logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

علت چشمک زدن چراغ یا عدد یخچال سامسونگ

علت چشمک زدن چراغ یا عدد یخچال سامسونگ
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت چشمک زدن چراغ یا عدد یخچال سامسونگ به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

امروزه، افراد از انواع مختلف یخچال و فریزر استفاده می‌کنند تا بتوانند مواد‌غذایی را تازه نگه‌داری کنند و از فاسد شدن آن‌ها جلوگیری کنند. به دلیل نیاز همه خانواده‌ها به این دستگاه، شرکت‌های بسیاری در زمینه تولید یخچال و فریزر فعالیت می‌کنند. اما یکی از شرکت‌هایی که همیشه در صدر لیست محبوبیت قرار داشته و به‌عنوان یکی از بهترین‌ها شناخته می‌شود، شرکت سامسونگ است. در این مقاله از آی پی امداد می‌خواهیم به یکی از سوالاتی که مکرر پرسیده شده است، پاسخ داده و علت چشمک زدن چراغ یا عدد یخچال سامسونگ را توضیح دهیم و شما را با دلایل آن آشنا کنیم. چنانچه بعد از خواندن این مطلب، سوالی در رابطه با  دلایل چشمک زدن یخچال و فریزر سامسونگ داشتید، می‌توانید در قسمت ثبت دیدگاه مقاله یا بخش پرسش‌و‌پاسخ سایت آی پی امداد بپرسید تا کارشناسان ما در آی پی امداد راه‌حل‌های مناسب را به شما پیشنهاد دهند.

رایج ترین کدهای خطای یخچال و فریزر سامسونگ

برخی از خطاها و مشکلات متداول در یخچال و فریزر‌های سامسونگ از طریق نمایشگر LED نمایش داده می‌شوند. در صورتیکه یخچال شما چشمک یا فلش می‌زند یا خط‌های کوچک و خط تیره را بر روی صفحه نمایشگر LED نمایش می‌دهد، این نشانه‌ها به معنی وجود خطا در یخچال می‌باشند.

خط‌ها و خط تیره‌ها می‌توانند به شما نشان دهند که چه خطایی رخ داده است و یا کدام قطعه دچار مشکل شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. با‌ توجه به راهنمایی‌هایی که در مورد علت ارور یخچال سامسونگ ارائه می‌شود، می‌توانید به‌راحتی علت خطا را تشخیص داده و قطعه‌ای که نیاز به تعمیر دارد را شناسایی کنید تا از هزینه‌های بیشتر جلوگیری کنید.

به‌عنوان مثال، زمانی که سیستم تشخیص داخلی یخچال سامسونگ خطایی را شناسایی می‌کند، یک بخش خاصی از نمایشگر LED یخچال نشانگر خطا را نمایش می‌دهد. لازم به‌ذکر است که برخی از خطاها ممکن است به‌علت مشکل در سیم‌کشی دستگاه یا خود پنل کنترل باشد که باعث ایجاد خطا می‌شود و تشخیص علت دقیق خطا ممکن است به‌دلیل این عوامل سخت باشد.

مشکلات و خطاهای رایج در یخچال و فریزر سامسونگ عبارتند از:

 1. کد خطای PC Er
 2. کد خطای 88 88
 3. کد خطای FF
 4. کد خطای OF OF

مشکلات و خطاهای رایج در یخچال و فریزر سامسونگ

عیب یابی 4 کد خطا در یخچال سامسونگ

در ادامه به توضیح مفصل علت و راه‌حل‌های هر کدام از این خطاها می‌پردازیم:

کد خطا عیب یابی و رفع مشکل
PC Er
 • این کد به‌ معنی خطای سیستم پردازش است و به‌دلیل مشکل در سیم‌کشی یا پنل کنترل یخچال رخ می‌دهد.
 • برای رفع این خطا، باید سیم‌کشی را بررسی کرده و در صورت نیاز قطعه‌ای که باعث خطا می‌شود را تعمیر یا تعویض کنید.
88 88
 • این خطا نشان می‌دهد که یخچال سامسونگ با مشکلات مربوط به تغییر ولتاژ برق روبه‌رو شده است.
 • در این حالت، باید ولتاژ برق را بررسی کنید و در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهید تا ولتاژ برق مناسب برای یخچال تامین شود.
FF
 • این خطا به معنی خطای فن است و ممکن است، به‌دلیل خرابی فن یخچال رخ داده باشد.
 • در این صورت، بررسی کنید که آیا فن درست کار می‌کند یا خیر و در صورت لزوم فن را تعمیر یا تعویض کنید.
OF OF
 • این خطا نشان می‌دهد که یخچال سامسونگ کار نمی‌کند و به‌دلیل قطعی برق یا مشکلات دیگر در سیستم برق رخ می‌دهد.
 • در این حالت، باید برق را بررسی کرده و هرگونه مشکل را برطرف کنید.

در نهایت، در صورتیکه با هر یک از این خطاها مواجه شدید و قادر به رفع آن نبودید، بهتر است با کارشناسان آی پی امداد تماس بگیرید و تخصصی‌ترین راه‌حل‌ها را دریافت کنید.

5 علت چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ

علت چشمک زدن چراغ یا عدد یخچال سامسونگ ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. در ادامه به معرفی تمام دلایل آن‌ها می‌پردازیم.

 1. خرابی سنسور فریزر
 2. مشکل در سنسور یخ‌ساز یخچال
 3. خرابی برد الکتریکی
 4. وجود مشکل در سنسور برفک‌زدایی
 5. وجود مشکل در فن یخچال

در ادامه به بررسی تمام این دلایل و راه‌حل‌های ممکن برای رفع آن‌ها می‌پردازیم.

1. خرابی سنسور فریزر

اگر سنسور فریزر خراب شود، ممکن است دمای یخچال تغییر کند و مشکلاتی به‌وجود آید. علل خرابی این قطعه می‌تواند شامل قطعی در مدار برد، مشکلات در اتصالات یا خراب شدن خود سنسور باشد.

راه‌حل:

 • برای تشخیص دقیق علت خرابی، بهتر است از تکنسین‌های ماهر آی پی امداد مشاوره بگیرید تا با تصمیم صحیح، از هزینه‌های اضافی جلوگیری کنید.

خرابی سنسور فریزر

2. مشکل در سنسور یخ‌ساز یخچال

این مشکل فقط در یخچال‌های ساید‌بای‌ساید دارای قابلیت یخ‌ساز رخ می‌دهد و در یخچال‌های معمولی این مشکل وجود ندارد. سنسورهای یخ‌ساز مسئول کنترل قسمت یخ‌ساز در یخچال‌های سایدبای‌ساید هستند و دستورالعمل این قسمت توسط این سنسورها صادر می‌شود. یکی از دلایلی که باعث چشمک زدن دمای یخچال سامسونگ می‌شود، وجود مشکل در این سنسورها است. مشکلاتی که باعث چشمک زدن درجه یخچال می‌شوند، شامل اتصال کوتاه در سنسور، قطعی در سیم‌های برق آن، خرابی سوکت و خلل در اتصالات سنسور یخ‌ساز هستند.

راه‌حل:

 • در صورت بروز هر کدام از این مشکلات، سنسور یخ‌ساز با مشکل مواجه خواهد شد و نتیجه آن چشمک زدن دمای یخچال خواهد بود.

3. خرابی برد الکترونیکی یخچال

برد الکتریکی یخچال‌ از جمله قطعات حیاتی آن‌ محسوب می‌شود. هر گونه مشکل و خرابی در این بردها مانند چشمک زدن دمای ذخیره‌سازی می‌تواند باعث بروز مشکلات مختلف در دستگاه یخچال شود.

خرابی برد الکترونیکی یخچال

راه‌حل:

 • تشخیص و تعمیر یا تعویض بردها از کارهایی است که نیاز به تخصص و تجربه زیادی دارد. بنابراین اگر در این زمینه تخصص کافی ندارید، توصیه می‌شود که خودسرانه برای تعمیر یا تعویض بردها تلاش نکنید، به‌جای آن، در اولین فرصت با مجموعه آی پی امداد تماس بگیرید تا یک تعمیرکار بسیار ماهر و با‌تجربه را برای تعمیر یخچال به محل شما اعزام کنند.

4. ایراد در سنسور برفک‌زدایی

این مسئله فقط مربوط به برخی از یخچال‌های دیفراست می‌باشد و تمام یخچال‌ها شامل آن نمی‌شوند. در صورتیکه یخچال شما دیفراست و سنسور برفک‌زدایی آن دچار اتصال کوتاه، قطعی سیم یا خرابی سوکت سنسور شود، درجه دمای آن شروع به چشمک زدن خواهد کرد. علاوه‌بر‌این دلایل، اگر دمایی که این سنسور دریافت می‌کند، کمتر از ۵۸- درجه فارنهایت و یا بیشتر از ۱۵۰ درجه فارنهایت باشد، مشکل چشمک زدن در یخچال سامسونگ شما رخ خواهد داد.

راه‌حل:

برای حل مشکل سنسور دیفراست یخچال، می‌توانید این راه‌حل‌ها را امتحان کنید:

 • در صورتیکه به‌نظر می‌رسد که سیم یا سوکت سنسور خراب شده است، می‌توانید آن را تعویض کنید. اگر سیم یا سوکت سالم باشد، مطمئن شوید که آن را به‌درستی متصل کرده‌اید.
 • در صورتی که دمای سنسور کمتر از ۵۸- درجه فارنهایت یا بیشتر از ۱۵۰ درجه فارنهایت باشد، ممکن است سنسور به درستی کار نکند. اگر این چنین است، باید سنسور را تعویض کنید.
 • اگر تنظیمات یخچال شما به‌درستی انجام نشده باشد، احتمالا مشکل از آن باشد. باید تنظیمات را به‌درستی تنظیم کرده و مطمئن شوید که دمای مناسب در یخچال حفظ می‌شود.
 • در صورتیکه این راه‌حل‌ها مشکل یخچال شما را حل نکردند، باید سنسور را تعویض کنید. برای این کار می‌توانید از تعمیرکاران حرفه‌ای آی پی امداد کمک بگیرید.

5. وجود مشکل در فن یخچال

گزارش‌ها حاکی از آن است که در برخی موارد، دلیل چشمک زدن دما در یخچال ساید سامسونگ، معیوب بودن فن آن است. در این شرایط، علاوه‌بر چشمک زدن دما، صفحه نمایش یخچال نیز کد خطا یا پیام خطا نمایش می‌دهد. اتصال کوتاه، قطع سیم و خراب شدن موتور فن‌ها از جمله دلایلی هستند که می‌توانند باعث خرابی فن در دستگاه شوند.

وجود مشکل در فن یخچال

راه‌حل:

جهت رفع مشکل چشمک زدن چراغ یا عدد یخچال سامسونگ با کجا تماس بگیریم؟

در این مقاله به مشکل چشمک زدن چراغ یا عدد یخچال‌های سامسونگ پرداختیم. برای رفع این مشکل، می‌توانید از خدمات آی پی امداد استفاده کنید. کارشناسان آی پی امداد به شما کمک می‌کنند تا مشکلات یخچال شما به‌درستی تشخیص داده شوند و به‌راحتی رفع کنند. استفاده از خدمات آی پی امداد برای رفع مشکل چشمک زدن چراغ یا عدد یخچال سامسونگ به شما کمک می‌کند تا از هرگونه خسارت و ضرر ناشی از خرابی یخچال جلوگیری کنید. بنابراین در صورتیکه با این مشکل مواجه شدید، توصیه می‌شود که با شماره 02158941 یا 02191093903 تماس بگیرید تا مشکلات یخچال شما را به‌سرعت رفع کنند.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
اینستاگرام آی پی امداد