021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیر لباسشویی در تهران با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

ماشین لباسشویی بدون تسمه

ماشین لباسشویی بدون تسمه
ماشین لباسشویی بدون تسمه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

ماشین های لباسشویی یکی از ملزومات هر خانه ای است که این امر به دلیل رفاه و آسایشی است که در شستشوی لباس ها با خود به همراه می آورد. این دستگاه‌ ها قبلاً به صورت تسمه دار ساخته می شدند ولی امروزه مدل های پیشرفته و مدرن آنها به بازار آمده است که در آنها از تسمه استفاده نشده است. هر کدام از این دستگاه ها دارای ویژگی های مثبت و منفی جداگانه ای هستند که باعث شده تا برخی با توجه به آنها اقدام به خرید آنها کرده و یا از خرید آنها صرف نظر کنند. ما در این مقاله سعی داریم درباره ماشین لباسشویی بدون تسمه و مزایا و معایب ماشین لباسشویی بدون تسمه توضیحاتی را ارائه دهیم تا با آنها بیشتر آشنا شوید.

ماشین لباسشویی بدون تسمه

ماشین لباسشویی های بدون تسمه نسل جدید این دستگاه ها هستند که در ساخت آنها از به روزترین فناوری ها و تکنولوژی ها بهره گرفته شده است. این نوع ماشین های لباسشویی دارای قابلیت ها و ویژگی هایی هستند که استفاده از آنها را مقرون به صرفه کرده است و خانواده ها با توجه به این ویژگی ها تمایل زیادی به خرید آنها نشان می‌دهند.

در ساختمان آنها از هیچ اتصال تسمه ای استفاده نشده که به طبع آن دارای یک سری تفاوت های اساسی با مدل های تسمه دار می باشند. البته گذشته از این ویژگی ها دارای معایبی نیز می باشند. وجود قابلیت های مدرن در این نوع محصول سبب تاثیر در قیمت آن نیز شده است.

در صورتی که قصد خرید ماشین لباسشویی دارید ، بهتر است قبل از اقدام به خرید آن ، با مزایا و معایب آن آشنا شوید. این کار در انتخاب ماشین لباسشویی متناسب با نیازهای خانواده کمک بزرگی می‌ کند. در این مقاله درباره ماشین لباسشویی های بدون تسمه صحبت کردیم و در ادامه نیز قصد داریم تا درباره مزیت ها و معایب آن اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم ، تا با دانستن و در نظر گرفتن این موارد و همچنین نیاز های خود، انتخابی درست و دقیق داشته باشید.

توجه : آی.پی امداد تعمیرکار مجاز ماشین لباسشویی های برندهای مختلف است. برای تعمیر لباسشویی مورد نظر خود کلیک کنید:

6 مزایای ماشین لباسشویی بدون تسمه

هر دستگاهی که برای استفاده انسان ها ساخته می شوند و در بازار وجود دارند ، دارای یک سری ویژگی های مثبت و یا مزیت‌ ها می باشد که متقاضیان را ترغیب می کند تا آنها را خریداری کنند. در این بخش از مقاله می خواهیم با بیان مزایای ماشین لباسشویی های بدون تسمه شما را در آشنایی با آنها یاری دهیم. از جمله مزایای این مدل ماشین لباسشویی ‌ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- سبک بودن لباسشویی بدون تسمه

 • ساختمان ماشین لباسشویی‌ بدون تسمه همان گونه که از اسم آنها هم می ‌توان دریافت ، فاقد اتصال زنجیری و تسمه ‌ای ‌است.
 • در واقع در این دستگاه ها موتور مخصوص و Flywheel به همراه سیم پیچ بزرگ نیرو را به صورت مستقیم به شفت لباسشویی وارد می نماید.
 • این موتور و سیستم کاری آن ، جای اتصالات تسمه ‌‌ای را در این دستگاه ها پر کرده ‌اند و سبب شده اند تا کارایی و کیفیت عملکرد دستگاه نیز افزایش پیدا نماید.
 • علاوه بر آن باعث شده تا این دستگاه ها در مقایسه با انواع تسمه دار دارای وزن کمتری باشد.

2- کاهش لرزش در لباسشویی بدون تسمه

 • استفاده از این تکنولوژی مدرن بدون تسمه ، باعث شده تا لرزش ماشین لباسشویی به صورت چشمگیری کاهش پیدا کند.
 • دلیل کاهش لرزش در این دستگاه ها این است که قدرت لازم برای چرخاندن دیگ لباسشویی به صورت مستقیم Direct Drive در آن منتقل می شود و نیازی به استفاده از قطعات مکانیکی برای انتقال آن وجود ندارد.

3- کاهش مصرف انرژی در لباسشویی بدون تسمه

علاوه بر کاهش لرزش در استفاده از این روش ، به دلیل این که در این نوع ماشین های لباسشویی هرگونه قطعه اضافی و اتصالات زیاد حذف شده است و تمام انرژی به طور مستقیم به واحدهای مربوطه منتقل‌ می‌شود ، راندمان انرژی لباسشویی در آن کاهش پیدا کرده است.

این ویژگی از مهم ترین مزایای ماشین لباسشویی های بدون تسمه به شمار می‌ آید. این در حالی است که در ماشین لباسشویی‌های تسمه‌ای ، قسمتی از انرژی در اثر اصطکاک بین تسمه و موتور و سفتی حرکت آن تلف شده و این باعث افزایش مصرف انرژی در این محصولات می شود.

4- کاهش میزان صدای تولید شده در لباسشویی بدون تسمه

علاوه بر تمام مواردی که در بالا به آنها اشاره شد ، باید این مورد را هم در نظر گرفت که :

 • در ماشین لباسشویی‌های بدون تسمه به دلیل استفاده از تکنولوژی Direct Drive بخش زیادی از صدای ماشین لباسشویی را نیز کم شده است.
 • این مورد نیز به دلیل حذف اتصالات و قطعات اضافی و در کل بعضی قسمت های مکانیکی از ساختمان آنها می باشد.
 • به دلیل کم شدن صداهای تولید شده ، حین کار مزاحمتی برای افراد خانواده ایجاد نخواهد کرد.
 • این ویژگی برای کاربران به ویژه خانواده‌های ایرانی دارای اهمیت فراوانی می باشد.

5- قدرت، سرعت و دقت زیاد در لباسشویی بدون تسمه

 • ماشین لباسشویی بدون تسمه با توجه به نوع طراحی ای که دارد ، دارای موتور پرقدرت می باشد.
 • در ضمن به دلیل این که در ساخت این نوع دستگاه ها اتصالات اضافی وجود ندارد، در نتیجه سرعت کار آنها نیز نسبت به مدل های تسمه دار بیشتر خواهد بود.
 • علاوه بر موارد یاد شده ، در این ماشین‌های لباسشویی از سنسورهای پیشرفته استفاده شده است که این امکان را فراهم می‌ آورد تا برنامه‌های شستشوی تعبیه شده در دستگاه را دقت و ظرافت بالاتری به اجرا درآورد.

6- افزایش کیفیت شستشو و تنوع برنامه های لباسشویی بدون تسمه

در ساخت این ماشین لباسشویی ها از برنامه های به روزتری استفاده شده است که با استفاده از آنها هم کیفیت شستشوی لباس ها ارتقا می یابد و هم در مصرف آب صرفه جویی می شود. در ماشین لباسشویی های بدون تسمه به هیچ عنوان به بافت لباس ها و همچنین کیفیت آنها آسیبی نخواهد رسید.

همچنین این مدل دستگاه ها به دلیل قابلیت هایی که در ساخت آنها در نظر گرفته می شوند، به انواع مختلفی از برنامه های شستشو مجهز می شوند و در آخر کار هم به دلیل این که دارای موتوری قدرتمند هستند، می توان با افزایش دور موتور آن تا 2000 دور در دقیقه لباس ها را تا حدود زیادی خشک نمود.

2 معایب ماشین لباسشویی بدون تسمه

در کنار این مزایای خوب و ویژگی‌های مثبت ، معمولاً هر دستگاهی دارای چند ویژگی منفی نیز می باشد که از آنها به عنوان معایب دستگاه ها یاد می شود. در این بخش به چند مورد از معایب ماشین لباسشویی بدون تسمه اشاره خواهیم کرد که عبارتند از:

1- بالا بودن قیمت لباسشویی بدون تسمه

یکی از این مواردی که در خرید ماشین لباسشویی بدون تسمه وجود دارد، قیمت بالای این‌گونه ماشین لباسشویی‌ها می باشد. زیاد بودن قیمت های این ماشین لباسشویی‌ها به دلیل :

 • استفاده از موتور مخصوص و سیستم توزیع قدرت ویژه ، می باشد.
 • علاوه بر موتور مخصوص ، این دستگاه ها مجهز به سنسورهای تشخیص حرکت بسیار دقیقی نیز می باشند.
 • علت آن هم این است که این سنسورها مستقیما بر روی چرخ دنده‌های دستگاه سوار می شوند و‌ به همین علت نیز می‌توانند سیگنال‌های ورودی و خروجی به موتور را با حساسیت بالاتری تشخیص داده و تعیین نمایند.
 • استفاده از این نوع سنسورها هم یکی دیگر از دلایل بالا بودن قیمت آنها می‌ باشد.

2- بالا بودن هزینه تعمیر ماشین لباسشویی بدون تسمه

بالا بودن هزینه تعمیر نیز از دیگر معایب ماشین لباسشویی بدون تسمه محسوب می شود. اگر ماشین لباسشویی‌های تسمه‌‌ای نقص فنی پیدا کنند ، می‌توان با تعویض تسمه و پرداخت هزینه‌های نه چندان زیاد ، دوباره به کار انداخته و از آن استفاده کرد.

اما در صورتی که در ماشین لباسشویی‌های بدون تسمه یک اشکال فنی نظیر شکستن یکی از چرخ دنده‌های موتور ، باید تمام آن چرخ را تعویض گردد که این موضوع مستلزم پرداخت هزینه‌های بالاتری نسبت به نوع قبل می باشد.

تعمیر ماشین لباسشویی بدون تسمه

آی.پی امداد که یکی مراکز نصب و تعمیر انواع ماشین لباسشویی بدون تسمه و تسمه ای است، نمایندگی های متعددی در سطح شهر تهران دارد که دسترسی به آن را آسان کرده است. این مرکز با انتخاب تکنسین های خود از میان افرادی دانش آموخته و آگاه از انواع لوازم برقی خانگی، سعی دارد تا خدماتی عالی به متقاضیان ارائه کند و ضمن این که آنها را در زمینه نصب و تعمیر این لوازم یاری می دهد، رضایت آنها را نیز جلب نماید.

برای نصب و یا تعمیر ماشین لباسشویی خود می توانید در صورتی که نیاز باشد با سرویس کاران این مرکز تماس گرفته و از سرویس ها و خدمات این نمایندگی بهرمند گردید.

مجموعه آی.پی امداد بر خود می بالد که با داشتن سابقه ای درخشان و بالغ بر نیم قرن، توانسته‌ است با سرویس دهی درجه یک رضایت مراجعه کنندگان را جلب نماید. این مرکز به صورت 24 ساعته مشغول به کار می باشد. اگر به دنبال نمایندگی با خدماتی عالی و ارزان هستید که به راحتی بتوان به آن دسترسی داشت تا برای نصب و تعمیر دستگاه لباسشویی خود از سرویس های آن بهرمند شوید، آی.پی امداد می تواند گزینه بسیار مناسبی برایتان باشد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست