021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

نحوه ریست کردن یخچال

نحوه ریست کردن یخچال
نحوه ریست کردن یخچال
زمان مطالعه: 7 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یخچال ها اصلی ترین وسیله در هر آشپزخانه ای محسوب میگرند زیرا محل نگه داری مواد غذایی میباشند، اما گاهی با مشاهده به هم ریختگی اعداد روی صفحه نمایش یخچال و یا عدم مشاهده آنها نیاز به ریست کردن یخچال داریم البته ریست کردن یخچال در برندهای مختلف متفاوت است که البته این تفاوت در محل قرار گیری دکمه ریست میباشد اگر برای شما نیز پیش آمده که نیاز به ریست کردن یخچال خود داشته اید اما از نحوه این کار اطلاعاتی نداشتید با ما همراه باشید تا در این مقاله نحوه ریست کردن یخچال در برند های مختلف را برای شما عزیزان شرح دهیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه نیاز به ریست کردن یخچال دارید اما ظریقه انجام این کار را نمی دانید به شما توصیه می کنیم تا در این بخش با متخصصیت تعمیرگاه آی پی امداد همراه باشید.

چه زمانی ما باید یخچال را ریست کنیم؟

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی سنسورهایی در یخچال ها ایجاد شده است که هرگونه ایراد و اختلال را در صفحه نمایش یخچال نشان خواهد داد تا شما هرچه سریعتردر صدد رفع آن اقدام نمایید، گاهی شما با مشاهده صفحه نمایش یخچال خود متوجه اختلال در کارکرد و نوع نمایش روی آن میشوید، با این نوع کارکرد صفحه نمایش یخچال خود متوجه میشویم که چه زمانی باید یخچال خود را ریست کنیم؟

 • معمولا روی صفحه یخچال خود یک کد عجیب که تا به حال وجود نداشته (کد خطا) مشاهده میشود.
 • اختلال در کارکرد LED های دستگاه و چشمک زدن آنها.
 • ممکن است دمایی که روی صفحه نشان میدهد با دمایی که مواد غذایی داخل یخچال دارند متفاوت باشد نیز از مواقعی است که با نشان میدهد در این زمان باید یخچال را ریست کنیم.

چطور یخچال سامسونگ را ریست کنیم؟

با توجه به محبوبیت یخچال های سامسونگ در میان مصرف کنندگان این سوال که چطور یخچال سامسونگ را ریست کنیم پیش می آید که ما در ادامه با توجه ریست کردن یخچال سامسونگ را به شما آموزش میدهیم:

 • در اولین روش شما میتواند با پیدا کردن دکمه های Energy saver و lighting را به مدت 5 ثانیه نگه دارید.
 • بعد از اینکه شما این دو دکمه را به صورت همزمان فشار دادید به صفحه نمایش خود دقت میکیند اگر این کار درست انجام شده باشد برای حدود 2 ثانیه تمام چراغ های صفحه نمایش شما روشن و سپس خاموش میگردد.
 • اگر پس از انجام این کار به صورت خود به خود تمام چراغ های صفحه یخچال شما خاموش شد یعنی ریست برد یخچال سامسونگ شما با موفقیت انجام شده است.

چطور یخچال ساید بای ساید سامسونگ را ریست کنیم؟

در مورد اینکه چطور یخچال ساید بای ساید سامسونگ را ریست کنیم باید بدانید که مراحل این کار با ریست کردن سایر مدل های یخچال سامسونگ متفاوت بوده و شما به این منظور میتوانید مطابق با مراحل زیر پیش روید:

 • در برخی از مدل های یخچال ساید بای ساید سامسونگ ما دکمه Energy saver را نداریم و باید به جای این دکمه، دکمه های Power cool و Power freeze را به صورت همزمان برای مدت 10 ثانیه نگه داریم.
 • معمولا جایگاه این دکمه ها در دو سمت صفحه و بالا قرار دارد.
 • اگر یخچال ساید شما به درستی ریست شده باشد باید همه دکمه های صفحه نمایش با هم روشن شده و پس از گذشت حدود 1 ثانیه مجددا همه با هم خاموش گردند.
 • و مجددا کدهای خطا که معمولا به شکل (E1,EC,EF) است نباید مشاهده گردد.

چگونه یخچال ال جی را ریست کنیم؟

شاید بتوان یخچال های ال جی را نیز جزو محبوبترین یخچال ها دانست که توانسته است میزان رضایتمندی زیادی را درمیان مصرف کنندگان به دست بیاورد اما این یخچال ها نیز گاهی دچار خطاهایی در سیستم نمایشگر پردازش آنها میشوند که میتوانید به منظور چگونگی ریست یخچال ال جی طبق مراحل زیر پیش روید:

 • در روی صفحه نمایش یخچال خود دکمه Express را بیابید و برای 5 ثانیه آن را نگه دارید .
 • در بعضی مدل های یخچال ال جی به جای این دکمه، دکمه Reset freeze وجود دارد که باید اقدام به نگه داشتن آن نماید.
 • پس از آن همه چراغ های یخچال شما برای مدل 1 الی 2 ثانیه خاموش و سپس روشن میشوند.

نحوه ریست کردن در یخچال ساید بوش

برای ریست کردن یخچال ساید بوش شما باید مانند مراحل زیر پیش روید:

 • دراکثر مدل های یخچال ساید بوش شما به وضوح دکمه Reset را مشاهده خواهید کرد و با نگه داشتن 5 ثانبه ای این دکمه شما باید شاهد ریست شدن دستگاه خود باشید.
 • ممکن است شما در برخی مدل ها شاهد وجود دکمه light نیز در یخچال ساید بوش در کنار دکمه ریست باشید.

نحوه ریست کردن در یخچال جنرال الکتریک

برای آموزش نحوه ریست کردن در یخچال جنرال الکتریک شما ممکن است بتوانید با فشردن دکمه های بیشتری اقدام به ریست کردن یخچال خود نماید برای آشنایی بیشتر شما با این دکمه ها آنها را برای شما در ادامه اورده ایم:

 • اولین راه نگه داشتن دکمه Reset تا زمانی است که چراغ قرمز روی صفحه خاموش گردد.
 • اما اگر دکمه ریست در یخچال جنرال الکتریک شما وجود نداشت نگران نباشید، شما میتوانید با نگه داشتن دکمه های Alarm ,child lock ,type  اقدام به ریست کردن یخچال خود نمایید.

نحوه ریس کردن در یخچال اسنوا چگونه است؟

یکی دیگر از یخچال های موجود در بازار ایران که ساخت داخلی نیز میباشد یخچال اسنوا است که برای آموزش نحوه ریست کردن در یخچال اسنوا نیز شما میتوانید با نگه داشتن 5 ثانیه ای دکمه های زیر اقدام به انجام ریست یخچال خود نمایید:

 • دکمه Sleep
 • دکمه Lock

آموزش نحوه ریست کردن در یخچال دوو

نحوه ریست کردن یخچال دوو نیز تا حد زیادی به یخچال اسنوا شباهت دارد و شما میتوانید با یافتن دکمه های Sleep, Reset اقدام به ریست کردن یخچال دوو خود نمایید.

نحوه ریست کردن یخچال بکو

نحوه ریست کردن یخچال های بکو کمی متفاوت تر از سایر یخچال ها میباشد بدین معنا که شما پس از فشردن چند ثانیه ای دکمه ها در یخچال بکو شاهد خاموش شدن صفحه نمایش یخچال خود نخواهید بود برای ریست کردن یخچال بکو خود مطابق با مراحل زیر پیش روید:

 • برای ریست کردن یخچال بکو اولین دکمه سمت راست صفحه که دکمه قفل است را به همراه اولین دکمه سمت چپ صفحه نمایش را به مدت 8 ثانیه نگه دارید.
 • پس از آن به جای خاموش و روشن شدن صفحه نمایش شما باید شاهد پدیدار شدن درجه یخچال به صورت درست روی صفحه نمایش و از بین رفتن هرگونه ارور روی آن باشید.

نتیجه گیری از نحوه ریست کردن یخچال

همانطور که گفته شد با پیشرفت تکنولوژی امروزه صفحه نمایش های یخچال ها برای ما نقش مهمی را ایفا میکنند زیرا در صورت بروز هر گونه مشکل سیستمی در یخچال ما آن را به صورت یک کد روی صفحه نمایش داده و به ما این اخطار را میدهند که در جهت رفع آن اقدام نماییم با توجه به مقاله بالا که در آن روش ریست کردن انواع یخچال ها را برای شما آورده ایم شما به راحتی قادر به انجام این کار خواهید بود. تا هم باعث بهبود کارکرد دستگاه خود شوید و هم به عمر مفید آن بیافزایید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست