021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

موقع رفتن به مسافرت یخچال را چه کنیم؟

موقع رفتن به مسافرت یخچال را چه کنیم؟
رفتن به مسافرت یخچال
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه
podcast

پادکست نکات نگهداری از یخچال قبل از مسافرت چند روزه یا طولانی مدت

منتظر خواندن دیدگاه شما بعد از گوش کردن به این پادکست خواهیم بود.

یخچال ها یکی از مهمترین وسایل هر آشپزخانه ای محسوب می گردند که با توجه به نقش آنها در نگهداری مواد غذایی و همچنین هزینه های بالای تعمیر و تعویض قطعات آن، استفاده از آن طبق یک الگوی مناسب، باید همیشه در راستای کار برای ما قرار داشته باشد. یکی از سوالاتی که همیشه بسیاری از مصرف کنندگان این وسیله مطرح می کنند، این موضوع است که موقع رفتن به مسافرت یخچال را چه کنیم؟ اگر این سوال در هنگام رفتن به سفر برای شما نیز پیش آمده است، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی این موقعیت بپردازیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه شما نیز به دنبال یافتن پاسخ این پرسش هستید که به هنگام رفتن به مسافرت یخچال خود را چه کنید، در این مقاله با نمایندگی مجاز آی پی امداد همراه باشید.

هنگام سفر از برق کشیدن یخچال به مدت طولانی چه عوارضی دارد؟

شاید برای شما نیز این موقعیت پیش آمده باشد که برای رفتن به یک سفر طولانی ندانید که باید با یخچال خود چه کنید و یا ندانید که هنگام سفر برق کشیدن یخچال برای مدت طولانی چه عوارضی دارد؟ در ادامه به بررسی این موضوع و خطرات از برق کشیدن یخچال برای مدت طولانی می پردازیم:

 • اگر بنا به هر دلیلی قصد استفاده نکردن از یخچالتان برای مدت طولانی را دارید، بهتر است به طور کامل یخچال خود را از برق بکشید.
 • به این منظور بهتر است ابتدا اقدام به خالی کردن تمام مواد غذایی درون یخچال خود نمایید.
 • همچنین باید فریزر یخچال خود را نیز خالی کنید.
 • آب قسمت آبسردکن یخچال خود را نیز خالی کنید.
 • پس از آن تمام قسمت های یخچال خود را مورد بررسی قرار داده و در صورت مشاهده برفک و یا یخ زدگی به کمک یه سشوار آنها را آب نمایید.
 • پس از آن دو انگشت خود را بر روی دو شاخه گذاشته و به آرامی آن را از پریز برق جدا نمایید و از کشیدن سیم برق یخچال به طور ناگهانی جلوگیری کنید.
 • حالا می توانید با خیال راحت برای سفر خود آماده شوید و بعد از برگشت مجددا مواد غذایی را درون یخچال خود چیده و آن را به برق بزنید.

آیا در زمان سفر یخچال برای مدت طولانی خاموش باشد خراب می شود؟

اگر در هنگام مسافرت رفتن برای مدت طولانی اقدام به خاموش کردن یخچال خود طبق مراحل بالا نمایید و پس از بازگشت مجددا آن را به برق وصل کنید، برای یخچال شما هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد، اما اگر این مراحل را انجام نداده باشید و به دنبال پاسخ این پرسش باشید که آیا در زمان سفر یخچال برای مدت طولانی خاموش باشد خراب می شود؟ باید به شما بگوییم بله! در صورتی که برای مدت طولانی یخچال خود را خالی نکنید و آن را خاموش کنید، در  صورت برگشت با فاسد شدن مواد غذایی و آب شدن یخ های فریزر خود مواجه خواهید شد که ممکن است به قسمت های داخلی یخچال شما نفوذ کند و دچار اختلال در کارکرد یخچال شما و وارد شدن آسیب به آن گردد.

پیش از ترک منزل برای مسافرت کوتاه یا یک سفر چند روزه یخچال را چه باید کرد؟

همانطور که در قسمت قبل نیز برای شما گفتیم در پاسخ به سوال پیش از ترک منزل برای مسافرت یخچال را چه باید کرد می توان گفت:

 • در ابتدا با توجه به مدت مسافرت خود تعیین کنید که قبل از رفتن چه کاری باید انجام دهید.
 • اگر برای مدت کوتاهی به سفر می روید، بهتر است تنها به خارج کردن مواد فاسدشدنی از یخچال خود بسنده کنید.
 • همچنین در هنگام خروج دقت داشته باشید که درجه یخچال خود را مجددا چک نمایید.
 • بهتر است دو شاخه یخچال را مستقیما به برق متصل نکنید و برای اینکار حتما از یک محافظ استاندارد استفاده نمایید.
 • پس از خارج کردن مواد فاسدشدنی بهتر است بقیه مواد غذایی را به صورت بسته بندی و داخل ظرف در یخچال قرار دهید.
 • از نگهداری مواد غذایی بودار مثل سیر و پیاز که در طولانی مدت بوی آنها بیشتر می شود نیز در این مدت خودداری نمایید.
 • یخچال را از وسایل گرمازا در این مدت دور نگاه دارید.

نتیجه گیری از موقعیت یخچال در هنگام مسافرت رفتن

همانطور که در مقاله بالا درباره این موضوع که موقع رفتن به مسافرت یخچال را چه کنیم برای شما عزیزان توضیح دادیم، بهتر است قبل از رفتن به سفر تمامی نکات مهم در مورد یخچال و نگهداری مواد غذایی داخل آن را رعایت نمایید. اگر شما قبل از رفتن به سفر تمام مواد درون یخچال خود را به صورت درست و در ظرف های مناسب چیدمان نمایید و مواد حساس به دما و فاسدشدنی را از یخچال خود خارج کنید، می توانید با خیال راحت و بدون هیچگونه نگرانی از سفر خود لذت ببرید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست