logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

علت ارور f23 لباسشویی بوش

علت ارور f23 لباسشویی بوش
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت ارور f23 لباسشویی بوش به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

علت ارور f23 لباسشویی بوش کاملا واضح می باشد و دلیل اصلی آن خرج آب از ماشین لباسشویی است و برای رفع این مشکل، در این مقاله از ای پی امداد به نکات بسیار مهمی اشاره کرده ایم که در این میان می توان به دلیل ارور f23 لباسشویی بوش، نحوه عیب یابی کد خطای f23 ماشین لباسشویی بوش و طریقه رفع اخطار f23 لباسشویی بوش اشاره کرد.

خلاصه ای از علت ارور f23 لباسشویی بوش

کاربران گرامی آی‌ پی امداد، برای اینکه وقت کمتری از شما بگیریم، در این قسمت خلاصه ای از علت اخطار f23 لباسشویی بوش را مطرح کرده ایم.

علت ارور f23 لباسشویی بوش چیست؟
 • نشتی آب
 • مشکل در جاپودری
 • خرابی برد
طریقه عیب یابی کد خطای f23 ماشین لباسشویی بوش
 • باید شیلنگ ورودی آب و پمپ آب را به هنگام مشاهده نشتی از دستگاه بررسی کنید.
 • یکبار جاپودری لباسشویی را از محل خود خارج کرده و مجددا نصب نمایید.
 • برد دستگاه نیز نیاز به عیب یابی و بررسی دقیق دارد.
نحوه رفع ارور f23 لباسشویی بوش
 • در صورت مشاهده نشتی آب از شلنگ لازم است آن را تعویض کنید.
 • اگر جاپودری لباسشویی دچار شکستگی شده است، باید آن را تعویض نمایید.
 • برای عیب یابی و تعمیر برد معیوب لباسشویی باید از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

دلیل ارور f23 لباسشویی بوش

اکثر ماشین های لباسشویی مدرن هنگام متوقف شدن روند شستشو، کد خطا را روی صفحه نمایش می دهند. به عنوان مثال، خطای F23 ماشین لباسشویی می تواند در هر مرحله روند شستشو ظاهر شود. این خطا اغلب مربوط به مشکلات نشت آب است. اگر به خطای F23 در ماشین لباسشویی بوش توجه نکنید، می تواند آشپزخانه را آب بردارد. در ادامه به دلایل اصلی ارور f23 لباسشویی بوش اشاره خواهیم کرد:

 1. نشتی آب از علت های ارور f23 لباسشویی بوش
 2. مشکل در جاپودری از علل ارور f23 ماشین لباسشویی بوش
 3. خرابی برد از دلایل ارور f23 لباسشویی بوش

نشتی آب از علت های ارور f23 ماشین لباسشویی بوش

اگر با خطای F23 روبرو شدید، ابتدا پریز برق ماشین لباسشویی را ببندید و شیر آب را ببندید. کد خطای f23 لباسشویی بوش ممکن است در صورت عدم نظم و متوقف شدن فرمان رخ دهد. پس از آن، ما شروع به بررسی مکانهایی می کنیم که آب ممکن است نشت کند. این خطا هنگامی رخ می دهد که تایر ترکیده یا ماشین لباسشویی سوراخ شود. این یکی از اصلی ترین عوامل است.

نشتی آب از علت های ارور f23 ماشین لباسشویی بوش

اگر در هنگام نشت آب با خطای ماشین لباسشویی F23 روبرو شدید، ابتدا شیلنگ ماشین لباسشویی را بررسی و سپس آب را قطع کنید. اگر مشکلی در آن وجود دارد، باید قبل از لمس لوله، مراقب باشید و زمین یا دستکش را خشک کنید، در غیر این صورت ممکن است برق داشته باشد. پس از آن، به سرعت محل احتمالی نشت آب را بررسی کنید. نگهدارنده پودر را بررسی کنید؛ زیرا ممکن است مشکل اصلی از آن باشد.

مشکل در جاپودری از علل ارور f23 ماشین لباسشویی بوش

حتما بررسی کنید و مطمئن شوید که جاپودری مشکلی دارد یا خیر؛ زیرا  اگر جا پودری در جای خود نباشد، ممکن است آب از آنجا نشت کند. بنابراین سعی کنید جاپودری را در بیاورید و آن را در محل خود درست نصب کنید. پس از آن نقطه اتصال شلنگ تخلیه و پمپ و لوله تخلیه را چک کنید. در این مرحله چند نکته وجود دارد که شما باید آن را انجام دهید که در بخش های عیب یابی و رفع ارور f23 لباسشویی بوش به آنها خواهیم پرداخت.

مشکل در جاپودری از علل ارور f23 ماشین لباسشویی بوش

خرابی برد از دلایل ارور f23 ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی مقدار زیادی آب تخلیه خواهد کرد و آن هم به دلیل فرمان اشتباه به شیربرقی و یا آکواستاپ می باشد و به دلیل نشت خطای F23 ظاهر می شود. این اتفاق زمانی رخ می دهد که سیستم به دلیل نوسانات الکتریکی آسیب دیده می شود. در این حالت، برنامه ها به درستی کار نمی کنند و ارور f23 لباسشویی بوش رخ می دهد. اگر ماشین لباسشویی شما چنین مشکلی دارد، باید در اسرع وقت آن را برطرف کنید.

خرابی برد از دلایل ارور f23 ماشین لباسشویی بوش

نحوه عیب یابی کد خطای f23 ماشین لباسشویی بوش

عیب یابی ارور f23 لباسشویی بوش بسیار مهم می باشد و در صورتی که عیب دستگاه به اشتباه تشخیص داده شود، قطعه ای دیگر که مشکلی ندارد، تعمیر شود. در ادامه به چگونگی عیب یابی دستگاه خواهیم پرداخت:

 • در صورت نشتی آب، شیلنگ ورودی آب و پمپ آب را بررسی کنید.
 • جاپودری را خارج کنید و به درستی نصب کنید.
 • در صورتی که برد مشکل داشته باشد، شما نمی توانید مشکل آن را تشخیص دهید و پیشنهاد می شود از خدمات تعمیرکار آی پی امداد استفاده کنید.

طریقه رفع ارور f23 لباسشویی بوش

طریقه رفع کد خطای f23 ماشین لباسشویی بوش بسیار ساده می باشد و تنها کافی است تا موارد ذکر شده زیر را انجام دهید:

 • در صورت نشتی آب از شیلنگ، باید شیلنگ ورودی آب تعویض شود.
 • در صورتی که جاپودری شکسته باشد، بهتر است تا تعویض شود.
 • اگر برد دستگاه دچار مشکل شده است، شخصا اقدام به تعمیر نکنید و پیشنهاد می شود از خدمات تعمیرکار آی پی امداد استفاده کنید.
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست