021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیر لباسشویی در تهران با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

شیربرقی ماشین لباسشویی

شیربرقی ماشین لباسشویی
شیربرقی ماشین لباسشویی
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

شیربرقی ماشین لباسشویی یک قطعه مهم در فرایند شستشو می باشد و در صورت خرابی دستگاه شما آسیب می بیند و شما را نیازمند تعمیرات میکند، آی پی امداد در این مقاله به راهنمای 0 تا 100 عیب یابی و تعمیر شیر برقی پرداخته است.

کاربر گرامی هرگونه سوالی در زمینه تعمیر و عیب یابی شیربرقی لباسشویی دارید کافی است در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) یا بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید تا تعمیرکاران آی پی امداد به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان باشند.

شیربرقی ماشین لباسشویی : ماشین لباسشویی از لوازم پر کاربرد خانه است ، امروزه با پیشرفت تکنولوژی ماشین لباسشویی های مدرن با کارایی و آپشن های متنوع در اختیار خانواده ها قرار گرفته است ، هر وسیله ای از قطعاتی تشکیل شده است که در صورت نبود یا معیوب شدن یکی از قطعات کارایی آن وسیله مختل می شود ، ماشین لباسشویی نیز از این قاعده مستثنی نیست ، یکی از قطعات اساسی در ماشین لباسشویی شیر برقی است که وظیفه کنترل آب برای شستشو البسه را بر عهده دارد ، در این مقاله با این قطعه پر کاربرد آشنا می شویم و هم چنین دلایل خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی و تعمیرات آن را نیز مورد بررسی قرار می دهیم .

نحوه کار شیربرقی ماشین لباسشویی

 • ورودی آب برای شستشوی لباسها در ماشین لباسشویی به طور اتومات توسط شیربرقی انجام میگردد.
 • بعد از اینکه آب به میزان لازم در درون ماشین قرار گرفت شیر برقی با فرمان هیدروستات ورود آب را به داخل ماشین لباسشویی قطع میکند.
 • آب ورودی مورد نیاز ابتدا به سمت محفظه جا پودری می رود و پس از آن با پودر مخلوط شده و راهی سمت دیگ شستشو می شود ، پس از اینکه آب مورد نیاز برای شست و شوی لباس ها تأمین شد به طور اتومات قطع می شود.

عملکرد شیر برقی در ماشین لباسشویی

 • در واقع شیر ماشین شیر برقی ماشین لباسشویی وظیفه پر کردن آب در ماشین لباسشویی برای شستن لباسها را برعهده دارد.
 • به این صورت که به طور خودکار بعد از روشن شدن ماشین آب وارد دستگاه می شود.
 • سپس از لباسشویی به جاپودری لباسشویی وارد می شود.
 • پس از آن به دیگ شستشو برمی گردد.
 • پس از این که ماشین لباسشویی روشن شد به صورت خودکار آب وارد مخزن می شود.
 • در قسمت سیم پیچ شیر برقی آب وارد شده باعث پمپاژ آب به داخل ماشین لباسشویی می شود.
 • بعد از این که آب مورد نیاز برای شستشو در ماشین لباسشویی قرار گرفت ، ورود آب توسط شیر برقی قطع می شود.

انواع شیر برقی لباسشویی

انواع شیرهای برقی به تک بوبین ، دو بوبین ، سه بوبین و چهار بوبین تقسیم می شوند ، در ماشین لباسشویی های جدید معمولا از شیرهای برقی تک بوبین یا دو بوبین استفاده می شود.

در ماشین لباسشویی های قدیمی شیر آب برقی دو تا ورودی آب گرم و آب سرد دارد اما در ماشین لباسشویی های جدید یک شیر برقی وجود دارد که از همان طریق آب سرد وارد میشود و برای گرم کردن آب از هیتر استفاده می شود.

اجزای تشکیل دهنده شیر برقی

 1.  بوبین
 2. لاستیک دیافراگم
 3. مجاری ورودی آب
 4. ترمینال
 5. فنر
 6. لاستیک آب بندی
 7. مجرای خروجی آب
 8. سوراخ مجرای فشار
 9. محفظه فشار
 10. وزن پیستون
 11. سیم پیچ
 12. اهرم آهنی
 13. فیلتر خروجی آب
 14. شیطانک که در وسط آن سوراخ ریزی قرار دارد
 15. لاستیک شیطانک

کارایی قطعات به این صورت است که :

 • فشار آب موجود در پشت شیر برقی که هنوز به بوبین آن برق نرسیده و عمل نکرده باعث ایجاد فشار هوا در پشت دیافراگم می شود و آن را به طرف پایین فرستاده و ورود اب مسدود می کند.
 • این فشار به وسیله سوراخ کناری لاستیک دیافراگم ایجاد می گردد .

تعمیر شیر برقی لباسشویی

تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی یا تعویض آن نیازمند تخصص است ، آیی پی امداد در اینجا به نحوه تعمیر شیربرقی لباسشویی و در ادامه به مشکلات متداول این قطعه می پردازد.

شیر برقی یکی از اصلی ترین وظایف را در کارکرد ماشین لباسشویی برعهده دارد ، وظیفه تنظیم و کنترل آب ورودی ماشین لباسشویی به عهده این قطعه است ، بنابراین در صورت معیوب شدن باید سریع تعویض یا تعمیر گردد.

خراب شدن  شیر الکتریکی لباسشویی به دو صورت است یا خرابی در قسمت مکانیکی و یا الکتریکی می باشد ، در صورتی که خرابی مکانیکی باشد ما با پاره شدن لاستیک ، مسدود شدن فیلتر به دلیل وجود شن و سنگریزه در آب شهری و خراب شدن اهرم و ساییدگی لاستیک سر اهرم مواجه هستیم ، در این صورت باید مورد خراب شده را شناسایی کرد و آن را تعمیر یا تعویض نمود تا عملکرد شیر برقی تصحیح شود.

خرابی در قسمت الکتریکی به این صورت است که یا برق رسانی به شیر الکتریکی دچار مشکل است یا اینکه بوبین شیر برقی سوخته باشد ، برای اطمینان حاصل کردن برق به دو سر بوبین را به وسیله اهم متر اندازه گیری کنیم.

دلایل خرابی ماشین لباسشویی که به شیر برقی مر بوط می شود

در ابتدا به صورت خلاصه نشانه های خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی را شرح داده ایم :

 1. اگر آب تمیز داخل دیگ لباسشویی شما جمع می شود بدانید که شیر برقی خراب است.
 2. یکی از دلایل آبریزی از زیر لباسشویی ؛ خرابی شیربرقی می باشد. (پیشنهاد آی پی امداد مطالعه مقاله علت نشت آب از زیر لباسشویی است.)
 3. اگر لباسشویی شما آبگیری نمیکند بدانید که شیربرقی مشکل دارد.
 • یکی از مهمترین خرابی ها در ماشین لباسشویی که دلیل آن خرابی در قسمت شیر برقی است ، می‌توان به نیامدن آب در درون ماشین لباسشویی اشاره کرد.

غالبا وجود سنگ ها و شن ریزه ها که در آب های شهری وجود دارد باعث معیوب شدن شیر برقی می شود و کارکرد آن را دچار اختلال می کند.

توجه : در مواقعی که بعد از روشن کردن ماشین لباسشویی آب وارد ماشین نشد دستگاه را از برق بکشید و با تعمیرکار لباسشویی تماس بگیرید.

 • همچنین ممکن است ماشین لباسشویی خاموش باشد اما با باز کردن شیر تغذیه آب وارد ماشین لباسشویی شود.

این مشکل نیز مربوط به شیر الکتریکی است ممکن است لاستیک سر اهرم فنر یا لاستیک یا دیافراگم سوراخ شده باشد ، باید چک شود در صورت نیاز به تعمیر و درصورتیکه برطرف نشدن قطعه تعویض گردد.

چرا شیر برقی الکتریکی ماشین لباسشویی خراب شده است؟

در صورتی که هر یک از اجزای شیر برقی مانند لاستیک آب بندی ، مجرای ورودی و خروجی آب ، لاستیک دیافراگم و ترمینال موجود در شیر برقی معیوب شده باشند باعث خرابی شیر برقی می شود و  شیر برقی نمی تواند عملکرد صحیحی را داشته باشد و در این صورت آب وارد ماشین لباسشویی نمی شود.

بیشترین خرابی های شیر برقی معمولا در فصل زمستان به علت یخ زدن آب و ترکیدگی لوله ها اتفاق می افتد ، در این صورت در قسمت شیر برقی با نشتی آب روبرو می شویم ، در صورت سالم بودن لاستیک در ، نشتی آب مربوط به شیر برقی است  و باید تعویض گردد اگر در هنگام کارکرد ماشین آبگیری البسه نشتی آب داشتیم قطعا مربوط به خرابی در شیر برقی می باشد.

اگر شیربرقی الکتریکی لباسشویی دوو ، ایندزیت ، کنوود و ارج شما عزیزان نیاز به تعویض و یا تعمیر دارد کافی است از خدمات :

چکار کنیم تا شیربرقی لباسشویی خراب نشود و عمر بیشتری داشته باشد؟

برای سلامت  و عمر بهینه شیر برقی سعی کنید فشار آب شهری را تا آخر باز نکنید ، زیرا به دلیل این که اگر فشار آب زیاد باشد و وارد شیر برقی شود بین اهرم و بوبین قرار می‌گیرد و باعث می‌شود که اهرم تواند کارایی خودش را داشته باشد بنابراین در این صورت باید در ماشین لباسشویی اجزای شیر برقی را درآورد و خشک کنید و سپس در جای خود قرار دهید تا شیر برقی کار کند.

استفاده از فیلتر لباسشویی برای جلوگیری از ورود املاح به دستگاه نیز میتواند به طول عمر و کیفیت این قطعه کمک کند.

تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی

 • قبل از شروع تعمیرات دو شاخه ماشین لباسشویی را از پریز برق بکشید.
 • برای تعمیر ابتدا باید پنل ماشین لباسشویی را بردارید این کار را انجام بدهید.
 • پیچ های نگهدارنده پنل شیرهای برقی را با پیچ گوشتی باز کنید.
 • شیرهای ورودی آب سرد و آب گرم را مشاهده می کنید ، فیلتر آب گرم  رنگ قرمز دارد و ممکن است این شیرهای برقی آب سرد و گرم با هم چسبیده باشند.
 • در صورتی که اطراف شیر برقی را چک کردید اگر رطوبت و نشتی وجود داشت شیر برقی نیاز به تعمیر دارد.
 • همچنین امکان رسوب گرفتن شیر برقی نیز به دلیل وجود املاح در آب  هست.
 • سپس با پیچ گوشتی اتصالات برقی را آزاد کرده و پس از آن شلنگ هایی را که به شیر الکتریکی متصل هستند را با انبردست و فشار دست باز کنید.
 • اکنون اتصالات برقی و آبی شیر برقی را آزاد کرده اید بنابراین شیر برقی خراب را از ماشین لباسشویی جدا کنید.
 • سپس شیر برقی خریداری شده را جایگزین کرده و اتصالات برقی و آبی یعنی شلنگ ها را به آن وصل کنید.
 • حالا می توانید پنل ماشین لباسشویی را بر روی آن نصب کنید و به شست و شوی لباس ها بپردازید.

در صورتی که اطلاعات فنی و تعمیری ندارید ، تعمیرات را به دست تعمیرکار ماهر بسپارید زیرا در صورت تعمیر نادرست قطعه باعث خرابی و معیوب شدن قطعات دیگر و عملکرد ناردست ماشین لباسشویی خواهیم بود . شما عزیزان برای تعویض شیربرقی لباسشویی آاگ ، بوش ، ال جی و سامسونگ میتوانید از خدمات :

قیمت شیر برقی ماشین لباسشویی

اگر شیربرقی لباسشویی شما به مشکل بر خورد بدانید که باید هزینه کنید، هم امکان تعمیر و هم تعویض وجود دارد، بنابراین با مطالعه مقاله فوق در حفظ شیربرقی لباسشویی خود کوشا باشید.در این قسمت قبل از اینکه به قیمت شیر برقی ماشین لباسشویی اشاره میکنیم انواع موجود این قطعه در بازار تهران را شرح میدهیم:

 1. شیر برقی لباسشویی سامسونگ
 2. شیر برقی 90 درجه تکی
 3. شیر برقی 90 درجه دوقلو
 4. شیر برقی لباسشویی ارج
 5. شیر برقی دوقلو صاف
 6. شیر برقی صاف تکی
 7. شیر برقی صاف دوقلو پیچی
 8. شیربرقی لباسشویی مدل a3
 9. شیر برقی تک لباسشویی اتومات مدل ارج

قیمت شیر برقی در بازار تهران حدود 200000 تومان می باشد که البته به دلیل نوسانات، قیمت اعلام شده ثابت نیست.

65 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. مازیار اصطبار 22 تیر 1400

  سلام. لباسشویی ال جی 2j3 با ظرفیت ۷ کیلو دارم. شیر برقیش خراب شد، متاسفانه تعمیرکار هنگام باز کردن ترتیب قرار گرفتن سیم ها رو به محل اتصالشون مشخص نکرد و بعد تعویض نتونست شیر برقی جدید رو هم راه اندازی کنه. امکانش هست یه عکس از نحوه اتصال سیم ها به شیر برقی در این مدل برام ارسال کنید؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 22 تیر 1400

   سلام، اگر شیربرقی دوقلو هست دو تا فیش را به هر کدوم بزنید فرقی نمیکنه

   پاسخ دادن
    مازیار اصطبار 22 تیر 1400

    سلام دوست عزیز. شیر برقی دوقلو هست، بدلیل اینکه فیش های برق شیر برقی تهیه شده بزرگتر از فابریک دستگاه بود متاسفانه سیم ها رو برید و سر سیم ها رو عوض کرد، به همین دلیل نتونست سیم ها رو درست سرجای قبلشون قرار بده.

    پاسخ دادن
 2. محمد درویشی 17 اردیبهشت 1400

  لباس شویی ما مارک کندی مونتاج ایران است شیر برقیش خراب شده ایا قابل تعمیر است ؟ کجا؟در غیر اینصورت از کجا تهیه کنم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 18 اردیبهشت 1400

   سلام، شیربرقی لباسشویی کندی شما باید تعویض شود.

   پاسخ دادن
  قاسم موسویان 20 اسفند 1399

  سلام برکارشناس محترم من لباسشویی سامسونگ قدیمی را دارم شیربرقی سه قلو وتک قلواست که خراب شده است تعمیر کار اب گرم را قطع کرد و ورودی گرم وسرد رابه شیر اب سرد متصل کرد وگفت دوتا شیر پرقی دو قلو بخر تا نصب کنم واقعا اشکالی ایجاد نمیکند ممنونم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 20 اسفند 1399

   سلام، خیر نیازی به شیربرقی اضافه نیست.

   پاسخ دادن
   آی پی امداد 20 اسفند 1399

   سلام، خیر نیازی به شیربرقی اضافه نیست. از همان شیربرقی استفاده نمایید. نیازی به قطع آب گرم هم نیست

   پاسخ دادن
  داودی 19 اسفند 1399

  ماشین لباسشویی ما وقتی درش بازه اب جمع نمیشه ولی وقتی در ماشین لباسشویی رو میبندیم اب تمیز داخل لباسشویی جمع میشه.مشکل از شیر برقی هستش ؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 اسفند 1399

   سلام، وقتی درب لباسشویی بسته باشه و برنامه دهید، شیربرقی فعال میشود و آب وارد دستگاه میشود.

   پاسخ دادن
    داودی 05 فروردین 1400

    مشکل همینجاست.کلا ماشین لباسشویی خاموشه این اتفاق میافته.و اب داخل ماشین جمع میشه.در که باز میزاریم اب جمع نمیشه

    پاسخ دادن
     آی پی امداد 05 فروردین 1400

     مشکل از شیربرقی است و باید تعویض شود.

     پاسخ دادن
      ساعدی پور 22 تیر 1400

      سلام ماشین لباسشویی من مارک زیرووات هست ساکن تهران هم هستم شیر برقیش قیمتش چنده؟ از کجا باید تهیه کنم ممنون

  مهدوی 17 اسفند 1399

  با سلام ممنوع بابت راهنمایی ها و مطالب آموزنده تون یه سوالی از خدمتتون داشتم ایکنه علت نشتی آب از شبر برقی چیست و راهکار رفع آن چیست؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 18 اسفند 1399

   سلام، اگر آب از شیربرقی لباسشویی شما میاید، باید ابتدا به بررسی اتصالات بیرونی که از شیر ورودی آب میاد بررسی شود و سپس درب دستگاه را باز و شیلنگهای بالا را چک نمایید.

   پاسخ دادن
  رضا 15 اسفند 1399

  با سلام لباسشویی ارج قدیمی تک ولوم دارم ابتدای شستن آب خیلی پر میشه بقیه برنامه درست کارمیکنه چیکار کنم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 16 اسفند 1399

   سلام، هیدروستات لباسشویی ارج شما تنظیم نیست.

   پاسخ دادن
  مهدی 29 بهمن 1399

  سلام وقتتون بخیر علت گرم شدن بیش از‌حد آب ماشین‌لباسشویی از چیه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 30 بهمن 1399

   سلام، ترموستات (در مدل های قدیمی) یا سنسور (در مدل های جدید) بررسی شود.

   پاسخ دادن
   الی 12 اسفند 1399

   احتمالا نود درصدی سنسور اب خراب شده

   پاسخ دادن
  جعفر عسگری 22 بهمن 1399

  سلام تعمیرکار شیر برقی را تعویض کرد که دید ورود آب به ماشین قطع نمیشه هیدروستات را چک کرد و نهایتا گفت بدلیل خرابی شیربرقی بورد خراب شده آیا این مورد می تونه صحیح باشه؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 24 بهمن 1399

   سلام، شیربرقی باید تعویض شود، ارتباطی به برد ندارد.

   پاسخ دادن
  سید سجاد موسوی زاده 16 بهمن 1399

  سلام خسته نباشید شیر برقی لباس شویی ما خرابه . از آب گرم اصلا استفاده نمیکنیم میشه جای شیر برقی آب گرم که سالمه رو با آب سرد عوض کنم؟؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 18 بهمن 1399

   سلام، خیر

   پاسخ دادن
   سحر برزو 10 تیر 1400

   سلام وقت بخیر لباسشویی اسنوا دارم وقتی روشن میکنم از بردش دود میاد وبعداز عملیات شستشو ۱دقیقه آخر رو تموم نمیکنه و باید از برق دربیاره تا قطع کنه .بردش رو برسی کردن مشکل ندارد همینطورقفل در هم سالمه لطفا راهنمایی کنید

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 11 تیر 1400

    سلام، مشکل از برد است

    پاسخ دادن
  سعید خزایی 02 بهمن 1399

  سلام زمانی که لباسشویی خاموش است داخل مخزن آب تمیز جمع میشود .شیر برقی خراب است که اینجوری میشه ولی آیا شیر برقی قابل تعمیر است یا باید تعویض شود

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 02 بهمن 1399

   سلام، شیر برقی باید تعویض شود.

   پاسخ دادن
  قاسمی 29 آذر 1399

  چگونه میشودفهمید شیربرقی خراب است

  پاسخ دادن
  سید مجتبی حسینی 30 آبان 1399

  چرا از شیر برقی دو قلو در لباسشویی ها استفاده میشه ؟ در صورتیکه مسیر آب هر دو تا یکیه !!!

  پاسخ دادن
  علیرضا 19 آبان 1399

  سلام لباسشویی ما از نوع کنودد با تایمر 1000 هست مدتی هست که در بعضی از قسمت ها می ایسته که با کمی چرخاندن تایمر به صورت دستی مجددا ادامه فعالیت میده به نظر شما مشکل از چیست؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 آبان 1399

   سلام، تایمر باید تعمیر شود.

   پاسخ دادن
  مرجان داوری 17 آبان 1399

  سلام ماشین لباسشویی ال جی دارم . اب گرفتن رو قطع نمیکند و اونقدر اب میگیرد که از ماشین اب خارج میشود . ممکنه شیر برقی مشکل داشته باشه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 آبان 1399

   سلام، به بررسی هیدروستات بپردازید.

   پاسخ دادن
  نصیر 28 مهر 1399

  سلام شیر برقی ماشین لباسشویی توشیبا در از بالا 15 کیلویی قیمتش حدودا چند هست؟ شیر برقی آب سردش دچار مشکل شده

  پاسخ دادن
  موفق 17 شهریور 1399

  سلام خدمت اساتید لباسشوی ایندوزید تمام سیم بدرستی کار میکند تنها مشکل جمع شدن اب پس از دو روز با وحود بیرون بودن پریز برق در داخل مخزن دیک است لازم به ذکر است شیر برقی رو باز کردم لاستیگ و بقیه قطعات ظاهری قابل رویت ظاهرا سالم هستند لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 17 شهریور 1399

   با سلام، شیر برقی را تعویض نمایید.

   پاسخ دادن
    موفق 17 شهریور 1399

    سپاس

    پاسخ دادن
     سهیل 10 آذر 1399

     سلام و عرض خسته نباشید خدمت کارشناس محترم. ماشین لباس شویی ال جی من الان چند ماهی هستش که بعداز شستشو و اتمام کارش بعداز چند ساعت داخل دیگچه آب تمیز جمع میشه علت شیر برقی هستش؟ اگر هست تعمیر میشه؟ ویا باید تعویض بشه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

     پاسخ دادن
      آی پی امداد 10 آذر 1399

      سلام، بله. مشکل لباسشویی ال جی شما از شیربرقی هست و باید تعویض شود.

   وحید 03 اسفند 1399

   سلام خسته نباشید. آیا ممکن است خرابی شیر برقی لباسشویی باعث شود که آب مصرفی ساختمان دچار اشکال شود؟ پکیج سالم است و آب را کاملا داغ می‌کند ولی آب مصرفی داخل ساختمان سرد است.

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 03 اسفند 1399

    سلام ارتباطی ندارد.

    پاسخ دادن
  صفدری 18 مرداد 1399

  سلام لباسشویی رو ک روشن میکنم روی زمان 30 دقیقه تنظیم میکنم تا دقیقه 28 یعنی دو دقیقه میشوره ولی روی 28 دقیقه فقل میکنه لباس شو همینجوری آب میشه ولی تخلیه نمیکنه پر آب میشه یه دفه میاد روی 13 دقیقه دیگه کار نمیکنه مشکلش چیه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 مرداد 1399

   با سلام، احتمال زیاد تایمر یا برد لباسشویی دچار مشکل شده است. اما قبل از تایمر، تنظیم آب ( هیدروستات ) و همچنین فیلتر های کف را نیز بررسی نمایید.

   پاسخ دادن
  سید نعیم فاطمی 07 مرداد 1399

  سلام.اگر ممکن است بفرمایید چرا بعد از حدود دوسال استفاده نکردن و جابجایی لباسشویی ال جی آبگیری اولیه آن انجام نمیشود، صدای روشن شدن شیر برقی میآید اما با اینکه آب ورودی شلنگ پشت لباسشویی برقرار است، آب به لباسشویی ریخته نمیشود،ممنون

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 07 مرداد 1399

   سلام، شیربرقی لباسشویی الجی شما باید تعویض شود.

   پاسخ دادن
  مرتضی 03 مرداد 1399

  سلام فشار اب ورودی لباسشویی کم شده نسبت به قبل سه برابر زمان میبره تا دیگ پربشه یه مشکل دیگه اینه که وقتی لباس شویی تودور تند هستش وداره خشک میکنه بازم صدای پمپ اب میاد ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 04 مرداد 1399

   سلام، ابتدا شیلنگ پشت را بررسی نمایید تا خمیدگی نداشته باشد، شیربرقی را چک نمایید تا سالم باشد، فیلتر کف را تمیز نمایید تا گرفتگی نداشته باشد.

   پاسخ دادن
  ghazal 27 تیر 1399

  سلام ما لباسشویی مونو چندسال پیش خریدیم و تازه نصبش کردیم اما هرچقد ازروی دفترچه راهنمامیزنیم یه کدو نشدن میده ک نوشته مشکل از شیر برقی،باید چیکارکنیم لطفاراهنمایی کنید ممنون

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 28 تیر 1399

   سلام، ابتدا بررسی نمایید تا شیلنگ پشت خمیدگی نداشته باشد و سپس به بررسی شیربرقی بپردازید.

   پاسخ دادن
    محمد حیدری 06 مرداد 1399

    باسلام و خداقوت لباسشویی آبسال مدل ۷۳۸ رو باز کردم حالا نمیدونم دوتا شلنگهای شیر برقی رو به کدوم قسمت از جاپودری نصب کنم ، فراموش کردم عکس بگیرم . یک شلنگ از دیگ به طرف جاپودری اومده که برگشت اضافه کف و تاید هستش ، دوتا دیگه از شیرهای برقی میاد ، و جمعن جاپودری ۵ تا جای شلنگ داره !!!

    پاسخ دادن
   مجید 28 آذر 1399

   سلام شیر برقی گرم وسرد هردو سالم هستن.. چرا آبگرم داخل ماشین نمیاد البته دو ورودی هست در ضمن برق هم تا شیر برقی میاد

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 29 آذر 1399

    سلام، ترموستات و المنت بررسی شود.

    پاسخ دادن
    قاسمی 07 اسفند 1399

    سلام .لباس شویی بکو بار اولی که آب می ریزه خوب ۴۰دقیقه بعد در آبکشی بعد بار دوم خیلی ضعیف آب می آید به جا پودری وخیلی طول می‌کشه مخزن پر بشود ودفعه های بعد هم همین طور علت چیست

    پاسخ دادن
     آی پی امداد 08 اسفند 1399

     سلام، ابتدا جاپودری را در بیاورید و کامل تمیز نمایید و سپس قسمت مجرای آب که از جاپودری وارد دیگ میشود را بررسی نمایی تا رسوب نگرفته باشد و سپس هیدروستات را چک نمایید.

     پاسخ دادن
  داریوش 12 تیر 1399

  با سلام شیر برقی اب سرد لباسشوی الجی چند قیمت هست

  پاسخ دادن
   محمد 26 مرداد 1399

   سلام لباسشویی الجی بنده هیچ مشکلی نداره نه تو آبگیری و نه شست و شو فقط دیروز بعد از اینکه لباسها رو از توش دراوردم و هیچ آبی داخلش نبود فرداش نگاه کردم دیدم کامل پر از آب شده. ناگفته نماند که یه مدته فشار آبمون خیلی زیاد شده. از کجا بدونم که شیر برقیش کاملا خراب شده یا میشه تعمیرش کرد ؟

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 27 مرداد 1399

    سلام، شیربرقی لباسشویی ال جی را طبق آموزش در مقاله تست نمایید.

    پاسخ دادن
  کاکا غراوی 25 دی 1398

  سلام درموردشیر برقی هست من شیر پشت بستم ولی یک مقدار چکه می کرده واز راه شلنگ رفته داخل لباسشویی ایا شیر برقی ایراد دارد یابه خاطر فشار کم اب بوده که در شلنگ جریتن داشته

  پاسخ دادن
   آی.پی امداد 27 دی 1398

   سلام دوست عزیز ، شیربرقی لباسشویی شما مشکل دارد ، تعویض نمایید.

   پاسخ دادن
   مسعود 16 اردیبهشت 1399

   سلام وقت بخیر ماشین لباسشویی الجی شیر برقیش خراب شده و آب در دیگ لباسشویی جمع میشود خواستم هزینه تعویضشو بدونم ممنون از شما

   پاسخ دادن
  رجبعلی غلام 14 تیر 1398

  سلام وخسته نباشیدمیشه لطف کنیدوقطعات شیربرقی آب سردرا جداگانه وبه ترتیب با عکس نشان دهید چون خودم فنیم ودسترسی به تعمیرکار تومنطقه خیلی مشکل باتشکر

  پاسخ دادن
  شمس احمدی 10 تیر 1398

  با سلام و احترام ماشی لباسشویی 5 کیلویی ابسال 5 سال خیلی خوب کار کرد بعد چندی پیش با خرابی شیر برقی مواجه شدیم توسط تعمیرکار تعویض شد مبلغ 400 تومتن هم پرداخت کردیم ولی دوباره خراب شده و جریان اب به صورت خیلی باریک است.

  پاسخ دادن
   مدیر 11 تیر 1398

   سلام ، برای چک کردن قطعه مربوطه و مشکل لباسشویی خود میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   پاسخ دادن
   ناشناس 21 مهر 1398

   فيلتر پشت شير را از نظر گرفتگي كنترل كنيد. شلنگ آب را از سمت لباسشويي باز كنيد. صافي را با يك دم باريك بيرون بكشيد و تميز نماييد. مجددا در محل خود قرار دهيد و شلنگ را ببنديد.

   پاسخ دادن