021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

نحوه تنظم سرعت پنکه سقفی

نحوه تنظم سرعت پنکه سقفی
نحوه تنظم سرعت پنکه سقفی
زمان مطالعه: 3 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

پنکه های سقفی از جمله وسایل سرمایشی پرطرفدار است که میتواند سرمای مطبوعی را برای ما ایجاد نماید موتور پنکه های سقفی از نوع تک خازن راه انداز میباشد که با برق 220 ولت شهری کار میکند و دارای سرعت های مختلفی است که این سرعت ها توسط شخص قابل تنظیم است با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا به آموزش نحوه تنظیم سرعت پنکه سقفی بپردازیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه به مراحل تنظیم سرعت در پنکه سقفی اشراف ندارید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با تعمیرکاران لوازم خانگی آی پی امداد همراه باشید.

روش عملکرد کلید پنکه سقفی

در اکثر مدل پنکه های سقفی یک صفحه دایره ای که در روی آن اعدادی نوشته شده است میبینید که شروع در روی این صفحه با دکمه ON و پس از آن با توجه به مدل پنکه شما این اعداد میتواند به صورت 1و2و3 و یا ماکسیمم و مینیمم باشد که در واقع عملکردی مشابه همان اعداد را برای ما ایفا میکنند. و در انتهای این دکمه ها نیز دکمه OFF مشاهده میشود.که در داخل این صفحه یک مدار برای تنظیم سرعت پنکه قرار دارد. که با بالا بردن سرعت و چرخاندن این دکمه هر بار یک مدار مقاومت از سر راه موتور پنکه کنار میرود.

نحوه تنظیم سرعت پنکه در حالت یک

برای شروع باید دکمه گردان روی صفحه را در جهت عقربه های ساعت بچرخانیم. نحوه تنظیم سرعت پنکه در حالت یک و زمانی که کلید گردان پنکه را در حالت یک قرار میدهیم تمام مقاومت دستگاه با موتور یکی میشود و این امر موجب این میگردد که کمترین میزان ولتاژ به پنکه برسد و موتور پنکه کارش را با کمترین میزان شروع میکند میتوانید در ساعات اوج مصرف برق و زمانی که جریان برق باید قابل کنترل تر باشد از حالت یک روی پنکه خود استفاده نمایید همچنین برای ایجاد یک باد خنک بسیار ملایم نیز شما میتوانید از حالت یک دستگاه پنکه خود استفاده کنید.

نحوه تنظیم سرعت پنکه در حالت دو

برای یادگیری نحوه تنظیم سرعت پنکه در حالت دو زمانی که شما دکمه گردان تنظیم سرعت پنکه را روی حالت دو قرار میدهید مقاومت اولیه از مدار خارج میشود و این موضوع باعث میشود که ولتاژ بیشتری نسبت به حالت یک به موتور برسد پس در نتیجه سرعت موتور بیشتر خواهد شد این میزان دما برای ساعات صبح که هوا کمی خنک تر است و یا بعد از غروب آفتاب مورد استفاده و مناسب میباشد.

بررسی سرعت های بالای پنکه

بالاتر از سرعت دو در پنکه ها معمولا سرعت بالا محسوب میشود که برای بررسی سرعت های بالا ی پنکه باید دکمه گردان را در راستای عقربه های ساعت گرداند و با این کار مقاومت بیشتری از سر راه دستگاه کنار میرود و هرچقدر این چرخش به سمت عدد نهایی روی صفحه و یا حالت ماکسیمم آن نزدیکتر میشود تقریب هیچ مقاومتی سر راه سیم فاز پنکه کنار میروند و ولتاژ بیشتری به موتور پنکه میرسد و ان با حدکثر سرعت خود میچرخد در واقع این حالت مشابه حالتی است که ما یک کلید تک پل را به جای کلید گردن پنکه قرار داده باشیم که با زدن آن و برقراری جریان مستقیما پنکه با حداکثر توان کارکند.

نتیجه گیری از نحوه تنظیم سرعت پنکه سقفی

همانطور که گفته شد تنظیم سرعت در پنکه های سقفی به کمک یک صفحه با دکمه ای گردان است که به راحتی با چرخاندن آن میتوانید یک مدار از سر راه مقاومت موتور پنکه برداشته و سرعت بیشتری به پنکه خود بدهید اما به مطمئن بودن سقفی که قرار است پنکه روی آن نصب گردد و هم چنین ارتفاع پنکه دقت کافی را داشته باشید تا در هنگام تنظیم آن روی حداکثر سرعت مشکلی برای شما پیش نیاید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست