021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

طریقه باز کردن درب ماشین لباسشویی

طریقه باز کردن درب ماشین لباسشویی
ظریقه باز کردن درب ماشین لباسشویی
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

ماشین های لباسشویی دستگاه هایی هستند که به دلیل سروکار داشتن با برق و آب به صورت همزمان از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند بدین صورت که درب آنها در حین شستشو باز نشده و همچنین پس از بستن درب و قفل شدن شما نمیتوانید مجددا بلافاصله درب آن را باز نمایید یکی از مشکلاتی که بسیاری از مصرف کنندگان ماشین های لباسشویی مطرح میکنند باز نشدن درب ماشین لباسشویی است که ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود، اگر این مشکل برای شما نیز پیش آمده است میتوانید در مقاله طریقه باز کردن درب ماشین لباسشویی همراه ما باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه با مشکل درست باز نشدن درب ماشن لباسشویی مواجه هستید به شما توصیه می کنیم تا با همراهی تعمیرکاران لوازم خانگی آی پی امداد در این مقاله به نحوه رفع و حل این مشکل در منزل بپردازید.

چه زمانی میتوانیم درب ماشین لباسشویی را باز کنیم؟

درب ماشین های لباس شویی بلافاصله بعد از بسته شدن و اعمال دستورات بر روی صفحه کلید تنظیمات آن به وسیله سنسورهای موجود در دور درب آن قفل شده و تا پایان فرآیند شست و شو باز نخواهد شد این امنیت به دنبال خارج نشدن آب داغ از درون دیگ لباسشویی ایجاد شده است، در ادامه به پاسخ این سوال مصرف کنندگان که چه زمانی میتوانیم درب لباسشویی را باز کنیم میپردازیم:

 • پس از اتمام فرآیند شستشو و اتمام چرخش در ماشین لباسشویی آب های درون دیگ لباسشویی باید به طور کامل تخلیه گردند.
 • پس از تخلیه آب از دیگ لباسشویی به صورت خودکار سنسورهای درب ماشین لباسشویی باز شده.
 • و در این وضعیت شما میتوانید به راحتی و با کشیدن شاسی درب ماشین لباسشویی اقدام به باز کردن آن نمایید.
 • دقت داشته باشید که برای باز کردن درب لباسشویی اصلا درب آن را با فشار به سمت خود نکشید، باز نشدن خودکار درب میتواند به دنبال ادامه داشتن فرآیند تخلیه آب پیش آید.

طریقه باز کردن درب ماشین لباسشویی در صورت قفل شدن

عوامل زیادی در باز نشدن درب ماشین لباسشویی تاثیر گذار هستند که در ادامه به بررسی این عوامل و پس از آن به توضیح در مورد طریقه باز کردن درب ماشین لباسشویی در صورت قفل شدن میپردازیم:

 • ممکن است آب درون دیگ لباسشویی شما به صورت کامل تخلیه نشده باشد که در اینصورت با زمان بیشتری دادن به لباسشویی پس از گذشت چند دقیقه مجددا برای باز کردن درب اقدام نمایید.
 • ممکن است قفل کودک ماشین لباسشویی شما فعال بوده باشد که شما نمیتوانید درب آن را باز کنید بدین منظور به بررسی این دکمه پرداخته و پس از آن اقدام به باز کردن درب لباسشویی خود نمایید.
 • ممکن است قفل درب ماشین لباسشویی شما خراب شده باشد که در اینصورت و باز نشدن درب به کمک ضامن قفل که معمولا در زیر درب ماشین لباسشویی قرار دارد میتوانید اقدام به باز کردن آن نمایید.
 • یکی دیگر از علل باز نشدن درب ماشین لباسشویی خرابی میکروسوئیچ های درب آن میباشد که در اینصورت شما باید ماشین لباسشویی را خاموش نمایید و به آن فرصت دهید پس از گذشت چند دقیقه درب لباسشویی باز میگردد.
 • ممکن است لاستیک دور درب ماشین لباسشویی شما در اثر پارگی و کهنگی در بین درب گیر کرده باشد و مانع از باز شدن درب گردد که در اینصورت با سرد شدن میتوانید درب آن را باز کنید.

چه عواملی سبب باز نشدن درب ماشین لباسشویی میشود؟

عوامل زیادی در باز نشدن درب ماشین لباسشویی نقش دارند که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم:

 • پوسیدگی و خرابی لولای درب ماشین لباسشویی
 • خرابی و یا شکستگی دستگیره درب لباسشویی
 • خرابی قفل حرارتی ماشین لباسشویی
 • گرم شدن خیلی زیاد فضای درون لباسشویی

نتیجه گیری از طریقه باز کردن درب ماشین لباسشویی

در حالت طبیعی باید بعد از تمام شدن فرآیند شست و شوی ماشین لباسشویی درب آن به راحتی باز شده تا شما بتوانید لباس ها را از درون آن بیرون بیاورید اما ممکن است گاهی برای باز کردن درب ماشین لباسشویی خود دچار مشکل شوید و نتوانید درب آن را به راحتی باز نمایید و لباس ها را بیرون بیاورید در این وضعیت مبتوانید با مطالعه مقاله بالا و به کارگیری راهکارهایی که برای شما مطرح کردیم به باز کردن درب ماشین لباسشویی خود بپردازید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست