logo logo نمایندگی تعمیرات لباسشویی بوش در تهران با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

باز کردن قفل درب لباسشویی بوش

باز کردن قفل درب لباسشویی بوش
باز کردن قفل درب لباسشویی بوش
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله باز کردن قفل درب لباسشویی بوش به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

باز کردن قفل درب لباسشویی بوش تخصص میخواهد ، اول باید دلیل آن را بدانید و سپس اقدام به رفع عیب آن نمایید ، آی.پی امداد در اینجا به آموزش 6 روش برای باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی بوش میپردازد ، بنابراین با دقت مطالعه نمایید و در صورتیکه نیازمند خدمات تعمیر لباسشویی بوش در تهران شدید میتوانید کلیک نمایید.

6 راه برای باز کردن قفل درب لباسشویی بوش

اگر درب ماشین لباسشویی بوش شما بسته شده باشد ، باید سریعا علت آن را پیدا کنید . ماندن لباس های مرطوبت شما پس از شستشو در دستگاه باعث می شود که ماشین لباسشویی بوی نامطبوعی بگیرد. این موضوع که شما می توانید لباس های پاک خود را از طریق پنجره درب ببینید ، اما نمی توانید به آنها دسترسی پیدا کنید، فقط به ناامیدی از وضعیت می افزاید. 6 دلیل احتمالی وجود دارد که چرا درب ماشین لباسشویی بوش باز نمی شود و ما توضیح خواهیم داد که برای باز کردن درب قفل شده چه کارهایی می توان انجام داد .

اول از همه ، به یاد داشته باشید قبل از شروع تعمیرات ، دستگاه را خاموش کرده و از برق جدا کنید . از دستکاری قسمت های دیگر دستگاه بپرهیزید زیرا ممکن است علت این مشکل مثل فعال بودن قفل کودک بسیار پیش پا افتاده باشد و شما با دستکاری دستگاه آسیب به قطعات دیگر بزنید و هزینه های تعمیرات لباسشویی را برای خود ایجاد کنید.

نحوه کار با لباسشویی بوش
نحوه کار با لباسشویی بوش

ویدیویی مرتبط با این مقاله توسط تیم آی پی امداد تهیه شده است که شما کاربران گرامی می توانید در بخش ویدیو ها آن را مشاهده کنید.

مشاهده ویدیو

1. راه اول برای باز کردن قفل درب لباسشویی بوش: بررسی مسیر تخلیه آب

اگر نوعی انسداد در سیستم تخلیه وجود داشته باشد و ماشین لباسشویی بوش در زمان تخلیه آب متوقف شود، درب بسته می شود.

 • به داخل دستگاه نگاه کنید، اگر می توانید ببینید که هنوز با آب پر می شود، به نظر می رسد یک مشکل در پمپ ماشین لباسشویی بوش وجود دارد.

توجه : باز کردن درب لباسشویی بوش در حال حاضر باعث می شود که تمام آب های داخلی تبدیل به سیلاب شوند، بنابراین بهتر است در صورت امکان ابتدا آن را تخلیه کنید.

تا زمانیکه فرایند شستشو در لباسشویی به اتمام نرسد و عمل تخلیه آب کامل انجام نگردد درب لباسشویی بوش باز نمی شود.

اگر درب لباسشویی بوش هنگام فرایند شستشو باز ود میکروسوئیچ درب آسیب دیده است.

به احتمال زیاد مشکلی در فیلتر و پمپ تخلیه پیدا خواهید کرد؛ در اینجا چگونگی رفع انسداد در فیلتر و پمپ تخلیه را بررسی میکنیم:

 • فیلتر کف لباسشویی بوش که دارای یک دریچه میباشد را باز نمایید.
 • فیلتر داخل را برعکس عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود.
 • صافی داخل را از گرفتگی برطرف نمایید و کاملا بشویید.
 • برای رفع گرفتگی پمپ تخلیه پوسته روی آن را باز کنید و گرفتگی داخل پروانه را برطرف نمایید.

بعد از اینکه انسداد را برداشته اید :

 • سعی کنید دستگاه خود را با یک چرخه شستشو تخلیه کنید تا آب اضافی را بردارید.
 • اگر دستگاه شما به طور مستقیم به لوله های زیر یک سینک متصل باشد ، می توانید آن را جدا کنید و آب باقی مانده را درون یک سطل بریزید.
 • هنگامی که شما موفق به تخلیه دستگاه خود شده اید، باید بتوانید درب را باز کنید.
نحوه ریست کردن لباسشویی بوش
نحوه ریست کردن لباسشویی بوش

ویدیویی مرتبط با این مقاله توسط تیم آی پی امداد تهیه شده است که شما کاربران گرامی می توانید در بخش ویدیو ها آن را مشاهده کنید.

مشاهده ویدیو

2. راه دوم برای باز کردن قفل درب لباسشویی بوش: بررسی عدم شکستن دستگیره

ممکن است پس از بررسی متوجه شوید که ماشین لباسشویی بوش هیچ مشکلی با تخلیه ندارد ، اما دستگیره درب یا فلاپی شل است. در این مورد، دسته به احتمال زیاد شکسته است. خوشبختانه دو راه برای دستی باز کردن درب ماشین لباسشویی وجود دارد.

 • اگر دستگیره دستگاه شما رو به جلو باشد ، ممکن است بتوانید با برخی از سیم ها یا خط رشته ای که در اطراف لبه درب قرار دارد ، آن را رها کنید.
 • به سادگی سیم یا خط را به سمت چپ و سپس به آرامی ، اما محکم ، به سمت دسته بکشید تا درب را باز کنید.

اگر با این کار مشکل حل نشد : شما هنوز هم می توانید درب را آزاد کنید.

 • باز کردن بالای ماشین لباسشویی و بلند کردن آن به طوری که شما بتوانید به پشت دستگاه دسترسی داشته باشید.
 • شما قادر خواهید بود نوک گیره را فشار دهید تا آن را آزاد کنید.
 • همچنین ممکن است یک پیچ گوشتی صاف را برای کمک نیاز داشته باشید (در صورتی که پیچ بیش از حد سفت و سخت است که با انگشتان دستتان آزاد نمی شود.)
 • بهتر است هر آبي كه در دستگاه باقي مانده است ، قبل از اینکه درب باز شود، تخلیه گردد.
 • پس اگر دستگاه شما هنوز غرق آب است ، سعي كنيد آپشن تخليه را به منظور جلوگيري از خروج آب و آسیب به دستگاه قبل از باز کردن درب اجرا کنید.

شما ممکن است دریابید که دستگیره شما شکسته شده است و شما نیاز به یک قطعه جدید دارید. اگر چنین است، به فروشگاه های مجاز مراجعه کنید، مدل ماشین لباسشویی بوش را با خود به همراه داشته باشید و قطعه اورجینال و سالمی را خریداری کنید.

3. راه سوم طریقه باز کردن قفل درب لباسشویی بوش: بررسی مشکل میکروسوئیچ

میکروسوئیچ درب لباسشویی بوش باید دو دقیقه بعد از پایان چرخه شستشو ، درب ماشین را آزاد کند. این کار برای جلوگیری از آسیب گسترش گرما است ، بنابراین حتی زمانی که ماشین لباسشویی بوش خاموش است ، درب فورا باز نمی شود. ترفند این است که ماشین لباسشویی را برای مدت پنج دقیقه خاموش کنید تا قفل بتواند سرد و آزاد شود. سپس شما باید بتوانید درب دستگاه را باز کنید .

گاهی اوقات میکروسوئیچ درب لباسشویی بوش به درستی عمل نمیکند و شما نمی توانید درب را پس از 5 دقیقه باز کنید . در این مورد ، محکم به قفل بزنید زیرا ممکن است به شما اجازه دهد درب را آزاد کنید در غیر این صورت اقدام به تعویض آن نمایید.

4. راه چهارم نحوه باز کردن قفل درب لباسشویی بوش: قفل کودک فعال شده است

اگر درب ماشین لباسشویی باز نمی شود، این ممکن است توسط قفل کودک ایجاد شود که باید آن را غیرفعال کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی بوش مراجعه کنید.

5.راه پنجم برای باز کردن قفل درب لباسشویی بوش: لباسی بین درب و محفظه گیر کرده است

مشکلی که می تواند در باز شدن و بسته شدن درب ماشین لباسشویی بوش مشکل ایجاد کند. لباس ها ، به ویژه لباس های کوچکتر مانند جوراب ها است که بین درب و محفظه ماشین لباسشویی مشکل ایجاد می کند. اطمینان حاصل کنید که قبل از شروع برنامه هیچ لباسی بین درب و محفظه وجود نداشته باشد.

6.راه ششم برای باز کردن قفل درب لباسشویی بوش: بیش از حد لباس در آبکش دیگ قرار داده شده است

دیگ ماشین لباسشویی بیش از حد بارگزاری شده نیز می تواند از باز شدن درب لباسشویی بوش به طور مناسب جلوگیری کند، بنابراین قبل از شروع برنامه ، ممکن است لازم باشد برخی از لباس ها را از درام ( آبکش دیگ ) بیرون بیاورید. از میزان مجاز بارگزاری لباس با وزن لباسشویی بپرهیزید زیرا باعث ایجاد مشکلات زیادی در دستگاه می شود.

در نظر داشته باشید که مدل های ماشین لباسشویی بوش متفاوت هستند و دلایل متعددی وجود دارد که چرا درب ماشین لباسشویی بوش باز نمی شود ، بنابراین راه حل های بالا ممکن است پاسخی برای باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی بوش باشد. با این حال، آنها مطمئنا نقطه شروع خوبی برای تعمیر این مشکل هستند زیرا 6 مسأله فوق شایع ترین مشکلات باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش است. در صورتی که مشکل با راه حل های بالا حل نشد، شما نیاز به تماس با نمایندگی بوش دارید.

3.1/5 - (11 امتیاز)

در بحث و گفتگوی این مقاله شرکت کنید!

62 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. A 23 مهر 1402

  سلام وقت بخیر. درب لباسشویی بوش سری ۸ قفل شده و ریست نمیشه، تنها راهش باز کردنش هست؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 23 مهر 1402

   درود، فیلتر کف لباسشویی را باز کنید تا آب درون آن خارج شده و درب باز شود.

   پاسخ دادن
 2. محمدمهدی جعفری 18 مهر 1402

  سلام و تشکر از مطالب خوبتان، سوالم این هست که با دیدن ارور 35 و بعد از باز کردن اضطراری درب لباسشویی بوش سری 4 بوسیله کشیدن ضامن دستی، آیا ضامن، اتومات به حالت اولیه برای دفعات بعد در میاید یا به روش خاصی باید آن را به حالت اولیه برگردانیم؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 18 مهر 1402

   درود، یک بار لباسشویی را از برق کشیده و مجددا وصل کنید. اگر لباسشویی به حالت طبیعی خود برنگردد، باید میکروسوئیچ درب را بررسی کنید.

   پاسخ دادن
  رضا 18 تیر 1402

  سلام، ۳ دقیقه مونده بود تا شستن لباسها تموم بشه که برق رفت. بعدش درب لباسشویی قفل کرد. چیکار کنم؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 تیر 1402

   درود، فیلتر کف لباسشویی را باز کنید که آب تخلیه شده و درب لباسشویی باز شود.

   پاسخ دادن
  اعظم 22 اسفند 1401

  سلام پتو داخل ماشین بوده آب رو تخلیه نکرد فیلتر رو باز کردم آب خالی شده ولی درب باز نمیشه چکار کنم؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 23 اسفند 1401

   درود، احتمالا همچنان آب داخل آبکش هست. آب کامل تخلیه نشده که درب باز شود.

   پاسخ دادن
  گل محمدی 25 دی 1401

  سلام من برای امتحان سویچ درب لباسشویی با پیچ گوشتی، باعث شدم ضامن قفل درب ماشین لباسشویی سری ۸ بوش پایین بیاد و درب دیگه بسته نمی شه با نگه داشتن سوئیچ بودن بسته بودن درب ماشین کار می کند

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 25 دی 1401

   سلام، اگر میکروسوئیچ جابه جا نصب بشه، ضامن درب چفت نمیشه. ابتدا میکروسوئیچ را به درستی ببندید.

   پاسخ دادن
    ااااا 28 دی 1401

    سلام درب لباسشویی کمی باز بود و پام خورد بهش ، اومدم واسه اینکه ببینم چیزی شده یا نه درو بستم ، ولی دیگه باز نمیشه و اون قسمت اصلی ک با فشار دست ، درب رو باز میکنه ، شل شده چه کاری میشه کرد؟ باید قطعه عوض بشه ؟ و اینکه گیر میاد این قطعه برای تعویضش؟

    پاسخ دادن
     آی پی امداد 28 دی 1401

     سلام، درب دفرمه شده و مغزی رفته داخل میکروسوئیچ و گیر کرده. دستگاه را از برق بکشید و از بالا به میکروسوئیچ دسترسی داشته باشید و آزاد کنید تا درب باز شود.

     پاسخ دادن
  محدثه 30 آذر 1401

  سلام من لباسشویی رو حین کار خاموش کردم و الان درب باز نمیشه باید چه کاری انجام دهم؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 01 دی 1401

   لباسشویی رو روشن کنید برنامه اسپین یا دراین رو فعال کنید آب تخلیه بشه بعد از اتمام کار درب باز میشه

   پاسخ دادن
1 2
اینستاگرام آی پی امداد