logo logo تعمیر لباسشویی در تهران با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

جاپودری ماشین لباسشویی

جاپودری ماشین لباسشویی
جاپودری ماشین لباسشویی
زمان مطالعه: 7 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله جاپودری ماشین لباسشویی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

جاپودری ماشین لباسشویی یکی از قطعات مهم و حیاتی در این دستگاه می باشد. ایراد در این قطعه به معنای مشکل در کل فرآیند شستشو می باشد. اما لازم است بدانید که با رعایت ساده ترین نکات به سادگی می توانید جلوی بروز آسیب و خرابی در این قطعه را بگیرید. تا انتهای مقاله جامع و کاربردی از آی‌ پی امداد، به مطالعه بپردازید تا با نحوه ریختن پودر در ماشین لباسشویی، محل ریختن مایع، پودر و تاید لباسشویی، نحوه درآوردن و تمیز کردن جاپودری، علت نیاماندن آب در جاپودری، حل نشدن شوینده و همچنین دلیل نشت آب از جاپودری آشنا شوید.

کاربران گرامی آی پی امداد اگر سوالی داشتید، در انتهای مقاله (بخش دیدگاه) مطرح نمایید تا کارشناسان آی‌پی امداد آنلاین و رایگان پاسخگوی شما عزیزان باشند.

معرفی بخش های مختلف جاپودری ماشین لباسشویی

از قطعات مهم و کاربردی که در ماشین لباسشویی تعبیه شده است، می توان به محفظه پودر ماشین لباسشویی اشاره کرد. این قطعه از قطعات داخلی غیر قابل مشاهده نیست، بلکه در هر بار شستشو برای قرار دادن پودر یا مایع شستشو با این محفظه سر و کار خواهیم داشت. علی رغم استفاده ساده از این قسمت، در صورتی که موارد و نکات لازمی را اجرا نکنیم، باعث ایجاد مشکل در جاپودری خواهید شد و ممکن است راه ورودی مواد شوینده به لباسشویی دچار انسداد شده و کارکرد ماشین لباسشویی ایراد پیدا کند. قسمت های مختلفی در محفظه جاپودری لباسشویی تعبیه شده است. محفظه جاپودری در برخی از ماشین ها سه قسمتی و در برخی دیگر چهار قسمتی است.

 • قسمت اول محفظه جاپودری لباسشویی برای شستشوی مقدماتی
 • قسمت دوم محفظه جاپودری لباسشویی برای شستشوی اصلی
 • قسمت سوم محفظه جاپودری لباسشویی برای قرار دادن مواد نرم کننده
 • قسمت چهارم محفظه جاپودری لباسشویی که در برخی ماشین ها تعبیه شده است، برای مواد رنگی می باشد

مقدار پودری که در قسمت شستشوی مقدماتی ریخته می شود، نصف پودر قسمت شستشوی اصلی می باشد.

 • قسمتی که با علامت I مشخص شده، محل ریختن پودر پیش شستشو در لباسشویی
 • قسمت II محل ریختن پودر شستشوی اصلی در لباسشویی
 • قسمتی که با علامت * مشخص شده، محل ریختن مایع نرم کننده در لباسشویی می باشد.
درآوردن جاپودری لباسشویی و تمیز کردن آن
درآوردن جاپودری لباسشویی و تمیز کردن آن

ویدیویی مرتبط با این مقاله توسط تیم آی پی امداد تهیه شده است که شما کاربران گرامی می توانید در بخش ویدیو ها آن را مشاهده کنید.

مشاهده ویدیو

محل ریختن پودر در ماشین لباسشویی

اگر برای شما این سوال پیش می آید که پودر لباسشویی را در کدام قسمت بریزید، باید بدانید که محفظه جاپودری دارای 3 بخش است که سمت چپ آن جای پودر می باشد. برای ریختن پودر در جاپودری دقت نمایید تا بیش از حد مجاز تعریف شده، پودر نریزید. همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید:

 • شماره یک برای برنامه های بلند و شستشوی اضافه می باشد، مثل کتان و کتان پلاس (علامت ظاهری: II / دو خط)
 • شماره 2 نرم کننده / خوشبو‌کننده (علامت ظاهری: *)
 • شماره 3 مربوط به برنامه هایی با یکبار شستشو می باشد، مثل شستشوی سریع یا شستشوی پشمی و اسپرت و غیره (علامت ظاهری I / یک خط)
 • توجه نمایید که شماره 3 همیشه باید پودر یا مایع داشته باشد. زمانی که برنامه‌ای انتخاب کردیم که پیش شستشو دارد، علاوه بر 3 داخل 1 نیز ریخته می شود.

بخش های مختلف جاپودری ماشین لباسشویی

مایع لباسشویی را کجا بریزیم؟

محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی به مدل دستگاه شما بستگی دارد. اما دو نوع محفظه شوینده وجود دارد:

 • محفظه اصلی: این محفظه معمولا بزرگترين محفظه است و با علامت “II” یا “شستشو” مشخص می شود. باید مایع لباسشویی را در این محفظه بریزید.
 • محفظه های کوچکتر: این محفظه ها که معمولا در کنار محفظه اصلی قرار دارند، برای مواد شوینده اضافی مانند نرم کننده یا سفید کننده استفاده می شوند. هر محفظه معمولا با علامت خاص خود مشخص می شود، مانند یک گل برای نرم کننده و مثلث برای سفید کننده.
 • جای مایع لباسشویی همان جای پودر می باشد. اگر قصد استفاده از مایع را دارید، در همان محفظه سمت چپ که پودر میریزید، مایع هم بریزید.

مایع لباسشویی را کجا بریزیم؟

جای تاید لباسشویی

 • جای تاید لباسشویی که به آن جاپودری یا محفظه مواد شوینده هم می‌ گویند، معمولا در سمت چپ یا بالای کشوی شوینده لباسشویی قرار دارد.
 • جای تاید لباسشویی هم مانند جای پودر در محفظه سمت چپ می باشد که کافی است تاید را به میزانی که مشخص شده، پر نمایید تا بتوانید فرآیند شستشو را آغاز کنید.

جای تاید ماشین لباسشویی

جای نرم کننده لباسشویی

 • جای نرم کننده لباسشویی در محفظه وسط می باشد.
 • توجه داشته باشید که میزان نرم کننده در جاپودری مشخص شده است و بیش از حد مجاز نریزید.
 • استفاده از نرم کننده در لباسشویی باعث میشود تا بافت لباس ها در حین شستشو نرم تر شود. اگر هم از نرم کننده استفاده نکردید، مشکلی نیست.
 • دقت نمایید که نرم کننده در مرحله آخر فرآیند شستشو وارد لباسشویی می شود.
 • به هیچ وجه پودر شوینده را در این محفظه نریزید؛ زیرا باعث ایجاد رسوب و خرابی در ماشین لباسشویی می شود.
 • میزان مایع نرم کننده باید طبق دستورالعمل روی بسته آن استفاده شود.

جای نرم کننده لباسشویی

نحوه استفاده و عملکرد محفظه پودر ماشین لباسشویی

از شیربرقی دو شیلنگ به جاپودری متصل شده است. آب از شیربرقی وارد جاپودری میشود و در بالای سقف جاپودری سوراخ هایی قرار گرفته که مانند دوش، آب در جاپودری توزیع می شود. ماشین لباسشویی دارای بخش های مختلف برای مواد شوینده است و براساس مدل، محفظه پودر متفاوتی دارد. اطمینان حاصل کنید که هنگام استفاده از دستگاه، نوع صحیح مواد شوینده را به بخش صحیح اضافه کنید. کشوی جا پودری براساس مدل ماشین لباسشویی حتی در برندهای یکسان متفاوت است.

 1. محفظه اصلی شستشو: مواد شوینده برای شستن اصلی، نرم کننده کننده آب، عامل پیشگیری کننده، سفید کننده و پاک کننده لکه
 2. نرم کننده: محفظه نرم کننده پارچه (در این قسمت بیش از خط نشان دهنده MAX نرم کننده پر نکنید)
 3. محفظه پیشخوان: مواد شوینده برای پیش شستشو یا شستشوی مقدماتی

نحوه استفاده از جاپودری لباسشویی

ما توصیه می کنیم هنگام شستن وسایل بزرگ از استفاده از مواد شوینده از نوع قرص یا کپسول یا مواد شوینده با استفاده از یک توپ شستشو یا شبکه بپرهیزید. در صورتی که لباس لکه بسیار بزرگ دارد و در صورت قرار دادن در لباسشویی، ایجاد کثیفی در دستگاه و دیگر البسه می کند، قبل از قرار دادن در ماشین، آن کثیفی را با آبگیری بردارید و در این صورت نیازی به استفاده از قرص و کپسول شستشو یا توپ شستشو ندارید.

نحوه استفاده از شوینده در جاپودری لباسشویی
نحوه استفاده از شوینده در جاپودری لباسشویی

ویدیویی مرتبط با این مقاله توسط تیم آی پی امداد تهیه شده است که شما کاربران گرامی می توانید در بخش ویدیو ها آن را مشاهده کنید.

مشاهده ویدیو

چرا جا پودری ماشین لباسشویی بوی بد میدهد؟

علت بوی بد و لکه در محفظه جاپودری ماشین لباسشویی به شرح زیر است:

 • ماندن و کپک زدن مواد شوینده در جاپودری، اصلی ترین دلیل بوی بد می باشد.
 • اگر از مقدار زیاد مواد شوینده استفاده کنید یا مواد شوینده به طور کامل در آب حل نشوند، ممکن است در جاپودری باقی بمانند و با گذشت زمان بوی بدی ایجاد کنند.
 • همچنین اگر کشوی شوینده را بعد از هر بار استفاده از لباسشویی تمیز نکنید، مواد شوینده باقی مانده می توانند فاسد شده و بوی بدی تولید کنند.
 • در محفظه جاپودری لباسشویی قسمتی به عنوان نرم کننده وجود دارد که اصولا با پرکردن بیش از حد مجاز در این قسمت، مقداری از مواد شوینده مایع در اطراف و لبه های جایگاه باقی می ماند و با گذشت زمان باعث تیره تر شدن رنگ، لکه و همچنین تولید بوی بد می شود.

علت بوی بد جاپودری لباسشویی

بهترین روش برای جلوگیری از این مورد، استفاده از مایع به اندازه لازم است. اگر ناخواسته با پر کردن بیش از حد این بخش لکه هایی ایجاد شد، با یک دستمال نرم این لکه ها را پاک می کنیم و اگر رفع نشد، از جرمگیر برای تمیز کردن آن استفاده می کنیم.

علت نیامدن آب در جاپودری ماشین لباسشویی

پس از انجام هر بار پروسه شستشو و اتمام آن در صورت کارکرد درست تمام قطعات لباسشویی، شما شاهد این خواهید بود که هیچ آبی درون محفظه پودر و مایع لباسشویی شما قرار نخواهد داشت. نرسیدن آب به جاپودری ماشین لباسشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در اینجا برخی از شایع ترین علل و راه حل های آنها آورده شده است:

 • با گذشت زمان جاپودری با رسوبات مواد شوینده، جرم و سایر آلودگی ها مسدود شده و می تواند مانع از ورود آب به جاپودری شود.
 • شیر برقی قطعه ای است که جریان آب را به جاپودری کنترل می کند. اگر شیر برقی خراب یا مسدود شده باشد، آب به جاپودری نمی رسد.
 • اگر فشار آب ورودی به ماشین لباسشویی شما کم باشد، ممکن است آب به اندازه کافی به جاپودری نرسد.
 • چنانچه شلنگ ورودی یا دوش های جاپودری مسدود شده باشند، آب درون این بخش وارد نخواهد شد.

علت نیامدن آب در جاپودری لباسشویی

راه حل:

 • جاپودری را از ماشین لباسشویی خارج کرده و با آب گرم و صابون به طور کامل بشویید.
 • از یک برس یا مسواک برای تمیز کردن تمام منافذ و گوشه های جاپودری استفاده کنید.
 • جاپودری را کاملا خشک کنید و سپس آن را دوباره در ماشین لباسشویی قرار دهید.
 • برای بررسی و در صورت نیاز تعویض شیر برقی، باید به یک تکنسین متخصص مراجعه کنید.

علت حل نشدن و باقی ماندن پودر در جاپودری لباسشویی

توجه نمایید که از شیربرقی دو شیلنگ به جاپودری آمده و سقف جاپودری پر از سوراخ بوده و آب از سقف داخل جاپودری چکه می کند. علت مرسوم ماندن پودر در جاپودری لباسشویی، به دلیل مشکل در شیر برقی است که فشار آب کم است. همچنین احتمال دارد سوراخ های مسیر انتقال آب کیپ شده باشد. به طور کلی 6 علت حل نشدن و باقی ماندن پودر در جاپودری به شرح زیر است:

 1. ضعیف بودن فشار آب
 2. کیپ بودن سوراخ های سقف جاپودری
 3. استفاده بیش از حد از مواد شوینده
 4. کثیف بودن جا پودری
 5. سختی بیش از حد آب
 6. دیر اضافه کردن پودر به محفظه جاپودری

در ادامه هریک از دلایل حل نشدن و باقی ماندن پودر در جاپودری لباسشویی را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

1. ضعیف بودن فشار آب

شیربرقی زمانی که خراب می شود، سوپاپ هاش به خوبی عمل نمی کند. معمولا دو نوع خرابی در شیر برقی داریم:

 1. حتی وقتی که دستگاه خاموش است، آب داخل لباسشویی جمع می شود.
 2. شیر برقی توانایی پمپاژ آب را ندارد و خیلی ضعیف یا قطره قطره، آب به داخل جاپودری می‌آید و همین موضوع باعث باقی ماندن پودر در جاپودری لباسشویی میشود.

2. کیپ بودن سوراخ های سقف جاپودری

 • در حالت عادی، زمانی که شما پودر شوینده را داخل جاپودری می ریزید، آب از طریق سوراخ های سقف جاپودری به داخل محفظه پودر ریخته و پودر را خیس می کند.
 • اگر سوراخ های سقف جاپودری مسدود شوند، آب به اندازه کافی به پودر شوینده نرسیده و پودر خیس نمی شود. در نتیجه، پودر شوینده حل نشده و در جاپودری باقی می ماند.
 • برای حل این مشکل جاپودری را از ماشین لباسشویی خارج کرده و با آب گرم و صابون به طور کامل بشویید.

3. استفاده بیش از حد از مواد شوینده

 • استفاده بیش از حد از مواد شوینده در جا پودری لباسشویی موجب میشود تا مقداری از مواد شوینده دست نخورده و حل نشده باقی بماند.
 • همچنین ممکن است کف بسیار زیادی تولید کرده و روی لباس ها لکه سفیدک باقی گذارد.
 • جهت از بین بردن کف و پودر های چسبیده به دیواره دیگ، یکبار لباسشویی را بدون مواد شوینده روشن کنید تا کف های روی دیوار حل شده و پاک شوند.

علت باقی ماندن پودر در جاپودری لباسشویی

4. کثیفی و آلودگی جاپودری

 • وجود آلودگی، گرد و غبار و ته مانده مواد شوینده باعث میشود پودر لباسشویی به خوبی با آب شسته نشود و در نتیجه به خوبی حل نشود.
 • با تمیز کردن و شستشوی به موقع جاپودری این مشکل را به سادگی حل کنید.

5. سختی زیاد آب

 • آب سخت به خوبی نمی تواند پودر داخل جاپودری را شسته و حل کند.
 • پس همواره مقداری پودر در جاپودری باقی میماند.
 • مواد معدنی موجود در آب سخت مانع از حل شدن پودر شده و در مواردی با آن واکنش داده و املاح و رسوبات از خود به جای میگذارند.

6. استفاده از پودر در زمان نامناسب

 • به یاد داشته باشید که اگر دیرتر از زمان مقرر که آب وارد محفظه جاپودری می شود، در آن پودر بریزید، دیگر پودر لباسشویی حل نشده و وارد چرخه شستشو نمی شود.
 • از مقدار توصیه شده پودر لباسشویی روی بسته بندی آن استفاده کنید.

استفاده از پودر نامناسب لباسشویی

برای جلوگیری از باقی ماندن پودر در جاپودری لباسشویی چه باید کرد؟

برای جلوگیری از باقی ماندن پودر و حل نشدن آن در جاپودری لباسشویی، توصیه ما به شما این است که حتما از مایع لباسشویی به جای پودر استفاده کنید. مایع لباسشویی به نسبت راحت تر در آب حل شده و در جاپودری باقی نمیماند. همچنین سفیدک و لکه روی لباس ها باقی نمیگذارد. در اولین قدم برای رفع مشکل باقی ماندن پودر در جاپودری لباسشویی، این است مه فشار آب را بررسی کنید. سپس چک نمایید تا سوراخ های سقف جاپودری کیپ نباشد و در آخر 4 مورد ذکر شده در بالا را بررسی کنید.

علت نشت آب از جاپودری لباسشویی

مشکل مرسوم و سوال بیشتر مصرف کننده ها درباره جاپودری از آی پی امداد، علت نشت آب از جاپودری لباسشویی است یا به عبارتی میپرسند که چرا آب از جاپودری لباسشویی به بیرون میریزد. ما در این قسمت سعی کردیم به دلایل این مشکل بپردازیم تا با مطاله ادامه مقاله به راحتی بتوانید به رفع مشکل آبریزی از جاپودری لباسشویی خود بپردازید.

 • گرفتگی خرطومی جاپودری به دیگ
 • فشار خیلی زیاد آب
 • تراز نبودن لباسشویی (شیب دستگاه رو به جلو باشد)
 • استفاده از پودر بی کیفیت یا زیاد بودن حجم پودر که در مراحل شستشو زیاد کف کند.
 • توجه نمایید که اگر جاپودری لباسشویی ترک داشته باشد، باعث نشتی آب از آن قسمت میشود.

نکات مهم برای جلوگیری از بیرون ریختن آب و کف از جاپودری لباسشویی

بعضی از مواقع در حین کارکرد ماشین لباسشویی شاهد ریختن آب و کف از محفظه جا پودری هستید، موارد زیر را رعایت کنید تا این مشکل رفع شود:

 • جاپودری ماشین لباسشویی را پر از مواد شوینده نکنید و تا نصفه پودر شوینده بریزید.
 • در قسمت بزرگ محفظه جاپودری لباسشویی پودر بریزید و قسمت پودر اضافه را خالی بگذارید.
 • برای شستشوی برخی پارچه ها نیاز به پودر کمتری است. مثلا هنگام شستشوی پرده، روتختی و یا البسه توری و گیپور از پودر کمتری استفاده کنید.
 • در این پارچه ها با پودر کمتر نیز برای ایجاد کف مناسب کافی است و در صورت افزایش پودر از حد مجاز کف از جاپودری خارج می شود و نشت می کند.،
 • اگر لباس هایی که قرار است را شستشو دهید، بسیار کثیف است و نیاز به پودر بیشتر برای شستشو دارید، پودر اضافه را در قسمت راست که به این منظور تعبیه شده است بریزید و برنامه پری واش را انتخاب کنید.
 • همچنین در صورتی که برنامه های شستشوی کتون، بیبی کر، آلرجی کر، سینتتیک، بویلینگ را انتخاب می کنید، باید از پودر اضافه استفاده کنید و مشکلی پیش نخواهد آمد.
 • برای اضافه کردن مایع در قسمت نرم کننده توجه کنید فقط تا قسمت max مایع داخل محفظه بریزید و مایع را قبل از اضافه کردن با کمی آب مخلوط کنید.

نحوه تميز كردن جاي پودر ماشين لباسشويي

از قسمت هایی که برای تمیز کردن آن باید دقت کرد، محفظه جاپودری ماشین لباسشویی است. با شستن مرتب آن، از انباشته شدن مواد شوینده و دیگر محصولات شستشو میتوان پیشگیری کرد. مراحل تمیز کردن و جرم گیری محفظه جاپودری لباسشویی به شرح زیر است:

 1. برای تمیز جاپودری ماشین لباسشویی، دستگاه را خاموش کنید.
 2. در داخل محفظه جاپودری لباسشویی کلید یا اهرمی وجود دارد، آن را به سمت پایین فشار دهید تا جاپودری به راحتی بیرون بیاید.
 3. سپس قطعات محفظه را جدا کنید و آنها را با آب گرم و مسواک یا پارچه نرم یا اسفنج تمیز کنید.
 4. حتماً هرگونه مواد شوینده زائد و پودر و مایع باقی مانده از شستشو های قبلی را پاک کنید.
 5. محفظه داخلی را که در قسمت ورود و خروج کشویی قرار دارد را نیز با دستمال مرطوب پاک کنید.
 6. قطعات محفظه را در جای خود سوار کنید و کشو را به داخل هدایت کنید.

تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی

نحوه درآوردن جاپودری لباسشویی

 • معمولا کشوی شوینده در سمت چپ یا بالای ماشین لباسشویی قرار دارد.
 • دسته کشو را گرفته و آن را به سمت خود بکشید تا باز شود.
 • به دنبال زبانه یا دکمه ای باشید که جاپودری را در جای خود نگه می دارد.
 • زبانه یا دکمه را فشار داده و جاپودری را از کشوی شوینده خارج کنید.

نحوه درآوردن جاپودری ماشین لباسشویی

جرم گیری جاپودری ماشین لباسشویی

جرم گیری جاپودری ماشین لباسشویی به طور مرتب برای اطمینان از عملکرد صحیح آن و جلوگیری از بوی بد و نشت آب از آن ضروری است. در ادامه نحوه انجام این کار آورده شده است:

 1. طبق دستورالعمل ذکر شده در این بخش، جاپودری را از کشوی شوینده جدا کنید.
 2. جاپودری را در یک سینک یا ظرف با مخلوط مساوی سرکه سفید و آب گرم به مدت 30 دقیقه خیس کنید.
 3. از یک مسواک یا برس برای تمیز کردن تمام سطوح جاپودری، از جمله منافذ و گوشه ها استفاده کنید.
 4. همچنین می توانید مقداری جوش شیرین به مخلوط سرکه و آب اضافه کنید.
 5. جاپودری را با آب گرم تمیز بشویید تا تمام باقی مانده سرکه، جوش شیرین و جرم را از بین ببرید.
 6. سپس آن را با یک پارچه تمیز کاملاً خشک کنید.

نکات مهم هنگام شستن جاپودری لباسشویی

 • برای عملیات تمیز کردن محفظه جاپودری لباسشویی فقط از آب استفاده کنید.
 • اگر شوینده ای غیر از آب مورد استفاده قرار دادید، قبل از کارکرد شستشو ماشین لباسشویی، برنامه RINSE & SPIN را اجرا کنید تا به لباس ها آسیب نرسد.
 • همچنین هرگز کشو و محفظه‌های داخلی جاپودری ماشین لباسشویی را در ماشین ظرفشویی نشویید؛ زیرا آب داغ باعث تغییر شکل قطعات می‌شود.
 • از سفید کننده یا سایر مواد شیمیایی قوی که می توانند به پلاستیک جاپودری آسیب برسانند، استفاده نکنید.
 • برای جلوگیری از تجمع جرم و بوی بد، جاپودری را به طور مرتب مثلا هر ماه یکبار جرم گیری کنید.

جمع بندی

حال که مقاله راهنمای استفاده و نگهداری از جاپودری ماشین لباسشویی را مطالعه نمودید و با نحوه تمیز کردن آن و همچنین رایج ترین ایرادات آن آشنا شدید، امیدواریم که بتوانید با رعایت نکات ساده بدون آسیب و اشکال در این قطعه به استفاده از لباسشویی خود بپردازید و نیازمند خدمات و تعمیرات لباسشویی و تعویض جاپودری نشوید. اما در صورت مشکل میتوانید با شماره 02158941 یا 02191093903 تماس حاصل نمایید تا از خدمات آی‌پی امداد بهره مند شوید.

4.3/5 - (46 امتیاز)

در بحث و گفتگوی این مقاله شرکت کنید!

224 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 • علی اسفندیاری 23 فروردین 1403

  چرا در محفظه ای که تاید میریزیم، آب نمی آید؟ ماشین لباسشویی آبسال 5 کیلویی

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 23 فروردین 1403

   درود، ممکن است جاپودری رسوب گرفته باشد که باید خارج شده و به صورت کامل تمیز شود. همچنین باید بررسی کنید که از دوش داخل جاپودری آب وارد آن می شود.

   پاسخ دادن
 • ندیمی 14 اسفند 1402

  سلام و وقت بخیر .محفظه لباسشویی من، اون قسمت بزرگش که دو خط داره هیچ مانعی نداره مثل قسمت نرم کننده.وقتی مایع میریزم سر میخوره میره پایین.از کجا میتونم اون قطعه رو تهیه کنم؟

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 14 اسفند 1402

   درود، از خیابان بهبودی و هدایت در تهران می توانید این قطعه را تهیه نمایید.

   پاسخ دادن
 • ابوالفضل عبدالهی 22 بهمن 1402

  با عرض سلام و درود خدمت شما، برای چسباندن جنت زیر پودری لباسشویی آبسال الگانس به بدنه دیگ شستشو از چه چسبی استفاده کنم؟ ممنونم از اینکه بنده رو راهنمایی میکنید

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 22 بهمن 1402

   درود، می توانید از چسب اپوکسی یا سیلیکون استفاده کنید.

   پاسخ دادن
   • ابوالفضل عبدالهی 23 بهمن 1402

    درود بر شما ، سپاسگزارم خیلی لطف کردید

    پاسخ دادن
 • عباس 18 آذر 1402

  سلام قیمت جاپودری لباسشویی. سامسونگ حدودا چنده

  پاسخ دادن
 • حسین طباطبایی 17 شهریور 1402

  سلام وقت بخیر . می‌ خواستم ببینم چطور می تونم محفظه جا پودری رو در بیارم و تمیز و کنم ؟ جا پودری رو دراوردم ولی محفظه رو نتوستم دربیارم . ممنون میشم راهنمایی کنید. لباس شویی پاکشوما

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 17 شهریور 1402

   درود، برای خارج کردن محفظه جاپودری باید درب لباسشویی از بالا باز شده تا محفظه خارج شود. همچنین برای درآوردن جاپودری می توانید آن را مقداری به سمت پایین فشار دهید تا خارج گردد.

   پاسخ دادن
 • رضا 26 مرداد 1402

  سلام چطوری میشه سوراخ های آب پاش بالای جاپودری لباسشویی رو تمیزکرد؟آیا میشه کامل بیرون آورد و تمیز کرد؟ ممنون

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 26 مرداد 1402

   درود، وسط جاپودری یک اهرم وجود دارد که با خارج کردن آن می توانید به آبپاش ها دسترسی پیدا کرده و با یک فرچه آنها را تمیز کنید.

   پاسخ دادن
 • سوری 05 مرداد 1402

  سلام خداقوت، جاپودری گیر کرده و بسته نمیشه. چکار باید کرد؟

  پاسخ دادن
 • یلدا علیخانزاده 28 تیر 1402

  سلام وقت بخیر، جاپودری ماشین لباسشویی گیر کرده. میخواستم تمیزش کنم، به جای اینکه ضامن رو بکشم پایین، اشتباه رو به بالا کشیدم. راهنمایی میکنید باید چیکار کنم؟

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 28 تیر 1402

   درود، مقداری جاپودری را به سمت بیرون متمایل کرده و دست خود را به عنوان اهرم در قسمت وسط جاپودری قرار دهید و پس از فشار دادن جاپودری به سمت پایین، آن را خارج کنید.

   پاسخ دادن
 • افشار 05 خرداد 1402

  سلام، وقت بخیر در محفظه انتهای جا پودری بوش در زیر آن ۲ قطعه سیلندری کوچک می باشد که یکیش پوسیده شده. لطفا بفرمایید اسم اون قطعه چی هست و اینکه بفرمایید چطور میتونم خودم خرید کنم و تعویضش کنم؟

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 06 خرداد 1402

   درود، این کپسول ها کارایی چندانی ندارند. شما تنها باید جاپودری و بخش نرم کننده آن را به صورت مرتب تمیز کنید.

   پاسخ دادن
 • دادمحمدی 29 اسفند 1401

  سلام تازه ماشین لباسشویی خریدم دو یا سه بار از ماشین استفاده کردیم بار سوم داخل قسمت پودر ماشین لباسشویی، پودر و آب باقی میمونه علت چیست؟

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 29 اسفند 1401

   سلام. اگر مقدار کمی آب درون جاپودری باقی مانده است، مشکلی نداشته و طبیعی می باشد.

   پاسخ دادن
 • بهرامی 24 اسفند 1401

  سلام.ببخشید لباسشویی ما بوش هست و متاسفانه الان یک دانه انجیر خشک از راه جاپودری رفته داخل البته زیر دیگ گردون،ممنون میشم واسه بیرون آوردنش راهنماییم کنید.

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 25 اسفند 1401

   درود، خرطومی دیگ را از زیر باز کنید تا خارج شود. همچنین لاستیک دور درب هم میتوانید باز کنید تا دستتونو ببرید داخل و انجیرو خارج کنید، اما شاید در جا زدن لاستیک به مشکل بر بخورید.

   پاسخ دادن
 • هاشمی 17 اسفند 1401

  سلام وقت بخیر میخواستم مخزن جا پودری رو خارج کنم ولی به جای اینکه اون دکمه رو فشار بدم به سمت بالا کشیدم و حالا گیر کرده باید چیکار کنم ممنون از کمکتون

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 18 اسفند 1401

   درود کاربر گرامی، وسط جاپودری یک دکمه مانندی دارد که باید فشار دهید و جاپودری را به بیرون بکشید.

   پاسخ دادن
 • مهناز 10 اسفند 1401

  سلام وقتتون بخیر خرطوم جاپودری به دیگ ماشین لباسشوییم گیر کرده و هنگام روشن کردن ماشین، آب از زیر جا پودری نشت می‌کنه... چطور میتونم خرطومی و تمیز کنم؟

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 10 اسفند 1401

   درود کاربر گرامی، از کنار دیگ جایی که لاستیک تعبیه شده است از آنجا واد دیگ میشود. درب را از بالا باز کنید و بررسی کنید

   پاسخ دادن
 • سروراعظم نوروزی 26 بهمن 1401

  سلام پودر در جا پودری سخت شده و تمیز نمیشه از شب هم داخل آب جوش مانده چجوری تمیز کنم

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 26 بهمن 1401

   سلام، اگر پودر موجود در محفظه پودر ماشین لباسشویی سفت شده است و نمی توانید آن را با آب جوش تمیز کنید، چندین مرحله برای تمیز کردن آن وجود دارد: در ابتدا برق ماشین لباسشویی را قطع کنید و آن را از دیوار جدا کنید.سپس محفظه پودر را از ماشین لباسشویی خارج کنید. 1: از یک مسواک استفاده کنید و تا حد امکان پودر سفت شده را از بین ببرید. برای جلوگیری از آسیب رساندن به محفظه، مشواک را به آرامی بکشید. 2: محلولی از قسمت های مساوی سرکه سفید و آب داغ را مخلوط کنید. یک پارچه یا اسفنج تمیز را به محلول آغشته کنید و از آن برای پاک کردن محفظه استفاده کنید. اسیدیته سرکه می تواند به تجزیه هر گونه باقی مانده کمک کند. 3:اگر محفظه پودر هنوز کثیف است، می توانید از محلول جوش شیرین و آب استفاده کنید. 1/4 فنجان جوش شیرین را با 1/4 فنجان آب مخلوط کنید تا خمیری به دست آید. خمیر را روی محفظه بمالید و بگذارید حداقل 30 دقیقه بماند قبل از اینکه آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. 4: محفظه را کاملاً با آب داغ بشویید و قبل از جایگذاری آن در ماشین لباسشویی، بگذارید کاملاً خشک شود. اگر هیچ یک از این مراحل کار نکرد، ممکن است لازم باشد محفظه پودر را به طور کامل تعویض کنید.

   پاسخ دادن
 • اسدی 25 بهمن 1401

  ضمن عرض سلام و تشکر، سؤالی داشتم از حضورتون. ماشین لباسشویی ما سامسونگ هست و موقع شستشو با حالت شستشوی سریع (Quick Wash), وقتی به شکل پیشفرض میمونه نشت آب نیست که حدود 15 دقیقه هست ولی وقتی زمان رو با قربیلک میذاریم روی 55 دقیقه، دقیقا در 5 دقیقه ی آخر که موتور شروع به چرخش سریع میکنه، کمی آب از جاپودری خارج میشه و میریزه رو ماشین. به نظرتون مشکل کجاس؟ ضمنا خرتومی جاپودری به داخل ماشین رو چک کردم و فهمیدم که تو این لوله آب باقی مونده. به نظرتون اگه جرم گرفته باشه، ممکنه ماشین بدون پودر اگه کار کنه این جرم رفع بشه؟ ممنون از توجه و پاسختون.

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 25 بهمن 1401

   سلام. جاپودری را بررسی کنید که دچار ترک خوردگی یا شکستگی نشده باشد.

   پاسخ دادن
 • آرش صیامی 27 دی 1401

  نحوه باز کردن کشوی پودر ماشین لباسشویی ادمیرال دولوکس ۶۵۰ را بفرمایید

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 27 دی 1401

   از وسط، اهرم را یک مقدار به سمت پایین فشار دهید

   پاسخ دادن
   • آرش 27 دی 1401

    اهرمی وجود ندارد فقط کشو که باز می‌شود به بالا و پایین مقداری جای حرکت دارد.

    پاسخ دادن
    • آی پی امداد 27 دی 1401

     وسط جاپودری را کمی به سمت پایین فشار دهید و بیرون بکشید

     پاسخ دادن
    • مجید 02 فروردین 1402

     سلام و عرض ادب خدمت شما ، من جاپودری ماشین لباسشویی مارک باگنشت را برای تمیز کردن باز کردم ، همچنین سوراخ های بالای جا پودری را هم تمیر کردم و برای اطمینان از تمیزی ، بدون قرار دادن جاپودری سر جایش ، لباسشویی را روشن کردم و بعد از ۱۰ دقیقه آنرا خانوش کردم و جاپودری را در جایش قرار دادم ، حالا وقتی لباسشویی برنامه شستشو را انجام می دهد حدودا سه بار آب با فشار از جاپودری و همچنین از کف لباسشویی خارج می شود ، لطفا راهنمایی بفرمایید ، آیا کار کردن لباسشویی بدون جاپودری می تواند علت مشکل باشد ؟

     پاسخ دادن
     • آی پی امداد 04 فروردین 1402

      سلام. بله می تواند مشکل ایجاد کند. از کف فیلتر را باز کرده و آب را خارج کنید. سپس مجددا جاپودری را در جای خود قرار دهید.

 • امین عباس زاده 16 مهر 1401

  درب جا پودری بعد از اتمام مراحل شستشو باز شده ولی پودر داخل ان همچنان باقی مانده است برای اطمینان بیشتر مقدار کم پودر ریختیم ولی باز هم همین مشکل وجود داره

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 16 مهر 1401

   یا آبگیری به درستی انجام نمیشود، یا دوش بالای جاپودری مشکل دارد. جاپودری و شیلنگ های آن هم تمیز نمایید

   پاسخ دادن
 • شایان زرکشان 08 مهر 1401

  عرض سلام و خدا قوت: من یک دستگاه لباسشویی زیمنس IQ7۰۰ دارم چند وقته قسمت IDos 2 که برای نرم کننده لباس هست کار نمیکند،یعنی اواسط کار ماشین که باید نرم کننده روی لباس ریخته شود و کار کند این عمل انجام نمیشود و مابقی کارها انجام میشود و تمام میشود و این نرم کننده در قسمتش میماند و خراب میشود،خواهشاً من را راهنمایی کنید چونکه در آمل مازندران هستم و هیچ تعمیر کار حرفه ای اینجا نیستش خیلی خیلی ممنونم و متشکرم

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 08 مهر 1401

   سلام، نرم کننده در آخر وارد لباسشویی میشود. اگر هم وارد نمیشود، خروجی جاپودری جرم گرفته است. جاپودری را در بیاورید و شیلنگ های خروجی آن را تمیز کنید.

   پاسخ دادن
   • شایان زرکشان 26 آبان 1402

    عزیزم دستگاه من شلنگی نیست و پمپ مکنده (آی داس) دارد،به نظر من میتونه کار نکردن پمپ آی داس باشد،یا پاک شدن برنامه کامپیوتر دستگاه زیمنس باشد،خواهشاً من رو راهنمایی درست کنید

    پاسخ دادن
1 3 4 5