021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیر لباسشویی در تهران با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

رفع بوی بد ماشین لباسشویی

رفع بوی بد ماشین لباسشویی
رفع بوی بد ماشین لباسشویی
زمان مطالعه: 7 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

داخل درام یا دیگ ماشین لباسشویی به دلیل این که دارای فضایی تاریک و مرطوب می باشد، محیط مناسبی برای زندگی میکروب ها میکروارگانیسم ها می باشد. وجود این میکروب ها باعث ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی می شود. در این موارد شما باید هر چه زودتر با استفاده از روش های متعددی که در این مقاله از آی پی امداد عنوان شده است؛ نسبت به رفع بوی بد ماشین لباسشویی خود اقدام نمایید.

وجود یک محیط گرم و تاریک با مواد شوینده ی باقی مانده سبب می شود تا داخل دیگ ماشین لباسشویی به یک فرصت مناسب برای رشد باکتری ها و کپک و قارچ ها تبدیل شود. ادامه این روند در طول مدت زمان کمی باعث می شود تا فساد و بوی بد داخل دستگاه به راه افتاده و محیط داخلی آن را در برگیرد. این امر علاوه بر خود دستگاه بر لباس های شسته شده در آن نیز تاثیر می گذارد و بعد از درآوردن آنها از داخل ماشین لباسشویی می توان به وضوح این بوی بد را از لباس ها نیز استشمام کرد.

با مقاله ای دیگر از آی پی امداد همراه باشید.

6 علت بوی بد در ماشین لباسشویی

به وجود آمدن بوی بد در ماشین لباسشویی به یک باره اتفاق نمی افتد. بلکه عوامل مختلفی در طول زمان دست به دست هم می دهند تا در داخل دستگاه و محفظه های آن جرم و رسوب تشکیل شده و در نهایت بستری مناسب برای رشد و تکثیر میکروب ‌ها، باکتری‌ ها، قارچ ها و کپک ها به وجود آید.

شاید بسیاری از این عوامل حتی در نظر شما به چشم نیاید ولی در این مقاله درباره آنها و تاثیرات آن بر این امر توضیح خواهیم داد تا بعد از مطالعه این متن در مورد رعایت نکات ذکر شده بیشتر دقت به خرج داده و در صورت بروز این مشکل هرچه سریع تر در جهت رفع بوی بد ماشین لباسشویی اقداماتی را انجام دهید.

6 علت بوی بد در ماشین لباسشویی به شرح زیر میباشد:(در ادامه به توضیحات کامل این موارد پرداخته ایم.)

  1. ماندن لباس ها داخل آبکش برای چندین ساعت
  2. بستن درب لباسشویی بلافاصله بعد از اتمام کار
  3. خشک نکردن لاستیک دور درب بعد از اتمام شستشو
  4. عدم سرویس لباسشویی
  5. عدم تمیز کردن مسیر خروجی (فیلتر، پمپ تخلیه و شیلنگ)
  6. عدم تمیز کردن جاپودری

توجه: آی.پی امداد کلیه خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی های برندهای مختلف را ارائه می کند. برای تعمیر ماشین لباسشویی مورد نظر خود کلیک کنید:

ماندن لباس ها برای چندین ساعت داخل ماشین لباسشویی باعث ایجاد بوی بد می شود

ماندن لباس ها در ماشین لباسشویی و عدم باز کردن درب دستگاه باعث می گردد تا رطوبت و بخار به همراه گرمای داخل دستگاه؛ علاوه بر این که سبب ایجاد رسوب در داخل سوراخ های دیگ ماشین لباسشویی شود، محیطی مساعد برای رشد میکروب و باکتری ها پدید آورده و موجب ایجاد بوی بد در داخل لباسشویی شود. با خارج کردن لباس ها در زمان مناسب هوای داخل دستگاه از آن خارج شده و این موضوع در عدم به وجود آمدن مشکل و بوی بد در لباسشویی تاثیرات مثبتی خواهد گذاشت.

بستن درب لباسشویی بلافاصله بعد از اتمام کار باعث ایجاد بوی بد میشود

اغلب کسانی که با ماشین لباسشویی سر و کار دارند بلافاصله بعد از این که لباس ها را از آن خارج کردند درب دستگاه را می بندند. این یک روش غلط است؛ زیرا به هوای داخل دستگاه اجازه تهویه به اندازه لازم داده نمی شود و به همین علت گرما و رطوبت تا حدودی در دستگاه باقی مانده و این شرایط باعث به وجود آمدن بهترین شرایط برای ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی خواهد شد. رفع بوی بد ماشین لباسشویی در این حالت کار دشواری بوده و ممکن است بر کیفیت سلامت افرادی که از لباس های شسته شده در این دستگاه استفاده می کنند نیز تاثیرات سویی بگذارد.

خشک نکردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی باعث ایجاد بوی بد می شود

لاستیک درب ماشین لباسشویی در قسمت هایی دارای تاشدگی بوده و اگر آب و مواد شوینده در این قسمت ها رسوب کنند بوی بدی ایجاد خواهند کرد. این امر در کیفیت کار دستگاه نیز تاثیرات بدی دارد. اگر بعد از اتمام کار دستگاه و خارج نمودن لباس ها از دستگاه لاستیک را به صورت کامل خشک کنید هم از ایجاد بوی بد در لباسشویی پیش گیری کرده اید و هم از ایجاد محیط مساعد برای رشد میکروب ها جلوگیری می کنید.

عدم سرویس لباسشویی باعث ایجاد بوی بد میشود

ماشین لباسشویی مانند دیگر لوازم خانگی بزرگ منزل نیاز به رسیدگی و سرویس دارد. در صورت استفاده ی صحیح از آن و همچنین رعایت نکات ایمنی و بهداشتی در به کار بردن این دستگاه باید آن را به صورت سالانه سرویس کنید. با سرویس ماشین لباسشویی از ایجاد رسوب و جرم در بخش های مختلف آن و همچنین عدم گرفتگی و مشکل در لوله های تخلیه و ورودی آب دستگاه مطمئن شده و از ایجاد مشکلات بزرگتر جلوگیری خواهید کرد.

عدم تمیز کردن فیلتر و پمپ تخلیه میتواند علت بوی بد در لباسشویی باشد

فیلتر پمپ تخلیه یکی از بخش های ماشین لباسشویی است که ممکن است در طولانی مدت جرم و رسوب در آن ایجاد شود. عدم تمیز کردن آن و ماندگاری رسوب سبب می شود تا در دستگاه بوی بدی ایجاد شده و این موضوع به لباس ها نیز سرایت کرده و آن ها را نیز بد بو می کند. با تمیز کردن آن بعد از چند بار استفاده از دستگاه می توانید از بروز این مشکل پیشگیری کنید.

عدم توجه به وضعیت جاپودری باعث به وجود آمدن بوی بد در لباسشویی میشود

امکان دارد بعد از چند بار استفاده از جاپودری ماشین لباسشویی متوجه شوید که بخشی از پودر در کنار دیواره های آن باقی مانده و سخت شده اند. در این حالت رفع بوی بد ماشین لباسشویی با تمیز کردن این بخش ممکن بوده و باید جاپودری را بیرون کشیده و تمیز نمایید.

آموزش نحوه رفع بوی بد ماشین لباسشویی

اگر در زمان استفاده از ماشین لباسشویی متوجه بوی بدی می شوید و یا در محیط آشپزخانه بویی نامطلوب احساس می کنید حتماً دستگاه ماشین لباسشویی خود را چک کنید. اگر مشکل از آن باشد باید برای پیشگیری از بدتر شدن این وضعیت و یا ایجاد خلل در عملکرد دستگاه نسبت به رفع بوی بد ماشین لباسشویی اقدام کنید. ما در این بخش چند راهکاری که می تواند در برطرف کردن بوی بد دستگاه تاثیر گذار باشند ارائه خواهیم کرد.

  1. استفاده از آب گرم
  2. استفاده از مواد شوینده مناسب
  3. بهبود تهویه هوا
  4. تمیز کردن منظم

در ادامه به توضیحات کامل موارد آموزش نحوه رفع بوی بد در لباسشویی پرداخته ایم.

استفاده از گرما برای رفع بوی بد لباسشویی

اغلب افراد برای این که در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و هزینه های مصرف انرژی خود را کاهش دهند ، معمولاً از تنظیمات آب سرد دستگاه استفاده می کنند. اما توجه داشته باشید این کار ممکن است بوی بدی در دستگاه ایجاد کند و حتماً در برخی از شستشوهای خود که نیاز به آب سرد نیست از تنظیمات آب گرم استفاده کنید تا تمام مواد باقی مانده در دستگاه را از بین ببرد.

استفاده از مواد شوینده مناسب برای از بین بردن بوی بد لباسشویی

استفاده از پودر و مواد شوینده مناسب برای لباسشویی سبب می گردد که کف مناسبی در دستگاه ایجاد شده و در آخر نیز کف صابونی کمتری ایجاد شده و در دستگاه باقی بماند. این امر هم موجب بهبود کیفیت شستشو شده و هم نیاز به رفع بوی بد ماشین لباسشویی را برطرف می کند.

بهبود تهویه هوای داخل ماشین لباسشویی به رفع بوی بد کمک میکند

اگر بعد از اتمام کار شستشوی ماشین لباسشویی فوراً لباس ها را از داخل محفظه ی آن در آورید ، رطوبت و گرما در داخل دستگاه حبس نشده و از به وجود آمدن شرایط مناسب برای میکروب و سایر میکروارگانسیم ها جلوگیری می شود و به این ترتیب بوی بدی هم در دستگاه ایجاد نمی شود.

البته باید توجه کنید که درب دستگاه را نیز بعد از خارج کردن لباس ها برای مدتی باز بگذارید تا تهویه ی هوا به درستی انجام شده و قسمت داخلی دیگ آن به خوبی خشک شود. خشک کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی هم یکی دیگر از عوامل موثر در رفع بوی بد ماشین لباسشویی می باشد.

تمیز کردن ماشین لباسشویی باعث از بین رفتن بوی بد در لباسشویی میشود

همان گونه که در قسمت قبلی ذکر شد یکی از عوامل ایجاد بو در ماشین لباسشویی عدم تمیز کردن قسمت پمپ تخلیه ی دستگاه و جاپودری آن می باشد. به همین جهت لازم است تا این قسمت ها به صورت منظم تمیزکاری شوند.

شما می توانید برای این کار از راه های مختلفی خانگی و یا مواد تولید شده در کارخانجات استفاده کنید. یکی از راه‌های خانگی برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی استفاده از مخلوط سرکه و جوش شیرین است. در ضمن شما می توانید از جرم گیر و بوگیر لباسشویی موجود در بازار نیز برای این کار استفاده کنید.

نتیجه گیری پایانی از برطرف کردن بوی بد ماشین لباسشویی

اگر بخواهیم درباره نتیجه گیری مقاله رفع بوی بد لباسشویی بپردازیم باید بگوییم که پیشگیری بهتر از درمان است ، قبل از اینکه بوی بد لباسشویی شما را آزار دهد نسبت به نظافت قسمت داخلی و بیرونی دستگاه توجه نمایید ، همچنین فراموش نشود که جرمگیری لباسشویی و سرویس آن به صورت سالیانه میتواند از تمامی این وقایع جلوگیری کند و حتی کمتر شمارا نیازمند تعمیر لباسشویی کند.

اگر مشکلی برای دیتگاه شما به وجود آمد آی.پی امداد، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ، آماده است تا به صورت 24 ساعته تمامی خدمات خود را در اختیار متقاضیان عزیز قرار دهد. این مرکز با بهره گیری از کادر مجرب و ماهر توانسته است در زمینه ی تعمیرات و سرویس انواع ماشین های لباسشویی بسیار موفق عمل کرده و رضایت تمامی مشتریان را جلب نماید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست