logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

موتور جاروشارژی

موتور جاروشارژی
موتور جاروشارژی
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله موتور جاروشارژی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

جاروشارژی به دلیل سهولت در امور تمیزکاری با استقبال زیادی رو به رو شده است، اما موضوع حائز اهمیت در رابطه با این دستگاه، موتور جاروشارژی است‌. موتور این دستگاه نسبت به جاروبرقی ضعیف است و ممکن است در اثر کوچک ترین سهل انگاری ها خراب شود و نیاز به تعمیر موتور جاروشارژی داشته باشد. با توجه به این موضوع در این مطلب به بررسی اینکه علت خراب شدن موتور جاروشارژی چیست؟ نشانه های سوختن موتور جارو شارژی، آموزش عیب یابی موتور جارو شارژی و موضوعاتی از این قبیل می پردازیم. چنانچه به دنبال دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه مشکلات موتور جارو شارژی هستید، می توانید تا انتهای این محتوا همراه آی پی امداد باشید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه پرسش در مورد موتور جارو شارژی می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و تعمیرکاران آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

چه عواملی باعث آسیب دیدن موتور جاروشارژی می شوند؟

چه عواملی باعث آسیب دیدن موتور جاروشارژی میشه؟ دلایل زیادی هستند که عدم توجه به آن ها باعث آسیب دیدن موتور جارو شارژی می شود. مشکلاتی چون ضعیف شدن موتور و سوختن موتور باعث اختلال در عملکرد جارو شارژی می شوند. بنابراین باید در هنگام استفاده از جاروشارژی به نکات بسیار مهمی توجه شود. چند مورد از عواملی که باعث آسیب دیدن موتور جارو شارژی می شود عبارت است از:

  • استفاده طولانی مدت از جاروشارژی: یکی از دلایل اصلی سوختن موتور جارو شارژی یا ضعیف شدن موتور جارو شارژی استفاده طولانی مدت از آن است. روشن بودن جارو شارژی برای مدت طولانی باعث می شود تا فشار زیادی به موتور وارد شود. در مواقعی ممکن است این فشار زیاد باعث سوختن یا ضعیف شدن موتور و در نتیجه عملکرد نامناسب جاروشارژی شود. در چنین شرایطی به شارژ جارو شارژی دقت کنید.
  • تمیز نکردن جاروشارژی: موضوع دیگری که ممکن است باعث خراب شدن موتور جارو شارژی شود، تمیز نکردن جارو شارژی بعد از هر بار استفاده است. هر جارو شارژی از قطعات مختلفی چون فیلتر، مخزن، بدنه، باتری و … ساخته می شود. تمیز نبودن بدنه، کثیف بودن فیلتر، پر بودن مخزن از جمله عواملی هستند که باعث داغ شدن موتور دستگاه و در نتیجه سوختن آن می شود.

عیب یابی موتور جارو شارژی

برای تعمیر موتور جاروشارژی چه باید کرد؟

برای تعمیر موتور جاروشارژی چه باید کرد؟ تعمیر موتور دستگاه جارو شارژی چگونه انجام می شود؟ جاروشارژی مانند سایر دستگاه های خانگی از قطعات متعددی تشکیل شده است. کسانی که قصد تعمیر موتور جارو شارژی را دارند، باید از جزئیات و قطعات این دستگاه آشنا باشند تا بتوانند بدون هیچ مشکلی تعمیرات جارو شارژی را انجام دهند. در صورتی که از نحوه تعمیر و تعویض موتور دستگاه مطلع نیستید، بهتر است از کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند بخواهید تا به صورت تخصصی تعمیرات موتور جارو شارژی را برای شما انجام دهند.

تعمیر موتور جارو شارژی

برای بررسی سالم یا خراب بودن جاروشارژی ابتدا دستگاه را از شارژر جدا کنید و سیم پیچ های بدنه دستگاه را باز کنید. موتور دستگاه را با جدا کردن پیچ و اتصالات از دستگاه جدا کنید و در ادامه موتور جارو شارژی را از دستگاه خارج کنید. در صورتی که موتور دستگاه سوخته است، باید موتور جدیدی را متناسب با مدل جاروی خود خریداری کرده و آن را تعویض کنید. چنان چه توانایی تعمیر و تعویض موتور جاروشارژی را ندارید، توصیه می شود حتماً از یک تعمیرکار متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

نکات جلوگیری از خراب شدن موتور جاروشارژی

اگرچه موتور جارو شارژی نسبت به جاروهای برقی ضعیف تر است اما با کمک دقت و نگهداری صحیح می توان از خراب شدن موتور این دستگاه جلوگیری کرد. تنها کافیست تا در هنگام استفاده از جاروشارژی به نکات زبر توجه کنید. راه های جلوگیری از خراب شدن موتور جارو شارژی عبارت است از:

  • برای مدت طولانی از جاروشارژی استفاده نکنید.
  • برای مساحت های زیاد به هیچ عنوان از جاروشارژی استفاده نکنید.
  • از جمع کردن ذرات درشت با جاروبرقی به شدت پرهیز کنید.
  • قبل از تعمیر، هزینه تعمیر جاروشارژی را استعلام بگیرید.
  • هر چند وقت یکبار فیلتر جاروشارژی را تمیز و در صورت نیاز تمیز کنید.
  • مخزن جاروشارژی را بعد از هر بار استفاده تمیز کنید.
  • اجزا و بدنه جاروشارژی را به دستمال نمدار تمیز کنید تا گرد و غبار باعث ضعیف شدن و در نتیجه سوختن موتور جارو شارژی نشود.

نتیجه گیری از موتور جاروشارژی

در مطلب فوق به بررسی تمام نکات مرتبط با موتور جارو شارژی پرداختیم. دستگاه های کوچکی چون جاروشارژی، لپ تاپ، همزن، مینی توستر و … به دلیل داشتن حجم کم، موتور ضعیف تری دارند. به همین علت موتور چنین دستگاه هایی نسبت به دستگاه های بزرگتری چون جاروبرقی، یخچال و … بسیار ضعیف تر است. بنابراین در نگهداری این دستگاه ها باید به همه نکات ذکر شده توجه شود.

چنانچه دستگاه جارو شارژی شما به دلیل سوختن موتور خراب شده است، باید برای عیب یابی جاروشارژی به شرکت های معتبری که تعمیر لوازم خانگی را به صورت تخصصی انجام می دهند، مراجعه کنید. آی پی امداد یکی از شرکت های سر شناس و موفق در زمینه تعمیر لوازم خانگی از جمله تعمیر جاروشارژی در استان تهران، کرج و … است که با کمک تکنسین های حاذق و کارشناسان متخصص، تعمیر انواع لوازم خانگی را به صورت کاملاً حرفه ای انجام می دهد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
اینستاگرام آی پی امداد