علت وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

علت وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

چرا آب به ماشین ظرفشویی وارد نمی شود؟

یکی از اشکالات رایجی که در ماشین ظرفشویی بسیار نگران کننده بوده، مشکل وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی است که بهترین راه­ حل مراجعه به یک تعمیرگاه مخصوص لوازم خانگی بسیار معتبر و قابل اطمینان می­ باشد تا علت آن را پیدا کرده و رفع کند. اما گاهی خود شما می توانید مشکل مربوط را شناسایی و برطرف نمایید. اما اگر موفق به این کار نشدید با یک تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید. در ادامه مقاله به بررسی این مشکل می پردازیم.

علت وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از قرار دادن ظروف و وسایل آشپزخانه خود در ماشین ظرفشویی متوجه اشکالاتی در نحوه ی شستشوی آن شده باشید اینجاست که به دنبال رفع اشکال و عیوب آن خواهید بود. به طور کلی دلایل مختلفی جهت وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی وجود دارد که به شرح زیر است:

توجه: آی.پی امداد کلیه خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی های برندهای مختلف را ارائه می کند. برای تعمیر ماشین ظرفشویی مورد نظر خود کلیک کنید:

خرابی شیر ورودی آب و وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

شیر ورودی آب این امکان را فراهم می­ کند تا آب به راحتی وارد ماشین ظرفشویی شود اما اگر دریچه آن گرفتگی داشته باشد یا دچار نقص شده باشد در این صورت آب داخل ماشین ظرفشویی نمی شود. در نتیجه ظروف و لوازم گذاشته شده در آن، شسته نشده که در همین راستا باید آن را ترمیم و بازسازی نمود. یا ممکن است صفحه فیلتر مانند شیر دریچه آب کثیف شده و یا از آب پر شده باشد که موجب شده آب به داخل ماشین ظرفشویی وارد نشود؛ در این صورت باید به شیر آب دسترسی پیدا کنید و بعد از تمیز کردن مجدداً از آن استفاده کنید.

مشکل آبرسانی و وارد نشدن آب به ظرفشویی

با گذشت زمان رسوبات کلسیم می­ توانند در شیر آب یا صفحه فیلتر کوچک در داخل شیر ورودی آب ایجاد شوند و آن جا را مسدود نمایند؛ اگر شیر ورودی آب با رسوبات ناشی از آن پر شود در اینصورت آب وارد ماشین ظرفشویی نمی­ شود. راه حل مناسب برای حل این مشکل این است که ابتدا منبع تغذیه را خاموش کنید و سپس دریچه را بررسی کرده و مشخص نمایید که مشکل گرفتگی آب دارد یا خیر. علاوه بر این فشار وارد شده به آب را هم بررسی کرده و مشخص نمایید که قسمت‌های دیگر آن هم کارکرد صحیح و درست داشته باشند.

وجود اتصالی و وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

یکی از مسائلی که ممکن است در اکثر لوازم خانگی به خصوص ماشین ­های ظرفشویی اتفاق بیفتد مشکل وارد نشدن آب به داخل آن می باشد که ممکن است به دلیل وجود اتصالی در مدار آن رخ دهد؛ بهترین راهکار جهت رفع مشکل آن، خاموش و روشن کردن مجدد آن می باشد تا دوباره از صحت و درستی دستگاه مطمئن شوید و مجدداً استفاده نمایید.

وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی
وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

شکستگی شیرهای ورودی آب و وارد نشدن آب به ظرفشویی

بدون شک یکی از شایع ترین علت‌های وارد نشدن آب به داخل ماشین ظرفشویی شکستگی شیرهای ورودی این دستگاه می ­باشد که باید تعمیر شود. دریچه‌های ورودی آب که معمولا در قسمت جلویی ماشین ظرفشویی تعبیه شدند دارای شیلنگ مخصوصی می باشد که آن را بیرون آورده و بررسی کنید و اطمینان حاصل فرمایید که آب بدون مانع و فشار کافی وارد شیر می‌شود؛ راهکار مناسب برای پی بردن به این موضوع و هم چنین اینکه شیر آب از پایداری مناسبی برخوردار است یا خیر، استفاده از چند متر شیلنگ می باشد که اگر به درستی سیم کشی شده باشد نیازی به تعمیر نیست.

خرابی شناور و وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی در واقع یک شناور دارد که از ریختن بیش از اندازه آب جلوگیری می­ کند. زمانی که آب در داخل محفظه ماشین ظرفشویی ریخته و به اندازه مناسبی پر شود شناور وارد عمل می‌شود و شیر ورودی آب را می ­بندد. پس اگر آب به میزان کافی وارد ماشین ظرفشویی نمی ­شود می­توانید سیگنالی از شناور را به طور مستقیم در زیر آن قرار دهید و از درستی آن در ماشین ظرفشویی اطمینان خاطر حاصل کنید.

خرابی وجود سوییچ درب و وارد نشدن آب به ظرفشویی

در ماشین ظرفشویی قفل هایی تعبیه شده که باعث بسته شدن درب آن می­ شود. زمانی که قفل به درستی تنظیم شده باشد و درب آن بسته شود با روشن کردن ماشین ظرفشویی، سوییچ‌های درب، کنترل ماشین را جهت حرکت تنظیم می­ کنند. اگر به دلایلی ماشین ظرفشویی از آب پر نشود ممکن است یکی از سوییچ‌های آن دچار خرابی و مشکل شده باشد که در این صورت باید آن را از ماشین جدا کرده و سپس درب را باز کنید. درستی و صحت محتویات آن را بررسی کنید و ببینید که آیا مشکل اصلی از سوییچ آن بوده است یا خیر. چون گاهی اوقات سوییچ درب ممکن است ناقص باشد و این عمل کارکرد درست ماشین ظرفشویی را مختل می­ کند و از طرفی تشخیص عدم بسته بودن درب غیر ممکن بوده که برای رفع آن سوییچ درب را بررسی کرده و مجدد استفاده نمایید.

خرابی سوئیچ شناور و وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

سوییچ شناور در زیر شناور و در قسمت محفظه مانندی به نام وان در ماشین ظرفشویی قرار دارد؛ که اگر این سوییچ متصل نباشد و یا شکسته شده باشد در این صورت ممکن است آب به داخل ماشین ظرفشویی وارد نشود؛ برای رفع عیوب آن بهترین راهکار، این است که ماشین ظرف­شویی را از برق جدا کرده و بررسی کنید که سیم هایی که از سوییچ شناور بیرون می‌آیند شل نشده باشند؛ در این صورت می ­توانید سیم‌ها را بیرون بکشید و مشکل آن را برطرف کرده و مجدداً استفاده نمایید.

شناور باعث می‌شود که سوییچ شناور خاموش شده و به این ترتیب جریان آب به داخل ماشین ظرفشویی خاموش شود؛ که در این صورت سوییچ معیوب ممکن است توانایی پر کردن ماشین ظرفشویی را نداشته باشد و اختلال ایجاد کند.

تمامی موارد ذکر شده در هنگام مواجه با مشکل و یا خرابی در رابطه با ماشین ظرفشویی و عدم ورود آب به آن باید بررسی شده و رعایت گردد.

نحوه برطرف کردن مشکل وارد نشدن آب به داخل ماشین ظرفشویی

اگر به هر دلیلی هنگام روشن کردن ماشین ظرفشویی دچار مشکل شدید و زمان و فرصت کافی و مناسب برای بردن به تعمیرگاه جهت رفع عیوب آن را نداشتید، بهترین راهکار در مرحله اول این است که ابتدا ماشین ظرفشویی را از برق کشیده و تمام وسایل و ظروفی که داخل آن گذاشته بودید را بیرون آورده و کنار بگذارید. در مرحله دوم بعد از باز کردن محفظه داخلی ماشین ظرفشویی در صورت در دسترس بودن، شیر ورودی آب را بررسی کنید ببینید که آیا شکستگی و یا اتصالی و گرفتگی در جلوی دریچه آن وجود دارد یا خیر؛ که اگر گرفتگی و نقص جزئی داشت به راحتی آن را برطرف کنید و مجدداً ماشین ظرفشویی را روشن کرده و امتحان کنید.

اما باز هم در وقت مناسب مجدداً وسیله خود به نزدیک­ترین نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی نشان داده تا آن‌ها هم مجدد آن را چک نموده و خیال شما را جهت استفاده مجدد از ماشین ظرفشویی آسوده و راحت کنند.

نتیجه گیری از علت و تعمیر مشکل وارد نشدن آب به داخل ماشین ظرفشویی

در مجموع ماشین ظرفشویی یکی از نیازهای امروزی خانواده‌ها به شمار می‌رود که فرصت و زمان کافی برای شستن لوازم و ظروف خود ندارند در همین راستا استفاده سالم و درست از آن امری بسیار پراهمیت می باشد، اما در مواردی بروز مشکل و یا خرابی آن بسیار پردردسر بوده که نیازمند مراجعه به افراد خبره و متخصص در این زمینه می­ باشد؛ درست ترین کار مراجعه به مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی مجاز جهت تعمیر و بازسازی ماشین ظرفشویی می باشد. آی.پی امداد مفتخر است تعمیرات و بازسازی لوازم و محصولات خانگی شما را در اسرع وقت انجام دهد و بهترین خدمات را در اختیار مشتری و مصرف کننده خود قرار دهد. برای درخواست تعمیرکار با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
پیشگیری از ویروس کرونا