علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

Rating: 4.5/5. From 4 votes.
Please wait...

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی
علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

در این مقله به علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ، تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ، قیمت دیگ ماشین لباسشویی ، صدای دیگ ماشین لباسشویی و بلبرینگ ماشین لباسشویی میپردازیم .

یکی از مشکلاتی که در استفاده از ماشین لباسشوی با آن مواجه میشوید نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی است. ما در  آی.پی امداد برای راحتی شما علل این مسئله را توضیح دادیم تا اگر از تعمیرات سر رشته دارید خود اقدام به تعمیر آن کنید در غیر این صورت درباره مشکل پیش آمده آگاهی داشته باشید تا بتوانید از آن پیشگیری کنید.لازم به ذکر است اگر به تعمیرات آشنایی ندارید حتما از نمایندگی تعمیرات لباسشویی کمک بخواهید.

توجه : اگرا برای تعمیر لباسشویی نیاز به تعویض بلبرینگ ، کاسه نمد ، سه نظام ، دیگ و یا هر خدمات دیگری داشتید حتما جهت استفاده از قطعات فابریک و ضمانتنامه با تعمیرگاه مجاز آی.پی امداد تماس حاصل نمایید .

متصل کننده مستیم موتور و درایو

مقاله علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی : اولین چیزی که باید در تعمیر دیگ ماشین لباسشویی بررسی شود همین قطعه ی متصل کننده مستقیم موتور و درایو است.در طراحی برخی لباسشویی ها  از یک موتور دوتایی و یک درایو مستقیم برای انتقال برق از موتور استفاده می کنند. سوکتی درایو موتور را به انتقال متصل می کند که شامل دو چنگال  پلاستیکی با اتصال لاستیکی بین آنها است. یکی از چنگال های درایو به شفت موتور درایو متصل است و دیگری به شفت ورودی انتقال متصل است. همانطور که شفت موتور چرخش می یابد، اتصال لاستیکی بین دیسک های درایو گشتاور را جذب می کند تا از شکسته شدن جلوگیری کند.

استفاده نادرست از لباسشویی موجب آسیب دیدگی در اتصال لاستیکی بین دیسک های درایو  میشود در نهایت لغزش بیش از حد دیگ و به دنبال آن صدای دیگ ماشین لباسشویی و پس از مدت کوتاهی همین مسئله علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی شود.

برای سترسی به درایو باید اطراف لباسشویی را آزاد کنید اما توجه داشته باشید قبل از هر کاریبرق دستگاه را قطع کنید.

برای ارتباط با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بوش ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی آاگ ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی زیمنس کلیک نمایید

قفل درب لباسشویی

مقاله علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی : یکی دیگر از مسائلی که باعث نچرخیدن دیگ لباسشویی میشود درست قفل نشدن درب لباسشویی است.قفل درب با مکانیسم ایمنی نصب شده بر روی ماشین های شستشوی مستقیما در ارتباط است.این سیستم به درست قفل شدن و بسته شدن درب لباسشویی حساس است.

 مکانیزم قفل شامل یک سوئیچ است که به کنترل پنل یا تایمر هنگامی که درب قفل شده است فرمان میدهد و اجازه می دهد عملیات چرخیدن دیگ لباسشویی آغاز شود.  هنگامی که قفل درببه درستی انجام نشود،مکانیزم قفل نمیتواند فرمان را صادر کند و اجازه نمیدهد دیگ ماشین لباسشویی شروع به چرخش کند.  ماشین لباسشویی های مدرن با صفحه نمایش دیجیتال  یک کد خطا را نشان میدهند که دقیقا به شما میگوید مشکل از قفل است و باید دررا مجددا باز و بسته کنید.اگر با این کار مشکل حل نشد قفل درب لباسشویی مشکل پیدا کرده است و باید تعویض گردد.

برای نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی فریجیدر ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت کلیک نمایید

موتور محرک:

مقاله علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی : برخی از لباسشویی های درب از جلو، موتورهای محرک را برای عملکرد قفل درب استفاده می کنند. هنگامی که یک چرخه شروع می شود، یک جریان الکتریکی به موتور محرک عرضه می شود، یک پین به سمت جلو حرکت می کند و درب را قفل می کند. هنگامی که موتور محرک آسیب دیده باشد، درب به درستی قفل  نخواهد شد و به ماشین اجازه چرخش نخواهد داد.

برای بررسی موتور محرک ماشین لباسشویی قبل از باز کردن لباسشویی با استفاده از یک اهم سنج دستگاه را آزمایش کنید اگر مقاومت حدود 1500 تا 1900 را داشته باشد موتور محرک سالم است در غیر این صورت باید دستگاه را باز کرده و به تعمیر دیگ ماشین لباسشویی بپردازید.

 

کلید سوئیچ درب ماشین لباسشویی

مقاله علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی : کلید سوئیچ درب ماشین لباسشویی درب از جلو به عنوان یک وسیله ایمنی برای جلوگیری از کارکرد مدار موتور در هنگام باز شدن درب در حین عملکرد استفاده می شود. اگر سوئیچ درب نتواند به درستی عمل کند ،باعث کارنکردن موتور و به دنبال آن نچرخیدن دیگ لباسشویی میشود. سوئیچ درب به طور معمول در زیر  صفحه اصلی قرار دارد . یک پین متصل به درب است که سوئیچ را هنگامی که درب بسته است، فعال می کند. اطمینان حاصل کنید که این سوئیچ مکانیکی فعال شده و هر اهرم یا آرگومانی که در آن جا نشی دارد  آسیب ندیده باشند. اگر سوئیچ فعال شده باشد، اما هیچ نیرویی برای شروع عملکرد موتور ایجاد نشده باشد، سوئیچ معیوب است. برق را از دستگاه جدا کنید همچنین سیم های متل به سوئیچ را از آن جدا کنید. سپس سوئیچ را بایک  اهم سنج بررسی کنید.  به شدت توصیه می کنیم که سوئیچ درب را دور نریزید و آن را بهدرستی در سر جای خود قرار دهید زیرا سوئیچ درب لباسشویی یک ویژگی ایمنی مهم به حساب ی آید اگر نباشد و آسیب جدی می تواند به لباسشویی وارد شود.

 

بلبرینگ دیگ ماشین لباسشویی

بلبرینگ دیگ ماشین لباسشویی برای اتصال موتور درایو به سبد شستشو در بسیاری از وماشین لباسشوی های درب از جلو  استفاده می شود. اگر دیگ ماشین لباسشویی شما نمی چرخد ، باید بلبرینگ دیگ ماشین لباسشوی را بررسی کنید که بیش ازحد داغ نشود و یا دچار سایش نشده باشد.

 قبل از تعمیر دیگ لباسشویی و در این مرحله تعمیر بلبرینگ دیگ لباسشویی آسیب دیده، باید اطمینان حاصل کنید کهتسمه های لباسشوییبه درستی عمل میکنند و آزادانه حرکت میکنند.

 در ماشین لباسشویی های درب از جلو باید بررسی کنید که گیره انتقال آزادانه در هر دو جهت چرخشی و کششی حرکت میکند و هیچ چیز مانع از حرکت همزن یا سبد شستشو نمی شود که در کار بلبرینگ دیگ لباسشویی نیز اختلال ایجاد شود.

نکته ی اخر که بایدقبل از تعمیر بلبرینگ دیگ ماشین لباسشویی به دقت کنید این است که دیگ را با دست بچرخانید و از حرکت بدون مانع وراحت آن مطمئن شود. 

اگر در نهایت مجبور به تعویض دیگ لباسشویی شدید حتما آن را از تعمیرگاه مجاز لباسشویی خریداری کنید زیرا علاوه بر کیفیت و ضمانت محصول از قیمت دیگ ماشین لباسشویی نیز میتوانید آسوده خاطر باشید.

23 دیدگاه

 • ناصر نعماوی

  باسلام . از اهواز.ماشین لباسشویی حایر.پس از آبگیری بدون لباس نرمال ولی بالباس دیگ نمیگردد. لطفا علت؟

  Rating: 3.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، موتور لباسشویی حایر خود را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • ایزدی

  سلام ، دیگ لباسشویی پاک شوما به سختی می چرخد طوریکه می خواهیم با استفاده دست هم بچرخانیم به زور می چرخدمشکل از موتور نمی باشد مشکل از چیست لطفا راهنمایی فرمایید.

  Rating: 2.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کاسه نمد و بلبرینگ دیگ لباسشویی پاکشوما شما مشکل دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
  • ناشناس

   سلام خوبی بربرنگ دیگ خرابه

   No votes yet.
   Please wait...
 • ف.گ

  سلام درصورتیکه اب داخل دیگ جمع شود ولی دیگ نچرخد وتایمر ثابت بماند و اگر بخواهیم برنامه داده شده را کنسل کنیم خروج اب با مشکل برمیخورد مگر دو سه بار دکمه کنسل را بزنیم .علت چبست ؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، تایمر لباسشویی شما مشکل دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • نوید

  سلام ،لباسشویی ارج در مرحله شست و شو موتور صدا میدهد ولی نمی چرخد، اما در مرحله آخر خشک کن می چرخد علتش چیه ؟؟؟؟؟

  Rating: 3.5/5. From 2 votes.
  Please wait...
 • نادی

  سلام میشه بگین علت نچرخیدن دیگ لباسشویی اتوماتیک استوا چیست

  Rating: 2.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، تسمه موتور دلیل رایج میباشد ، همچنین مقاله علت نچرخیدن دیگ لباسشویی را برای شما کاملا شر داده ایم با دقت مطالعه نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مهرداد

  سلام دیگ ماشین لباسشویی زرووات بادست هم نمی چرخه و قفل کرده علت چیست؟و حتی بوی بدی میده

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، موتور لباسشویی زیرووات خود را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مهدی

  با سلام و تشکر از مطالب مفید شما
  لباسشویی حایر در حالت خشک کن خیلی لرزش و سر و صدا داشت که موتورشو باز کردم و روغنکاری کردم. تقریبا یکماهی بدون مشکل کار کرد. ولی الان دیگ نمیچرخه. اگه اب تخلیه بشه رو حالت خشک کن میره و میچرخه. ولی در حالت عادی موتور نمیتونه بچرخه و زورش نمیرسه. سر و صدای غیر عادی هم نداره و بعد روغنکاری لرزش کم شد
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کاسه نمد ، بلبرینگ دیگ مشکل دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • جهانبخش

  سلام و عرض ادب خدمت عزیزان ماشین لباسشویی ما هم بعد از آبگیری نمیچرخید بعد از اینکه پشتش رو باز کردم متوجه شدم با کمک دست موتور با زور کم میچرخه اول احساس کردم موتور نیمسوز شده ولی بعد از اینکه موتور رو باز کردم متوجه شدم که خازن که در بالای ماشین لباسشویی قرار داره ضعیف شده و قدرت موتور کم شده با تعویض خازن که کار بسیار ساده ای هم هست خدا رو شکر مشکل حل شد من سسوالات رو که میخوندم متوجه شدم که بیشتر مشکل دوستان از خازن میتونه باشه

  No votes yet.
  Please wait...
 • ابراهیم صداقتی

  سلام خسته نباشی ماشین لباسشویی دوقلو ناسیونال دارم که قسمت دیگ شست و شوی ان با کمک دست کلر میکند بعد از چند لحظه از کار می افتد ممنون از لطف شما

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، تسمه و موتور لباسشویی دوقلو ناسیونال شما مشکل دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • حمید خسروانی

  سلام لباسشویی اتوماتیک اسنوا دارم که حین شستشو،ی صدای شبیه به شکستن داد و دیگه حرکت نکرد واشر درش هم پیچ خورده.ولی‌ دیگ با دست تکون میخوره‌.لطفا اگر میشه همین امروز جوابمو بدین

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، فولی ، کاسه نمد ، بلبرینگ و وزنه روی دیگ چم شود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مریم سلمانیان

  سلام
  دیگ ماشین لباسشویی ال جی با حجم زیاد لباس نمیچرخد ،مگر انکه مقدار لباس را کم کنیم
  لباسشویی 8کیلویی. است
  لطفا راهنمایی کنید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ف تاخو موتور لباسشویی الجی خود را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • Morteza

  سلام ماشین لباسشویی کنوودمدل ۲۰۰۷دارم روشن میشه فقط روی شستشووابکشی کارمیکنه بقیه شستشوهاش کارنمیکنه دلیلیش چی میتونه باشه؟؟؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، تایمر لباسشویی کنوود شما فرمان نمیدهد برای فرایند شستشو ، برای رفع عیب و تعمیرات از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.