logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

موقع رفتن به مسافرت یخچال را چه کنیم؟

موقع رفتن به مسافرت یخچال را چه کنیم؟
رفتن به مسافرت یخچال
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله موقع رفتن به مسافرت یخچال را چه کنیم؟ به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه
podcast

پادکست نکات نگهداری از یخچال قبل از مسافرت چند روزه یا طولانی مدت

منتظر خواندن دیدگاه شما بعد از گوش کردن به این پادکست خواهیم بود.
307

یکی از سوالاتی که همیشه بسیاری از مصرف کنندگان یخچال ها مطرح می کنند، این موضوع است که موقع رفتن به مسافرت یخچال را چه کنیم؟ به طور کلی یخچال ها یکی از مهمترین وسایل هر آشپزخانه ای محسوب می گردند که با توجه به نقش آنها در نگهداری مواد غذایی و همچنین هزینه های بالای تعمیر و تعویض قطعات آن، استفاده از آن طبق یک الگوی مناسب، باید همیشه در راستای کار برای ما قرار داشته باشد. اگر این سوال که آیا از برق کشیدن یخچال به مدت طولانی صحیح است یا اینکه ایا یخچال خاموش خراب میشود پیش آمده است، در ادامه این مقاله با آی پی امداد همراه باشید تا به بررسی این موقعیت بپردازیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه شما نیز به دنبال یافتن پاسخ این پرسش هستید که به هنگام رفتن به مسافرت یخچال خود را چه کنید، در این مقاله با نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد همراه باشید.

خلاصه ای از نکات مهم نگهداری از یخچال به هنگام مسافرت

نگهداری یخچال خاموش به مدت طولانی یا کوتاه و در زمان مسافرت یکی از مسائلی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید؛ زیرا هرگونه بی توجهی نسبت به خاموش کردن یخچال می تواند منجر به بروز ایراداتی در کارکرد دستگاه یا خرابی آن شود. از این رو اگر قصد داریم به سفر طولانی یا کوتاه مدت بروید، بهتر است نکاتی که در ادامه آورده شده است را مدنظر قرار دهید.

سوال پاسخ
نکات نگهداری یخچال در زمان مسافرت
 • خالی کردن مواد غذایی یخچال و فریزر
 • تخلیه آبسردکن یخچال
 • آب کردن برفک های یخچال
 • کشیدن سیم برق یخچال در صورت طولانی بودن سفر
 • دور کردن یخچال از وسایل گرمازا

چه اقداماتی برای نگهداری یخچال خاموش به مدت طولانی انجام دهیم؟

نگهداری یخچال خاموش به مدت طولانی

موقع رفتن به مسافرت یخچال را چه کنیم؟ شاید تابحال برای شما نیز پیش آمده باشد که قصد رفتن به یک سفر را داشته باشید. اما ندانید که چه نکاتی را برای از برق کشیدن یخچال به مدت طولانی باید رعایت نمایید. به طور کلی خاموش کردن یخچال به مدت طولانی یا کوتاه استانداردها و نکات خاصی دارد که عدم رعایت آنها منجر به بروز ایراداتی در کارکرد دستگاه شما خواهد شد. همچنین می تواند آسیب های زیادی به قطعات داخلی دستگاهتان وارد نماید.

به طور کلی می توان گفت نگهداری صحیح از یخچال، به دلیل اهمیتی که در حفظ و نگهداری از مواد غذایی دارد و همینطور به دلیل هزینه سنگین تعمیرات و قطعات آن، بسیار مهم است. بنابراین اگر یکی از موضوعات بسیار مهمی که ذهن شما را درگیر کرده است، این باشد که برای نگهداری یخچال خاموش به مدت طولانی چه اقداماتی لازم است، در ادامه به بررسی این مسئله برای شما پرداخته ایم.

چگونه یخچال را جا به جا کنیم
چگونه یخچال را جا به جا کنیم؟

اگر میخواهید بدانید که چگونه یخچال فریزر یا ساید بای ساید خود را جابه جا کنید، حتما کلیک نمایید و به مطالعه این مقاله کوتاه از آی پی امداد بپردازید.

مشاهده مقاله

هنگام سفر از برق کشیدن یخچال به مدت طولانی چه عوارضی دارد؟

شاید برای شما نیز این موقعیت پیش آمده باشد که برای رفتن به یک سفر طولانی ندانید که باید با یخچال خود چه کنید. یا ندانید که هنگام سفر خاموش بودن یخچال به مدت طولانی چه عوارضی دارد؟ در ادامه به بررسی این موضوع و خطرات از برق کشیدن یخچال برای مدت طولانی می پردازیم:

 • اگر بنا به هر دلیلی قصد استفاده نکردن از یخچالتان برای مدت طولانی را دارید، بهتر است به طور کامل یخچال خود را از برق بکشید.
 • به این منظور بهتر است ابتدا اقدام به خالی کردن تمام مواد غذایی درون یخچال خود نمایید.
 • همچنین باید فریزر یخچال خود را نیز خالی کنید.
 • آب قسمت آبسردکن یخچال خود را نیز خالی کنید.
 • تمام قسمت های یخچال خود را مورد بررسی قرار داده و در صورت مشاهده برفک به کمک یه سشوار آنها را آب نمایید.
 • پس از آن دو انگشت خود را بر روی دو شاخه گذاشته و به آرامی آن را از پریز برق جدا نمایید.
 • از کشیدن سیم برق یخچال به طور ناگهانی جلوگیری کنید.
 • حالا می توانید با خیال راحت برای سفر خود آماده شوید.
 • بعد از برگشت مجددا مواد غذایی را درون یخچال خود چیده و آن را به برق بزنید.

اگر به سفری طولانی رفته اید و دستگاه خود را طی آن سفر از برق کشیده اید و این موضوع منجر به بروز خرابی در یخچال بوش شما شده است می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات یخچال بوش استفاده نمایید.

آیا از برق کشیدن یخچال به مدت کوتاه مشکلی دارد؟

همانطور که در قسمت قبل نیز برای شما گفتیم، در پاسخ به سوال پیش از ترک منزل برای مسافرت کوتاه مدت یخچال را چه باید کرد، می توان گفت:

 • در ابتدا با توجه به مدت مسافرت خود تعیین کنید که قبل از رفتن چه کاری باید انجام دهید.
 • اگر برای مدت کوتاهی به سفر می روید، بهتر است تنها به خارج کردن مواد فاسدشدنی از یخچال خود بسنده کنید.
 • همچنین در هنگام خروج دقت داشته باشید که تنظیمات یخچال خود را مجددا چک نمایید.
 • بهتر است دو شاخه یخچال را مستقیما به برق متصل نکنید و برای اینکار حتما از یک محافظ استاندارد استفاده نمایید.
 • پس از خارج کردن مواد فاسدشدنی بهتر است بقیه مواد غذایی را به صورت بسته بندی و داخل ظرف در یخچال قرار دهید.
 • از نگهداری مواد غذایی بودار مثل سیر و پیاز که در طولانی مدت بوی آنها بیشتر می شود نیز در این مدت خودداری نمایید.
 • یخچال را از وسایل گرمازا در این مدت دور نگاه دارید.

اگر قبل از رفتن سفر اقدامی انجام داده اید که منجر به بروز خرابی در یخچال اسنوا شما شده ایت می توانید برای رفع عیب دستگاه خود از خدمات نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در آی پی امداد بهره ببرید.

اگر یخچال خاموش باشد خراب می شود؟

آیا در زمان سفر یخچال برای مدت طولانی خاموش باشد خراب می شود؟

اگر یخچال مدت طولانی خاموش باشد و پس از بازگشت مجددا آن را به برق وصل کنید، برای یخچال شما هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. اما اگر این مراحل را انجام نداده باشید و به دنبال پاسخ این پرسش باشید که ایا یخچال خاموش خراب میشود؟ باید به شما بگوییم بله! در صورتی که برای مدت طولانی یخچال خود را خالی نکنید و آن را خاموش کنید، در  صورت برگشت با فاسد شدن مواد غذایی و به دنبال علت آب شدن مواد در فریزر خود مواجه خواهید شد که ممکن است به قسمت های داخلی یخچال شما نفوذ کند و دچار اختلال در کارکرد یخچال شما و وارد شدن آسیب به آن گردد که در نهایت به خدمات تعمیرات یخچال نیاز پیدا خواهید کرد.

بهترین مکان برای نگهداری یخچال خاموش به مدت طولانی کجاست؟

در صورتی که قصد دارید برای مدت زمانی طولانی اقدام به کشیدن یخچال از برق نمایید، باید در نگهداری آن دقت زیادی داشته باشید تا دستگاهتان عملکرد مناسب خود را از دست ندهد. برای نگهداری یخچال خاموش به مدت طولانی باید آن را بر روی یک سطح صاف قرار دتهید. محلی که برای نگهداری یخچال خود در زمان سفر باید در نظر داشته باشید، باید به دور نور خورشید باشد. همچنین در محیط مورد نظر نباید هیچگونه رطوبتی وجود داشته باشد. با رعایت این نکات می توانید به مدت طولانی دستگاه را بدون هیچگونه مشکل و خرابی نگهداری نمایید.

خلاصه ای از موقعیت یخچال در هنگام مسافرت توسط آی پی امداد

همانطور که در مقاله بالا درباره این موضوع که موقع رفتن به مسافرت یخچال را چه کنیم برای شما عزیزان توضیح دادیم، بهتر است قبل از رفتن به سفر تمامی نکات مهم در مورد یخچال و زمان نگهداری مواد غذایی در یخچال را رعایت نمایید. اگر شما قبل از رفتن به سفر مواد حساس به دما و فاسدشدنی را از یخچال خود خارج کنید، می توانید با خیال راحت و بدون هیچگونه نگرانی از سفر خود لذت ببرید.

به طور کلی با رعایت نکاتی نظیر تخلیه آبسردکن یخچال،  آب کردن برفک ها، کشیدن سیم برق دستگاه و دور کردن یخچال از وسایل گرمازا و رطوبت می توانید با خیالی راحت به سفر بروید. در صورتی که پس از برگشتن از سفر با ایرادات و خرابی هایی در دستگاه خود مواجه شده اید، می توانید برای رفع آنها از متخصصین مجرب آی پی امداد کمک بگیرید.

4.2/5 - (12 امتیاز)

در بحث و گفتگوی این مقاله شرکت کنید!

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. ابوذر زمانیان 29 اسفند 1401

  برای نگهداری یخچال در سفر ۱۵ روزه چه اقدامی باید انجام بدیم؟ دکمه ی خاصی داره؟ راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 29 اسفند 1401

   سلام. نیازی به انجام کار خاصی نیست و تنظیمات یخچال را تغییر ندهید.

   پاسخ دادن