علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی

علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی

Rating: 4.0/5. From 2 votes.
Please wait...

علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی:

علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی موضوعی است که در این قسمت از آی.پی امداد به شرح آن میپردازیم.کمپرسور قلب تپنبده کولر گازی است که در صورت وجود ایراد در آن تمامی سیستم کولر گازی دچار اختلال و کارکرد بد می شود. تقریبا هر نشانه ای از خرابی می تواند به نوعی گاها با کمپرسور هم مرتبط باشد و تمام نشانه هایی که نشان از خرابی کمپرسور می دهد هم باز ممکن است از خود کمپرسور بصورت مستقیم نباشد.

اگر نیاز به اطلاع درباره هزینه کولر گازی , عیب یابی کولر گازی , شارژ کولر گازی و یا نیاز به تعمیر کولر گازی دارید بر لینک کلمات کلیک کنید.

علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی
علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی

از انجایی که اهمیت کاری کمپرسور بسیار بالا است قبل از شروع مبحث اصلی علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی توصیه می کنیم حتی المقدور تعمیر کمپرسور کولر گازی خود را به متخصصینی واگذار نمایید که تجربه و دانش لازم را در این زمینه داشته باشند و ضمانت تعمیر کمپرسور کولر گازی را به شما بدهند.

یکی از شایع ترین مشکلاتی که برای کمپرسور های کولر گازی اتفاق می افتد داغ شدن بیش از حد و یا استاندارد کولر گازی است که نگرانی های زیادی را بخصوص برای افرادی که در خصوص سلامت تجهیزات خود حساسیت بیشتری دارند فراهم می کند.بنابراین باید از علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی مطلع باشید.

دوره بازدید و نگهداری کولر گازی به دلیل بررسی های اولیه و ظاهری کمپرسور کولر گازی و تمیز کردن آن می تواند در تشخیص داغ کردن کمپرسور کولر گازی به شما کمک بیشتری بکند.

 

چگونگی تشخیص اینکه کمپرسور کولر گازی داغ می کند؟

اگر از جمله افرادی هستید که بازدید دوره ای از کولر گازی خود را انجام نمی دهند چند راه برای تشخیص خرابی و داغ کردن کمپرسور کولر گازی وجود دارد که از ان جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • در زمانی که به هنگام روشن کردن کولر گازی پس از چند ثانیه از کار می افتد
 • وقتی کمپرسور علی رغم به کار افتادن فن روشن نمی شود
 • زمانی که کولر اصلا گرامی لازم را برای محیط ندارد.
علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی
علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی

در چنین شرایطی متخصص تعمیر کولر گازی برای دریافت علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی ابتدا باید موارد زیر را بررسی کند:

 • برق ورودی دستگاه و اتصال بنده کمپرسور و کولر گازی
 • بررسی و تست کنتاکتور برای روشن شدن این مطلب که آیا خازن سالم است و برق کنتاکتور به خوبی عمل می کند یا خیر
 • بررسی خود خازن برای اطمینان از سالم بودن خازن کمپرسور

اگر شرایط اولیه نشان از سالم بودن بررسی های اولیه داشت این بار نوبت بررسی و کنترل خود کمپرسور می باشد.

 

علت های شایع داغ کردن کمپرسور کولر گازی:

گفتیم که با تست بدنه و بازدید از کولر گازی می توان به راحتی متوجه داغ شدن بیش از اندازه کولر گازی شد و یا با نشانه هایی در کارکرد کولر گازی به این مشکل پی برد و سپس به دنبال علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی گشت.

علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی
علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی

اصلی ترین دلیلی که باعث داغ شدن و در نهایت سوختن کمپرسور کولر گازی درمقاله علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی می شود اتصال برق و یا قطع سیم های موتور می باشد. این موضوع بخصوص با خراب شدن و عایق های موتور کمپرسور اتفاق می افتد. وقتی این عایق ها از دست بروند عملا موتور و کمپرسور آسیب پذیر می شوند و به راحتی وجود رطوبت و عملکرد های به هم پیوسته باعث اتصالی و سوختن و داغ کردن کمپرسور می شود.

مدت زمان ماندگاری سیم هیا موتور به درجه داغ شدن موتور کولر گازی رابطه مستقیم دارد . به این صورت که  با بیشتر شدن دمای کمپرسور ، اگر کمپرسور را به موقع خاموش نکنید و همچنان به کار خود ادامه دهد ، این حرارت زیاد باعث داغ شدن برخی از بخش های کمپرسور و سیم های رابط آن می شود که این داغ بودن برای کمپرسور کشنده است و به راحتی باعث سوختن کلی و یا جزئی کمپرسور می شود.

عمواملی همچون موارد زیر در دسته علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی قرار میگیرد:

 • کثیف شدن بیش از اندازه کندانسور
 • خرابی فن دستگاهپ
 • ولتاژ نا مناسب و کم زیاد شدن ولتاژز برق
 • کیفیت پایین سیم های استفاده شدن در موتور
 • خراب بودن و یا کیفیت بد سیم پیچ راه انداز یا کمکی موتور

اصلی ترین علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی هستند.

راه های تشخیص دلیل سوختن کمپرسور کولر گازی و یا داغ شدن آن

کمپرسور های کولر گازی سه فیش اصلی دارند که برای راه اندازی کمپرسور کاربرد دارند. متخصص تعمیر کولر گازی با بررسی این سه فیش است که می تواند در اغلب موارد علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی یا سوختن کمپرسور را تشخیص دهد.

علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی
علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی

سه فیش کمپرسور کولر گازی را با حروف C،S،M مشخص می کنند. هر گاه اتصال کوتاه  و یا قطعی رابطه بین سیم های M  و C اتفاق افتاده باشد نشان دهنده سوختن سیم پیچ اصلی است. هر گاه  رابطه بین S و C از دست رفته باشد و یا اتصال کوتاه داده باشد نشان دهنده سوختن استارت و یا سیم پیچ راه انداز کولر گازی می باشد.

نکته ای که باید در مقاله علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی به خوبی در نظر داشته باشید این است که سوختن موتور کمپرسور کولر گازی  یک حالت اسیدی از خود به جای می گذارد  که همین حالت اسیدی  باعث خراب شدن و تجزیه روغن کمپرسور خواهد شد.

تفاوتی ندارد نوع کمپرسور چه باشد تا بتوانید علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی را تشخیص دهید زیرا در هر صورت چه کمپرسور از نوع نیمه بسته باشد و یا بسته  در هر صورت این گاز مبرد است که  کار خنک کنندگی را در رفت و برگشت الکتروموتور انجام می دهد. بنابراین اسیدی شدن و آلوده شدن  گاز موجبات خوردگی سیم ها و عایق های روی سیم پیچ  موتور کمپرسور را فراهم می کند و این موضوع با از بین رفتن این عایق های روی سیم پیچ  باعث اتصال کوتاه در کولر گازی و سوختن کمپرسور می شود.

در چنین حالتی ما با دو نوع سوختگی سر و کار خواهیم داشت. یا کمپرسور بصورت خفیف و یا اصطلاحا نقطه ای سوخته است و یا به کلی و بصورت کامل سوخته است.

علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی
علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی

سوختگی نقطه ای تنها روی سیم پیچ موتور کمپرسور اتفاق می افتد  و این به دلیل اتصال کوتاه در این نقطه است هر چند همین موضوع هم به راحتی کمپرسور را از کار می اندازد. معمولا اگر زود عیب تشخیص داده شود دلیل داغ شدن کمپرسور کولر گازی همین است.  برای مرتفع شدن این عیب به یاد داشته باشید که کولر را باید فورا خاموش کنید  تا سوختگی کلی تر نشود و جاهای دیگر کولر نیز سالم بماند.

تعمیرکار کولر گازی در این حالت سیم پیچ کمپرسور را عوض می کند  و سپس روغن آن را تعویض  و فیلتر درایر را هم تعویض و راه اندازی می کند. سپس یک روز باید کولر کار کند و دوباره روغن کمپرسور و میزان اسیدیته ان باید بررسی شود.

تجربه ما در گروه تعمیرات ای پی امداد نشان می دهد که نوع سوختگی شدید در گکمپرسور کولر های گازی بیشتر اتفاق می افتد . این به دو دلیل است. اول اینکه کاربر خیلی دیر متوجه مشکل می شود و دوم اینکه حرارت فوق العاده زیاد قسمت زیادی از سیم پیچ کمپرسور را می سوزاند که یان به مدار تبرید و سایر تجهیزات کولر گازی هم آسیب می زند.

هر گاه در اطراف کمپرسور و حتی پنل  کولر گازی نشانه هایی از دوده  دیدید بدانید که این دوده به دلیل سوختن و  اسیدی شدن  موتور کمپرسور می باشد. به دلیل حالت اسیدی برای هر چه کمتر شدن آسیب ها باید فورا با کارشناسان تعمیر کولر گازی تماس بگیرید.

برای تعمیر موتور کمپرسور کولر گازی که بصورت شدید سوخته است باید ابتدا در مدار مکش کمپرسور و بعد از اواپراتور یک فیلتر مکش قرار داده شود. هر چند امروزه اغلب کولر های گازی بصورت پیش فرض در ساختشان این فیلتر تعبیه شده است.

کمپرسور حیاطی ترین قسمت کولر گازی می باشد که البته تنها در کولر های گازی کاربرد ندارد. انواع کمپرسور در قطعات برقی و مصرفی خانه ها و صنعت دیده می شود که هر یک توان و تفاوت های زیادی با هم دارند.

کمپرسور را هیچ فرد عادی ای نمی تواند تعمیر کند زیرا هم بسیار تخصصی است و هم اینکه ممکن است در هنگام تعمیر کمپرسور کولر گازی مشکل را دو چندان کند.

شرکت تعمیر لوازم خانگی آی پی امداد با بیش از نیم قرن سابقه در تعمیر لوازم خانگی مختلف در هر ساعت از شبانه روز و با استفاده از متخصص ترین و برترین کارشناسان تعمیر کولر گازی آماده ارائه خدمات عیب یابی و تعمیر کولر گازی در هر منطقه ای از تهران بزرگ و با استفاده از اصلی ترین قطعات انواع کولر گازی می باشد.

ضمانت 12 ماهه تعمیرات و انجام خدمات تعمیر کمپرسور کولر گازی و یا مشکل کولر گازی ار افتخارات ما می باشد. شما هم در صورت خراب بودن کمپرسور کولر گازی و یا نیاز به تعمیر آن همین امروز با ما تماس گرفته و ضمن دریافت خدمات فوری و حرفه ای ما بلافاصله و در کمترین زمان به گروه مشتریان ما نیز بپیوندید.

 

 

219 دیدگاه

 • جاسم نواصر

  سلام کمپرسور نو خریدم بعد تعمیرکار سیم ران و استارت رو اشتباه بسته بود و سیم پیچ معیوب شد راهی داره تعمیر بشه یا نه ؟؟؟؟

  Rating: 3.3/5. From 7 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، خیر .

   Rating: 4.5/5. From 2 votes.
   Please wait...
 • رضا قنبری

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده یک کولر گازی ۲۶۰۰۰ ال جی پلاسما گلد قدیمی در محل کارم داشتم که اون رو باز کردم و در منزل نصب کردم،ولی بعد از نصب نصاب گفت احتمالا کمپرسور معیوب هست چرا که به محض روشن شدن اونقدر آمپر بالا میره که فیوز میپره،از دوست دیگه ای سوال کردم گفت ممکنه کابل منزل ضعیف باشه،سوال من اینه که آیا ممکنه با کابل قوی تر مشکل حل بشه؟کابل منزل ۲/۵*۲ هستش

  Rating: 3.3/5. From 13 votes.
  Please wait...
 • امین عبدالهی

  سلام کولر گازی دوتیکه سامسونگ 24 هزار هستش همه چیزش خوب کار میکنه فن بالا عالی ساکشن خیلی خوب برق ورودی 220 ولی موتور تو گرما از کار میمونه علت میتونه ضعیف بودن خازن باشه یا خرابی لوله مویی باتشکر

  Rating: 3.8/5. From 6 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، خازن کولرگازی سامسونگ خود را تعویض نمایید .

   Rating: 3.0/5. From 4 votes.
   Please wait...
 • صادق

  سلام من بهعلت صدای زیادفن blover دستکاه هواساز منزل دور فن رو یکدرجه پایین اوردم پس از یکماه کمپرسور سوخت دستگاه سه فاز ۶۰۰۰۰ ازمارک temstar امریکایی است میخواستم ببینم علت ای مشکل چی بوده

  Rating: 2.7/5. From 3 votes.
  Please wait...
 • عباس آذری

  سلام کولر گازی اسپیلت جنرال 12000داریم از صبح روشن میکنم تا 1.2ظهر خوب کار میکنه ولی از ساعت1به بعد باد گرم میزنه و خنک نمیکنه هر روز همینطور هست. مشکل از کجا هست.ممنون از راهنماییتون

  Rating: 3.8/5. From 12 votes.
  Please wait...
  • رضا محسنی

   به خطر نوسانات برق هستش

   Rating: 2.0/5. From 2 votes.
   Please wait...
  • ناشناس

   به نظر بنده سرویس پنل خارجی و یا سیستم خنک کنندگی پنل بیرونی

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
  • ناشناس

   با سلام این مشکل با تعویض لوله موئی و شستشوی کندانسور حل میشه

   Rating: 3.0/5. From 2 votes.
   Please wait...
 • میلاد

  سلام خسته نباشید.کولر گازی ۲۴۰۰۰ تازه خریدم نصب کردم روشن میشه سرماشم عالیه ولی کمپرسور یکسره کار میکنه مثلا روی ۲۵ میزارم مدام روشنه اما وقتی بعدا از مدتی میزارم روی ۲۶ خاموش میشه دوباره میزارم روی ۲۵ دیگه خاموشه تا دوباره خودش روشن شه.
  بنظرتون مشکل داره یا من خیلی حساسم ممنون میشم کامل توضیح بدید

  Rating: 3.0/5. From 3 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، درجه را روی 24 تنظیم نمایید .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
  • ناشناس

   مشکل سنسور در برد داره. یا اینکه جای سنسور محیطی رو عوض کن

   Rating: 3.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
  • فهیمه اسماعیلی

   سلام وخسته نباشید کولر گازی اجنرال ۳۰ هزار خریدم قبلا روی ۲۵ میزاشتم خوب کار میکرد ولی الان ۱هفته است که روی ۲۵ میزارم اتومات نمیکند ۲۶ هم خیلی دیر میخواستم بدونم مشکل از کجاست لطفا

   No votes yet.
   Please wait...
   • مدیر

    سلام ، درجه را روی 18 بزارید اگر خنک نکرد ، ابتدا سرویس نمایید و سپس گاز را چک نمایید .

    No votes yet.
    Please wait...
  • عبدالکریم نجفزاده

   باسلام کولر وستپوینت خریدم یه نمدی وور موتورش هست لازمه بنونه یا باید درش بیاریم خوزستان هستیم هوا گرمه خیلی

   No votes yet.
   Please wait...
 • پرویز حوری

  سلام کمپرسور رتوری را تعویض کردم ولی عایق را دورش نگذاشتم ظمنا بخشی از ورق اطاقک کمپرسور را جهت خنک شدن در اوردم ولی کمپرسور متاسفانه بعد از یکماه جام کرد ممنون میشم اگر دلیلش بگویید

  Rating: 3.0/5. From 2 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، شما نیاز به تعمیرکار کولرگازی دارید .

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • مهدی

  سلام من مشکلی که آقای عباس آذری داره من هم دارم کلردوتیکه سوپر جنرال۱۸۰۰۰صبح خنکه ولی ساعت ۱ظهربه بعدبادگرم میزنه ودرساعت۶بعدازظهر خنک میشه علت ازکجاست از شما راهنمایی میخواهم ممنون میشم؟

  Rating: 3.5/5. From 4 votes.
  Please wait...
 • محمد حسین نژاد

  سلام کولر گازی پرتابل روبو ۱۴۰۰۰ دارم خوب کار میکرد ۱ هفته مسافرت بودم برگشتم الان روشن میکنم فن کار میکنه کمپرسور که کار میکنه ۱ دقیقه سرما میده بعد با لرزش شدید کمپرسور از کار میافته و فقط فن کار میکنه
  درضمن هیتر دستگاه هم از کار افتاده

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، برد الکترونیکی کولرگازی خود را چک نمایید .

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • داریوش ز

  سلام کولر گازی 12000 سامسونگ پنجره ای دارم . وقتی روشن میشه 5 دقیقه خوب کار میکنه بعد داغ میشه و خاموش میشه. ایرادش چیه!

  Rating: 4.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، خازن موتور و برد الکترونیکی یخچال خود را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • محمدزاده

  سلام کولر 30000جنرال تازخریداری شده را نصب کردم بعد از 5 دقیقه موتور داغ میکنه وخاموش میشه علت چست

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، خازن موتور کولرگازی خود را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • سید جلال جلالی

  سلام کولر اجرا 30000 دارم مدتی است که بعدا یک ربع خنک کردن خودبخود باد گرم میزند اگر خاموش و روشن هم بشود تاثیری ندارد لطفا علت را بفرمایید تاکنون چند تا تعمیر کار آمدند خازن ورد را تعویض کردند تاثیری نداشتن .ضمنا از لوله آب خروجی هیچ بخار آبی خارج نمی شود لوله خروجی باز است .

  Rating: 4.0/5. From 2 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام شیربرقی کولرگازی خود راچک نمایید و بدانید کولرگازی شما نیاز به سرویس ، شستشوی کندانسور و اواپراتور دارد .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
  • یزدان

   سلام یه کولر پنجره ای سامسونگ دارم درفصل گرما اگه مرتب پشتش آب نریزیم کمپرسور از کار میافته بنظر شما اشکال از فنش هست یا کندانسور البته موتورش سوخت من موتور دسته دوم گذاشتم روش توهوای ۳۵درجه مشکلی نداره اما ظهر که ۴۰درجه رسید حتما باید پشتش آب بریزیم
   باتشکر از شما و وقتی که دراختیار ما میگذارید

   No votes yet.
   Please wait...
   • مدیر

    سلام ، نیازی به آب ریختن ندارد ، چنته و آب را مخلوط نمایید بر روی شبکه ها بریزید . همچنین یک خازن مکمل اضافه نمایید .

    No votes yet.
    Please wait...
   • علی فاطمی

    سلام
    کلر تراست ۲۴ هزار پنجره ای دارم وساعت های گرم هوا صدایی از آن خارج میشود و مجبور میشم خاموشش کنم بعد یک ساعت روشن میکنم کار میکند ولی بعد نیم ساعت دوباره صدا ازش در میاد و گرم میشه باز مجبور میشم خاموشش کنم از پشت کلر روش آب بریزم و خنکش میکنم کار میکند مشکل چیه؟

    No votes yet.
    Please wait...
    • مدیر

     سلام ، در ابتدا سرویس کامل نمایید مشکل حل نشد اطلاع دهید .

     No votes yet.
     Please wait...
 • امیر اخلاقی

  سلام.کولرگازی ۳۶۰۰۰ اوجنرال دارم.روی درجه ۱۸ ، ۱۲ دقیقه کار میکند و۳ دقیقه آف و…
  در درجات بالای ۲۲ فقط ۷ دقیقه کار و۳دقیقه آف.دلیل این امر چیست. وضمنأ پشم وشیشه ای که دور موتور بسته شده بود بتز کردم.کار این روپوش موتور چیه وبرداشته شده بهتره ،یا باید پوشانده شود؟ ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
 • وحید

  سلام .کولر اسپیلت ال جی۱۲۰۰۰ هزار داریم وقتی کولر رو روشن میکنیم .خنک می کند بعد نیم ساعت موتورخیلی داغ میکنه خاموش میشه فن کندانسر هم خاموش میشه .فقط فن اواپراتور روشن میشه .حتی خازن هم تعویض کردیم .اما تاثیری نداشت.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، گاز کولر خود را چک نمایید . همچنین احتمال نوسانات برق هم هست .

   No votes yet.
   Please wait...
 • نصرتی

  سلام جناب مهندس
  وقت بخیر
  کولر 24 سامسونگ دارم
  جدیدا شارژ گاز شده – 1 ماه بدون مشکل کار کرده
  الان بعد از 2 دقیقه کار اورلود میکنه و کمپرسور خاموش میشه
  بعد از 10 دقیقه خنک شدن دوباره راه میوفته و همون مشکل
  به نظرتون ایراد از چی می تونه باشه
  با تشکر

  Rating: 4.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، یک خازن تکمیلی اضافه نمایید .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • مسعود

  با سلام. اسپلیت 27000 ال چی دارم که چند وقت پیش زود به زود آور لود میکرد که نماینده گی اومد و لوله مویی و گاز و روغن شو عوض کرد چون موقع استارت بالای 25، آمپر تا حدود 30 آمپر میکشید .بعدش تا ده روز خوب کار میکرد البته ظهرها به علت نوسان برق زیر بار نمی رفت ولی شب خوب کار میکرد .اما امشب متوجه شدم بعد ده دقیقه با وجود اینکه فن هم کار میکنه کمپرسور داغ میکنه و قطع میشه .البته اون عایق دور موتور رو هم نماینده گی نزده .ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  Rating: 1.3/5. From 3 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، یک خازن تکمیلی اضافه نمایید .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • محسن

  سلام
  کولرگازی پنجره ای 27000 LG دارم که بعد از پنج دقیقه کار کردن کمپرسور خاموش میشه و بعد از استراحت بیست دقیقه‌ای خودش اتوماتیک روشن میشه …
  من سوراخ پشت کولر که محل ریختن آب از داخل کولر به بیرون بود رو بستم و مقداری آب رو کندانسور ریختم اب کف کولر جم شد
  با این کارم کمپرسور دیگه خاموش نمیشه و خوب با سرمای عالی کار می‌کنه
  میخواستم بدونم مشکل کولر من چیه ؟ و با کاری که من میکنم کمپرسور آسیب میبینه یا نه ؟
  بی‌زحمت هردو سوال من رو جواب بدهید
  پیشاپیش ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، خازن کولرگازی اضافه نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مرتضی

  دذود به مدیر گرامی .
  من یک کولر میتسوبیشی 36 هزار دارم که بعد از خاموش کردن کولر موتورش بسیار داغ میشه که نمیشه دست بهش زد . خواستم بپرسم که این طبیعیه ?
  قبلا با خازن خودش بالا نمیومد و حالت جام شده بود که با خازن جدید و خازن استارت آوردمش بالا .
  آمپر کولر موقع کار کردن روی 15 و نهایت 16 میرسه و موتور داغ .
  3 . کپسول بزرگ بالا یعنی انباری بسیار سرد و عالی
  4 .لوله بزرگ یعنی گاز برگشتی بسیار سرد
  مقدار گاز کولر در سیستم با گیج اندازه گیری شد 60
  5 . کپسول کوچک که به موتور متصل است بالاش مقداری سرد و پایین خنک رو به گرم است که این طبیعیه ?
  6 . باد کولر بسیار سرد و تگریه
  نکته مهم اینه که قبلا یه مقدار کار میکرد یعنی دو دقیقه بعد موتور جام میکرد الان مشکل جام حل شده اما موتور بسیار داغ میشه . لازم به ذکر است که موتور از نوع روتاری اصلی میباشد .
  لطفا راهنمایی کنید .
  سپاسگزارم .

  No votes yet.
  Please wait...
 • امیر

  سلام کولر گازی پنجره ایی اوجنرال دارم نو هستش سرماش به نظرم کمه راهی داره سرماش و زیاد کنم مشکلیم نداره و تمیز داره کار میکنه ممنونم

  Rating: 1.7/5. From 3 votes.
  Please wait...
 • مهران زمانی

  سلام من یک کولر گازی اسپلیت۱۲۰۰۰ الجی دارم موتورش سوخت من یک موتور دیگه پاناسونیک گذاشتم . بدون گاز خوب کار میکنه ولی موقع طزریق گاز موتور داغ میکنه قطع میکنه لطفا راهنمایی کنید

  Rating: 2.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   موتور کولرگازی شما زیر بار میمونه و اورلود میکنه .لوله مویین را چک نمایید تا کیپ نکرده باشد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • سياوش برنجي

  سلام كولر گازى ال جي 26000دارم بعداز قطع گاز موتور چند بار صداى wo wo ميكنه علت چيست

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، برای شارژگاز هست .

   No votes yet.
   Please wait...
 • حمید

  با سلام
  در دستگاه داکت اسپیلت امریکن پرو 3 تن بعد از کارکرد 1 ساعت کمپرسور اورلود کرده و خاموش می شود. کارشناسان شرکت علیرغم 4 بار حضور تعویض خازن ، نصب استارتر ، گذاشتن ترانس جهت اصلاح برق شبکه و ازت شویی لوله ها نتوانستند مشکل را حل کنند. در ضمن دمای منزل هم از 25 پایین تر نیامده و بعد از 1 ساعت کارکرد کمپرسور داغ شده و از مدار خارج می شود.
  در شب و هنگام خنکی بعد از 1.5 ساعت کارکرد دما تا 22 درجه هم می رسد. لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، لوله های کپی را چک نمایید و اگر مشکل از آن نبود آمپی برق کنتور را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
  • نصراله كلهري

   سلام
   عايق دور كمپرسور كولر اسپيلت(اوجنرال٣٠٠٠٠) را زمان نصب و راه اندازي بايد باز كنيم يا روي كمپرسور بماند؟؟؟

   Rating: 3.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
   • مدیر

    سلام ، نیازی نیست باز شود .

    No votes yet.
    Please wait...
 • سجاد جعفری

  سلام.کولر گازی 12سوپرجنرال دارم.روشن ک میکنم ده دقیقه خوب کار میکنه بعدش بادش کم میشه ولی بادش سرده.غروب ک میشه هوا خنکتر میشه بادش دوباره زیاد میشه.ممنون میشم راهنمایی کنید

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • عباس ماجدی

  سلام، من کولر سامسونگ19000 دارم وقتی روشن میکنم نصف رادیاتور جلو سرد میشه ولی نصف دیگش زیاد سرد نمیشه تعمیرکار گفته گازش اوکیه ایا ممکنه کمپرسور ضعیف کرده

  Rating: 2.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، مشکل از گاز است .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • نیما

  سلام یک کولر 60 هزار گرری با کمپرسور اسکرال 3 فاز دارم که تو گرمای ابادان دمای حدوما 50 درجه کمپرسور خاموش میشه
  با بررسی هایی که کردم سیستم الکترونیکی و کنتاکتور برق رو برای کمپرسور میفرسته ولی تا خنک نشدن هوا کمپرسور استارت نمیخوره
  من حدودا 10 ساله این کولر رو دارم ولی امسال این مشکل براش اتفاق افتاده
  برای رفع این مشکل کارهای زیادی هم کردم از تعویض سنسور ها تا تعوض روغن متور
  تعویض گارز تعویض خازن های فن های کندانسور بیرونی و پنل داخلی سرویس کندانسور و پنل تعویض بربرنگ های تمام موتورهای پروانه ها و…
  نظر شما درباره این کیس چی هست ….
  ممنون میشم کمک فکری بکنی بهم ممنون از شما و سایتتون.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، قسمت کپیلاسیون ( لوله مویی ها ) را چک نمایید تا گرفتگی نداشته باشد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • رحیم یزدانی

  با سلام
  کولر 36000 میسو بشی دارم یک بار هم موتور عوض کردم بعد از سه سال موتر بسیار گرم می کنه و کولر خاموش و آلار مده و از کار می افتد آب را به صورت قطره ای مستقیم روی کمپرسر قرار می دهم و کولر به راحتی کار می کنه بدون هیچ مشکلی اگر آب را جدا کردم موتر شدیدا گرم شده و تکرار موضوع
  خواهشمند است در خصوص مورد فوق و رفع عیب اطلاع رسانی نمایید با تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، قدرت کمپرسور با قبلی یکی میباشد ؟

   No votes yet.
   Please wait...
 • مهدی

  سلام مدیرجان
  کولر گازی قدیمی ال جی 24000 دارم .خازن هر سال عوض میکنم خوب میشد ولی امسال 4 تا خازن عوض کردم .باد گرم میزنه اطراف موتور کف بدنه کمپرسور دوده مشاهده کردم .هوا که خنک میشه خوب کار میکنه ولی در طی روز باد گرم میزنه موتور کاملا داغ داغ است ممنون میشم راهنمایی دقیق بفرمایید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کمپرسور شما برق میکشد ، نیاز به تعویض کمپرسور دارید و حتما این اتفاق توسط تعمیرکار کولرگازی انجام گردد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مهدی

  سلام ، کمپرسور شما برق میکشد ، نیاز به تعویض کمپرسور دارید و حتما این اتفاق توسط تعمیرکار کولرگازی انجام گردد .
  ممنون ازشما
  ولتاژ خانه رو چک کردیم 208 ولت بود .به خاطر ولتاژ پایین نمیتونه باشه. صبح ها خوب کار میکنه

  Rating: 2.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • احمدصادقی

  سلام…کولردوتکه 30000اوجنرال دارم کمپرسورش سوخت کمپرسورنوخریدم تعمیرکارتعویضش کردولی کمپرسورچندثانیه کارمیکنه خاموش میشه وتایکی دوساعت روشن نمیشه درضمن یک طرف کمپرسورداغ میشه راهنمایی کنیدلطفا

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، یک خازن هارداستارتر به خازن اصلی کولرگازی اوجنرال خود اضافه نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • محسن وصلیات

  سلام کولر گازی 30.000 گری داریم که خنک نمیکند و تعمیرکار اوردیم گیج زد و گفت کولر نشتی داره واینکه کمپرسور خیلی داغ میشه و خاموش میشه که تعمیرکار با اب کمپرسوررا خنک کرد و کمپرسور روشن شد و بعد دوباره گرم شد وخاموش شد ایا کولر ماهم خارنش ایراددارد؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام بله ، در ضمن آب ریختن روی کمپرسور اشتباه است .

   No votes yet.
   Please wait...
 • رحیم یزدانی

  با سلام بله از نمایندگی گرفتم متاسفانه جدیدا این اتفاق برای کولر ایجاد شده خازن هم تعویض کردم تاثیری نداشت در ضمن نصاب به جهت شتشو – لوله پنل داخلی را براثر فشار کمی خم کرده شاید هم گازش کم باشد یا اینکه موتور ضعیف کرده ضمنا سیم خازن به موتور در قسمت فیش موتر سوخته شده که تعویض کردم
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  Rating: 3.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، لوله را ترمیم کنید و به حالت اول برگردانید ، مشکل از همانجا است .

   No votes yet.
   Please wait...
  • صادق

   با سلام خدمت دوستان ,من که دارم تمام مشکلاتی که پیش اومده براتون رو دنبال میکنم میبینم اکثرا کمپرسورها داغ کرده واورلود میکنن اگه میخواهید رفع عیب کنید این چند مورد را انجام بدین جواب میده۱.ولتاژ برق ورودی رو چک کنید
   ۲.امپری که دستگاه درابتداودر موقع کار کردن می‌کشه
   ۳.گازی که میزنید هم خیلی مهمه
   ۴.قبل از شارژ گاز مکش و دهش رو کنترل کنید.بزارین ۲دقیقه کار کنه
   ۵لوله مویی کیپ نباشه اگه کیپ بود با کپی بر ببرید توش تینر فوری بریزید تا ۱ساعت بمونه.
   ۶.کمپرسور را در بیارید بزارین کار کنه به مدت ۵دقیقه موتور که داغ شد سرو ته کنید بزارید روغنش خالی سه سپس به اندازه ی خودش روغن شارژ کنید

   No votes yet.
   Please wait...
   • مدیر

    سلام ، وقتی کپیلاسیون کیپ باشد سرما نمیارد و فشار به کمپرسور میارد . اگر کپی باز نشود با عضد شسته شود و کپیلاسیون طبق متراژ درج شده باید نصب شود .

    No votes yet.
    Please wait...
 • صادقی

  با سلام دمای فن خنک کننده کمپرسر که بالا میرود بحدی که نمیتوان به ان دست زد آیا طبیعی است؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، خیر طبیعی نیست ، کمپرسور نباید یکسره کار کند . امکان دارد دور فن ضعیف شده باشد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • ناشناس

  سلام کولر ۳۶ جنرال به محض اینکه روشنش میکنم موتور استارت میشه بعداز چند ثانیه موتور خاموش میشه

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، هارداستارتر در کنار خازن اضافه نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • محسن

  سلام یک کولر میتسوبیشی 36000 با موتور روتاری دارم بعد از ده دقیقه کار کردن کمپرسور و فنهای بیرون از کار می افتند ولی پنل داخل همچنان کار میکند.موتور بسیار داغ میکند.و نصف پنل داخلی خنک میشود نصف دیگر گرم.آیا موتور کولر خراب است؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، هارداستارتر به خازن اضافه نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • رضا

  ماهیت کارکرد کمپرسورهای پیستونی کارکرد با صدای بالاتر نسبت به بقیه کمپرسورهاست.می خوتستم بدونم اگر دور کمپرسور یا دور فضایی که کمپرسور توی اون قرار گرفته،عایق صوت قرار بدم مشکلی پیش نمیاد؟عایق الاستومری صوتی یا پشم سنگ.مرسی

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، مشکلی نیست .

   Rating: 2.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • شاهین

  سلام ببخشید من یک کولرکازیمدل گری درخانه دآرم که خودبخود عاف میکنه وخاموش میشه مشکل چیه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، برد الکترونیکی کولرگازی گری شما مشکل ار .

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • کریم غدیر

  سلا خسته نباشد یه کولر 36000 دارم نشتی کاز داشت بعد از گازکیری کولر پنل داخل کار مکینه ولی بالای بعد از 10 دقیق کار میکنه وخاموش مشه وموتور کولر خیلی داغ میشه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، این مشکل را بارها توضیح داده ایم . خازن هارداستارتر به خازن کمپرسور اضافه کنید .

   Rating: 4.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • علی فرحانی

  سلام بنده کولر دوتیکه 12 هزار سوپر جنرال دارم گازش اوکی هست خازن عوض شده ولی کمپرسور داغ میکنه خاموش میشه هر یه ساعت یک بار روشن میشه وبعد از نیم ساعت اوفت میکنه

  Rating: 2.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، خازن هارداستارتر تکمیلی اضافه نمایید .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • علیرضا احمدی

  با سلام
  من تازه تعمیر کار شدم امروز یه کولر گازی 36000 اجنرال رفتم که 1- باد گرم میزد 2-آب پرتاب میکرد 3-لوله برگشت ( لوله بزرگ ) خنک بود و خیس آب 4-لوله رفت ( لوله باریک ) داغ بود 5-بعد از 10 الی 15 دقیقه کمپرسور و فن کمپرسور و اواپراتور خاموش میشد
  من فشار گاز را چک کردم روی 65 psi بود خازن و رله کمپرسور را چک کردم سالم بود در ضمن من لوله مویی در کندانسور ندیدم لوله از دهش کمپرسور مستقیم به یک تقسیم کننده دو راهی رفته بود که بعد از عبور از لوله های کندانسور مستقیم به شیر لوله رفت وصل شده بود که لوله باریک که به سمت اواپراتور میرود همانطور که گفتم داغ بود
  کویل های اواپراتور و کندانسور کثیف بود به نظر شما علت چیست اگر اواپراتور و کندانسور را شستشو بدم درست میشود ؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید و بگید علت داغ شدن لوله رفت چیست ؟
  با تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
 • علیرضا احمدی

  با سلام
  علت اینکه لوله رفت کولر 36000 اجنرال داغ است از چیست ؟
  میشه از وجود هوا یا رطوبت در داخل لوله ها باشد یعنی خوب وکیوم نشده باشد ؟
  در ضمن کولر 1 ماه پارسال کار کرده + امسال تابستان ولی الان اصلا خنک نمیکند و آب پرتاب میکند در ضمن لوله برگشت خنک است و آب چکه میکند و کندانسور و اواپراتور بعد از 15 دقیقه خاموش میشود و بعد از 15 الی 20 دقیقه دوباره روشن میشود
  با تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
 • ناشناس

  باسلام من ی کولر اسپیلت ۳۰هزار جنرال پنل ایستاده برقش تکفاز جابجا کردم بردم مکان جدید نصب کردم قبل بستن متوجه شدم نصاب قبلی از دو سه جا لوله برگشتو پیچو خم داده وگاز بسختی عبور میکرده اونارو درست کردم مرتب بستم وکیوم کردم برقاشم درست بستم گازشم آزاد کردم اومدم که روشن کنم فن کمپرسور کار کرد موتور کار نکرد و بعد دو دقیقه فیش سر موتور ترکید و گازش در اومد کنتور برق پرید .من نه سرویسش کرده بودم نهکاری همانطور که باز کردم هینجورم بستم حالا مقصر این وسط کیه تا بحال از دوستان ب همچین مشکلی خدای نکرده خوردید ممنونم اگه راهنمایی بفرمایید.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، مشکل از نصاب کولرگازی شما میباشد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • رضا

  سلام.خسته نباشید.کولر 32سامسونگ موتور موشکی دارم،دوفصل بیشتر داره کار میکنه.سرویس شده امسال.دوروزه که سرماش عالیه ولی ساعت 1ظهر اوورلود میشه تا ساعت 6بعداظهر.نظر شما چیه؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، یک خازن هارداستارتر در کنار خازن کمپرسور اضافه نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یونس موسوی

  سلام کولر ۴۸تراس دارم موقع روشن شدن موتور بعداز۳دقیقه از کار می افتد ولی دو فن کار میکنند خواستم ببینم علت چیست در ضمن کولر ساز میگوید موتور سوخته است

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام کمپرسور کولرگازی تراست شما باید چک شود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • علیرضا

  سلام کولر گازی بکو دارم روشن میکنم کمپرسور صدای زیادی میده بعد قطع میشه
  دو بار اینجوری امتحان کردم زود خاموش کردم
  اسیدی یا بوی سوختگی نداره
  تعمیرکار هم عایق هاش رو دو ماه پیش که سیم خازن سوخته بود برداشت خازن هم همون موقع تعویض کردیم
  الان هم میگه اگه سوخته باشه راهی نداره
  لطفا راهنمایی کنید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، فطعات کولرگازی شما باید چک شود .

   No votes yet.
   Please wait...
   • Javad.m

    کولر ۳۰۰۰۰ ویس پوینت دارم یک ماه نصب کردم ک شروع ب یخ زدن کرد تعمیرکار با گرفتن فشار دید ک گاز کم کرده سپس شروع ب نشت یابی هیچی مشخص نشد رادیاتور رو با فشار ۵۰۰ گذاشتیم تو حوض اب هیچی نشتی نداشت کمپرسور همچنین…بعد گاز گیری کردیم روشن کردم دوساعت بعد دوباره شروع ب یخ زدن کرد….اینبار پنل رو باز کردیم فشار زدیم و گذاشتیم تو حوض اب باز چیزی نشون نداد همه چی چک شد اما نشتی پیدا نشد حتی لاله دوباره زدیم و مهره عوض کردیم….بار اول ک باز کردیم تو قسمت بیرونی روغن ریخته بود اما الان بعد کم کردن روغنی هم نبود…اگه میشا راهنمایی کنید..گاز ک زدیم دوباره خالی کرد گیج ۳۰ نشون میداد بعد ک بغیه کارا رو انجام دادیم از تعمیرکار خواستم دوباره گیج بزنه ببینیم بازم کم کرده تو این مدت یا خیر.ک دیدیم فشار گاز از ۳۰ شده ۴۰

    No votes yet.
    Please wait...
    • مدیر

     سلام ، همون قسمت که لوله خم شده نشتی دارد که باید توسط تعمیرکار کولرگازی رفع عیب گردد .

     No votes yet.
     Please wait...
  • صادق

   سلام یه کولر گری۱۲هزار خریدم شبا خیلی خنک میکنه روزا صبح خوبه ولی ظهر ک میشه رو کمپرسور نمیره با گرم میندازه بیرون چند روز نو خریدمش

   No votes yet.
   Please wait...
   • مدیر

    سلام ، با اضافه کردن یک خازن مکل به خازن ابتدایی مشکل شما رفع میشود .

    No votes yet.
    Please wait...
 • احمد

  سلام کولر ۱۸۰۰۰اجنرال دارم یخ میزد تعمیرکار نشتی رو گرفت ولوله مویی رو تعویض و گاز کولر را شارژ کرد کولر درست شد و خوب کار کرد اما بعد از دو روز موتور کمپرسور سوخت علت چی می‌تونه باشه؟؟؟با تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ،مشکل از لوله مویی بوده .

   No votes yet.
   Please wait...
 • س

  با سلام
  وقتی بنده کولر گازی را روی گرمایش قرار میدهم از پنل خارجی آن آب میزند. علت آن چیست و باید چه کنم؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، مشکلی نیست .

   No votes yet.
   Please wait...
 • شایان طلا

  سلام خسته مباشید,اسپلیت ۳۰۰۰۰ سامسونگ موتورش سوخت,ال جی نصب کردم روش,لوله مویینها رو تعویض کردم اما روی حالت زمستان روشن که میشه فن هم قطع و وصل میکنه اما بعد ده دقیقه موتور اور لود میکنه,احتمال داره باتعویض کامل شیر چک ولوو درست بشه?

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، یک خازن هارداستارتر اضافه نمایید .

   Rating: 4.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • شرفا

  سلام ،
  اسپلیت او جنرال ۳۰۰۰۰ دارم که وقتی موتور استارت میخوره صدای ووو ووو داره تا زمانی که موتور خاموش بشه. یعنی این صدا همیشه تا موتور روشنه هست. مشکل از چه چیزی میتونه باشه؟ تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، فن کندانسور چک شود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • سیدحسن

  سلام موتور آمپر نمیکشد اما داغ میکند ومیخوابد وباسردشدن دوباره به راه می افتد آیاکمپرسور قابل تعمیر است موتور راارسال کنم

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ،خیر ؛ کمپرسور یخچال شما باید تعویض گردد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • ناشناس

  سلام. یک عدد کولر میتسوبیشی الکتریک30هزار با موتور فابریکش( روتوری) رو گاز گیری کردم. ولی بعد از 30ثانیه کار کردن، گیج فشار که روی شیر چهارراهه هست به سرعت بالا میاد (فشار برگشت گاز بالا میره و از 90 میگذره) و بادکولر گرم میشه. کمپرسور هم صدای عجیبی میده. من هم زود کولر روخاموش کردم. علتش چی میتونه باشه؟ ممنونم راهنمایی کنید.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، چنانچه کولر گازی میتسوبیشی شما زمان استارت با فشار روشن میشود ، نیاز به یک خازن هارداستارتر دارید ، در غیر این صورت نیاز به ششارژگاز دارید و لوله های مویی و مسی چک شود .

   No votes yet.
   Please wait...
  • ایمان رحیمی

   سلام.کولر دوتیکه ۳۲۰۰۰ تازه نصب کردم.محافظش مخصوص کولر اسپیلت است.ولی ولتاژ که از ۲۲۰ بیشتر میشه تا ۲۰ دقیقه میره رو فن و کار نمیکنه.
   مشکلش چیه ؟

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
   • مدیر

    سلام ، کمپرسور کورگازی شما باید چک شود .

    No votes yet.
    Please wait...
 • رضا

  سلام استاد. تازه کار هستم. کولر میتسوبیشی الکتریک30هزار با موتور فابریکش (روتوری ) گاز گیری کردم(2/700 گرم). بعد از 30ثانیه کار کردن،فشار گاز در لوله برگشت(گیج فشار) بالا میره و از 90 psi میگذره و باد کولر گرم میشه و صدای کمپرسور عوض میشه. علتش چی میتونه باشه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  No votes yet.
  Please wait...
 • رضا

  در تکمیل سوال قبلی عرض کنم که قسمت پایین اکومولاتور هم یخ میزنه

  No votes yet.
  Please wait...
 • محمود گوهری

  با سلام
  کولر اسپیلت ۲۴ هزار پاناسونیک نشتی داده و گازش خارج شده تعمیرکار آوردم جریان کمپرسور رو گرفته در حالت بدون بار (لوله های کمپرسور باز است) ۹ آمپر میباشد تعمیرکار میگه کمپرسور نیم سوز شده چون جریان بالا داره میکشه آیا درسته حرفش
  ممنون میشم جواب بدید

  No votes yet.
  Please wait...
 • مقداد حمزه نژاد

  با سلام.یک دستگاه کولر ایستاده دارم که دراوج گرما ساعت 1 به بعدتا 6 بعد ظهر فن کار میکنه ولی کمپرسور خاموش میشه وهوای گرمی میده هر تعمیر کاری که اوردیم متوجه عیبش نشده دونفرشون گازمجداد براش زدن ولی تغییر نکرد فقط روزایی که هوا خوبه کاردهیش خوب میشه یه نفر هم گفت موتورش ضعیف شده باید موتورش عوض بشه ممنون میشم راهنماییم کنید واقعا سر در گمیم که چکار کنیم.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، یک خازن هارداستارتر به موتور اضافه شود مشکل حل میشه . برای رفع عیب و تعمیرات میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • محمد امین رجبی

  سلام من یک کولر گری ۲۴اسماتیک خشک خریدم بعد نصب رو حالت سرمایش از پنل داخلی خانه صدای تلق تلق میده به نصاب گفتم میگه شاید نشتی گاز باشه امد درجه زد گاز فول بود گفت شاید از بلور فن یا بلبرینگ باشه حساس نباش در صورتی که رو فن خالی و حالت گرمایش کوچکترین صدایی نمیده به نصاب دیگه گفتم میگه شاید از محل اتصال لولهای پنل باشه چون بزرگ به کوچک وصل شده ینی تبدیل خورده میشه راهنمایی کنید ممنون .

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، بولوور کولرگازی شما مشکل دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • قاسم خانپور

  سلام من یک کولر گازی سی هزار دارم اخیرا یک نصاب کولر آوردم قبل از گاز زدن یاد آوری کرد متور کولر شما نیمسوز شده است گاز کولر زد کولر یکسال بخوبی خنک میکرد پس از گذشت یک سال پنل داخل نصف آن خنک و نصفی گرم بود و از زمان استارت متور بعد از مدت ده دقیقه متور متوقف میشود و زیاد گرم میکند الان متور هم کار میکند ولی همچین مشکلی دارد اگر میشه لطفاً راهنمایی کنید اگر متور خرابه قابل تعمیر هست و هزینه تعمیر چقدر است برای شما ارسال کنم.با تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، در ابتدا کندانسور و اواپراتور کولرگازی شما باید شسته شود ، همچنین مجدد مشکل شارژگاز دارید که باید رفع شود و سپس یک خازن به موتور اضافه نمایید ، برای رفع عیب و تعمیرات کولرگازی در تهران از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مهرعلی قلیانی

  سلام 24000 هزار اوجنرال دارم پارسال گاز شارژ کردیم بعد اون یه ساعت کارمیکنه موتور میخوابه امپر هم تا 18 وات میکشه چند نفر هم آمدند سر در نیاوردنند آگه راهنمای کنید ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
 • میلاد

  سلام وقت بخیر
  کولر ۳۲هزار سوپر جنرال دارم درجه رو ۲۴ خیلی آف و اون میشه کمپرسور خواستم دلیلشو بپرسم ممنون میشم جواب بدین

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، یک خازن اضافه نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مصطفي

  سلام
  كولر اسپليت ٢٥٠٠٠سرد و گرم سامسونگ دارم همينكه روشن ميكنم كمپرسور صداي زيادي ميده و اوورلود ميكنه
  امروز پنل رو باز كردم فيشهاي روي كمپرسور حالت سوختگي داشت سيم و فيشها رو عوض كردم تغييري نكرد
  با اهم متر سيم پيچها رو هم تست كردم به بدنه اتصال نداشتن و دو به دو به هم راه ميدادن خازن رو هم چك كردم سالم بود
  شير برقي رو هم چند بار باز و بسته كردم بنظر گير نداشت

  بنظرتون چكار بايد كنم ؟
  ممنون از وقتي كه ميزاريد

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، گاز کولرگازی سامسونگ و موتور باید چک شود ، برای رفع عیب و تعمیرات از خدمات نمایندگی تعمیر کولرگازی سامسونگ در تهران بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • منصور

  سلام و درود
  علت اينكه دور كمپرسور عايق حرارتي و يا پشم شيشه كردن چيه
  حالا اينكه اين عايق و يا اينكه پشم شيشه و يا اينكه برا انتقال دما باشه اطلاعات درست ندارم

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، اون عایق باید دور کمپرسور باشد ، چونکه کمپرسور حرارت زیادی زمان استارت تولید میکند ، هنگام برگشت گاز خودش کمپرسور را خنک میکند .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مجید نصر

  سلام و عرض ادب
  کولر گازی ۱۲ هزار سامسونگ داریم
  که خنک و عالی هست ولی بعد از پنج دقیقه تبدیل به باد پنکه میشه متاسفانه،خازن رو هم عوض کردیم جواب نداد،و خود کولر (نه کمپرسور) بعد از اون پنج دقیقه گاهی صدای بلندی شبیه به پنچر شدن لاستیک دوچرخه میده ،راهنمایی میفرمایید؟ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، گاز کولر را چک نمایید و یک خازن مکمل اضافه نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • علی بهرامی

  کولر گازی ما 32 سامسونگ هست چند روز پیش سرویس وگاز گیری شده ولی حالا روزا بادگرم میده ولوله های خروجی و ورودی موتور گرم میشن علت چیست

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، احتمالا نشتی گاز دارد و همچنین شیربرقی باید چک شود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • حسین

  سلام ماشین من ال ۹۰ e 1 مدل ۸۷ هست اولش کولر کار میکرد الان دیگه هوای خنک نمیزنه معتدل میزنه لطفا راهنمایی کنید ممکنه ایراد از فیوزش باشه یا از سیم پیچی ش

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، گاز کولر چک شود و اواپراتور و کندانسور هم سرویس نمایید و همچنین ببینید زمان استارت کمپرسور روشن میشود یا خیر

   No votes yet.
   Please wait...
 • Moon

  سلام و خسته نباشید ..کولر ۲۴۰۰۰ دوتیکه دارم …۶ سال عالی کار کرد …ولی امسال یه هو خازن سوزوند بعد خازن عوض کردم چن روز درس شد حتی کندانسور بیرونم و فیلتر همه تمیزن …ولی تا روشن میکنم کمپرسور میاد تو مدار یه صدایی مثل کمباد شدن و خارج شدن باد از سمت کمپرسور میاد منم سریع خاموش میکنم مشکل از جیه؟

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، شیربرقی چک شود .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • علی سواری

  با سلام عید شما مبارک ببخشید من یه کولر ۳۰ هزار جنرال روتوری دارم که شیر بر قی نشتی داشت نصاب اومد شیر را دراورد وگفت نمیخوات شیر برقی سوار کنیم وکولر یه روز کار کرد سرماش هم خوب بود ولی بعدازظهر اف کرد دیگه رو موتور نمی افته استارت میزنه ولی روشن نمیشه کولر و خاموش کردیم

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، اشتباه کار انجام داده اند ، برای تعمیر کولرگازی از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • وحید

  کولر گازی اسپلیت 30000

  موتور اسکرال دارم تعمیرکار گفته که موتور باید تعویض بشه
  منم یه موتور عین همون اولی خریدم بستم.ولی بعد دودقیقه موتور گرم شده و خاموش کرد
  ضمنا در حین این دودقیقه فشار گاز کم و زیادمیشدوِآمپرتا 28 هم بالا رفت

  No votes yet.
  Please wait...
 • احسان

  سلام کولر گری پیستونی دارم کمپرسور خیلی خنکه بدنه ش و آمپر و سرمایش هم نرمال وعالیه
  قبلها روتاری داشتم بدنه کمپرسورش داغ بود ولی این که پیستونی کاملا برعکس اونه؟؟دمای گاز رفت هم مثل دمای محیطه تو قسمت شیر سرویس و گفتن که این کولرها توی قسمت داخلی خونه گاز کاملا شکست پیدا میکنه و به اصطلاح مویی شون دو مرحله ایه ؟؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، بله .

   No votes yet.
   Please wait...
 • عباس ی

  سلام
  یه کولر اجنرال 18 هزار دوتیکه دارم موتور روتاری، کمپرسور موقع کار خیلی داغ میکنه و بعد از ربع ساعت از کار می افته، دو سه ماهه نصبش کردم و کولر نو هست، علت چیه؟ خازن رو هم عوض کردم ولی بازم همونطوریه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، یک خازن اضافه نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
   • ناشناس

    ببخشید میشه بیشتر توضیح بدید؟ خازن خودش 40 میکرو فاراد هست، خازن چند فاراد اضافه کنم و چطور وصلش کنم؟

    No votes yet.
    Please wait...
    • مدیر

     طبق مشخصات خازن خودتون

     No votes yet.
     Please wait...
   • عباس ی

    آمپر هم میکشه 16 آمپر، به نظرتون راهی هست که آمپرش کاهش پیدا کنه؟

    No votes yet.
    Please wait...
  • مقداد پورمند

   سلام کولر گازی تراست ۳۶ دارم چند وقتی هست صدای موتور تغییر کرده وقتی اب میریزم به پشت رادیاتورش صدای موتور دوباره خوب میشه تازمانی که دوباره داغ میکنه خازنشو هم تعویض کردم لطفا راهنمایی کنید

   No votes yet.
   Please wait...
 • صوفی

  سلام کولرمدیا۳۶۰۰ایستاده دارم که یه مدت پیش براش موتور عوض کردم..این روزا توهوای گرم ظهرساعت یک به بعد ارورp7میزنه وگرم میشه وبعدازمدت خیلی کم به روال عادی برمیگردد.موتور اولیم هم همین مشکل روداشت وبعدا سوخت علت چیست گازوتمیزیش همچیش اوکیه ممنون میشم راهنماییم کنین

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، در فصل گرما آن هم زمان ظهر به اوج گرما میرسد و کمپرسور به راحتی نمیتواند استارت بزند ، که نیاز به یک خازن ضافه دارید ، همچنین کولرگازی شما باید سرویس و شستشوی کامل شود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • عباس ی

  خواهش میکنم در مورد اضافه کردن خازن بیشتر توضیح بدید، خازن کولر من 40 میکرو هست چه خازنی بهش اضافه کنم و چطور وصلش کنم؟
  ممنونم بابت حوصله ای ک ب خرج میدید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ف خازن فقط در زمان استارت کمپرسور کمک میکند و تقویت میکند ، با اتلاف 5 میکروفراید میتوانید خازن را اضافه نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • امین خرد

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  کولر دو تکه سامسونگ 25000 دارم که شب تا صبح ساعت 10 خوب کار میکنه و بعد از آن هر یک ساعت فقط 5 دقیقه رو موتور میره، مابقی رو فن کار میکنه. لطفا راهنمایی بفرمایید. سپاسگذارم

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، اوج بار روی روز میباشد ، یک خازن مکمل اضافه نمایید و سرویس کامل کنید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • علیرضا گلسرخی

  باسلام
  من درمنزل دارای یک داکت اسپلیت 36000 هستم که وقتی روشنش کردم فیوزپرید ٍوقتی تعمیرکار امد وبررسی کرد گفت موتورسوخته وباید تعویض بشه
  نوع موتور:سانیو اسکرال 36000
  آیا امکان تعمیروجود نداره واگر هستش رنج قیمتش چقدره

  Rating: 3.5/5. From 2 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، موتور باید تعویض شود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • جمشید

  سلام وقت بخیر من یه کولر24000مارک بگو دارم گاز داره ولی وقتی روشن میکنم خیلی گرمای بیش از حد میده و اینکه دو تا لوله گاز بالا دست میزنم خیلی داغون و صدای فس یا خارج شدن گاز میده مشکلش چی می‌تونه باشه احتمال لوله مویی باشه هست یا مشکل دیگه داره ممنون میشم جواب بدید.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، مشکل از شیر تغییر فصل میباشد و باید تعویض شود ، همچنین در تابستان میتوانید با چکش و برق به سر شیر بزنید ( موقتا ) .

   No votes yet.
   Please wait...
 • محسن

  سلام وقت بخیر
  من یه گلد ١٣ هزار دارم تو موتور رو تعویض کردم با شیر برقی و بعد نظافت لوله های داخلی
  ولی بعد از روشن کردن کمپرسور داغ می‌کنه و بعد از یکی دو دقیقه خاموش میشه
  هر تعمیر کار ی یه نظر داده و یه قسمت رو تعویض کرده آخری هم نظرش خرابی برد یونیت داخلی هستش

  No votes yet.
  Please wait...
 • عمیدمهرزاد

  باسلام کولرمیتسوبیشی روتاری30000دارم چند بار اورلودکردتااینکه موتورش جام کرد.امروز موتورعوض کردم دوباره موتور بعداز بیست دقیقه اورلودکرد..خنک که شد روشنش کردم دوباره آمپرسنج گذاشتم استارت اولیه18آمپر بعد اومد روی 10ولی بعداز ده دقیقه کارکردن دوباره موتور داغ کرد آمپر هم مرتب بالا رفت تا سیزده ونیم که دیگه موتور اورلود کردولتاژبرق هم 214بود .خازن هم فابریکش 40بوده حدود دوماه پیش عوض کردم که اونم 60گذاشتم..موتوری هم که گرفتمGMCCهست که حدود شش هفت سانت ازموتور خودم بزرگتره..میشه راهنمایی کنین.آیاممکنه موتور قبلی به خازن آسیب رسونده باشه..یا اینکه مثلا موتوری که خریدم ظرفیتش از کولر بالاتره یا داغ کردن واورلودو آمپر کشیدن چه دلیلی دیگه داره..موتور خودشم هیتاچی Sh380rvبوده که اخرش هم موفق نشدیم بفهمیم این کد واقعا مال کمپرسور30000هست یا کمتر بوده الکی روی پنل زده 30000..من هم بعنوان 30000گرفتم..الانم موتور 30000انداختم نمیکشه..توروخدا راهنمایی کنین..ممنون وتشکرفروان..

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، اگر سیستم موتور شما اینورتور باشد برد الکترونیکی چک شود ، در نهایتا خازن مکمل اضافه کنید .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • ناشناس

  سلام پاسخ آخر مربوط به من هست

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • عمیدمهرزاد

  منظورتون اینه که دوخازنه بشه..لطفا اگه مقدوره جواب بقیه سوالها رو هم بدبن

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   بله ، اطلاعاتی که در اختیار شما عزیزان میزاریم برای رفع عیب و تعمیرات میباشد که نیازمند دانش فنی و سابقه تعمیراتی است . بدون این پیش نیازها به کولرگازی خود دست نزنید .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • عمیدمهرزاد

  ممنون از لطفتون امشب یا فردا اینکار رو انجام میدم انشالا که درست بشه ..واقعا این روزا خوزستان گرمه و با یک کولر خونه خنک نمیشه..

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • امین

  سلام کمپرسور سوخته 24000روتاری بوده میشه30000روتاری بزارم سرجاش آیاجوابگو هست.البته پنل داخل بزرگه اندازه30000هستش..

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، همان قدرت را باید بگیرید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • احسان رمضانی

  سلام وقت بخیر ببخشید اسپیلت30000 تازه موتورش رو عوض کردم وگازگیری فول شده.وقتی روشن کردم لوله رفت یخ میزنه ولی لوله برگشت گرمه بعداز تقریبا یه ربع کارکردن موتور آمپر میکشه و اورلودمیکنه ممکنه اورلود مربوط به گرم بودن لوله برگشت باشه یا مشکل از خازنه؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، اسپیلت شما همچنان مشکل گاز دارد . برای شارژگاز اصولی کولرگازی میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • امیرحسین

  سلام موتور اسپیلتم رو امروز عوض کردم گازگیری هم فول شد بعداز تقریبا بیست دقیقه کارکردن یهو موتور نو اورلود کرد تا الان صبرکردم الان که روشن کردم متوجه شدم لوله برگشت خنک نیست در عوض لوله رفت برفک زده خنکی کولر هم تا اورلود نکرده عالیه موتور خیلی داغ کرد طوری که دست رو میسوزنه میشه راهنمایی کنیددلیل سرد نبوون لوله برگشت چیه چرا اورلود کرده.ممنون

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، در ابتدا ببینید کمپرسور کار میکند یا خیر ، اگر مشکل از کمپرسور نبود شارژگاز و شیربرقی چک شود .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • زهرااحمدی

  سلام وقت بخیر کولر دوتیکه ۱۸ هزار کار میکنه تقریبا نیم ساعت و خاموش میشه موتورش خیلی داغ میکنه چکارش کنم

  No votes yet.
  Please wait...
 • علی

  با سلام اسپیلت 19000 ال جی دارم توی یک ماه اخیر بخاطر اینکه باد خنک از کولر بیرون نمیومد دو بار بنا به تشخیص تعمیرکار خازن عوض کردم حتی یکبار زمانی که دستگاه چند ساعت خاموش بود کمپرسور کاملاً داغ بود الان کولر دوباره خراب شده و باد سرد نداره مضاف بر اینکه زمان روشن بودن دستگاه انگار هر بار زور میزنه برای انجام کاری و همزمان به برق منزل نوسان زیادی میده در آخرین بررسی اعلام کرده کمپرسور سوخته ممنون میشم بررسی کنید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، احتمال دارد کمپرسور نسوخته باشد ، یک خازن مکمل اضافه نمایید اگر جواب نداد موتور سوخته است .

   No votes yet.
   Please wait...
 • شهرام آزاد

  با درود. کولر پنجره ای جنرال الکتریک24000 دارم که ظهر و در هوای گرم صدای سوت مانندی میکنه و بادش گرم میشه. وقتی خاموشش میکنم و پشتش رو میشورم و آب میریزم همه چیز طبیعی میشه.در صورت امکان راهنمایی بفرمایید که مشکل از کجاست و چطور حل میشه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   لام ، در ابتدا دوتا شبکه ها را با آب و چنته شستشو دهید و سپس با آب بشویید . سرویس کامل نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مصطفی رمضانی

  سلام
  بنده تعمیر کار کولر گازی هستم
  یه کولر ۳۰ هزار که نشتی داشت برای خودم خریدم و نشتی کندانسر رو گرفتم کمپرسور دستگاه رو قبلا تست کرده بودم.
  مدار رو با ازت شستم وروغن کمپرسور رو هم عوض کردم بعدش درایر رو عوض کردم.
  کولر رو نصب کردم منتهی هارد استارتش رو نصب نکردم.
  امروز بعد نصب دستگاه وقت گاز زدن خوب بود یهو اور کرد و داغ شد.
  بعدش حفاظ جان خونه عمل کرد.
  میخواستم بدونم الان کمپرسور سوخته یا نه؟
  بعدش هم به محض اینکه دو شاخش رو وصل میکنم اصلا راه هم نیفته بازم حفاظ جان میندازه.
  چون خودم معلم تاسیساتم خیلی ممنون میشم کمکم کنید تا بتونم بعدا این تجربه حتی به شاگردام هم بگم.
  خیلی ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، اگر کمپرسور شما معمولی است یکسره چک کنید تا ببینید سالم است یا خیر ، همچنین شیربرقی چهار طرفه را چک نمایید ، گاز هم ببینید طبق اصول شارژ شده باشد ، یک خازن هم اضافه نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • محمود

  باسلام یه کولر 36000 ای اس ار دارم که امسال باز کردم وسرویس کردم موقع بستن دستگاه‌ وکیوم ضعیف شد ودرست وکیوم نشد وتاهوا خنک بود هیچ ایرادی نداشت اما الان که هوا گرم شده از ساعت 1 تا 5 بعدظهر رو ی فن کار مکنه آیا میتونه دلیل وکیوم نشدن درست باشد چون سال قبل اینطور نبود ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ف مشکل از کمپرسور میباشد ، چونکه مشکل برق دارید کمپرسور توان استارت ندارد ، یک خازن هارداستارتر اضافه نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • ناشناس

  سلام یه کولر36هزارسوپرجنرال داریم که هرروز ساعت7عصرروشن میشه تاساعت2بعدازظهرروزبعدش بعدخاموش میشه وقتی خاموش میشه کمپرسورهم خیلی داغ میشه کمپرسورش هم روتاری مشکلش چیه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، گاز و شیربرقی کولرگازی شما باید توسط تعمیرکار کولرگازی در محل چک شود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • محمدغزلاوی

  سلام یک کولرسوپرا۱۸هزارپنجره ای دارم که رایدیت جلوانداره سه انگشت یخ میزنه بهمراه لوله های کنارردایت،گازگیرش که کردم متورش داغ میکنه
  بنظرتن چه مشکلی داره

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، زیاد گاز زده اید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • میثم شاد

  سلام کم بودن روغن کمپرسور تاثیری بر روی اورلود هم داره.

  Rating: 3.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • پیروز نژاد

  سلام
  پایه سوکت فاز روی کمپرسور در اثر اتصال ضعیف سوخته آیا قابل تعویض هست؟ یا میشه سیم رو به اون لحیم کرد.؟
  با تشکر

  Rating: 3.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • عزیز

  سلام کولر گازی پنجره ای ال جی گلدموتور موشکی دارم توی خوزستان هستم ساعت 4بعدازظهر موتور می ایسته ولی شب مشکلی نداره.گازش رفته بود گازش کردم تستش کردم 11آمپر میگیره ولی روی بدنه اش زده 9 می تونه علت زیادی گازی بوده که سرویس کار بهش زده البته قبل از رفتن گاز هم همین ساعت تریپ می کرد

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، بله .

   No votes yet.
   Please wait...
 • عزیز

  سلام کولرپنجره ای ای جی گلد 17هزار موتورموشکی دارم ساعت 4بعدازظهر موتورش میایسته ولی شب مشلی نداره عیبش چیه؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • صادق رضایی

  سلام من نصاب کولر گازی هستم تو شهرستان یه کولر دست دومی رو به من دادن نصب کنم مارکشsh.genral.بود کابل برقی که به دوشاخته میخوره رو دستگاه نبود. پنل رو باز کردم بلد نشدم به کجاش وصل کنم. تو کندانسور هم جایی برای وصل کابل برق به دوشاخه نبود
  موندم چیکار کنم
  برقش رو از کجا بگیرم و به کجا بزنم؟
  لطفا تک بزنید خودم زنگ میزنن

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   پنل داخل کندانسور که در بالا تعبیه میشود تمام شماره ها را نوشته و شرح داده است .

   No votes yet.
   Please wait...
 • محمد امین گلستانی

  سلام خسته نباشید. من تازه کار هستم یه کولر ۲۴۰۰۰ جنرال باد نسبتا گرم میزنه فشارش ۶۵ هستش و امپر ۱۳ هستش در صورتی که امپر روی پلاک ۹/۳ بودش و در ضمن دمای لوله رفت خنک هستش و دمای لوله برگشت گرم و بدنه خود کمپرسور خیلی داغه.به نظر شما مشکل چیه خواهشا جواب بدید نیاز دارم.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، وقتی کمپرسور میخواهد استارت بزند با فشار این کار را انجام میدهد ی خازن اضافه نمایید ، اگر با خازن مشکل برطرف نشد کمپرسور مشل دارد که آمپر میکشد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • حمیدرضا خانقاهی

  با عرض سلام و خسته نباشید به مدیر عزیز
  من یه کولر گازی ۲۴ هزار اوجنرال دارم در حین کار خاموش شد روشن شد و شروع کردبه کار ولی باد گرم از اسپیلت خارج میشد رفتم بالا دیدم جفت لوله ها داغ هستن فن باد سرد خارج میکنه و کمپرسور هم کار میکنه
  کنترل رو چک کردم درست بود
  ممنون میشم کمکم کنید
  باتشکر

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، در ابتدا ببینید کمپرسور عمل میکند یا خیر و سپس شیربرقی چهارطرفه را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مرتضی مهدوی

  سلام خسته نباشید. کولر 18هزار ال جی دارم وقتی روشن میکنم اولش یادش خنک هست بعد 10دقیقه گرم میشه ولی فن کار میکنه و موتور خیلی داغ میکنه و خازن هم تعویض شده ولی درست نشده میخواستم راهنمایی بکنید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، یک خازن مکمل اضافه نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مرتضی مهدوی

  کمپرسور قطع میشه

  No votes yet.
  Please wait...
 • اکبر دشت پور

  سلام خسته نباشید
  یک کولر اوجنرال ۱۸۰۰۰هستش زمانی که کولر روشن می‌کنیم کمپرسور کار می‌کند ولی سرمایش ندارد و با استفاده از گیج اقدام به بستن گاز کردم که فشار کمپرسور رو چک کنم شیر رفت رو بستم و شیر برگشت رو باز گذاشتم که به اصطلاح گاز جمع بشه ولی گاز به صورت کامل جمع نمیشه یعنی به صورت کامل وکیوم نمیشه به داخل کمپرسور که گاز جمع بشه و گیج هم صفر نمیشه وفشار روی پنجاه گیر میکنه این دلیلش از چی میتونه باشه؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، وقتی گاز میزنید باید ببینید کولر زیر بار نموند ، اگر غیر از این است کمپرسور مشکل دارد . برای تعمیر کولرگازی اجنرال در تهران میتوانید از خدمات آی پی امداد بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
  • اکبر دشت پور

   قابل توجه موقع جمع کردن گاز وقتی لوله برگشت هم باز کردم گاز به صورت کامل جمع نشده بود بعد لوله رو که میخاستم باز کنم کلی روغن تو مسیر لوله بود که موقع جدا کردن لوله برگشت خارج شد ازش

   No votes yet.
   Please wait...
 • سعید

  سلام و عرض ادب
  من مدتی که تو اینترنت درب در پاسخ به این سوال هستم که چطور میشود لوله مویی و یا شیر انبساطی را برای دمای 60 درجه سابکول کندانسور محاسبه یا استفاده کرد؟ متأسفانه اکثر نرم افزارها و جداول برای گاز 22 تا 50 بیشتر نیستن! … روی گاز 134 را هم اکثر استناندارها ی T3 در محدوده 45 درجه سانتیگراد طراحی شدن … اگر راهی برای محاسبه ای و یا تغییر طراحی سابکول روی 60 درجه معرفی کنید که بتونم دمای مرکزی کندانسور بجاای 45 به 60 درجه برسونم تا تبادل حرارت بالا بره مدیونتون میشم … من و از این برزخ دربیارید….
  در پناه خق موفق و موید باشید

  No votes yet.
  Please wait...
 • محمد

  سلام
  یک سال قبل
  یک کولرگازی وستینگ هاوس ایستاده ۴۸۰۰۰ سه فاز خریداری کردم.یک نفر نصاب اومد نصبش کرد و بعد از روشن شدن اولیه حدود ۱۰ ثانیه کارکرد و بعدش سریع خاموش شد و چراغ شماره۴ بصورت چشمک زن درامد و دو عدد چراغ timer on و timer off بصورت ثابت باقی میمونه
  و این کار مرتبا تکرار میشه بعد از هر بار روشن شدن
  این علامت چیه؟
  لطفا راهنمایی کنید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، باید ببینید کمپرسور اورلود میکند یا خیر ، همچنین برق دستگاه هم چک شود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • محمد حمزه پور

  سلام
  علت ارور چراغ شماره ۴ چشمک زن و دو عدد چراغ timer off و timer on بصورت ثابت روشنبطور همزمان در کولر ایستاده ۴۸۰۰۰ وستینگ هاوس چیه؟ با تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
 • سید جواد کهندانی

  سلام آتیش سوزی پنل نشانه چیست

  No votes yet.
  Please wait...
 • امین قاسمی نیا

  سلام ممنون می شم راهنمایی کنین
  من یک دستگاه کولر گازی نکست فایتینگ ۲۴ هزار اینورتر دارم دستگاه من ابتدای فصل گرما کمی نشتی داشت که با گلدیران تماس گرفتم و گاز کامل تخلیه و شارژ مجدد گاز انجام شد و سرمایش دستگاه بسیار عالی و مشکلی هم به ظاهر نداشت اما متوجه شدم دستگاه بعد از حدود یک ساعت کارکرد روی حداکثر توان (نه روی حالت کم مصرف) لوله برگشت یخ میزنه (لوله بزرگ) . تعمیر کار می گه به دلیل عدم شستشوی لوله های توکار منزل قبل از نصب با گاز ازت و وجود آشغال درون لوله ها ، آکومولاتور کمپرسور مسدود شده آیا این درسته ؟ اصلا ممکنه همچین اتفاقی بیوفته طبق تحقیق من معمولا شیر انبساط مسدود می شه لطفا کمک کنین اینا فقط برای شستشوی مدار یک میلیون و دویست هزار تومن هزینه درخواست کردن .

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، تشخیص تعمیرکار کولرگازی ال جی درست بوده است .

   No votes yet.
   Please wait...
 • علی

  باسلام
  یه کولر اسپلیت ۳۰۰۰۰ او ام جنرال دارم چند ساعت که کار کرد خود بخود خاموش میشه فن از کار میافته وقتی با کنترل خودم دوباره روشنش می کنم کمی که کار کرد فن شروع به کار می کند تعمیر کار میگه بررسی کردمه هم گازش خوبه هم مشکلی نداره چه کنم؟ او میگه موتور ضعیف شده؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • عماد طالبی

  سلام خدمت استاد، یه کولر پرتابل ۱۶۰۰۰ دارم،سرویس و گازگیری شده، خنکی و پرتابش خوبه اما کمپرسور خیلی داغ میشه طوری که بدنه خارجی رو طوری داغ میکنه که تقریبا دست رو میسوزونه،من اتفاقی دستم به بدنه خورد که متوجه شدم و سرمایشش هم خوب بود،ولی من دیگه خاموشش کردم.ممنون میشم نظر تخصصی تون رو بفرمایین

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، شیلنگ خروجی را کجا میزارید ؟

   No votes yet.
   Please wait...
 • کمیلی

  با سلام ………….لطفا راهنمایی کنید . کولر مدل هیتاچی دارم بعد دو تا سه ساعت کار کردن باد معمولی از کولر خارج می شه…. و باید خاموش شه دوباره بعد از چند ساعت روشن کنم درست می شه تعمیر کار اومد یه خازن گذاشت( البته گفت خازن قدیمیه) بهتر شد دوباره بعد از یه مدت همون وضعیته لطفا را هنمایی کنید
  اگه میشه بگید کلیدی که شبیه قطره بارانه روی کنترل کولر چه کاری انجام می دهد.

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   یک خازن مکمل اضافه کنید ، دیدگاه ها رو با دقت مطالعه کنید.

   No votes yet.
   Please wait...
 • احمد

  سلام یه کولر ۱۲۰۰۰ وست پوینت دارم که ارور e4 میده چک کردم معنی داغ شدن لوله رفت کمپرسور میده میخواستم علت رو بدونم و راه حل متشکرم

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام وقت بخیر .2 حالت داره مشکل شما 1. سرویس و شست شو و سویس کولر گازی 2. چک کردن گاز کولر

   No votes yet.
   Please wait...
 • یونس

  باسلام واحترام من ی کولر ۲۴هزار مجیک دارم بعد این تقریبا یک هفته همه هواش گرم سرد شده وهم سیم برقش داغ داغ نمیدونم علتش چیه بعد نظرتون لوله های مسی کوتاه باشن تاثیری داره رو کولر یانه فاصله کمپرسور تا پنل تقریبا ۱متر

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کولرگازی مجیک شما آمپر میکشد و کمپرسور باید چک شود .

   No votes yet.
   Please wait...
   • یونس

    جناب مهندس نظرتون اکه امپر میکشه درست میشه یا یاباید عوضش کنیم بلا نسبت بنصاب نمیتونی اعتماد کنی میاد میگه مشکل داره باید عوضش کنی

    No votes yet.
    Please wait...
    • مدیر

     مشخص نیست ، باید چک بشه

     No votes yet.
     Please wait...
     • یونس

      مهندس شما نمایندگی اشنایی که کار بلده تو اهواز ندارین

      No votes yet.
      Please wait...
     • مدیر

      خیر

      No votes yet.
      Please wait...
 • بهزاد

  سلام.کولر اوجنرال24000دارم بعضی موقعها بعد چند ساعت و بعضی موقع بعد چند دقیقه کمپرسور خاموش ولی فن روشن میماند و باد گرم میزند.کولر سرویس وامپر مشکلی نداردوخازن تعویض شده. گیج فشار بعضی مواقع بالا ویا پایین نشان میدهد.نظرکولر ساز رد دادن کمپرس و اورلودمیباشد.ایا امکان گرفتگی فیلترمدار یا لوله مویی میباشد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  No votes yet.
  Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.