021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیرات کولر گازی 021-58941 با ما در تماس باشید

علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی

علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی
علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی
زمان مطالعه: 5 دقیقه

علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی موضوعی است که در این قسمت از آی.پی امداد به شرح آن میپردازیم.کمپرسور قلب تپنبده کولر گازی است که در صورت وجود ایراد در آن تمامی سیستم کولر گازی دچار اختلال و کارکرد بد می شود. تقریبا هر نشانه ای از خرابی می تواند به نوعی گاها با کمپرسور هم مرتبط باشد و تمام نشانه هایی که نشان از خرابی کمپرسور می دهد هم باز ممکن است از خود کمپرسور بصورت مستقیم نباشد.

یکی از شایع ترین مشکلاتی که برای کمپرسور های کولر گازی اتفاق می افتد داغ شدن بیش از حد و یا استاندارد کولر گازی است که نگرانی های زیادی را بخصوص برای افرادی که در خصوص سلامت تجهیزات خود حساسیت بیشتری دارند فراهم می کند.بنابراین باید از علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی مطلع باشید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه سوال در زمینه داغ شدن کمپرسور کولر گازی میتوانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله و یا بخش پرسش و پاسخ با کارشناسان آی پی امداد، در میان بگذارید.

تشخیص صحیح داغ کردن کمپرسور کولرگازی

اگر از جمله افرادی هستید که بازدید دوره ای از کولر گازی خود را انجام نمی دهند چند راه برای تشخیص خرابی و داغ کردن کمپرسور کولر گازی وجود دارد که از ان جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • در زمانی که به هنگام روشن کردن کولر گازی پس از چند ثانیه از کار می افتد
 • وقتی کمپرسور علی رغم به کار افتادن فن روشن نمی شود
 • زمانی که کولر اصلا گرامی لازم را برای محیط ندارد.

در چنین شرایطی متخصص تعمیر کولر گازی برای دریافت علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی ابتدا باید موارد زیر را بررسی کند:

 • برق ورودی دستگاه و اتصال بنده کمپرسور و کولر گازی
 • بررسی و تست کنتاکتور برای روشن شدن این مطلب که آیا خازن سالم است و برق کنتاکتور به خوبی عمل می کند یا خیر
 • بررسی خود خازن برای اطمینان از سالم بودن خازن کمپرسور

اگر شرایط اولیه نشان از سالم بودن بررسی های اولیه داشت این بار نوبت بررسی و کنترل خود کمپرسور می باشد.

علت های شایع داغ کردن کمپرسور کولر گازی

گفتیم که با تست بدنه و بازدید از کولر گازی می توان به راحتی متوجه داغ شدن بیش از اندازه کولر گازی شد و یا با نشانه هایی در کارکرد کولر گازی به این مشکل پی برد و سپس به دنبال علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی گشت.

 • کثیف شدن بیش از اندازه کندانسور
 • خرابی فن دستگاهپ
 • ولتاژ نا مناسب و کم زیاد شدن ولتاژز برق
 • کیفیت پایین سیم های استفاده شدن در موتور
 • خراب بودن و یا کیفیت بد سیم پیچ راه انداز یا کمکی موتور

اصلی ترین علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی هستند.

قطع سیم های موتور از دلایل اصلی داغ کردن کمپرسور کولر گازی

قطع سیم های موتور از دلایل اصلی داغ کردن کمپرسور کولر گازی به شرح زیر است:

 • اصلی ترین دلیلی که باعث داغ شدن و در نهایت سوختن کمپرسور کولر گازی درمقاله علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی می شود اتصال برق و یا قطع سیم های موتور می باشد.
 • این موضوع بخصوص با خراب شدن و عایق های موتور کمپرسور اتفاق می افتد.
 • وقتی این عایق ها از دست بروند عملا موتور و کمپرسور آسیب پذیر می شوند و به راحتی وجود رطوبت و عملکرد های به هم پیوسته باعث اتصالی و سوختن و داغ کردن کمپرسور می شود.
 • مدت زمان ماندگاری سیم های موتور به درجه داغ شدن موتور کولر گازی رابطه مستقیم دارد .
 • به این صورت که با بیشتر شدن دمای کمپرسور ، اگر کمپرسور را به موقع خاموش نکنید و همچنان به کار خود ادامه دهد ، این حرارت زیاد باعث داغ شدن برخی از بخش های کمپرسور و سیم های رابط آن می شود.
 • این داغ بودن برای کمپرسور کشنده است و به راحتی باعث سوختن کلی و یا جزئی کمپرسور می شود.

راه های تشخیص دلیل سوختن کمپرسور کولر گازی و یا داغ شدن آن

راه های تشخیص دلیل سوختن کمپرسور کولر گازی و یا داغ شدن آن به قرار زیر است:

 • کمپرسور های کولر گازی سه فیش اصلی دارند که برای راه اندازی کمپرسور کاربرد دارند.
 • متخصص تعمیر کولر گازی با بررسی این سه فیش است که می تواند در اغلب موارد علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی یا سوختن کمپرسور را تشخیص دهد.
 • سه فیش کمپرسور کولر گازی را با حروف C،S،M مشخص می کنند.
 • هر گاه اتصال کوتاه و یا قطعی رابطه بین سیم های M و C اتفاق افتاده باشد نشان دهنده سوختن سیم پیچ اصلی است.
 • هر گاه رابطه بین S و C از دست رفته باشد و یا اتصال کوتاه داده باشد نشان دهنده سوختن استارت و یا سیم پیچ راه انداز کولر گازی می باشد.

نکته ای که باید در مقاله علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی به خوبی در نظر داشته باشید این است که سوختن موتور کمپرسور کولر گازی یک حالت اسیدی از خود به جای می گذارد که همین حالت اسیدی باعث خراب شدن و تجزیه روغن کمپرسور خواهد شد.

عیب یابی علت داغ کردن کمپرسور های بسته و نیمه بسته

عیب یابی علت داغ کردن کمپرسور های بسته و نیمه بسته به شرح زیر است:

 • تفاوتی ندارد نوع کمپرسور چه باشد تا بتوانید علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی را تشخیص دهید زیرا در هر صورت چه کمپرسور از نوع نیمه بسته باشد و یا بسته.
 • در هر صورت این گاز مبرد است که کار خنک کنندگی را در رفت و برگشت الکتروموتور انجام می دهد.
 • بنابراین اسیدی شدن و آلوده شدن گاز موجبات خوردگی سیم ها و عایق های روی سیم پیچ موتور کمپرسور را فراهم می کند و این موضوع با از بین رفتن این عایق های روی سیم پیچ باعث اتصال کوتاه در کولر گازی و سوختن کمپرسور می شود.
 • در چنین حالتی ما با دو نوع سوختگی سر و کار خواهیم داشت. یا کمپرسور بصورت خفیف و یا اصطلاحا نقطه ای سوخته است و یا به کلی و بصورت کامل سوخته است.

در ادامه به بررسی سوختگی نقطه ای و کامل کمپرسور میپردازیم:

علت سوختگی نقطه ای و کامل کمپرسور و نحوه رفع آن

علت سوختگی نقطه از دلایل داغ کردن کمپرسور و نحوه رفع آن به شرح زیر است:

 • سوختگی نقطه ای تنها روی سیم پیچ موتور کمپرسور اتفاق می افتد و این به دلیل اتصال کوتاه در این نقطه است هر چند همین موضوع هم به راحتی کمپرسور را از کار می اندازد.
 • معمولا اگر زود عیب تشخیص داده شود دلیل داغ شدن کمپرسور کولر گازی همین است.
 • برای مرتفع شدن این عیب به یاد داشته باشید که کولر را باید فورا خاموش کنید تا سوختگی کلی تر نشود و جاهای دیگر کولر نیز سالم بماند.
 • تعمیرکار کولر گازی در این حالت سیم پیچ کمپرسور را عوض می کند و سپس روغن آن را تعویض و فیلتر درایر را هم تعویض و راه اندازی می کند.
 • سپس یک روز باید کولر کار کند و دوباره روغن کمپرسور و میزان اسیدیته ان باید بررسی شود.

هر گاه در اطراف کمپرسور و حتی پنل کولر گازی نشانه هایی از دوده دیدید بدانید که این دوده به دلیل سوختن و اسیدی شدن موتور کمپرسور می باشد. به دلیل حالت اسیدی برای هر چه کمتر شدن آسیب ها باید فورا با کارشناسان تعمیر کولر گازی تماس بگیرید.

 • برای تعمیر موتور کمپرسور کولر گازی که بصورت شدید سوخته است باید ابتدا در مدار مکش کمپرسور و بعد از اواپراتور یک فیلتر مکش قرار داده شود. هر چند امروزه اغلب کولر های گازی بصورت پیش فرض در ساختشان این فیلتر تعبیه شده است.

خلاصه مقاله علت داغ کردن کمپرسور کولر گازی

خلاصه مقاله علت داغ کردن کمپرسور کولر گازی به شرح زیر است:

تجربه ما در گروه تعمیرات ای پی امداد نشان می دهد که نوع سوختگی شدید در کمپرسور کولر های گازی بیشتر اتفاق می افتد. این به دو دلیل است. اول اینکه کاربر خیلی دیر متوجه مشکل می شود و دوم اینکه حرارت فوق العاده زیاد قسمت زیادی از سیم پیچ کمپرسور را می سوزاند که این به مدار تبرید و سایر تجهیزات کولر گازی هم آسیب می زند.

شرکت تعمیر لوازم خانگی آی پی امداد با بیش از نیم قرن سابقه در تعمیر لوازم خانگی مختلف در هر ساعت از شبانه روز و با استفاده از متخصص ترین و برترین کارشناسان تعمیر کولر گازی آماده ارائه خدمات عیب یابی و تعمیر کولر گازی در هر منطقه ای از تهران بزرگ و با استفاده از اصلی ترین قطعات انواع کولر گازی می باشد.

ضمانت 12 ماهه تعمیرات و انجام خدمات تعمیر کمپرسور کولر گازی و یا مشکل کولر گازی ار افتخارات ما می باشد. شما هم در صورت خراب بودن کمپرسور کولر گازی و یا نیاز به تعمیر آن همین امروز با ما تماس گرفته و ضمن دریافت خدمات فوری و حرفه ای ما بلافاصله و در کمترین زمان به گروه مشتریان ما نیز بپیوندید.

331 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. علی رضا 17 دی 1399

  موتور کولر قبلا زیاد گرم میشد و سرمایش کولر در گرما کمتر شده بود

  پاسخ دادن
 2. علی رضا 17 دی 1399

  یکی از پایه های اصلی برق کمپرسور همان C کامل از داخل کمپرسور خارج شده و پریده

  پاسخ دادن
  علی رضا 17 دی 1399

  سلام ببخشید سوال داشتم خدمت تون دلیل خارج شدن پایه برق کامان کمپرسور C کولر خانه به چه علت میباشد با تشکر از همکاری تون

  پاسخ دادن
   استاد شریفی از اساتید دانشگاه امیر کبیر تهران هستم 18 دی 1399

   ضعیف بودن سیم پیچ کمپرسور کولر و نوسانات شدید برق ساختمان باعث خراب شدن پایه های اصلی برق کمپرسور کولر و امپر کشیدن ذوب شدن و باعث خارج شدن پایه C کمپرسور میشود

   پاسخ دادن
  HOSSIN 20 آذر 1399

  سلام کولر گازی 30 هزار میتسوبیشی متورش سوخته اما بعد از تعویض موتر جواب نمیده هر از چند گاهی اورلود میکنه ضمنا قبل از تعویض موتور کندانسور و اواپراتور شستشو شده بودن.

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 22 آذر 1399

   سلامف ابتدا خازن بررسی شود.

   پاسخ دادن
  کوشا 27 آبان 1399

  سلام.من یه کولر ۲۷۵۰۰lg اسپلیت دارم.میتونم کمپرسور پیستونی۵۵۳۱ اجنرال بزنم تنش

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 28 آبان 1399

   سلام، خیر همخوانی ندارد.

   پاسخ دادن
  ارمان 26 مهر 1399

  سلام مهندس ضمن قدرداتی از سایت بسیار خوبتون .هیتاچی 24000 مدل قدیمی با گاز 22 رو باز کردیم برا سرویس روغن جدید می خوایم بریزیم لطفا بفرمایید چه روغنی و چه مقدار بریزیم و همچنین اگه مقدار روغن کم باشه میتونه علت ضعیف شدن مکش باشه/سوال بعد اگه لطف کنید در کمپرسورهای روتاری روغن تا کله روتور پمپاژ میشه یا فقط در قسمت پایین جریان داره . با تشکر

  پاسخ دادن
  Ahmadzaman 28 شهریور 1399

  باسلام در منطقه گرمسیر جنوب هستم اسپیلت 30000آسیس باموتور روتوری یک سوالی دارم موتور اسپیلت در محفظه بدنه است جایی که هیچ امکان جابجایی هوا ندارد آیا برای خنک کردن موتور اسپیلت میشود فن به آن اضافه کرد تا حرارت موتور کم شود باتشکر

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 29 شهریور 1399

   با سلام، خیر این امکان وجود ندارد.

   پاسخ دادن
  حسن حسن پور 16 شهریور 1399

  باسلام کولر جنرال پنجرهاب۱۲دارم رمانی که روشن میکنم ۱۰ دقیقه کار میکنه خوب خنک میکنه بعد ش باد گرم وموتور از روگاز در میره موتور خاموش میشه میگن موتور سوخته باید تعویض بشه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 17 شهریور 1399

   با سلام، ابتدا کندانسور و اواپراتور را کامل شسته و سرویس نمایید، خازن کمپرسور را بررسی نمایید و در صورت نیاز خازن مکمل هارد استارتر به مدار اضافه نمایید. در صورت داشتن ترموستات، ترموستات را و در صورت داشتن سنسور، سنسور را بررس نمایید.

   پاسخ دادن
  غریب 14 شهریور 1399

  سلام. یه کولر گری 30000جیماتیک دارمساعت 12ظهر اول ارور E2 زد وپنل داخلی خاموش شد دوباره که استارت کردم پنل داخل روشن میشه ولی فن وموتور چند ثانیه روشن میشن بعد خاموش میشدن ساعت10شب تعمیر کار آوردم همه چی رو چک کردگفت موتور خیلی داغه گفتم از ظهر تاحالا روشن نشده کارشناس محترم علت داغ شدن موتور بدون روشن شدن چه میتونه باشه؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 14 شهریور 1399

   با سلام، خازن و رله اوورلود را بررسی نمایید.

   پاسخ دادن
  سام 29 مرداد 1399

  سلام کولر فوجی هیت کول ۴ماهه خریدم الان ساعت ۱۲ تا ۵ بعدازظهر موتور کارنمیکنه ولی فن کار میکنه علتش چیه تعمیرکار آوردم میگه موتور اورلد میکنه یعنی چه باید موتور عوض کنم ممنون خ

  پاسخ دادن
  حسین 27 مرداد 1399

  سلام کولر ۴۸هزار ایستاده دارم ساعت ۴بعداز ظهر کمپرسورش داغ میکنه و بادش گرم میشه ولتاژ برق چک کردم مشکلی نداره باتشکرازشما

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 27 مرداد 1399

   سلام، در اوج مصرف برق این اتفاق می افتد و برای حل این موضوع یک خازن اضافه نمایید.

   پاسخ دادن
  عباس 25 مرداد 1399

  سلام وقت بخیر کولر گازی ما۳۶۰۰۰مدل تک الکتریک هست،ما سیم جداگانه از خود کنتور کشیدم براش،اما زمانی که موتور کار می‌کنه داغ داغ میشه،هوای اتاق تا زمانی که نرمال هست خوب کار می‌کنه تا گرم میشه دیگه کار نمیکنه،شب حدود ۱۲به بعدم ،میزون کار می‌کنه. ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ دادن
  محسن 24 مرداد 1399

  سلام کولر اسگیلت 30000 جنرال دارم رفتم مسافرت تازه برگشتم، فن بیرونی خیلی آروم کار میکنه و سپس کمپرسور خاموش میشه دلیل کند کار کردن فن بیرونی چیه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 26 مرداد 1399

   با سلام،جهت رفع عیب اسپیلت جنرال خود ابتدا خازن های کمپرسور را بررسی نمایید. ممکن است فن نیم سوز شده باشد. همچنین اگر کمپرسور وارد مدار نمیشود شارژ و گاز را بررسی نمایید.

   پاسخ دادن
  ابراهیم 16 مرداد 1399

  با عرض وسلام کولر اسپلیت 18000 سوپرا وقتی روشن مکنیم کمپرسور وفن کار میکنند وبعد حدود 10 تا 15 دقیقه کار میکند وبعد کمپرسور وفن خاموش مشوند وکمپریسور داغ هم میشود با تشکر از شما ملاحی

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 مرداد 1399

   با سلام، گاز کولر سوپرا را چک نمایید. اگر کمپرسور در اوج بار برق وارد مدار نمیشوند حتما یک خازن هارد استارتر به مدار اضافه نمایید. هنگامی که کمپرسور خاموش شود گاز برگشت داده میشود، گاز باعث خنک کردن کمپرسور می باشد. بنابراین شارژ و گاز را بررسی نمایید. حتما کندانسور و اواپراتور و فیلتر داخل اواپراتور را تمیز نموده و تمیز نگه دارید.

   پاسخ دادن
  مرتضی 12 مرداد 1399

  سلام کلر جنرال 18000داریم جای یکی از سه فیش اتصالی کرده است که گاز وروغن داد بیرون ایا قابل به تعمیر هست یا نه واگر قابل به تعمیر هست چقدر هزینه دارد ممنون از راهنما ییتان

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 12 مرداد 1399

   با سلام، ابتدا کولر جنرال شما باید نشت یابی شود سپس شارژ و گاز را مورد بررسی قرار دهید.

   پاسخ دادن
  میاتد 12 مرداد 1399

  سلام.ی کولر ال جی پنجره ای دارم ۱۹ هزار.هر بار ک روشنش میکنم بعد ار چند ثانیه صدای فیس میده و ه اش گرم میشه علت میتونه چی باشه ؟؟؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 12 مرداد 1399

   با سلام، کندانسور و اواپراتور را کامل سرویس نمایید و کاملا تمیز کنید. همچنین خازن کمپرسور را بررسی نمایید و شارژ و گار را نیز چک کنید.

   پاسخ دادن
    میاتد 12 مرداد 1399

    گازش مشکلی نداره .اما حتما سرویسش میکنم

    پاسخ دادن
  خ. ب 12 مرداد 1399

  سلام. ببخشید یه کولر دارم 36 هزار گری. خونه جدید میخواستم نصبش کنم که لوله هاش تو کاره و مربوط میشن به کولر 24 هزار گری. آیا اگه با همین لوله ها نصبش کنم و دو سر تبدیل بخوره مشکلی پیش میاد؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 12 مرداد 1399

   با سلام، مشکل خاصی اینجاد نمیکند اما اینچ لوله ها به هر حال متفاوت است.

   پاسخ دادن
  سجاد 10 مرداد 1399

  سلام من یه کولر 30 هزار سامسونگ دارم و موتور آن را با کمپریسور 18000 مدل 5524 پیستونی عوض کردم به نظر شما جواب میده و از چه سایز لوله مویی استفاده کنم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 11 مرداد 1399

   با سلام، کمپرسور 18000 پاسخگوی نیاز کولرگازیسامسونگ شما نیست.

   پاسخ دادن
  سعید 10 مرداد 1399

  باسلام کولر اسپلیت 36000 تراست دارم که ساعت 1 ظهر در گرمای اهوازکمپرسور اف میکنه که بعد از چند ساعت و شستن پنل خارجی کار میکنه شب هم اف نمیکنه مشکلش چیه ممنون از راهنماییتان

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 11 مرداد 1399

   با سلام، اگر دمای کولر گازی تراست خود را بیش از حد پایین اورده باشید دچار این مشکل میشود. دما را روی 20 تنظیم نمایید که اوتومات کار کند.

   پاسخ دادن
  رضا 09 مرداد 1399

  سلام، یک کولر گری ۱۲ هزار دارم که بعد از ۱۰ دقیقه کار کمپرسور از مدار خارج شده ولی همچنان فن کار می کند، لازم به ذکر است که کولر تازه سرویس شده لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 10 مرداد 1399

   با سلام، ضعف کولر گازی ها در ساعت اوج مصرف یک مشکل متداول در بین کولرهای گازی است. اگر کمپرسور اقدام به استارت زدن میکند و توان ندارد، خازن و رله اوورلود باید بررسی شود. اگر مشکلی وجود نداشت یک خازن مکمل به اسم هارد استارتر به مدار اضافه نمایید و به خاطر داشته باشید که این خازن در هنگام استارت زدن تنها به خازن اصلی کمک میکند و خودش از مدار خارج میشود و مصرف برق اضافی ندارد.

   پاسخ دادن
    رضاامیری 10 مرداد 1399

    سلام،کولرگازی اسپیلت12سامسونگ قدیمی دارم.درحال کاربودکه یه دفعه محافظش خاموش شد دوشاخش رو ازمحافظ کشیدم فکرکردم مثل همیشه محافظ خراب شده،بعددوشاخه رو مستقیم زدم به پریز بعدازچندثانیه صدای انفجار از پشت بوم اومد رفتم دیدم سیم های متصل به کمپرسورسوختن.بنظرتون قابل تعمیره یا کلاً باید موتورش عوض بشه. باتشکر

    پاسخ دادن
     آی پی امداد 11 مرداد 1399

     با سلام، ممکن است نیاز به تعویض موتور نداشته باشید. ابتدا رله اوورلود و خازن موتور را بررسی نمایید. احتمال اینکه تنها خازن یا رله اوورلود دچار مشکل شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد هست.

     پاسخ دادن
  عابد ایمانی 30 تیر 1399

  سلام یک کولر گازی ال جی 19000 داریم بعد 0دیقه کار کردن خاموش میشه. باز کردیم هیچی نداره همه چیش نو واک بند فقط کمپرسور خیلی داغه هرچی آب ریختیم روش سرد نشد خیلی داغه. این چشه چیکارش کنیم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 31 تیر 1399

   سلام، خازن کمپرسور کولرگازی را بررسی نمایید.

   پاسخ دادن
   محمد محمودی 01 مرداد 1399

   باسلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم،لطفا راهنمایی ام کنید،کمپرسور 5530 بستم واسه یه اسپیلت میتسوبیشی 24هزار، سیکل، کندانسور وپنل رو هم با توزن و ازت وr11شستشو دادم لوله مویین هم 080، فشار پشت مویین هم 75، 75 psiگاز آمپر هم 13 یک هفته خوب کار کرد،بعد شروع کرد به اورلود کردن لطفا راهنمایی کنید چرا اورلود میکنه ولتاژ ورودی هم 210 خازن هم تعویض شد

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 02 مرداد 1399

    با سلام، در ساعات گرم روز و اوج مصرف کولر گازی این مشکل به وجود می آید. برای رفع این مشکل پیشنهاد میکنیم یک خازن هارد استارتر به مدار اضافه کنید. این خازن تنها به خازن اصلی کمک میکند که راحت تر استارت بزند و کمپرسور را روشن کند و بعد از اتصال به برق دیگر از مدار خارج میشود. همچنین توصیه میکنیم که اواپرتور و کندانسور کولر گازی خود را همواره تمیز نگه دارید.

    پاسخ دادن
  محمد 30 تیر 1399

  با سلام کولر من 36000 گری موتور اسکرول ایستاده با کندانسور 2 فن میباشد در ابتدا آمپر مصرفی کولر 15 الی16 آمپر بود متاسفانه بر اثر بر خورد شی تیزی به لوله کندانسور گاز آن خارج شد و سرویس کار اقدام به جوشکاری سوراخ 6 میلیمتری از روی لوله کرد وبعد از وکیوم وگاز گیری مجدد در حال حاضر کولر در حال استیبل 22امپر می‌کشد آیا علت ریزش جوش به دورن سوراخ وکاهش قطر مفید لوله میتواند باشد که به این شکل کمپرسور امپر می‌کشد یا مشکل از وکیوم دستگاه بوده (گاز r22)

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 31 تیر 1399

   سلام، اگر ریزگردزی بابت جوشکاری در داخل لوله ها باشد مشکل ایجاد میکند و آمپری که میکشد مربوط به گاز یا کمپرسور است.

   پاسخ دادن
  نعمت الله عبیداوی 29 تیر 1399

  سلام وقت بخیر جناب مهندس من یک کولر ۱۲هزار وست پوینت دارم موتور براش عوض کردم سیکلش هم کامل شستم وقتی نصب و روشنش کردم صدای ناهنجاری ازکندانسور درمیاد و بعد ۱۰ دقیقه موتور خاموش میشود .لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 30 تیر 1399

   سلام، مدار کولرگازی شما گرفته است

   پاسخ دادن
  مرتضی 28 تیر 1399

  سلام خسته نباشید . علت مکش نداشتن کمپرسور چیست؟ منظورم لوله برگشت هستش . لوله رفت گاز رو به پنل داخلی میده اما لوله برگشت خالی از گاز هستش ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 29 تیر 1399

   سلام، ابتدا کمپرسور را بررسی نمایید که کمپرس کافی دارد یا خیر

   پاسخ دادن
   علی 30 تیر 1399

   سلام علت این که وقتی کولر تازه روشن میشه کمپرسور کار میکنه ۱۰دقیقه بعد خاموش میشه وبعد نیم ساعت روشن میشه علتش چیه؟؟ وقتی خاموش میشه خونه گرم میشه سنسور دما محیط هم عوض کردم درست نشد

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 30 تیر 1399

    سلام، درجه را روی 18 یا 19 بگزارید تا سنسور درست عمل کند.

    پاسخ دادن
  محمد 28 تیر 1399

  با سلام و خسته نباشی کولر اجنرال 30 هزار یهو باد گرم داد و روی کمپرسور نیفتاد. هرچی چک کردم چیزی نبود. زنگ زدم تعمیر کار اومد پنل خارجی رو باز کرد گفت کمپرسور داغ کرده. با آب شستیم تا سرد شد کاملا در حالت خاموش. محافظ کولر هم درآوردیم. تا صبح خوب بود. ساعت 1 ظهر چک کردم بالای کمپرسور الان گرمه پایینش سرده سرده. نمیدونم دلیلش چیه. گاز رو هم چک کرد تعمیرکار. گفت اوکی هستش. لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 28 تیر 1399

   سلام یک خازن هارداستارتر اضافه نمایید و بررسی کنید تا نشتی گاز نداشته باشد

   پاسخ دادن
  احمد 27 تیر 1399

  سلام کولر گازی ا جنرال اصلی ۳۰۰۰۰ دارم ۶ ساله کار میکنه ولی امسال مرتب آمپرش بالاتر از ۱۶ میره و فیوز رو میپرونه دو بارم کنتاکتورش رو سوزوند عوض کردم کندانسورش رو مجدد شستشو دادم ولی به محض اینکه درجه رو میارم روی ۲۸ فیوز میپره چند روز همینجوری فیوز میپره و بعد کنتاکتور رو میسوزونه خازنشم چک کردم سالم بود به نظرتون مشکلش چیه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 28 تیر 1399

   سلام، کولرگازی شما اتصالی دارد، بعد از رفع اتصالی به بررسی کمپرسور بپردازید.

   پاسخ دادن
  امین 26 تیر 1399

  سلام وقت بخیر . ببخشید دلیل داغ شدن زیاد پریز برق کولر اسپلیت چی میتونه باشه .؟ در ضمن ی مقدار بوی سوختگی هم میاد

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 28 تیر 1399

   سلام، کولرگازی شما آمپر میکشد به بررسی کمپرسور بپردازید

   پاسخ دادن
  Rashel 25 تیر 1399

  سلام و درود عرض ادب خسته نباشید سپاسگزارم اگر سریعتر پاسخ مرا بدهید. من یک کولر گازی پنجره ای مارک مدیا دارم.البته چهارسال پیش خریدم و سه سال هست سرویس نشده.متاسفانه ظهر که میشود یک صدایی مانند سشوار میدهد و روی فن میافتند.تا پنج شش ساعت بعد که روشن ش میکنم.در طول شب مشکل نداره فقط ظهر.همچنین این مدت قسمتی که آب کولر رو تخلیه میکند کیپ بود درست جا نینداخته بودند و حتی شیب نداده بودند. آب از داخل میداد. مرتب مجبور بودم با سرنگ از تو آب ش بگیرم اما فایده نداشت. میترسم مشکل از کمپرسور باشه در این شرایط اقتصادی اسفبار. سپاسگزارم و منتظر پاسخ شما.

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 25 تیر 1399

   سلام، کولرگازی شما باید تراز باشد و کندانسور و اواپراتور را کامل سرویس نمایید.

   پاسخ دادن
  مرتضی 20 تیر 1399

  سلام کولر اسپلیت ۱۸ هزار هاسینس دارم وقتی کولر روشن میکنم هم فن هم کمپروسر روشن میشه ،کمپرسور داغ میکنه بعد ۷ دقیقه کمپروسر خاموش میشه( قبل اینکه به دمای تایین شده برسه) دوباره بعد حدودا ۲۰ دقیقه کمپروسر روشن میشه و فن هم اصلا خاموش نمیشه، خواهشاجواب بدین هزینه اضافه نکنم آیا کمپرسور نیم سوز شده؟ لوله مویی کیپ شده ؟ یا ،،،،؟؟؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 21 تیر 1399

   سلام، ابتدا کولر هایسنس خود را سرویس نمایید و سپس بررسی نمایید تا نششتی نداشته باشدو در آخر یک خازن هارداستارتر اضافه شود.

   پاسخ دادن
    مرتضی 21 تیر 1399

    ممنون از پاسخگوییتان، یعنی کمپرسور ایرادی نداره ؟

    پاسخ دادن
  علی 13 تیر 1399

  سلام چند روز پیش خونه مشتری رفتم کولر گازی جنرال sh 30 هزار داشت گفت باد گرم میده منم رفتم بازدید کولر رو حالت کول 24 روشن کردم باد گرم گرم میداد رفتم کندانسور رو دیدم دست به لوله رفت و برگشت زدم دیدم لوله رفت و برگشت گرمای زیادی داره به طوری که دست میزدی به لوله دست میسوخت کل لوله گرم بود کولر رو خاموش کردم دوباره روشن کردم برق بندی رو چک کردم مشکلی نداشت خازن رو چک کردم اونم مشکلی نداشت ولی همچنان لوله ها گرم گرم گیج رو زدم به شیر میزان گاز رو 270 نشون میداد مجبور شدم کل گاز کمپرسور رو خالی کنم حدود 20 دقیقه طول کشید که گاز خالی بشه خودمم تعجب کردم لوله ها رو باز کردم تست باد دمندگی و مکندگی رو انجام دادم هیچ مشکلی نداشت باز همه رو بستم 1 ساعت وکیوم کردم بعدش گاز 22 زدم لوله دیگه گرم نشد همه چی عادی سرما اورد خیلی خوب منم تحویل دادم خداحافظی کردم بعد از 48 ساعت صاحب کولر زنگ زد گفت دوباره بادش گرمه گفت 48 ساعت خوب سرما داده رفتم مهمونی الان برگشتم روشن کردم دوباره بادش گرمه منم رفتم دست زدم به لوله باز دست ادم میسوخت الان راه کار چیه دوست های عزیز و اساتید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 14 تیر 1399

   سلام، ابتدا شیربرقی چهارطرفه را بررسی نمایید ، سپس چک نمایید تا مدار کیپ نکرده باشد.

   پاسخ دادن
  کوروش 21 خرداد 1399

  سلام کولر گازی پنجره ایی دارم ک بین ساعات 2تا 6 بعد از ظهر کمپرسور هنوز خونه خنک نشده خاموش میشه چیه صدای بدی میده و دیر روشن میشه ولی تو شب هیچ مشکلی نداره ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  فرزاد قهرمانی نژاد 18 خرداد 1399

  سلام.لطفا دمای کولر رو ۲۲ ثابت بزارید تا کمپرسور off وon کنه.اگر دما رو کمتر کنید مثلا روی ۱۶یا ۱۸ ترموستات کولر فرصت عمل کردن وخنک شدن کمپرسور رونمیده ومشکل ساز خواهد شد.درضمن کولر رو متناسب بافضاانتخاب کنید.با پایین تر آوردن دماتوسط کولر کوچک یه محیط بزرگ رو نمیتوان خنک کرد.

  پاسخ دادن
  محسن 17 خرداد 1399

  سلام فشار رانش یا دیس شارژ بایستی چند psi باشه

  پاسخ دادن
  حسن 14 خرداد 1399

  سلام وقتتون بخیر یک کولر پنجره ای جنرال داریم ظهر هوا ک گرم میشه ریپ میزنه و مجبورم بزارم رو فن تا عصر همینطوریه تازه هم گازگیری کردیم، میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاس اونی ک گاز زد گفتش که یه مدت بدون گاز کار کرده موتورش ضعیف شده چاره ای نداره؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 14 خرداد 1399

   سلام، ابتدا به شستشوی شبکه های کولر بپردازید و سپس به بررسی ترموستات بپردازید، اگر مشکل حل نشد، کمپرسور بررسی شود.

   پاسخ دادن
  فرشاد 06 خرداد 1399

  سلام اسپلیت 12 هزار جنرال دارم صبح تا ساعت 1 ظهر خوبه بعد یهو آف میکنه بادش گرم میشه و هر 25 تا 30 دقیقه یکبار شروع میکنه به کار در حد 5 دقیقه دوباره آف میکنه تا حدودا 30 دقیقه دیگه کمپرسورش هم داغ میکنه ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 06 خرداد 1399

   سلام ، هوا گرمه و کمپرسور قطع میکند و مجدد استارت میزند. توجه : حتما کولرگازی خود را سرویس نمایید.

   پاسخ دادن
    فرشاد 06 خرداد 1399

    یعنی با سرویس کامل مشکلش حل میشه؟ مشکل خاصی نداره؟

    پاسخ دادن
    مجیدمهرابی 24 مرداد 1399

    سلام کولر گازی 18000 تازه سرویس شده ظهر از 12 و 1 تا 6 بعدازظهر 15 دیقه روشنه 1 ساعت خاموشه بدنه هم حدودن داغه مشکل برق داشته ک با ترانس حلش کردم الان روزایی ک خیلی هوا داغه وگرنه روزای دیگه خوبه. ممنون میشم راهنمایی کنید

    پاسخ دادن
     آی پی امداد 26 مرداد 1399

     با سلام، در ساعت اوج مصرف برق کمپرسور وارد مدار نمیشود. یک خازن هارد استارتر به مدار اضافه نمایید تا در هنگام استارت زدن به کمک خازن اصلی بیاید.

     پاسخ دادن
  علی 28 اردیبهشت 1399

  سلام کولر 32000 سامسونگ موتور روتاری دارم و درخوزستان زندگی میکنم و هر 2 سال یکبار باید لوله مویی شسته بشد. بنظر شما مشکل ار کجاست و امکانش هست موتور پیستونی بذارم روی آن اگر امکانش هست چه موتوری بندازم.

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 29 اردیبهشت 1399

   سلام ، موتور روتوری بهتر از پیستونی است و فضای پیستونی برای تعویض ندارد. وقتیکه کولر را در دوره زمانی 3 ماهه سرویس نمایید مشکلی پیش نمیاد

   پاسخ دادن
  قاسی 27 اردیبهشت 1399

  بسیار عالی

  پاسخ دادن
  یلدا 25 اردیبهشت 1399

  سلام کولر ۲۴ گری فقط رو فن میره موتورشم روشن میشه گازم داره فقط بدنه موتور داغ میشه؟ ممکنه موتور سوخته باشه؟لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 26 اردیبهشت 1399

   سلام دوست عزیز ، داغ شدن موتور به سوختن ارتباطی ندارد ، برای رفع این مشکل در ابتدا گاز را چک نمایید و سپس لوله مویی که کیپ نکرده باشد.

   پاسخ دادن
  حسام 17 اردیبهشت 1399

  سلام وقت بخیر، یه کولر گازی پرتابل داریم از اینا که نصف بیشترش از اتاق بیرونه، این کولر روز که هوا گرمه بعد از یه صدای عجیب مثه خالی شدن باد خاموش میشه، یعنی از ساعت ۱۲ ظهر به بعد که هوا گرمه اینجوری میشه، شبا راحت کار میکنه و هیچ مشکلی نداره، نمیدونین علتش چی میتونه باشه؟!ممنونتون میشم اگه جواب بدین

  پاسخ دادن
   آی.پی امداد 19 اردیبهشت 1399

   سلام ، خرطومی خروجی را در جایی بزارید که کامل راه خروج داشته باشد ، همچنین گاز هم چک نمایید

   پاسخ دادن
  صادق از قیروکارزین فارس 15 اردیبهشت 1399

  عالیییی بود خدا قوت به همه ی مهندسین و تکنسین هاو کارشناسان عزیز که اطلاعات خیلی خوبی در اختیارمون گذاشتن!!سپاس از شما

  پاسخ دادن
   آی.پی امداد 15 اردیبهشت 1399

   سلام ف ممنون از توجهتون

   پاسخ دادن
  شهاب 29 فروردین 1399

  با سلام،میخواستم بدونم اگه عایق حرارتی(نمد)که دور موتور هست رو برداریم برای موتور بهتر نیست،یعنی موتور خنک نمیشه،و راندمان کارش بیشتر ننیشه؟

  پاسخ دادن
   آی.پی امداد 29 فروردین 1399

   سلام دوست عزیز ، خیر. کولرگازی شما در جای مناسبی تعبیه نشده است

   پاسخ دادن
    شهاب 01 اردیبهشت 1399

    با سلام.ممنون میشم اگه بفرمایین درجای مناسبی تعبیه نشده یعنی چی،اخه من از مطالبتون که خوندم متوجه شدم موتور به هر دلیلی اگه داغ بشه هم بهش اسیب وارد میشه و هم راندمان کاریش پایین میاد،خوب دلیل قراردادن و ایزوله کردن موتور با نمد چیه؟ممنون میشم بفرمایین،تشکر

    پاسخ دادن
     شهاب 01 اردیبهشت 1399

     کولر بنده گری ۳۶۰۰۰ هست

     پاسخ دادن
     آی.پی امداد 01 اردیبهشت 1399

     سلام ، نمد ارتباطی به داغ کردن ندارد ، اول باید ببینید که فن درست کار میکند و دوم اینکه مشکل گاز دارد یا خیر

     پاسخ دادن
  قویدل 17 فروردین 1399

  سلام یک کولر 24000سامسونگ دارم که اولا روشن می شد بعد از چند دقیقه پنل داخلی صدای فس فس می داد زدم روی گرما گرم شد خاموش کردم بعد روشن کردم دیدم که گاز به پنل داخلی نمیاد فقط تو موتور می چرخه و امپرش هم میاد پایین. وقتی خوب کار می کنه صدای موتور زیاد میشه. این امکان رو داره که شیر برقی رو برداشت؟ اگه روغن کمپرسور زیاد باشه مشکلی پیش میاد؟ چرا موتور بعد از یک مدت کارکرد در حد اتو داغ می کنه بعد خاموش میشه؟

  پاسخ دادن
   آی.پی امداد 17 فروردین 1399

   سلام دوست عزیز ، کمپرسور کولرگازی داغ میشود ( به صورت متعارف ) ، گرمایی که در زمستان از کولرگازی میگیرید به دلیل کارکرد شیربرقی 4 طرفه است ، برای رفع مشکل خازن کولرگازی خود را چک نمایید و همچنین فضایی که کندانسور در آنجا تعبیه شده است مهم می باشد و حتما کندانسور را تمیز نمایید

   پاسخ دادن
  بهزاد 13 آبان 1398

  سلام.کولر اوجنرال24000دارم بعضی موقعها بعد چند ساعت و بعضی موقع بعد چند دقیقه کمپرسور خاموش ولی فن روشن میماند و باد گرم میزند.کولر سرویس وامپر مشکلی نداردوخازن تعویض شده. گیج فشار بعضی مواقع بالا ویا پایین نشان میدهد.نظرکولر ساز رد دادن کمپرس و اورلودمیباشد.ایا امکان گرفتگی فیلترمدار یا لوله مویی میباشد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دادن
   بهمن 21 آذر 1399

   سلام وقت بخیر، من همکارتون هستم چند وقت پیش برای تعمیر یه کولر ایستاده ۴۸ هزار سه فاز ال جی رفتم دیدم کمپرسور سوخته، یه کمپرسور نو خریدم و بستم یک شب کار کرد و گیرپاژ کرد مجدد یه کمپرسور دیگه بستم روی سرمایش آمپر نرمال بود اما بعد از چند دقیقه کارکرد سنسور روی لوله فشار بالا به دلیل داغ شدن فرمان قطع میداد، روی گرمایش ضمن وجود این مشکل آمپر نیز از حد نرمال بالاتر میرفت، به نظر شما دلیل این اتفاق چی میتونه باشه

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 22 آذر 1399

    سلام، شیربرقی چهارطرفه را بررسی نمایید و سپس چک نمایید تا مدار کیپ نشده باشد.

    پاسخ دادن
  یونس 16 شهریور 1398

  باسلام واحترام من ی کولر ۲۴هزار مجیک دارم بعد این تقریبا یک هفته همه هواش گرم سرد شده وهم سیم برقش داغ داغ نمیدونم علتش چیه بعد نظرتون لوله های مسی کوتاه باشن تاثیری داره رو کولر یانه فاصله کمپرسور تا پنل تقریبا ۱متر

  پاسخ دادن
   مدیر 16 شهریور 1398

   سلام ، کولرگازی مجیک شما آمپر میکشد و کمپرسور باید چک شود .

   پاسخ دادن
    یونس 16 شهریور 1398

    جناب مهندس نظرتون اکه امپر میکشه درست میشه یا یاباید عوضش کنیم بلا نسبت بنصاب نمیتونی اعتماد کنی میاد میگه مشکل داره باید عوضش کنی

    پاسخ دادن
     مدیر 16 شهریور 1398

     مشخص نیست ، باید چک بشه

     پاسخ دادن
      یونس 16 شهریور 1398

      مهندس شما نمایندگی اشنایی که کار بلده تو اهواز ندارین

      مدیر 16 شهریور 1398

      خیر

  احمد 07 شهریور 1398

  سلام یه کولر ۱۲۰۰۰ وست پوینت دارم که ارور e4 میده چک کردم معنی داغ شدن لوله رفت کمپرسور میده میخواستم علت رو بدونم و راه حل متشکرم

  پاسخ دادن
   مدیر 07 شهریور 1398

   سلام وقت بخیر .2 حالت داره مشکل شما 1. سرویس و شست شو و سویس کولر گازی 2. چک کردن گاز کولر

   پاسخ دادن
  کمیلی 01 شهریور 1398

  با سلام .............لطفا راهنمایی کنید . کولر مدل هیتاچی دارم بعد دو تا سه ساعت کار کردن باد معمولی از کولر خارج می شه.... و باید خاموش شه دوباره بعد از چند ساعت روشن کنم درست می شه تعمیر کار اومد یه خازن گذاشت( البته گفت خازن قدیمیه) بهتر شد دوباره بعد از یه مدت همون وضعیته لطفا را هنمایی کنید اگه میشه بگید کلیدی که شبیه قطره بارانه روی کنترل کولر چه کاری انجام می دهد.

  پاسخ دادن
   مدیر 02 شهریور 1398

   یک خازن مکمل اضافه کنید ، دیدگاه ها رو با دقت مطالعه کنید.

   پاسخ دادن
  عماد طالبی 29 مرداد 1398

  سلام خدمت استاد، یه کولر پرتابل ۱۶۰۰۰ دارم،سرویس و گازگیری شده، خنکی و پرتابش خوبه اما کمپرسور خیلی داغ میشه طوری که بدنه خارجی رو طوری داغ میکنه که تقریبا دست رو میسوزونه،من اتفاقی دستم به بدنه خورد که متوجه شدم و سرمایشش هم خوب بود،ولی من دیگه خاموشش کردم.ممنون میشم نظر تخصصی تون رو بفرمایین

  پاسخ دادن
   مدیر 30 مرداد 1398

   سلام ، شیلنگ خروجی را کجا میزارید ؟

   پاسخ دادن
  علی 20 مرداد 1398

  باسلام یه کولر اسپلیت ۳۰۰۰۰ او ام جنرال دارم چند ساعت که کار کرد خود بخود خاموش میشه فن از کار میافته وقتی با کنترل خودم دوباره روشنش می کنم کمی که کار کرد فن شروع به کار می کند تعمیر کار میگه بررسی کردمه هم گازش خوبه هم مشکلی نداره چه کنم؟ او میگه موتور ضعیف شده؟

  پاسخ دادن
  امین قاسمی نیا 18 مرداد 1398

  سلام ممنون می شم راهنمایی کنین من یک دستگاه کولر گازی نکست فایتینگ ۲۴ هزار اینورتر دارم دستگاه من ابتدای فصل گرما کمی نشتی داشت که با گلدیران تماس گرفتم و گاز کامل تخلیه و شارژ مجدد گاز انجام شد و سرمایش دستگاه بسیار عالی و مشکلی هم به ظاهر نداشت اما متوجه شدم دستگاه بعد از حدود یک ساعت کارکرد روی حداکثر توان (نه روی حالت کم مصرف) لوله برگشت یخ میزنه (لوله بزرگ) . تعمیر کار می گه به دلیل عدم شستشوی لوله های توکار منزل قبل از نصب با گاز ازت و وجود آشغال درون لوله ها ، آکومولاتور کمپرسور مسدود شده آیا این درسته ؟ اصلا ممکنه همچین اتفاقی بیوفته طبق تحقیق من معمولا شیر انبساط مسدود می شه لطفا کمک کنین اینا فقط برای شستشوی مدار یک میلیون و دویست هزار تومن هزینه درخواست کردن .

  پاسخ دادن
  سید جواد کهندانی 13 مرداد 1398

  سلام آتیش سوزی پنل نشانه چیست

  پاسخ دادن
  محمد حمزه پور 12 مرداد 1398

  سلام علت ارور چراغ شماره ۴ چشمک زن و دو عدد چراغ timer off و timer on بصورت ثابت روشنبطور همزمان در کولر ایستاده ۴۸۰۰۰ وستینگ هاوس چیه؟ با تشکر

  پاسخ دادن
  محمد 11 مرداد 1398

  سلام یک سال قبل یک کولرگازی وستینگ هاوس ایستاده ۴۸۰۰۰ سه فاز خریداری کردم.یک نفر نصاب اومد نصبش کرد و بعد از روشن شدن اولیه حدود ۱۰ ثانیه کارکرد و بعدش سریع خاموش شد و چراغ شماره۴ بصورت چشمک زن درامد و دو عدد چراغ timer on و timer off بصورت ثابت باقی میمونه و این کار مرتبا تکرار میشه بعد از هر بار روشن شدن این علامت چیه؟ لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   مدیر 12 مرداد 1398

   سلام ، باید ببینید کمپرسور اورلود میکند یا خیر ، همچنین برق دستگاه هم چک شود .

   پاسخ دادن
  سعید 11 مرداد 1398

  سلام و عرض ادب من مدتی که تو اینترنت درب در پاسخ به این سوال هستم که چطور میشود لوله مویی و یا شیر انبساطی را برای دمای 60 درجه سابکول کندانسور محاسبه یا استفاده کرد؟ متأسفانه اکثر نرم افزارها و جداول برای گاز 22 تا 50 بیشتر نیستن! ... روی گاز 134 را هم اکثر استناندارها ی T3 در محدوده 45 درجه سانتیگراد طراحی شدن ... اگر راهی برای محاسبه ای و یا تغییر طراحی سابکول روی 60 درجه معرفی کنید که بتونم دمای مرکزی کندانسور بجاای 45 به 60 درجه برسونم تا تبادل حرارت بالا بره مدیونتون میشم ... من و از این برزخ دربیارید.... در پناه خق موفق و موید باشید

  پاسخ دادن
  اکبر دشت پور 08 مرداد 1398

  سلام خسته نباشید یک کولر اوجنرال ۱۸۰۰۰هستش زمانی که کولر روشن می‌کنیم کمپرسور کار می‌کند ولی سرمایش ندارد و با استفاده از گیج اقدام به بستن گاز کردم که فشار کمپرسور رو چک کنم شیر رفت رو بستم و شیر برگشت رو باز گذاشتم که به اصطلاح گاز جمع بشه ولی گاز به صورت کامل جمع نمیشه یعنی به صورت کامل وکیوم نمیشه به داخل کمپرسور که گاز جمع بشه و گیج هم صفر نمیشه وفشار روی پنجاه گیر میکنه این دلیلش از چی میتونه باشه؟

  پاسخ دادن
   مدیر 08 مرداد 1398

   سلام ، وقتی گاز میزنید باید ببینید کولر زیر بار نموند ، اگر غیر از این است کمپرسور مشکل دارد . برای تعمیر کولرگازی اجنرال در تهران میتوانید از خدمات آی پی امداد بهره مند شوید .

   پاسخ دادن
   اکبر دشت پور 08 مرداد 1398

   قابل توجه موقع جمع کردن گاز وقتی لوله برگشت هم باز کردم گاز به صورت کامل جمع نشده بود بعد لوله رو که میخاستم باز کنم کلی روغن تو مسیر لوله بود که موقع جدا کردن لوله برگشت خارج شد ازش

   پاسخ دادن
  مرتضی مهدوی 06 مرداد 1398

  کمپرسور قطع میشه

  پاسخ دادن
  مرتضی مهدوی 06 مرداد 1398

  سلام خسته نباشید. کولر 18هزار ال جی دارم وقتی روشن میکنم اولش یادش خنک هست بعد 10دقیقه گرم میشه ولی فن کار میکنه و موتور خیلی داغ میکنه و خازن هم تعویض شده ولی درست نشده میخواستم راهنمایی بکنید

  پاسخ دادن
   مدیر 06 مرداد 1398

   سلام ، یک خازن مکمل اضافه نمایید .

   پاسخ دادن
  حمیدرضا خانقاهی 02 مرداد 1398

  با عرض سلام و خسته نباشید به مدیر عزیز من یه کولر گازی ۲۴ هزار اوجنرال دارم در حین کار خاموش شد روشن شد و شروع کردبه کار ولی باد گرم از اسپیلت خارج میشد رفتم بالا دیدم جفت لوله ها داغ هستن فن باد سرد خارج میکنه و کمپرسور هم کار میکنه کنترل رو چک کردم درست بود ممنون میشم کمکم کنید باتشکر

  پاسخ دادن
   مدیر 03 مرداد 1398

   سلام ، در ابتدا ببینید کمپرسور عمل میکند یا خیر و سپس شیربرقی چهارطرفه را چک نمایید .

   پاسخ دادن
   محمد 09 مرداد 1399

   مطمءن شوید که کنترول روی گرم یاهمونhot نباشه خیلی وقتها کنترل بلای جون کولرهاست

   پاسخ دادن
  محمد امین گلستانی 31 تیر 1398

  سلام خسته نباشید. من تازه کار هستم یه کولر ۲۴۰۰۰ جنرال باد نسبتا گرم میزنه فشارش ۶۵ هستش و امپر ۱۳ هستش در صورتی که امپر روی پلاک ۹/۳ بودش و در ضمن دمای لوله رفت خنک هستش و دمای لوله برگشت گرم و بدنه خود کمپرسور خیلی داغه.به نظر شما مشکل چیه خواهشا جواب بدید نیاز دارم.

  پاسخ دادن
   مدیر 01 مرداد 1398

   سلام ، وقتی کمپرسور میخواهد استارت بزند با فشار این کار را انجام میدهد ی خازن اضافه نمایید ، اگر با خازن مشکل برطرف نشد کمپرسور مشل دارد که آمپر میکشد .

   پاسخ دادن
  صادق رضایی 19 تیر 1398

  سلام من نصاب کولر گازی هستم تو شهرستان یه کولر دست دومی رو به من دادن نصب کنم مارکشsh.genral.بود کابل برقی که به دوشاخته میخوره رو دستگاه نبود. پنل رو باز کردم بلد نشدم به کجاش وصل کنم. تو کندانسور هم جایی برای وصل کابل برق به دوشاخه نبود موندم چیکار کنم برقش رو از کجا بگیرم و به کجا بزنم؟ لطفا تک بزنید خودم زنگ میزنن

  پاسخ دادن
   مدیر 20 تیر 1398

   پنل داخل کندانسور که در بالا تعبیه میشود تمام شماره ها را نوشته و شرح داده است .

   پاسخ دادن
  عزیز 16 تیر 1398

  سلام کولرپنجره ای ای جی گلد 17هزار موتورموشکی دارم ساعت 4بعدازظهر موتورش میایسته ولی شب مشلی نداره عیبش چیه؟

  پاسخ دادن
  عزیز 16 تیر 1398

  سلام کولر گازی پنجره ای ال جی گلدموتور موشکی دارم توی خوزستان هستم ساعت 4بعدازظهر موتور می ایسته ولی شب مشکلی نداره.گازش رفته بود گازش کردم تستش کردم 11آمپر میگیره ولی روی بدنه اش زده 9 می تونه علت زیادی گازی بوده که سرویس کار بهش زده البته قبل از رفتن گاز هم همین ساعت تریپ می کرد

  پاسخ دادن
  پیروز نژاد 13 تیر 1398

  سلام پایه سوکت فاز روی کمپرسور در اثر اتصال ضعیف سوخته آیا قابل تعویض هست؟ یا میشه سیم رو به اون لحیم کرد.؟ با تشکر

  پاسخ دادن
  میثم شاد 11 تیر 1398

  سلام کم بودن روغن کمپرسور تاثیری بر روی اورلود هم داره.

  پاسخ دادن
  محمدغزلاوی 09 تیر 1398

  سلام یک کولرسوپرا۱۸هزارپنجره ای دارم که رایدیت جلوانداره سه انگشت یخ میزنه بهمراه لوله های کنارردایت،گازگیرش که کردم متورش داغ میکنه بنظرتن چه مشکلی داره

  پاسخ دادن
  ناشناس 08 تیر 1398

  سلام یه کولر36هزارسوپرجنرال داریم که هرروز ساعت7عصرروشن میشه تاساعت2بعدازظهرروزبعدش بعدخاموش میشه وقتی خاموش میشه کمپرسورهم خیلی داغ میشه کمپرسورش هم روتاری مشکلش چیه

  پاسخ دادن
  محمود 07 تیر 1398

  باسلام یه کولر 36000 ای اس ار دارم که امسال باز کردم وسرویس کردم موقع بستن دستگاه‌ وکیوم ضعیف شد ودرست وکیوم نشد وتاهوا خنک بود هیچ ایرادی نداشت اما الان که هوا گرم شده از ساعت 1 تا 5 بعدظهر رو ی فن کار مکنه آیا میتونه دلیل وکیوم نشدن درست باشد چون سال قبل اینطور نبود ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   مدیر 09 تیر 1398

   سلام ف مشکل از کمپرسور میباشد ، چونکه مشکل برق دارید کمپرسور توان استارت ندارد ، یک خازن هارداستارتر اضافه نمایید .

   پاسخ دادن
  مصطفی رمضانی 02 تیر 1398

  سلام بنده تعمیر کار کولر گازی هستم یه کولر ۳۰ هزار که نشتی داشت برای خودم خریدم و نشتی کندانسر رو گرفتم کمپرسور دستگاه رو قبلا تست کرده بودم. مدار رو با ازت شستم وروغن کمپرسور رو هم عوض کردم بعدش درایر رو عوض کردم. کولر رو نصب کردم منتهی هارد استارتش رو نصب نکردم. امروز بعد نصب دستگاه وقت گاز زدن خوب بود یهو اور کرد و داغ شد. بعدش حفاظ جان خونه عمل کرد. میخواستم بدونم الان کمپرسور سوخته یا نه؟ بعدش هم به محض اینکه دو شاخش رو وصل میکنم اصلا راه هم نیفته بازم حفاظ جان میندازه. چون خودم معلم تاسیساتم خیلی ممنون میشم کمکم کنید تا بتونم بعدا این تجربه حتی به شاگردام هم بگم. خیلی ممنون

  پاسخ دادن
   مدیر 03 تیر 1398

   سلام ، اگر کمپرسور شما معمولی است یکسره چک کنید تا ببینید سالم است یا خیر ، همچنین شیربرقی چهار طرفه را چک نمایید ، گاز هم ببینید طبق اصول شارژ شده باشد ، یک خازن هم اضافه نمایید .

   پاسخ دادن
  شهرام آزاد 29 خرداد 1398

  با درود. کولر پنجره ای جنرال الکتریک24000 دارم که ظهر و در هوای گرم صدای سوت مانندی میکنه و بادش گرم میشه. وقتی خاموشش میکنم و پشتش رو میشورم و آب میریزم همه چیز طبیعی میشه.در صورت امکان راهنمایی بفرمایید که مشکل از کجاست و چطور حل میشه

  پاسخ دادن
   مدیر 30 خرداد 1398

   لام ، در ابتدا دوتا شبکه ها را با آب و چنته شستشو دهید و سپس با آب بشویید . سرویس کامل نمایید .

   پاسخ دادن
  علی 27 خرداد 1398

  با سلام اسپیلت 19000 ال جی دارم توی یک ماه اخیر بخاطر اینکه باد خنک از کولر بیرون نمیومد دو بار بنا به تشخیص تعمیرکار خازن عوض کردم حتی یکبار زمانی که دستگاه چند ساعت خاموش بود کمپرسور کاملاً داغ بود الان کولر دوباره خراب شده و باد سرد نداره مضاف بر اینکه زمان روشن بودن دستگاه انگار هر بار زور میزنه برای انجام کاری و همزمان به برق منزل نوسان زیادی میده در آخرین بررسی اعلام کرده کمپرسور سوخته ممنون میشم بررسی کنید

  پاسخ دادن
   مدیر 27 خرداد 1398

   سلام ، احتمال دارد کمپرسور نسوخته باشد ، یک خازن مکمل اضافه نمایید اگر جواب نداد موتور سوخته است .

   پاسخ دادن
  زهرااحمدی 27 خرداد 1398

  سلام وقت بخیر کولر دوتیکه ۱۸ هزار کار میکنه تقریبا نیم ساعت و خاموش میشه موتورش خیلی داغ میکنه چکارش کنم

  پاسخ دادن
  امیرحسین 26 خرداد 1398

  سلام موتور اسپیلتم رو امروز عوض کردم گازگیری هم فول شد بعداز تقریبا بیست دقیقه کارکردن یهو موتور نو اورلود کرد تا الان صبرکردم الان که روشن کردم متوجه شدم لوله برگشت خنک نیست در عوض لوله رفت برفک زده خنکی کولر هم تا اورلود نکرده عالیه موتور خیلی داغ کرد طوری که دست رو میسوزنه میشه راهنمایی کنیددلیل سرد نبوون لوله برگشت چیه چرا اورلود کرده.ممنون

  پاسخ دادن
   مدیر 26 خرداد 1398

   سلام ، در ابتدا ببینید کمپرسور کار میکند یا خیر ، اگر مشکل از کمپرسور نبود شارژگاز و شیربرقی چک شود .

   پاسخ دادن
    امیر 30 خرداد 1399

    سلام.کولر12000اینورتر جنرال مکس موقعی که کمپرسور میخواد وارد مدار بشه اولش خدودا دو ثانیه بدنه یوتیت خارجی لرزش میکنه.علت از کمپرسوره یا از موتور فن کندانسر هست؟وراه حلی داره؟کارکرده کولر هیچگونه مشکلی نداره.

    پاسخ دادن
     آی پی امداد 30 خرداد 1399

     سلام، لرزه گیر های کمپرسور را بررسی نمایید

     پاسخ دادن
1 2