logo logo نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی
نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی LG در تمام نقاط تهران از جمله شرق، غرب، شمال و همچنین جنوب تهران دارای شعبات مختلفی است و خدمات خود را توسط تعمیرکار لباسشویی ال جی در محل ارائه می نماید. توجه داشته باشید که در نمایندگی لباسشویی ال جی در تهران جهت تعمیر از قطعات باکیفیت استفاده می شود تا به مانند روز اول از دستگاه خود استفاده نمایید. تعمیرکار ماشین لباسشویی ال جی در آی پی امداد دارای تجربه کافی در زمینه تعمیر لباسشویی الجی می باشد و بعد از اتمام خدمات به شما عزیزان فاکتور و ضمانتنامه رسمی تقدیم می گردد.

شما می توانید با دریافت خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در آی پی امداد تا 75% کاهش هزینه را تجربه نمایید.

کاربران گرامی در صورت وجود سوال، در زمینه تعمیر لباسشویی ال جی می توانید در انتهای این صفحه آنها را مطرح کرده و پاسخ کارشناس شرکت آی پی امداد را دریافت نمایید.

در این مقاله از تعمیرات لباسشویی ال جی، قرار است به معرفی نحوه تعمیرات، مزیت های تعمیر در محل و ترفندهای عیب یابی بپردازیم. از این رو همه کاربران می توانند برای رفع عیب لباسشویی ال جی خود از این راهنما بهره مند شوند.

نحوه تماس با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی LG

لازم به یادآوری است که آی پی امداد هیچگونه ارتباطی با نمایندگی رسمی تعمیرات لباسشویی ال جی ندارد و در قالب تعمیرگاه مجاز و با اخذ مجوزهای لازم از اتحادیه مربوطه به تعمیر لباسشویی ال جی و سایر برندها می پردازد.

نحوه تماس با نمایندگی لباسشویی ال جی در تهران LG به شرح زیر می باشد:

 1. ابتدا می توانید با نزدیک ترین شعبه جهت تعمیرات لباسشویی ال جی در آی پی امداد تماس حاصل نمایید.
 2. علاوه بر تماس امکان ثبت اینترنتی درخواست تعمیر لباسشویی ال جی نیز برای کاربران وجود دارد.
 3. بعد از تماس مشخصات شما ثبت می گردد و نام تکنسین با کد اشتراک به همراه شما پیامک می شود.
 4. حضور تعمیرکار لباسشویی ال جی در محل در کمتر از یک ساعت بعد از تماس شما صورت می گیرد.
 5. تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در محل و تحت نظارت شما انجام می گردد.
 6. ارائه فاکتور رسمی هزینه خدمات تعمیرات لباسشویی ال جی، گارانتی رسمی و قطعات تعویض شده جزئی از وظایف تعمیرکار آی پی امداد می باشد.
 7. بعد از اتمام خدمات برای بررسی عملکرد تعمیرکار لباسشویی ال جی با شما تماس خواهیم گرفت.

کلیه خدمات ارائه شده در آی پی امداد، جهت تعمیرات لباسشویی ال جی دارای گارانتی 3 الی 12 ماهه می باشد.

خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در محل

تعمیر لباسشویی ال جی در محل جزئی از خدمات ویژه آی پی امداد می باشد. ارائه این خدمات در منزل مزیت های جذابی را برای کاربران ایجاد خواهد کرد. برخی از مهمترین مزیت های ارائه خدمات نمایندگی ماشین لباسشویی ال جی در محل شامل موارد زیر می باشند:

تعمیر لباسشویی ال جی

استفاده از خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی غیرمجاز و انتقال دستگاه به بیرون از منزل می تواند آسیب های بیشتری را در زمان تعمیر لباسشویی ال جی برای شما به دنبال داشته باشد. بنابراین با استفاده از خدمات نمایندگی لباسشویی الجی در آی پی امداد می توانید به حفظ کیفیت لباسشویی ال جی خود کمک نمایید.

معرفی نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی

شرکت های داخلی در ایران خدمات پس از فروش لباسشویی ال جی را بر عهده دارد. این شرکت ها با ارائه گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش باکیفیت، جایگاه ویژه ای در بین مصرف کنندگان این دستگاه دارند. به یاد داشته باشید که با خرید از فروشگاه های معتبر می توانید از خدمات رایگان نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی بهره مند شوید.

لازم به ذکر است که در صورت باز کردن جعبه ماشین لباسشویی و اقدام به نصب آن، گارانتی نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی گلدیران باطل شده و این شرکت هیچگونه مسئولیتی نسبت به هر نوع آسیب و نیاز به تعمیرات را ضمانت نمی کند.

آی پی امداد تعمیرگاه مجاز و تخصصی تعمیرات لباسشویی ال جی و سایر برندها می باشد. این شرکت با اخذ مجوزهای لازم از اتحادیه مربوطه خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی را در شمال، جنوب، شرق و غرب شهر تهران ارائه می دهد. آی پی امداد هیچ ارتباطی با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی گلدیران ندارد.

خدمات پس از فروش ماشین لباسشویی ال جی به چه صورت است؟

در نظر داشته باشید که در صورت تمام شدن مدت زمات خدمات پس از فروش ماشین لباسشویی ال جی خدمات تعمیر، عیب یابی و نصب دیگر رایگان نخواهد بود.

اگر مهلت استفاده از خدمات پس از فروش لباسشویی ال جی شما به پایان رسیده است، جای هیچ گونه نگرانی نیست. کافی است برای تعمیرات لباسشویی ال جی در نواحی شرق، غرب، شمال و جنوب تهران با آی پی امداد تماس بگیرید. آی پی امداد با بیش از نیم قرن تجربه به عنوان نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی  بالاترین سطح کیفیت خدمات تعمیر لباسشویی ال جی را به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

برخی از مهمترین مزیت های استفاده از خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در تهران به شرح زیر است:

 1. تعمیرات تخصصی کلیه محصولات ال جی را با تامین قطعات فابریک
 2. تعمیر لباسشویی ال جی با کیفیت بی نظیر
 3. استفاده از تعمیرکار مجاز مرکزی تعمیر لباسشویی ال جی
 4. ارائه ضمانت نامه رسمی برای کلیه خدمات و تعمیرات لباسشویی ال جی
 5. هزینه های کاملا شفاف و بر حسب قیمت های اعلام شده از سوی اتحادیه

کارشناسان آی پی امداد بعد از عیب یابی و ارائه مشاوره در زمینه چگونگی تعمیرات و یا تعرفه های تعویض قطعات اقدام به تعمیر لباسشویی ال جی شما می نمایند.

استفاده از خدمات رسمی نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی یا تعمیرگاه های مجاز، می تواند عمر دستگاه شما را افزایش دهد.

تعمیر لباسشویی ال جی توسط تعمیرکار آی پی امداد چقدر زمان می برد؟

یکی از مباحث بسیار مهم این است که تعمیر ماشین لباسشویی ال جی چقدر زمان می‌برد؟ اولین سوالی که مصرف کنندگان نیز از تعمیرکار مربوطه میپرسند، همین است. اگر این موضوع که تعمیر لباسشویی ال جی چقدر زمان می‌برد، برای شما عزیزان مطرح است، به شما توصیه می‌شود در ادامه با ما همراه باشید.

پس از مراجعه به نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در آی پی امداد، تعمیرکار لباسشویی ال جی مربوطه موظف است در کمتر از یک ساعت به منزل شما برسد. تعمیرکار پس از انجام مراحل عیب یابی دقیق باید ماشین لباسشویی شما را تعمیر کند. زمان تخمینی تعمیرات لباسشویی ال جی به عیب دستگاه شما بستگی دارد. اما معمولا تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در محل کمتر از 3 ساعت است.

به کدام نمایندگی لباسشویی ال جی میتوان اعتماد کرد؟

وقتی در گوگل نمایندگی ماشین لباسشویی ال جی را جستجو می کنید با نتایج زیادی مواجه می شوید. اما به کدام نمایندگی لباسشویی ال جی می توان اعتماد کرد؟ آی پی امداد نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در تهران است که با استفاده از قطعات اصلی و تعمیرکاران آموزش دیده دستگاه شما را در محل عیب یابی می کند. زمانی که لباس های کثیف جمع می شوند، اما دستگاه شما خراب است و نمی توانید از آن استفاده کنید، در انتخاب نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی عجله نکنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

چگونه بهترین نمایندگی ماشین لباسشویی ال جی را انتخاب کینم؟

 • اگر به دنبال نمایندگی در گوگل هستید، باید توجه داشته باشید که سایت دارای نمادهای معتبر برای تجارت است.
 • نمایندگی ماشین لباسشویی ال جی برای سرویس باید گارانتی و فاکتور رسمی ارائه دهد.
 • استفاده از قطعات اورجینال و تعمیرکار مجرب از دیگر شرایط نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی می باشد.

آی پی امداد ضمن ارائه خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ال جی تمامی این شرایط را دارد و از ابتدای استفاده از خدمات نمایندگی ماشین لباسشویی ال جی تا پایان خدمت کارشناس پشتیبانی و تعمیرکار متخصص در کنار شماست.

شماره تلفن نمایندگی ماشین لباسشویی ال جی چند است؟

اکنون که می دانید چگونه یک نمایندگی معتبر برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی پیدا کنید. در این قسمت شماره تلفن نمایندگی ماشین لباسشویی ال جی در آی پی امداد را به شما معرفی می کنیم. برای ارتباط با این مجموعه با شماره 02158941 تماس بگیرید، تعمیرکار پس از ثبت مشخصات در همان روز به محل شما می آید و سپس پس از تشخیص ایراد، فاکتور و گارانتی به شما ارائه می دهد. همچنین می توانید نحوه کار تعمیرکار را در پنل کاربری خود بررسی کنید.

نمایندگی ماشین لباسشویی ال جی در آی پی امداد چه خدماتی را به مصرف کنندگان خود ارائه می دهد؟

اگر در منزل خود ماشین لباسشویی ال جی داشته باشید و با بروز خرابی در این دستگاه مواجه شوید، گزینه‌ های متفاوتی برای استفاده از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ال جی وجود دارد. اما مشتریان به دلایل زیر از خدمات نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی در آی پی امداد استفاده می کنند:

 • در صورت استفاده از خدمات نمایندگی ماشین لباسشویی ال جی در ای پی امداد تا 75% در هزینه‌ های تعمیر صرفه جویی خواهید کرد.
 • دومین مسئله مهمی که باید آن را در ذهن خود داشته باشید، این است که خدمات تعمیر لباسشویی ال جی در آی پی امداد  توسط متخصصین صورت می‌ گیرد.

تعمیرکار نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی چه ویژگی هایی دارد؟

در تعمیرات لباسشویی ال جی، تشخیص درست میزان آسیب در دستگاه از اهمیت بسیاری برخوردار است. در صورتی که تعمیرکار در تشخیص عیب و تعمیر لباسشویی ال جی با مشکل روبرو شود، دستگاه دچار مشکل می شود. به همین خاطر سپردن کار تعمیر به تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در آی پی امداد می‌تواند به شما کمک کند.

 • تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در محل و منزل شما با رعایت اصول و قوانین مشتری مداری توسط تعمیرکار نمایندگی انجام می‌گیرد.
 • پس از اتمام تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی، تعمیرکار به شما ضمانتنامه رسمی و فاکتور ارائه می‌دهد.
 • تعمیرات دستگاه شما توسط تعمیرکار نمایندگی، همراه با قطعات فابریک و اورجینال صورت می گیرد.
 • تعمیرکاران نمایندگی دارای دانش و تخصص به روز در زمینه تعمیر لباسشویی الجی می‌باشند.

تعمیر ماشین لباسشویی الجی یا تعویض آن مقرون به صرفه است؟

اگر سوال شما این است که تعمیر ماشین لباسشویی ال جی  به صرفه‌تر است یا تعویض آن ؟ جواب آن، طبیعتا تعمیر است. زیرا با توجه به گران شدن لوازم خانگی، پس قطعا تعمیرکردن آن بسیار مقرون به صرفه تر است. اما توجه داشته باشید، با انتخاب اشتباه در زمینه شرکت خدمات دهنده نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی دچار ضرر مالی خواهید شد و هزینه تعمیر را افزایش می‌دهید.

آی پی امداد با شفاف سازی هزینه خدمات لباسشویی ال جی، انتخاب کار را برای کاربران ساده می کند. قبل از درخواست تعمیر لباسشویی ال جی می‌توانید هزینه تعمیر را مشاهده کنید. اگر ماشین لباسشویی ال جی دارید در نگهداری آن کوشا باشید. با رعایت نکاتی که در سایت لوازم خانگی آی پی امداد توضیح داده‌ایم، دیگر به فکر تعویض آن نخواهید بود. همچنین اگر در حین استفاده سوالی داشتید در قسمت پرسش و پاسخ به دنبال پاسخ مشکل دستگاه خود بگردید و به صورت رایگان مشکل را حل کنید.

آیا تعمیر لباسشویی الجی در منزل توسط خودمان امکان پذیر است؟

تمامی کاربران آی پی امداد  با کمی گشت و گذار در سایت، می‌توانند ماشین لباسشویی ال جی خود را به راحتی در منزل تعمیر کنند. آی پی امداد با انتشار فیلم‌های مفید و محتوای متنی جالب و همچنین پادکست‌های آموزشی  روش استفاده از این محصول را برای کاربران آسان می‌کند. همچنین اگر با ماشین لباسشویی خود مشکل داشتید و دستگاه شما نیاز به تعمیر داشت، کافی است در نمای این مقاله « نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی » یا مقالات مرتبط با این محصول یا در بخش پرسش و پاسخ دستگاه خود را جستجو کنید. با اینروش شما عزیزان میتوانید ماشین لباسشویی خود را به راحتی تعمیر کنید و یک تعمیرکار لباسشویی ال جی جامع شوید.

تعمیر ماشین لباسشویی الجی

با آی پی امداد علاوه بر صرفه جویی در هزینه تعمیرات لباسشویی ال جی می‌توانید از امکان تعمیر نیز به صورت رایگان بهره ببرید.

سوالات متداول کاربران از نمایندگی آی پی امداد بابت خدمات تعمیر لباسشویی ال جی

سوالات متداول کاربران از نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی بابت خدمات تعمیر این دستگاه به شرح زیر می‌باشد.

آی پی امداد نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی ال جی می باشد؟

 • آی پی امداد نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی نیست، بلکه تحت عنوان تعمیرگاه لوازم خانگی به عیب یابی و تعمیر محصولات برند ال جی می‌پردازد.

آیا خدمات تعمیر لباسشویی ال جی در آی پی امداد دارای ضمانتنامه است؟

 • کلیه خدمات تعمیر لباسشویی ال جی دارای ضمانتنامه رسمی 3 الی 12 ماهه و فاکتور می‌باشد.

تعمیر لباسشویی ال جی در منزل انجام می‌شود؟

 • کلیه خدمات آی پی امداد در محل انجام می‌گردد و به هیچ عنوان دستگاه از منزل شما خارج نمی‌شود.

تفاوت استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی در نمایندگی اصلی با آی پی امداد در چیست؟

 • خدمات نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی که تحت نظر شرکت اصلی می‌باشد، مزیت‌های خود را دارد.
 • در نظر داشته باشید که آی پی امداد با ارائه خدمات ویژه آنلاین و شفاف سازی هزینه تعمیرات توانسته است جایگاه ویژه‌ای در میان مصرف کنندگان این برند کسب نماید.
 • بنابراین حق انتخاب با شما است.

آموزش تعمیرات لباسشویی ال جی

در بعضی مواقع، مصرف کنندگان ممکن است به دلایل مختلف با مشکلات فنی ماشین لباسشویی ال جی خود مواجه شوند. آی پی امداد به عنوان نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در این مقاله تمامی نکات لازم را در زمینه آموزش تعمیر لباسشویی ال جی را برای شما عزیزان بیان کرده است. توجه داشته باشید که تعمیرات لوازم تخصصی مانند ماشین لباسشویی نیاز به تخصص و دانش کافی و همچنین نیروهای ماهر و با تجربه دارد.

اگر در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی ال جی دانش فنی کافی ندارید، تعمیر یا تعویض قطعات خود را به تعمیرکار ماشین لباسشویی ال جی بسپارید. آی پی امداد مطالبی برای شما شرح داده است تا با مطالعه آن‌ها بتوانید خطا را برطرف کرده و به تعمیرات لباسشویی ال جی در منزل بپردازید. در صورتی که با مطالعه این مطالب همچنان نتوانستید مشکل ماشین لباسشویی خود را رفع نمایید، کافی است از خدمات نمایندگی استفاده کنید تا از گارانتی رسمی و قطعات فابریک بهره‌مند شوید.

عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی توسط تعمیرکار نمایندگی آی پی امداد

عیب یابی و تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی توسط تعمیرکار در طی سال‌ها باعث شده تا متداول‌ترین ایرادات این وسیله را بدانیم. در این بخش به بررسی ایرادات معمول و رایج تعمیر لباسشویی ال جی می‌پردازیم. رایج‌ ترین و متداول‌ترین مشکلات اعلام شده از طرف کاربران در هنگام تعمیرات لباسشویی ال جی موارد زیر می‌باشد:

 • تولید صدا در ماشین لباسشویی
 • لباسشویی نشتی دارد.
 • علت عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی ال جی
 • افزایش تایم شستشو در لباسشویی ال جی
 • جمع شدن آب در لباسشویی خاموش
 • لباس ها بعد از اتمام کار بوی بدی می دهند.
 • لباسشویی روشن نمی شود

در ادامه به پاسخ‌دهی سوالات متداول مشتریان نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی توسط کارشناسان آی پی امداد می‌پردازیم.

چرا لباسشویی صدا می دهد؟ برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی چه باید کرد؟

اگر ماشین لباسشویی ال جی شما سر و صدای زیادی ایجاد می‌کند، از طریق موارد زیر می توانید برای تعمیرات لباسشویی ال جی اقدام نمایید:

 • ممکن است که پمپ تخلیه لباسشویی مسدود شده یا آسیب دیده باشد. پمپ تخلیه را باز کنید و هرگونه گرفتگی را رفع نمایید.
 • اگر کمک فنر ضعیف شود، ماشین لباسشویی ال جی موجب ایجاد صدای بلند در طول چرخه چرخش می شود.
 • بارگیری بیش از حد مجاز در ماشین لباسشویی ال جی باعث آسیب به کمک فنرها می‌شود.

در صورت ایجاد مشکل در کمک فنر، بلافاصله با نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی در تهران تماس بگیرید.

 • بررسی نمایید تا لباسشویی ال جی شما تراز باشد.
 • تراز نبودن منجر به تولید صدا میشود.
 • هنگام فرایند شستشو از قرار دادن وسایل بر روی لباسشویی خودداری نمایید.
 • اگر در دور خشک کن متوجه صدا درب لباسشویی ال جی خود شدید، به بررسی کاسه نمد، بلبرینگ، سه نظام و دیگ بپردازید.
 • اگر وزنه بتنی روی دیگ کوچکترین ترکی خورده باشد، لباسشویی الجی در حین شستشو صدا می‌دهد.
 • از قرار دادن حوله، پتو و یا پرده به تنهایی در ماشین لباسشویی ال جی خودداری کنید. زیرا آن‌ها درموقع شستشو آب زیادی را به خود جذب می‌کنند و در یک گوشه آبکش قرار میگیرند. این امر باعث ایجاد صدا در ماشین لباسشویی می‌شود.
 • حوله، پتو و یا پرده ها را همراه با کمی لباس بشویید.

برای تعویض بلبرینگ ها در هنگام سر و صدای ماشین لباسشویی هم می‌توانید از تعمیرکار مجاز نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی بهره مند شوید.

علت نشتی آب در لباسشویی چیست؟ نحوه تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی به چه صورت است؟

در صورت داشتن نشتی در لباسشویی می‌توانید از ترفندهای زیر برای تعمیرات لباسشویی ال جی خود استفاده نمایید:

 • اطمینان حاصل کنید که ماشین لباسشویی شما در سطح تراز قرار دارد. اگر ماشین لباسشویی در سطح تراز نباشد، نشت اتفاق می‌افتد.
 • اطمینان حاصل کنید که شیلنگ تخلیه به درستی در لوله تخلیه متصل شده است.
 • همچنین دقت نمایید تا شیلنگ تخلیه سوراخ نباشد.

در صورت نیاز به تعویض یک قطعه می‌توانید با خیال راحت با نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی در آی پی امداد تماس بگیرید.

 • اتصالات مربوط به پمپ تخلیه هم بررسی شود.
 • بررسی نمایید تا علت نشتی از شیلنگ ورودی آب که در پشت لباسشویی ال جی است نباشد.
 • اتصالات مربوط به شیربرقی هم بررسی شود.
 • در صورت وجود فیلتر ورودی آب بررسی نمایید تا اتصالات آن نشتی نداشته باشد.
 • دقت نمایید تا لاستیک دور درب پارگی نداشته باشد و یا از جای خود خارج نشده باشد.
 • بررسی نمایید تا اتصالات زیر دیگ رها نشده باشند و محکم باشند.
 • چک نمایید تا درپوش فیلتر محکم باشد.
 • اگر دیگ لباسشویی ال جی شما فلزی است و سوراخ شده، می‌توانید آن را جوش دهید. ولی اگر پلاستیکی است و سوراخ شده، باید آن را تعویض نمایید.
 • از مواد شوینده نامناسب و یا بیش از حد استاندارد استفاده نکنید که منجر به کف زیاد در فرایند شستشو و نهایتا نشتی آب شود.

اگر پس از انجام تعمیرات رایج، دستگاه شما هنوز نشت می‌کند، با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی تماس بگیرید.

 

عیب یابی مشکل نشتی آب در لباسشویی الجی

علت عدم تخلیه آب در لباسشویی چیست؟ طریقه عیب یابی و تعمیر لباسشویی ال جی در این مواقع

در صورت عدم تخلیه آب در لباسشویی، موارد زیر را برای تعمیر لباسشویی ال جی بررسی نمایید:

 • مسیر تخلیه را بررسی نمایید تا گرفتگی نداشته باشد.
 • مسیر تخلیه آب در لباسشویی، شامل شیلنگ خروجی آب، فیلتر کف و پمپ تخلیه میباشد.
 • فیلتر کف را همراه با صافی داخل آن بیرون بیاورید و کامل با مسواک تمیز کنید.
 • پروانه پمپ تخلیه را چک نمایید تا گرفتگی نداشته باشد. در صورت عدم رفع مشکل اقدام به تعویض پمپ تخلیه نمایید.

اگر مشکل عدم تخلیه آب در لباسشویی حل نشد، با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی تماس حاصل نمایید.

چرا آب وارد دیگ لباسشویی که خاموش است میشود؟ نظر تعمیرکار لباسشویی ال جی در این باره چیست؟

اگر لباسشویی خاموش است و در این حالت آب در آن جمع می شود، برای انجام تعمیرات لباسشویی ال جی از موارد زیر بهره ببرید:

 • با خرابی شیربرقی لباسشویی ال جی در زمان خاموش بودن هم آب وارد آبکش می‌شود.
 • توجه داشته باشید که وارد شدن آب به داخل لباسشویی در زمان خاموش بودن، یکی از دلایل خرابی شیربرقی است که باید تعویض شود.

بعد از تعویض شیر برقی لباسشویی، اگر باز هم در حین خاموش بودن دستگاه مشکل جمع شدن آب در آن وجود داشت. بهتر است که با نمایندگی ماشین لباسشویی ال جی تماس بگیرید.

دلیل وارد نشدن آب به دیگ لباسشویی الجی

علت افزایش تایم شستشو در لباسشویی چیست؟ چه اقداماتی برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی انجام دهیم؟

اگر تایم شستشو در ماشین  لباسشویی زیاد شده است، برای تعمیر لباسشویی ال جی  خود به  نکات زیر دقت نمایید:

 • از پودر لباسشویی مرغوب استفاده کنید.
 • از پودر دستی استفاده نکنید.
 • ممکن است تایمر ماشین لباسشویی ال جی معیوب شده باشد.
 • بارگیری لباس‌ها بیش از اندازه نباشد.

در صورت حل نشدن افزایش تایم شستشو لباسشویی می توانید از خدمات تعمیرکار ماشین لباسشویی ال جی در آی پی امداد بهره ببرید.

چرا ماشین لباسشویی روشن نمی شود؟ نحوه تعمیرات لباسشویی ال جی در این مواقع

اگر لباسشویی روشن نمی شود، برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی به نکات زیر دقت کنید:

 • ممکن است دو شاخه لباسشویی را به درستی در پریز وارد نکرده باشید.
 • دو شاخه را در بیاورید و مجدد به پریز وصل کنید.
 • ممکن است قطعی برق وجود داشته باشد.
 • سوئیچ درب لباسشویی ال جی را بررسی کنید.
 • اگر درب به خوبی بسته نشود، دستگاه شروع به کار نمی‌کند.
 • خرابی موتور ماشین لباسشویی ال جی می‌­تواند علت اصلی عدم کارکرد دستگاه باشد.
 • کارکرد چند باره لباسشویی در روز هم می‌تواند علت روشن نشدن باشد.
 • بالا رفتن حرارت لباسشویی را هم بررسی کنید.
 • اگر برد الکترونیکی لباسشویی ال جی معیوب شده باشد، دیگر دستگاه فرایند شستشو را آغاز نمی‌کند. که دراین صورت فقط با تعمیرکردن دستگاه لباسشویی مشکل حل خواهد شد.

اگر دستگاه ماشین لباسشویی شما روشن نمی‌شود، برای رفع عیب و تعمیرات از خدمات نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی بهره‌مند شوید.

دلیل برق داشتن بدنه لباسشویی چیست؟ نظر تعمیرکار ماشین لباسشویی ال جی در این باره

اگر بدنه لباسشویی شما برق دارد، برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در منزل خود موارد زیر را مطالعه نمایید.

 • سیستم برق کشی اتصال دارد.
 • اگر موتور لباسشویی ال جی سوخته باشد، اتصال بدنه می‌دهد.
 • علت اتصال بدنه می تواند ارت باشد.
 • یکی از قطعات الکتریکی مانند خازن پارازیت گیر دارای نشت برق است.
 • سیم کشی لباسشویی ال جی خراب است.
 • سیم ارت به دستگاه وصل نیست.
 • لولای در شکسته است.
 • درب ماشین لباسشویی ال جی، از قسمت لولا تنظیم نیست.

اگر مشکل برق داشتن بدنه لباسشویی ال جی رفع نشد، می توانید از تکنسین متخصص تعمیرات لباسشویی ال جی بهره مند شوید.

علت بوی بد در لباسشویی چیست؟ راهنمای عیب یابی و تعمیرات لباسشویی ال جی در این مواقع

اگر بعد از خاموش شدن لباسشویی، لباس‌ها بوی بدی می‌دهند. شما عزیزان می‌توانید برای تعمیر لباسشویی ال جی در منزل از نکات زیر بهره ببرید:

 • بعد از اتمام فرآیند شستشو سعی کنید لباس‌ها را سریعا از مخزن خارج کنید.
 • داخل دیگ را با مواد شوینده مناسب جرم گیری کنید.
 • شستشوی دوره‌ای لباسشویی فراموش نشود.
 • توجه داشته باشید که به دلیل جرم گرفتن لاستیک دور درب و قطعات مکانیکی، شاهد بوی بد در لباسشویی خود خواهید بود.

اگر برای از بین بردن بوی بد لباس‌ها نیاز به کمک داشتید، می‌توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی در تهران بهره‌مند شوید.

نحوه تعمیر مشکل صدا در لباسشویی ال جی به چه صورت است؟

اگر لباسشویی ال جی شما دچار صدای زیاد و لرزش شده است، ممکن است هریک از موارد زیر رخ داده باشد:

 • عیب اول می تواند به دلیل تراز نبودن پایه‌های لباسشویی ال جی باشد.
 • خراب بودن کمک‌های لباسشویی ال جی مشکل دوم است.
 • مشکل در وزنه بتنی روی دیگ لباسشویی ال جی عیب دیگر است.
 • مشکل داشتن کاسه نمد، بلبرینگ، شفت و سه نظام عیب مرسوم است.

اگر مشکل سر و صدای لباسشویی ال جی رفع نشد، می‌توانید با نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی تماس بگیرید.

چرا لباسشویی آبگیری نمی کند؟ نظر تعمیرکار یخچال فریزر ال جی در این باره

اگر ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند؟ برای تعمیر لباسشویی ال جی در این مواقع موارد زیر را بررسی کنید:

 • ابتدا با نقشه سیم کشی، سر سیم ها را بررسی کنید.
 • احتمال دارد شیر آب بسته باشد.
 • احتمال دارد آب شهر قطع باشد.
 • شیلنگ ورودی آب مسدود است یا پیچ خوردگی دارد.
 • شیر برقی ممکن است خراب باشد.

اگر ماشین لباسشویی ال جی مشکل آبگیری دارد، می توانید در صورت نیاز از خدمات نمایندگی  لباسشویی ال جی بهره مند شوید.

چرا برای تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی بهتر است آی پی امداد را انتخاب نمایید؟

با توجه به بندهای قبلی الان سوال اینجاست، که چرا برای تعمیرات لباسشویی ال جی آی پی امداد را انتخاب نمایید؟

مجموعه آی پی امداد تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی دارای مزیت‌های زیر می باشد:

 • دارای شعبات مختلف در تهران و تسهیل خدمات تعمیر لباسشویی ال جی
 • در تعمیرگاه مجاز تعمیرات لباسشویی ال جی کلیه خدمات همراه با قطعات فابریک انجام می‌شود.
 • ضمانتنامه 3 الی 12 ماهه کلیه خدمات
 • تعمیرکار ماشین لباسشویی ال جی جهت تعمیرات همراه با لباس فرم در محل حاضر می‌شود.
 • با استفاده از خدمات تعمیرگاه مجاز ماشین لباسشویی ال جی تا 75% در هزینه تعمیرات صرفه جویی نمایید.

خدمات نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی در آی پی امداد

 • تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در محل
 • تعویض پممپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی
 • تعویض هیدروستات لباسشویی ال جی
 • تعویض شیر برقی لباسشویی ال جی
 • تعویض دیگ، کاسه نمد، سه نظام و بلبرینگ لباسشویی ال جی
 • تعویض لاستیک دور درب لباسشویی ال جی
 • تعویض فیلتر لباسشویی ال جی
 • تعویض و تعمیر تایمر لباسشویی ال جی
 • کلیه خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در محل ارائه می شود

توصیه های فنی تعمیرکار ماشین لباسشویی ال جی برای سرویس و نگهداری

توصیه‌های فنی تعمیرکار نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی برای سرویس و نگهداری عبارتند از:

 • ماشین لباسشویی ال جی را در سطح صاف نصب کنید.
 • از تراز بودن پایه های آن مطمئن شوید.
 • ماشین لباسشویی را در محلی دور از نور مستقیم آفتاب، بارندگی و یا سرما نصب کنید.
 • بعد از هر سیکل شستشو صافی فیلتر لباسشویی ال جی را تمیز کنید.
 • در هنگام کار درجه تایمر ماشین لباسشویی ال جی را تغییر ندهید.
 • بعد از اتمام فرآیند شستشو درب ماشین لباسشویی را جهت چرخش هوا باز بگذارید.
 • از مواد شوینده دستی به هیچ عنوان استفاده نکنید.
 • شوینده‌های نامناسب سبب تولید کف‌های اضافی خواهند شد.
 • شیلنگ‌های داخلی ماشین لباسشویی ال جی را جهت وجود هرگونه آسیب به صورت دوره ای بررسی کنید.
 • در صورت نیاز به تغییر برنامه شستشو ابتدا دستگاه ماشن لباسشویی را خاموش کنید و سپس اقدام به تغییرات نمایید.
 • ماشین لباسشویی را بیش از اندازه بارگیری نکنید.
 • بر روی بدنه لباسشویی اجسام سنگین قرار ندهید.
 • در صورتی که قرار است از منزل خارج شوید، از روشن کردن ماشین لباسشویی خودداری کنید.
 • در صورت نیاز اتصالات ماشین لباسشویی ال جی را روغن کاری کنید.

سرویس و نگهداری مناسب از لباسشویی باعث افزایش طول عمر دستگاه شما می‌شود، تا کمتر نیازمند خدمات نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی شوید، بنابراین نکات ایمنی بالا رعایت نمایید.

سرویس ماشین لباسشویی ال جی چگونه می تواند از خرابی دستگاه جلوگیری کند؟

معمولا هر وسیله ای بعد از چند مدت استفاده ممکن است دچار اختلالاتی در کار کرد خود شود، که در این صورت باید سرویس شود که کارایی آن به حالت اولیه برگردد. ماشین لباسشویی ال جی هم از این قائده مستثنی نیست، اما معمولا هیچ کدام از مشتری‌ها حاضر نیستند برای سرویس دستگاه ماشین لباسشویی خود هزینه‌ای را بپردازد. چرا که اغلب افراد نمی‌دانند که سرویس دستگاه چه تاثیری روی خراب نشدن دستگاه ماشین لباسشویی آنها دارد، اگر قصد دارید بدانید که سرویس کردن چگونه شما را از تعمیر ماشین لباسشویی ال جی بی نیاز خواهد کرد در ادامه با ما همراه باشید.

 • اولین مسئله این است استفاده درست از ماشین لباسشویی موجب می‌شود، که دیگر لازم نباشد شما برای تعمیر مداوم آن به نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی مراجعه کنید.
 • دومین موضوع این است که اگرچه ماشین لباسشویی ال جی خود به عنوان تمیزکننده لباس کار می‌کند، اما ممکن است خود این دستگاه هم دچار جرم گرفتگی و کثیفی شود، پس چنانچه دستگاه شما کثیف شد می‌توانید به راحتی در منزل آن را تمیز کنید. تا دیگر به علت کثیفی، ماشین لباسشویی با کاهش عملکرد مواجه نشود. و شما عزیزان نیازمند مراجعه به خدمات تعمیرکار ماشین لباسشویی ال جی نشوید.
 • نکته بعدی این است که ماشین لباسشویی دارای قطعات مختلف و متعددی است. که هر کدام از آن‌ها قطعات مختلف و متفاوتی را در خود جای داده اند، هرگز به این صورت نخواهد بود که این قطعات به یکباره خراب شوند، بلکه آهسته آهسته با کاهش عملکرد مواجه می‌شوند و بعد از گذشت مدتی خراب خواهند شد. این در درصورتی است که اگر از متخصص نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی برای سرویس کمک می‌گرفتید هرگز دستگاه شما خراب نمی‌شد؛ چرا که تکنسین ما در زمان سرویس عملکرد تمام قطعات دستگاه شما را مورد بررسی قرار می‌دهد.

هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی

هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در مراکز خدماتی مختلف دارای ابهامات زیادی است.

برای رفع ابهامات هزینه‌ها در آی پی امداد:

 • فاکتور رسمی هزینه‌ها را دریافت خواهید کرد.
 • تمام جزئیات مربوط به هزینه‌ها را در فاکتور مشاهده می‌نمایید.
 • هزینه‌های جابجایی و حمل و نقل دستگاه را نخواهید داشت.
 • هزینه دوباره کاری تعمیرات لباسشویی ال جی اشتباه به گردن شما نخواهد بود.

شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از مقدار دقیق هزینه‌ها، قبل از اعزام نیرو برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی به منوی سایت مراجعه نمایید.

قیمت خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در آی پی امداد

شاید نتوان هزینه دقیق برای خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ارائه داد اما چیزی که کاملا مشخص است این می باشد که طبیعتا ارائه هر کدام از خدمات تعمیر لباسشویی ال جی طیف قیمتی مشخصی دارد که در ادامه در قالب یک جدول آن را ارائه خواهیم داد:

خدمات تعمیرات لباسشویی ال جی هزینه تعمیر ماشین لباسشویی ال جی
تعویض کاسه نمد، بلبرینگ و سه نظام لباسشویی ال جی از 900/000 تا 1/500/000 تومان
تعویض میکروسوئیچ ماشین لباسشویی ال جی 400/000 الی 850/000 تومان
هزینه تعویض شیربرقی لباسشویی ال جی 290/000 الی 550/000 تومان
هزینه تعویض هیدروستات ماشین لباسشویی ال جی 350/000 الی 850/000 تومان
هزینه تعویض لاستیک دور درب لباسشویی ال جی 300/000 الی 1/200/000 تومان
هزینه تعویض تایمر ماشین لباسشویی ال جی 300/000 الی 800/000 تومان
هزینه تعویض پمپ تخلیه لباسشویی ال جی 300/000 الی 750/000 تومان
هزینه تعویض یا تعمیر موتور لباسشویی ال جی 1/000/000 الی 1/700/000 تومان
هزینه تعویض یا تعمیر دیگ آبکش لباسشویی ال جی 800/000 الی 1/300/000 تومان

نتیجه گیری استفاده از خدمات تعمیر لباسشویی ال جی در نمایندگی آی پی امداد

در این مقاله درباره هزینه های تعمیر لباسشویی ال جی، خدمات آی پی امداد و شایع ترین دلایل خرابی ماشین لباسشویی ال جی صحبت کردیم. در صورتی که این مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید، در اکثر موارد خودتان به درستی قادر به تشخیص و رفع عیب خواهید بود.

با این وجود در صورت نیاز می توانید:

برای انجام تعمیرات لباسشویی ال جی با ما در آی پی امداد تماس بگیرید.

با ثبت درخواست آنلاین در سایت، در اسرع وقت از طرف شرکت با شما تماس گرفته خواهد شد.

برای تماس با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی از شماره های درج شده در زیر صفحه استفاده کنید.

خلاصه ای از تعمیر لباسشویی ال جی

شماره تلفن نمایندگی ماشین لباسشویی ال جی در تهران چیست؟
 • 02158941
آیا نمایندگی لباسشویی ال جی از قطعات اصل استفاده میکند؟
 • آی پی امداد از قطعات با کیفیت برای تعمیر لباسشویی الجی استفاده میکند.
تعمیر لباسشویی ال جی چه مدت گارانتی دارد؟
 • 90 الی 365 روز
 • مدت زمان گارانتی متناسب با خدمات انجام شده و هزینه آن متغیر است.
آیا تعمیرات لباسشویی ال جی در همان روز انجام میشود؟
 • بله.
 • بعد از ثبت درخواست خدمات، تکنسین مربوطه در همان روز جهت خدمات در محل شما حاضر میشود.
نمایندگی لباسشویی ال جی در تهران بعد از اتمام خدمات فاکتور رسمی تحویل میدهد؟
 • بله.
قطعات ماشین لباسشویی ال جی در تهران موجود میباشد؟
 • بله.
تعمیرکار ماشین لباسشویی الجی با لباس فرم در محل حاضر میشود؟
 • تعمیرکار آی پی امداد، با کارت شناسایی در محل شما حاضر میشود.
عیب یابی ماشین لباسشویی های قدیمی یا جدید ال جی متفاوت است؟
 • عیب یابی لباسشویی ال جی در مدل های قدیمی و جدید با هم متفاوت است.
هر چند وقت یکبار به سرویس ماشین لباسشویی ال جی نیاز است؟
 • برای حفظ کیفیت دستگاه خود، هر یکسال به سرویس لباسشویی ال جی بپردازید.
مناطق تحت پوشش آی پی امداد

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در شمال تهران

شمیرانات، الهیه، نیاوران، فرمانیه، کامرانیه، بلوار کاوه، سعدآباد، جماران، جمشیدیه، زعفرانیه، فرشته، تجریش، اقدسیه، آجودانیه، پاسداران، دیباجی، شریعتی، دولت، ظفر، یخچال، جردن، اندرزگو، میرداماد، شریعتی، پل رومی، زرگنده، شهرک غرب، سعادت آباد، آتی ساز

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در مرکز تهران

انقلاب، میدان ولیعصر، فاطمی، یوسف آباد، مطهری، عباس آباد، میدان ونک، شیخ بهایی، شیراز، امیر آباد، کارگر شمالی، شهرک والفجر، شهر آرا، جلال آل احمد، شهرک آزمایش، گیشا

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در غرب تهران

صادقیه، ستارخان، توحید، مرزداران، بلوار فردوس، جنت آباد، شهرک راه آهن، دریاچه چیتگر، پونک، ستاری، شهران، شهرک اکباتان، تهرانسر، کن، شهر زیبا، سردار جنگل، آیت الله کاشانی، خلیج فارس

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در شرق تهران

تهرانپارس، نارمک، رسالت، سید خندان، پیروزی، افسریه، آهنگ، حکیمیه، ارتش، لویزان، شیان

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در جنوب تهران

منیریه، حافظ، شاهپور، نازی آباد، خانی آباد، جوادیه، راه آهن، انقلاب، آزادی، نواب، جمهوری، ولیعصر، قزوین، یافت آباد، شادآباد، امازاده حسن، مهرآباد، شهر ری، باقر شهر، ورامین، عبدل آباد

4.7/5 - (31 امتیاز)

در بحث و گفتگوی این مقاله شرکت کنید!

پس از تماس با شماره ۰۲۱۵۸۹۴۱ یا ارسال فرم درخواست تعمیرات در وبسایت آی پی امداد تعمیرکار ماشین لباسشویی الجی LG در کمتر از یک ساعت برای انجام فرآیند تعمیرات، خود را به محل سکونت شما خواهد رساند.

هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی الجی LG در سایت آی پی امداد کاملا شفاف سازی شده است، اما چیزی که خیال شما را آسوده می سازد این است که هزینه تعمیرات در تعمیرگاه مجاز آی پی امداد مطابق با تعرفه های اتحادیه و دیگر نهاد های ناظر می باشد که همین مسئله سبب کاهش ۷۵% هزینه ها می گردد.

تعمیرگاه مجاز آی پی امداد همواره در تلاش است تا بهترین خدمات را برای تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی الجی LG به مشتریان ارائه بدهد؛ به همین سبب تمامی تعمیراتی که توسط متخصصین آی پی امداد انجام می شود بسته به نوع تعمیر از ۳ تا ۱۲ ماه ضمانت بی قید و شرط خواهد شد.

کمبود قطعات لوازم خانگی خارجی در ایران موجب شده تا استفاده از قطعات قلابی در تعمیرات اقدامی رایج و نگران کننده باشد؛ تعمیرگاه مجاز آی پی امداد برای رفع این نگرانی و کسب رضایت بیشتر مشتریان خود در هنگام تعمیر ماشین لباسشویی الجی LG، فقط و فقط از قطعات فابریک استفاده می نماید.

156 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. شادمهر 04 فروردین 1402

  سلام وقت بخیر از زیر ماشین لباس شویی دقیقا راست جا پودری اب نشت میکنه میشه راهنمایی کنین که چیکار کنم؟ واینکه شما شهرستان نمایندگی دارین واسه تعمیرات؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 04 فروردین 1402

   سلام. جاپودری را بررسی کنید که ترک نداشته باشد. همچنین اتصالات زیر دستگاه و شلنگ ورودی آب لباسشویی را نیز چک کنید.

   پاسخ دادن
 2. سمانه میرزایی 22 آبان 1401

  سلام وقتتون بخیر علت سخت چرخیدن و نچرخیدن دیگچه ماشین لباسشویی ال جی فقط به سمت راست چیه ممنون‌میشم داهنمایی کنین

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 22 آبان 1401

   سلام، تایمر، بلبرینگ و موتور باید بررسی شود.

   پاسخ دادن
    طاها 17 دی 1401

    سلام دیگ لباسشویی نمچرخه ،با دست میچرخه ،لباسشوییم بدون تسمه هستش،لطفآ راهنمایی کنید.

    پاسخ دادن
     آی پی امداد 18 دی 1401

     سلام. مشکل از تاخو بوده و باید بررسی شود.

     پاسخ دادن
  آیدا 29 بهمن 1400

  سلام شما بدنه ظرفشویی ال جی رنگ میکنید؟

  پاسخ دادن
  کمال لاشاری 27 شهریور 1400

  بعد از شستن لباسها درب ماشین لباسشویی دیر باز میشود ،تق با سه دقیقه تا پنج دقیقه طول میکشه آیا راهی داره که زودتر باز بشه

  پاسخ دادن
  حشمت 27 مرداد 1400

  سلام، بنده تا به حال به نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی اعتقادی نداشتم، اما بعد از مواجه شدن با حرابی در لباسشویی خود و استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در آی پی امداد مشکل دستگاهم کامل رفع شد و بخاطر همین قدر دان شما هستم.

  پاسخ دادن
1 3 4 5