص در یخچال فریزر شما شود.

قبل از تماس با تعمیرکار یخچال، حذف کامل سیم رابط بین یخچال و ورودی برق را بررسی کنید:

 • شما باید در صورت استفاده از سیم رابط بین یخچال و ورودی برق آن را به طور کامل حذف نمایید.
 • سیم رابط ممکن است مخدوش و یا آسیب دیده باشد و به همین خاطر علت روشن نشدن یخچال قرار گیرد.

ابتدا دستگاه برقی دیگر را با همان پریز چک کنید و بعد با تکنسین یخچال تماس بگیرید:

 • دستگاه برقی سالم دیگر را در مجاورت یخچال به همان پریز برق متصل کنید و جریان برق را در دستگاه جدید امتحان نمایید.
 • اگر دستگاه جدید نیز روشن نشود متوجه خواهید شد که فیوز برق شما دچار اشکال می باشد.
 • راهکار دیگر این است که دو شاخه یخچال را به پریزی دیگر متصل کنید.

قبل از استفاده از خدمات تعمیر یخچال، قطع و وصل کردن جریان برق را انجام دهید:

 • جریان برق یخچال را برای مدتی قطع کرده و دوباره وصل کنید.
 • برای ریست کردن جریان برق شما باید سراغ جعبه قطع مدار و فیوز برق رفته و این کار را انجام دهید.
 • با این کار جریان برق کلی مدتی قطع شده و دوباره به کار انداخته می شود.

حالا با رعایت موارد بالا متوجه خواهید شد که یخچال شما نیاز به تعمیر دارد یا خیر؟ آیا لازم است با تعمیرگاه یخچال تماس بگیرید یا نه؟

برای تعمیر یخچال چه ابزاری لازم است؟

قبل از هرگونه اقدامی جهت تعمیر یخچال، لازم است که مراحل مختلف پیش بینی و طراحی گردد. قطعات جایگزین شده و ابزارهای لازم باید در دسترس باشد، برای رسیدن به نتیجه مطلوب ابتدا باید عیوب سیستم را جستجو کرد؛ البته برای مقابله با مشکلات به وجود آمده تشخیص درست و قابل اجرا داشتن اطلاعات کافی راجع به محصول و در اختیار بودن ابزار لازم برای مهندسین ضروری می باشد.

در این مرحله نمیتوان به جزئیات مشکل پی برد اما میتوان ماهیت آن را تشخیص داد.

ابزارهای زیر جهت شناخت معایب سیستم و تعمیرات یخچال ضروری می باشد.

 1. پیچ گوشتی و ابزار مناسب
 2. کپسول گاز و ملحقات مربوط به شارژ گاز
 3. لامپ تست
 4. فشار سنج و شیرهای سرویس
 5. آمپرسنج

کاربران گرامی آی پی امداد توجه نمایید که تعمیر یخچال یک کار تخصصی است و حتما باید توسط تکنسین یا سرویس کاری که تجربه دارد، عیب یابی شود. در نظر داشته باشید که با عیب یابی اشتباه، امکان دارد به دستگاه خود آسیب برسانید و در نهایت متحمل پرداخت هزینه بیشتری برای تعمیرات یخچال فریزر خود خواهید شد.

تعمیر یخچال که سرما ندارد

اگر یخچال شما سرما ندارد و دنبال تعمیر این مشکل هستید، در ابتدا باید به نوع دستگاه خود توجه نمایید. یعنی یخچال شما مکانیکی است یا الکترونیکی؟ تعمیر یخچال در دستگاه های مکانیکی و الکترونیکی متفاوت میباشد.

اگر یخچال شما مکانیکی است و سرما ندارد، برای تعمیرات یخچال موارد زیر را بررسی نمایید:

 1. دقت نمایید تا مشکل سرد نبودن یخچال شما مربوط به پارگی یا دفرمه شدن لاستیک دور درب نباشد.
 2. تعمیرکار یخچال در آی پی امداد، بعد از بررسی مورد بالا به سراغ ترموستات میرود و اگر خراب باشد، سریعا اقدام به تعویض میکند.
 3. مورد بعدی که نیاز است تکنسین یخچال بررسی کند، نشتی گاز میباشد.
 4. در آخر هم باید به بررسی خرابی در موتور و یا رله اورلود کمپرسور بگردید.

اگر یخچال فریزر شما خنک نمیکند، اما الکترونیکی است، برای تعمیر یخچال باید موارد زیر را بررسی نمایید.

 • علاوه بر بررسی لاستیک دور درب، کمپرسور و یا نشتی گاز که در یخچال های مکانیکی هم این موارد یکسان است، باید قطعات مربوط به دیفراست چک شود.
 • قطعات دیفراست شامل سنسور دیفراست، ترمودیسک، ترموفیوز، برد الکترونیکی و المنت میباشد

این قطعات وظیفه برفک زدایی را در یخچال فریزرهای الکترونیکی بر عهده دارند.

 • توجه داشته باشید که فن از طریق فریزر و دمپر در یخچال برودت را تامین میکند.
 • اگر یخچال سرما ندارد، یک یخچال ساز ماهر باید فن هم بررسی کند.
 • شاید تعمیرکار سیار یخچال این موضوع را به شما نگوید که، از قرار دادن مواد غذایی در جلوی دریچه دمپر باید خودداری کنید تا برودت به راحتی از آن طریق وارد یخچال شما شود.
 • بنابراین اگر یخچال شما مشکل خنک نکردن دارد و نیازمند تعمیر شدید، حتما چک کنید تا دریچه دمپر به درستی برودت را انتقال دهد و مسدود نباشد.

تعمیرات یخچال فریزر که فریزر آن سرما دارد ولی یخچال خنک نمیکند

فرایند سرما سازی در یخچال ها بسیار ساده است. برودت داخل یخچال از فریزر تامین میشود. اما چجوری؟

اگر فریزر سرما دارد ولی یخچال برودت لازم را ندارد، برای تعمیرات یخچال فریزر در وهله اول به بررسی دریچه دمپر بپردازید، همانطور که در بالا گفتم شاید به دلیل مسدود بودن دریچه سرما به یخچال منتقل نشود.

شاید دریچه دمپر خراب شده باشد و یا با مواد غذایی جلوی آن گرفته شده باشد. در مرحله بعد چک نمایید تا فن فریزر سالم باشد. همانطور که میدانید سرما از طریق فریزر وارد یخچال میشود و این فرایند به عهده فن است.

برای تعمیر یخچال در منزل خودتان جهت رفع مشکل سرما نداشتن یخچال، سریعا اقدام به تعویض فن نکنید، شاید پروانه های فن مشکل داره. شاید با زدن کمی روغن به میل شفت پروانه های فن مشکل برطرف شود و یا پروانه به کشوهای فریزر برخورد کرده و موجب آسیب به این قطعه شده و احتمالا با تعویض پروانه ها مشکل حل خواهد شد. و علاوه بر اینکه به تعمیرگاه یخچال نیاز نخواهید داشت، و با تعویض پروانه به جای فن در هزینه هم صرفه جویی مینمایید.

تعمیر فریزر که مواد غذایی را منجمد نمیکند

خب حالا که با قطعات دیفراست و تفاوت یخچال های الکترونیکی و مکانیکی آشنا شدید، برای تعمیر فریزر که مواد غذایی را منجمد نمیکند، موارد زیر را برای مدل های مختلف در صورت داشتن هر قطعه تعمیرکار یخچال باید بررسی کند.

 • خرابی ترموستات
 • نشتی گاز
 • خرابی رله اورلود، خازن کمپرسور یا خود موتور
 • مشکل در فن
 • معیوب بودن هر کدام از قطعات دیفراست

تعمیرات موتور یخچال که داغ کرده

توجه داشته باشید که طبق نظریه اکثر سرویس کاران یخچال، گرمای موتور تا حدی طبیعی است. اما اگر بیش از حد داغ کرده به دلیل یکی از موارد زیر است و برای تعمیر یخچال در محل خودتان به بررسی آن ها بپردازید.

 • اگر مدار گاز کیپ کرده باشد و کمپرسور مکرر قصد کمپرس کردن گاز را داشته باشد، اما موفق نشود، موتور داغ میکند.
 • خرابی اجزای موتور به مانند رله اورلود و یا خازن باعث داغ شدن کمپرسور میشود.

توجه داشته باشید که در بعضی از مدل ها کنار کمپرسور علاوه بر رله اورلود خازن هم تعبیه شده است.

 • اگر کمپرسور سوخته باشد داغ میکند، و باید از یک تعمیرکار یخچال برای تعویض کمک بگیرید.
 • اگر ساید بای ساید دارید، احتمالا در کنار کمپرسور یک فن تعبیه شده است و خرابی آن باعث داغ کردن موتور میشود، که باید آن را تعویض کنید.

تعمیرکار آی پی امداد در این مقاله سعی دارد شما را راهنمایی کند تا تعمیر یخچال فریزر برای شما با کمترین هزینه انجام شود، بنابراین با دقت به خواندن ادامه دهید.

تعمیر مشکل برفک در یخچال فریزرها

اگر یخچال مکانیکی دارید که بدون برد الکترونیکی میباشد، برای تعمیر مشکل برفک زدن، در ابتدا باید بررسی نمایید تا مشکل از لاستیک دور درب و یا خرابی ترموستات نباشد. برای تعمیر یخچال فریزر در این مواقع باید اقدام به تعویض قطعات ذکر شده نمایید.

طبق نظریه تعمیرگاه یخچال در آی پی امداد، عدم برفک زدایی در یخچال های نوفراست مربوط به خرابی لاستیک و یا قطعات دیفراست میباشد. همانطور که در بالا اشاره کردیم قطعات دیفراست شامل سنسور دیفراست، برد الکترونیکی، ترمودیسک، ترموفیوز و المنت است.

چک کردن فن هم در صورت مشکل برفک زدن لازم است. توجه داشته باشید که اگر قسمت فاضلاب یخچال یا فریزر شما گرفتگی داشته باشد، منجر به برفک زدن میشود و برای تعمیر یخچال در این مواقع باید اقدام به رفع گرفتگی در قسمت فاضلاب نمایید که تعمیرکار آی پی امداد در یک ویدیوی آموزشی این مشکل را به صورت عملی شرح داده است که میتوانید از طریق منو به ویدیو های آموزشی آی پی امداد دسترسی داشته باشید.

تعمیرکار آی پی امداد برای تعمیرات مشکل صدا در یخچال فریزر چه پیشنهادی دارد؟

تعمیرکار آی پی امداد برای اینکه هزینه کمتری جهت تعمیرات یخچال پرداخت نمایید، در ادامه به راهنمایی رفع مشکل صدا در یخچال فریزر پرداخته است که با دقت مطالعه نمایید تا در منزل خود این مشکل را برطرف کنید.

 • خرابی فن ها، فن فریزر و یا فن کنار کمپرسور از شایع ترین دلایل صدا در یخچال فریزر ها میباشند.
 • در بسیاری از مواقع برخورد فن با بدنه و یا کشوها فریزر و یا برفک های آب نشده، منجر به صدای آزاردهنده در دستگاه میشود.
 • اگر توده ای از برفک جمع شده و آب نمیشود به رفع مشکل برفک زدن بپردازید.
 • چنانچه پروانه فن به کشوهای فریزر برخورد میکند و صدا میدهد، برای رفع مشکل کمی کشو را جابه جا کنید.
 • در صورت خرابی فن هم، اقدام به تعویض نمایید.
 • احتمال اینکه با روغن زدن به میل شفت فن صدا از بین برود هم هست.
 • همیشه به تراز بودن یخچال خود اهمیت دهید.
 • تراز نبودن منجر به تولید صدا در یخچال فریزر میشود.
 • موتور یخچال از طریق اتصالات بر روی یک پایه نصب شده است.
 • اگر در هنگام راه اندازی اتصالات شل شده باشد، منجر به تولید صدا در یخچال شما خواهد شد که لازم است پایه ها را محکم کنید.
 • شاتون زدن کمپرسور یخچال از دیگر دلایل صدا میباشد که برای تعمیر باید موتور را تعویض نمایید.

تعمیر اتومات نکردن یخچال

برای برطرف کردن مشکل و تعمیر اتومات نکردن یخچال موارد زیر را بررسی نمایید.

 • اولین مورد خرابی لاستیک میباشد که در تمام دستگاه بررسی این مشکل ضروری است.
 • اگر ترموستات یخچال شما معیوب باشد، کمپرسور فرمان اتومات کردن نمیکند و باید ترموستات را تعویض کنید.
 • اگر به جای ترموستات در دستگاه شما سنسور، تایمر یا برد الکترونیکی تعبیه شده است، برای تعمیر مشکل اتومات نکردن یخچال در وهله اول به بررسی خرابی آن ها بپردازید و در صورت لزوم تعویض شود.
 • نشتی گاز هم از دیگر دلایل اتومات نکردن یخچال است.
 • به صورت کلی باید توجه داشته باشید که هر عاملی منجر به عدم سرما سازی در یخچال شود، با مشکل اتومات نکردن مواجه خواهید شد.
 • برای تعمیر یخچال در این مواقع سرویس کار مربوطه باید تمام نکات را دقت کند.

نکاتی مهم هنگام تعمیر یخچال فریزر

 • قبل از شروع به کار تعمیرات یخچال باید بررسی دقیق انجام داد و قبل از اطمینان از معیوب بودن کمپرسور هرگز نباید آن را از سیستم جدا نمود.
 • با توجه به گران بودن تعمیر یخچال، آزمایش کردن کمپرسور قدیمی بسیار مثبت و به صرفه خواهد بود.
 • درب یخچال باید به گونه ای باشد که اگر آن را 90 درجه باز کردید به آرامی بسته شود.
 • با مشاهده دقیق رنگ روغن کمپرسور، میتوان از کیفیت آن مطلع شد.
 • اگر روغن کمپرسور تیره بود بهتر است کمپرسور تعویض گردد.
 • شارژگاز یخچال یک کار تخصصی است و بهتر است در یک مکان آزاد انجام شود.
 • هنگام بریدن لوله کاپیلاری باید مراقب بود که از تغییر شکل دادن و ناصاف بریدن جلوگیری شود.
 • به عنوان یک قاعده کلی باید به خاطر داشت که سیستم محتوای مبرد را به هیچ وجه نباید حرارت داد و نه جوشکاری کرد.
 • برای جلوگیری از ورود هوا و رطوبت در موقع تعمیر یخچال، سرعت عمل بسیار مهم است.
 • مسئله کنترل سیستم از نظر نشتی بسیار حائز اهمیت است.
 • نشتی یا شارژ کم با خنک کنندگی کم مشخص میشود.
 • سوختن موتور باعث اسیدی شدن سیستم میگردد.
 • خرابی المنت حرارتی (گرمکن) باعث میشود توده های یخ و برفک تولید شده ذوب نشود که جهت رفع این عیب ابتدا المنت را توسط اهم متر یا لامپ تست آزمایش و سپس کلید فرمان المنت که به صورت دستی یا خودکار است را بررسی میکنیم.
 • بعضی اوقات قسمتی از اواپراتور سرد نمیشود (برفک نمیزند) که دلیل آن وجود روغن در اواپراتور است.
 • ترموستات ها از نظر تنظیم درجه برودت به سه دسته تقسیم میشوند : زیر صفر، بالای صفر و هر دو

نحوه باز کردن قطعات یخچال

برای اینکه تعمیر یخچال فریزر به صورت اصولی انجام شود، بسیار مهم است که طریقه باز کردن قطعات را بدانید. در این بخش توضیحات مختصری داده ایم که پیشنهاد میکنم برای دانش بیشتر از تعمیرات یخچال حتما ویدیو های سایت آی پی امداد را مشاهده نمایید تا به راحتی در منزل خود قطعات را باز نمایید.

نحوه باز کردن ترموستات جهت تعمیرات یخچال:

 • ابتدا دو شاخ را از برق کشیده سپس پیچهای مربوط به محفظه ترموستات را باز کرده و ولوم ترموستات را با دست بیرون میکشیم.
 • در زیر ولوم ترموستات، مهره هشت گوشی وجود دارد.
 • به وسیله انبردست مهره را باز میکنیم و ترموستات را از محل خود خارج میکنیم.

طریقه تعویض لامپ یخچال

 • لامپ یخچال داخ محفظه کنار ترموستات قرار گرفته.
 • ابتدا یخچال را از برق کشیده.
 • سپس محفظه لامپ را که به صورت کشویی و یا پیچی است باز کرده و لامپی با همان اندازه و توان جایگزین میکنیم.

نحوه تعویض لاستیک دور درب یخچال

 • ابتدا قسمت داخلی لاستیک را به آرامی به طرف بیرون بلند کرده سپس پیچهایی که در زیر لاستیک قرار دارند را باز میکنیم.
 • لاستیک آزاد میشود.
 • لاستیکی با همان ابعاد جایگزین و پیچها را محکم میکنیم.

روش تعویض رله و اورلود جهت تعمیر یخچال فریزر

 • رله و اورلود در پشت یخچال و داخل محفظه کنار کمپرسور قرار دارد.
 • برای تعویض آنها ابتدا تسمه نگهدارنده یا پیچ محفظه را به وسیله پیچ گوشتی آزاد میکنیم.
 • سپس محفظه که از جنس پلاستیک است را برداشته و رله که فقط با فیش هایش مهار شده را بیرون میکشیم و نگهدارنده اورلود را با فشار پیچ گوشتی آزاد کرده و فیش مربوط به آن را بیرون میکشیم.

تعمیرگاه یخچال

تعمیرگاه یخچال به مکانی گفته میشود که تعمیرکار، سرویس کار یا همان یخچال درست کن در آنجا قرار دارد. بسیاری از شرکت ها برای اینکه تکنسین در محل مشتری حضور نداشته باشد و بتوانند دستگاه های بیشتری را توسط یک شخص تعمیر کنند، یخچال ها را جهت تعمیر از منزل مشتری به تعمیرگاه انتقال میدادند تا یک سرویس کار یا به عبارتی یخچال ساز در همان کارگاه مشکل را برطرف کند.

اما امروزه به دلیل مشتری سالاری در جامعه خدماتی، تعمیرکار یخچال جهت رفع مشکل در منزل یا محل کار متقاضی حضور پیدا میکند تا جلب رضایت حداکثری از جانب مشتری حاصل شود. آی پی امداد را تعمیرگاه یخچال هم میتوان نام برد، اما تعمیرکاران این مجموعه به هیچ عنوان جهت تعمیرات یخچال فریزر، دستگاه را از منزل مشتری بیرون نمی آورند و تنها برای عیب یابی قطعاتی به مانند برد الکترونیکی، آن ها را به تعمیرگاه یخچال انتقال میدهند تا سرویس کار مربوطه جهت رفع مشکل اقدامات لازم را انجام دهد.

یخچال ساز یا یخچال درست کن

یخچال ساز یا یخچال درست کن چه افرادی هستند؟ به عبارت ساده همان تکنسین یا سرویس کار میباشند که در زمان مناسب طبق درخواست شما در منزل یا محل کار برای تعمیر یخچال حضور پیدا میکنند. جالب است بدانید که واژه تعمیرکار یخچال در زبان فارسی معادل های مختلفی دارد که در زیر آن ها را نام میبریم.

 • تکنسین یخچال
 • سرویس کار یخچال
 • یخال ساز
 • یخچال درست کن
 • تعمیرکار
 • مهندس یخچال

تعمیرکار سیار یخچال

آیا تعمیرکار سیار یخچال در آی پی امداد وجود دارد؟ همانطور که از ابتدای مقاله، مکرر به این موضوع اشاره کردیم خدمات تعمیر یخچال در منزل یا محل کار جهت جلب رضایت حداکثری از افتخارات ما میباشد، باید بدانید که همان معنی تعمیرکار سیار یخچال را میدهد.

آی پی امداد در شرق، غرب، شمال و جنوب تهران به ارائه خدمات تعمیرات یخچال فریزر میپردازد. بدین منظور است که اگر در هر کجای تهران و یا هر محله ای که ساکن باشید کافی است با تلفن 02158941 تماس حاصل نمایید تا تکنسین یا همان سرویس کار مربوطه در کمترین زمان در محل شما حضور پیدا کند.

در نظر داشته باشید که آی پی امداد را میتوان جزء اولین خدمات تعمیرکار سیار یخچال در تهران نام برد که با تجربه ای حدود نیم قرن و اعتبار روز افزون توانسته است در میان متقاضیان جایگاه ویژه ای کسب نماید. بنابراین اگر به دنبال تعمیرکار سیار یخچال هستید حتما از خدمات IPEMDAD بهره مند شوید.

بهترین سایت تعمیر یخچال

در شهر تهران بسیاری از سایت های تعمیرات یخچال هستند که به ارائه خدمات میپردازند. اما اگر بخواهیم بهترین سایت تعمیر یخچال را نام ببریم، طبق نظریه آماری به شرح زیر میباشد:

 1. وب اپلیکیشن تعمیرات یخچال آی پی امداد
 2. وبسایت تعمیر یخچال فریزر امداد آی پی
 3. سایت تعمیرات یخچال هوم خانه

اما اینکه کدام سایت تعمیر یخچال بهترین میباشد مهم نیست. مهم رضایت مشتری است. مهم این است که هزینه معقول و طبق تعرفه از مشتری دریافت شود. اگر متقاضی بعد از دریافت خدمات یخچال احساس نارضایتی کرد و هیچ رسیدگی به این موضوع نشد، اون موقع میتوان آن سایت را در رسته بدترین ها قرار داد.

هزینه تعمیر یخچال

شما میتونید به صورت شفاف هزینه تعمیرات یخچال، یخچال فریزر و ساید بای ساید خودتون رو با کلیک کردن روی لینک زیر ببینید. البته موقع تماس تلفنی و صحبت با همکارای ما هم میتونید هزینه رو بپرسین! و اگر تمایل داشتین هماهنگی های لازم برای اعزام تکنسین بابت تعمیر یخچال در محل شمارو انجام بدیم.

گارانتی تعمیرات یخچال

شاید براتون عجیب باشه! مگه میشه کسی تعمیر یخچال رو هم گارانتی کنه. بله میشه! خدمات آی پی امداد گارانتی 90 الی 365 روزه داره. وقتی یخچالی به دست تکنسینهای مجموعه ما درست میشه، دیگه خیالتون راحته راحت باشه چون ما به کارمون مطئمنیم برا همین هم تعمیر یخچال رو براتون گارانتی می کنیم که شما هم مطمئن باشید.

مناطق تحت پوشش آی پی امداد

تعمیر یخچال در شمال تهران

شمیرانات، الهیه، نیاوران، فرمانیه، کامرانیه، بلوار کاوه، سعدآباد، جماران، جمشیدیه، زعفرانیه، فرشته، تجریش، اقدسیه، آجودانیه، پاسداران، دیباجی، شریعتی، دولت، ظفر، یخچال، جردن، اندرزگو، میرداماد، شریعتی، پل رومی، زرگنده، شهرک غرب، سعادت آباد، آتی ساز

تعمیر یخچال در مرکز تهران

انقلاب، میدان ولیعصر، فاطمی، یوسف آباد، مطهری، عباس آباد، میدان ونک، شیخ بهایی، شیراز، امیر آباد، کارگر شمالی، شهرک والفجر، شهر آرا، جلال آل احمد، شهرک آزمایش، گیشا

تعمیر یخچال در غرب تهران

صادقیه، ستارخان، توحید، مرزداران، بلوار فردوس، جنت آباد، شهرک راه آهن، دریاچه چیتگر، پونک، ستاری، شهران، شهرک اکباتان، تهرانسر، کن، شهر زیبا، سردار جنگل، آیت الله کاشانی، خلیج فارس

تعمیر یخچال در شرق تهران

تهرانپارس، نارمک، رسالت، سید خندان، پیروزی، افسریه، آهنگ، حکیمیه، ارتش، لویزان، شیان

تعمیر یخچال در جنوب تهران

منیریه، حافظ، شاهپور، نازی آباد، خانی آباد، جوادیه، راه آهن، انقلاب، آزادی، نواب، جمهوری، ولیعصر، قزوین، یافت آباد، شادآباد، امازاده حسن، مهرآباد، شهر ری، باقر شهر، ورامین، عبدل آباد


3.9/5 - (29 امتیاز)