logo logo نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی با ما در تماس باشید 021-58941

راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی

راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی
راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی
زمان مطالعه: 9 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

در این مقاله در مورد راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی صحبت خواهیم­ کرد. دستورالعمل ماشین ظرفشویی ال جی همیشه در کنار دستگاه باید نگهداری شود، حتی در صورتی که شما دستگاه را فروخته اید. لازم به ذکر است مسئولیت آسیب رساندن ناشی از نصب و استفاده نادرست از دستگاه به عهده تولید کننده نیست. پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه ظرفشویی ال جی خریداری نمایید، دفترچه راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی ال جی را مطالعه نمایید. نکات این دفترچه در زمینه راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی و معنی علامت های ماشین ظرفشویی ال جی می تواند در جهت استفاده از ظرفشویی الجی به شما کمک نماید.

با استفاده از خدمات مرکز تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد می توانید تا 75 % در هزینه تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی صرفه جویی داشته باشید.

دفترچه راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی ال جی

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی برای کاربارن این دستگاه تهیه شده است تا به راحتی بتوانند با علامت های روی ماشین ظرفشویی ال جی اشنا شده و به استفاده از آنها بپردازند. اطلاعات حاوی دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی به شرح زیر می باشد:

 • معنی کلیدهای روی ماشین ظرفشویی ال جی
 • معنی اصطلاحات روی ماشین ظرفشویی ال جی
 • نحوه کارکرد کلید های ماشین ظرفشویی ال جی
 • معرفی برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی
 • نحوه نصب دستگاه و نکات ایمنی مربوط به آن

در ادامه به بررسی محتویات دفترچه راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی ال جی می پردازیم.

نکات نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی به زبان فارسی

نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی یکی از موارد تخصصی است که هر کسی از عهده آن بر نمی آید. از این گذشته برای برخورداری از گارانتی و ضمانت نامه های دستگاه هم نیاز خواهید داشت تا این موارد را به تعمیرکار ماشین ظرفشویی ال جی بسپارید. در ادامه به بررسی نکات مهم و ضروری در طریقه استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی می پردازیم و در هر مرحله از زبان تعمیرکار نمایندگی نکات عملی راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی بیان می کنیم. کاربران در صورت نیاز می توانند از راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی در منزل استفاده نمایند.

 • برای نصب ظرفشویی باید پیچ ترنسلیت یا راه اندازی را در قسمت پشتی ماشین ظرفشویی خود باز نمایید.
 • سپس اقدام به نصب شیربرقی ماشین ظرفشویی و همچنین شلنگ تخلیه دستگاه نمایید.

نحوه راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی

نحوه روشن كردن ماشين ظرفشويي ال جي

طرز استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی امر بسیار ساده ای است و تنها نیاز به داشتن کمی اطلاعات در این زمینه دارد. در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی ال جی برای شروع به کار دستگاه و روشن کردن آن کلید Start بر روی منوی ماشین ظرفشویی ال جی تعبیه شده است که می توانید از آن استفاده نمایید.

در برخی دیگر از مدل ها طريقه روشن كردن ماشين ظرفشويي ال جي بدون استفاده از کلید استارت و تنها با بستن درب دستگاه صورت می گیرد. از این رو به هنگام باز بودن درب ظرفشویی باید برنامه شستشوی مورد نظر را انتخاب نمایید و سپس درب را ببندید. از این رو پس از چیدمان ظروف و انتخاب برنامه شستشوی متناسب با ظروف خود، برای روشن كردن ماشين ظرفشويي ال جي درب دستگاه را ببندید تا عملیات آغاز شود.

نحوه روشن كردن ماشين ظرفشويي ال جي

نحوه تنظیم سختی آب ظرفشویی ال جی

نحوه تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی الجی در دفترچه راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی ال جی به شرح زیر می باشد. به یاد داشته باشید همیشه که قبل از اینکه ماشین ظرفشویی را به کار بیاندازید، باید نسبت به میزان سختی آب آگاهی پیدا کنید تا بتوانید سیستم نرم کننده را بر اساس آن تنظیم کنید.

بررسی و یافتن میزان سختی آب در ظرفشویی ال جی

برای اینکه به میزان سختی آب پی ببرید می توانید از 2 روش استفاده کنید . همچنین بر آگاهی بیشتر در این مورد می توانید ازشرکت آب منطقه خود اطلاعات کسب کنید. جهت تنظیم سیستم مربوط به نرم کننده آب باید میزان سختی آب اب را در نظر داشته باشید. برای آگاهی از میزان سختی آب می توانید از نوار آزمایش (تست) استفاده کنید. برای این کار مدت 1 ثانیه نوار تست را به صورت کامل در آب فرو ببرید. به یاد داشته باشید این آب باید راکد باشد نه در حال جریان.سپس نوار آزمایش را بیرون آورده و تکان دهید و به مدت 60 ثانیه منتظر بمانید. خواهید دید که رنگ سبز به قرمز- بنفش تغییر کرده است حال تعداد این خطوط را بشمارید.

تنظیم سیستم نرم کننده آب ماشین ظرفشویی

همانطور که گفته شد شما باید با در نظر گرفتن میزان سختی آب منطقه ی خود، نرم کننده آب را تنظیم کنید. لازم به ذکر است که یک نرم کننده آب 8 درجه برای تنظیم کردن دارد. در تنظیمات کارخانه ماشین ظرفشویی ،مقدارسختی آب H4 در نظر گرفته شده است. برای اینکه بخواهید آن را تغییر دهید دکمه هایی بر روی پانل کنترل شما وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها اقدام کنید. برای این کار مطمئن شوید ماشین ظرفشویی خاموش می باشد سپس به سراغ دکمه های Half LoadوPower بروید و آن ها را به صورت همزمان فشار دهید و برای مدتی نگه دارید. اگر مایل بر تغییر تنظیمات هستید دکمه Half Loa  این کار را برای شما خواهد کرد و شاهد صفحه نمایش بصورت H0 تا H7 خواهید بود. برای ثبت و ذخیره نهایی تنظیمات سختی آب دکمه Delay Start را بزنید.

معنی دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از مهمترین مسائل در راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی که می تواند در شستشوی بهتر ظروف توسط ماشین ظرفشویی و استفاده بهتر از دستگاه موثر واقع شود، اطلاع پیدا کردن از معنی کلیدهای ماشین ظرفشویی ال جی می باشد. به طور کلی بر روی پنل دستگاه دکمه هایی وجود دارد که در بسیاری از مدل های ظرفشویی های این برند مشابه بوده و باید از کاربرد آنها اطلاع پیدا کنید. همچنین اطلاع پیدا کردن از مفهوم  چراغ های هشدار ماشین ظرفشویی ال جی نیز می تواند به شما در زمینه کارکرد صحیح دستگاه کمک زیادی نماید. در این قسمت از راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی الجی در مورد نقش علائم ماشین ظرفشویی ال جی توضیح می دهیم.

دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی معنی دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی
Power/Start روشن و خاموش کردن
Rinse آبکشی
Spray آبپاش
Half Load ظرفیت نیمه
Delay Start تاخیر در شروع
Child lock قفل کودک
Extra Hot دمای خیلی داغ
Rinse+ آبکشی اضافه
UV ضدعفونی کردن ظروف
Salt نمک ماشین ظرفشویی
Clean پاکسازی ظروف
Dry خشک کردن
Wash شستشوی ظروف
Prewash پیش شستشو
Steam بخار

دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی

 • Rinse: در صورتی که می خواهید برنامه حرارت و آبكشي اضافي انجام شود می توانید دکمه Rinse را فشار دهید. همچنین اگر Rinse+ را فشار دهید آبکشی اضافه انجام خواهد شد. بخشی به نام حرارت اضافی یا EXTERA HOT تعبیه شده است که در صورتی شما آن را انتخاب کنید دما تا 80 درجه سانتيگراد خواهد رسید.
 • Spray: برای تغییر در مقدار فشار آب  در هنگام  پاشيدن از دکمه spray استفاده کنید که شامل بخار ملایم وشستشو دوگانه می شود.
 • Half Load: هنگامی  که تعداد ظروف شما زیاد نیست، براي اینکه  در مصرف انرژي صرفه جويي کنید می توانید تنها  از یکی از دو سبد پایینی يا بالایی استفاده كنيد.
 • Delay Start: این سیستم با بازه ی زمانی 1 ساعته افزایش پیدا می کند وتا 19 ساعت نیز قابل تنظيم است.
 • Power: براي اینکه دستگاه روشن شود باید اين دكمه را فشار دهيد. برای صرفه جويي و همچنین شرایط ايمني این دکمه به نحو خودکار خاموش می شود.
 • UV: دو دکمه به نام Delay Start  و Half Load در ماشین ظرف شویی الجی وجود دارد وهنگامی که شما قصد دارید ظروف خود را ضدعفونی کنید استفاده می شود. جالب است بدانید بعداز عملکرد برنامه خشک کن ضد عفونی  ظروف به وسیله ی لامپ UV صورت می گیرد.

معرفی برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی

همانطور که می دانید، ماشین ظرفشویی ال جی از مدل های متنوعی برخوردار است که این تفاوت از جهت تنوع در شکل ظاهری و برنامه ها و امکانات دستگاه می باشد. اما مطابق با راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی بسیاری از برنامه های شستشو کارکرد مشابهی دارند و شما با دانستن معنای هریک از علامت های روی ماشین ظرفشویی ال جی می توانید به بهترین شکل از دستگاه خود استفاده نمایید.  در دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی به بررسی برنامه های شستشوی زیر می پردازیم :

برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی کاربرد برنامه های ظرفشویی ال جی
Intensive شستشوی شدید ظروف
Auto شستشوی خودکار ظروف
Eco شستشوی بهینه و اقتصادی
Quick شستشوی سریع ظروف
Dual Spray شستشوی دوگانه ظروف
Care شستشوی ملایم با بخار
Quick & dry شستشو و خشک کردن سریع
Heavy شستشوی ظروف بسیار کثیف
Delicate شستشوی متمرکز ظروف
Normal شستشوی روزانه ظروف
Express شستشوی سریع و خشک کردن

برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی

راهنمای استفاده از برنامه Rinse ماشین ظرفشویی ال جی

 • .این برنامه برای آبکشی ظرف ها کاربرد دارد
 • .قبل از شروع برنامه های خیلی سنگین در ظرف شویی ال جی می توان از این برنامه استفاده کرد
 • .در طی آن مواد شوینده استفاده نمی شود

طرز استفاده از برنامه Express ماشین ظرفشویی ال جی

 • شستشوی سریع بدون شوینده و خشک کردن را انجام می دهد.
 • .در این برنامه شستشو زمان روی 60 دقیقه تنظیم می شود

نحوه کار با برنامه Normal ماشین ظرفشویی ال جی

 • شستشوی نرمال در ظرفشویی ال جی است.
 • برای استفاده روزانه می توانید از این برنامه استفاده نمایید.

طریقه استفاده از برنامه Auto ماشین ظرفشویی ال جی

 • هوشمندترین برنامه شستشو در لباسشویی ال جی است.
 • با استفاده از سنسورهای خاص کثیفی و میزان چرب بودن ظروف تشخیص داده می شود.

نحوه استفاده از برنامه Heavy ماشین ظرفشویی ال جی

 • برای شستشن ظرف های خیلی کثیف از این برنامه استفاده می شود.
 • انرژی زیادی در دستگاه استفاده می کند.

روش استفاده از برنامه Delicate ماشین ظرفشویی ال جی

 • برنامه شستشو متمرکز در ظرفشویی ال جی است.
 • وقتی کثیفی یک ظرف زیاد است از این برنامه استفاده می شود.
 • ظروفی مانند قابلمه و ماهی تابه را با این برنامه می شویند.

آموزش فعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی ال جی

در این بخش از راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی در مورد قفل کودک توضیح می دهیم. براي اینکه از تغيير تنظيمات دستگاه خود به صورت دستی جلوگیری کنید، می توانید از دكمه هایي که برای قفل و يا باز كردن تعبیه شده است استفاده کنید. برای اجرای سیستم قفل كودك، زمانی كه دستگاه در انجام فعالیت است دكمه ای را بر روی آن Child lock نوشته شده فشار دهيد.

با فشار دادن این دکمه همه ی کارایی سیستم متوقف می شود به جز دکمه های مربوط به Child lock وpower پایین. لازم به ذکر است اگر دستگاه خاموش شود این عملكرد متوقف نمی شود، قبل از اینکه دستگاه به کار بیفتد قفل كودك را غير فعال كنيد.

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی ال جی

نحوه ریست ماشین ظرفشویی ال جی در روش استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی به شرح زیر می باشد:

 • ماشین ظرفشویی ال جی دارای یک دکمه با عنوان ریست روی خود است.
 • با فشار دادن این دکمه می توانید دستگاه را ریست نمایید.
 • در صورت عمل نکردن چند ثانیه آن را نگه دارید.

ریست کردن ماشین ظرفشویی ال جی

در صورت نبود دکمه ریست از مراحل زیر استفاده نمایید:

 • دستگاه را با دکمه پاور خاموش نمایید.
 • دستگاه را از برق جدا نمایید.
 • بعد از 1 الی 15 دقیقه دوباره آن را به برق متصل نموده و بعد از 30 ثانیه دستگاه را روشن نمایید.

برای شستشوی ظروف در ظرفشویی ال جی چه شوینده ای بکار ببریم؟

به طور کلی شوینده های ماشین ظرفشویی ال جی را می‌ توان براساس کاربرد و شکل‌ به سه دسته عمده تقسیم کرد که شامل شوینده‌ های قرصی، شوینده‌ های ژله‌ ای و پودری می‌ شوند. هر کدام از این شوینده‌ها دارای مزایا و معایب مخصوصی هستند.

 • قرص‌ ماشین ظرفشویی از قدرت بالای لکه‌ بری و پاک‌ کنندگی برخوردار است. از طرف دیگر ژل‌ ها برای شستشوی ملایم مناسب‌ ترند و پودرها از قیمت مناسبی برخوردار هستند.
 • شوینده‌ های قرص ها در سه مدل همه‌ کاره، کوانتوم و قرص معمولی به بازار عرضه می‌ شوند.
 • مایع جلادهنده به کمک حرارت آب به راحتی ظروف را گرم می‌ کند و بدون به جا گذاشتن لکه، موجب درخشندگی و شفافیت بیشتر ظروف می‌ شود.
 • نمک از دیگر شوینده های کاربردی است که می تواند از بروز هرگونه رسوب در ماشین ظرفشویی جلوگیری نموده و موجب کدر نشدن ظروف درون دستگاه نشود.

طریقه استفاده از قرص و نمک ماشین ظرفشویی ال جی چگونه است؟

برای اینکه بتوانید ظروف خود را در ماشین ظرفشویی ال جی شستشو دهید، ابتدا باید شوینده های مختلف شامل قرص و نمک را که لازم است در ماشین ظرفشویی بریزید و سپس شست و شو را آغاز کنید. نحوه استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی و استفاده از مواد شوینده آن به صورت زیر است:

 • نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی ال جی به این صورت است که باید یک قرص از لفافه خارج کرده و آن را در محفظه اصلی مواد شوینده قرار داده و ببندید. مهم است که هم قرص و هم محفظه خشک باشند.
 • اطمینان حاصل کنید که همه ظروف قابلیت شستشو درون ماشین ظرفشویی را دارا می باشند. سپس ماشین ظرفشویی را اجرا کنید.

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی ال جی

 • برای ریختن نمک ابتدا باید دریچچه مخصوص آن که در کف ماشین ظرفشویی تعبیه شده است را پیدا نموده و سپس با استفاده از یک قیف مخصوص اقدام به ریختن نمک نمایید.
 • دقت داشته باشید که خالی بودن مخزن نمک علت روشن شدن علامت نمک در ماشین ظرفشویی ال جی می باشد.
 • در صورت روشن شدن علامت دو فلش در ماشین ظرفشویی ال جی که نشانگر میزان نمک دستگاه است، باید اقدام به پر کردن نمک در مخزن مخصوص آن نمایید.

علامت نمک در ماشین ظرفشویی ال جی

نحوه استفاده از پودر ماشین ظرفشویی ال جی

با توجه به طرز استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی برای اینکه بتوانید از پودر شوینده برای شستشوی ظروف در دستگاه خود استفاده کنید، باید نکات زیر را مدنظر قرار دهید:

 • مخزن مربوط به پودر شوینده داخل ظرفشویی در کنار مخزن جلادهنده تعبیه شده است.
 • برای هر بار شستشوی ظروف باید این مخزن را پر نمایید.
 • این مخزن از دو شیار برخوردار است.
 • در صورتی که سبد ماشین را به طور کامل پر کردید، باید به اندازه یک قاشق غذاخوری در شیار اول پودر بریزید.
 • چنانچه حجم دو سبد را پر کردید، باید دو قاشق غذاخوری و یا شیار دوم پودر شوینده مخصوص بریزید.

نحوه ریختن مایع جلا دهنده در ظرفشویی ال جی

نحوه ریختن مایع در ماشین ظرفشویی ال جی به قرار زیر می باشد:

 • یکی از موارد مهمی که در راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی باید به آن اشاره شود موضوع مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی است. 
 • هنگامی که می خواهید محفظه مواد براق کننده را پر کنید، باید توجه داشته باشید برای درآوردن این محفظه باید در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت محفظه مربوط را بچرخانید. 
 • بعد از تکمیل شدن تمام ظرفیت تا خط max محفظه هنگامی که آن را از مواد براق کننده مخصوص ماشین ظرفشویی پر کردید، در ادامه درب آن را قفل کنید. 
 • دستگاه به صورت اتوماتیک هنگام شستشو از مواد براق کننده استفاده خواهد کرد.
 • برای تغییر تنظیمات درب محفظه مربوط به مواد شوینده را بردارید و فلشی که به عنوان راهنما وجود دارد را در سطح مورد نظر خود قرار دهید.
 • گاهی اوقات مشاهده می شود که در ظروف و یا حتی دستگاه کف دیده می شود که باید تنظیمات کمتری را در نظر بگیرید.
 • برای تنظیم درجه جلادهنده ماشین ظرفشویی ال جی اگر از پودر شوینده استفاده می کنید، درجه را روی یک و در صورت استفاده از قرص درجه را روی 1 قرار دهید.
 • دقت داشته باشید که علامت خورشید در ماشین ظرفشویی ال جی یا علامت ستاره در ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به اتمام جلادهنده است و باید پر شود.

نحوه ریختن مایع در ماشین ظرفشویی

از ماشین ظرفشویی ال جی جهت شستن چه وسایلی می توانیم استفاده نماییم؟

کاربران ماشین ظرفشویی هایی مختلف می توانند از این دستگاه برای شستشوی وسایل و لوازم مختلفی استفاده نمایند که برخی از آنها را در ادامه این بخش از طرز کار با ماشین ظرفشویی ال جی ذکر خواهیم کرد:

 • در صورت نیاز می توان اقدام به شستشوی انواع وسایل و لوازم پلاستیکی در ماشین ظرفشویی نمود.
 • امکان شستشوی جامسواکی، سطل زباله، جاصابونی، قفسه های پلاستیکی و سایر وسایل پلاستیکی در ظرفشویی وجود دارد.
 • شما می توانید سبزیجات و میوه های کثیف خود را در ماشین ظرفشویی قرار داده و آن ها را به صورت کاملا تمیز بشویید.
 • امکان شستشوی ابزار و لوازم باغبانی در ظرفشویی وجود دارد.
 • همچنین می توان قفسه های یخچالط دستگیره های گاز و ماکروفر، لوازم جانبی جاروبرقی و … را در ظرفشویی قرار داد.

نحوه تميز كردن ماشين ظرفشویی ال جی

تمیز کردن ماشین ظرفشویی ال جی در دفترچه راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی ال جی می تواند به افزایش طول عمر ظرفشویی و همچنین کارکرد بهتر دستگاه کمک زیادی نماید. در ادامه نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی را برای شما آورده ایم:

 • ابتدا تمامی قفسه ها و تیغه های پایین را بیرون آورده و تمامی آنها را به خوبی شستشو دهید.
 • فیلتر ماشین ظرفشویی را بررسی کرده و آن را از هرگونه کثیفی پاک نمایید.
 • با استفاده از یک اسفنج مرطوب می توانید مخفظه داخلی دستگاه را تمیز کنید.
 • استفاده از ترکیبات طبیعی مانند سرکه و آبلیمو می تواند در نظافت ظرفشویی به شما کمک کند.
 • لوله های آب را بررسی کنید و در صورت وجود جرم و آشغال آنها را با خلال دندان تمیز کنید.
 • در نهایت می توانید مقداری سرکه درون ظرفشویی اسپری کرده و سپس با یک پارچه تمیز آن را پاک کنید.
 • همچنین می توانید یک لیوان سرکه سفید در دستگاه قرار داده و ظرفشویی را در حالت شستشوی نرمال قرار دهید تا دستگاه پاکسازی شود.

نحوه تميز كردن ماشين ظرفشویی ال جی

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی در آموزش استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی به شرح زیر می باشد:

 • برای جلوگیری از آسیب به دستگاه و همچنین اختلال در عملکرد آن، حتما فیلترها وبازوهای آبپاش را بررسی کنید. 
 • اگر مواد غذایی در دستگاه باقی مانده است آن را پاک کنید. 
 • برای جرم گیری فیلتر طبقه پایینی را جدا کنید 
 • و سپس فیلتر شبكه ای به چرخش در آورید البته به یاد داشته باشید در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت این کار را انجام دهید. 
 • فیلترهای بالایی ،بیرونی  و شبکه ای را از جای درآورده و در صورتی که نیاز است فیلتر های شبكه ای، STS فوقانی و بیرونی را  از جای درآورید.
 • در صورتی ظروف به خوبی تمیز می شوند که فیلتر تمیز شده و درست نصب شود.
 • جرم گیری بازوی آب پاش تحتانی روزنه ها نباید مسدود باشند. 
 • همچنین بازو را به طرف بالا بکشید و در صورتی که نیاز است آن را تمیز کنید.
 • جرم گیری بازوی آب پاش فوقانی از مسدود نشدن روزنه ها مطمئن شوید و اگر نیاز به تمیز کردن دارد بازو را در آورید.
 • ورودی آب اگر دیده می شود آبی که به دستگاه وارد می شود کم می باشد بررسی کنید که آیا فیلتر گرفتگی دارد یا خیر.  

چه راه هایی برای از بین بردن بودی بد ظرفشویی ال جی وجود دارد؟

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی ها ایجاد شود، بروز بوی بد در اثر باقی ماندن مواد غذایی درون دستگاه است. از این رو باید سریعا برای رفع این نامطبوع از دستگاه اقدام شود. در ادامه این بخش از دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی به بررسی نحوه رفع بوی بد ماشین ظرفشویی ال جی می پردازیم:

 • برای انجام این کار می توانید از خوشبوکننده های طبیعی نظیر جوش شیرین استفاده نمایید.
 • یک فنجان جوش شیرین را روی کف ماشین ظرفشویی بپاشید.
 • برای اطمینان از حل شدن همه جوش شیرین، چرخه کوتاهی را در گرم ترین دما انجام دهید.
 • این باعث می شود که ماشین ظرفشویی شما بوی تازه و تمیزی بدهد.

دکمه تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی

به طور کلی براساس دفترچه راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی ال جی پس از اتمام عملیات شستشو برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل باید اقدام به تخلیه آب ظرفشویی ال جی خود نمایید. از این رو برای انجام این کار می توانید از دکمه تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی که می توانید آن را با نام Quick بر روی پنل دستگاه مشاهده نمایید، استفاده کنید. پس از انتخاب این برنامه در همان دقیقه ابتدایی شروع به کار با ماشین ظرفشویی ال جی، آب درون دستگاه به سرعت تخلیه شده و در نهایت می توانید دستگاه را خاموش نمایید.

چگونه تایم ماشین ظرفشویی ال جی را کم کنیم؟

یکی از مواردی که همواره توسط مصرف کنندگان در راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی مطرح می شود، تنظیم زمان ماشین ظرفشویی ال جی و کم یا زیاد کردن مدت زمان شستشوی ظروف در دستگاه است. مهمترین نکته ای که در آموزش کار با ماشین ظرفشویی ال جی باید به آن توجه داشته باشید، این است که مدت زمان شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی به برنامه ای که برای شستشو انتخاب کرده اید بستگی دارد. برخی از برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی مدت زمان بیشتر و برخی مدت کمتری را صرف شستشوی ظروف می نمایند. از این رو در صورتی که قصد کم کردن تایمر ماشین ظرفشویی ال جی و تغییر در تنظیمات ماشین ظرفشویی ال جی را دارید، باید مدت زمان هریک از برنامه های شستشوی دستگاه خود را مطالعه کرده و مطابق با نیاز خود برنامه ای که زمان کمتری برای شستشو دارد، انتخاب نمایید.

تایمر ماشین ظرفشویی ال جی

هشدارهای ایمنی در استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی

در مقاله دفترچه راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی ال جی به مسایل ایمنی این دستگاه می پردازیم :

 • از نشستن یا ایستادن بر روی یک درب باز پرهیز کنید.
 • از به کار بردن هرگونه حلال در ماشین ظرفشویی الجی خودداری کنید. ممکن است منجر به انفجار یا آتش‌سوزی شوند.
 • از پاشیدن آب بر روی دستگاه خودداری کنید. ممکن است منجر به آسیب قطعات برقی یا شوک الکتریکی شود.
 • هنگامی‌که در ماشین ظرفشویی الجی باز است از نشستن بر روی آن یا وارد آوردن فشار خودداری کنید. این عمل منجر به تغییر شکل یا آسیب ماشین ظرفشویی تان می‌شود.
 • از استفاده مواد شوینده دستی اجتناب کنید. زیرا مواد شوینده ذکر شده تنها باید برای استفاده معمولی باید بکار برده شوند.
 • تمامی باتری های ماشین ظرفشویی الجی نباید در معرض آفتاب قرار بگیرند.
 • مواد شوینده مورد استفاده در ماشین ظرفشویی به دلیل اینکه ماهیت قلیایی دارند نباید خورده شوند زیرا بسیار خطرناک هستند.
 • از تماس مواد شوینده با پوست و چشم‌ها پرهیز کرده و در هنگامی‌که درب دستگاه باز است کودکان را از آن دور نگه‌دارید.
 • پس از هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی، محفظه مواد شوینده را بررسی نموده تا تمام نشده باشد.

نتیجه گیری از طرز استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی

در این مقاله توانستیم به تمامی نکات مهم در دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی بپردازیم. شما با استفاده از این نکات در زمینه طرز کار با ماشین ظرفشویی ال جی می توانید بدون هیچگونه مشکلی از ظرفشویی خود استفاده نمایید و عمر مفید آن را افزایش دهید. آی پی امداد به عنوان نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی در تهران با استفاده از نیروی متخصص و حرفه ای مزیت های زیر را برای کاربران فراهم نموده است:

 • تامین قطعات قابریک ظرفشویی ال جی با قیمت منصفانه
 • تعمیر ظرفشویی ال جی در محل
 • اعلام هزینه ها بر اساس نرخ مصوب اتحادیه
3.9/5 - (49 امتیاز)

در بحث و گفتگوی این مقاله شرکت کنید!

239 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. میلاد 11 بهمن 1401

  سلام لطفا نحوه فعال سازی صدای بیپ ظرفشویی 512fw رو بگید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 11 بهمن 1401

   سلام، برای فعال کردن صدای بوق در ماشین ظرفشویی ال جی مدل 512fw 1: دکمه "Options" را فشار دهید 2: "Sound" را انتخاب کنید 3: "Beep On/Off" را انتخاب کنید 4: گزینه را روی «On.» قرار دهید.

   پاسخ دادن
 2. رضازاده 02 بهمن 1401

  باسلام و خسته نباشید حدود دوهفته ای میشه ظرفشویی الجی 425 گرفتیم تایم رو روی torbo میزارم 1:20 دقیقه ولی تا دوساعت طول میکشه تموم بشه بعضی از ظرفاهم کامل خشک نمیشن واینکه هرشماره ای که روی ماشین بود زدیم به سایت خودش نرفت فقط شماره روی کارتن درست بود ایا میشه کالا اصل کره نباشه?! ممنون میشم پاسخگو باشید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 02 بهمن 1401

   سلام باید برنامه ظرفشویی زمان مورد نظر را طی کند، در غیر اینصورت ظرفشویی اصل نیست.

   پاسخ دادن
  لیدا 09 دی 1401

  سلام.لباسشویی r5 خریدم ولی روی لیبل نزده مال کره،اسم آنگولا وقتا زده.ممکنه تقلبی باشه؟ واینکه روی قیمتش تاثیر داشته باشه؟چون به اسم کره به ما ۲۵ میلیون فروخت در تاریخ۷ دی ۱۴۰۱!!!

  پاسخ دادن
  لیدا 09 دی 1401

  سلام.ظرفشویی ۵۱۲ ال جی خریدم.و برنامه اتصال به گوشی رو نصب کردم.ولی بارکد روی دستگاه رو نمیشناسه و میگه اشتباه می باشد.یعنی دستگاه من تقلبی هست؟ ۲۰۸KWSBOY606 سریال دستگاه. میشه لطفا راهنمایی کنید این سریال اصله؟

  پاسخ دادن
  مهدی بابایی 15 آذر 1401

  با سلام خدمت دوستان و ادمین بنده تازه ماشین ظرفشویی ال‌جی دسته دوم خریدم هم چیش سالمه راحت برنامه و کاراشو انجام میده ولی به لحظه ۷ دقیقه میرسه دیگه قفل میکنه هیچ نمیاد پایین ولی طبق صدا هایی که داخلش میاد (وارد کردن اب یا چرخش اب یا المنت بخار شو و.... و از رو صفحه هم میشه راحت خاموش و قفل کودک رو انجام داد ولی همون‌طور که بالا گفتم فقط رو عدد هفت گیر میکنه مشکلش چیه البته اینم بگم یه لباس شویی ال جی قدیمی هم دارم اونم گاهی اوقات اینطور میشه رو دقایق دیگه ای ولی با یک بار خاموش روشن کردن درست میشه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 15 آذر 1401

   سلام، یا مشکل در آبگیری است یا به درستی تخلیه نمیکند.

   پاسخ دادن
  مصطفی حیدری 27 آبان 1401

  با عرض سلام وخسته نباشید ماشین ظرفشویی ال جی مدل d1452wf حدود ۱۰ ماه هست خریدیم مشکلی نداشت ولی حدود دو ماه است که چند بار اتفاق افتاده تو برنامه ۹۰ دقیقه حدود ۱ ساعت که کار کرد یه بوق ممتد میزنه که یا باید خاموش روشن کنیم یا در را باز وبسته کنیم تا قطع بشه ولی بعضی مواقع هم برنامه تموم میشه و مشکل نداره دلیلش چیه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 27 آبان 1401

   سلام، میکروسوئیچ درب و برد الکترونیکی بررسی شود.

   پاسخ دادن
  مرضیه سن سبلی 09 آبان 1401

  سلام و خسته نباشید ظرفشویی الجی مدل ۴۲۵ خریدم ولی دفترچه راهنماش انگلیسیه !! ممکنه برای من دفترچه راهنمایی فارسی بفرستین؟؟؟ تشکر از شما

  پاسخ دادن
  سید 15 مهر 1401

  تشکر بابت توضیح شما

  پاسخ دادن
  شیما یوسفی 13 مهر 1401

  باسلام ظرفشویی مدل ۴۲۵ ال جی خریداری کردم ولی تایم کمتر از ۳ساعت نداره من برای انتخاب کردن تایم کمتر شتشو چیکار باد بکنم؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 13 مهر 1401

   زمان شستشو با انتخاب برنامه مشخص میشود

   پاسخ دادن
  الهام 10 مهر 1401

  سلام.وقت بخیر.ایا لامپ uvماشین طرفشویی باید تعویض بشه وقتی کلیدش رو فشار میدم رو ال سی دی علامتش معلوم میشه همین کافیه برای اینکه بدونیم درست کار میکنه از کجا متوجه بشیم uv مشکلی نداره

  پاسخ دادن
   ناشناس 21 آذر 1401

   سلام ظرفشویی ۴۲۵ دارم فقط آیتم ۳ ساعته فعال هست بقیه فعال نمیشه مشکلش چیه؟ راهنمایی لطفاً

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 22 آذر 1401

    سلام، برد دیس پلی ایراد دارد یا برنامه دستگاه پریده

    پاسخ دادن
1 4 5 6