logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علل انواع صدا در کولرگازی

علل انواع صدا در کولرگازی
علل انواع صدا در کولرگازی
زمان مطالعه: 10 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علل انواع صدا در کولرگازی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

علل انواع صدا در کولرگازی می تواند یکی از نشانه های خراب شدن و آسیب دیدگی دستگاه به شمار آید. از جمله صداهایی که ممکن است توسط کولرگازی تولید شده و موجب آزار شما شود، می توان به صدای وزوز، سوت کشیدن، صدای جیغ مانند، صدای پیچیدن باد و … اشاره کرد. علت صدا دادن کولر گازی می تواند مربوط به بروز خرابی در کمپرسور، تمام شدن گاز، ایراد در فن و .. باشد که در این مقاله از آی پی امداد به بررسی آنها می پردازیم. صدای اسپیلت می تواند نشانه ای بر خرابی دستگاه کولرگازی شما باشد که در ادامه نحوه عیب یابی علت سر و صدای کولر گازی و رفع آنها را برای شما شرح خواهیم داد.

کاربران گرامی؛ با مطالعه این مقاله می توانید به کمک متخصصین تعمیرکار لوازم خانگی آی پی امداد به عیب یابی علل انواع صدا در کولرگازی بپردازید.

علت سر و صدای کولر گازی را بشناسید

صدا دادن کولر گازی مسئله ای است که می تواند علت های مختلفی داشته باشد و باید هریک از این دلایل یک به یک مورد بررسی قرار بگیرند. از جمله صداهایی که می توانید به عنوان بروز هرگونه مشکل در کولرگازی تلقی شوند را در ادامه این بخش به همراه علت صدای اسپلیت برای شما ذکر کرده ایم. دقت داشته باشید که هریک از انواع این صداها مربوط به بروز خرابی و آسیب دیدگی در بخش های مختلف دستگاه هستند و باید هرچه سریع تر آنها را بررسی و رفع نمایید.

انواع صدا علت صدا
صدای پیچیدن باد
 • کثیف شدن اواپراتور و فیلترها
صدای سوت کشیدن
 • خرابی بلبرینگ فن
صدا دادن جیر جیر
 • ایراد در بوش سر بلوور فن
صدای تق تق
 • صدای بدنه و فوم ها در اثر سرد و گرم شدن
صدای زوزه کشیدن
 • ایراد در بلوور فن
صدا دادن شر شر آب
 • کمبود گاز
 • کثیف شدن ناودانی
صدای قل قل
 •  کم شدن گاز
صدای کمپرسور
 • کثیفی کندانسور
 • داغ شدن کمپرسور
صدا دادن هیس مانند
 • خرابی شیر انبساط
 • نشت گاز مبرد
 • ایجاد سوراخ در بدنه
صدای وزوز
 • خرابی خازن
 • ایراد در کمپرسور
 • شل شدن قطعات
صدا دادن پنل داخلی
 • خراب شدن بدنه پنل و فن
صدای پنل خارجی
 • کثیفی کندانسور
 • معیوب شدن کمپرسور
 • خراب شدن فن
صدای کولرگازی بعد از خاموش شدن
 • کثیف شدن ناودانی

چرا کولر گازی صدا میده؟

چرا اسپیلت صدا میدهد؟ با افزایش میزان استفاده کاربران از کولرگازی در فصول گرم سال، مشکل صدا دادن کولر گازی و این پرسش که دلیل صدای کولر گازی چیست، ذهن کاربران را به خود درگیر کرده است. در بسیاری از مواقع پیش می آید افراد از صدای زیاد اسپیلت خود شکایت دارند و به دنبال یافتن راه حلی برای تعمیر کولر گازی خود هستند. به طور کلی ممکن است شما نیز صداهایی مانند صدای جیر جیر، موتور، سوت کشیدن، پیچیدن باد و … را از دستگاه خود شنیده باشید.

هریک از انواع صدای کولر گازی به دلایل مختلفی به گوش می رسند که لازم است جهت رفع مشکل دستگاه خود، ابتدا علت بروز این صداها و سپس راهکارهای رفع آنها را بدانید. در این مقاله به طور کامل علل انواع صدا در کولرگازی را برای شما ذکر کرده ایم و روش هایی را آورده ایم که کمک آنها بتوانید در سریع ترین زمان مشکل دستگاه خود را رفع کنید.

از جمله دلایل بروز انواع صدا در اسپیلت عبارت اند از:

 1. کثیف شدن کندانسور
 2. مسدود شدن فیلترهای هوا
 3. خراب شدن کمپرسور
 4. مشکلات الکتریکی در کولرگازی
 5. ایرادات مربوط به فن
 6. شل شدن قطعات و اجزا
 7. کم شدن گاز

بررسی علت انواع صدای کولر گازی

زمانی که دستگاه کولرگازی شما در حال کار کردن می باشد و شما صدایی ناهنجار و غیرطبیعی را از آن می شنوید، می تواند نشانه ای برای خراب شدن و یا در شرف خرابی کولر گازی باشد. توجه داشته باشید که باید به درستی مرکز صدا را از یونیت داخلی و یا یونیت خارجی تشخیص دهید تا بتوانید عیب یابی و تعمیر درست را امکان پذیر کنید. در ادامه هریک از انواع صدای کولر گازی را به همراه علت بروز آنها آورده ایم.

علت پیچیدن صدای باد در پنل داخلی چیست؟

علت پیچیدن صدای باد در کولر گازی

اگر شما صدای هووم مانند یا صدای باد خود می شنوید و به دنبال علت پیچیدن صدای باد در کولر گازی هستید، لازم است بدانید که در این شرایط دستگاه شما نیاز به پاکسازی دارد. بهتر است برای رفع صدای شدت باد در پنل کولر گازی به صورت مداوم و یا سالیانه اقدام به سرویس و تمیز کردن کولرگازی خود کنید.

 • امکان دارد که اواپراتور از گرد و خاک و آلودگی مسدود شده باشد.
 • همچنین فیلتر بر اثر گذشت زمان پر شده و نیاز به تعویض و یا نظافت دارد.
 • توجه داشته باشید که پر شدن ظرفیت فیلترها می تواند جریان هوا را مسدود کند و صدای ناهنجاری را از کولرگازی تولید نماید.
 • شما باید به صورت مرتب، اقدام به نطافت کولر گازی و فیلترهای آن نمایید.

علت سوت کشیدن اسپلیت

اگر دستگاه کولرگازی شما صدای سوت مانند و یا صدای ناله از خود تولید می کند، باید کلیه موارد زیر را جهت عیب یابی علت صدای سوت کولر گازی مورد بررسی قرار دهید:

 • توجه داشته باشید که اگر سیستم کولرگازی شما قدیمی است و یا در طی مدت زمانی که از آن استفاده کرده اید، ممکن است برخی قطعات دچار مشکل شده و تولید صدا نمایند که باید بررسی شوند.
 • یکی از مهمترین دلایلی که باعث شنیده شدن صدای سوت از اسپیلت شما خواهد شد، بروز خرابی در بلبرینگ فن دستگاه است که در صورت نیاز باید تعمیر یا تعویض گردد.

علت صدای جیر جیر پنل کولر گازی

چرا کولرگازی صدا میده

در این بخش از بررسی علل انواع صدا در کولرگازی قصد داریم تا به بررسی علل صدای جیر جیر از یونیت داخلی و خارجی کولرگازی بپردازیم. به طور معمول شنیدن صدای جیر جیر کولر گازی و یا صدای جیغ می تواند به دلیل بروز هرگونه ایراد در بوش سر بلوور فن یا موتور بلوور باشد. به طور کلی عوامل مختلفی مانند تراز نبودن پنل داخلی و خشک کار کردن بیرینگ بوش می تواند موجب معیوب شدن بوش سر بلوور فن کولرگازی شود که در صورت مشاهده هرگونه خرابی در این قطعه باید آن را تعویض کنید. همچنین اگر بلبرینگ به درستی روغن کاری نشده باشد و یا به طور کلی آسیب دیده باشد، لغزش تسمه های بلوور از محل قرار گیری خود، می تواند باعث ایجاد صدای جیر جیر در کولرگازی شود.

علت صدای وزوز کولرگازی چیست؟

امکان دارد که شنیدن صدای وزوز از کولرگازی به دلیل مشکلات الکتریکی کولرگازی باشد. در ادامه مشکلات متداول الکتریکی کولرگازی را بررسی می کنیم:

دلیل صدای آب در کولر گازی

دلیل صدای آب در کولر گازی

در برخی مواقع ممکن است به هنگام کارکرد کولرگازی از دستگاه صدای شر شر یا چکه کردن آب شنیده شود و کاربران را دچار نگرانی نماید. در صورتی که شما نیز به دنبال علت صدای آب اسپیلت خود هستید، در ادامه دو علت مهم جهت بروز این مشکل را برای شما ذکر کرده ایم که می توانید آنها را مورد بررسی و عیب یابی قرار دهید:

 • کم شدن گاز کولرگازی از جمله عواملی است که منجر به شنیده شدن صدای آب خواهد شد و نیاز به بررسی و در صورت نیاز شارژ گاز کولر گازی خواهد داشت.
 • کثیف شدن ناودانی نیز می تواند از دیگر دلایلی باشد که می توان برای این مشکل مطرح نمود و باید اقدام به تمیز کردن آن نمایید.

علت صدای تق تق پنل کولر گازی

هنگامی که کولر گازی شما در حال ایجاد سر و صداست، باید با گوش کردن به نوع صدای ایجاد شده توسط دستگاه، پی به علت بروز آن ببرید. یکی از انواع این صداها، صدای تق تق کولرگازی است که می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد.

 • در بسیاری از مواقع طی عملیات سرد و گرم کردن کولرگازی، ممکن است از بدنه و فوم ها صدای تق تق شنیده شود که نیاز به بررسی دارد.

علت زوزه کشیدن کولرگازی

آیا از کولرگازی شما صدای زوزه شنیده می شود، این صداهای آزاردهنده و غیرطبیعی می تواند نشان دهنده مشکلات زیادی باشد که در این بخش مهمترین دلیل صدای زوزه در کولرگازی که ایراد در بلوور فن است را مورد بررسی قرار خواهیم داد. به طور کلی زمانی که بلوور فن درون یونیت کولر گازی به گردش در می آید، شرایط برای سرد شدن هوای محیط را فراهم می کند. اما در برخی مواقع این بخش دچار خرابی و آسیب دیدگی شده و در نتیجه صداهای غیرعادی ایجاد خواهد کرد که باید به دقت عیب یابی و تعمیر شود.

چرا موتور کولر گازی صدا میده؟

علت صدای کمپرسور کولر گازی

علت صدای کمپرسور کولر گازی یکی دیگر از مسائلی است که توسط بسیاری از کاربران مطرح می شود. به طور کلی موتور یا کمپرسور کولرگازی از قطعات مختلفی تشکیل شده است که ممکن است در برخی مواقع به دلیل خرابی یا آسیب دیدگی باعث ایجاد صداهایی شوند. از جمله مهمترین علت صدای موتور کولرگازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در صورتی که کندانسور دچار کثیفی شده و گرد و خاک زیادی در این ناحیه جمع شود، موجب بروز اختلال در کارکرد موتور و در نیتجه صدا دادن آن خواهد شد.
 • داغ شدن کمپرسور کولر گازی در اثر کارکرد طولانی مدت و سایر دلایل نیز می تواند موجب صدا دادن موتور درون اسپیلت گردد.

علت صدای هیس مانند یا صدای گاز در کولرگازی

در صورتی که از پنل های کولرگازی خود صدای هیس مانند می شنوید، باید فورا دستگاه را خاموش کنید و با نزدیک ترین نمایندگی تعمیرات کولرگازی تماس بگیرید. اصلی ترین علل صدای هیس مانند در کولرگازی عوامل زیر است:

 • خراب شدن شیر انبساط دستگاه
 • نشت گاز مبرد از کولرگازی
 • ایجاد سوراخ در بدنه و لوله های دستگاه

علت صدای کولر گازی بعد از خاموش شدن

ممکن است برای شما این پرسش ایجاد شود که چرا پس از خاموش کردن کولرگازی از پنل آن صداهایی شنیده می شود؟ در پاسخ به این پرسش پرتکرار قصد داریم به این مسئله اشاره کنیم که اگر پس از خاموش کردن اسپیلت، دستگاه شما صدا می دهد، می تواند به دلیل گرد و خاک ها و کثیفی های درون ناودانی یا سینه تخلیه آب باشد.

دلیل صدای قل قل کولر گازی

در برخی مواقع ممکن است از اسپیلت صداهایی ناهنجار و عجیب مانند صدای قل قل یا جوشیدن به گوش برسد که نیاز به بررسی و عیب یابی دقیق برای رفع صدا خواهد داشت. یکی از عوامل بسیار مهمی که باعث ایجاد این صدا در کولرگازی می گردد، کم شدن گاز است که جهت رفع مشکل باید یک فرد متخصص اقدام به بررسی میزان گاز دستگاه نموده و در صورت نیاز کار شارژ گاز کولرگازی را انجام دهد.

علت صدای پنل داخلی اسپیلت

علت صدای پنل داخلی کولر گازی

در صورتی که شما نیز به دنبال اطلاع پیدا کردن از علت صدا دادن پنل داخلی کولر گازی خود هستید، در ادامه مهمترین عامل موثر در بروز صداهای غیرعادی در این بخش را برای شما ذکر خواهیم کرد:

 • عمده ترین دلیل مربوط به بروز هرگونه خرابی، ایراد و آسیب دیدگی در بدنه پنل کولرگازی و فن دستگاه است که باید توسط یک فرد متخصص عیب یابی و رفع عیب گردد.

علت صدای پنل خارجی کولر گازی

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که معمولا اکثر کاربران کولرگازی ها با آن مواجه می شوند، تولید صدای بیش از حد در پنل خارجی اسپیلت است. موارد زیادی هستند که موجب بروز این مشکل در کولرگازی شما می شوند. از این رو به هنگام مواجهه با این مشکل باید به کمک یک فرد متخصص علت اصلی هریک از صداها را جویا شوید. از جمله عواملی که می توانند صداهایی غیرعادی در پنل خارجی کولرگازی ایجاد نمایند، عبارتند از:

نکات برطرف کردن مشکل صدا دادن کولر گازی

در بخش بالا هریک از مواردی که علت صدای اسپلیت هستند را مورد بررسی قرار دادیم. شما در صورت مواجهه با صدای زیاد کولر گازی لازم است این موارد را مورد بررسی قرار دهید. همچنین در صورت نیاز قطعات معیوب را تعمیر یا تعویض نمایید. اما برخی نکات لازم به ذکر است که در ادامه نکات مهم را جهت رفع صدای کولر گازی برای شما شرح داده ایم:

 • هنگام شنیدن صدای زیاد و ناهنجار از کولرگازی حتما به سرعت دستگاه را خاموش نمایید تا از آسیب دیدگی سایر قطعات دستگاه جلوگیری گردد.
 • چنانچه می خواهید از سر و صدای کولر گازی و هزینه های گزاف تعمیرات دستگاه خلاص شوید، بهتر است به طور منظم اسپیلت خود را سرویس نمایید.
 • مهمترین بخش رفع انواع صدای کولر گازی، تعویض کردن یا شستشو و تمیز کردن فیلترهای پنل داخلی است.
 • این فیلترها با گذشت زمان و استفاده مکرر کثیف می‌ شوند و نیاز به تمیز کردن مداوم و تعویض‌ های دوره‌ ای خواهند داشت.
 • اگر سر رشته‌ ای از امور فنی ندارید از باز کردن و دست‌کاری قسمت‌های مختلف کولر گازی پرهیز کنید و در اسرع وقت با سرویس‌ کاران آی پی امداد تماس بگیرید.

خلاصه ای از علل انواع صدا در کولرگازی از زبان متخصصین آی پی امداد

پیش تر در مورد علل انواع صدا در کولرگازی، با ذکر عوامل و دلایل مختلف برای شما توضیح دادیم. در ادامه قصد داریم اشاره ای به برخی از نکات در رابطه با صدای زیاد کولرگازی داشته باشیم.

 • ابتدا مشخص کنید که صدا از کدام بخش کولرگازی است.
 • علت صدای کولر گازی می تواند مربوط به عوامل مختلفی نظیر ایراد در کمپرسور، خرابی فن، خراب شدن بلوور فن، کثیفی کندانسور و سایر اتصالات و قطعات کولرگازی باشد.
 • پس از شنیدن هر صدایی نظیر صدای قل قل، جیر جیر، چرخش باد، وزوز و … در کولرگازی استفاده از دستگاه را متوقف کنید.
 • در صورتی که دانش فنی ندارید، اقدام به باز کردن بدنه کولرگازی نکنید.
 • در صورتی که در عیب یابی و تعمیر کولرگازی، تسلط کافی را ندارید، با تماس با شماره 02158941 از تکنسین ماهر کمک بگیرید.
 • تعمیرکاران متخصص آی پی امداد در کوتاه ترین زمان ممکن در محل مورد نظر شما حاضر شده و اقدام به رفع هرگونه صدا در اسپیلت شما خواهند پرداخت.
41 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. سهیل 09 تیر 1401

  سلام وقتتون بخیر.یکولر گازی ۱۲ هزار سامسونگ دارم.وقتی که روشن میکنم انگار از داخل پنل داخلی یصدا مثل خروج با فشار هوا میاد وبعد چند ثانیه صدا کم میشه .اما وقتی خاموش میکنم و مجددا روشن میکنم این صدا نمیاد .بیشتر شبیه اینه که گاز با فشار داره جا به جا میشه . کمپرسور از بیرون این صدا رو نمیده و این صدا از بیرون داخل لوله مسی ها میاد.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ دادن
 2. محسن 06 تیر 1401

  سلام، وقت‌تون بخیر فقط شب ها صدای تیک یا تق تق خفیف از قاب پنل کولر گازی میاد، علت چیه؟

  پاسخ دادن
  علی 04 تیر 1401

  سلام کولر و گذاشتیم روی پنکه بعد بردیم رو سرما یه صدای انتقال گاز از لوله ایی که به موتور وصله میاد این صدا نمیومد قبلش . ال جی ۲۴ هزار

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 05 تیر 1401

   سلام، زمانیکه روی فن و میره رو گاز، گاز برگشت میخوره و صداش طبیعیه. الان چون از فن رفته رو کمپرسور صداشو متوجه شدید

   پاسخ دادن
    و غ 05 تیر 1401

    سلام وقت بخیر کولر گازی مدیا ۲۴۰۰۰ داریم برق رفت و بعد از اون کولر خنکیش کم شد و بعد هم خنکی قطع میشه و بادش گرم میشه صدایی مثل آب آبشار هم از موتور کولر میاد گاز هم زدن تغییری نکرد

    پاسخ دادن
     آی پی امداد 06 تیر 1401

     سلام، احتمالا خازن مشکل پیدا کرده

     پاسخ دادن
  محسن 01 تیر 1401

  سلام و خسته نباشید کولر ال جی ۲۴ هزار دارم از بانه گرفتم از همون اول دو ماه بیشتر کار نکرد بعد دو ماه شروع کرد به خاموش شدن موتور اصلی یعنی یه ساعت که کار می‌کرد موتورش خاموش میشد دیگه روشن نمیشد تعمیر کار آوردیم موتورش تعویض کرد لوله هاشو هم رو کار کرد قبلا تو کار بود دوباره امسال سرمای خوبی نداره همش صدای شکستگی یخ از تو پنل میاد و صداهای عجیبی از توش میاد ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 01 تیر 1401

   سلام، مشکل گاز دارد

   پاسخ دادن
  چمران 01 تیر 1401

  البته اینم بگم قبلا اینجوری نبود تو این یک سال مشکلی نداشت فقط چندین شب هستش که این صدا رو میده

  پاسخ دادن
  چمران 01 تیر 1401

  سلام ادمین جان خسته نباشی من یه کولر ۱۲هزار گری دارم موقع کارکردن اکثرا شب ها یهو صدای تق تق انگار پلاستیک بدنه پنل داخلی شکسته میشه تق های محکم میاد یهو یا چیزی شبیه اینه که انگار پنل میخواد بیفته از دیوار کنده بشه نمیدونم دلیلش چیه خودم حس میکنم لوله های مسی گرم وسرد میشه ممکنه عایق های دورش صدا میدن میدونین مشکل از چیه ؟

  پاسخ دادن
  امید 31 خرداد 1401

  سلام قربان کولر پنجره ای ال جی ١٨٠٠٠ داریم هر ٣٠ ثانیه صدای چکه آب میاد و از داخلش صدای آب لطف میکنید راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 31 خرداد 1401

   سلام، آب از مسیر تخلیه رد نمیشه و گرفته

   پاسخ دادن
  Saiid 25 خرداد 1401

  مدل دستگاه اجنرال 30هزار.. کابل برق رو به 6*2تعویض کردیم برق رو از محافظ دراوردیم و یکسره کردیم.. پنل رو شستشو دادیم.. اما بیشترن صدا ساعت 2 نصف شب و 11 صبح این اتفاق میفته.. بادش واینمیسه فقط کم میشه انگار کم میاره

  پاسخ دادن
  Saiid 25 خرداد 1401

  سلام و خسته نباسید.. به کفته بعضی از مخاطبین مه نوشته بودن صدای باد زیاد میاد از پنل داهلی.. و شما فرمودید که مشکلی نیست.. ولی کولر گازی ما به غیر اون صدای هوا اضافی.. انگار واسه دوثانیه هوا کم میشه مثه ماشینی میمونه که ریپ بزنه و کم بیاره.. آیا علت کجاست؟؟ ممنون میشم جواب بدین.. چون به هرکی میگم.. میگه نمیدونیم ندیدیم تا بحال

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 26 خرداد 1401

   سلام، اون فشاره گازه. اگه سرما خوبی مشکلی نیست

   پاسخ دادن
  مرتضی 21 خرداد 1401

  سلام من کولر جنرال گلد ۲۶۰۰۰لبخندیT3خریدم موقع روشن کردن از پنل خارجی یه صدای ضربه می اید موقع کار هم صدای کار موتور تقریبا بلند است مشکل از چیست

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 22 خرداد 1401

   سلام، پنل خارجی منظورتون احتمالا کندانسوره. یا صدا از فنه یا موتور

   پاسخ دادن
  مهرداد 16 خرداد 1401

  سلام.. کولر گازی24 هزار ایولی دارم.. وقتی دستگاه رو خاموش میکنم از پنل صدایی خفیف شبیه ترانس برق میاد،، وقتی فیوز برق رو قطع و وصل میکنم صدا هم قطع میشه تا مجددا از دستگاه استفاده کنم.. میشه راهنمایی کنین علتش چیه.. نیاز به تعمیرکار داره؟؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 16 خرداد 1401

   سلام، خیر مشکلی نداره. وقتیکه کمپرسور خاموش میشه و گاز برگشت میخوره صدایی ایجاد میکنه که طبیعیه و مشکلی نیست

   پاسخ دادن
  حامد 15 خرداد 1401

  سلام خسته نباشید کولر گازی ۱۸هزار اوجنرال داریم بعد از جابجایی زمانی که کمپرسور استارت میکنه از پنل بیرونی یه صدای شبیه یه هیس یا پنچری میاد و وقتی کمپرسور خاموش میشه قطع میشه ،بنظر شما از چی هست ممکنه نیاز به شارژ داشته باشه،ضمنا محل اتصال لوله های رفت و برگشت بشدت روغنی و چرب شده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 16 خرداد 1401

   سلام، نشتی گاز داره. اگر ایجاد چربی میکند به خاطر نشتی گازه. صدا هم مربوط به برگشت گازه

   پاسخ دادن
    آوینا 31 خرداد 1401

    سلام اسپیلت در حال خاموش هر چند دیقیقه یکبار صدای تیک تیک میدهد علت چیست؟

    پاسخ دادن
  حاتمی 13 خرداد 1401

  سلام. کولر گازی اوجنرال شکار داریم. وقتی خاموشه هر نیم ساعت حدودا یکبار از داخلش صدای هوم میاد.

  پاسخ دادن
  عبدالرزاق 08 خرداد 1401

  سلام خسته نباشید کولر پنجره ای دارم روی درجه فن هیچ عکس العملس نداره فن کار نمیکنه درجه بعدیش صدا کمپرسور میاد درجه آخر که میبرم کولر و فن به درستی کار میکنه علت چیه؟؟؟ وقتی خاموش میکنم هم صدای فش مثل صدای پاشیدن آب یا صدای شبیه نشت گاز میده ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 08 خرداد 1401

   سلام، وقتی درجه را تغییر میدید و اتفاقی نمی افته، سنسور و ترموستات بررسی شود. اون صدا هم مشکلی نداره

   پاسخ دادن
   Aa 10 خرداد 1401

   سلام ببخشید وقتی کولر ۲۴ هزار جنرال مکس وقتی روشن میکنیم بعد از چند دقیقه صدای خیلی بدی با حالت لرزش تولید میکنه مشکلش چیه ؟

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 11 خرداد 1401

    سلام، خازن توان نداره که کمپرسور استارت بزنه. یه خازن هارداستارتر اضافه کنید

    پاسخ دادن
  محمد حسین 14 اردیبهشت 1401

  سلام ،یه کولر گازی سرد و گرم دارم که بعد از عمل کردن ترموستات و خاموش شدن کمپرسور هر دفعه برای چند ثانیه پنل داخلی صداهایی مثل شکسته شدن پلاستیک های دور پنل میده و سریع قطع میشه، علتش چیه؟؟ ممنون از راهنماییتون

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 15 اردیبهشت 1401

   سلام، این صدای برگشت گازه، بلوور بر اثر کوچکترین ترک صدای آزاردهنده ای میده

   پاسخ دادن
  حیدر محمدی 02 اردیبهشت 1401

  سلام کولر ۳۰ هزار گری دو تیکه را تازه سرویس کردند وقتی روی فن میافتاد و از حالت موتور خارج میشود هر ۳۰ ثانیه یک بار صدای شکتگی یا سایدن دو جسم میده از چیست .. قبلا این صدا رو نداشت .ممنونم از راهنمایی

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 03 اردیبهشت 1401

   سلام، صدای برگشت گازه مشکلی نیست

   پاسخ دادن
  Maryam 20 فروردین 1401

  سلام ببخشید کولرمون رو از وقتی ک خریدیم مدام صدای باد میاد از توش علتش چیه؟ مدل کولر ایوولی ۳۶هزار

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 20 فروردین 1401

   سلام، اون صدای بلوور، فن داخل اواپراتور است و مشکلی ندارد

   پاسخ دادن
  مجتبی 18 مهر 1400

  سلام صدای شکستن یخ از داخل پنل میاد علتش چیه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 18 مهر 1400

   سلام، اگر پروانه بویلر کوچکترین شکستگی داشته باشد صدا میدهد

   پاسخ دادن
   چمن 19 خرداد 1401

   سلام کولر دوتکه ۲۴هزار بیشتر نزدیک ۳شب صدای باد مانند توش میاد و معمولا در همین مواقع هم آب میریزه ..اما صدای ویژ ویژ باد انگار نفس کولر داره کم و زیاد میشه لطفا راهنمایی کنید...

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 19 خرداد 1401

    سلام، قسمت فاضلاب گرفته

    پاسخ دادن
  سیدمحمد رضا شریفی 22 مرداد 1400

  صدای قیژ از فن کولر شنیده می شود دلیل این صدا چیه؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 23 مرداد 1400

   سلام، کمی روغن به میل شفت فن بزنید

   پاسخ دادن
   Maryam 24 مهر 1400

   سلام کولرمون رو تازه خریدیم ولی یهو میبینی انگار صدای باد و طوفان میاد علتش چیه؟؟

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 25 مهر 1400

    سلام، اون صدا مربوط به برگشت گاز میباشد و مشکلی نیست

    پاسخ دادن