جاپودری ماشین لباسشویی

جاپودری ماشین لباسشویی

Rating: 3.9/5. From 7 votes.
Please wait...

دلیل نشت آب از جاپودری لباسشویی

جاپودری ماشین لباسشویی ، طریقه استفاده ، چگونه جا پودری لباسشویی را تمیز کنیم ؟ دلیل نشت آب از جاپودری لباسشویی ؟ چه مشکلاتی از لباسشویی به جاپودری مرتبط میباشد ؟

از قطعات مهم و کاربردی که در ماشین لباسشویی تعبیه شده است می توان به محفظه پودر ماشین لباسشویی اشاره کرد ، این قطعه از قطعات داخلی غیر قابل مشاهده نیست بلکه در هر بار شستشو برای قرار دادن پودر یا مایع شستشو با این محفظه سر و کار خواهیم داشت . علی رغم استفاده ساده از این قسمت ، در صورتی که موارد و نکات لازمی را اجرا نکنیم باعث ایجاد مشکل در این قسمت خواهید شد و ممکن است راه ورودی مواد شوینده به  لباسشویی دچار انسداد شده و کارکرد ماشین لباسشویی ایراد پیدا کند ، در این مقاله با قسمت های مختلف تعبیه شده در محفظه جاپودری و نحوه تمیز کردن این محفظه که در عملکرد این قسمت بسیار مهم است و هم چنین مشکلات حاصل از قسمت جاپودری لباسشویی آشنا می شویم .

توجه : شما عزیزان برای تعمیر لباسشویی و یا مشکل درباره محفظه جاپودری ماشین لباسشویی میتوانید از خدما آی.پی امداد بهره مند شوید .

جاپودری ماشین لباسشویی

قسمت های مختلفی در محفظه جاپودری لباسشویی تعبیه شده است. محفظه جاپودری در برخی از ماشین ها سه قسمتی و در برخی دیگر چهار قسمتی است.
قسمت اول محفظه برای شستشوی مقدماتی، قسمت دوم برای شستشوی اصلی ، قسمت سوم برای قرار دادن مواد نرم کننده و قسمت چهارم که در برخی ماشین ها تعبیه شده است،  برای مواد رنگی تعبیه شده است. این نکته نیز قابل ذکر است که مقدار پودری که در قسمت شستشوی مقدماتی ریخته می شود، نصف پودر قسمت شستشوی اصلی می باشد.

قسمتی که با علامت I  مشخص شده، محل ریختن پودر پیش شستشو، وقسمت II  محل ریختن پودر شستشوی اصلی و قسمتی که با علامت * مشخص شده محل ریختن مایع نرم کننده می باشد .

چگونه می توانم از محفظه کشوی مواد شوینده در ماشین لباسشویی خود استفاده کنیم؟

ماشین لباسشویی دارای بخش های مختلف برای مواد شوینده است و براساس مدل ماشین لباسشویی محفظه پودری ماشین شما متفاوت است. اطمینان حاصل کنید که هنگام استفاده از دستگاه، نوع صحیح مواد شوینده را به بخش صحیح اضافه کنید.

کشوی جا پودری براساس مدل ماشین حتی در برندهای یکسان متفاوت است.

 

اگر به دنبال اطلاعات در مورد تمیز کردن کشوی مواد شوینده هستید در ادامه مقاله این اطلاعات را خواهید یافت .

کشو پاک کننده (نوع1)

 

 

تمیز کردن محفظه جاپودری لباسشویی
تمیز کردن محفظه جاپودری لباسشویی

محفظه اصلی شستشو : مواد شوینده برای شستن اصلی ، نرم کننده کننده آب ، عامل پیشگیری کننده ، سفید کننده و پاک کننده لکه
محفظه نرم کننده: نرم کننده پارچه (در این قسمت بیش از خط نشان دهنده MAX نرم کننده پر نکنید)
محفظه پیشخوان: مواد شوینده برای پیش شستشو یا شستشوی مقدماتی

ما توصیه می کنیم هنگام شستن وسایل بزرگ از استفاده از مواد شوینده از نوع قرص یا کپسول، یا مواد شوینده با استفاده از یک توپ شستشو یا شبکه بپرهیزید .

کشو پاک کننده (نوع دو)

تمیز کردن کشوی مواد شوینده لباسشویی
تمیز کردن کشوی مواد شوینده لباسشویی

محفظه اصلی شستشو: مواد شوینده برای شستن اصلی، نرم کننده کننده آب، عامل پیشگیری کننده، سفید کننده و پاک کننده لکه
محفظه نرم کننده: نرم کننده پارچه (بیش از خط نشان دهنده MAX را پر نکنید)
محفظه پیشخوان: مواد شوینده برای پیش شستشو
در صورتی که لباس لکه ی بسیار بزرگ دارد و در صورت قرار دادن در ماشین باعث ایجاد کثیفی در ماشین و دیگر البسه می کند قبل از قرار دادن در ماشین آن کثیفی را با ابگیری بردارید و در این صورت نیازی به استفاده از قرص و کپسول شستشو یا توپ شستشو ندارید .

محفظه نرم کننده

در محفظه جاپودری لباسشویی قسمتی به عنوان نرم کننده وجود دارد که اصولا با پرکردن بیش از حد مجاز در این قسمت ، مقداری از مواد شوینده مایع در اطراف و لبه های جایگاه باقی می ماند و با گذشت زمان باعث تیره تر شدن رنگ لکه و هم چنین تولید بوی بد می شود . بهترین روش برای جلوگیری از این مورد استفاده از مایع  به اندازه لازم است اگر ناخواسته با پر کردن بیش از حد این بخش  لکه هایی ایجاد شد با یک دستمال نرم این لکه ها را پاک می کنیم و اگر رفع نشد از جرمگیر برای تمیز کردن ان استفاده می کنیم .

چگونه جاپودری لباسشویی را تمیز کنیم ؟

از قسمت هایی که برای تمیز کردن آن باید دقت کرد ، محفظه جاپودری ماشین لباسشویی است ، با شستن مرتب آن از انباشته شدن مواد شوینده و دیگر محصولات شستشو پیشگیری شود

مراحل تمیز کردن و جرم گیری محفظه جاپودری لباسشویی به شرح زیر است:

1) ماشین لباسشویی را خاموش کنید و دوشاخه ماشین لباسشویی را از پریز بکشید ، تا در موقع تمیز کردن دچار مشکل نشوید .

2)  محفظه جاپودری را تا حد ممکن بیرون بکشید .

3) در داخل محفظه جاپودری لباسشویی کلیدی وجود درد آن را فشار دهید تا بیرون بیاید سپس قطعات محفظه را جدا کنید و آنها را با آب گرم و برس یا پارچه نرم یا اسفنج تمیز کنید حتماً هر گونه مواد شوینده زائد و پودر و مایع باقی مانده از شستشو های قبلی را پاک کنید .

4) محفظه داخلی را که در قسمت ورود و خروج کشویی قرار دارد را نیز با دستمال مرطوب پاک کنید .

5) قطعات محفظه را در جای خود سوار کنید و کشو را به داخل هدایت کنید .

برای عملیات تمیز کردن محفظه جاپودری لباسشویی فقط از آب استفاده کنید و اگر شوینده ای غیر از آب مورد استفاده قرار دادید قبل از کارکرد شستشو ماشین لباسشویی ، برنامه RINSE & SPIN را اجرا کنید تا به لباس ها اسیب نرسد و هم چنین هرگز کشو و محفظه‌های داخلی جاپودری ماشین لباسشویی را در ماشین ظرفشویی نشویید زیرا آب داغ باعث به تغییر شکل قطعات می‌شود .

مشکلات ماشین لباسشویی که مربوط به محفظه جاپودری است

از جاپودی لباسشویی آب و کف بیرون می ریزد

این ایراد تا حد زیادی مربوط به مقدار پودر مصرفی است و معمولا زمانی که بیش از مقدار معین و تعریف شده پودر داخل جاپودری ریخته شود این مشکل به وجود می آید و اگر با تعمیرات این کار مشکل برطرف نشد می بایست در اولین فرصت با تعمیرکار ماهر تماس بگیرید .

رعایت نکردن بعضی از موارد و نکات باعث به وجود آمدن مشکلات برای ماشین لباسشویی و در نتیجه نیاز به تعمیرات ایجاد می کند و برای کاهش هزینه های تعمیرات باید استفاده اصولی را فرا گرفت ،  یکی از این موارد استفاده مناسب و بجا از مواد شوینده ماشین لباسشویی است .

بعضی از مواقع در حین کارکرد ماشین لباسشویی شاهد ریختن آب و کف از محفظه جا پودری هستید ، موارد زیر را رعایت کنید تا این مشکل رفع شود و نیازی به هزینه های اضافی برای تعمیرات نداشته باشید .

1) برای رفع این مشکلات جاپودری ماشین لباسشویی را پر از مواد شوینده نکنید و تا نصفه پودر شوینده بریزید .

2) در قسمت بزرگ محفظه جاپودری لباسشویی پودر بریزید و قسمت پودر اضافه را خالی بگذارید .

3) برای شستشوی برخی پارچه ها نیاز به پودر کمتری است مثلا هنگام شستشوی پرده ، روتختی و یا البسه توری و گیپور از پودر کمتری استفاده کنید ، در این پارچه ها با پودر کمتر نیز برای ایجاد کف مناسب کافی است و در صورت افزایش پودر از حد مجاز کف از جاپودری خارج می شود و نشت می کند .

4) اگر لباس هایی که قرار است را شستشو دهید بسیار کثیف است و نیاز به پودر بیشتر برای شستشو دارید پودر اضافه را در قسمت راست که به این منظور تعبیه شده است بریزید و برنامه پری واش  را انتخاب کنید ، در این صورت دیگر نگران نشتی آب و کف نباشید . هم چنین در صورتی که برنامه های شستشوی کتون، بیبی کِیر ، آلرگی کِیر، سینتتیک، بویلینگ را انتخاب می کنید باید از پودر اضافه استفاده کرد و مشکلی پیش نخواهد آمد

5) برای اضافه کردن مایع در قسمت نرم کننده توجه کنید فقط تا قسمت max مایع داخل محفظه بریزید و مایع را قبل از اضافه کردن با کمی آب مخلوط کنید .

از دلایل دیگر خارج شدن کف و آب از جاپودری می توان به انسداد مسیر جاپودری به داخل دیگ لباسشویی اشاره کرد . وجود جسم خارجی و یا پودر حل نشده باقی مانده در مسیر انتقال آب وکف باعث می شود کف و آب از محفظه جاپودری نشت کند .

قبل از ریختن پودر در محفظه جاپودری لباسشویی مطمئن شوید که محفظه خشک و تمیز است و اگر لکه ای از انباشته شدن پودر و مایع پدید آمده باشد ان را تمیز کنید و اگر جاپودری مرطوب بود با دستمالی نرم رطوبت را رفع کنید .

در انتخاب پودر و مواد شوینده نیز دقت کافی را داشته باشید و از برندهای معتبر و استاندارد خرید نمایید و توجه کنید تاریخ مصرف پودر نگذشته باشد و  حتما از پودر مخصوص ماشین لباسشویی استفاده کنید و از پودر صابون یا پودر دستی برای شستشو البسه در ماشین لباسشویی استفاده نکنید.

نمایندگی تعمیرات لباسشویی آاگ ، نمایندگی تعمیرات لباسشویی بوش ، نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی، نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ ، نمایندگی تعمیرات لباسشویی دوو ، نمایندگی تعمیرات لباسشویی ایندزیت ، نمایندگی تعمیرات لباسشویی کنوود ، نمایندگی تعمیرات لباسشویی ارج

42 دیدگاه

 • ه.حسنی

  سلام ، جاپودری ماشین لباس شویی ایندزیت رو چطور باید بیرون کشید ؟ مدل IWD6125

  No votes yet.
  Please wait...
 • شهیده

  سلام ماشین لباسشویی من پاک شوماست یع پتو انداختم توش از بالای و زیر جاپودری کف زد بیرون حالا سوالم اینه که این کف از داخل دیگ زده بیرون یا از داخل جاپودری.اصلا دیگ می تونه آب و کف از داخلشه بزنه بیرون وارد ماشین لباسشویی کنه؟

  Rating: 3.5/5. From 2 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، شیلنگهای پشت جاپودری را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
   • زهرا سادات موسوی

    سلام وقتتون بخیر
    در قسمت نرم کننده همون جایی که نوشته maxقسمت وسط نرم کننده که میریزم می مونه داخلش چیکار باید بکنم؟؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

    Rating: 3.5/5. From 2 votes.
    Please wait...
    • مدیر

     سلام ، شیلنگهای جاپودری شما گرفته است ، درب بالای لباسشویی را باز نمایید و شیلنگهای خروجی را تمیز نمایید .

     No votes yet.
     Please wait...
 • فاطمه

  سلام خسته نباشین لباسشویی من اسنواس مدتها ازمحفظه جاپودریش آب میریزه بیرون چن بارتعمیرکاراومدن درس نشدآخرین بارچنتاسوراخ توی کشوی جاپودریش ایجادکردن گفتن مشکل حل میشه که بازم نشد واقعااعصاب خوردکن شده لطفاراهنمایی کنید

  Rating: 3.0/5. From 2 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، بالای جاپودری لباسشویی اسنوا شما 3 شیلنگ نصب شده است ، یکی از اینها که آب را از قسمت شیربرقی وارد جاپودری میکند ضامن آن خراب است . ضامنی که حالت قفل دارد .

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • علی عطاری

  سلام جاپودری ماشین الجی رو جهت تمیز کردن در اوردیم و جا زدیم ولی محفظه قفل شد ودیگه بیرون نمیاد لطفا راهنمایی فرمایید که چطور محفظه رو خلاص کنیم.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام به درستى كشىيى وا جا مزديد .

   No votes yet.
   Please wait...
  • محمد میلان

   سلام ماشین لباسشویی ما‌ پودر رو از جا تخلیه میده بیرون

   Rating: 4.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
   • مدیر

    سلام ، شیلنگهای خروجی گرفتگی دارد .

    No votes yet.
    Please wait...
  • maryam

   با سلام.. من هم این مشکل رو دارم..محفظه پودر گیر کرده، چجور میشه آزادش کرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

   No votes yet.
   Please wait...
 • هادیان

  سلام لباسشویی من ال جیه .کدوم دکمه رو باید فشار بدم تا بیاد بیرون

  Rating: 4.5/5. From 2 votes.
  Please wait...
 • نیلوفر ساداتی

  سلام و خسته نباشید
  لباسشویی من زیرووات هست.کشوش هم از نوع 1 هست ک تو مطلب بالا گذاشتین.من تو کشوی اول از سمت چپ همیشه برف میریزم.تو کشوی وسطی نرم کننده و کلا مایعاتو میریزم…این درسته؟
  و سوال دیگه اینه ک الان دوباریه متوجه میشم تو کشوی وسطی بعد اتمام کار ماشین ، آب میمونه و تخلیه نمیشه….دلیلش چیه؟؟
  ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، امکان دارد اشتباه ریخته باشید ، سمت چپ اول پودر دوم مایع ، همچنین شیلنگها را چک نمایید تا گرفتگی نداشته باشد .

   Rating: 3.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • زهرا موسوی

  سلام لباسشویی من سامسونگ
  جای پودریش گرفته شده هرکاری میکنم اب نمیره داخل لباسشویی لطفا راهنماییم کنید

  Rating: 3.3/5. From 3 votes.
  Please wait...
  • نیلوفر ساداتی

   بله.من سمت چپ اولی پودر میریزم.وسط مایع.برای زیرووات این درسته؟
   و اینکه سمت راست اولی جای چیه؟

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • مرادی

  سلام ماشین ما سامسونگ محفظه سمت چپ جای پودری یا همون محفظه اصلیIIپودر رو پایین نمیبره دلیلش چیه ممنونم

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، دلیل آن گرفتگی زیر شیلنگهای جاپودری است .

   No votes yet.
   Please wait...
 • سرمست

  سلام لباسشویی من سامسونگ است
  محفظه جا پودری پاره شده و آب با شدت از قسمت بالای محفظه بیرون میزند. دلیل پاره شدن آن چیست؟

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • احسان مهموم

  سلام ماشین لباسشویی من دوو هست میخواستم بدونم چرا وسط محفظه که جای مایع نرم کننده هست اب جمع میشه به هنگام خاموش شدن هم اب داره علتش چیست و چه کاری بکنم درست بشود ممنون میشم راهنمایی بکنید.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، شیلنگهای پشت گرفته است .

   No votes yet.
   Please wait...
 • عمادی

  سلام لباسشویی ال جی که تازه یک هفته خریدم ولی محفظه ی نرم کننده تخلیه نمیشه علتش چی هست؟ حتی نرم کننده رو رقیق کردم و تو تمام برنامه ها امتحان کردم

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، شیلنگهای خروجی چک شود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • سهیلاتقی لو

  سلام ببخشید لباسشویی من سامسونگه ومحفظه اش از نوع دوم هست نمیدونم تو کدوم قسمتش باید مایع لباسشویی بریزم ممنون میشم راهنماییم کنید

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، قسمت وسط .

   No votes yet.
   Please wait...
 • سید

  سلام آیا این درسته که باید برای ماشین لباسشویی فقط از یک پودر یا نهایت دو پودر استفاده یا نه میتوان از پودرهای مختلف استفاده گرد؟؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، فرقی نمیکند .

   No votes yet.
   Please wait...
 • سید

  سلام ببخشید برای پودر لباسشویی فقط از یک مدل پودر باید استفاده کردیا میشود از پودرهای مختلف استفاده کرد؟؟

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • مظاهر نجفی

  سلام خسته نباشی لباس شوی من پاکشوماست تازگیا خوب اب به داخل مخزن مواد شوینده نمیاد مشکل از کجاست اگه راهنمای کنید ممنون میشم

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، درب بالای لباسشویی پاکشوما را باز نمایید و شیلنگهایی که مرتبط به جاپودری میباشد را چک نمایید تا گرفتگی نداشته باشد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • علی ندیمی

  سلام
  ماشین لباسشویی وقتی شروع به کار میکنه از قسمت جاپودری ابی که جهت مخلوط کردن پودر از بالا وارد لباسشویی میشه قطع نمیشه وانقدر اب وارد لبایشویی میشه که از جاپودری اب سرریز میکنه
  میشه بگید علتش چیه؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، هیدروستات و شیر برقی لباسشویی شما باید چک شود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • ناشناس

  سلام لباسشویی من اسنواست یه مدتی از زیر جاپودری اب میریزه تعمیرکار اومد گفت جاپودری باید عوض بشه میتونم ازبیرون تهیه کنم؟یاحتما شرکت باید بیاره

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، اگر جاپودری شکسته باشد باید تعویض شود ، اگر نه ، باید شیلنگهای خروجی را چک نمایید تا گرفتگی نداشته باشد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • نگار

  سلام لباسشویی من اسنواس،به دلیل آبی که از زیر جاپودری میزد بیرون تعمیر کتر گفت باید مخزن پودر عوض بشه،ازبیرون میشه تهیه کنم؟یا فقط شرکت باید بیاره؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • فرهمند

  سلام ، ممنون بابت اطلاعاتی که در اختیارمون میذارید،
  ماشین لباسشون من سامسونگ هست و موقع کار کردن از قسمت جا پودری آب میریزه داخل ماشین یعنی آب از داخل پوشش ماشین لباسشون راه به بیرون پیدا میکنه یه تعمیر کار آوردیم گفت چسب بزنید، چسب زدیم و دیگه آب نداد اما ممکنه مشکلی برای ماشین پیش بیاد؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، اگر جاپودری شما سوراخ است یا باید تعویض شود یا نشتی آن گرفته شود . شما با چسب گرفتید . خییر مشکلی پیش نمیاد .

   Rating: 4.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • هدی مدبرپور

  سلام مدل لباس شویی من کروال است.اب از جا پودری میریزه ضامن قفل شکسته با چسب نواری محکم میکنم اما بازم اب میریزه کف اشپزخونه خیس اب میشه چیکار کنم؟
  ممنونم از شما

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، درب بالای لباسشویی را باز نمایید ، ضامنی که آب را وارد جاپودری میکند مشکل دارد که باید تعویض شود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • فاطمه شرافتی

  سلام
  ماشین لباسشویی ما زانوسی است
  وقتی روشن میکنم چراغ روشن میشه ولی ماشین کار نمیکند وقتی به محفظه جا پودری چند ضربه با دست میزنم بعد ماشین روشن میشه
  میشه بگید مشکل چیه ؟

  Rating: 4.5/5. From 2 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، میکروسوئیچ و اتصالات لباسشویی شما باید توسط خدمات نمایندگی تعمیر لباسشویی زانوسی در تهران چک شود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.