logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

چگونه درب ماشین لباسشویی الجی را باز کنیم؟

چگونه درب ماشین لباسشویی الجی را باز کنیم؟
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله چگونه درب ماشین لباسشویی الجی را باز کنیم؟ به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

برای باز کردن درب ماشین لباسشویی ال جی باید از موضوعات بسیار مهمی اطلاع داشته باشید که در این میان می توان به چگونه درب ماشین لباسشویی الجی را باز کنیم؟ اشاره کرد. در این مقاله از آی پی امداد به موضوعات بسیار مهمی اشاره خواهیم کرد که در این میان می توان به طریقه باز کردن درب ماشین لباسشویی الجی در صورت قفل شدن، دلایل قفل شدن درب ماشین لباسشویی ال جی و چه زمانی می توانیم درب ماشین لباسشویی ال جی را باز کنیم؟ اشاره کرد.

خلاصه ای از چگونگی باز کردن درب ماشین لباسشویی الجی

کاربران گرامی نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی آی‌ پی امداد برای اینکه وقت کمتری از شما بگیریم، در این قسمت خلاصه ای از چگونگی باز کردن درب لباسشویی ال جی را مطرح کرده ایم.

چه زمانی می توانیم درب لباسشویی ال جی را باز کنیم؟
 • پس از اتمام فرآیند شستشو
 • پس از تخلیه آب از دیگ لباسشویی
علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی ال جی
 • تمام نشدن چرخه شستشو
 • قفل درب ماشین لباسشویی الجی خراب شده است.
 • پوسیدگی و خرابی در لولای درب ماشین لباسشویی ال جی
 • خرابی سوئیچ فشار ماشین لباسشویی ال جی
 • قفل کودک ماشین لباسشویی فعال است.
نحوه باز کردن درب لباسشویی الجی در صورت قفل شدن
 • در صورتی که ماشین لباسشویی در حال شستن است، صبر کنید تا کار آن تمام شود.
 • در صورت خرابی قطعات درب ماشین لباسشویی الجی خراب شده است، از تعمیرکار آی پی امداد کمک بگیرید.
 • اگر قفل کودک ماشین لباسشویی فعال است، نحوه باز کردن آن در دفترچه راهنمای نوشته شده است.

چه زمانی می توانیم درب ماشین لباسشویی ال جی را باز کنیم؟

درب ماشین های لباسشویی بلافاصله بعد از بسته شدن و اعمال دستورات بر روی صفحه کلید تنظیمات آن به وسیله سنسورهای موجود در دور درب آن قفل شده و تا پایان فرآیند شست و شو باز نخواهد شد. این امنیت به دنبال خارج نشدن آب داغ از درون دیگ لباسشویی ایجاد شده است، در ادامه به پاسخ این سوال مصرف کنندگان که چه زمانی میتوانیم درب لباسشویی ال جی را باز کنیم میپردازیم:

 • پس از اتمام فرآیند شستشو و اتمام چرخش در ماشین لباسشویی آب های درون دیگ لباسشویی باید به طور کامل تخلیه گردند.
 • پس از تخلیه آب از دیگ لباسشویی به صورت خودکار سنسورهای درب ماشین لباسشویی باز می شود.
 • در این وضعیت شما میتوانید به راحتی و با کشیدن شاسی درب ماشین لباسشویی اقدام به باز کردن آن نمایید.
 • دقت داشته باشید که برای باز کردن درب لباسشویی اصلا درب آن را با فشار به سمت خود نکشید، باز نشدن خودکار درب میتواند به دنبال ادامه داشتن فرآیند تخلیه آب پیش آید.

چه زمانی می توانیم درب ماشین لباسشویی ال جی را باز کنیم؟

طریقه باز کردن درب لباسشویی الجی در صورت قفل شدن

چگونه درب ماشین لباسشویی الجی را باز کنیم؟ عوامل زیادی در باز نشدن درب ماشین لباسشویی الجی تاثیر گذار هستند که در ادامه به بررسی این عوامل و پس از آن به توضیح در مورد طریقه باز کردن درب ماشین لباسشویی در صورت قفل شدن میپردازیم:

 • ممکن است آب درون دیگ لباسشویی شما به صورت کامل تخلیه نشده باشد که در اینصورت با زمان بیشتری دادن به لباسشویی پس از گذشت چند دقیقه مجددا برای باز کردن درب اقدام نمایید.
 • ممکن است قفل کودک ماشین لباسشویی شما فعال بوده باشد که شما نمی توانید درب آن را باز کنید بدین منظور به بررسی این دکمه پرداخته و پس از آن اقدام به باز کردن درب لباسشویی خود نمایید.
 • احتمالا قفل درب لباسشویی شما خراب شده باشد که در اینصورت و باز نشدن درب به کمک ضامن قفل که معمولا در زیر درب ماشین لباسشویی قرار دارد میتوانید اقدام به باز کردن آن نمایید.
 • یکی دیگر از علل باز نشدن درب ماشین لباسشویی ال جی خرابی میکروسوئیچ های درب آن میباشد که در اینصورت شما باید ماشین لباسشویی را خاموش نمایید و به آن فرصت دهید پس از گذشت چند دقیقه درب لباسشویی باز میگردد.
 • ممکن است لاستیک درب ماشین لباسشویی شما در اثر پارگی و کهنگی در بین درب گیر کرده باشد و مانع از باز شدن درب گردد که در اینصورت با سرد شدن میتوانید درب آن را باز کنید.

طریقه باز کردن درب لباسشویی الجی در صورت قفل شدن

دلایل قفل شدن درب ماشین لباسشویی ال جی

علت قفل شدن درب لباسشویی الجی می تواند به دلایل مختلفی مرتبط باشد که از مهمترین آن ها می توان به موارد ذکر شده زیر اشاره مستقیم کرد:

 1. تمام نشدن چرخه شستشو
 2. خرابی قفل درب لباسشویی
 3. پوسیدگی و خرابی در لولای درب
 4. خرابی سوئیچ فشار
 5. فعال بودن قفل کودک

تمام نشدن چرخه شستشو لباسشویی ال جی

مهم ترین دلیل باز نشدن درب ماشین لباسشویی الجی این است که چرخه شستشو هنوز کامل نشده است. در این شرایط تا زمانی که آب در دستگاه وجود دارد، آب جاری می باشد و در باز نمی شود. در این حالت باید چرخه شستشو را مجددا تنظیم کنید تا آب تخلیه شود. اگر مشکل حل نشد، احتمالا مسیر تخلیه مسدود شده و مرحله تخلیه به درستی انجام نشده است. مشکل را می توان با اقداماتی مانند تعویض یا تمیز کردن فیلترها حل کرد.

تمام نشدن چرخه شستشو لباسشویی ال جی

قفل درب ماشین لباسشویی الجی خراب شده است

تمامی ماشین های لباسشویی دارای یک نوع قفل یا میکروسوئیچ می باشند که در شروع شستشو درب ماشین را قفل می کند و تا پایان کار از باز شدن آن جلوگیری می کند. البته در برخی از انواع ماشین لباسشویی ها در صورت آسیب دیدن قفل، خطایی بر روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر می شود. این مشکل را می توان با تعویض قفل یا میکروسوئیچ لباسشویی حل کرد، اما در این حالت از موتور یا از محفظه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی استفاده کنید تا لباس های شسته شده را از دیگ دستگاه خارج کنید. درب خودرو را با فشار دادن اهرم باز کرده و وسایل را بردارید و در اسرع وقت توسط تعمیرکار آی پی امداد قفل را تعویض کنید.

قفل درب ماشین لباسشویی الجی خراب شده است

پوسیدگی و خرابی در لولای درب ماشین لباسشویی ال جی

تمام درب های ماشین لباسشویی دارای چفت هستند که برای قفل و محکم کردن درب ماشین استفاده می شود. لولا از پلاستیک ساخته شده تا درب ماشین لباسشویی ال جی قابل چرخش باشد. به مرور زمان و به دلیل استفاده زیاد، پیچ خورده و درب خودرو را قفل می کند. در صورت تعویض تیوب و زبانه و سفت شدن پیچ مشکل حل خواهد شد. در واقع، بهتر است این کار توسط تعمیرکار آی پی امداد انجام شود. معمولا مشکل قفل درب با تعویض پین قفل حل می شود. اما اگر دکمه واقعا شکسته است، از خدمات تعمیرکار آی پی امداد استفاده کنید چرا که تعمیر این بخش از ماشین لباسشویی کاملا تخصصی می باشد.

پوسیدگی و خرابی در لولای درب ماشین لباسشویی ال جی

خرابی سوئیچ فشار ماشین لباسشویی ال جی

فشار یا انسداد معیوب در سیستم فشار باعث بسته شدن درب ماشین لباسشویی می شود. در این حالت ممکن است آب از پمپ بیاید، اما به دلیل معیوب بودن سوئیچ فشار، درب قفل شده و از باز شدن قفل جلوگیری می کند. اگر سوئیچ فشار را دوباره تنظیم کنید، درب باز می شود. البته در این صورت بهتر است ماشین لباسشویی را خاموش کنید، پس از چند دقیقه خنک شدن درب را باز کنید.

خرابی سوئیچ فشار ماشین لباسشویی ال جی

قفل کودک ماشین لباسشویی الجی فعال است

اگر قفل کودک ماشین لباسشویی  ال جی به صورت عمدی یا ناخواسته فعال شود، ماشین اصلا روشن نمی شود و فقط دکمه پاور کار می کند. در این حالت کد CL بر روی صفحه نمایش دستگاه نمایش داده می شود و هشدار می دهد که قفل کودک فعال است. اگر قفل کودک را باز کنیم، درب ماشین لباسشویی باز می شود. روش باز کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی های قدیمی و جدید ال جی کمی متفاوت است.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست