logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

علت صدای خش خش تلویزیون

علت صدای خش خش تلویزیون
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت صدای خش خش تلویزیون به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

صدای خش خش تلویزیون به دلایل مختلفی رخ می دهد که برای عیب یابی و رفع این مشکل، در این قاله از آی پی امداد ابتدا به علت صدای خش خش تلویزیون چیست؟ و سپس به نحوه رفع صدای خش خش تلویزیون خواهیم پرداخت.

خلاصه ای از دلیل صدای خش خش تلویزیون

کاربران گرامی سایت تعمیرات لوازم خانگی آی‌ پی امداد، برای اینکه وقت کمتری از شما بگیریم، در این قسمت خلاصه ای از چگونه تلویزیون سونی را ریست کنیم؟ را مطرح کرده ایم.

دلیل صدای خش خش تلویزیون
 • مشکل در تنظیمات صدا
 • تجمع کثیفی و گرد و غبار در بلندگوها
 • مشکل در اتصالات به خصوص HDMI
 • آسیب به بلندگو
 • خرابی مین برد
نحوه رفع صدای خش خش تلویزیون
 • تلویزیون را ریست فکتوری کنید.
 • بلندگوها و برد را تست کنید و در صورت خرابی می توانید از خدمات تعمیرات آی پی امداد استفاده کنید.

دلیل صدای خش خش تلویزیون چیست؟

علت صدای خش خش تلویزیون به موارد ذکر شده زیر مربوط می شود:

 1. مشکل در تنظیمات صدا از علت صدای خش خش تلویزیون
 2. تجمع کثیفی و گرد و غبار در بلندگوها از دلیل صدای خش خش تلویزیون
 3. مشکل در اتصالات به خصوص HDMI از علت صدای خش خش تلویزیون
 4. آسیب به بلندگو از دلیل صدای خش خش تلویزیون
 5. خرابی مین برد از علت صدای خش خش تلویزیون

مشکل در تنظیمات صدا از علت صدای خش خش تلویزیون

گاهی اوقات عدم پخش صدای تلویزیون یا خش خش کردن صدای آن به دلیل تنظیمات مشکل داراتفاق می افتد، بنابراین قبل از انجام هر کاری باید تنظیمات صدای تلویزیون را با استفاده از ریموت کنترل دستگاه بررسی کنید. برای انجام این کار بهتر است تا تلویزیون خود را ریست فکتوری کنید که برای انجام آن، پیشنهاد می شود از دفترچه راهنمای تلویزیون کمک بگیرید.

مشکل در تنظیمات صدا از علت صدای خش خش تلویزیون

تجمع کثیفی و گرد و غبار در بلندگوها از دلیل صدای خش خش تلویزیون

یکی دیگر از دلیل صدای خش خش تلویزیون می تواند کثیفی یا سایر مشکلات بلندگوها باشد. از مهم ترین دلایل مشکلات بلندگو این است که گرد و غبار به مرور زمان جمع می شود و باز شدن آنها را مسدود می کند، بنابراین باید همیشه به تمیز کردن اسپیکرهای خود توجه کنید. گاهی اوقات ممکن است مشکل فنی در بلندگوها وجود داشته باشد و در نتیجه صدایی قابل شنیدن باشد. در این صورت باید به تعمیرکار متخصص در این زمینه مراجعه کرده و برای رفع مشکل صدا کمک بخواهید. همچنین می توانید از خدمات تعمیرکار آی پی امداد در این زمینه کمک بگیرید.

تجمع کثیفی و گرد و غبار در بلندگوها از دلیل صدای خش خش تلویزیون

مشکل در اتصالات به خصوص HDMI از علت صدای خش خش تلویزیون

اکثر کاربران از تلویزیون های LED خود با بلندگوها و دستگاه های خروجی صدا مانند سینمای خانگی استفاده می کنند. گاهی اوقات ممکن است چنین دستگاه هایی به اشتباه نصب شده باشند یا دارای ایراداتی باشند که باعث شنیده شدن صدای تلویزیون با مشکلاتی مانند خش خش و نویز شود.

مشکل در اتصالات به خصوص HDMI از علت صدای خش خش تلویزیون

آسیب به بلندگو از دلیل صدای خش خش تلویزیون

آسیب دیدن اسپیکر تلویزیون از دیگر مواردی است که می تواند باعث ایجاد ناهنجاری در صدای دستگاه شود، اما با توجه به اینکه بررسی و تعمیر اسپیکر کاری تخصصی است، توصیه می شود این کار را به افراد ماهر و متخصص در این زمینه بسپارید.

آسیب به بلندگو از دلیل صدای خش خش تلویزیون

خرابی مین برد از علت صدای خش خش تلویزیون

مین برد تلویزیون بخشی از این دستگاه است که از آن دستورات لازم برای عملکرد تمامی قطعات صادر می شود. این قسمت که قلب تلویزیون نیز نامیده می شود، صدا را از تلویزیون به بلندگو منتقل می کند و در صورت خرابی سیستم صوتی دستگاه از کار می افتد که ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

خرابی مین برد از علت صدای خش خش تلویزیون

نحوه رفع صدای خش خش تلویزیون

 • پیشنهاد می شود بسته به مدل دستگاه خود، آن را ریست فکتوری کنید. می توانید برای انجام این کار از دفترچه راهنمای تلویزیون استفاده کنید.
 • صدای خش خش در تلویزیون ال ای دی گاهی اوقات به دلیل مشکلات و قطع شدن بلندگوی خارجی یا سیم سینمای خانگی ایجاد می شود. برای تست این مشکل می توانید با اتصال سیم های بلندگو سلامت بلندگو را تست کنید.
 • در صورتی که هیچ یک از موارد ذکر شده مشکل خاصی نداشتند، مشکل اصلی مربوط به برد می باشد که پیشنهاد می شود برای عیب یابی و تعمیر تلویزیون حتما از خدمات تعمیرات آی پی امداد استفاده کنید.
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست