021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیر لباسشویی در تهران با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

نحوه شستن ماشین لباسشویی

نحوه شستن ماشین لباسشویی
نحوه شستن ماشین لباسشویی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

نحوه شستن ماشین لباسشویی را در آی پی امداد برای شما عزیزان شرح میدهیم تا از شر بوی بد و عواقب ناشی از خرابی خلاص شوید ، در مقاله نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی به ر اهنمای 0 تا 100 پرداخته ایم.

کاربران گرامی، چنانچه سوالی در زمینه نحوه تمیز کردن لباسشویی خود دارید، کافی ات در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) یا بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید تا کارشناسان آی پی امداد به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان باشند.

آموزش نحوه شستن و تمیز کردن ماشین لباسشویی

نحوه شستن ماشین لباسشویی سخت نیست بنابراین با دقت به خواندن ادامه دهید.

ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین لوازم منزل به حساب می آید که باید به خوبی از آن مراقبت کرد. یکی از نکات مراقبت از ماشین لباسشویی تمیز نگه داشتن و شستن ماشین لباسشویی است. متاسفانه بسیاری مردم تصور میکنند که چون لباسشویی خود وسیله ی شستشو است نیازی به تمیز کردن و شستن ندارد در حالی که این تصور اشتباه است. آی.پی امداد در این مقاله به شما آموزش میدهد که چگونه ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید.

ماشین لباسشویی از اجزای درونی و بیرونی تشکیل شده است که برای نظافت بیشتر باید بیرون و داخل لباسشویی را تمیز نماییم تا علاوه بر رعایت نظافت در حفظ کیفیت و عمر دستگاه خود سهیم باشیم.

نحوه تمیز کردن لباسشویی به حالتهای سنتی و جدید تقسیم میشود، قبل از اینکه به شرح هر کدام بپردازیم در اینجا به صورت مختصر اشاره میکنیم :

 • رسوب زدایی و تمیز کردن قسمت بیرونی دستگاه بخشی از نحوه تمیز کردن لباسشویی است.
 • تمیز نگه داشتن لاستیک دور درب به نحوه شستن لباسشویی کمک میکند.
 • تمیز کردن محفظه جاپودری بسیار مهم است و در کل به تمیز کردن لباسشویی کمک میکند.
 • روش های سنتی مثل سرکه و جوش شیرین یا روش های مدرن به مانند پودر یا قرص جرم گیری به تمیزی اجزاء داخل لباسشویی کمک میکند.

توجه: شما عزیزان در آی.پی امداد میتوانید مقاله های جذاب و دانستنیهایی از لباسشویی را نیز دنبال نمایید.

برای پیروی اصولی از نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی باید چند کار را به خوبی انجام دهید که در ادامه به شرح کامل آنها پرداخته ایم.

انجام رسوب زدایی برای تمیز کردن ماشین لباسشویی

در مقاله نحوه شستن ماشین لباسشویینحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی ) به نحوه رسوب زدایی میپردازیم :

رسوب زدایی ماشین لباسشویی کار بسیار مهمی است که باید با دقت انجام شود اما گاهی موادی که برای رسوب زدایی نیاز است در منزل موجود نیست وهمین امر موجب به تعویق افتادن رسوب زدایی ماشین لباسشویی میشود ما این مشکل را حل کرده ایم زیرا در اینجا میخواهیم نحوه رسوب زدایی ماشین لباسشویی با سرکه را توضیح دهیم .

 • برای اینکار باید به اندازه دو استکان سرکه سفید را در داخل جا پودری ماشین لباسشویی بریزید.
 • سپس ماشین لباسشویی را روشن کنید.
 • پس از تمام شدن دوره عملکرد لباسشویی دوباره آن را با آب داغ روشن کنید.
 • پس از تمام شدن دور دوم درب لباسشویی را بازکرده و اجازه دهید لباسشویی خشک شود.
 • این کار را حداقل ماهی یکبار انجام دهید.
 • استفاده از سرکه نه تنها کار رسوب زدایی ماشین لباسشویی را به خوبی انجام می دهد بلکه کپک ماشین لباسشویی را نیز از بین میبرد.

برای اینکه کمتر به تعمیرات لباسشویی خود بپردازید نیاز به رسوب زدایی یا همان جرمگیری دارید ، رسوبزدایی باعث میشود که عمر قطعات لباسشویی شما افزایش یابد ، همچنین در نظر داشته باشید که برای جرمگیری لباسشویی خود باید از نمایندگی تعمیرات همان برند استفاده نمایید ، برای تمیز کردن لباسشویی بوش ، زیمنس ، سامسونگ ، فریجیدر یا کنوود با نمایندگی تعمیرات آن تماس بگیرید تا با استفاده از اصول خدمات این امر انجام گردد ، در زیر نمایندگی برندهای مربوطه را معرفی نموده ایم :

حالا که از نمایندگی تعمیرات لباسشویی خود مطلع شده اید ، با اطمینان کامل به تمیز کردن لباسشویی خود بپردازید .

تمیز کردن لاستیک مرحله بعدی شستن ماشین لباسشویی

در مقاله نحوه شستن ماشین لباسشویینحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی ) به اهمیت تمیز کردن لاستیک درب این دستگاه پرداخته ایم. هنگامی که کار لباسشویی تمام میشود باید به غیر از آب و رطوبتی که همچنان داخل مخزن موجود است قطرات آب داخل لاستیک دور درب لباسشویی نیز وجود دارند بنابراین باید پس از پایان عملکرد درب لباسشویی باز بگذارید تا ان رطوبت کاملا خشک شود در غیر این صورت پس از مدتی برروی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی لکه های سیاهی مشاهده میکنید که کپک لاستیک دوردرب لباسشویی نامیده میشوند.

 • برای تمیز کردن این لکه ها باید از نصف پیمانه مایع سفیدکننده و نصف پیمانه آب استفاده نمایید.
 • ابتدا لاستیک را کاملا خشک نمایید.
 • سپس محلول را با استفاده از یک اسفنج بر روی لاستیک بزنید واجازه دهید چند دقیقه بماند.
 • سپس با استفاده از یک دستمال خیس مایع را پاک کرده و با دستمالی دیگر آن را خشک کنید.

در اینجا با نحوه تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی آشنا شده اید ، حالا چنانچه لاستیک لباسشویی شما پاره شد ، چه باید کرد ؟ پیشنهاد آی.پی امداد برای تعویض لاستیک لباسشویی ، استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات مربوطه میباشد ، بنابراین شما عزیزان میتوانید برای استفاده از خدمات:

نحوه ضدعفونی کردن لباسشویی

با مقاله نحوه شستن ماشین لباسشویی در آی.پی امداد همراه باشید : روش ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی یکی دیگر از نکاتی است که در تمیزکردن ماشین لباسشویی باید آن را آموزش ببینید.باید بدانید که در صورت ضدعفونی نکردن وتمیز نکردن ماشین لباسشویی دچار مشکل بوی نامطبوع ماشین لباسشویی میشوید.

 • برای این کار ابتدا باید محفظه جاپودری ماشین لباسشویی را به آرامی خارج نمایید.
 • سپس با استفاده از یک اسکاج و یا مسواک آغشته به یک ماده شوینده ملایم آن را شستشو دهید.
 • پس از خشک شدن محفظه را در جای خود قرار دهید.
 • سپس باید فیلتر ماشین لباسشویی راچک کنید و آن را تمیز کنید.
 • حتی در صورت نیاز آن را تعویض کنید.
 • پس از فیلتر باید لاستیک دور درب را تمیز کنید که قبلا توضیح داده شده است.

نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی با جوش شیرین

در مقاله نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی به اهمیت روش سنتی جوش شیرین پرداخته ایم.

استفاده از جوش شيرين یکی از روشهای رایج در نحوه تمیز کردن ماشين لباسشويی است که خانم ها از آن استفاده ميکنند . کپک را با جوش‌شيرين از ماشین لباسشویی به راحتی میتوانید حذف کنيد .

 • برای اینکار فقط کافیست مقداری جوش شیرین را بر روی قسمت استیل ماشین لباسشویی بریزد.
 • پس ازگذشت چند دقیقه لباسشویی را با آب گرم روشن کنید.
 • پس از پایان عملکرد دستگاه درب لباسشوییی را باز بگذارید تا خشک شود .
 • این کار نه تنها کپک ماشین لباسشویی را از بین میبرد بلکه از بوی نامطبوع دستگاه نیز جلوگیری میکند.

ما در آی.پی امداد سعی نموده ایم که با آموزشهای مختلف در حوزه تعمیرات لباسشویی کار شما عزیزان را ساده نماییم ، تا بدون نیاز به تعمیرکار لباسشویی رفع عیب نمایید ، ولی لازم دانستیم که شما را با نمایندگی تعمیرات برندهای مختلف آشنا کنیم ، در زیر به نمایندگی تعمیرات لباسشویی ارج ، آریستون و بلومبرگ پرداختیم ، تا این حق را داشته باشید که از گارانتی معتبر و قطعات فابریک بهره مند شوید .

3 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. ناشناس 18 اسفند 1399

  سلام ماشین لباسشویی من درون لاستکش یه شستوشوی اضافه داشت دیگه اب نمیاد دلیلش چیه؟

  پاسخ دادن
 2. زهره شجاع 16 آذر 1398

  سلام ماشین لباسشویی AEG برنامه ای برای شستشوی خودش نداره؟؟ دور لاستیکاش جرم گرفته نمیدونم چطوری باید تمیز کنم

  پاسخ دادن
   پارسا 05 اسفند 1399

   با سلام دوست عزیز اگر ماشین تون برنامه drum clean یا self clean که تکلیف روشنه اگر نه میتونید با استفاده از مواردی که گفته شد رسوب زدایی رو انجام بدید. در غیر اینصورت میتونید روی برنامه cotton با دمای ۹۰ درجه سانتیگراد جهت ضدعفونی و حداقل سرعت دور خشک کن رسوب زدایی رو انجام بدید. دقت داشته باشید که لباسی داخل دیگ نباشد.

   پاسخ دادن