تعمیر مایکروفر ، مایکروویو و سولاردام در تهران

تعمیر ماکروفر در محل یا همان نمایندگی تعمیرگاه مجاز مرکزی مایکروویو ، سولاردام و مایکروفر در تهران اینجا است تا با استفاده از قطعات فابریک و ضمانتنامه رسمی توسط تعمیرکار دوره و آموزش دیده به عیب یابی ، رفع عیب و خدمات بپردازد . با صبر و حوصله به خواندن ادامه دهید تا با آموزش تعمیرات ماکروفر ، عیب یابی ، نمایندگی تعمیرات برندهای مختلف و سوالاتی که برای مشتریان در ارارتباط با تعمیر ماکروفر پیش میاید آشنا شوید .

تعمیر ماکروفر در محل

تعمیر ماکروفر در محل ، تعمیر مایکروفر ، مایکروویو ، سولاردام ، عیب یابی و راهنمای فارسی و آموزش تعمیرات : تمام اینها دلیل حضور شما در صفحه تعمیر ماکروفر آی.پی امداد میباشد ، مجموعه آی پی امداد با بیش از نیم قرن تجربه و دارای تکنسینهای مجرب ، متعهد ، کارآمد و آموزش دیده مفتخر است انواع ماکروفر ، مایکروفر ، مایکروویو ، سولاردام : خانگی ، صنعتی و ... را در محل با ضمانت نامه 3 الی 12 ماهه رسمی در تهران ( محل ، منزل یا محل کار شما ) تعمیر نماید . ( تلفن نمایندگی های تعمیرات ماکروفر در سراسر تهران را در زیر مشاهده نمایید )

تعمیر مایکروفر ، تعمیر مایکروویو ، تعمیر سولاردام

مراحل از تماس تا رفع عیب مایکروفر  ( عیب یابی مایکروفر )

1 : ابتدا با نزدیکترین شعبه  تعمیرگاه و نمایندگی مجاز مایکروفر در تهران  تماس حاصل فرمایید .

2 : در صورت تماس با اپراتور ؛ مشاوره رایگان انجام میگردد تا بدون نیاز به تعمیرکار ماکروفر رفع عیب شود .

3 : در صورتیکه با مشاوره تلفنی رفع عیب صورت نگرفت ، ظرف مدت کمتر از یک ساعت تکنسین متخصص ( تعمیرکار مایکروفر  ) به محل شما اعزام میگردد .

4 : در اکثر موارد تعمیرات مایکروفر  شما در همان محل انجام میگردد ، در غیر این صورت چنانچه نیاز به تعمیر برد الکترونیکی یا تعویض قطعات خاص و یا تست اشعه باشد به کارگاه مجهز آی پی حمل شده و سپس بعد از تعمیر ماکروفر شما ( تنها یک روز بعد ) به شما تحویل داده میشود .

5 : تمامی خدمات مجموعه آی پی در رابطه با تعمیر ماکروفر دارای ضمانتنامه 3 الی 12 ماهه رسمی میباشد .

توجه توجه : چنانچه خودتان قصد تحویل مایکروفر به کارگاه بابت تعمیرات را داشتید میتوانید همه روزه از 8 صبح الی 9 شب به آدر س یوسف آباد خیابان چهلستون بین چهارم و ششم پلاک 44 مراجعه نمایید  .

عیب یابی مایکروویو

سوالات متداولی که برای مشتریان محترم مجموعه آی پی در رابطه با تعمیرات مایکروفر به وجود آمده به شرح زیر میباشد ...

1 : مایکروفر غذا را گرم نمیکند. 2 : چرا مایکروفر جرقه میزند. 3 : سینی داخل مایکروفر نمیچرخد. 4 : مایکروفر روشن نمیشود. 5 : دکمه های دیجیتالی صفحه نمایش مایکروفر کار نمیکند . 6 : گریل مایکروفر کار نمیکند. 7 : غذا در مایکروفر مانده و در مایکروفر باز نمیشود .

جهت   عیب یابی ماکروفر   و سوالات درباره تعمیرات ماکروفر کلیک نمایید .

مجموعه آی.پی امداد برای رفاه حال شما عزیزان آموزش تعمیر مایکروویو را تحت پوشش قرار داده است ، و به تمام سوالات شما در خصوص عیب یابی مایکروویو پاسخگو خواهد بود .

ما سعی نمودیم در آموزش تعمیرات مایکروویو موارد زیر را تحت پوشش قرار دهیم و به دلیل خرابی آنها بپردازیم .

 • چرا صفحه لمسی مایکروویو کار نمی کند ؟
 • چرا مایکروویو صدا میدهد ؟
 • چرا مایکروویو خاموش نمی شود ؟
 • چرا مایکروویو غذا را گرم نمی کند ؟
 • چرا مایکروویو روشن نمی شود ؟
 • چرا صفحه چرخان مایکروویو نمی چرخد ؟
 • چرا در مایکروویو به درستی بسته نمی شود ؟
 • در مایکروویو قفل شده و باز نمی شود !
 • فن اگزوز کار در مایکروویو کار نمی کند !
 • مشکلات متفرقه و بدون علامت مایکروویو چیست و راه حل برطرف کردن آن به چه صورت است ؟

جرقه در داخل مایکروویو شایع است و البته نشان دهنده این نیست که مایکروویو شما بد است . هنگامی که یک مایکروویو جرقه می زند بسیاری از مردم وحشت می کنند. نیازاست  شما بلافاصله مایکروویو خود را خاموش کنید و بازرسی لازم را انجام دهید. اگر هنگامی که مایکروویو شما در حال کار است، جرقه را متوجه می شوید، ابتدا باید حفره داخلی مایکروویو خود را بررسی کنید.

هشدار

تعمیر مایکروویو می تواند خطرناک باشد! قبل از تلاش برای تعمیر آن باید مایکروویو را از برق جدا کنید، زیرا در برخی از قطعات داخلی از ولتاژ بسیار بالا استفاده می شود. پس از اینکه مایکروویو خاموش شد، باید قبل از سرویس دهی خازن را تخلیه کنید، زیرا ولتاژ بالا که مایکروویو در آن فعال است ، در خازن ذخیره می شود. برای خالی کردن خازن دستی، یک پیچ گوشتی دسته ای محکم بین دیود اتصال خازن و زمین قرار دهید. همیشه آن را به صورت دستی تخلیه کنید!

دلایل برای جرقه و انجماد داخل مایکروویو عبارتند از:

وجود فلز در داخل مایکروویو

قطعه فلزی کوچک برای ایجاد جرقه در مایکروویو شما کافی است. برای مثال شما می توانید  مایکروویو را با پشم فولادی تمیز کنید. همچنین بعضی وقت ها غذایی را که حرارت می دهید همراه با فویل آن را پوشش می دهید که باعث جلب آتش می شود .

اگر گرمای مایکروویو ظرف شما امن نیست ، شانس مناسبی برای جرقه وجود دارد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که هیچ ضایعات فلزی وجود ندارد و ظرف مایکروویو شما ایمن است قبل از اینکه شما شروع به پخت غذا در مایکروویو خود کنید.

پوشش هدایت موج  آسیب دیده

یک پوشش تحت عنوان پوشش هدایت موج بر روی مگنترون وجود دارد که امواج گرما را به قسمت مرکزی که مواد غذایی نگهداری می شود هدایت می کند. پوشش هدایت موج همچنین موجب جلوگیری از ورود  ذره غذا یا اشکال آن به مگنترون می شود.

بسیار رایج است که در طی پخت و پز، برخی از ذرات غذا و روغن از غذا فرار می کنند و به راهنمای موج می چسبند.
گرما مگنترون است که آغشته به این ذرات مواد غذایی  شده که به عنوان یک جرقه برای ما ظاهر می شود. این جرقه به راهنمای موج می رود. توصیه می کنیم حفره داخلی مایکروویو را به طور کامل تمیز کنید.

یک پوشش براق آسیب دیده یا کوتاه مدت می تواند باعث ایجاد جرقه های مکرر شود. بنابراین راه حل این است که پوشه راهنما سوخته را با یک جدید حذف کنید.

سو ختن دیود

دیودهای ولتاژ بالا می توانند کوتاه و یا سوخته شوند و باعث ایجاد جرقه در مایکروویو شوند. این دیود در کنار خازن و مغناطیس کار می کند تا گرمای لازم برای کار مایکروویو را فراهم کند. قبل از تلاش برای دسترسی به دیود، از مایکروویو خود جدا شوید، قفسه را خارج کرده و خازن ولتاژ بالا را تخلیه کنید تا از شوک الکتریکی جلوگیری شود.

پخت بیش از حد غذا

آشپزی مایکروویو بسیار سریعتر از اجاق می باشد، بدین معنا که هنگام استفاده از آن برای گرم کردن غذا، باید مراقب باشید. اولین قدم برای جلوگیری از گرمای بیش از حد، شناخت توان و قدرت مایکروویو شما است.

کتابچه راهنما  اطلاعات مناسبی را به شما ارائه می دهد و اگر کتابچه راهنما ندارید، باید در داخل آن یک برچسب وجود داشته باشد که نشان دهنده توان و جزئیات برق دستگاه است.

هنگامی که دستگاه شما جرقه می زند  یا دود می کند، به ویژه اگر از ونتیلاتور می آید، ممکن است با یک مشکل جدی برق مواجه شوید. اگر این مورد است، بلافاصله دستگاه خود را خاموش کنید و آن را از برق جدا کنید تا بتوانید آن را با یک شرکت تعمیر مایکروویو لوازم خانگی بررسی کنید.

ظروف ناسازگار مایکروویو

احتمال دارد که شما از ظروف استفاده کنید که با مایکروویو شما سازگار نیست.

بنابراین دفعه بعد اگر شما در مایکروویو جرقه می بینید ترس نداشته باشید. بلافاصله مایکروویو را خاموش کنید و قبل از تماس با تکنسین، بازرسی لازم را انجام دهید.

در این بخش برای شما در مورد دلایل روشن نشدن مایکروویو صحبت می کنیم امیدواریم که مورد رضایت شما واقع بشود.

نمایندگی تعمیرات مایکروویو در تهران : سوئیچ درب

اگر اجاق مایکروویو شما روشن نشود ، ممکن است سوئیچ درب دچار مشکل باشد. اغلب به عنوان کلید سوئیچ اولیه یا ثانویه نامیده می شود،وقتی که درب در یک موقعیت بسته قرار دارد، قدرت اجرایی مختلف را در مایکروویو فراهم می کند،هنگامی که درب باز است، قدرت را قطع می کند. گاهی اوقات ممکن است هنگامی که سوئیچ درب نتواند کار کند، صفحه نمایش و کنترلها ممکن است به نظر عادی برسند، اما اجاق کار نمی کند. سوئیچ های متصل در داخل کابین قرار گرفته و توسط قلاب ها یا چفت های درب فعال می شوند. واحد را جدا کنید و کابینت را خارج کنید. سوئیچ ها متصل به سیمهای ترمینال هایی هستند که مشترک (C) و به طور معمول باز (NO) هستند.

شما می توانید سوئیچ ها را برای آگاهی از تداوم کار با استفاده از مولتی متر بررسی کنید. اگر تداومی وجود نداشته باشد، سوئیچ باید تعویض شود. شما همچنین باید مطمئن شوید که قلاب های درب به طور صحیح سوئیچ محرک را درگیر می کنندهنگامی که درب بسته شده و در صورت لزوم آن را تنظیم یا جایگزین کنید.

نمایندگی تعمیرات مایکروویو در غرب تهران : فیوز سرامیکی

اگر مایکروویو شما روشن نمی شود و صفحه نمایش خالی است، ممکن است مشکل فیوز سرامیکی باشد. فیوز سرامیکی برای محافظت از اجزای اجاق مایکروویو استفاده می شود. اگر نوسانات شدید قدرت داشته باشید یا اگر خطایی جدی در یکی از اجزای داخلی وجود داشته باشد. فیوز سرامیکی در داخل کابینت در نزدیکی نقطه ورود سیم برق واقع شده است. به یاد داشته باشید قبل از انجام هر گونه تعمیر، کابل را جدا کنید. شما می توانید فیوز را برای یکپارچگی با مولتی متر بررسی کنید. اگر فیوز بدون هیچ علت ظاهری ناکارآمد شد، قبل از تغییر فیوز، اجزای اصلی مانند مگنترون، دیود ولتاژ بالا، خازن و ترانسفورماتور و پایانه های اتصال سیم را بررسی کنید. اگر فیوز هنگام باز کردن یا بسته شدن درب ناکارآمد شد، سوئیچ درب کوتاه ، سوئیچ مانیتور یا تنظیم نامناسب چفت شدن درب را بررسی کنید. هنگام جایگزینی فیوز، فقط از شماره پیشنهاد شده سازنده استفاده کنید.

نمایندگی تعمیرات مایکروویو در شرق تهران : فیوز حرارتی

اگر اجاق مایکروویو شما روشن نمی شود، ممکن است با فیوز حرارتی مشکل داشته باشد. اجاق های مایکروویو از یک یا چند قطع کننده حرارتی استفاده می کنند، برای محافظت اجاق گاز از گرمای بیش از حد به عنوان فیوز های حرارتی نامیده می شوند. آنها درون قفسه قرار می گیرند، اغلب در نزدیکی حفره های کوره یا مگنترون قرار دارند.

اگر فیوز حرارتی کار نکند،قدرت کنترل ها یا خروجی های کنترل متوقف می شود. واحد را جدا کنید و قفسه را خارج کنید. فیوز حرارتی را انتخاب کنید یا قطع کنید و سیم را از پایانه ها بردارید.با مولتی متر آن را چک کنید اگر تداوم نشان داده نمی شود قسمت را عوض کنید. اطمینان حاصل کنید که فن خنک کننده کار می کند و جریان هوا محدود نمی شود.

نمایندگی تعمیرات مایکروویو در محل : چفت در

اگر اجاق مایکروویو شما روشن نمی شود، ممکن است مشکلی در قفل درب داشته باشید. قفل درب معمولا شامل دو قلاب است که از درب خارج می شود   و متناسب با نگهدارنده سوئیچ درب که به قاب مایکروویو نصب شده است. قلاب ها با سوئیچ های درب تماس می گیرند تا قدرت را به کنترل ها بفرستندو همچنین، بر روی نگهدارنده قفل برای بسته نگه داشتن درب. چفت معمولا از پلاستیک ساخته شده است. و معمولا حالت فنری وصل شده است برای فراهم کردن تنش رو به پایین برای نگه داشتن قلاب درگیر. اگر هر یک از قلاب ها شکسته شود یا تنش ارتجاعی را نداشته باشد، سوئیچ ها ممکن است درگیر نباشند. در صورتی که چنین اتفاقی بیفتد، اجاق گاز روشن نمی شود و ممکن است شما مجبور به تعویض باشید. واحد را جدا کنید و پانل درب داخلی را برای دسترسی به لبه درب بردارید. پانل داخلی به طور معمول توسط پلاستیک متصل شده و باید برای برداشتن آن احتیاط شود.

مایکروویو گرم نیست علل و راه حل ها

مایکروویو یکی از رایج ترین وسایل الکترونیکی امروز است. مایکروویو ها آسان برای استفاده هستند، فضای کمتر و چندین هدف را برآورده می کنند. با این حال با توجه به استفاده مداوم آنها ممکن است گهگاه خطای مشخصی را از خود نشان دهند. به عنوان مثال، ممکن است گرما را متوقف کند و دلایل یا دلایل زیادی برای این امر وجود داشته باشد اگر مایکروویو شما گرم نباشد، می توانید از موارد و راه حل های احتمالی زیر استفاده کنید.

تعمیرات مایکروویو در شرق تهران : مشکل دیود ولتاژ بالا

شایع ترین دلیل برای گرم کردن مایکروویو می تواند مشکل با دیود ولتاژ بالا باشد. دیود ولتاژ بالا به قدرت مگنترون کمک می کند و در قفسه قرار دارد. برای بررسی این مسئله و حل آن، شما باید مایکروویو را جدا کنید و سپس خازن ولتاژ بالا را تخلیه کنید.برای آزمایش دیود از مولتی متر استفاده کنید. باید مقاومت کم در یک جهت و بالا در دیگری وجود داشته باشد. اگر نه، دیود ممکن است نیاز به جایگزینی داشته باشد. با این حال اگر دیود خوب باشد، مسئله ممکن است به مدار ولتاژ بالا مرتبط باشد.

تعمیرات مایکروویو در تهران : مشکل با سوئیچ درب

یکی دیگر از علل احتمالی که مایکروویو گرما نیست، مشکل با سوئیچ درب است. برای این کار ابتدا مایکروویو را جدا کنید و سپس با مولتی متر آن را آزمایش کنید. دکمه ی عملگر را خاموش کرده و سوئیچ ها را بررسی کنید. اگر در این مرحله تداوم مشخص نشود، ممکن است لازم باشد سوئیچ را جایگزین کنید. همچنین هنگام این آزمایش ، شما باید اطمینان داشته باشید قلابهای درب به درستی کار کنند.

تعمیرات مایکروویو : مشکل با مگنترون

اگر مایکروویو شما گرم نباشد، مشکل نیز ممکن است با مگنترون باشد. مگنتررون بخش مهمی از مایکروویو است و مسئول ارائه گرمائی است که غذا را تهیه می کند.

در صورتیکه مگنترون شکسته شود، ممکن است منجر به انفجار فیوز شود که می تواند در سایر موارد منجر به نقص شود. برای بررسی مگنترون، مایکروویو را از برق جدا کنید و سپس قفسه را بردارید. بعد از این خازن ولتاژ بالا را تخلیه و آزمایش کنید. هنگام آزمایش مگنترون، سیم های متصل شده را جدا کنید و مولتی متر را به پایانه های مگنترون وصل کنید. تداوم شما باید حدود 2-3 اهم مقاومت باشد بین پایانه ها و همچنین مورد زمینی بیرونی، اگر این طبیعی است، مشکل می تواند چیز دیگری باشد.

اکنون که علل احتمالی مایکروویو بدون گرمایش را میدانید، باید با یک تکنسین تماس بگیرید تا مشکل حل شود یا قطعات جایگزین شود.

هزینه تعمیر ماکروفر

مجموعه آی.پی امداد در راستای رضایتمندی مشتری مفتخر است هزینه تعمیرات ماکروفر را به صورت کامل شفاف سازی نماید ، هزینه تعویض لامپ مگنتران ، هزینه تعویض ترانس های ولتاژ ... هزینه کلیه خدمات ماکروفر به صورت کامل شفاف سازی شده است  .

اجزای مایکروفر

1 - المنت گریل 2 - المنت فنری گریل 3 - دیود ولتاژ بالا 4 -  خازن ولتاژ بالا 5 - فیوز ولتاژ بالا 6 - ترانس ولتاژ بالا 7 - المنت کانوکشن 8 - موتور فن کانوکشن 9 - موتور فن خنک کننده 10 - مگنترون 11 - موتور سینی گردان 12 - ترانس تغذیه 13 - برد فیلتر 14 - برد کنترل کباب پز 15 - برد فرمان 16 - مجموعه میکروسوئیچ ها 17 - لامپ روشنایی

توجه : چنانچه احساس کردید ماکروفر شما به مشکل بررخوده است و نیاز به تعویض قطعه یا تعمیر ماکروفر خود دارید کافی است با تلفن نزدیکترین شعبه نمایندگی تعمیرات ماکروفر به خود در زیرتماس حاصل نمایید .

لامپ مگنترون ماکروفر

تعمیر ماکروفر
لامپ مگنترون مایکروفر

 

یکی از اصلی ترین قطعات مایکروفر یا مایکروویو که وظیفه آن گرم کردن غذا است ، لامپ مگنترون میباشد .

نام مگنترون یا معادل فارسی آن " لامپ امواج " از دو کلمه مگنت ( آهنربا ) یا مغناطیس و الکترون گرفته شده است .

طرز کار لامپ مگنترون

ترکیبی از شلیک الکترون و میدان مغناطیسی با فرکانس بالا ، قطبهای مثبت و منفی موجود در داخل مواد غذایی را تغییر داده و باعث گرم شدن آن میشود .

تاریخچه لامپ مگنترون

نخستین مگنترون توسط آلبرت هال در سال 1920 ساخته شد ، اما این لامپ مگنترون قادر به تولید امواج فرکانس بالا نبود و مورد پذیرش مردم قرار نگرفت ، اما در سالهای بعد توسط انگلیسی ها تولید لامپ مگنترون صورت گرفت .

انواع لامپ مگنترون

لامپ مگنترون مایکروفر ، مایکروویو انواع مختلفی دارد ولی با یک وجه مشترک ؛ و آن اینکه ، در تمام لامپ های مگنترون برهم کنش که اشعه با یک میدان مغناطیسی در داخل روکش خلاء شیشه ای یا فلزی را داریم .

توجه : چنانچه نیاز به تعویض لامپ مگنتران یا تعمیر ماکروفر دارید کافی است از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

نکاتی آموزنده از مایکروفر

نکات آموزنده زیر در ارتباط با ماکروفر را با دقت مطالعه نمایید تا کمتر یا اصلا نیازمند تعمیر ماکروفر نشوید .

 • از ظروف فلزی در مایکروفر استفاده نکنید ؛از ظروف چینی شفاف و بدون حاشیه براق استفاده نمایید .
 • برای جلوگیری از خشک شدن غذا ظروف را با درپوش بگذارید .
 • تفاوت مایکروفر و مایکروویو در نوع امواجشان می باشد .
 • مایکروفر نسبت به دستگاههای دیگر از دست دادن ویتامینهای مواد غذایی آن کمتر است .
 • به یاد داشته باشیم مقدار کم امواج مایکروویو برای ما ضرری ندارد ولی امواج تلفن ، ماهواره و... برای ما مضر میباشد .
 • غذاهای متراکم را با مدت زمان بیشتر و با قدرت کمتر بپزید .
 • دقت کنید که منافذ خروجی گرمای مایکروویو را نپوشانید تا به دستگاه آسیب نرسد .
 • هرگز ماکروویو را خالی روشن نکنید:بدون حضور غذا یا مایعی درون مایکروفر، انرژی ماکروویو توسط چیزی جذب نمی شود و در داخل مایکروویو پخش می شود، این کار باعث می شود قطعات داخلی زیادی داغ شود و آسیب ببیند .
 • آب را در کتری به جوش آورید:جوشاندن آب در مایکروویو به علت خطر توصیه نمی شود. در این حالت آب در مایکروویو داغ تر از دمای جوش خود می شود اما به جوش نمی آید و به محض دست زدن به فنجان یا لیوان به طور ناگهانی به حالت انفجار درمی آید و اطرافیان خود را می سوزاند. بنابرین توصیه می شود آب را در کتری بجوشانید.
 • فضای داخلی مایکروفر را تمیز کنید: فضای داخلی مایکروفر را به طور مرتب تمیز کنید. تکه های غذای چسبیده به دیواره مایکروفر انرژی مایکروفر را جذب می کنند در حالی که دستگاه در حال کار کردن است و باعث سوختگی و سایر آسیب های ممکن به مایکروفر می شود.
 • برای خریدمایکروفر بهتر است از مایکروفرهایی با محفظه درونی استیلی خریداری کنید که تمیز کردن آن ها ساده تر است.
 • فقط از ظروف مخصوص ماکروفر استفاده کنید:فقط از ظروف با علامت مخصوص ماکروفر استفاده کنید،خیلی از ظروف شیشه ای برای استفاده در ماکروفر مناسب نیستند. هرگز ظروف دارای قطعات فلزی و یا طلا یا نقره ای را درون ماکروفر قرار ندهید.
 • اگر ظرف مورد استفاده به هنگام گرم کردن غذا خیلی گرم شود یا گرم تر از غذا شود یعنی ظرف در حال جذب انرژی می باشد و این ظرف مناسب استفاده ماکروفر نمی باشد.

علت گرم نکردن مایکروفر

اگر ماكروفر شما  در مدت ۳ دقیقه با توان ۹۰۰ وات نتواند یک لیوان آب را گرم نماید با مرکز خدمات نمايندگي تعمیرات ماکروفر درتهران تماس بگیرید.البته باید این نکته یادآوری شود که ماکروویو برای گرم کردن به ولتاژ بالا نیاز دارد و در ساعات اوج مصرف به دلیل افت ولتاژ ، ممکن است این مشکل رخ دهد که در این صورت با بالا بردن زمان ، مشکل رفع می شود . (مثل ساعات اولیه شب که ساعات اوج مصرف می باشند.) اما اگر غذا دیرگرم می شود ممکن است به علت یکی از موارد ذیل باشد : ۱)ممکن است در ساعات اوج مصرف از دستگاه استفاده شده است . ۲)فضای داخلی دستگاه کثیف شده است . ۳)حجم غذا اگر زیاد باشد ، تایم بیشتری جهت گرم شدن نیاز دارد . ۴)غذاهای آبدار با تایم کوتاه تر و غذا های چرب با تایم بیشتر گرم می شوند . ۵) شیر و غذاهای چرب جهت گرم شدن کامل نیاز به هم زدن در حین کار دارند . پس در صورتیکه ماكروفر یک لیوان آب را  در عرض ۳ دقیقه گرم می كند ، دستگاه از نظر گرم کنندگی ایراد ندارد ولي اگر با وجود رعايت موارد بالا،ماكروفر در گرم كردن مشكل داشت موارد زير ميتواند دلايل اصلي گرم نكردن ماكروفر باشند.

پس در نتيجه :

هنگامی که مایکروفر شما گرم نکند میتواند علتهای زیادی داشته باشد که تعمیرکار ماکروفر موظف است موارد زیر را چک کند.

 

1:درب 2 : دیود 3 : خازن 4 : ترانش های ولتاژ 5 : برد٦:محافظ حرارتي٧ : فيوز حرارتي 8 :مگنترون

 

اما پیشگیری از بوجود آمدن مشکلات مایکروفر کار پیچده ای نیست و فقظ نیاز به کمی توجه دارد.  علت گرم نکردن مایکروفر  شما می توانید با خواندن و توجه به مطالب زیر ریسک این مشکلات را کاهش دهید.

 

لامپ مگنترون ماکروفر

هنگامیکه مایکروفر یا مایکروویو شما گرم نمیکند یکی از دلایل اصلی آن میتواند لامپ مگنترون باشد ، توجه فرمایید لامپ مگنترون در مدلهای مختلف با پایه های مختلف در بازار موجود می باشد ، همچنین لامپ مگنترون مایکروفر معمولی با اینورتور متفاوت میباشد .مگنترون با استفاده از ولتاژ بالا ،  قدرت DC  بالا و  تولید فرکانس متناوب باعث حرارت بالا می شود .اگر مگنترون به هر دلیلی بسوزد مایکروفر دیگر کار نخواهد کرد .لامپ مگنترون قابل تعمیر نیست و اگر بسوزد باید تعویض شود.در یک مایکروویو تنها یک تکنسین مجاز باید مگنترون را جایگزین کند.

دیود یا خازن مایکروفر

دیود توان خروجی ترانسفورماتور A / C را به D / C تبدیل می کند ، یعنی ولتاژ را به دو برابر و تقریبا ۵۰۰۰ ولت تبدیل میکند .این ولتاژ بالا قدرت مگنترون را برای حرارت دادن مواد غذایی فراهم می کند .

اگر دیود بسوزد یا آسیب ببیند، مگنترون ولتاژ کافی برای کارکردن را دریافت نخواهد کرد لذا از حرارت دادن جلوگیری می کند.هنگامی که دیود بسوزد اگر متخصص باشید کاملا قابل تشخیص است و متوجه سوخته شدن آن می شوید ، پس دیود را بررسی کرده و اگر سوخته بود آن را جایگزین کنید .

اخطار: مایکروویو می تواند مقدار زیادی از برق را در خازن ولتاژ بالا ذخیره کند، حتی پس از اینکه مایکروویو خاموش شده است ، با توجه به ولتاژ جریان بالا و احتمال وقوع شوک الکتریکی، تعویض قطعات الکترونیکی بسیار خطرناک است . برای تعویض قطعات مایکروویو تنها یک تکنسین مجاز باید دیود را جایگزین کند.

بنابراین با خراب شدن هرکدام از این قطعات منجر به عدم گرما در مایکروفر میشود .

سوئیچ درب ماکروفر

در ماکروفر را با دقت ببندید  علت گرم نکردن مایکروفر  :توجه کنید که در را محکم نبندید. مکانیسم چفت های در ماکروفر دارای سه سوییچ است که باید با یک ترتیب خاص بسته شوند. محکم بستن در این ترتیب را به هم می زند.

بیشتر ماکروویوها دارای ۳ الی ۴ سوییچ درب هستند . هنگامی که درب مایکروویو بسته می شود، سوئیچ های درب به ترتیب عمل می کنند تا اطمینان حاصل شود که درب به درستی بسته شده است ، اگر هیچ یک از سوئیچ های درب عمل نکند، مایکروویو شروع به حرارت دادن نخواهد کرد.

 

برای تعیین اینکه کدام یک از سوییچ های ماکروویو خراب است از مولتی متر استفاده می کنیم و تک تک انها را تست می کنیم .

برد الکترونیکی مایکروفر

تعمیر ماکروفر
تعمیر برد مایکروفر

در گذشته مایکروفرها مکانیکی بوده و هیچ برد الکترونیکی در آنها وجود نداشته است . به مرور زمان با پیشرفت تکنولوژی و سوق پیدا کردن بازار به سمت مدارهای الکتریکی ، مایکروفرهایی تولید شد که جهت راه اندازی ؛ از بردهای الکترونیکی استفاده نمودند ، بنابراین در این مایکروفرها هنگام اختلال در برق یا سوختن قطعه ای از برد الکترونیکی مایکروفر منجر به کار نکردن مایکروفر و یا گرم نکردن غذا میشود .

فیوز مایکروفر

فیوز مایکروفر به مانند محافظ عمل میکند و در صورت سوختن آن باعث عدم گرما در مایکروفر میشود .

اگر مایکروویو بیش از حد گرم شود، فیوز حرارتی مایکروفر را از کارمی اندازد. برای تعیین اینکه آیا فیوز حرارتی سوخته است یا نه ، از یک مولتی متر برای آزمایش آن استفاده کنید. فیوز حرارتی را نمی توان تعمیر کرد اگر فیوز سوخته باشد ، باید جایگزین شود.

ترانس های ولتاژ مایکروفر

ترانس های ولتاژ یک ترانس افزاینده میباشد که جریان الکتریسته 220 ولت ورودی را دریافت و به ولتاژ خروجی حدود 20000 ولت تبدیل میکند .

پس قابل ذکر است در صورتیکه به مشکل بر بخورد باعث عدم گرم کردن در مایکروفر میشود .

خازن ولتاژ بالا

دیود : دیود قطعه ای است که با تحمل ولتاژ بالا تا 20000 ولت و با ترکیب خازن و سیم پیچ ترانس یک مدار نوسانگر ایجاد میکند .

 

خازن : خازن قطعه ای است که با ظرفیت 5 - 6 میکروفاراد و AC که با شارژ و دشارژ خود ولتاژ القای را به ترانس وارد میکنند .

 

بنابراین با خراب شدن هرکدام از این قطعات منجر به عدم گرما در مایکروفر میشود .خازن ولتاژ بالا با دیود ولتاژ بالا کار می کند تا خروجی ترانسفورماتور را به ولتاژ DC تبدیل کند و ولتاژ خروجی را دو برابر کند. اگر خازن سوخته باشد، کل مدار ولتاژ بالا متوقف خواهد شد و مایکروویو گرما نخواهد داشت.

محافظ حرارتی

اگر مایکروویو بیش از حد گرم شود، محافظ حرارتی مایکروفر را از کار می اندازد.هنگامیکه محافظ حرارتی هشدار بدهد مایکروفر شروع به کار نخواهد کرد. گرما محافظ در صورتی که بیش از حد گرم شود، برق را به مایکروویو برساند. اگر حفاظت حرارتی را انجام می دهد، مایکروویو شروع نمی شود یا حرارت می دهد. برای تعیین اینکه آیا محافظ حرارتی سالم است یا نه ، از یک مولتی متر برای آزمایش آن استفاده کنید. اگر ترموپروتکتور عمل نکرد ، آن را تعویض کنید.

 

علت جرقه زدن مایکروفر

دقت نمایید هنگامیکه مایکروفر شما جرقه میزند میتواند از موارد زیر باشد .

1 - امکان دارد لامپ مگنترون مایکروفر مشکل داشته باشد .

2 - امکان دارد فلزی داخل دستگاه باشد .

توجه : دقت فرمایید هنگام استفاده از مایکروفر از فلز استفاده ننمایید .

3 - امکان دارد صفحه میکا ( ورق نسوز ) نیاز به تعویض داشته باشد .

در صورتی که درحین استفاده جرقه زدن ماکروفر مشاهده شود. ممکن است که ظرف فلزی درون ماکروفر وجود داشته باشد. یا این‌که لامپ مگنترون ماکروفر مشکل پیدا کرده باشد.

 

همچنین جرقه زدن ماکروفر می‌تواند به دلیل اتصالی در سیم‌پیچی داخلی باشد. یا این‌که صفحه نسوز ما کروفر نیاز به تعویض داشته باشد.

 

در صورتی که هر کدام از مشکلات فوق وجود داشته باشد، کارشناسان فنی نمایندگی مجاز ماکروفر در تهران در اسرع وقت عیب یابی و تعمیر ماکروفر را انجام می‌دهند. تا مشکلات احتمالی در اسرع وقت حل شوند و ماکروفر مجدداً قابل استفاده باشد.

 

علت جرقه زدن ماكروفر

با قرار گرفتن جسم خارجی که به بدنه دستگاه اتصال کامل نداشته باشد ،بین آنتن مگنترون و قطعه مورد نظر قوس الکتریکی بوجود می آید.که در مواردی باعث خرابی مگنترون و همچنین ایجاد جرقه و از بین رفتن یا آسیب دیدن ظرف یا قطعه مورد نظر می شود.

همچنین وجود خورده های غذا داخل دستگاه که به مرور زمان ساخته و تبدیل به ذغال میشوند و جهت جلوگیری از بوجود آمدن این حالت توصیه می گردد که داخل دستگاه به صورت مرتب با پارچه خشک تمیز گردد.

 

جرقه زدن لامپ مگنترون ماکروفر

 

وجود فرکانس بالا و ولتاژ بالا و جریان پائین قدرت نفوذ پذیری اشعه تولید شده از لامپ منگترون را بسیار بالا می برد. طول موج این اشعه بسیار کوتاه و ۵ اینچ می باشد و قدرت حرکت ملکول های غذا را دارد و این حرکت جنبشی ایجاد شده بوسیله این امواج کوتاه در ملکول های غذا و تصادف و تصادم این ملکول ها سبب اصطحکاک ملکول های غذا بهم دیگر و در نتیجه ایجاد گرما می باشد. این توانایی بالا موج کوتاه در نفوذ در ملکولهای غذا قدرت نفوذ در خیلی از موارد و به حرکت در آوردن ملکول های آن مواد را دارد.

 

بابد به ياد داشت که در مواد غذایی میزان بالایی آب وجود دارد و گرم شدن آب درون مواد غذایی باعث گرم شدن آن ماده غذایی می شود. حال اگر آن ماده غذایی آب نداشته باشد چه اتفاقی می افتد:

مانند نان خشک خوب بسیار ساده است آنوقت اشعه باعث ایجاد میدان مغناطیسی شده که بجای گرم کردن اتصال کوتاه مابین آن غذا خشک در مایکروفر و لامپ منگترون ایجاد می نماید. این یکی از علت جرقه زدن مایکروفر می باشد.

 

یعنی گذاشتن غذای خشک یا سوخته مانند مثال فوق نان خیلی برشته شده جهت گرم کردن، باعث جرقه زدن در ماکروفر می شود.

 

 • کلیه جرقه های ناشی از برخورد امواج کوتاه با مواد غذایی خشک نیست،که شما با خاموش کردن مایکروفر و برداشتن آن ماده غذایی مانند نان خشک یا سوخته یا سیب زمینی سوخته شده حل شود.
 • در بعضی از موارد بايد ناگزیر برای از بین بردن این ایراد که می تواند بسیار خطرناک باشد، بايد با تعمیرگاه مجاز ماکروفر تماس بگیرید و جهت حل این مشکل از نمایندگی تعمیرات ماکروفر در تهران کمک بخواهید،چرا که ممکن است لامپ منگترون شل شده باشد و امواج را بجای اینکه به سمت محفظه هدایت و در نتیجه غذا را گرم می نماید، امواج کوتاه را به بدنه ماکروفر بزند و در نتیجه از برخورد فلزاتی که در بدنه ماکروفر وجود دارند، جرقه ایجاد شود.

 

 • دلیل دیگری که می تواند موجب ایجاد جرقه در ماکروفر باشد:

 

 • خراب بودن سر لامپ منگترون می باشد که آنوقت باز هم نمی تواند اشعه را بصورت دقیق به طرف داخل محفظه هدف گیری نماید و بجای رسیدن به مواد غذایی درون محفظه به جداره های لوله هدایت کننده اشعه مایکروویو که فلزی است برخورد می نمایدکه باعث ذوب شدن آن می شود که باز هم باید به تعمیرگاه مجاز و نمایندگی تعمیرات ماکروفر تهران مراجعه و از آنها کمک خواست.

 

 • دليل بعدی در اثر گذاشتن و برداشتن سینی یا مواد غذایی درون محفظه ماکروفر ممکن است دچار خراش شود.یعنی کافی است یک نقطه کوچک در جداره ها یا بدنه زخمی شودو رنگ آن بریزد و فلز آن نمایان شود آنوقت اشعه امواج کوتاه ایجاد جرقه می نمایدو آن نقطه را که کوچک هم باشد سرعت بزرگ خواهد نمود و باعث سوختن ماکروفرو خطر آتش سوزی ماکروفر خواهد شد.

علت روشن نشدن ماکروفر

احتمال اين وجود دارد كه هر وسيله برقي خراب شده و در نتیجه نیاز به تعمیرات آن گردد. البته در بهترین حالت عیب رخ داده را خود فرد با کمی آگاهی می تواند بر طرف نماید. به همین دلیل لازم است که هر فرد دارنده ماکروفر با دلایل خراب شدن دستگاه آشنا باشد تا در زمان بروز مشکل، تاجايي كه ميتواند خود فرد بتواند عیب رخ داده را برطرف نماید. ما در این مقاله به بررسی این مسئله خواهیم پرداخت.

 

 • عدم جریان برق در پریز
 • خراب بودن درب ماكروفر
 • خرابی در قسمت سیم و دو شاخه ماکروفر
 • فعال بودن قفل کودک
 • نقص فنی در دستگاه

 

برای حل مشکل روشن نشدن ماکرویوو  لازم است اصلی ترین عواملی که موجب روشن نشدن ماکروویو می شوند را بدانید و نسبت به کنترل ان اقدام نمایید. یکی از اصلی ترین علل روشن نشدن مایکروویو عدم اتصال به برق است پس حتما نسبت به چک نمودن اتصال کامل دوشاخه در پریز برق اقدام نمایید.

 

مورد دومی که در بسیاری موارد موجب روشن نشدن ماکرویوو مي شود، استفاده از سه راهی، سیم رابط و محافظ برق های خراب است به طوری که عدم انتقال صحیح جریان برق به درون ماکروویو مانع از روشن شدن آن می شود. در این صورت لازم است ماکروفر خود را بدون استفاده از هر نوع واسطی، به برق متصل نمایید. اگر در این شرایط مایکروویو شروع به کار نمود پس سالم است؛ اما در صورتی که با این روش نیز کار نکرد لازم است با مجموعه تعمیرات ماکروویو در تهران تماس حاصل نموده و نسبت به اعزام تعمیرکار ماکروویو  اقدام نمایید.

 

پس دقت داشته باشيد:

بدون تجربه استفاده قبلی از ماکروفر استفاده ننمایی و حتما برای استفاده از راهنمای دفترچه برند مربوطه کمک بگیرید . چنانچه ماکروفر شما روشن نمیشود اول به سراغ پریز برق بروید و حتما از محافظ استفاده نمایید و تا جایی که امکان دارد از سه راهی استفاده ننمایید .پس متوجه شدیم که به صورت مستقیم به برق وصل نماییم و در نهایت نگاهتان به قفل کودک باشد و توجه داشته باشید که قفل فعال نباشد (اگر با انتخاب کلیدها پیغام L مشاهد شد کلید stop/clear را ۵ ثانیه نگاه داشته تا از حالت قفل خارج گردد)  در غیر این صورت از خدمات نمایندگی تعمیر ماکروفر ر محل تهران بهره مند شوید .

 

سوئیچ درب ماکروویو

 

دلایل زیادی وجود دارد که مایکروویو روشن نشود ، یکی از آنها خرابی  سوئیچ در است . سوئیچ در يا سوئيچ بهم قفل كردن، به بقیه ی اجزای ماکروویو سیگنال میفرستد تا وقتی دربسته می شود ، برق برقرار بشود ، و وقتی در باز می شود دیگر برق را قطع کند.برای همین ممکن است همه چیز به همان ترتیب کار کند ولی ماکروویو گرما ندهد .برای دسترسی به سوئیچ درب و سوئیچ به هم قفل کردن ، ماکروویو را از برق بکشید و کابین دور آن را باز کنید .این سوئیچ ترمینالهایی دارد که با حرف cو no نشان داده شده است . هر ترمینال را با یک مولتی متر کنترل کنید که ببینید اتصالاتش برقرار باشد. اگر اتصالاتش برقرار باشد وقتی دکمه ی فعال کننده ی آن را روي فشار باشد ، یعنی اینکه سوئیچ آن کار می کند. شمامی توانید از این فرصت استفاده کنید تا ببینید که ضامن در درست کار می کند یا خیر .

 

فیوز سرامیکی مایکروفر یا مایکروویو

 

اگر ماکروویوتان روشن نمیشود و صفحه ی نمایش هم چیزی را نشان نمی داد ، مشکل می تواند از فیوز باشد .این قسمت نوسانات برقی اجزای دیگر ماکروویو را تنظیم می کند و اگر خراب بشود باعث کمبود برق در آن می شود ، به این معنا که کامپیوتر کارنمی کند. برای دسترسی به فیوزسرامیکی ، آن داخل کابین ماکروویو نزدیک سیم برق قرار دارد ، پس ابتدا ماکروویو را از برق بکشید . از یک مولتی متر برای تست جریان فیوز استفاده نمایید . اگر متوجه شدید که چه چیزی باعث خرابی فیوز شده ، مثل بازوبسته شدن در ماکروویو ، می توانید بعد سوئیچ در را تست کنید تا ببینید کار می کند یا خیر . اگر متوجه دلیل خرابی فیوز نشدید، شما باید بقیه ی قطعات ماکروویو مثل مگنترون، دیود ولتاژ بالا، خازن و ترانسفورماتور را چک کنید.

 

فیوز حرارتی ماکروفر

 

مشکل فیوز حرارتی می تواند دلیلی باشد که ماکروویو روشن نشود . فیوزحرارتی از گرم شدن بیش ازحد ماکروویو جلوگیری می کند . وقتی این فیوز حرارتی خراب بشود ،ماکروویو به خاطر دلایل ایمنی که بیش از حد داغ نشود روشن نمیشود . برای دسترسی به فیوز حرارتی اول ماکروویو را از برق بکشید و بعد کابین دور آن را باز کنید . وقتی که شما فیوز حرارتی را یافتید ، سیم های آن را باز کنید . از یک مولتی متر برای تست جریان و اتصال استفاده نمایید و اگر جریانی برقرار نبود این فیوز را تعویض نمایید .می توانید از این فرصت استفاده کنید تا فن خنک کننده هم کنترل کنید که ببینید خن می کند وباعث گرم شدن بیش از حدماکروویو به خاطرعدم وجودجریان هوا می شود.

 

مونتاژ ضامن در مایکروفر یا ماکروویو

 

ماکروویو شما ممکن است به خاطر مشکل مونتاژ ضامن در روشن نشود . بیشتر ضامن های در از یک قلاب پلاستیکی ساخته شده که به در چسبیده و وقتی در بسته می شود با سوئیچ در ارتباط پیدا می کند ، و به بقیه قطعات ماکرویو سیگنال می فرستد. اگر قلاب خراب شده باشد یا کشش لازم را به خاطر پارگی فنرها نداشته باشد ، سوئیچ درست چفت نمیشود و همین باعث می شود ماکروویو روشن نشود . برای دسترسی به ضامن در ، اول برق ماکرویو را قطع کنید ، و پنل داخلیش را باز کنید که.اگر دیدید هرنوع خرابی ای داشت آن را تعویض نمایید.

 

 • طراحی سیستم داخلی مایکروویو به گونه ای است که در صورت افزایش حرارت و دمای داخلی آن ترموستات موجب خاموش نمودن مایکروویو می شود. در بسیاری موارد خاموش شدن مایکروویو ها به همین دلیل است.
 • اگر از ماکروویو درون کابینت یا محفظه این چنینی استفاده می نمایید حتما فاصله استاندارد از سمت راست، چپ، بالا و پایین رعایت فرمایید. چرا که در صورت عدم رعایت این فاصله امکان تبادل دما و خنک نمودن ماکروویو با فن وجود نخواهد داشت.
نکات مهم هنگاه خرید مایکروفر

1 : در نظر داشته باشیم مایکروفرهای توکار ، فر داخل کابینت ، مایکروفرهای معمولی ، مایکروویو و سولاردام در بازار موجود میباشد .

2 : مورد مهم هنگام خرید مایکروفر قیمت آن میباشد که مایکروفر رومیزی معمولی از همه ارزانتر میباشد .

3 : مورد دیگر اینکه به چه قدرتی نیاز داریم ، قدرت ماکروفر با وات اندازه گرفته میشود ،  اگر برای پخت مواد غذایی با حجم بالا از ماکروفر استفاده میکنید به ماکروفر پر قدرتی احتیاج دارید . بیشترین قدرت ماکروفر 600 وات ودر بعضی موارد 1400 وات میباشد .

4 : اندازه مایکروفر نسبت به فضایی که میگیرد و حجم استفاده شما هم مهم میباشد .

5 : ماکروفری که میخرید باید بتواند غذا بپزد ، یخ ها را آب کند ، و غذاهای داخل یخچال را گرم کند .

6 : سرانجام به سایر عملکردهایی که ممکن است از ماکروفر خود انتظار داشته باشید، فکر کنید ؛ بیشتر ماکروفرهای تازه صفحه چرخانی دارند که ماده غذایی را می چرخاند و سبب پخت یکنواخت آن می گردد . مدل های تازهتر المنتی دارند که سبب طلایی و ترد شدن روی غذای پخته شده می شوند. برائ بعضی ها هم مهم است که ماکروفرشان حالت مخصوص پاپ کورن داشته باشد که تنها با فشار یک دکمه بتوانند پاپ کورن درست کنند .

علت صدای ماکروفر

دستگاه مایکروویو یا همان مایکروفر یکی از لوازم برقی پرکار در آشپزخانه های امروزی است. این دستگاه قابلیت گرم کردن، پخت غذا، گریل و بخارپز کردن را نیز دارد. خرابی دستگاه مایکروویو مشکلی است که فرایند آشپزی را مختل می کند. در این مطلب مشكل صدا دادن دستگاه مایکروویو را بررسي خواهيى كرد.

 

قبل از شروع به تعمیر مایکروویو نکات ایمنی را رعایت کنید. برخی از قسمت های مایکروویو دارای ولتاژ بالاست. ابتدا باید خازن ولتاژ بالا تخلیه شود برای این منظور حتما برق دستگاه را به طور کامل قطع کنید.

 

پنج دلیل وجود سر و صدا در مایکروفر

۱ - مگنترون

اگر مایکروویو شما صدای جیر جیر می دهد، صدا از قسمت مگنترون که موج های میکرو را تولید می کنند، می آید. صدا عادی بوده و جای نگرانی نیست. همانطور که می دانیم مگنترون با استفاده از ولتاژ بالا و جریان بالای DC  انرژی لازم برای فراهم کردن امواج الکترومغناطیس برای پخت و پز را فراهم می کند . در شرایط عادی، مغناطیس دارای طول موج کم می باشد . با این حال ، اگر مگنترون آسیب دیده یا تقریبا سوخته شود، ممکن است شروع به پخش صدای بلند یا صدای آزار دهنده بکند .

اگر مگنترون پر سر و صدا باشد، این نشان می دهد که مگنترون تقریبا به پایان عمر خود نزدیک است و ممکن است معیوب باشد.

یک دیود ولتاژ بالای  معیوب نیز می تواند منجر به بلند شدن صدای مگنترون شود. قبل از تعویض مگنترون، دیود ولتاژ بالا را آزمایش کنید. اگر دیود سالم بود ، مگنترون را تعویض کنید . به دلیل ولتاژ بالای دستگاه به هیچ عنوان تعویض مگنترون را در خانه انجام ندهید و این کار را به تکنسین های ماهر بسپاربد.

۲ – موتور فن خارجی

برای تعیین اینکه آیا موتور فن موتور معیوب است، موتور فن را از مایکروویو برداشته و سعی کنید با استفاده از دست تیغه فن را بچرخانید. اگر تیغه ها آزادانه نچرخند،سر و صدا ایجاد می کنند که در اینصورت موتور فن باید توسط متخصصان تعویض گردد .

همچنين اگر مایکروویو شما در حال آماده باش نیز صدای بلند یا عجیب می دهد، به احتمال زياد مشكل با فن روشن دستگاه باشد. بررسی کنید که صدا پس از مدتی از بین می رود یا خیر. اگر هنوز مایکروویو صدای عجیب دارد، لطفا با نمايندگي خدمات در تهران  ارتباط برقرار کنید

۳ – موتور كف دستگاه

اگر ماكروفر در زمان کار کرد صدای اضافه دارد ممكن است این خرابی  مربوط به دو بخش باشد اولین و رایج ترین خرابی موتور گرداننده سینی یا به اصطلاح موتور کف دستگاه میباشد که به دلیل مستهلک شدن در زمان گردش تولید صدای اضافه میکند گزینه دوم رینگ دایره شکلی است که سینی دستگاه بر روی آن در حال گردش است .

٤-موتور کوپلینگ

موتور كوپلينگ یک تیغه فلزی است که به آرامی داخل مایکروویو می چرخد. وقتی کوپلینگ به چرخش در می آید ، انرژی مایکروویو را به طور تصادفی در مایکروویو انحراف می دهد.وقتی این موتور به درستی کار نکند ایجاد سر و صدا می کند و باید توسط متخصصان مایکروویو تعویض شود .

٥ – یاتاقان فن تهویه

یکی دیگر از مواردی که ممکن است باعث تولید صدای نامتعارف شوند ایراد در فن خنک‌کننده‌ی ماکروفر می‌باشد که در این صورت نیز برای تعمیر آن می‌توانید با باز کردن بدنه فن را چک کنید.اگر یاتاقان یکی از فن های تهویه یا کانوکشن معیوب باشد،سر و صدای زیادی ایجاد می کند که در صورت خرابی باید تعویض گردد . وجود ایراد جزئی و مکانیکی در فن منجر به عدم کارکرد فن خواهد شد. قاب روی فن را جدا کنید تا فن به خوبی دیده شود. یرای سرویس روغن کاری فن را فراموش نکنید ولی چنانچه ایراد اساسی یا شکستگی در فن مشاهده شد می بایست فن به طور کامل تعویض شود. هنگام بازکردن فن مراقب پروانه ها باشید تاب برداشتن پروانه ها منجر به ایجاد صدای ناهنجار و لرزش مایکروویو خواهد شد.

 

دلايل ديگر وجود صدا در حین استفاده از ماکروفر

1-  عدم صحیح قرار دادن سینی ماکروفر در جای خود و در نتیجه  تكان خوردن سینی در حین کار کردن دستگاه

2-   سنگین بودن ظرف غذای داخل محفظه

3-   قرار دادن وسایل تزئینی بر روی ماکروفر در حال کار

4-   خراب شدن برخی از قطعات ماکروفر و نیاز به تعمیرات

 

چرا مایکروویو صدا می دهد

 • درست جا زدن سینی و ریل زیر سینی و شفت

در صورت داشتن سر و صدای نا‌معتارف ممکن است مشکل از موتور راه‌اندازی سینی ماکرویو باشد که در این صورت باید برای تعمیر ماکروفر موتور تعویض شود. با باز کردن بدنه می‌توانید به موتور که در قسمت انتهایی ماکروفر تعبیه شده است دسترسی پیدا کنید و یا در صورت لزوم با متخصص تعمیر لوازم منزل جهت تعمیر مایکروفر خود تماس بگیرید.

 

2- تمیز کردن ریل زیر سینی 3- اگر ظرف سنگین روی سینی گذاشته شده باشد ، طبیعی است . 4- چون بدنه دستگاه فلزی است ، صدا را بلندتر می کند . ( مثل صدای فن ، صدای چرخش سینی و قطعات داخل دستگاه ) 5- در حین کار فن دستگاه کار می کند. 6- در حالت ماکرو از سه پایه استفاده نشده باشد . 7- اگر بعد از اتمام کار ، از دستگاه صدای فن شنیده می شود طبیعی می باشد(در این حالت سینی نمی چرخد ، و درصفحه نمایش به غیر از ساعت یا عدد صفر سایر نشانگر ها خاموش می باشند) فن بعد از خنک کردن دستگاه به طور اتومات خاموش می شود. 8- اگر در برنامه مایکرو ( یا انتخاب کلید start ) صدای غیر عادی و بلند می دهد، ولی در برنامه گریل صدای دستگاه عادی باشد با خدمات تماس بگیرید. موارد دیگری که مشکل صدای مزاحم در ماکروویو ایجاد می کند، تراز نبودن مایکروویو است.

 

حل كردن مشكل صدا در ماكروفر و ماكروويو

جهت حل مشکل صدای ماکروویو  لازم است نسبت به چک نمودن شفت در اولین گام اقدام نمایید. شفت مایکروویو در حالتی که غذای سنگین بر روس سینی مایکروویو قرار گرفته باشد یا نمی چرخد، یا با صدای زیاد می چرخد که در هر دو حالت نیاز به تعویض آن است.

 

چگونه یک ماکروفر پر سر و صدا را تعمیر کنیم؟

همانطور كه گفتيم ایجاد صداهای بلند و یا وز وز ممکن است بر اثر خرابی مگنترون باشد. مگنترون بخشی از مدار ولتاژ بالا است که حرارت را در مایکروویو ایجاد می‌کند. اگر صدای تولید شده از سینی ماکروفر باشد، ممکن است غلطک که به گردش سینی کمک می‌کند شکسته باشد که در این صورت براحتی می‌توانید آن را تعویض کنید.

 

لینکهای مرتبط با تعمیر مایکروفر

از مایکروفر بیشتر بدانید

دانستنیهایی مفید و کارا از مایکروفر برای خانه دارها ( از مایکروفر بیشتر بدانید ) ، در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد : در روز چند بار میتوانیم از مایکروفر استفاده نماییم ؟ روش استفاده تخم مرغ در مایکروفر چگونه است ؟ آیا میتوان از سبزیجات و میوه جات در مایکروفر استفاده نمود ؟ گوشتهایی که بافت نرم دارند به مانند میگو و ماهی را چگونه میتوان در مایکروفر پخت ؟ ...

توصیه هایی آموزنده و پزشکی درباره مایکروفر

بسیاری از مردم هنگام استفاده از مایکروفر دغدغه هایی دارند ! آیا مایکروفر سرطان زا میباشد ؟ اشعه مایکروفر خطرناک است ؟ استفاده مایکروفر تا چه میزان برای سلامتی ما مضر است آیا میتوان از مایکروفر در طول روز به دفعات استفاده کرد ؟ مایکروفر چگونه غذاها را میپزد ؟  به جای مایکروفر از چه دستگاه هایی میتوان استفاده کرد ؟ ...

تفاوت مایکروفر ، مایکروویو ، فرگاز ، سولاردام در پخت غذا چه میباشد ؟

سوالات متداولی که ذهن بیشتر مشتریان را درباره  ( تفاوت مایکروفر ، مایکروویو ، سولاردام ، فر برقی ، فر هالوژنی و گازها ) درگیر نموده به شرح زیر میباشد

فر بهتر است یا مایکروفر ؟ مایکروویو بهتر است یا مایکروفر ؟ مایکروفر بهتر است یا سولاردام ؟ تفاوت فر برقی با سولاردام ؟

مضرات و فوائد هر کدام ؟ تفاوت مایکروفر با مایکروویو ؟...

راهنمای خرید مایکروفر

سه طراحی اصلی برای ساخت مایکروفر وجود دارد که موقع خرید باید به آنها توجه کنید ؛  ماکروفرهای توکار که داخل دیوار یا کابینت جاسازی می شوند بنابراین در آن هم تراز سطح دیوار یا کابینت قرار می گیرد. نوع دیگر آنهایی می باشند که روی فر موجود یا فر داخل کابینت کار گذاشته می شوند و آخری هم همان ماکروفرهای معمولی می باشند که یک دستگاه جداگانه است که می توانید آن را روی کابینت، میز یا هر جای دیگری که بخواهید قرار بدهید...

تعمیر مایکروفر در محل

برای اینکه طول عمر ماکروفر شما افزایش یابد تا کمتر به تعمیر ماکروفر نیازمند شوید لازم است به توصیه زیر دقت فرمایید .

مایکروویو را تمیز نگه دارید . اگر در داخل آن غذا ریخته شده است ، آن را با آب و صابون تمیز کرده و صبر کنید تا خشک شود . می توانید برای از بین بردن بوهای باقی مانده در مایکروویو یک قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک فنجان آب ریخته و مایکروویو را 5 دقیقه روشن کنید . تمیز نگه داشتن مایکروویو به عمر مفید آن کمک می کند .

بهترین راه افزایش طول عمر ماکروفر تمیز نگه داشتن آن هاست .

برندهای مایکروفر

آاگ ، بوش ، دوو ، جنرال الکتریک ، آدمیرال ، سامسونگ ، الجی ، بکو ، زیمنس ، باگنشت ، کنوود ، وستینگهاوس ، ایندزیت ، فریجیدر ، اسنوا ، بلومبرگ ، کن مور ، ناسیونال ، پاناسونیک ، پارس خزر ، بوتان ، فلر ، دلونگی ، لتو ، بیمکث ، عرشیا ، آریستون ، بایترون ، ویرپول ، مدیا ، گوسونیک ، گاسونیک ، بلک اندیکر ، تکا ، شارپ ، مجیک ، پاکشوما ، تکنوگاز ، مولینکس ، میله ، نف ، کندی ، سوپرا ، همیلتون ، هاردستون ، اوشن

تعمیر مایکروفر
نمایندگی تعمیرات مایکروفر

تعمیر ماکروفر آاگ در محل

تعمیر ماکروفر آاگ
تعمیر ماکروفر ااگ

 

برند AEG جزئی از برندهای برتر لوازم خانگی در اروپا میباشد ، در نظر داشته باشید که شرکت AEG از خدمات پس از فروش خوبی نیز برخوردار است و جهت تماس با نمایندگی تعمیرات مایکروفر آاگ  کلیک  نمایید . مایکروفر آاگ از برندهای پرطرفدار در بازار محسوب میشود که قطعات آن نیز موجود است ، تعمیر مایکروفر آاگ در محل چنانچه نیاز به تست اشعه نداشته باشد امکان پذیر است ، بسیاری از تعمیرکاران مایکروفر چون الکترونیک کار نمیباشند ، هنگامیکه مشکل بردی داشته باشد آن را به قسمت الکترونیک ارجاع میدهند .

تعمیر ماکروفر آاگ با ضمانتنامه در محل و یا کارگاه آی پی با تعویض قطعات فابریک انجام میگردد .

تعمیر ماکروفر بوش در محل

تعمیر ماکروفر بوش
تعمیر ماکروفر بوش

 

شرکت بوش شرکتی آلمانی است که توسط روبرت بوش بنیان نهاده شده است ، اولویت بوش بهبود در مصرف انرژی است ، جهت تماس با نمایندگی تعمیرات ماکروفر بوش کلیک نمایید . در صورت عدم نیاز به تست اشعه مایکروفر بوش در محل تعمیر میگردد ، توجه فرمایی که تعمیرات ماکروفر بوش با ضمانتنامه رسمی ارائه میشود .

تعمیر ماکروفر ناسیونال در محل

تعمیر ماکروفر ناسیونال
تعمیر ماکروفر ناسیونال

ناسیونال شرکت ژاپنی میباشد که قطعات مصرفی یخچال ناسیونال در بازار به ندرت موجود میباشد ، جهت تعمیرات ماکروفر ناسیونال  خود کلیک نمایید .

مجموعه آی پی ( تعمیرگاه مجاز ماکروفر ناسیونال ) ماکروفر ناسیونال شما را در محل تعمیر مینماید ، توجه فرمایید که تعمیرات ماکروفر ناسیونال به دلیل حساسیتی که دارد ، نباید از قطعات غیر فابریک برای تعمیرات استفاده شود ، بنابراین هنگام نیاز به تعمیرات با تعمیرگاه مجاز ماکروفر ناسیونال تماس حاصل نمایید . ماکروفر ناسیونال به دلیل طول عمر بالا و کیفیت قطعات ، در بین مردم پرطرفدار میباشد .

توجه : چنانچه به دلیل سوختن لامپ مگنتران ناسیونال ، ماکروفر ناسیونال شما غذا را گرم نمیکند تعویض لامپ مگنتران ناسیونال فابریک الزامی میباشد .

تعمیر ماکروفر دوو در محل

تعمیر ماکروفر دوو
تعمیر ماکروفر دوو

دوو در سال 1971 در کره تاسیس شده است ، که در بیش از 40 کشور جهان موفق به فروش محصولات خود شده است ، لازم است بدانید هنگامی که شرکت کره ای دوو رو به ورشکستگی بود گروه انتخاب با رقیب سوئدی خود قصد خرید این کارخانه را داشتند که گروه انتخاب برنده این خرید شد ؛ اما به دلیل تحریم موفق به ثبت نهایی نشد ، در ایران محصولات اسنوا و دوو تحت شرکت انتخاب میباشد که خدمات پس از فروش دوو و اسنوا را بر عهده دارند ، جهت تماس با  نمایندگی تعمیرات ماکروفر دوو کلیک نمایید .

امروزه ماکروفر دوو از لوازم اساسی و کمک حال خانه دارها شده است ، ماکروفر دوو در ایران از فروش خوبی برخوردار است ، بنابراین تعمیر مایکروفر دوو با قطعات فابریک و ضمانتنامه رسمی را از آی پی بخواهید .

تعمیر ماکروفر جنرال الکتریک در محل

جنرال الکتریک شرکتی آمریکایی است ، جنرال الکتریک در دنیا از فروش محصولات خوبی برخوردار است ، در ایران یخچال جنرال الکتریک از کیفیت و محبوبیت خاصی برخوردار است ، همچنین جزء کالاهای پرطرفدار و لاکچری محسوب میشود ، جهت تعمیر ماکروفر جنرال الکتریک با  نمایندگی تعمیرات ماکروفر جنرال الکتریک تماس حاصل نمایید .

تعمیر ماکروفر آدمیرال در محل

آمیرال شرکت آمریکایی میباشد که در ایران به دلیل کیفیت بالا و رضایتمندی مشتری جزء محصولات پرطرفدار است جهت تعمیر ماکروفر آدمیرال خود با  نمایندگی تعمیرات ماکروفر آدمیرال تماس حاصل نمایید .

تعمیر ماکروفر سامسونگ در محل

تعمیر ماکروفر سامسونگ
تعمیر ماکروفر سامسونگ

سامسونگ شرکت کره ای میباشد که در ایران با ضمانتنامه سام سرویس ارائه میگردد و به دلیل ضمانتنامه خوب و وجود کافی قطعات از طرفدارهای زیادی برخوردار میباشد ، جهت تعمیر ماکروفر سامسونگ خود با   نمایندگی تعمیرات ماکروفر سامسونگ تماس حاصل نمایید .

ماکروفر سامسونگ غذا را گرم نمیکند ؟ ماکروفر سامسونگ جرقه میزند ؟ ماکروفر سامسونگ کار نمیکند ؟ ... نگران نباشید ، تعمیرگاه مجاز سامسونگ ، نمایندگی تعمیر مایکروفر سامسونگ با شعبات در سراسر تهران در محل مشکل شما را حل میکند .

تعمیر ماکروفر الجی در محل

تعمیر ماکروفر الجی
تعمیر ماکروفر الجی

الجی شرکت کره ای میباشد که در ایران با ضمانتنامه گلدایران ارائه میگردد و به دلیل ضمانتنامه خوب و وجود کافی قطعات از طرفدارهای زیادی برخوردار میباشد ، جهت تعمیر ماکروفر الجی خود با   نمایندگی تعمیرات ماکروفر ال جی تماس حاصل نمایید .

ماکروفر الجی کار نمیکند ؟ ماکروفر الجی جرقه میزند ؟ ماکروفر الجی غذا را گرم نمیکند ؟ لامپ مگنتران الجی خراب شده است ؟ ... نگران نباشین !! چونکه آی.پی نمایندگی تعمیرات ماکروفر الجی میباشد .

تعمیرات ماکروفر الجی با ضمانتنامه 12 ماهه و تعویض قطعات فابریک انجام میگردد ، بنابراین تعمیرات ماکروفر الجی خود را با خیال آسوده به ما بسپارید .

تعمیر ماکروفر بکو در محل

بکو شرکتی اروپایی است که از کیفیت و فروش بالایی در جهان برخوردار میباشد جهت تعمیر یخچال بکو خود با    نمایندگی تعمیرات ماکروفر بکو در تهران تماس حاصل نمایید .

تعمیر ماکروفر زیمنس در محل

زیمنس شرکت آلمانی و چند ملیتی است که در برلین تاسیس شده است ، جهت تعمیر ماکروفر زیمنس با  نمایندگی تعمیرات ماکروفر زیمنس تماس حاصل نمایید .

تعمیر ماکروفر ویرپول در محل

ویرپول شرکت آمریکایی میباشد که در ایران به دلیل کیفیت بالا و رضایتمندی مشتری جزء محصولات پرطرفدار است جهت تعمیر ماکروفر ویرپول خود با  نمایندگی تعمیرات ماکروفر ویرپول تماس حاصل نمایید .

تعمیر ماکروفر باکنشت در محل

باکنشت شرکتی اروپایی است که از کیفیت و فروش بالایی در جهان برخوردار میباشد جهت تعمیر ماکروفر باکنشت خود با   نمایندگی تعمیرات ماکروفرباکنشت در تهران تماس حاصل نمایید .

تعمیر ماکروفر کنوود در محل

کنوود شرکتی ژاپنی است که در شهر توکیو ژاپن واقع شده است ، جهت تعمیر ماکروفر کنوود خود با  نمایندگی تعمیرات ماکروفر کنوود تماس حاصل نمایید .

تعمیر ماکروفر بلومبرگ در محل

بلومبرگ شرکتی اروپایی است که از کیفیت و فروش بالایی در جهان برخوردار میباشد جهت تعمیر ماکروفر بلومبرگ خود با  نمایندگی تعمیرات ماکروفر بلومبرگ در تهران تماس حاصل نمایید .

تعمیر ماکروفر وستینگهاوس در محل

شرکت وستینگهاوس یک شرکت آمریکایی است که در سال ۱۸۸۹ تاسیس شده و در ساخت تجهیزات برقی، رادارها ، نیروگاه‌ها ، و موتور هواپیما سابقه طولانی دارد ، جهت تعمیر ماکروفر وستینگهاوس خود با  نمایندگی تعمیرات ماکروفر وستینگهاوس تماس حاصل نمایید .

تعمییر ماکروفر فریجیدر در محل

در ایران محصولات فریجیدر از محبوبیت خاصی برخوردار است و جز کالای با کیفیت خارجی و لاکچری محسوب میشود ، طبق نظر سنجی که از مشتریان در طی سالیان استفاده از محصولات فریجیدر به عمل آمده است ، رضایت خود را نسبت به کیفیت محصولات اعلام نموده اند ، جهت تعمیر ماکروفر فریجیدر با   نمایندگی تعمیرات ماکروفر فریجیدر تماس حاصل نمایید .

تعمیر ماکروفر اسنوا در محل

اسنوا یک برند تولید کنندهٔ لوازم خانگی در ایران است ، اسنوا سر واژه نام اصلی شرکت ( ارکان ساختار نوین ایرانیان ) است .
این شرکت یکی از زیرمجموعه‌های گروه صنعتی انتخاب است ، جهت تعمیر ماکروفر اسنوا با  نمایندگی تعمیرات ماکروفر اسنوا  تماس حاصل نمایید .

تعمیر ماکروفر کنمور در محل

کنمور شرکتی آمریکایی میباشپد که از کیفییت قطعات خوبی برخوردار است جهت تعمیر ماکروفر کنمور خود با  نمایندگی تعمیرات ماکروفر کنمور  تماس حاصل نمایید .

تعمیر ماکروفر ایندزیت در محل

ایندزیت برند اروپایی در زمینه محصولات لوازم خانگی صادرات خود را به جهان انجام میدهد ، ماکروفر ایندزیت جزء ماکروهای پر طرفدار در دنیا محسوب میشود ، جهت تعمیرات ماکروفر ایندزیت خود با نمایندگی تعمیرات ماکروفر ایندزیت کلیک نمایید .

ماکروفر وسیله ای چندمنظوره است. هنگامی که کاربرد و قدرت هر دکمه روی دستگاه تان را یاد گرفتید می توانید انواع مختلف غذاها را با آن طبخ کنید . دستورالعمل های طبخ با ماکروفری را که خریده اید به دقت مطالعه کنید و جزئیات کارهایی را که انجام می دهد یاد بگیرید . تا وقتی که به تمامی عملکردهای دستگاه کاملاً آشنا نشده اید احتیاط را فراموش نکنید .

تعمیر مایکروویو

در اینجا شما را با تعریف مایکروویو ، انواع مختلف آن و توصیه های ایمنی برای استفاده از مایکروویو آشنا میکنیم تا برای تعمیرات مایکروویو آماده شوید .

مایکروویو چیست؟

مایکروویو یکی از لوازم خانگی است که انقلابی در آشپزخانه های مدرن بر پا کرده است. این وسیله طراحی شده است تا غذا را با استفاده از پرتوهای الکترومغناطیسی که اشیا را از درون گرم می کند، بپزد. این وسیله برای گرم کردن سریع غذا استفاده شده و کارهای زمان بری مانند ذوب کردن کره یا گرم کردن َآب را به سرعت انجام می دهد. برخلاف فرهای قدیمی، مایکروویو غذا را از درون می پزد نه از بیرون. مایکروویو در ابتدا در آشپزخانه های تجاری مورد استفاده قرار می گرفت اما اکنون در اکثر خانه ها و آفیس ها از مایکروویو استفاده می شود. برای تعمیر مایکروویو خود با تعمیرگاه مجاز مایکروویو آی.پی تماس حاصل نمایید .

انواع مختلف مایکروویو

تعمیر مایکروویو رو میزی : این مایکروویو اولین مایکروویوی بود که به بازار وارد شد. تعمیر مایکروویو کابینتی :  سپس ، مایکروویوهای بالای گاز و مایکروویوهای کابینتی به بازار ارائه شد. مایکرویووهای رومیزی ارزان قیمت تر بوده و حمل راحتی دارند. اما فضای با ارزش کانتر را اشغال  می کنند. مزیت این مایکروویوهای این است که می توانید هنگام عوض کردن خانه خود آن ها را با خود ببرید. مایکروویوهای بالای گاز و کابینتی فضای کانتر را اشغال نمی کنند اما قیمت بالاتری دارند و قابل جابجایی نیستند و همچنین شاید نیاز باشد توسط فردی متخصص نصب شوند.

مایکروویوهای کانوکشن دارای المنت گرم کننده و فن هستند که غذا را با گرما دادن بیرونی و درونی می پزد.

توصیه های ایمنی برای استفاده از مایکروویو

مایکروویو در صورتی که درش خراب است و یا به طور درست و ایمن بسته نمی شود، هرگز نباید روشن شود.

اجسام فلزی نباید در مایکروویو قرار داده شوند مگر اینکه برای استفاده در مایکروویو طراحی شده باشند.

گرم کردن مایعات در مایکروویو باید با احتیاط انجام شود و در هنگام بیرون آوردن از مایکروویو از دستکش فر استفاده شود.

مایکروویو باید به طور منظم تمیز شود و نباید در حالی که خالی است، روشن شود.

تعمیر مایکروفر

تعمیر مایکروفر تخصص میخواهد ، تعمیرکار مایکروفر نیاز به تخصص الکترونیک و مکانیک دارد ، مشکل مایکروفر شما میتواند از برد الکترونیکی باشد که برای برطرف کردن عیب مایکروفر باید تخصص الکترونیک داشت ، همچنین میتواند مشکل مکانیکی داشته باشد که باز نیاز به تخصص مربوطه دارد ، بنابراین برای حفظ کیفیت مایکروفر خود با تعمیرگاه مجاز مایکروفر آی.پی تماس بگیرید تا از قطعات فابریک و تعمیرکار متخصص بهره مند شوید .

تلفن نمایندگی های تعمیرات مایکروفر در سراسر تهران

آی.پی امداد برای رفاه حال شما عزیزان در ارتباط با تعمیرات ماکروفر در سراسر تهران شعبات مختلفی دارد ، پس چنانچه مشکلی با مایکروفر خود پیدا نمودید کافی است با نزدیکترین شعبه نمایندگی تعمیرات ماکروفر خود در زیر تماس حاصل نمایید .

تعمیر ماکروفر در شمیرانات تهران

1 : شمیرانات ، اقدسیه ، آجودانیه ،داراباد ، سوهانک ، تجریش و…

(20 خط ):26154968

تعمیر ماکروفر در شمال تهران

2 : شمال ، نیاوران ، زعفرانیه ، ولنجک ، الهیه ، جردن ، انرزگو ، پاسداران ، دروس ، شریعتی ، دولت ، ظفر ، میرداماد ، هروی و …

(20 خط ):22729703

تعمیر ماکروفر در غرب تهران

3 : غرب ، آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، تهرانسر و …

(20 خط ):44840509

تعمیر ماکروفر در شمال غرب تهران

4 : کوی فراز ، بوعلی ، میدان کتاب ، شهرداری و…

(20 خط ):88986181

تعمیر ماکروفر در شهرک غرب و سعادت آباد تهران

5 : شهرک غرب و سعادت آباد

5_88972002

تعمیر ماکروفر در مرکز تهران

6 : مرکز ، یوسف آباد ، فاطمی ، گیشا ، امیر آباد ، شهرآرا ، مطهری ، عباس آباد و…

(20 خط ):88959591

تعمیر ماکروفر در شرق تهران

7 : شرق ، تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و …

(20 خط ):77170036

تعمیر ماکروفر در جنوب تهران

8 : جنوب ، انقلاب ، آزادی ، جمهوری ، نازی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر و …

(20 خط ) :66715774