021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

بهترین محل برای نصب کولرگازی

بهترین محل برای نصب کولرگازی
بهترین محل برای نصب کولرگازی
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

شاید یکی از سوالاتی که به عنوان مصرف کننده کولرگازی از خود پرسیده باشید، بهترین محل برای نصب کولرگازی کجا است، باشد. شما باید در زمان نصب کولرگازی مواردی را در نظر داشته باشید که یک به یک آن ها را برای شما شرح خواهیم داد. آی پی امداد در صدد است تا به شما کمک کند بتوانید به راحتی محلی مناسب را برای کولرگازی خود انتخاب کنید. برای نصب کولرگازی در بهترین محل، حتما موارد گفته شده در ادامه را در نظر بگیرید.

بهترین محل برای نصب کولرگازی

انتخاب بهترین محل برای نصب کولرگازی، معمولا به نظر مصرف کار دشواری است. چرا که زمانی اقدام به نصب کولرگازی می کنند که لوله کشی ساختمان به اتمام رسیده است و برای لوله کشی کولرگازی، اقدامی صورت نگرفته است.

در این مطلب راهکار هایی ارائه می شود که بتوانید به راحتی کولرگازی خود را در محلی مناسب نصب نمایید. لازم به ذکر است که کولرگازی دارای دو یونیت داخلی و خارجی است که هر کدام باید در محلی مناسب نصب شوند. در این صورت بیش ترین و بهترین بازدهی را برای شما خواهند داشت.

لوله کشی استاندارد کولرگازی جهت نصب یونیت داخلی

لوله کشی استاندارد کولرگازی جهت نصب یونیت داخلی، باید به اندازه استاندارد انجام شود. چرا که به طور معمول فاصله ای استاندارد برای لوله کشی از یونیت داخلی به یونیت خارجی مشخص شده است و شما باید آن را در نظر بگیرید. به طور معمول امکان دارد در برند های مختلف متغیر باشد و برای هر برند متفاوت باشد. به همین خاطر باید حتما این حد فاصل را در زمان لوله کشی کولرگازی رعایت کنید.

توجه داشته باشید که شما می توانید دیوار را سوراخ کنید و سیستم لوله کشی کولرگازی را عبور دهید. همین طور می توانید به صورت رو کار، سیستم لوله کشی را انجام داده و با بست، آن را به دیوار متصل نمایید.

محل نصب یونیت داخلی کولرگازی

به طور کلی یونیت داخلی وظیفه پرتاب باد به محیط را دارد. بهتر است محل نصب یونیت داخلی کولرگازی در خانه و محیط، محلی باشد که بیش ترین مساحت را خنک و یا گرم کند.

 • قدرت پرتاب باد، در هر کولرگازی، متفاوت است. باید در نظر بگیرید که قدرت پرتاب باد در کولرگازی شما به مقدار است. به همین خاطر می توانید بررسی کنید که می تواند تا چه مساحتی را پوشش دهد. در صورتی که مساحت محیط بیش تر از قدرت پرتاب باد کولرگازی است، به شما توصیه می کنیم که از دو کولرگازی استفاده نمایید.
 • نکته دیگری که باید برای محل نصب یونیت داخلی در نظر بگیرید، قرار دادن آن زیر سقف است. چرا که به طور معمول هوای گرم در زیر سقف جمع می شود و اگر شما یونیت داخلی را در نزدیکی سقف نصب کنید، امکان دارد که یونیت داخلی نتواند به اندازه کافی در مطبوع سازی هوای محیط شما نقش داشته باشد.
 • به توصیه تکنسین های آی پی امداد، می توانید یونیت داخلی را با فاصله 40 تا 50 سانتی متری از سقف نصب نمایید. در این صورت جریان هوای خنک، تاثیر بیش تری بر محیط شما می گذارد.

نکاتی مهم در زمان نصب یونیت داخلی کولرگازی در منزل

در ادامه نکاتی حائز اهمیت و مهم را برای شما آورده ایم تا بتوانید محلی مناسب را برای نصب یونیت داخلی انتخاب نمایید:

 • از قرار دادن و نصب یونیت داخلی در مجاورت سیستم های گرمایشی مانند بخاری، شوفاژ و… خودداری کنید.
 • اگر تصمیم به نصب یونیت داخلی در آشپزخانه دارید، آن را بالا اجاق گاز و یا قسمت های مرطوب و رطوبت ساز آشپزخانه نصب نکنید.
 • در زمان انتخاب محل نصب برای یونیت داخلی، به سرویس سالیانه و عیب یابی و تعمیر آن توجه کنید.
 • پیش از آن که یونیت داخلی را نصب کنید، از محکم بودن صفحه نگهدارنده یونیت داخلی اطمینان خاطر کسب کنید.
 • هر چند که باید محل نصب یونیت داخلی پایین باشد، اما از نصب آن در مسیر رفت و آمد خودداری کنید.

 بهترین محل برای نصب کولرگازی در پاساژ ها و مکان های تجاری

پیش تر مشخص کردیم که باید محل مناسب نصب کولرگازی، 40 تا 50 سانتی متر پایین تر از سقف باشد. در صورتی که این مسئله در فروشگاه ها و پاساژ های تجاری، کاملا متفاوت است.

 • به طور معمول این جور اماکن به دلیل سقف های بلندی که دارند، جریان هوا بیش تر و بهتر در آن ها اتفاق می افتد. هم چنین هوای گرم به سمت سقف می رود و فشردگی هوای گرم در ارتفاع کم تر، نامحسوس می شود.
 • شما می توانید کولرگازی را در ارتفاع بلند تری نصب کنید. اما باید در زمان نصب به قدرت پرتاب باد کولرگازی خود توجه کنید. به گفته تکنسین های آی پی امداد، بهترین ارتفاع برای نصب کولرگازی در فروشگاه ها و پاساژ های تجاری، حد فاصل دو متر از سطح زمین می باشد.

محل مناسب برای نصب کندانسور کولرگازی

کندانسور ها به طور کلی وظیفه تامین هوا و ساخت هوای خنک برای کولرگازی ها را بر عهده دارند. شما باید برای نصب کندانسور، محلی را انتخاب کنید که کم تر و حدالمقدور در سایه باشد. در واقع نباید زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرد تا بازدهی مناسبی را داشته باشد. چرا که نور خورشید تولید هوای خنک را دچار اختلال می کند و فرسایش آن را افزایش می دهد.

بهتر است برای راندمان بیش تر و بهتر دستگاه کولرگازی، آن را در سایه نصب نمایید.

محل مناسب برای نصب کمپرسور کولرگازی

محل مناسب برای نصب کمپرسور کولرگازی باید در جایی انتخاب شود که فضای آزاد از هر طرف را دارا باشد. در صورتی که کمپرسور به دیوار چسبیده باشد و یا در مجاورت جسم و اشیا قرار بگیرد، نمی تواند تبادل درست گرما با محیط را داشته باشد. به همین خاطر بازدهی سیستم کولرگازی، کم خواهد شد.

 • هم چنین در نظر داشته باشید که عدم تبادل هوا در کمپرسور می تواند منجر به مصرف بیش از اندازه انرژی برق و همین طور کاهش طول عمر کمپرسور کولرگازی شود.
 • توجه داشته باشید که نباید جسمی سنگین و یا دستمال و پارچه بر روی کمپرسور قرار دهید. چرا که می تواند باعث آسیب رسیدن به کمپرسور شده و شما متحمل هزینه های عیب یابی و تعمیر آن شوید.

اهمیت محل نصب یونیت خارجی کولرگازی در خارجی خانه

یونیت خارجی به دلیل داشتن کمپرسور و کندانسور در خود، صدا و گرمای زیادی را از خود تولید می کند. بهتر است محل قرار گیری آن در بیرون از محیط خانه انتخاب شود تا هوا گیری مناسب را انجام دهد. همین طور آلودگی صوتی کم تری را تولید نماید.

 • توجه داشته باشید که محل قرار گیری یونیت خارجی باید کاملا مسطح و تراز باشد. هم چنین باید در زمان نصب یونیت خارجی به رفت و برگست لوله های آب، برق و یا گاز توجه شود.
 • از دیگر نکاتی که باید در زمان انتخاب محل نصب یونیت داخلی به آن توجه کنید، عدم تابش نور خورشید و به دور بدون آن از نم و رطوبت است.
 • محل نصب یونیت خارجی باید به دور از فن های اگزاست، محیط های آلوده، دودکش ها، هود آشپزخانه و … باشد. چرا که باعث هدایت بوی نامطبوع و مقداری آلاینده به داخل محیط خواهد شد.
 • اگر مجبور هستید که یونیت خارجی را بر روی لبه پنجره و یا اسکلت فلزی قرار دهید، بهتر است از لرزه گیر ویا منجیت استفاده نمایید.

نتیجه گیری از بهترین محل برای نصب کولرگازی در منزل

اگر تا به این جای مطلب همراه ما بودید، بررسی بهترین محل برای نصب کولرگازی را انجام داده و متوجه شدید که باید یونیت داخلی و یونیت خارجی هر کدام در کدام محل قرار بگیرند.

در ادامه نگاهی مختصر به تمام نکاتی میاندازیم که در هنگام نصب کولرگازی باید به آن توجه کنید.

 • انجام لوله کشی به صورت استاندارد
 • انتخاب بهترین محل برای نصب کولرگازی در خانه؛ توجه داشته باشید که یونیت داخلی کولرگازی جایی باید نصب شود که باید آن در همه جای محیط قرار بگیرد.
 • توجه داشته باشید که یونیت خارجی یا کندانسور کولرگازی باید خارج از منزل و در سایه و به دور از نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد.
 • توجه داشته باشید که نصب و راه اندازی کولرگازی، به طور کلی باید با رعایت استاندارد هایی انجام شود. در غیر این صورت امکان دارد بازدهی و کارایی مناسب را برای شما نداشته باشد و همین طور کمپرسور دچار خرابی شود.

ما به شما توصیه می کنیم که برای نصب یونیت داخلی و یونیت خارجی با تکنسین های آی پی امداد در تماس باشید تا از خدمات تعمیر کولرگازی در محل این متخصصین بهره مند شوید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست