تعمیر ماکروفر

با استفاده از خدمات تعمیر ماکروفر در شرق، غرب، شمال و جنوب تهران، می توانید از گارانتی 90 الی 365 روز به همراه قطعات اورجینال و فاکتور رسمی هزینه ها توسط تعمیرکار متخصص و مجرب آی پی امداد در پایان کار بهره مند شوید.

بازه هزینه تعمیرات ماکروفر: 120/000 تا 950/000 تومان
تکنسین متخصص: 250+
سفارش موفق: 500+ هزار
تعمیر ماکروفر

زندگی امروزی، زندگی ماشینی است که به سرعت در حال حرکت است و زمان اهمیت ویژه ای یافته است. به همین دلیل استفاده از مایکروفر یا مایکروویو برای پخت و پز یا گرم کردن غذا در بین تهرانی ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. اگر ماکروفر شما غذا را گرم نمی کند، جرقه می زند، روشن نمی شود، سینی گردان آن نمی چرخد، دکمه های صفحه نمایش کار نمی کند، درب آن به خوبی باز یا بسته نمی شود، صدا می دهد یا هر مشکل دیگری که دارد، برای تعمیر آن می توانید از خدمات آی پی امداد بهره مند شوید. متخصصین این مرکز کلیه خدمات تعمیر مایکروفر، ماکروفر و مایکروویو را در شرق، غرب، شمال و جنوب تهران انجام می دهند.

عیب یابی و تعمیرات ماکروفرهای رومیزی و توکار در آی پی امداد با استفاده از قطعات اصلی و گارانتی 90 تا 365 روزه در منزل یا محل کار مشتریان انجام می شود. همچنین با استفاده از خدمات این مجموعه می توانید تا 75 درصد در هزینه های تعمیر ماکروویو خود صرفه جویی کرده و در پایان سرویس نیز فاکتور رسمی هزینه ها را دریافت کنید. برای تعمیر مایکروفر در تهران و با سه روش خدمات: در منزل، مراجعه حضوری به کارگاه یا استفاده از خدمات پیک می توانید با شماره تلفن 02158941 یا 02191093903 تماس حاصل فرمایید و یا در سایت آی پی امداد درخواست آنلاین ثبت نمایید.

کلیه خدمات تعمیر ماکروفر در آی پی امداد دارای 3 الی 12 ماه گارانتی معتبر می باشد.

تعمیر در محل
فاکتور رسمی
گارانتی تا 12 ماه
قطعات اورجینال
پشتیبانی 24 ساعته
تاسیس از دهه 1370
مراجعه حضوری به کارگاه
تحویل کالا توسط پیک آی پی امداد

نحوه تماس و ثبت درخواست تعمیر مایکروفر و مایکروویو در تهران

مراحل تماس با مرکز تعمیر ماکروفر و مایکروویو و ثبت درخواست خدمات به شرح زیر است:

 • برای تعمیر مایکروفر یا مایکروویو ابتدا می توانید از طریق شماره های 02158941 یا 02191093903 با آی پی امداد تماس بگیرید.
 • همچنین می توانید درخواست تعمیر ماکروفر را در فرم ثبت درخواست سایت آی پی امداد ثبت نمایید.
 • کارشناسان آی پی امداد به صورت شبانه روزی و 24 ساعته آماده پاسخگویی به مشتریان می باشند.

برای تعمیر ماکروفر در آی پی امداد میتوانید از سه روش زیر انتخاب نمایید:

 1. مراجعه حضوری تعمیرکار در منزل یا محل کار شما
 2. استفاده از خدمات پیک آی پی امداد: پیک در محل شما حضور پیدا میکند و با تحویل رسید کتبی، ماکروفر را از شما تحویل گرفته و سپس وکیوم کرده و در باکس ضد ضربه قرار می دهد.
 3. مراجعه حضوری به کارگاه آی پی امداد

طریقه ارائه خدمات تعمیرات مایکروفر در آی پی امداد

 1. همانطور که در بالا توضیح دادیم، امکان استفاده از خدمات تعمیر مایکروفر در آی پی امداد به سه روش امکان پذیر است.
 2. بعد از اینکه اطلاعات شما در سامانه مشتریان آی پی امداد ثبت شد، لینک پنل کاربری برای شما پیامک می شود.
 3. در پنل کاربری خود می توانید مشخصات تعمیرکار یا تعمیرگاه، کد اشتراک، زمان حضور تکنسین یا پیک در محل شما، زمان تحویل و آماده شدن دستگاه، مدت گارانتی، فاکتور و ... را مشاهده کنید.
 4. همچنین امکان ارتباط آنلاین با واحدهای پیگیری، پشتیبانی و شکایت در پنل کاربری وجود دارد.
 5. تعمیرکار مایکروفر برای عیب یابی و تعمیر دستگاه در کمتر از یک ساعت و یا طبق توافقی که انجام داده اید، به محل شما می آید.
 6. همچنین در صورت استفاده از خدمات پیک، زمان حضور برای تحویل دستگاه و زمان آماده شدن ماکروفر و تحویل آن در محل، به شما پیامک می شود و همچنین می توانید داخل پنل کاربری خود مشاهده نمایید.
 7. تعمیر ماکروفر با استفاده از تجهیزات پیشرفته و قطعات اورجینال انجام می شود.
 8. در پایان سرویس، تکنسین آی پی امداد فاکتور و گارانتی 3 تا 12 ماهه را در اختیار شما قرار می دهد.
 9. همچنین می توانید در پنل کاربری به تعمیرکار خود نسبت به فرآیند اجرای خدمات تعمیرات مایکروویو امتیاز دهید.
 10. در نهایت کارشناس واحد Happy Call مجموعه آی پی امداد رضایت شما را از خدمات تعمیرکار مربوطه و نحوه ارائه خدمات بررسی می کند.
 11. لازم به ذکر است از ابتدای ثبت درخواست خدمات تا پایان روز گارانتی، یک کارشناس به صورت آنلاین در پنل کاربری از شما پشتیبانی خواهد کرد.

شما می توانید با استفاده از خدمات تعمیرکار آی پی امداد تا 75 درصد در هزینه تعمیر مایکروفر خود صرفه جویی نمایید.

sp-ip
نحوه تماس برای تعمیر ماکروفر در آی پی امداد
ثبت آنلاین درخواست تعمیرات در آی پی امداد
تماس با شماره تلفن 58941-021
بعد از ثبت درخواست تعمیر، پروفایل کاربری شما در سامانه مشتریان آی پی امداد ثبت می شود.

هزینه تعمیر ماکروفر، مایکروفر و ماکروویو

در آی پی امداد هزینه های تعمیر مایکروفر بسیار منصفانه است؛ زیرا تمامی این هزینه ها بر اساس نرخ هایی که از سوی اتحادیه و نهادهای نظارتی تعیین می شود، مشخص شده اند. این نوع خدمت رسانی در راستای اجرای اصل مشتری مداری می باشد. همچنین تمامی هزینه های تعمیرات ماکروفر در این مرکز برای مشتریان شفاف سازی می شود که این موضوع اعتماد دو طرفه ای مابین مشتری و مجموعه آی پی امداد برقرار کرده است.

به این صورت که قبل از تعمیر مایکروویو، طی بررسی هایی که توسط تعمیرکار این مجموعه صورت می گیرد و براساس فاکتورهایی مانند نوع و مدل دستگاه، میزان خرابی و قطعات معیوب، نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات، مدت زمان باقی مانده گارانتی و … هزینه تعمیرات ماکروفر محاسبه می شود. در صورتی که مشتری به این هزینه راضی باشد، تعمیرکار اقدام به تعمیر دستگاه وی می کند. در پایان کار نیز فاکتوری شامل تمامی هزینه ها به وی داده شده و هزینه تعمیر ماکروفر طبق آن دریافت خواهد شد.

مجموعه آی پی امداد مفتخر است در راستای رضایت مشتری، هزینه تعمیر ماکروفر و قطعات آن را به طور کامل روشن نماید. این مرکز هزینه خدمات را به حداقل رسانده است تا مصرف کنندگان این محصول در بازار اقتصادی امروز دغدغه کمتری داشته باشند. در جدول زیر به صورت تقریبی هزینه های تعمیر یا تعویض قطعات مختلف ماکروویو را بررسی کرده ایم.

جدول تعرفه خدمات

قطعات ماکروفرهزینه تعمیرات ماکروفر
لامپ مگنتران850/000 الی 1/340/000 تومان
ترانس های ولتاژ950/000 الی 1/860/000
ورق نسوز (میکا)150/000 الی 230/000 تومان
موتور صفحه گردان250/000 الی 430/000 تومان
دیود55/000 الی 190/000 تومان
خازن140/000 الی 240/000 تومان
المنت240/000 الی 2/900/000 تومان
ترموستات90/000 الی 550/000 تومان
برد950/000 تومان الی 7/500/000 تومان
میکروسوئیچ1/100/000 الی 1/950/000 تومان
نمایش بیشتر

تعمیر کدام مدل ها و برندهای ماکروفر در آی پی امداد انجام می شود؟

مایکروفرهایی که امروزه توسط کاربران مورد استفاده قرار می گیرند، از تنوع برند و مدل های زیادی برخوردار هستند که در هریک از آنها، بروز مشکلات مختلف محتمل است. از این رو می توانید با خراب شدن هریک از مدل های ماکروفر خود از تعمیرکاران مجرب و متخصص آی پی امداد در این زمینه کمک بگیرید. از جمله مدل های مایکروفر و ماکروویوهایی که در مجموعه آی پی امداد تعمیر می شوند، شامل مدل های زیر می باشند:

 • توکار (کشویی)
 • بالا اجاقی
 • رومیزی

به طور کلی دستگاه مایکروویو شما چه از برندهای ایرانی و چه برندهای خارجی باشد، ممکن است ایراداتی به هنگام کار با آن رخ دهد که برای رفع آنها می توانید از مجموعه آی پی امداد کمک بگیرید. تعمیرکاران این مرکز قادر هستند کلیه برندهای ایرانی و خارجی ماکروفرها را با بهترین کیفیت و قطعات اورجینال تعمیر نمایند. از جمله این برندها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعمیر برندهای خارجی ماکروفر: آاگ، بوش، دوو، جنرال الکتریک، آدمیرال، سامسونگ، الجی، بکو، زیمنس، باکنشت، کنوود، وستینگهاوس، ایندزیت، فریجیدر، بلومبرگ، کنمور، ناسیونال، پاناسونیک، فلر، دلونگی، آریستون، بایترون، ویرپول، مدیا و …
 • تعمیر برندهای ایرانی مایکروفر: اسنوا، پارس خزر، پاکشوما، تکنوگاز، بوتان، بیمکث، استیل البرز و …

خدمات تعمیرکار مایکروفر در آی پی امداد

یکی از انواع لوازم خانگی های پرکاربرد که توسط کاربران مورد استفاده قرار می گیرد، ماکروفر یا مایکروویو است. این دستگاه به دلیل کاربرد بالای خود در زمینه پخت و پز و گرم کردن غذا، ممکن است با گذشت زمان دچار خرابی ها و ایراداتی شود. از این رو استفاده از خدمات تعمیرات ماکروویو برای رفع مشکلات دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است. مجموعه آی پی امداد با تکنسین های مجرب، متعهد، کارآمد و آموزش دیده مفتخر به تعمیر ماکروفر، مایکروفر و مایکروویو در محل کار یا منزل شما می باشد. در صورتی که مشکلات مختلفی در عملکرد مایکروویو شما رخ داده است و نیاز به سرویس، عیب یابی، تعمیر یا تعویض قطعات آن می باشد، می توانید از آی پی امداد کمک بگیرید. از جمله خدماتی که در این مرکز به مشتریان ارائه می شود، شامل:

 • تعمیر و تعویض کلیه قطعات مکانیکی و الکترونیکی ماکروفر، مایکروفر و مایکروویو به مانند: المنت گریل، دیود، خازن، فیوز، ترانس، المنت کانوکشن، موتور فن کانوکشن، موتور فن خنک کننده، لامپ مگنتران، موتور سینی گردان برد فیلتر، برد کنترل کباب پز، برد فرمان، مجموعه میکروسوئیچ ها، لامپ روشنایی، سینی، پایه، دکمه ها و ….
 • سرویس و بررسی سلامت هریک از قطعات و تعمیر و روغن کاری آنها در صورت نیاز

چنانچه احساس کردید ماکروفر شما به مشکل بررخوده است و نیاز به تعویض قطعه یا تعمیر ماکروفر خود دارید، می توانید با نزدیکترین شعبه آی پی امداد از طریق شماره 02158941 تماس حاصل نمایید.

مرکز تعمیرات مایکروفر در تهران

این روزها بسیاری از افراد به دنبال مرکز مجاز و معتبر در تهران هستند تا در صورت بروز هرگونه مشکل و خرابی در مایکروفر خود، ایرادات مربوط به دستگاه را در سریع ترین زمان ممکن برطرف کرده و وقت و هزینه ای را صرف پیدا کردن مرکز تعمیرات ماکروفر در تهران نکنند. امروزه تعمیرگاه های زیادی در سطح شهر تهران برای تعمیر مایکروفرهای مختلف وجود دارند که فقط برخی از آنها کیفیت و تخصص لازم را برای تشخیص و رفع عیوب مایکروویو دارند. آی پی امداد یکی از مراکز پیشرفته و تخصصی است که تعمیر مایکروفر را به صورت کاملا دقیق و اصولی در شرق، غرب، شمال، جنوب و مرکز تهران انجام می دهد. با سپردن ماکروفر خود به این مجموعه و رفع تمامی مشکلات مربوط به دستگاه، می توانید علاوه بر کاهش هزینه های تعمیر مایکروویو، گارانتی و فاکتور معتبر این مجموعه را نیز دریافت کنید.

تعمیر ماکروفر در منزل و محل کار

تعمیر ماکروفر در محل و منزل از دیگر خدماتی است که در آی پی امداد به مشتریان ارائه می شود. برای تسهیل امر خدمت رسانی و صرفه جویی در هزینه و وقت مشتریان، این مجموعه تکنسین های خود را بعد از ثبت سفارش مشتری و دریافت آدرس، به محل مورد نظر آنها اعزام می کند. حضور تعمیرکاران در محل با مشتری هماهنگ می شود تا مشکلی پیش نیاید. تکنسین های آی پی امداد با حضور در محل کار یا منزل مشتریان، ابتدا اقدام به عیب یابی مایکروفر معیوب می کنند. سپس با استفاده از تجهیزاتی که به همراه دارند، آن را تعمیر می نمایند. با توجه به تبحری که تعمیرکاران مرکز تعمیر مایکروویو در کار خود دارند، تعمیر دستگاه را در کمترین زمان و با کیفیت بالا انجام می دهند. در نظر داشته باشید که با استفاده از خدمات تعمیر ماکروفر در منزل از مزایای زیر بهره مند خواهید شد:

تعمیر مایکروفر در محل

چرا برای تعمیرات مایکروویو از خدمات آی پی امداد بهره مند شویم؟

یافتن یک مرکز مجاز و معتبر برای تعمیر مایکروفر می تواند امری بسیار مهم و حتی دشوار باشد. اگرچه این روزها مراکز مختلفی در زمینه تعمیرات مایکروویو مشغول به فعالیت هستند، اما کیفیت خدمات ارائه شده توسط برخی از این مراکز بسیار پایین می باشد. آی پی امداد یکی از مراکز تعمیرات انواع ماکروفر در تهران است که از سال 1370 در عرصه تعمیرات انواع لوازم خانگی و آشپزخانه در حال فعالیت می باشد. این مجموعه دارای گواهی های معتبری از اتحادیه بوده و به دلیل کسب رضایت مشتریان خود، بسیار قابل اعتماد می باشد. تکنسین های این مجموعه همواره بهترین و باکیفیت ترین خدمات را در زمینه سرویس و تعمیر مایکروویو به مشتریان خود ارائه می دهند. سرعت در خدمات، کیفیت قطعات، متخصصین آموزش دیده، ارائه ضمانتنامه رسمی از ویژگی های این مرکز می باشد.

تعمیرات مایکروویو

سرویس ماکروفر چگونه از بروز خرابی در آن پیشگیری می کند؟

مایکروفر و مایکروویو یکی از دستگاه های بسیار حساس هستند که بهتر است برای جلوگیری از بروز هزینه های سنگین برای تعمیرات هریک از آنها، اقدام به سرویس دوره ای دستگاه به صورت تخصصی نمایید. با سرویس دوره‌ای، مشکلات جزئی مایکروفر قبل از تبدیل شدن به مشکلات بزرگتر و پرهزینه‌ تر، شناسایی و رفع می‌ شوند. همچنین این کار به حفظ عملکرد مطلوب مایکروفر در گرم کردن و پخت غذا کمک می‌ کند. در همین راستا، سرویس کاران متخصص آی پی امداد می توانند دستگاه شما را به صورت اصولی و منظم سرویس نمایند. سرویس مایکروفر توسط تکنسین متخصص این مجموعه شامل موارد زیر می‌ شود:

 • تکنسین مجموعه ابتدا بدنه مایکروفر را از نظر وجود هرگونه آسیب دیدگی بررسی کرده و مشکلات را شناسایی و رفع می کند.
 • سپس سیم‌ کشی و اتصالات داخل ماکروفر از لحاظ نقص و اتصالی مورد بررسی قرار می گیرد.
 • در ادامه سرویس کار متخصص عملکرد مایکروفر در زمینه گرم کردن و پخت غذا را تست می‌ کند.
 • سپس بخش های داخلی و خارجی ماکروویو از هرگونه ذرات غذا و چربی به طور کامل تمیز می شود.
 • در نهایت هریک از قطعات داخلی دستگاه به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز، قطعات فرسوده تعویض خواهند شد.

عیب یابی مشکلات رایج ماکروفر، مایکروویو

مایکروفر یکی از پرکاربردترین لوازم برقی خانگی است که در بسیاری از مواقع به دلایل مختلفی در کارکرد آن مشکل ایجاد شده و نیاز به تعمیر پیدا می کند. از این رو تعمیرکار متخصص و مجرب آی پی امداد با هدف کاهش هزینه های تعمیرات ماکروفر، ایرادات مربوط به دستگاه و نحوه عیب یابی و رفع مشکلات آن را برای شما شرح داده است. با استفاده از این راهنما، می توانید مشکلات جزئی ماکروویو خود را عیب یابی کنید. در صورتی که ایراد دستگاه شما مربوط به قطعات اصلی آن است، می توانید از خدمات تکنسین های متخصص آی پی امداد برای تعمیرات مایکروویو خود بهره مند شوید.

روشن نشدن ماکروفر

 • اگر مایکروویو روشن نمی شود، ممکن است سوئیچ درب مشکل داشته باشد.
 • چنانچه مایکروویو شما روشن نمی شود و صفحه نمایش خالی است، ممکن است فیوز سرامیکی مشکل داشته باشد.
 • اگر با نوسانات شدید برق مواجه شدید یا در یکی از قطعات داخلی ایراد جدی وجود دارد. فیوز سرامیکی آسیب دیده است.
 • ممکن است فیوز حرارتی مشکل داشته باشد.
 • خرابی در مجموعه قفل در می تواند باعث روشن نشدن دستگاه شما شود که باید بررسی شوند.
 • مگنترون بخش مهمی از مایکروویو است و وظیفه تامین گرمای پخت غذا را بر عهده دارد.
 • اگر مگنترون بشکند، ممکن است باعث منفجر شدن فیوز شود که در موارد دیگر می تواند منجر به اختلال در عملکرد شود.

جرقه زدن مایکروفر

 • یک تکه فلز کوچک برای ایجاد جرقه در ماکروفر شما کافی است.
 • اگر روی غذایی را که حرارت می دهید را با فویل بپوشانید، باعث جذب آتش می شود.
 • در اثر فرسودگی ممکن است دیودهای ولتاژ بالا کوتاه شده یا بسوزند که باعث جرقه زدن ماکروفر می شوند.
 • هنگامی که دستگاه شما جرقه می زند یا دود می کند، ممکن است مشکل الکتریکی جدی داشته باشید.
 • ظروف ناسازگار مایکروویو ممکن است از ظروفی استفاده کنید که با مایکروویو شما سازگار نیست.
 • باید به ورق میکا یا ورق نسوز دقت کنید تا آسیب ندیده باشد.

گرم نشدن غذا در ماکروفر

اگر مایکروفر شما نمی تواند در 3 دقیقه یک لیوان آب را با توان 900 وات گرم کند، باید با مرکز تعمیرات مایکروفر در تهران تماس بگیرید. البته باید به خاطر داشت که امواج مایکروویو برای گرم شدن نیاز به ولتاژ بالایی دارند و در ساعات اوج مصرف به دلیل افت ولتاژ ممکن است این مشکل پیش بیاید که در این صورت با افزایش زمان می توان مشکل را حل کرد. اما اگر گرم شدن غذا زمان زیادی می برد، ممکن است به یکی از موارد زیر باشد:

 1. ممکن است دستگاه در ساعات اوج مصرف استفاده شده باشد.
 2. فضای داخلی دستگاه کثیف است.
 3. اگر حجم غذا زیاد باشد، زمان بیشتری برای گرم شدن نیاز دارد.
 4. غذاهای آبدار با زمان کمتر و غذاهای چرب با زمان طولانی تری گرم می شوند.

موارد زیر می توانند علت گرم نکردن ماکروفر باشند:

 1. درب
 2. دیود
 3. خازن
 4. ترانش های ولتاژ
 5. برد الکترونیکی
 6. محافظ حرارتي
 7. فيوز حرارتي
 8. مگنترون

برای عیب یابی و بررسی هریک از این قطعات و رفع مشکل گرم نشدن ماکروفر خود می توانید از تکنسین های متخصص و مجرب آی پی امداد کمک بگیرید.

نچرخیدن سینی ماکروفر

 • این احتمال وجود دارد که موتور چرخشی مایکروفر معیوب باشد که باید توسط تعمیرکار مجرب بررسی و تشخیص داده شود.
 • همچنین باید اتصال بین موتور و صفحه نمایش را به دقت بررسی کنید و از درست قرار گرفتن آن مطمئن شوید.
 • اگر موتور سالم است، احتمالا مشکل از صفحه نمایش یا کنترل پنل دستگاه است.
 • در این صورت باید صفحه کلید یا کنترل پنل مایکروویو را از نظر تعمیرات مایکروویو بررسی کنید.
 • اگر مایکروویو کلید یا دکمه ای برای کنترل صفحه گردان دارد، ممکن است مشکل از این قسمت باشد.
 • گاهی اوقات تجمع کثیفی در زیر صفحه نمایش باعث چرخش و سفت نشدن صفحه نمایش می شود که در صورت نیاز باید آن را بررسی و تمیز کنید.
 • همچنین در صورت مشاهده ساییدگی در قسمت اتصال صفحه گردان به موتور باید آن را تعویض نمایید.
 • خرابی قطعات دیگر مانند کوپلینگ موتور یا شفت نیز علت نچرخیدن سینی ماکروفر می باشد که نیاز به بررسی و تعمیر دارد.

کار نکردن گریل مایکروفر

 • خرابی در هر قسمت از ترموستات و برد اصلی می تواند علت کار نکردن گریل ماکروفر باشد.
 • شما باید هر یک از این قسمت ها را به دقت شناسایی کنید و سیم کشی المنت و سوکت های آن را بررسی کنید.
 • اگر این قطعات قابل استفاده مجدد هستند، می توانید آنها را تعمیر کنید.
 • در غیر این صورت بهترین کار تعویض قطعات و تعویض آنها با قطعات جدید است.

کار نکردن صفحه نمایش ماکروفر

 • اگر پنل مایکروویو به طور متناوب از کار بیفتد، احتمالاً برد مشکل دارد.
 • می توانید برد اصلی دستگاه را به دقت بررسی کرده و تست کنید.
 • اگر پنل نمایشگر اصلا کار نکند، برد کنترل یا برد صفحه نمایش آسیب دیده و نیاز به تعمیر دارد.
 • اگر صفحه مایکروویو روشن می شود اما کلیدها کار نمی کنند، احتمالاً مشکل از سوییچ غشایی دستگاه است.
 • برای تعمیر سوئیچ ممبران مایکروویو خود باید تخصص و مهارت بالایی داشته باشید تا به دستگاه آسیب نرسانید.
 • یکی دیگر از عوامل موثر در علت کار نکردن صفحه نمایش ماکروفر، ایراد در منبع تغذیه دستگاه است که باید بررسی شود.

خاموش شدن مایکروویو در حین کار

 • اصلی ترین علت خاموش شدن ماکروفر در حین کار نوسانات برق و افت ولتاژ است.
 • شما باید خرابی خازن مایکروویو را بررسی کنید؛ زیرا می تواند باعث پرش فیوز و خاموش شدن دستگاه شود.
 • در برخی موارد استفاده از برنامه های گرمایش یا پخت و پز با زمان زیاد می تواند این مشکل را ایجاد کند.
 • هنگامی که فن از کار می افتد و مگنترون بیش از حد گرم می شود، فیوز برق را قطع می کند و مایکروویو را خاموش می کند.
 • تمام کلیدهای مربوط به اتصال درب مایکروفر را به دقت بررسی کنید تا معیوب نباشند.
 • در صورت مشاهده سوختگی در سوئیچ ها، باید آنها را تعویض کنید.
 • در صورت سالم بودن تمامی قطعات دستگاه، باید برد اصلی مایکروفر را بررسی کنید.
 • نقص صفحه کلید یا پنل دستگاه نیز باعث این مشکل می شود.
 • شما باید هریک از کلیدها را فشار دهید و مطمئن شوید که کلیدها به درستی کار می کنند.

سر و صدای زیاد ماکروفر

 • اگر مایکروفر شما صدای جیر جیر می دهد، صدا از قسمت مگنترون می آید که امواج مایکروویو را تولید می کند.
 • برای تشخیص معیوب بودن موتور فن، موتور فن را از ماکروفر خارج کرده و سعی کنید تیغه فن را با دست بچرخانید.
 • اگر پره ها آزادانه نچرخند، صدا ایجاد می کنند که در این صورت موتور فن باید توسط تعمیرکار آی پی امداد تعویض شود.
 • اگر ماکروفر شما حتی زمانی که در حالت آماده به کار است، صدای بلند یا عجیبی می دهد، به احتمال زیاد مشکل از فن روی دستگاه است.
 • بررسی کنید که آیا بعد از مدتی صدا از بین می رود.
 • اگر مایکروویو هنگام کار صدای اضافی ایجاد کند، این خرابی ممکن است به دو قسمت مربوط باشد.
 • اولین و رایج ترین خرابی موتور سینی درایو یا به اصطلاح موتور کف دستگاه است که در حین چرخش در اثر سایش و پارگی صدای اضافی تولید می کند.
 • گزینه دوم یک حلقه دایره ای است که سینی دستگاه روی آن می چرخد.
 • موتور کوپلینگ یک تیغه فلزی است که به آرامی در داخل مایکروویو می چرخد.
 • یاتاقان فن تهویه یکی دیگر از مواردی است که ممکن است صدای غیرعادی ایجاد کند.
 • سرویس و روغن کاری فن را فراموش نکنید، اما در صورت مشاهده ایراد یا شکستگی عمده در فن، فن باید به طور کامل تعویض شود.

باز یا بسته نشدن درب ماکروفر

 • ابتدا بررسی کنید که قفل درب مایکروویو آسیبی ندیده باشد.
 • نقص در میکروسوئیچ درب دستگاه نیز باعث باز یا بسته نشدن درب ماکروفر می شود و نیاز به تعویض دارد.
 • در برخی موارد خرابی فنر درب مایکروویو باعث اختلال در عملکرد آن می شود، بنابراین باید آن را با فنر جدید تعویض کنید.
 • اگر دسته متحرک دستگاه آسیب دیده باشد نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

سوالات متداول تعمیرات مایکروفر

در ادامه به بررسی متداول ترین سوالات متقاضیان خدمات تعمیر ماکروفر در آی پی امداد خواهیم پرداخت:

در صورتی که مایکروفر شما نیاز به تعویض قطعه ای داشته باشد، تنها از قطعات اورجینال برند مورد نظر استفاده خواهد شد.

شما می توانید گارانتی 90 الی 365 روزه خدمات تعمیر ماکروفر را پس از پایان کار از تکنسین آی پی امداد دریافت نموده و مدت زمان آن را در پنل کاربری خود مشاهده کنید.

کلیه هزینه های تعمیر مایکروفر در این مجموعه براساس نوع خرابی دستگاه شما و با توجه به نرخ مصوب اتحادیه تعیین می شود.

پس از ثبت درخواست تعمیر ماکروفر در آی پی امداد، تعمیرکار متخصص در کمتر از یک ساعت یا طبق زمانبندی صورت گرفته خود را به محل مورد نظر شما می رساند.

در صورت نیاز به استفاده از خدمات تعمیرات مایکروفر خود می توانید از طریق تماس با شماره تلفن 02158941 با کارشناسان آی پی امداد تماس حاصل نمایید.

6 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 • عالمه نادی حیدری 08 بهمن 1402

  برای اولین بار از جوجه گردون ماکروفر استفاده کردم برای پخت ران مرغ. بلد نبودم تنظیم کنم و چه تایمی بزارم. به اشتباه دو دقیقه گذاشتم و استارت شد. بعد دو دقیقه دکمه کار نمی‌کرد که تنظیم کنم برای پخت و من مجبور شدم دوشاخه را کشیدم و دوباره راه اندازی کردم و ده دقیقه گذاشتم. بعد اینکه خاموش شد، یکم که گذشت، دیدم صفحه نمایش تار شده و بخار گرفته. منم بسرعت از برق جدا کردم و درش رو باز کردم بعد چند دقیقه دیدم که صفحه نمایش خوب شد اما میترسم که استفاده کنم لطفاً راه حل را بهم بگید

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 08 بهمن 1402

   درود، بخاری که روی نمایشگر جمع شده مربوط به بخار غذا بوده و مشکلی ندارد و می توانید از دستگاه استفاده کنید.

   پاسخ دادن
 • سیمین طارمی 13 شهریور 1402

  با سلام و خسته نباشید، مایکروویو ال جی مدل Mc 8084 دارم ،ولوم بزرگ پایین (که زمان رو تعیین میکنه) کار نمیکنه، ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 13 شهریور 1402

   درود، برد پنل دستگاه خراب شده است و باید تعمیر شود.

   پاسخ دادن
 • بهرام امیرکیا 30 مرداد 1402

  با سلام خدمت شما بنده از شهرستان خرم آباد لرستان پیام خدمتتان میدهم یک دستگاه ماکروویو ال جی مدل MH8265DIS مشکی دارم که شیشه جلوی اون شکسته و در شهرستان خرم آباد به نمایندگی ال جی مراجعه کردم گفتن شیشه رو نداریم خواهشمندم اگر شیشه ماکروویو مذکور رو دارید با ذکر قیمت و آدرس محل تحویل به بنده اطلاع دهید تا طی هفته آینده خدمتتان برسم ممنون

  پاسخ دادن
اینستاگرام آی پی امداد