تعویض ترموستات یخچال

تعمیر ترموستات یخچال

No votes yet.
Please wait...

تعویض ترموستات یخچال

تعویض ترموستات یخچال ، کارایی ترموستات یخچال ، تنظیم درجه ترموستات یخچال ، تعمیر ترموستات یخچال ، پیچ ترموستات یخچال ، ترموستات سه فیش یخچال ، قیمت ترموستات یخچال و مدل های آن . در این مقاله ، هر آنچه که باید از ترموستات یخچال بدانید را آورده ایم ، در نظر داشته باشید شما عزیزان برای تعمیر یخچال در سراسر تهران یا تعویض ترموستات یخچال خود میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

تعمیر ترموستات یخچال
تعمیر ترموستات یخچال

توجه : به خواندن مقاله ترموستات با دقت ادامه دهید تا متوجه نحوه تنظیم درجه ترموستا در تابستان ، زمستان و ... شوید .

کارایی ترموستات یخچال

ترموستات یخچال یکی از مهمترین قطعات تعبیه شده در لوازم خانگی است ، کار ترموستات یخچال این است که دمای داخلی یخچال را براساس دمای تنظیم شده کنترل کند ، در فصل های مختلف درجه بندی دمای ترموستات نیز متغیر است که باعث کاهش مصرف انرژی و همچنین عمر طولانی تر یخچال می شود .

خرابی ترموستات یخچال

در صورتی که دما افزایش بیابد ترموستات پیامی به کمپرسور می دهد تا افزایش دما را کنترل کند و کمپرسور هوای سرد را داخل یخچال افزایش می دهد و پس از آن کمپرسور یخچال خاموش می شود ، اگر یخچال به صورت ناگهانی خاموش شود یا کارکرد کمپرسور دچار مشکل شده باشد و منظم کار نکند قطعه ترموستات معیوب شده است و برای تعمیر آن باید اقدام کرد .

برای بررسی خرابی ترموستات یخچال ،  کمپرسور را چک کنید اگر سرد باشد نمایانگر خرابی ترموستات است و هم چنین سیم برق پشت یخچال را از لحاظ اتصال صحیح بررسی کنید .

چنانچه ترموستات یخچال ارج شما عزیزان خراب شده است و نیاز به تعمیر یخچال ارج دارید میتوانید از خدمات نمایندگی تعمیرات ارج بهره مند شوید .

تنظیم درجه ترموستات یخچال یخچال

تنظیم کردن ترموستات یخچال با توجه به مدل یخچال و هم چنین فصل های مختلف متفاوت خواهد بود ، دمای معمول باید بین 2 تا 5 درجه سانتی گراد باشد ، این دما برای مواد درون یخچال مناسب است ؛ این دما در فصل زمستان باید 1 تا 2 درجه سانتی گراد باشد و در تابستان بین 2 تا 4 درجه سانتی گراد برای یخچال و مواد داخل آن مناسب خواهد بود . در یخچال ها طبقات مختلفی تعبیه شده است که دما در طبقه ای با طبقه دیگر متفاوت است ، به همین دلیل قرار دادن هر مواد غذایی در طبقه مناسب آن بسیار حائز اهمیت است ، مواد پروتئینی مانند قارچ و گوشت ها باید در طبقه سردتر قرار بگیرد تا فاسد نشوند و سبزیجات در دمای متعادل تری تا یخ نزنند ، نوشیدنی ها را معمولا در درب یخچال قرار می دهند که از گرم ترین طبقات یخچال محسوب می شود . همچنین این نکته را فراموش نکنید یخچال باید در جای درستی قرار بگیرد دور از تابش مستقیم خورشید و هم چنین دور از وسایل گرمازا مثل اجاق گاز .

تعویض ترموستات یخچال

اینکه ترموستات یخچال دوو ، ایندزیت و یا کنوود شما خراب است یا نه ؟ بستگی به تشخیص و عیب یابی تعمیرکار دارد ، چنانچه نیاز به تعمیر یخچال دوو ، تعمیر یخچال ایندزیت  یا تعمیر یخچال کنوود پیدا میکنید باید از خدمات نمایندگی مربوطه استفاده نمایید تا با اطمینان و خیال راحت از عیب یابی درست به رفع عیب بپردازید .

چرا ترموستات یخچال باید تعویض گردد ؟

تعویض ترموستات یخچال  به علت تشکیل یخ و برفک ، یکسره کار کردن کمپرسور ، عدم خنک کاری کامل ، کالیبره نبودن انجام می گیرد .

اگر مشکل کنترل دما در یخچال به وجود بیاید نیاز به تعمیر ترموستات یخچال دارید .

وسایل مورد نیاز برای تعمیر ترموستات جدید پیچ گوشتی و انبردست است .

آموزش تعویض ترموستات یخچال

 • در ابتدا حتما دو شاخه را از پریز بکشید تا خطری در هنگام تعمیر ترموستات شما را تهدید نکند.
 • پس از آن با پیچ گوشتی به آرامی درجه دما را در بیاورید .
 • شفت ترموستات که با مهره ای متصل است را با انبردست شل کنید .
 • در قدم بعد پیچ متصل کننده  ترموستات به یخچال را با پیچ گوشتی چهارسو باز کنید .
 • پیچ ترموستات ممکن است در پشت درپوش تعبیه شده باشد ، پس از باز کردن پیچ می توانید به ارامی ترموستات را از یخچال جدا کنید .
 • ترموستات را از پوشش روی آن جدا کنید تا به اتصالات ترموستات دسترسی پیدا کنید قبل از هر اقدامی در این قسمت از اتصالات عکس بگیرید تا در زمان اتصال ترموستات جدید دچار مشکل نشوید .
 • پس از عکس گرفتن اتصالات را از ترموستات جدا کنید ؛ روکش مویی که در دیوار داخلی یخچال تعبیه شده است را خارج کنید ، روکش لوله مویی را باید در اورید و به لوله مویی جدید بکشید پس از انجام این کار لوله مویی را در جای خود قرار دهید و اتصالات را مانند عکسی که گرفته اید متصل کنید .
 • ترموستات را در جایش قرار دهید و مهره شفت را با انبردست محکم کنید .
 • سیم ها را منظم قرار دهید ( نصب نادرست سیم ها به قطعات یخچال آسیب می رساند پس دقت کنید ) و پوشش ترموستات را قرار دهید و ترموستات را در دیوار یخچال قرار دهید .
 • پیچ باکس ترموستات را که در ابتدا باز کردید را ببندید و پوشش آن را روی آن قرار دهید .
 • پس از انجام این مراحل کار تعویض ترموستات تمام است می توانید دوشاخه را به پریز متصل کنید و کارکرد ترموستات را بررسی کنید .

 

تعمیر ترموستات یخچال

ممکن است بر اثر کارکرد طولانی یخچال پلاتین های کلید ترموستات بهم اتصال کنند و یا فرسوده شده باشند ، برای بررسی دقیق تر در حال کارکرد یخچال ترموستات را به طرف صفر بچرخانید اگر با خاموش شدن یخچال همراه شد ترموستات مشکلی ندارد اما اگر ترموستات تغییر حالت نداد پس پلاتین ها به هم متصل شده اند ، ترموستات را از یخچال جدا می کنیم . پلاتین های کلید ها را که بهم متصل شده اند را جدا کرده کلید را با اهم متر چک می کنیم در صورت سالم بودن ، ترموستات را به آرامی در جای اولیه اش قرار می دهیم ، در یخچال هایی که دسترسی به کلید ترموستات مشکل است باید ترموستات را تعویض کنید .

 

پیچ ترموستات یخچال

قطعات تشکیل دهنده ترموستات عبارت اند از :

بدنه فلزی ، کنتاکت های اتصال ، فانوسک محتوای گاز ، لوله مویی ، لوله بلو ، فنر و اهرم ها ، پیچ تنظیم .

لوله بلوی ترموستات را  به سقف اپراتور متصل می کند هنگامی که ترموستات وصل باشد کمپرسور فعال می شود در صورتی که کپرسور سرد شود گاز درون لوله بلو و لوله مویی و فانوسک کم می شود با کم شدن اهرم کلید ترموستات به پایین می آید و موتور قطع می شود هنگامی که موتور خاموش شود دمای درون یخچال بالا می رود و به دلیل گرم شدن محیط گاز در فانوسک زیاد می شود و فانوسک حجمش بزرگ می شود با این تغییر ترموستات فعال می شود و کمپرسور را نیز فعال می کند .

میزان دمای اوپراتور و یخچال و زمان کارکرد کمپرسور با پیچ ترموستات قابل تنظیم و کنترل است ، این پیچ اهرمی برای کنترل حجم فانوسک می باشد .

ترموستات 3 فیش یخچال

کاربرد ترموستات سه فیش در یخچال های نوفراست است ( در یخچال های نوفراست هوای سرد به وسیله فن در داخل یخچال پخش می شود ، و یک المنت گرم کننده نیز برای از بین بردن اتوماتیک یخ ها در این نوع یخچال ها تعبیه شده است .

قیمت ترموستات یخچال

قیمت ترموستات یخچال یا همان هزینه آن بر حسب مدلهای مختلف متفاوت میباشد ، در آی.پی امداد سعی نموده ایم هزینه تعویض ترموستات یخچال را به صورت کامل شرح دهیم شما عزیزان میتوانید هر کجای ایران که هستید برای خرید ترموستات یخچال با ما تماس حاصل نمایید .

شما عزیزان برای تعویض ترموستات یخچال برندهای مختلف ، به مانند آاگ ، بوش ، ال جی و سامسونگ از خدمات نمایندگی آنها بهره مند شوید ، برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک آنها کلیک نمایید . تعمیر یخچال آاگ ، تعمیر یخچال بوش ، تعمیر یخچال الجی ، تعمیر یخچال سامسونگ .

انواع ترموستات یخچال

انواع ترموستات فریزری رانکو مدل

ترموستات رانکو یخچال فریزری

ترموستات دانفوس فریزری ایستاده

ترموستات دانفوس یخچال فریزری

ترموستات دانفوس آبسرد کنی

ترموستات دانفوس فریزری چراغدار ایستاده

ترموستات دانفوس و رانکو یخچالی

K50-P1110 : یخچال ساده

K50-P1174 : یخچال

K60-P1117 : فریزر

K60-P1013 : یخچال

K54-P1102 : فریزر با شیگنال استاندارد

K54-P3100: فریزر با سیگنال معکوس

K59-L1102: یخچال فریزر

 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code