باز کردن قفل درب لباسشویی بوش

باز کردن قفل درب لباسشویی بوش

6 راه و روش برای باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی

باز کردن قفل درب لباسشویی بوش تخصص میخواهد ، اول باید دلیل آن را بدانید و سپس اقدام به رفع عیب آن نمایید ، آی.پی امداد در اینجا به آموزش 6 روش برای باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی بوش میپردازد ، بنابراین با دقت مطالعه نمایید و در صورتیکه نیازمند خدمات تعمیر لباسشویی بوش در تهران شدید میتوانید کلیک نمایید .

6 راه برای باز کردن قفل درب لباسشویی بوش

اگر درب ماشین لباسشویی بوش شما بسته شده باشد، باید سریعا علت آن را پیدا کنید . ماندن لباس های مرطوبت شما پس از شستشو در دستگاه باعث می شود که ماشین لباسشویی بوی نامطبوعی بگیرد. این موضوع که شما می توانید لباس های پاک خود را از طریق پنجره درب ببینید، اما نمی توانید به آنها دسترسی پیدا کنید، فقط به ناامیدی از وضعیت می افزاید.
6 دلیل احتمالی وجود دارد که چرا درب ماشین لباسشویی بوش باز نمی شود و ما توضیح خواهیم داد که برای باز کردن درب قفل شده چه کارهایی می توان انجام داد .

اول از همه ، به یاد داشته باشید قبل از شروع تعمیرات ، دستگاه را خاموش کرده و از برق جدا کنید . از دستکاری قسمت های دیگر دستگاه بپرهیزید زیرا ممکن است علت این مشکل مثل فعال بودن قفل کودک بسیار پیش پا افتاده باشد و شما با دستکاری دستگاه آسیب به قطعات دیگر بزنید و هزینه های تعمیرات را برای خود ایجاد کنید.

1. راه اول برای باز کردن قفل درب لباسشویی بوش : اگر ماشین لباسشویی به درستی تخلیه نشده است :

اگر نوعی انسداد در سیستم زهکشی وجود داشته باشد و ماشین لباسشویی بوش در زمان تخلیه متوقف شود، درب بسته می شود. به داخل دستگاه نگاه کنید، اگر می توانید ببینید که هنوز با آب پر می شود، به نظر می رسد یک مشکل در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش وجود دارد.
باز کردن دستگاه در حال حاضر باعث می شود که تمام آب های داخلی تبدیل به سیلاب شوند، بنابراین بهتر است در صورت امکان ابتدا آن را تخلیه کنید.

به احتمال زیاد مشکلی در فیلتر تخلیه پیدا خواهید کرد؛ در اینجا چگونگی بررسی آن آمده است:

بعد از اینکه انسداد را برداشته اید (یا اگر نمیتوانید آن را پیدا کنید)، سعی کنید دستگاه خود را با یک چرخه شستشو تخلیه کنید تا آب اضافی را بردارید.
اگر دستگاه شما به طور مستقیم به لوله های زیر یک سینک متصل باشد، می توانید آن را جدا کنید و آب باقی مانده را درون یک سطل بریزید. هنگامی که شما موفق به تخلیه دستگاه خود شده اید، باید بتوانید درب را باز کنید.

 

2. راه دوم برای باز کردن قفل درب لباسشویی بوش : اگر دستگیره ماشین لباسشویی شکسته است :

ممکن است پس از بررسی متوجه شوید که ماشین لباسشویی بوش هیچ مشکلی با تخلیه ندارد، اما دستگیره درب یا فلاپی شل است. در این مورد، دسته به احتمال زیاد شکسته است. خوشبختانه دو راه برای دستی باز کردن درب ماشین لباسشویی وجود دارد.
اگر دستگیره دستگاه شما رو به جلو باشد، ممکن است بتوانید با برخی از سیم ها یا خط رشته ای که در اطراف لبه درب قرار دارد، آن را رها کنید. به سادگی سیم یا خط را به سمت چپ و سپس  به آرامی، اما محکم، به سمت دسته بکشید تا درب را باز کنید.

اگر با این کار مشکل حل نشد، شما هنوز هم می توانید درب را آزاد کنید. باز کردن بالای ماشین لباسشویی و بلند کردن آن به طوری که شما بتوانید به پشت دستگاه دسترسی داشته باشید. شما قادر خواهید بود نوک گیره را فشار دهید تا آن را آزاد کنید. همچنین ممکن است یک پیچ گوشتی صاف را برای کمک نیاز داشته باشید (در صورتی که پیچ بیش از حد سفت و سخت است که با انگشتان دستتان آزاد نمی شود.)

بهتر است هر آبي كه در دستگاه باقي مانده است، قبل از اینکه درب باز شود، تخلیه گردد. پس اگر دستگاه شما هنوز غرق آب است، سعي كنيد آپشن تخليه را به منظور جلوگيري از خروج آب و آسیب به دستگاه قبل از باز کردن درب اجرا کنید.

شما ممکن است دریابید که دستگیره شما شکسته شده است و شما نیاز به یک قطعه جدید دارید. اگر چنین است، به فروشگاه های مجاز مراجعه کنید، مدل ماشین لباسشویی بوش را با خود به همراه داشته باشید و قطعه اورجینال و سالمی را خریداری کنید.

3. راه سوم برای باز کردن قفل درب لباسشویی بوش : امکان دارد قفل حرارتی جلوگیری از باز شدن درب شود :

قفل حرارتی باید دو دقیقه بعد از پایان چرخه شستشو ، درب ماشین لباسشویی را آزاد کند . این کار برای جلوگیری از آسیب گسترش گرما است ، بنابراین حتی زمانی که ماشین لباسشویی بوش خاموش است ، درب فورا باز نمی شود. ترفند این است که ماشین لباسشویی را برای مدت پنج دقیقه خاموش کنید تا قفل بتواند سرد و آزاد شود. سپس شما باید بتوانید درب دستگاه را باز کنید .

گاهی اوقات قفل حرارتی باقی می ماند و شما نمی توانید درب را پس از 5 دقیقه باز کنید . در این مورد ، محکم به قفل بزنید زیرا ممکن است به شما اجازه دهد درب را آزاد کنید.

4. راه چهارم برای باز کردن قفل درب لباسشویی بوش : قفل کودک فعال شده است

اگر درب ماشین لباسشویی باز نمی شود، این ممکن است توسط قفل کودک ایجاد شود که باید آن را غیرفعال کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی انجام این کار به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی بوش مراجعه کنید.

5.راه پنجم برای باز کردن قفل درب لباسشویی بوش : لباسی بین درب و محفظه گیر کرده است

مشکلی که می تواند در باز شدن و بسته شدن درب ماشین لباسشویی بوش مشکل ایجاد کند. لباس ها، به ویژه لباس های کوچکتر مانند جوراب ها، بین درب و محفظه ماشین لباسشویی مشکل ایجاد می کند. اطمینان حاصل کنید که قبل از شروع برنامه هیچ لباسی بین درب و محفظه وجود نداشته باشد.

6.راه ششم برای باز کردن قفل درب لباسشویی بوش :بیش از حد لباس در درام ماشین لباسشویی بوش قرار داده شده است

درام از ماشین لباسشویی بیش از حد بارگزاری شده نیز می تواند از باز شدن درب به طور مناسب جلوگیری کند، بنابراین قبل از شروع برنامه، ممکن است لازم باشد برخی از لباس ها را از درام بیرون بیاورید. از میزان مجاز بارگزاری لباس در ماشین لباسشویی بپرهیزید زیرا باعث ایجاد مشکلات زیادی در دستگاه می شود.

در نظر داشته باشید که مدل های ماشین لباسشویی بوش متفاوت هستند و دلایل متعددی وجود دارد که چرا درب ماشین لباسشویی بوش باز نمی شود ، بنابراین راه حل های بالا ممکن است پاسخی برای باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی بوش باشد. با این حال، آنها مطمئنا نقطه شروع خوبی برای تعمیر این مشکل هستند زیرا 6 مسأله فوق شایع ترین مشکلات باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش است. در صورتی که مشکل با راه حل های بالا حل نشد، شما نیاز به تماس با تعمیرگاه مجاز ماشین لباسشویی بوش دارید.

توجه : برای استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات بوش و تعمیر لباسشویی برندهای مختلف میتوانید کلیک نمایید .

خدمات لوازم خانگی بوش در آی.پی امداد :

Rating: 4.3/5. From 3 votes.
Please wait...

12 دیدگاه

 • محمد

  سلام برای ریست کردن لباسشویی بوش مدلwaw3256 چیکار باید کنم.تنظیماتش بهم خورده

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، از برق بکشید و مجدد به برق بزنید اگر مشکل حل نشد دوباره بفرمایید .

   Rating: 3.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • عباس قاسمی

  سلام لباسشویی bosch logixx8.vario perfect درب لباسشویی قفل شده وباز نمیشود بعلت اینکه ماشین را زودتراز تایم خاموش کردم

  Rating: 4.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • عباس قاسمی

  سلام ماشین زودتر از تایمش خاموش کردم دربش باز نمیشه چکار کنم

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، اجازه بدید فرایند شستشو تا آخر ادامه پیدا کنه اگر مشکل حل نشد میکروسویئچ لباسشویی بوش شما مشکل دارد . برای رفع عیب و تعمیرات از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   Rating: 4.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • علی

  با سلام.وقتی در لباسشویی رو باز میکنم کمی گیر میکنه یعنی انگار اول به واشر کمی میچسبه بعد باز میشه.نمیدونم باید چیکار کنم؟لطفا راهنماییم کنید.

  Rating: 4.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، درب لباسشویی به لاستیک ارتباطی ندارد ، ضامن و میکروسوئیچ درب لباسشویی بوش شما باید چک شود ، برای رفع عیب و تعمیرات از خدمات آی.پی امداد بهرره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • ناشناس

  سلام درب ماشین لباسشویی \س از اتمام شستشو قفل ویک علامت کلید روی مانیتور ظاهر شد درب راپس از چندثانیه فشارروی دکمه خاموش وروشن باز کردیم ولی علامت کلید روی مانیور هنوز مانده وماشین نمیتواندکارکند.

  Rating: 4.7/5. From 3 votes.
  Please wait...
 • تقوایی

  باسلام.ماشین لباسشویی خاموش بوده..فزندم نمی دانم کدام کلید را زده درب ان قفل شده

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، برنامه را از ابتدا بزارید ببینید درب باز میشود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • شفاهی

  سلام لباسشویی بوش سری ۸ دارم ک چندماهه کار میزنم دوبار اومدم روشن کنم بوق میزد ارور میداد عکس بسته نشدن درب بود ولی دوسهبار زدم روشن شد‌الانم مشکلش خود به خود حل شد ایرادش چیه اگر دوباره به این مشکل خوردم چیکار کنم

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، مشکل میتواند از میکروسوئیچ درب لباسشویی بوش شما باشد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.