نحوه شستن ماشین لباسشویی

تاریخ انتشار: 15 اسفند دسته بندی: آموزش تعمیرات ماشین لباسشوییدسته‌بندی نشده 1 دیدگاه
نحوه شستن ماشین لباسشویی

نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی

نحوه شستن ماشین لباسشویی :

نحوه شستن ماشین لباسشویی ( نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی ) : ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین لوازم منزل به حساب می آید که باید به خوبی از آن مراقبت کرد.یکی از نکات مراقبت از ماشین لباسشویی تمیز نگه داشتن و شستن ماشین لباسشویی است.متاسفانه بسیاری مردم تصور میکنند که چون لباسشویی خود وسیله ی شستشو است نیازی به تمیز کردن و شستن ندارد در حالی که این تصور اشتباه است. آی.پی امداد تعمیر لباسشویی در این مقاله به شما آموزش میدهد که چگونه ماشین لباسشویی راتمیز کنید ( نحوه شستن ماشین لباسشویی ) .

توجه : شما عزیزان در آی.پی امداد میتوانید مقاله های جذاب و دانستنیهایی از لباسشویی را نیز دنبال نمایید .

برای شستن ماشین لباسشویی ( نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی ) باید چند کار را به خوبی انجام دهید که در زیر برای شما شرح میدهیم :

1. رسوب زدایی ماشین لباسشویی :

با مقاله نحوه شستن ماشین لباسشویینحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی ) در آی.پی امداد همراه باشید : رسوب زدایی ماشین لباسشویی کار بسیار مهمی است که باید با دقت انجام شود اما گاهی موادی که برای رسوب زدایی نیاز است در منزل موجود نیست وهمین امر موجب به تعویق افتادن رسوب زدایی ماشین لباسشویی میشود ما این مشکل را حل کرده ایم زیرا در اینجا میخواهیم نحوه رسوب زدایی ماشین لباسشویی با سرکه را توضیح دهیم .

نحوه شستن ماشین لباسشویی
رسوب زدایی ماشین لباسشویی با سرکه

برای اینکار باید به اندازه دو استکان سرکه سفید را در داخل جا پودری ماشین لباسشویی بریزید سپس ماشین لباسشویی را روشن کنید.پس از تمام شدن دوره عملکرد لباسشویی دوباره آن را با آب داغ روشن کنید .پس از تمام شدن دور دوم درب لباسشویی را بازکرده و اجازه دهید لباسشویی خشک شود.

این کار را حداقل ماهی یکبار انجام دهید.استفاده از سرکه نه تنها کار رسوب زدایی ماشین لباسشویی را به خوبی انجام می دهد بلکه کپک ماشین لباسشویی را نیز از بین میبرد.

برای اینکه کمتر به تعمیرات لباسشویی خود بپردازید نیاز به رسوب زدایی یا همان جرمگیری دارید ، رسوبزدایی باعث میشود که عمر قطعات لباسشویی شما افزایش یابد ، همچنین در نظر داشته باشید که برای جرمگیری لباسشویی خود باید از نمایندگی تعمیرات همان برند استفاده نمایید ، برای جرمگیری لباسشویی بوش ، زیمنس ، سامسونگ ، فریجیدر یا کنوود با نمایندگی تعمیرات آن تماس بگیرید تا با استفاده از اصول خدمات این امر انجام گردد ، در زیر نمایندگی برندهای مربوطه را معرفی نموده ایم :

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بوش ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی زیمنس ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی فریجیدر ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود ، حالا که از نمایندگی تعمیرات لباسشویی خود مطلع شده اید ، با اطمینان کامل به جرم گیری لباسشویی خود بپردازید .

2. تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی :

با مقاله نحوه شستن ماشین لباسشویینحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی ) در آی.پی امداد همراه باشید : هنگامی که کار لباسشویی تمام میشود باید به غیر از آب و رطوبتی که همچنان داخل مخزن موجود است قطرات آب داخل لاستیک دور درب لباسشویی نیز وجود دارند بنابراین باید پس از پایان عملکرد درب لباسشویی باز بگذارید تا ان رطوبت کاملا خشک شود در غیر این صورت پس از مدتی برروی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی لکه های سیاهی مشاهده میکنید که کپک لاستیک دوردرب لباسشویی نامیده میشوند.

نحوه شستن ماشین لباسشویی
تمیز کردن لاستیک دور درب لباسشویی

برای تمیز کردن این لکه ها باید از نصف پیمانه مایع سفیدکننده و نصف پیمانه آب استفاده نمایید.ابتدا لاستیک را کاملا خشک نمایید سپس محلول را با استفاده از یک اسفنج بر روی لاستیک بزنید واجازه دهید چند دقیقه بماند.سپس با استفاده از یک دستمال خیس مایع را پاک کرده و با دستمالی دیگر آن را خشک کنید.

در اینجا با تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی آشنا شده اید ، حالا چنانچه لاستیک لباسشویی شما پاره شد ، چه باید کرد ؟ پیشنهاد آی.پی امداد برای تعویض لاستیک لباسشویی ، استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات مربوطه میباشد ، بنابراین شما عزیزان میتوانید برای استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی آاگ ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی دوو ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال کلیک نمایید و با اطمینان کامل به تعویض لاستیک لباسشویی خود بپردازید .

3. ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی :

با مقاله نحوه شستن ماشین لباسشویی در آی.پی امداد همراه باشید : روش ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی یکی دیگر از نکاتی است که در تمیزکردن ماشین لباسشویی باید آن را آموزش ببینید.باید بدانید که در صورت ضدعفونی نکردن وتمیز نکردن ماشین لباسشویی دچار مشکل بوی نامطبوع ماشین لباسشویی میشوید.

برای این کار ابتدا باید محفظه جاپودری ماشین لباسشویی را به آرامی خارج کرده و با استفاده از یک اسکاج و یا مسواک آغشته به یک ماده شوینده ملایم آن را شستشو دهید و پس از خشک شدن محفظه را در جای خود قرار دهید.

نحوه شستن ماشین لباسشویی
ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی

سپس باید فیلتر ماشین لباسشویی راچک کنید و آن را تمیز کنید و حتی در صورت نیاز آن را تعویض کنید.پس از فیلتر باید لاستیک دور درب را تمیز کنید که قبلا توضیح داده شده است.

4. نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی با جوش شیرین :

با مقاله نحوه شستن ماشین لباسشویی در آی.پی امداد همراه باشید : استفاده از جوش شيرين یکی از روشهای رایج در تمیز کردن ماشين لباس شويی است که خانم ها از آن استفاده ميکنند . کپک را با جوش‌شيرين از  ماشین لباسشویی به راحتی میتوانید حذف کنيد .

نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی
نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی با جوش شیرین

برای اینکار فقط کافیست مقداری جوش شیرین را بر روی قسمت استیل ماشین لباسشویی بریزد پس ازگذشت چند دقیقه لباسشویی را با آب گرم روشن کنید و پس از پایان عملکرد دستگاه درب لباسشوییی را باز بگذارید تا خشک شود .

این کار نه تنها کپک ماشین لباسشویی را از بین میبرد بلکه از بوی نامطبوع دستگاه نیز جلوگیری میکند .

ما در آی.پی امداد سعی نموده ایم که با آموزشهای مختلف در حوزه تعمیرات لباسشویی کار شما عزیزان را ساده نماییم ، تا بدون نیاز به تعمیرکار لباسشویی رفع عیب نمایید ، ولی لازم دانستیم که شما را با نمایندگی تعمیرات برندهای مختلف آشنا کنیم ، در زیر به نمایندگی تعمیرات لباسشویی ارج ، آریستون و بلومبرگ پرداختیم ، تا این حق را داشته باشید که از گارانتی معتبر و قطعات فابریک بهره مند شوید .

تعمیر لباسشویی ارج ، تعمیر لباسشویی آریستون ، تعمیر لباسشویی بلومبرگ

1 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
زهره شجاع 16 آذر 1398

سلام ماشین لباسشویی AEG برنامه ای برای شستشوی خودش نداره؟؟ دور لاستیکاش جرم گرفته نمیدونم چطوری باید تمیز کنم

پاسخ دادن