021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

نحوه افزایش سرمای کولرگازی

نحوه افزایش سرمای کولرگازی
نحوه افزایش سرمای کولرگازی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

قطعا همه دوست دارند در روزهای گرم و داغ تابستانی در خانه زیر باد خنک و مطبوع کولر بنشینند،وکوچکترین ایرادی در میزان سرمای خروجی از کولر گازی میتواند باعث کلافگی ما شود. نحوه افزایش سرمای کولر گازی فقط مربوط به دستگاه خنک کننده نیست، بلکه عوامل محیطی بسیاری هم در این امر نقش دارند. در تابستان به جز خورشید 2 منبع دیگر نیز برای ما تولید گرما میکنند که عبارتند از: گرمای هوای خارج از منزل که توسط سقف و دیوارها نفوذ میکند،گرمایی که از لامپ ها و لوازم خانگی روشن  دیگر در منزل منتشر میشود،با ما باشید تا در این مقاله با معرفی ترفندهایی کارآمد راهکارهای افزایش سرمای کولر گازی را به شما آموزش دهیم.

کاربران گرامی؛ با مطالعه این مقاله و با استفاده از دانش فنی متخصصین آی پی امداد می توانید بدون کمک تکنسین یا متخصص به خصوصی در منزل سطح سرمایش کولرگازی خود را ارتقا دهید.

استفاده از تنظیمات روی ریموت کنترل برای افزایش سرمای کولرگازی

 • برای افزایش سرمای کولر گازی حتما به تنظیمات دستگاه توجه کافی را داشته باشید و اطمینان پیدا کنید که دستگاه در حالت کول قرار دارد و دمای آن نیز مناسب با میزان دمای محیط خود تنظیم کنید.
 • برای ایجاد دمای خنک بهتر است درجه کولر گازی بین 18 تا 22 باشد.

مسدود شدن سوراخ های پنل فیلتر را چک کنید

 • یکی از مهمترین راهکار های افزایش سرمای کولر گازی چک کردن فیلتر کولر و اطمینان از مسدود نبودن سوراخ های آن است زیرا مسدود شدن مسیر خروجی باد کولر باعث میشود جریان هوا کندتر و گرمتر باشد.
 • تمیز بودن فیلتر هوای کولر گازی نیز به افزایش سرمای کولر گازی کمک میکند.

افزایش سرمای دما با شارژگاز کولرگازی

اگر احساس می کنید که کولرگازی شما خنکای کافی را ندارد و عملکرد آن نسبت به گذشته ضعیف تر شده است به شما توصیه می کنیم تا قبل از بررسی هر علت دیگری اقدام به شارژ گاز کولرگازی کنید.

 • کم بودن گاز کولر باعث میشود که دستگاه حجم باد کمتر و به صورت گرم را تولید کند،بهتر است به منظور افزایش سرمای کولر گازی در آغاز استفاده از آن حتما میزان گاز آن چک شود و در صورت کم بودن گاز شارژ شود.

عوامل محیطی تاثیر گذار در سرمای کولر گازی کدامند؟

 • یکی از مهمترین عوامل تظیم دمای محیط است،برای تنظیم دمای فضای داخل خانه و خنک تر نگه داشتن محیط ، بهترین کار بستن درز پنجره ها و مسدود کردن راههای ورود هوای گرم به داخل محیط است.همچنین انتخاب رنگ روشن برای پرده ها نیز میتواند تا میزان زیادی از جذب نور و گرمای خورشید جلوگیری کند.
 • بسته نگه داشتن پرده ها نیز از دیگر عواملی است که باعث کاهش ورود هوای گرم به منزل میشود.
 • در زمان آشپزی بهتر است برای کاهش تجمع هوای گرم در منزل از هود استفاده کنیم.تا میزان پخش شدن هوای گرم در منزل را به حداقل برسانیم.
 • با توجه به اینکه تابش مستقیم نور آفتاب به دستگاه خنک کننده و فن دستگاه میتواند باعث افزایش تولید هوای گرم در کولر گازی شود بهتر است محل نصب فضایی دارای سایه بان یا محیط سایه زیر درخت باشد که با خنک ماندن بدنه به طور غیر مستقیم باعث افزایش سرمای کولر گازی شود.
 • روشن نکردن همزمان چند وسیله برقی به صورت همزمان نیز در میزان گرمای تولید شده در خانه تاثیر بسزایی دارد.همچنین کمتر کردن تعداد لامپ هایی که در منزل روشن است نیز باعث تنظیم دمای محیط شود.
 • بهترین مکان برای قرار دادن فن کولر گازی قسمت شمالی ساختمان است که تابش نور خورشید کمتر است. همانطور که قبلا اشاره کردیم، با خنک تر بودن قسمت خارجی کولر گازی افزایش سرما در محیط داخل بهتر انجام میشود.
 • یکی دیگر از راهکارهای افزایش سرمای کولر گازی انتخاب ظرفیت دستگاه با توجه به فضای شماست،توجه داشته باشید اگر در طبقه آخر ساختمان ساکن هستید و نور خورشید علاوه بر دیوارها از سقف هم به منزل شما نفوذ میکند باید توان کولر گازی شما هم به نسبت بیشتر باشد.

نتیجه گیری از نحوه افزایش سرمای کولرگازی

 امیدواریم مقاله راهکارهای افزایش سرمای کولر گازی برای شما عزیزان مفید واقع گردد، توضیحاتی که ارائه شد به این منظور است تا شما بتوانید در منزل و یا محل کار خودتان اقدام به افزایش سرمای کولر گازیتان نمایید،و مشکل کاهش برودت در تابستان را برطرف کنید، در صورت وجود هرگونه مشکل در این زمینه و نیاز به استفاده از خدمات تعمیر کولرگازی در محل میتوانید از متخصصین امداد آی پی کمک بگیرید.

 

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست