آموزش تعمیر برد لباسشویی

آموزش تعمیر برد لباسشویی

Rating: 2.5/5. From 2 votes.
Please wait...

راهنمای تعمیر برد لباسشویی

آموزش تعمیر برد لباسشویی

در این قسمت ما در آی.پی امداد تصمیم گرفتیم آموزش تعمیر برد لباسشویی را برای مشتریانی که دستی در تعمیرات دارند فراهم کنیم تا خود با کمک آموزش تعمیر برد لباسشویی بتوانند برد لباسشویی را تعمیر کنند. پس از مطالعه آموزش تعمیر برد لباسشویی اگر نیاز به تعمیر لباسشویی و یا تعمیرکار لباسشویی داشتید با شماره هایی آی.پی امداد تماس حاصل فرمایید. قبل از تماس با نمایندگی تعمیرات لباسشویی از هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی خود آگاه باشید.

مشکلات مربوط به برد در آموزش تعمیر برد لباسشویی:

برای آموزش تعمیر برد لباسشویی باید اول مشکلات مربوط به برد لباسشویی را بدانید تا بتوانید مشکل راحل کنید.البته توجه داشته باشید اگر از تعمیرات اطلاعات کافیندارید با نمایندگی برندلباسشویی خودتماسبگیرید به عنوان مثال نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی حایر , نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی الجی , نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی پارس  و ...... در واقع میتوان اینگونه توضیح داد که همه ی مشکلاتی که برای لباسشویی ممکن است پیش بیاید ممکن است از مشکل برد الکتریکی لباسشویی نشئت بگیرد بنابراین نمیتوان مشکل خاصی را نام برد و ادعا کرد که این مشکل فقط بر اثر معیوب شدن برد پیش می آید .برای اینکه متوجه شوید مشکل پیش آمده برای دستگاهتان از برداست ابتدا باید همه ی مراحل اولیه برای رفع آن مشکل را طی کنید و اگر به نتیجه نرسیدید میتوان حدس زد که مشکل از برد است و حالا باید با کمک آموزش تعمیر برد لباسشویی دست به کار شده و برد را تعمیر کنید.

آموزش تعمیر برد لباسشویی
تعمیر برد لباسشویی

برای طی کردن مراحل اولیه برای حل مشکل پیش آمده لباسشویی ما در آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی شما را راهنمایی کرده ایم. گاهی در لباسشویی های اتوماتیک بر اساس اروری که صفحه نمایشگر به شما نشان میدهد میتوانید متوجه شوید که مشکل از برد است یا خیر.برای اینکه ارور لباسشویی خود را بدانید میتوانید به صفحه کد خطای ماشین لباسشویی مراجعه کنید.اما اگر نیاز به راهنمایی وکمک بیشتری داشتید میتوانید با نمایندگی برند لباسشویی خود تماس بگیرید .(نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بکو , نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ارج , نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی فریجیدر )  

تست خروجی های برد در آموزش تعمیر برد لباسشویی:

برای شروع کار باید خروجی های برد لباسشویی برای اینکه از سالم بودن آنها مطمئن شوید تست کنید.در این قسمت از آموزش تعمیر برد لباسشویی نحوه تست خروجی های برد را برای شما توضح میدهیم. اگر خروجی های یک برد را با فازمتر و یا اهم متر تست کنید حتما و حتما کار اشتباهی انجام میدهید زیرا ولتاژ کاذب را خواهید دید .برای گرفتن خروجی دقیق و درست از یک برد حتما از یک لامپ 220 ولت 100 وات استفاده نمایید.

آموزش تعمیر برد لباسشویی
تست خروجی های برد لباسشویی

برای شروع کار در آموزش تعمیر برد لباسشویی ابتدا برد را روشن کرده سپس دکمه ی استارت را فشار دهید.اگر ولت متر را روی ولتاژ قرار دهید و خروجی های شیر برقی را تست کنید همه ی خروجی های عددیکسانی را به شما نشان میدهند ولی اگر با یک لامپ تست بررسی کنید خواهید دید که لامپ روشن نمیشود. یعنی عملا ولتاژی وجود ندارد.حتی ممکن است شاهد جرقه هایی نیز باشید.این بدان معناست که مقدار کمی ولتاژ وجود دارد ولی این اندازه قادر به روشن کردن لامپ نیست.در آموزش تعمیر برد لباسشویی باید بدانید ه به این ولتاژ ولتاژ کاذب گفته میشود. میتوانید همین عملیات را با فاز نیز امتحان کنید.در این صورت شاهد روشن شدن لامپ فاز متر خواهید بود ولی همانطور که میدانید به هیچ وجه فازمتر وسیله خوبی برای تست خروجی ها نیست . حال در این مرحله از آموزش تعمیر برد لباسشویی ,لباسشویی را روی خروجی پمپ تخلیه قرار دهید.سپس دکمه ی استارت را فشار دهید و با لامپ تست بررسی کنید در حالت سالم بودن برد خروجی شیر برقی باید بتواند لامپ را روشن کند.در اینجا نیز میتوانید از ولت متر استفاده نمایید اما همانطور که قبلا گفته شد لامپ دقیق تر است وراحت تر میتوانید به آن اعتماد کنید. در این صورت میتوانید بگویید که خروجی شما 220 ولت واقعی را دارد.بنابراین در آموزش تعمیر برد لباسشویی توصیه میشود به هیچ وجه از اهم متر و فازمتر برای تست خروجی های برد لباسشویی استفاده نکنید.  

خطای ترمیستور در آموزش تعمیر برد لباسشویی:

یکی از خطاهای مهمی که در طول تعمیر برد لباسشویی ممکن است با آن مواجه شوید خطای ترمیستور است .شما برای تعمیر یک برد لباسشویی باید بتوانید خطای در خطای ترمیتورو خطای هیدروستات را برطرف کنید.در این قسمت از آموزش تعمیر برد لباسشویی به آن میپردازیم. برای رفع این مشکل ابتدا باید جامپر میکروسوئیچ درب را وصل کنید.اگر در این حالت ترمیستور را از مدارخارج کنید میبینید که برد خطای ترمیتسور خواهد داد.بنابراین اگر درطول تعمیر برد لباسشویی با این خطا مواجه شدید ترمیستور از مدار خارج شده است اگر ترمیستور در مدار بود بهتر یک بار آن را جدا کرده سپس وصل کنید تا از اتصال درست آن اطمینان حاصل کنید.  

میکروسوئیچ ها در آموزش تعمیر برد لباسشویی:

خرابی میکروسوئیچ ها چه در صورت سولفاته شده باشند وچه اینکه آب به آن ها خورده باشد و عمیق شدهباشند باعث مشکل روشن نشدن لباسشویی میگردد. درحالت طبیعی میکروسوئیچ ها در حالت قطع قرار دارند و زمانی که با اهم سنج تست میشوند نباید هیچ اهمی داشته باشند و در حالتی که برد را روشن میکنید باید بوق اهم سنج رابشنوید. میکروسوئیچ ها را با یک اهم متر تست کنید.زمانی کهمیکروسوئیچ ,سوئیچ می شود ملاحظه میکنید که اهم متر هیچ تغییری نمیکند این بدان معناست که سوئیچ قطع است.اگر داخل سوئیچ را باز کنید احتمالا با صحنه سولفاته شدن میکروسیوئیچ مواجه میشوید.در این صورت میکروسوئیچ باید تعویض گردد . در آموزش تعمیر برد لباسشویی تاکید میکنیم که هرگز اقدام به تعمیر میکروسوئیچ نکنید.دقت کنید اگر میکروسوئیچ شما دوپایه است از نوع دوپایه و اگر چهارپایه است از نوع چهارپایه برای تعویض میکروسوئیچ استفاده نمایید. پس از تعویض میکروسوئیچ با اعمال برق 220 ولت به ورودی مدار میبینید که برد روشن میگردد.  

تعمیر برد ماشین لباسشویی در شمیرانات

1 : شمیرانات ، اقدسیه ، آجودانیه ،داراباد ، سوهانک ، تجریش و… (20 خط ):26154968

تعمیر برد ماشین لباسشویی در شمال تهران

2 : شمال ، نیاوران ، زعفرانیه ، ولنجک ، الهیه ، جردن ، انرزگو ، پاسداران ، دروس ، شریعتی ، دولت ، ظفر ، میرداماد ، هروی و … (20 خط ):22729703

تعمیر برد ماشین لباسشویی در غرب تهران

3 : غرب ، آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، تهرانسر و … (20 خط ):44840509

تعمیر برد ماشین لباسشویی در شمال غرب تهران

4 : کوی فراز ، بوعلی ، میدان کتاب ، شهرداری و… (20 خط ):88986181

تعمیر برد ماشین لباسشویی در شهرک غرب و سعادت آباد

5 : شهرک غرب و سعادت آباد 5_88972002

تعمیر برد ماشین لباسشویی در مرکز تهران

6 : مرکز ، یوسف آباد ، فاطمی ، گیشا ، امیر آباد ، شهرآرا ، مطهری ، عباس آباد و… (20 خط ):88959591

تعمیر برد ماشین لباسشویی در شرق تهران

7 : شرق ، تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و … (20 خط ):77170036

تعمیر برد ماشین لباسشویی در جنوب تهران

8 : جنوب ، انقلاب ، آزادی ، جمهوری ، نازی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر و … (20 خط ) :66715774

فروش قطعات ماشین لباسشویی به سراسر ایران

شیراز ، اصفهان ، مشهد ، اهواز ، کرج ، تبریز ، بندر عباس ، شمال کشور ، ارومیه ، زنجان ، کرمانشاه و... 021-88986179

 
 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.