logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت سوختن برد لباسشویی

علت سوختن برد لباسشویی
علت سوختن برد لباسشویی
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت سوختن برد لباسشویی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

برد لباسشویی یکی از قطعات حساس در ماشین لباسشویی است که در صورت خراب شدن باعث خواهد شد تا در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد شود و علت سوختن برد لباسشویی می تواند در اثر عوامل مختلفی باشد که برخی از آنها قابل پیشگیری هستند. با توجه به اینکه در سال های اخیر قیمت لوازم برقی به خصوص ماشین لباسشویی به شدت افزایش پیدا کرده است، نگهداری از صحیح از آن ها بسیار مهم است. در این مطلب در مورد دلیل سوختگی برد ماشین لباسشویی صحبت خواهیم کرد. خواندن این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا عمر برد لباسشویی خود را افزایش دهید و با علائم برد سوخته آشنا شوید.

کاربران گرامی؛ چنانچه با مشکل سوختن برد لباسشویی مواجه هستید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با همراهی تعمیرکار مجموعه تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد به عیب یابی و نحوه رفع این مشکل در منزل بپردازید.

برد ماشین لباسشویی چیست؟

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی یا مادر برد یکی از قطعات بسیار مهم است که وظیفه فرمان دهی به تمامی قطعات را به عهده دارد. به همین دلیل در صورت خرابی این قطعه، عملکرد تمام قسمت های دستگاه دچار مشکل خواهد شد. هدف برد کمک به انجام عملیات شستشو مطابق با برنامه انتخاب شده است. اگر برد به هر دلیلی خراب شود، ماشین لباسشویی یا روشن نخواهد شد یا در صورت روشن شدن عملیات خود را با موفقیت به پایان نمی رساند.

علائم خرابی برد ماشین لباسشویی

نیم سوز شدن یا سوختن برد لباسشویی می تواند باعث مشکلات زیادی در عملکرد ماشین لباسشویی شود. برخی از مشکلات رایجی که در اثر خرابی برد می تواند به وجود بیاید عبارتند از:

نشانه های خراب شدن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

بررسی 4 دلیل سوختن برد لباسشویی

برد لباسشویی یک قطعه حساس است که می تواند به دلایل مختلفی بسوزد. مهم ترین دلایل سوختن برد ماشین لباسشویی عبارتند از:

نوسانات شدید برقی علت سوختن برد ماشین لباسشویی

یکی از مهم ترین دلایل سوختگی برد لباسشویی، نوسانات شدید برقی در ساختمان است. برد یک قطعه بسیار حساس است که تحمل نوسانات شدید برق را ندارد و به سرعت می سوزد. با استفاده از روش های زیر می توانید از سوختن قطعات برقی مانند برد بر اثر نوسان جلوگیری کنید:

  • اگر در منطقه ای ساکن هستید که رعد و برق زیادی دارد، بهترین کار استفاده از سرج ارستر یا برقگیر است.
  • برق گیر با انتقال دادن جریان اضافه به زمین از سوختن قطعات و لوازم الکتریکی جلوگیری می کند.
  • از محافظ استفاده کنید تا خسارت ناشی از نوسانات برقی را به حداقل برسانید.
  • هر موقع که از ماشین لباسشویی استفاده نمی کنید، آن را از پریز برق جدا کنید.
  • نوسانات برق نمی تواند به لوازم برقی که به برق متصل نیستند آسیب برساند.
  • لباسشویی را در نیمه‌های شب یا اوایل صبح روشن کنید و از ساعت 18 تا 24 لباسشویی که ساعات اوج مصرف برق است از لباسشویی استفاده نکنید.
  • در صورتی که نوسانات برق شدیدی را در ساختمان خود مشاهده می کنید، حتما از یک تعمیرکار بخواهید که برای عیب یابی در محل شما حاضر شود.
  • نوسانات برق ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که باید توسط تکنسین مجرب رفع شود.

استفاده بیش از حد از دستگاه دلیل سوختگی برد لباسشویی

استفاده بیش از حد از ماشین لباسشویی در فواصل زمانی کوتاه یکی دیگر از علل سوختن برد لباسشویی است. اگر مقدار لباس در لباسشویی زیاد است، به هیچ عنوان به یکباره داخل دستگاه قرار ندهید، یا در فاصله های زمانی کم، دستگاه را روشن کنید. توصیه می شود که برای شستن لباس با حجم بالا چندین بار از دستگاه خود استفاده کنید و بین هر بار شستشو حداقل یک ساعت فاصله زمانی بیندازید. در غیر این صورت برد و سایر قطعات داخلی فرصت کافی برای خنک شدن نخواهند داشت و فشار زیادی به آن ها وارد خواهد شد.

استفاده بیش از حد از ماشین لباسشویی

نصب در محل گرم و مرطوب علت سوختن برد لباسشویی

محل نصب ماشین لباسشویی مانند سایر لوازم برقی بسیار مهم است و در صورتی که دستگاه در محلی قرار بگیرد که مرطوب است، طول عمر برد به طور قابل ملاحظه ای کم خواهد شد. ورود بیش از حد آب به داخل ماشین لباسشویی نیز از دیگر دلایل سوختن برد ماشین لباسشویی است. این مشکل در اغلب موارد به دلیل خرابی سنسور آب و شیر برقی به وجود می‌آید و باید عیب یابی شود.

از طرف دیگر گرمای بیش از حد هم باعث خواهد شد که دمای برد زمانی که دستگاه روشن است بالا رود. این گرما به خازن های برد آسیب خواهد رساند و نهایتا منجربه سوختن برد می شود. بهترین محل برای نصب ماشین لباسشویی محیط خنک و خشک است.

ریختن بیش از اندازه مواد شوینده از دلایل سوختگی برد ماشین لباسشویی

یکی از مواردی که به آن بی توجهی می شود، مقدارشوینده ای است که داخل لباسشویی ریخته می شود. در صورتی که مواد شوینده ماشین لباسشویی بیش از حد استاندارد باشد، باعث خواهد شد که کف بسیار زیادی تولید شود و این کف می تواند به بخش‌های دیگر دستگاه وارد شود و به قطعاتی مانند برد آسیب برساند. برای جلوگیری از بروز این مشکل از ریختن بیش از حد شوینده به داخل دستگاه خودداری کنید.

البته توجه داشته باشید که کف بیش از اندازه می تواند به دلیل انتخاب شوینده نامناسب هم باشد. حتما از شوینده های مخصوص ماشین لباسشویی استفاده کنید. شوینده های دستی برای دستگاه مناسب نیستند و باعث کف زیاد خواهند شد.

ریختن بیش از اندازه مواد شوینده در ماشین لباسشویی

نحوه تعویض برد ماشین لباسشویی

برد ماشین لباسشویی در صورتی که قابل تعمیر نباشد باید تعویض شود. تعویض برد ماشین لباسشویی نیاز به مهارت و تجربه کافی در این زمینه دارد و باید توسط یک تکنسین حرفه ای انجام شود. در غیر این صورت ممکن است مشکلات جدی تری برای دستگاه شما ایجاد شود.

برای تعویض برد با نمایندگی ماشین لباسشویی خود تماس بگیرید و درخواست اعزام کارشناس به محل کنید. همچنین توجه داشته باشید که برد جدید باید اصل باشد و از خرید برد تقلبی با قیمت پایین اجتناب کنید؛ زیرا به دستگاه شما آسیب جدی وارد خواهد کرد.

نتیجه گیری از علت سوختن برد ماشین لباسشویی

تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی باید توسط تعمیرکار مجرب انجام شود. کارشناسان فنی مجموعه آی پی امداد جهت تعمیر لباسشویی شما در اسرع وقت در محل حاضر می شوند و در سریع ترین زمان ممکن، لباسشویی شما را تعمیر خواهند کرد. قطعاتی که توسط آی پی امداد مورد استفاده قرار می‌گیرند، تماماً قطعات فابریک و اورجینال ماشین لباسشویی با بهترین قیمت ممکن هستند.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست