logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

علل انواع صدا در کولرگازی

علل انواع صدا در کولرگازی
علل انواع صدا در کولرگازی
زمان مطالعه: 10 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علل انواع صدا در کولرگازی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

علل انواع صدا در کولرگازی می تواند یکی از نشانه های خراب شدن و آسیب دیدگی دستگاه به شمار آید. از جمله صداهایی که ممکن است توسط کولرگازی تولید شده و موجب آزار شما شود، می توان به صدای وزوز، سوت کشیدن، صدای جیغ مانند، صدای پیچیدن باد و … اشاره کرد. علت صدا دادن کولر گازی می تواند مربوط به بروز خرابی در کمپرسور، تمام شدن گاز، ایراد در فن و .. باشد که در این مقاله از آی پی امداد به بررسی آنها می پردازیم. صدای اسپیلت می تواند نشانه ای بر خرابی دستگاه کولرگازی شما باشد که در ادامه نحوه عیب یابی علت سر و صدای کولر گازی و رفع آنها را برای شما شرح خواهیم داد.

کاربران گرامی؛ با مطالعه این مقاله می توانید به کمک متخصصین تعمیرکار لوازم خانگی آی پی امداد به عیب یابی علل انواع صدا در کولرگازی بپردازید.

علت سر و صدای کولر گازی را بشناسید

صدا دادن کولر گازی مسئله ای است که می تواند علت های مختلفی داشته باشد و باید هریک از این دلایل یک به یک مورد بررسی قرار بگیرند. از جمله صداهایی که می توانید به عنوان بروز هرگونه مشکل در کولرگازی تلقی شوند را در ادامه این بخش به همراه علت صدای اسپلیت برای شما ذکر کرده ایم. دقت داشته باشید که هریک از انواع این صداها مربوط به بروز خرابی و آسیب دیدگی در بخش های مختلف دستگاه هستند و باید هرچه سریع تر آنها را بررسی و رفع نمایید.

انواع صدا علت صدا
صدای پیچیدن باد
 • کثیف شدن اواپراتور و فیلترها
صدای سوت کشیدن
 • خرابی بلبرینگ فن
صدا دادن جیر جیر
 • ایراد در بوش سر بلوور فن
صدای تق تق
 • صدای بدنه و فوم ها در اثر سرد و گرم شدن
صدای زوزه کشیدن
 • ایراد در بلوور فن
صدا دادن شر شر آب
 • کمبود گاز
 • کثیف شدن ناودانی
صدای قل قل
 •  کم شدن گاز
صدای کمپرسور
 • کثیفی کندانسور
 • داغ شدن کمپرسور
صدا دادن هیس مانند
 • خرابی شیر انبساط
 • نشت گاز مبرد
 • ایجاد سوراخ در بدنه
صدای وزوز
 • خرابی خازن
 • ایراد در کمپرسور
 • شل شدن قطعات
صدا دادن پنل داخلی
 • خراب شدن بدنه پنل و فن
صدای پنل خارجی
 • کثیفی کندانسور
 • معیوب شدن کمپرسور
 • خراب شدن فن
صدای کولرگازی بعد از خاموش شدن
 • کثیف شدن ناودانی

چرا کولر گازی صدا میده؟

چرا اسپیلت صدا میدهد؟ با افزایش میزان استفاده کاربران از کولرگازی در فصول گرم سال، مشکل صدا دادن کولر گازی و این پرسش که دلیل صدای کولر گازی چیست، ذهن کاربران را به خود درگیر کرده است. در بسیاری از مواقع پیش می آید افراد از صدای زیاد اسپیلت خود شکایت دارند و به دنبال یافتن راه حلی برای تعمیر کولر گازی خود هستند. به طور کلی ممکن است شما نیز صداهایی مانند صدای جیر جیر، موتور، سوت کشیدن، پیچیدن باد و … را از دستگاه خود شنیده باشید.

هریک از انواع صدای کولر گازی به دلایل مختلفی به گوش می رسند که لازم است جهت رفع مشکل دستگاه خود، ابتدا علت بروز این صداها و سپس راهکارهای رفع آنها را بدانید. در این مقاله به طور کامل علل انواع صدا در کولرگازی را برای شما ذکر کرده ایم و روش هایی را آورده ایم که کمک آنها بتوانید در سریع ترین زمان مشکل دستگاه خود را رفع کنید.

از جمله دلایل بروز انواع صدا در اسپیلت عبارت اند از:

 1. کثیف شدن کندانسور
 2. مسدود شدن فیلترهای هوا
 3. خراب شدن کمپرسور
 4. مشکلات الکتریکی در کولرگازی
 5. ایرادات مربوط به فن
 6. شل شدن قطعات و اجزا
 7. کم شدن گاز

بررسی علت انواع صدای کولر گازی

زمانی که دستگاه کولرگازی شما در حال کار کردن می باشد و شما صدایی ناهنجار و غیرطبیعی را از آن می شنوید، می تواند نشانه ای برای خراب شدن و یا در شرف خرابی کولر گازی باشد. توجه داشته باشید که باید به درستی مرکز صدا را از یونیت داخلی و یا یونیت خارجی تشخیص دهید تا بتوانید عیب یابی و تعمیر درست را امکان پذیر کنید. در ادامه هریک از انواع صدای کولر گازی را به همراه علت بروز آنها آورده ایم.

علت پیچیدن صدای باد در پنل داخلی چیست؟

علت پیچیدن صدای باد در کولر گازی

اگر شما صدای هووم مانند یا صدای باد خود می شنوید و به دنبال علت پیچیدن صدای باد در کولر گازی هستید، لازم است بدانید که در این شرایط دستگاه شما نیاز به پاکسازی دارد. بهتر است برای رفع صدای شدت باد در پنل کولر گازی به صورت مداوم و یا سالیانه اقدام به سرویس و تمیز کردن کولرگازی خود کنید.

 • امکان دارد که اواپراتور از گرد و خاک و آلودگی مسدود شده باشد.
 • همچنین فیلتر بر اثر گذشت زمان پر شده و نیاز به تعویض و یا نظافت دارد.
 • توجه داشته باشید که پر شدن ظرفیت فیلترها می تواند جریان هوا را مسدود کند و صدای ناهنجاری را از کولرگازی تولید نماید.
 • شما باید به صورت مرتب، اقدام به نطافت کولر گازی و فیلترهای آن نمایید.

علت سوت کشیدن اسپلیت

اگر دستگاه کولرگازی شما صدای سوت مانند و یا صدای ناله از خود تولید می کند، باید کلیه موارد زیر را جهت عیب یابی علت صدای سوت کولر گازی مورد بررسی قرار دهید:

 • توجه داشته باشید که اگر سیستم کولرگازی شما قدیمی است و یا در طی مدت زمانی که از آن استفاده کرده اید، ممکن است برخی قطعات دچار مشکل شده و تولید صدا نمایند که باید بررسی شوند.
 • یکی از مهمترین دلایلی که باعث شنیده شدن صدای سوت از اسپیلت شما خواهد شد، بروز خرابی در بلبرینگ فن دستگاه است که در صورت نیاز باید تعمیر یا تعویض گردد.

علت صدای جیر جیر پنل کولر گازی

چرا کولرگازی صدا میده

در این بخش از بررسی علل انواع صدا در کولرگازی قصد داریم تا به بررسی علل صدای جیر جیر از یونیت داخلی و خارجی کولرگازی بپردازیم. به طور معمول شنیدن صدای جیر جیر کولر گازی و یا صدای جیغ می تواند به دلیل بروز هرگونه ایراد در بوش سر بلوور فن یا موتور بلوور باشد. به طور کلی عوامل مختلفی مانند تراز نبودن پنل داخلی و خشک کار کردن بیرینگ بوش می تواند موجب معیوب شدن بوش سر بلوور فن کولرگازی شود که در صورت مشاهده هرگونه خرابی در این قطعه باید آن را تعویض کنید. همچنین اگر بلبرینگ به درستی روغن کاری نشده باشد و یا به طور کلی آسیب دیده باشد، لغزش تسمه های بلوور از محل قرار گیری خود، می تواند باعث ایجاد صدای جیر جیر در کولرگازی شود.

علت صدای وزوز کولرگازی چیست؟

امکان دارد که شنیدن صدای وزوز از کولرگازی به دلیل مشکلات الکتریکی کولرگازی باشد. در ادامه مشکلات متداول الکتریکی کولرگازی را بررسی می کنیم:

دلیل صدای آب در کولر گازی

دلیل صدای آب در کولر گازی

در برخی مواقع ممکن است به هنگام کارکرد کولرگازی از دستگاه صدای شر شر یا چکه کردن آب شنیده شود و کاربران را دچار نگرانی نماید. در صورتی که شما نیز به دنبال علت صدای آب اسپیلت خود هستید، در ادامه دو علت مهم جهت بروز این مشکل را برای شما ذکر کرده ایم که می توانید آنها را مورد بررسی و عیب یابی قرار دهید:

 • کم شدن گاز کولرگازی از جمله عواملی است که منجر به شنیده شدن صدای آب خواهد شد و نیاز به بررسی و در صورت نیاز شارژ گاز کولر گازی خواهد داشت.
 • کثیف شدن ناودانی نیز می تواند از دیگر دلایلی باشد که می توان برای این مشکل مطرح نمود و باید اقدام به تمیز کردن آن نمایید.

علت صدای تق تق پنل کولر گازی

هنگامی که کولر گازی شما در حال ایجاد سر و صداست، باید با گوش کردن به نوع صدای ایجاد شده توسط دستگاه، پی به علت بروز آن ببرید. یکی از انواع این صداها، صدای تق تق کولرگازی است که می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد.

 • در بسیاری از مواقع طی عملیات سرد و گرم کردن کولرگازی، ممکن است از بدنه و فوم ها صدای تق تق شنیده شود که نیاز به بررسی دارد.

علت زوزه کشیدن کولرگازی

آیا از کولرگازی شما صدای زوزه شنیده می شود، این صداهای آزاردهنده و غیرطبیعی می تواند نشان دهنده مشکلات زیادی باشد که در این بخش مهمترین دلیل صدای زوزه در کولرگازی که ایراد در بلوور فن است را مورد بررسی قرار خواهیم داد. به طور کلی زمانی که بلوور فن درون یونیت کولر گازی به گردش در می آید، شرایط برای سرد شدن هوای محیط را فراهم می کند. اما در برخی مواقع این بخش دچار خرابی و آسیب دیدگی شده و در نتیجه صداهای غیرعادی ایجاد خواهد کرد که باید به دقت عیب یابی و تعمیر شود.

چرا موتور کولر گازی صدا میده؟

علت صدای کمپرسور کولر گازی

علت صدای کمپرسور کولر گازی یکی دیگر از مسائلی است که توسط بسیاری از کاربران مطرح می شود. به طور کلی موتور یا کمپرسور کولرگازی از قطعات مختلفی تشکیل شده است که ممکن است در برخی مواقع به دلیل خرابی یا آسیب دیدگی باعث ایجاد صداهایی شوند. از جمله مهمترین علت صدای موتور کولرگازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در صورتی که کندانسور دچار کثیفی شده و گرد و خاک زیادی در این ناحیه جمع شود، موجب بروز اختلال در کارکرد موتور و در نیتجه صدا دادن آن خواهد شد.
 • داغ شدن کمپرسور کولر گازی در اثر کارکرد طولانی مدت و سایر دلایل نیز می تواند موجب صدا دادن موتور درون اسپیلت گردد.

علت صدای هیس مانند یا صدای گاز در کولرگازی

در صورتی که از پنل های کولرگازی خود صدای هیس مانند می شنوید، باید فورا دستگاه را خاموش کنید و با نزدیک ترین نمایندگی تعمیرات کولرگازی تماس بگیرید. اصلی ترین علل صدای هیس مانند در کولرگازی عوامل زیر است:

 • خراب شدن شیر انبساط دستگاه
 • نشت گاز مبرد از کولرگازی
 • ایجاد سوراخ در بدنه و لوله های دستگاه

علت صدای کولر گازی بعد از خاموش شدن

ممکن است برای شما این پرسش ایجاد شود که چرا پس از خاموش کردن کولرگازی از پنل آن صداهایی شنیده می شود؟ در پاسخ به این پرسش پرتکرار قصد داریم به این مسئله اشاره کنیم که اگر پس از خاموش کردن اسپیلت، دستگاه شما صدا می دهد، می تواند به دلیل گرد و خاک ها و کثیفی های درون ناودانی یا سینه تخلیه آب باشد.

دلیل صدای قل قل کولر گازی

در برخی مواقع ممکن است از اسپیلت صداهایی ناهنجار و عجیب مانند صدای قل قل یا جوشیدن به گوش برسد که نیاز به بررسی و عیب یابی دقیق برای رفع صدا خواهد داشت. یکی از عوامل بسیار مهمی که باعث ایجاد این صدا در کولرگازی می گردد، کم شدن گاز است که جهت رفع مشکل باید یک فرد متخصص اقدام به بررسی میزان گاز دستگاه نموده و در صورت نیاز کار شارژ گاز کولرگازی را انجام دهد.

علت صدای پنل داخلی اسپیلت

علت صدای پنل داخلی کولر گازی

در صورتی که شما نیز به دنبال اطلاع پیدا کردن از علت صدا دادن پنل داخلی کولر گازی خود هستید، در ادامه مهمترین عامل موثر در بروز صداهای غیرعادی در این بخش را برای شما ذکر خواهیم کرد:

 • عمده ترین دلیل مربوط به بروز هرگونه خرابی، ایراد و آسیب دیدگی در بدنه پنل کولرگازی و فن دستگاه است که باید توسط یک فرد متخصص عیب یابی و رفع عیب گردد.

علت صدای پنل خارجی کولر گازی

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که معمولا اکثر کاربران کولرگازی ها با آن مواجه می شوند، تولید صدای بیش از حد در پنل خارجی اسپیلت است. موارد زیادی هستند که موجب بروز این مشکل در کولرگازی شما می شوند. از این رو به هنگام مواجهه با این مشکل باید به کمک یک فرد متخصص علت اصلی هریک از صداها را جویا شوید. از جمله عواملی که می توانند صداهایی غیرعادی در پنل خارجی کولرگازی ایجاد نمایند، عبارتند از:

نکات برطرف کردن مشکل صدا دادن کولر گازی

در بخش بالا هریک از مواردی که علت صدای اسپلیت هستند را مورد بررسی قرار دادیم. شما در صورت مواجهه با صدای زیاد کولر گازی لازم است این موارد را مورد بررسی قرار دهید. همچنین در صورت نیاز قطعات معیوب را تعمیر یا تعویض نمایید. اما برخی نکات لازم به ذکر است که در ادامه نکات مهم را جهت رفع صدای کولر گازی برای شما شرح داده ایم:

 • هنگام شنیدن صدای زیاد و ناهنجار از کولرگازی حتما به سرعت دستگاه را خاموش نمایید تا از آسیب دیدگی سایر قطعات دستگاه جلوگیری گردد.
 • چنانچه می خواهید از سر و صدای کولر گازی و هزینه های گزاف تعمیرات دستگاه خلاص شوید، بهتر است به طور منظم اسپیلت خود را سرویس نمایید.
 • مهمترین بخش رفع انواع صدای کولر گازی، تعویض کردن یا شستشو و تمیز کردن فیلترهای پنل داخلی است.
 • این فیلترها با گذشت زمان و استفاده مکرر کثیف می‌ شوند و نیاز به تمیز کردن مداوم و تعویض‌ های دوره‌ ای خواهند داشت.
 • اگر سر رشته‌ ای از امور فنی ندارید از باز کردن و دست‌کاری قسمت‌های مختلف کولر گازی پرهیز کنید و در اسرع وقت با سرویس‌ کاران آی پی امداد تماس بگیرید.

خلاصه ای از علل انواع صدا در کولرگازی از زبان متخصصین آی پی امداد

پیش تر در مورد علل انواع صدا در کولرگازی، با ذکر عوامل و دلایل مختلف برای شما توضیح دادیم. در ادامه قصد داریم اشاره ای به برخی از نکات در رابطه با صدای زیاد کولرگازی داشته باشیم.

 • ابتدا مشخص کنید که صدا از کدام بخش کولرگازی است.
 • علت صدای کولر گازی می تواند مربوط به عوامل مختلفی نظیر ایراد در کمپرسور، خرابی فن، خراب شدن بلوور فن، کثیفی کندانسور و سایر اتصالات و قطعات کولرگازی باشد.
 • پس از شنیدن هر صدایی نظیر صدای قل قل، جیر جیر، چرخش باد، وزوز و … در کولرگازی استفاده از دستگاه را متوقف کنید.
 • در صورتی که دانش فنی ندارید، اقدام به باز کردن بدنه کولرگازی نکنید.
 • در صورتی که در عیب یابی و تعمیر کولرگازی، تسلط کافی را ندارید، با تماس با شماره 02158941 از تکنسین ماهر کمک بگیرید.
 • تعمیرکاران متخصص آی پی امداد در کوتاه ترین زمان ممکن در محل مورد نظر شما حاضر شده و اقدام به رفع هرگونه صدا در اسپیلت شما خواهند پرداخت.
83 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. میلاد 13 مهر 1401

  با سلام کولر گازی پنجره ای 18 هزار جنرال مون یه مدت قبل فقط روزا هر یه دیقه بمدت چندثانیه صدای "شششش"میده، مشکل از کجاست؟ امکان تعمیر هست یا باید تعویض درش انجام بشه؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 13 مهر 1401

   سلام، خازن کمپرسور و سنسور بررسی شود

   پاسخ دادن
 2. محمدحسین 10 مهر 1401

  کولر اسپیلت GREE24000 درحین کارکردن صدای ترق ترق میده انگار که هیزم خورد میکنن ممنون اگه پاسخ بدین

  پاسخ دادن
  علی چراغی 06 مهر 1401

  سلام. کولر 12وست پونت دارم شب که هوا خنک میشه از قسمت بیرون بعد 10 دقیقه کار صدا خم خم بلند میده ولی ظهر بدون صدا کار میکنه مشکلی هم تو سرما نداره ولی صدا میده. اف که میکنه صدا قطع میشه دوباره که رو موتور میافته بعد چند دقیقه دوباره صدا شروع میشه. ممنون راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دادن
   علی چراغی 12 مهر 1401

   سلام. کولر 12وست پونت دارم که شبها که کمی هوا بیرون خنک میشه قسمت بیرونی بعد چند چنددقیقهکار کردن صدا شدیدی میده تا زمانی کهذموتور اف کنه قطع میشه. تو سرمای قسمت داخلی هیچ تاثیری نداره. اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید از چیه این صدا.؟ متاسفانه چون اخر شب که هوا خنک میشه این صدا داره این وقت تعمیرکاری جهت بازدید در دسترس نیست. ممنون اگه راهنمایی بفرمایید

   پاسخ دادن
  آزاده 28 شهریور 1401

  سلام وخسته نباشید سه ماهه کولر گازی ۲۴ زانتی خریداری کردیم الان مدت یک هفت ست که صدای باد کم وزیاد میشه از پنل داخلی ولی سرماش مشکلی نداره ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 28 شهریور 1401

   سلام، موتور بلوور فن بررسی شود

   پاسخ دادن
  مرتضی 24 شهریور 1401

  سلام کولر تراست 30هزار اسپلیت (موتور پیستونی) دارم موقع off و on کردن از سمت کمپرسور صدا و کوبش شدیدی داره. مشکل از چی هست ؟ ممنون

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 26 شهریور 1401

   لرزه گیرهای کمپرسور مشکل دارد

   پاسخ دادن
  یونس 20 شهریور 1401

  سلام وقتتون بخیر کولر دوتیکه ۲۴ هزاری دارم موتور پیستونی دیروز اومدم روشنش کنم ی صدا مثل ترکیدن لامپ از پنل اومد و دیگه رو موتور نیوفتاد و فن بالا ی سره کار میکرد کمپرویور رو هم خنک کردم بازم روکمپرسور نیوفتاد

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 20 شهریور 1401

   سلام خازن راه انداز تعویض شود

   پاسخ دادن
  مبین 18 شهریور 1401

  سلام خسته نباشید کولر دو تیکه سوپر جنرال دارم موتور کولر از بیرون صدا داره مشکل از کجاست

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 شهریور 1401

   سلام، اگر موتور صدا بده، احتمالا شاتون زده و همینطور فن هم بررسی شود

   پاسخ دادن
   مبین 19 شهریور 1401

   سلام ببخشید منظورتون یعنی شاتون زده باید تعمیر بشه یا عوض بشه اصلن باید چیکار کرد خواهش ممنون از لطف شما اگه من را راهنمایی کنید ؟

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 19 شهریور 1401

    باید تعویض شود

    پاسخ دادن
  صیف الله 02 شهریور 1401

  سلام و درود کولر گازی گری 18000دارم موقعی که خاموشه از پنل خارجی صدای وزوز میاد علتش چی می‌تونه باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  رامین 31 مرداد 1401

  سلام و درود، اسپیلت 30 هزار زمانی که خاموشه از پنل داخلی صدای ویز ویز شنیده میشه، علت چی میتونه باشه، ممنون از راهنمایی تون

  پاسخ دادن
  الله 22 مرداد 1401

  سلام، خسته نباشید ما ی کولر پنجره ای هجده هزار سوپرا داریم، به مدت ده دقیقه صدای زیادی ازش بلند شد بعد پرتاب بادش قطع شد، ولی موتورش کار میکرد، علت چیه؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 23 مرداد 1401

   سلام، خازن فن چک شود

   پاسخ دادن
  علی 15 مرداد 1401

  سلام.کولر جنرال ۳۰ هزار دارم.۵ سال کار کرده.پنل خارجی از اول صداش زیاد بود و معمولا اتومات نمیکرد.الان چند روزه با هر دمائی که بگذارید سر ۱۰ دقیقه اتومات میکنه وپنل خارجی خاموش میشه وبعد ۳ دقیقه دوباره روشن میشه.صدای کمپرسور هم کمتر شده.ممنون میشم راهنمائی بفرمایید.دلیل چیست؟سرما هم کم نشده.فیلترها هم تمیز کردم.

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 15 مرداد 1401

   سلام، اگر اتومات میکنه یعنی سالمه. اگر درجه را روی 25 میذارید، باید سرما به حد نساب برسه تا قطع کنه. اگر هم صدا میده، با اسپری آب پروانه اواپراتور را تمیز کنید.

   پاسخ دادن
    Ali 22 مرداد 1401

    سلام خسته نباشید یک اسپلیت سامسونگ دارم وقتی تازگی‌ها خاموشه یک صدای بوق مثل بوق روشن شدن میده و دقیقا هر ۱۰ ثانیه این صدارو میده و بعد از صدای بوق یک صدای قررررر میده انگار بخواد روشن بشه ولی نتونه دیگه اصلا آرامش رو گرفته اینقدر که این صدا رو تکرار میکنه و در هنگام کار هم هیچ مشکلی نداره

    پاسخ دادن
     آی پی امداد 23 مرداد 1401

     سلام برد و موتور دمپر چک شود

     پاسخ دادن
  جواد موسوی 10 مرداد 1401

  سلام وقت بخیر.ببخشید پنل کولر گازی ما صدای بلند و عجیب ازش میاد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 10 مرداد 1401

   سلام، بلوور فن احتمالا شکسته

   پاسخ دادن
   منصوز 20 مرداد 1401

   سلام اسپیلت ۲۴ ایوولی یک هفته هستش که خریدم موقعه روشن شدن و خاموش شدن یک صدای بووم عجیب میده بنظرتون خرابه مخصوصا موقع ای که رو اتومات ۲۴ میزارم هر دفعه که کمپرسور روشن میشه صدای بووم میده و کمپرسور که خاموش میشه بازم صدا تکرار میشه

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 20 مرداد 1401

    سلام، احتمالا کندانسور تراز نیست

    پاسخ دادن
   معصومه 22 مرداد 1401

   سلام کولر مون یه مدت نزدیک های ساعت 12ظهر یک صدای فسسس مانند میداد انگار داره هوا خارج میشه از بیرونش تا موقعی که آفتاب بود اینجوری بود بعد موقع شب دیگه صدا نمیداد گاز و ایناشم تنظیم بود شستشو هم تازه شده علتش از لوله موییش هم نبود میتونه موتورش خراب شده باشه

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 23 مرداد 1401

    سلام، سرویس و شستشو را انجام دهید و یک خازن اضافه کنید

    پاسخ دادن
  بهمن 31 تیر 1401

  سلام کولر دوتیکه جنرال۳۰ هزار دارم هر نیم ساعت یکبار انگار صدای هوم یا وزش بادی داخل پنل داخلی میاد انگار که فشار بادی کم وزیاد میشه. علتش چیه. خنک کنندگی وپرتاب و کارش هم مشکلی نداره.

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 31 تیر 1401

   سلام، صدای برگش گازه و مشکلی نیست

   پاسخ دادن
   driverb767@gmail.com 19 مرداد 1401

   سلام کولر دوتیکه در حال کار کردن یهو صدای عجیب از کمپرسور میاد و بادش گرم میشه

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 20 مرداد 1401

    سلام، در ابتدا سرویس کنید. احتمالا کیپ کرده

    پاسخ دادن
  مجید 27 تیر 1401

  سلام وقت بخیر گاهی اوقات موقعی که کولر را روشن میکنم،یک صدای عجیبی داخل پنل میپیچه و باد داغ میزنه،

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 29 تیر 1401

   سلام، موقع رفت و برگش گاز یک صدای خیلی کمی هست. اما اگر سرما ندارد، در ابتدا کندانسور و اواپراتور را کامل بشویید

   پاسخ دادن
1 2