logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت کار نکردن کمپرسور کولرگازی

علت کار نکردن کمپرسور کولرگازی
علت کار نکردن کمپرسور کولرگازی
زمان مطالعه: 7 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت کار نکردن کمپرسور کولرگازی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

کولرگازی به عنوان یکی از پر کاربرد ترین لوازم منزل به شمار می آید که در فصل گرما، هوای خنک و در فصل سرما، هوای گرم را برای محیط تولید می کند. اما از آن جایی که کمپرسور به عنوان قلب و جز اصلی کولرگازی به شمار می آید، در صورت کار نکردن آن، باید به دنبال علت کار نکردن کمپرسور کولرگازی باشید. توجه داشته باشید که آی پی امداد تمامی این علت ها را برای شما شرح داده است و راهکاری را ارائه کرده است تا در صورت نیاز بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

کاربران گرامی؛ با مطالعه این مقاله می توانید به کمک متخصصین آی پی امداد به عیب یابی کار نکردن کمپرسور کولرگازی بپردازید

علت کار نکردن کمپرسور کولرگازی

علت کار نکردن کمپرسور کولرگازی، شامل دلایلی می شود که یک به یک آن ها را در این مطلب برای شما شرح داده ایم. همین طور شما با خاموش و روشن شدن کمپرسور کولرگازی آشنا خواهید شد و اقدامت لازم در خصوص هر یک از این دلایل را شرح می دهیم تا در صورت نیاز بتوانید تدبیری را چاره کنید.

علت خاموش شدن کمپرسور کولرگازی در حین کار

علت خاموش شدن و کار نکردن کمپرسور کولرگازی، تنها می تواند به دلیل کار نکردن کمپرسور باشد. خاموش شدن ناگهانی کولرگازی، می تواند منجر به خاموش شدن کولرگازی شود. به طور معمول دلایل خاموش شدن کمپرسور کولرگازی، همگی فنی بوده و باید برای عیب یابی و تعمیر آن از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید. شما می توانید در این زمینه با نمایندگی تعمیرات کولرگازی آی پی امداد در تماس باشید.

نیم سوز شدن و یا خراب شدن کمپرسور کولرگازی

اگر کمپرسور کولرگازی، خراب شده و معیوب باشد عملکرد نادرست این قطعه می تواند یکی از علل خاموش شدن کمپرسور اتفاقی ممکن است.

چرا کمپرسور کولرگازی کار نمیکنه

یکی از علت های خاموش شدن کمپرسور کولرگازی، می تواند نیم سوز شدن کمپرسور باشد. به طور معمول در این جور مواقع چاره ای جزو تعویض کمپرسور باقی نمی ماند. که البته تعویض آن باید توسط یک تعمیرکار ماهر انجام شود.

کم بودن و یا نا مناسب بودن گاز مبرد در کمپرسور کولرگازی

گاز مبرد باید به اندازه کافی در کمپرسور جریان داشته باشد تا از خاموش شدن کمپرسور جلوگیری شود. به طور معمول سمقدار گاز مبرد بسته به ظرفیت کمپرسور مشخص می شود و امکان دارد که برای هر کولرگازی متفاوت باشد. در صورتی که از ظرفیت استاندارد کمپرسور کم تر باشد، امکان خاموش شدن کمپرسور بالا می رود.

بررسی مشکل گاز برای کار نکردن کمپرسور کولرگازی

شما می توانید برای به حد نصاب رساندن گاز مبرد بسته به ظرفیت کمپرسور از روش شارژ گاز استفاده نمایید.

افزایش دما در کمپرسور دستگاه چه ارتباطی با خاموش شدن کولرگازی دارد؟

یکی از علت های خاموش شدن ناگهانی و کار نکردن کمپرسور کولرگازی می تواند افزایش دمای بیش از اندازه کمپرسور باشد. در صورتی که کمپرسور بی وقفه کار کند، برای آن افزایش دما رخ داده و به عنوان یک مکانیسم دفاعی فورا خود را خاموش می کند.

توجه داشته باشید که در حد فاصل های مشخص شده و کاملا بسته به ظرفیت کمپرسور کولرگازی، باید یه آن استراحت دهید تا از خاموش شدن ناگهانی آن جلوگیری شود.

ارتباط خرابی در برد و یا مشکلات برقی در دستگاه با کار نکردن کمپرسور کولرگازی چیست؟

امکان دارد که یکی از سیم های متصل به کمپرسور دچار اتصالی شده باشد. به همین خاطر کمپرسور و کلیه اجزایی که به آن متصل هستند، عملکرد صحیح خود را از دست می دهند و می تواند باعث خاموش شدن کمپرسور شود.

 • همین طور برد دستگاه کولرگازی، فرمان روشن و خاموش شدن را به کولرگازی می دهد.
 • در صورتی که برد دچار خرابی شده باشد، امکان دارد که فرمان روشن و خاموش کردن را به درستی به کمپرسور ندهد و باعث خاموش شدن کمپرسور شود.
 • رفع عیب برد و تست کمپرسور کولرگازی امری تخصصی می باشد که بدون داشتن دانش و مهارت فنی می تواند موجب ایجاد مخاطرات زیادی شود؛ به شما توصیه می کنیم برای رفع این مشکل از خدمات نمایندگی تعمیرات انواع کولرگازی در تهران بهره مند شوید.

پوسیدگی و قطع شدن سیم ها و اتصالات چگونه می تواند منجر به کار نکردن کمپرسور کولرگازی شود؟

در صورتی که سیم ها و یا اتصالات دچار پوسیدگی و را استهلاک شده باشند، امکان روشن نشدن کمپرسور کولرگازی وجود دارد. چرا که جریان برق به درستی به کمپرسور نخواهد رسید و کمپرسور نیروی کافی را برای کار کردن نخواهد داشد.

توجه داشته باشید که امکان دارد فیش های متصل کننده سیم ها به کمپرسور شل شده باشد و یا بر اثر جریان برق، کمپرسور داغ کرده و یا سوخته باشند. به همین خاطر باید آن ها را تعویض کرد که این کار باید توسط یک تعمیرکار ماهر انجام شود.

خرابی اورلود می تواند به کار نکردن کمپرسور کولرگازی مرتبط باشد؟

اگر دمای کولرگازی بیش از اندازه بالا برود، اورلود کمپرسور رخ می دهد. در واقع اورلود کمپرسور یک مکانیسم دفاعی است که برای جلوگیری از آسیب رسیدن به موتور، اتفاق می افتد. در واقع اورلود کمپرسور به معنی خاموش شدن ناگهانی دستگاه کولرگازی می باشد.

 • به طور معمول تا زمانی که موتور کمپرسور سرد نشود، دستگاه کولرگازی روشن نخواهد شد.
 • اما توجه داشته باشید که تا زمانی که اورلود کولرگازی به طور کلی بر طرف نشود، امکان رخ دادن مجدد آن وجود دارد.

خرابی اورلود باعث کار نکردن کمپرسور کولرگازی میشود

ایراد در برد کولرگازی یکی از اصلی ترین علل کار نکردن کمپرسور

برد کولرگازی به طور کلی وظیفه دارد تا تمامی بخش های کولرگازی از جمله کمپرسور را کنترل کند. همین طور می تواند جریان مورد نیاز کمپرسور را دچار اختلال کرده و یکی از دلایل روشن نشدن کمپرسور کولرگازی به شمار آید.

در این صورت برد کولرگازی شما آسیب دیده است و باید اقدامات لازم را برای تعمیر و یا تعویض آن انجام دهید. توجه داشته باشید که خرابی برد، اتفاقی رایج نیست و امکان دارد که به ندرت پیش آید. به همین خاطر به شما توصیه می کنیم اگر به دنبال علت کار نکردن کمپرسور کولرگازی هستید، خرابی برد را در مرحله آخر مورد بررسی قرار دهید.

معیوب بودن کمپرسور کولرگازی

امکان دارد که عدم روشن شدن و کار نکردن کمپرسور کولرگازی، معیوب بودن و خراب بودن خود کمپرسور باشد.

 • شما باید بررسی این مسئله از یک تکنسین کمک بخواهید. تکنسین می تواند با علم و مهارتی که دارد، کمپرسور را تست کند تا عیب یابی و تعمیر آن انجام پذیرد.
 • به طور معمول خیلی کم پیش می آید که خرابی کمپرسور اتفاق بیفتد، اما باید برای پیدا کردن علت کار نکردن کمپرسور کولرگازی این مسئله را نیز بررسی نمایید.

خرابی رله فرمان کمپرسور و ارتباط آن با خاموش شدن ناگهانی کولرگازی

رله فرمان وظیفه دارد تا برق اکثر قطعات کولرگازی را تامین کند. یکی از دلایل روشن نشدن کمپرسور می تواند به دلیل خرابی رله باشد. شما باید به وسیله یک مولتی متر، جریان های الکتریکی رله را بررسی کنید تا در صورت قطعی و یا هر گونه مشکل دیگر، آن را بر طرف نمایید.

رله می تواند بسته به ظرفیت کولرگازی، در برد و یا در یونیت خارجی قرار گرفته باشد.

ارتباط خرابی سنسور دمای هوا با روشن نشدن کمپرسور

یکی از دلایل روشن نشدن و کار نکردن کمپرسور کولرگازی، می توانید خرابی سنسور هوا و یا قرارگیری اشتباه آن باشد. چرا که هم منجر به خاموش شدن کمپرسور می شود هم از روشن شدن آن جلوگیری می نماید. در صورتی که در این مورد به اشتباه تشخیص داده شود، امکان دارد که به سلامت کولرگازی آسیب وارد شود. توجه داشته باشید که باید برای عیب یابی و تعمیر آن از یک تکنسین کمک بگیرید.

خراب شدن خازن استارت در کمپرسور کولرگازی

یکی از رایج ترین مشکلات که می تواند موجب کار نکردن کمپرسور کولرگازی شود، می تواند خرابی خازن استارت کولرگازی باشد. به طور کلی کمپسور برای روشن شدن باید از خازن استارت کمک بگیرد تا بتواند عملکرد مناسب را داشته باشد. توجه داشته باشید که خرابی خازن می تواند مانع از روشن شدن کمپرسور شود. شما می توانید اتصالات خازن را از طریق یک مولتی متر بررسی کنید. در صورتی که جریان لازم را مشاهده نکردید، باید آن را تعویض نمایید.

خرابی خازن باعث کار نکردن کمپرسور کولرگازی میشود

خاموش و روشن شدن کمپرسور کولرگازی و دلایل آن

اگر خاموش و روشن شدن کمپرسور کولرگازی به دفعات اتفاق می افتد، می تواند موجب کار نکردن کمرسور کولرگازی شود. چرا که برد الکترونیکی آن آسیب دیده و باید تعمیر شود. البته می تواند خرابی برد الکترونیکی به دلیل نرسیدن جریان برق و یا قطع جریان به کمپرسور باشد.

هم چنین یخ زدگی و یا برفک در قسمت یونیت خارجی می تواند یکی دیگر از دلایل خاموش شدن کمپرسور کولرگازی به شمار آید. به احتمال زیاد گاز مبرد کم بوده و باعث خاموش شدن ناگهانی کمپرسور کولرگازی می شود.

دلیل داغ شدن کمپرسور کولرگازی

یکی از رایج ترین مشکلاتی که می تواند موجب کار نکردن کمپرسور کولرگازی شود، داغ شدن آن می باشد. به همین خاطر کمپرسور از کار افتاده و نمی تواند بازدهی کامل را برای شما داشته باشد. در ادامه مواردی که احتمال داغ کردن کولرگازی را بیش تر می کنند، نام خواهیم برد:

 • نوسان در برق و ورود جریان بیش از حد مجاز به کمپرسور کولرگازی
 • کمبود گاز مبرد و فشار کم گاز مبرد در کمپرسور کولرگازی
 • کثیف بودن لوله های کندانسور و خنک نشدن گاز مبرد در کمپرسور
 • عدم تهویه مناسب هوا و از کار افتادن فن کمپرسور کولرگازی
 • امکان دارد که لوله های کمپرسور و یا بخشی از سیستم مسدود شود و در نتیجه فشار افزایش پیدا کند.

از دیگر عواملی که می تواند بر روی داغ شدن و یا بیش از اندازه گرم شدن کمپرسور دامن بزنند، می تواند نسبت فشار تخلیه به مکش و همین طور روغن ریزی باشد. در ادامه هر کدام را به صورت جداگانه شرح داده ایم:

 • نسبت فشار تخلیه به مکش در هنگام کار نکردن کمپرسور کولرگازی

در صورتی فشار تخلیه بیش از حد بالا باشد و یا این که فشار مکش بیش از اندازه استاندارد کم باشد، می تواند باعث داغ شدن کمپرسور کولرگازی شود. توجه داشته باشید که هر کدام از این موارد امکان دارد که هر کدام از این ها به دلایل مختلفی رخ دهد.

ممکن است که گاز مبرد کم باشد و یا سیستم بیش از حد استاندارد از گاز شارژ شده باشد. همین طور ممکن است شیر انبساط و یا فن کندانسور خراب شده باشند. یا کثیفی کویل های کندانسور می تواند این مشکل را به وجود آورد. شما می توانید با سرویس به موقع کولرگازی خود از این گونه مسائل و مشکلات جلوگیری کنید.

 • روغن ریزی

به طور کلی کمپرسور کولرگازی نیاز به روغن تبرید دارد تا به طور صحیح بازدهی لازم را برای شما داشته باشند. زمانی که کمپرسور خیلی گرم شود، مثدار روغن کاهش یافته و حلقه های پیستون، سیلندر ها و سایر اجزای کولرگازی یکی یکی از کار باز می ایستند.

نتیجه گیری از علل کار نکردن و خاموش شدن کمپرسور کولرگازی

همان طور که تا به این جای مطلب همراه ما بودید، دلایل مختلفی را جهت کار نکردن کمپرسور کولرگازی برای شما آوردیم.

 • توجه داشته باشید که کمپرسور دارای ساختاری پیچیده است و در صورتی که مهارتی در عیب یابی و تعمیر ندارید، باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.
 • همین طور باید بدانید که عوامل احتمالی را برای جلوگیری از کار افتادن و خاموش شدن کمپرسور در نظر بگیرید.
 • یکی از نکاتی که در حفظ و نگهداری کولرگازی و همین طور جلوگیری از خراب شدن کمپرسور می توانید از خدمات سرویس سالیانه استفاده کنید. در این صورت خیلی دیر تر و خیلی کم تر با مشکلات گفته شده مواجه خواهید شد.
 • شما می توانید در این زمینه از تعمیر کاران آی پی امداد کمک بگیرید. چرا که کولرگازی شما، به صورت سالیانه نیاز به سرویس دارد و باید این کار توسط یک تکنسین انجام پذیرد. در غیر این صورت به سایر اجزا و قطعات سالم آن آسیب وارد می شود.
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست