logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

علت نشتی آب در ظرفشویی

علت نشتی آب در ظرفشویی
علت نشتی آب در ظرفشویی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت نشتی آب در ظرفشویی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یکی از اتفاقاتی ممکن است هنگام استفاده از ظرفشویی رخ دهد، نشتی آب یا همان آبریزی است. در مواقعی ممکن است هنگام استفاده از این دستگاه، متوجه نشت آب از کنار یا زیر ظرفشویی باشید. در این مقاله از آی پی امداد به بررسی علت‌ نشتی آب در ظرفشویی و راه‌ های پیشگیری از آن می‌ پردازیم. آب دادن ماشین ظرفشویی می تواند مربوط به بروز مشکلات مختلفی در عملکرد اجزای دستگاه نظیر پمپ تخلیه، لاستیک درب، شلنگ ها و بست ها، آبپاش ها، فیلتر تخلیه و سایر مواردی باشد که با آگاهی از آنها می‌ توانید از بروز این مشکل آزاردهنده جلوگیری کرده و از سلامت و کارایی ماشین ظرفشویی خود اطمینان حاصل کنید.

کاربران گرامی؛ در صورت وجود هرگونه پرسش در مورد اینکه چرا ظرفشویی دچار نشتی شده است، می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و تعمیرکاران مرکز تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

آب دادن ماشین ظرفشویی با چه مشکلاتی همراه است؟

منظور از نشت آب در ظرفشویی خروج ناگهانی آب از کناره یا زیر دستگاه است که ممکن است باعث خرابی  و مشکلاتی زیادی می شود. همانطور که می دانید، ماشین ظرفشویی برای شست و شوی ظروف از آب استفاده می کند. در مواقعی ممکن است به علت خراب شدن قطعات مختلف ظرفشویی با مشکل نشتی آب مواجه شوید. نشتی آب در ظرفشویی باید هرچه سریع تر تعمیر شود؛ زیرا ممکن است باعث صدمه دستگاه و مشکلات دیگر در محیط خانه شود. این مشکلات عبارتند از:

 • خیس شدن محیط آشپزخانه
 • پوسیدگی قطعات ماشین ظرفشویی
 • اختلال در عملکرد ظرفشویی
 • شست و شوی نامناسب ظروف
 • خطر اتصالی برق و آتش سوزی
 • سوختن موتور ماشین ظرفشویی
 • متوقف شدن ظرفشویی

سنسور نشتی آب ماشین ظرفشویی چه کاربردی دارد؟

نشتی آب از ماشین ظرفشویی یکی از مسائلی است که می تواند برای مصرف کنندگان بسیار دردسرساز و آزاردهنده شود. حتی اگر این نشت به مقدار بسیار کمی هم باشد، می تواند به سطوح اطراف ظرفشویی آسیب زده و خسارات زیادی را به همراه داشته باشد. خوشبختانه امروزه اکثر ماشین های ظرفشویی از سنسور نشت آب برخوردار هستند که می تواند از بروز هرگونه نشتی و سرریز شدن آب از دستگاه شما جلوگیری نموده و در صورت بروز هرگونه نشتی به شما هشدار دهد.

 • این سنسور معمولا در کف یا زیر دیگ ظرفشویی قرار می گیرد و می تواند حتی زمانی که دستگاه خاموش است نیز کار کند.
 • سنسور نشت آب ماشین ظرفشویی زمانی که به هر دلیلی نظیر فشار زیاد به لوله ها، خرابی قطعات و آسیب دیدگی لوله ها آب از دستگاه نشت پیدا کند، با روشن شدن چراغ نشانگر مخصوص به کاربر اطلاع خواهد داد.
 • از این رو کاربر می تواند در سریع ترین زمان ممکن جلوی نشتی آب را گرفته و قطعات معیوب را شناسایی و ایراد دستگاه را برطرف نماید.

سنسور نشتی آب ماشین ظرفشویی

همچنین توجه داشته باشید که در زمان فعال شدن سنسور نشت آب ظرفشویی، فرایند شستشو متوقف میشود و فقط پمپ تخلیه کار میکند. حتی اگر ظرفشویی شما خاموش باشد و نشتی آب داشته باشد، سنسور فعال میشود و دستگاه را روشن میکند و فقط پمپ تخلیه کار میکند.

چرا از زیر ماشین ظرفشویی آب میاد؟ 7 علت + راه‌حل

عوامل متعددی باعث آبریزی در ظرفشویی می شوند که تشخیص آن برای افرادی که در این زمینه اطلاعات چندانی ندارند، آسان نیست. عللی که باعث آب دادن ماشین ظرفشویی می شوند عبارتند از:

 1. شل شدن بست ها یا خراب شدن آب بندی قطعات
 2. فرسودگی و ساییدگی شلنگ ها
 3. اختلال در عملکرد پمپ
 4. خراب شدن شیر ورودی
 5. خرابی بازوی آب پاش
 6. خراب شدن واشر یا نوار دور درب
 7. اختلال در عملکرد شناور
 8. ایراد در فیلتر تخلیه

در ادامه به بررسی هریک از این موارد خواهیم پرداخت.

1. شل شدن بست ها و پوسیدگی قطعات پلاستیکی

در ماشین ظرفشویی اتصالات و بست های زیادی برای اتصال قطعات مختلف به یکدیگر و حفظ آب بندی دستگاه وجود دارد. با گذشت زمان، این بست ها می توانند شل شوند، به خصوص اگر به طور مرتب در معرض گرما و رطوبت قرار بگیرند. وقتی بست ها شل می شوند، می توانند شکاف هایی ایجاد کنند که آب از طریق آنها نشت کند. این نشت می تواند در هر نقطه از ماشین ظرفشویی رخ دهد، اما بیشتر در اطراف درب، پمپ یا شیلنگ ها دیده می شود. بسیاری از قطعات در ماشین ظرفشویی از پلاستیک ساخته شده اند که با گذشت زمان می تواند به دلیل قرار گرفتن در معرض آب و مواد شوینده خراب شود. هنگامی که قطعات پلاستیکی پوسیده می شوند، می توانند ترک خورده، شکننده یا تغییر شکل پیدا کنند که منجر به نشت آب می شود.

 • در برخی مواقع ممکن است بتوانید مشکل را با سفت کردن یک بست شل یا تعویض یک واشر فرسوده حل کنید.
 • بست های شل شده را با استفاده از آچار یا پیچ گوشتی سفت کنید.
 • اگر قطعه ای پوسیده یا آسیب دیده باشد، باید آن را تعویض کنید.

چرا ظرفشوویی نشتی آب یا آبریزی دارد؟

2. فرسودگی و ساییدگی شلنگ های ظرفشویی

یکی از علت هایی که ممکن است باعث نشتی آب در ماشین ظرفشویی شود، فرسودگی و ساییدگی شلنگ های ماشین ظرفشویی است که ممکن است به دلیل استفاده مداوم از دستگاه و فشار بیش از حد روی شلنگ ها اتفاق بیافتد. اگر علت نشتی آب در ظرفشویی به دلیل خراب شدن شلنگ ها باشد، می توانید از طریق تعویض شلنگ ها به رفع مشکل بپردازید.

شیلنگ تخلیه چگونه باعث نشتی آب در ظرفشویی میشود؟

 • آب از شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی به سمت پمپ تخلیه و در نهایت به فاضلاب سرازیر میشود.
 • صفحه زیر درب ماشین ظرفشویی را بردارید. ماشین ظرفشویی را روشن کنید و زیر دستگاه را برای نشت آب در گیره های شلنگ یا در امتداد شلنگ نگاه کنید.
 • اگر اتصالات شل شده است، سفت کنید.
 • اگر شیلنگ پوسیده یا سوراخ شده، آن را تعویض نمایید.
 • با مشکل در شیلنگ تخلیه، آبریزی ار کف ظرفشویی اتفاق می افتد.

فرسودگی و ساییدگی شلنگ های ظرفشویی

شیلنگ ورودی آب چگونه باعث آبریزی در ظرفشویی میشود؟

 • از شیر ورودی آب که در پشت ظرفشویی قرار دارد، یک شیلنگ به شیربرقی یا آکواستاپ متصل شده است.
 • اتصالات شیلنگ را بررسی نمایید تا جدا نشده باشد، همچنین دقت نمایید تا شیلنگ پوسیده یا سوراخ نباشد.
 • همچنین اگر در مسیر ورودی آب، فیلتر قرار داده اید، دقت نمایید تا علت آبریزی از آن قسمت نباشد.

3. اختلال در عملکرد پمپ

اختلال در عملکرد پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی یکی از علت های اصلی نشتی آب در دستگاه است که باید هرچه سریع تر عیب یابی و تعمیر شود. پمپ یکی از بخش ها و اجزای ماشین ظرفشویی است که نقش گردش آب و هدایت جریان آن را بر عهده دارد. در صورتی که در عملکرد پمپ ماشین ظرفشویی اختلالی ایجاد شود، آب از قسمت زیرین ماشین ظرفشویی نشت کرده و باعث خیس شدن محیط آشپزخانه می شود. همچنین اگر مهر و موم پمپ تخلیه که قطعه پلاستیکی است، دِفُرمه شود پاعث نشتی آب در ظرفشویی می شود. توجه نمایید که به دلیل گرمای زیاد آب و برخورد با قطعه پلاستیکی پمپ که آن را آب بندی میکند، باعث آبریزی می شود.

 • اگر نشتی از زیر پمپ مشاهده کردید، باید مهر و موم پمپ را بررسی کنید.
 • مهر و موم را از نظر هرگونه آسیب یا فرسودگی بررسی کنید.
 • اگر نشتی از پمپ رخ می دهد، اما مهر و موم سالم به نظر می رسد، باید قطعات داخلی پمپ را بررسی کنید.
 • پس از جدا کردن پمپ، پروانه و سایر قطعات داخلی را از نظر هرگونه آسیب یا شکستگی بررسی کنید.
 • اگر هر یک از قطعات آسیب دیده است، باید آنها را با قطعات جدید تعویض کنید.
 • در صورتی که پمپ مسدود شده است، باید آن را تمیز کنید.

اگر پمپ ظرفشویی خراب باشد، باعث آبریزی یا نشتی میشود

4. خراب شدن شیر ورودی ظرفشویی

شیر ورودی آب در ماشین ظرفشویی، آب را از خط لوله اصلی تامین و به داخل دستگاه هدایت می کند. این شیر دارای اجزای مختلفی از جمله واشر، فنر و دیافراگم است که همگی برای کنترل جریان آب و جلوگیری از نشتی عمل می کنند. یکی از علت های نشتی دادن آب در ظرفشویی ممکن است به دلیل خراب شدن شیر ورودی ظرفشوبی باشد. شیر ورودی ظرفشویی در صورت خراب شدن باعث نشت حجم زیادی از آب می شود؛ زیرا این شیر به تامین آب برای شست و شوی ظرف ها می پردازد. در اغلب موارد پوسیدگی شیر، شکستگی، شل شدن واشر و … از دلایل عمده خراب شدن شیر ورودی هستند که باید هرچه سریع تر تعمیر شوند.

 • قبل از شروع هرگونه کار بر روی شیر ورودی، حتما شیر آب اصلی را که به ماشین ظرفشویی شما آب می دهد، ببندید.
 • شیر ورودی آب معمولا در نزدیکی محل اتصال شلنگ آب سرد به ماشین ظرفشویی قرار دارد.
 • دو شلنگ آب که به شیر ورودی متصل هستند را با استفاده از آچار فرانسه جدا کنید.
 • پس از جدا کردن شلنگ ها، می توانید شیر ورودی را با استفاده از آچار فرانسه از ماشین ظرفشویی جدا کنید.
 • یک شیر ورودی جدید با مدل مناسب ظرفشویی خود تهیه کنید. شیر جدید را نصب کرده و شلنگ های آب را دوباره وصل کنید.
 • شیر آب اصلی را باز کنید و بررسی کنید که آیا نشتی وجود دارد یا خیر.

خرابی شیر ورودی آب ظرفشویی باعث نشتی آب میشود

5. خرابی بازوی آب پاش در ظرفشویی

خراب شدن بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی یکی از مه ترین عوامل نشتی آب در ظرفشویی است که باید توسط متخصصان و تکنسین ماشین ظرفشویی مورد بررسی قرار بگیرد. وظیفه اصلی بازوی آبپاش این است که مواد شوینده و آب را به مقدار کافی روی ظروف کثیف ماشین ظرفشویی اسپری کرده و باعث تمیز شدن آنها می شود. در صورتی که بازوی آب پاش ظرفشویی به هر علتی خراب شده باشد، باعث نشت آب در ظرفشویی می شوند. در اکثر مواقع اگر بازوی آب پاش ظرفشویی از جنس فلز باشد، بیشتر دچار خرابی می شود.

با همه این توضیحات بهتر است در صورت نشت آب در ظرفشویی به بررسی بازوی آب پاش پرداخته و در صورت خراب بودن آن تعمیر کنید. توجه نمایید که  اگر ماشین ظرفشویی بیش از حد پر باشد یا چیدمان ظروف به درستی نباشد، ممکن است مانع چرخش بازو شوند یا بازوها بشکنند که باعث نشتی آب در ظرفشویی میشود. همچنین اگر لبه های آب پاش باز شده باشد، آب با فشار از لبه بیرون میزند.

 • درب ماشین ظرفشویی را باز کنید، قفسه ظرف پایینی را بیرون بکشید و بازوی اسپری را بچرخانید تا ببینید آزادانه حرکت می کند یا خیر.
 • در غیر این صورت، از شر چیزهایی که در راه هستند، خلاص شوید، مانند ظروف نقره ای که افتاده یا جا مانده اند.
 • بازوی اسپری را با چرخاندن آن در خلاف جهت عقربه های ساعت باز کنید تا آن را جدا کنید و به دنبال آسیب هایی مانند ترک یا سوراخ های مسدود شده باشید.
 • اگر مشکل داشت، باید آن را تعویض نمایید.

خرابی بازوی آب پاش در ظرفشویی باعث نشتی آب در ظرفشویی می شود

6. خراب شدن واشر یا نوار دور درب

نشتی آب در ظرفشویی از بخش های مختلف آن ممکن است اتفاق بیافتد. در صورتی که نشت آب در ظرفشویی از جلو باشد، بهتر است در ابتدا به بررسی نوار دور درب ماشین ظرفشویی بپردازید. زمانی که لاستیک نو و قابل انعطاف باشد، برای نگه داشتن آب در داخل دستگاه به خوبی عمل می کند. اما پس از سال ها استفاده، می تواند خشک شود، سفت شود و یا ترک بخورد. غذاهای خشک نیز می توانند در امتداد لبه ماشین ظرفشویی گیر کنند و مانع از بسته شدن درب شوند.

 • درب ماشین ظرفشویی را باز کنید و دست خود را در امتداد داخل آن بکشید تا به دنبال غذای خشک، شکسته یا گم شده باشید.
 • شما می توانید با تعویض این نوار و استفاده از نوار و واشر جدید به رفع نشتی آب ظرفشویی از جلو بپردازید.
 • در صورتی که خودتان شرایط تعویض این نوار را ندارید، بهتر است از یک متخصص تکنسین ظرفشویی برای تعویض لاستیک ماشین ظرفشویی کمک بگیرید.

لاستیک دور درب ظرفشویی خراب شود، آبریزی به وجود می آید

7. اختلال در عملکرد شناور ظرفشویی

شناور یکی از قطعات ماشین ظرفشویی است که ایراد در عملکرد آن باعث اختلال در عملکرد دستگاه می شود. یک مجموعه شناور شامل یک شناور و سوئیچ شناور برای حفظ سطح مناسب آب در طول فرآیند شستشو استفاده می شود. هنگامی که ماشین ظرفشویی شما کار می کند، با بالا آمدن آب، شناور بالا می رود. هنگامی که به ارتفاع معینی می رسد، یک سوئیچ شناور را فعال می کند تا آب را خاموش کند. اگر سوئیچ از کار بیفتد، سطح آب بسیار بالا می رود و ممکن است نشتی رخ دهد. اگر علت نشتی آب در ظرفشویی به دلیل خراب شدن سوئیچ شناور ماشین ظرفشویی باشد، شما می توانید با تعویض شناور به رفع علت نشتی آب در ظرفشویی بپردازید.

 • پس از یافتن شناور، باید آن را از نظر آسیب دیدگی یا گیر کردن بررسی کنید.
 • می توانید از مولتی متر برای تست مستقیم سوئیچ شناور استفاده کنید.
 • برای تست سیم ها را جدا کنید.
 • در صورت خرابی، سوئیچ شناور شکسته را تعویض کنید.
 • اگر شناور آسیب دیده باشد، باید آن را تعویض کنید.
 • اگر شناور آسیب ندیده باشد، ممکن است فقط گیر کرده باشد.
 • برای رفع این مشکل، باید شناور و سوئیچ آن را با احتیاط از محل خود بیرون بیاورید.
 • سپس هرگونه رسوبی که ممکن است باعث گیر کردن شناور شده باشد را از روی آن پاک کنید.
 • در نهایت شناور و سوئیچ را به درستی در محل خود قرار دهید.

خرابی شناور ماشین ظرفشویی باعث نشتی آب در ظرفشویی میشود

8. ایراد در فیلتر تخلیه ظرفشویی

گرفتگی فیلتر تخلیه نیز یکی از دلایل رایج نشت آب از ماشین ظرفشویی است. فیلتر تخلیه در پایین ماشین ظرفشویی نزدیک پمپ قرار دارد. این قطعه ذرات غذا و سایر آلودگی ها را از آب جدا می کند و مانع از ورود آنها به پمپ و انسداد آن می شود. اگر فیلتر ماشین ظرفشویی مسدود شود، آب نمی تواند به درستی تخلیه شود و ممکن است از ماشین ظرفشویی نشت کند.

 • برای رفع مشکل باید اطمینان حاصل کنید که تمام ذرات غذا و باقی مانده ها از فیلتر جدا شده اند.
 • برای خارج کردن فیلتر، ممکن است لازم باشد آن را بچرخانید یا به سمت بالا بکشید.
 • از یک برس یا اسفنج نرم برای پاک کردن ذرات غذا و سایر آلودگی ها از فیلتر استفاده کنید.
 • فیلتر را دوباره در جای خود قرار دهید و مطمئن شوید که محکم است.

ایراد در فیلتر تخلیه ظرفشویی

راه های جلوگیری از نشتی آب ماشین ظرفشویی

راه های متعددی برای جلوگیری از نشتی آب در ظرفشویی وجود دارد. استفاده صحیح و به جا از ظرفشویی از خراب شدن دستگاه و نشتی آن نیز جلوگیری می کنند. راه های جلوگیری از نشتی آب در ظرفشویی عبارت است از:

 • به طور مرتب ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید. باقی مانده غذا و چربی می تواند در فیلترها و شلنگ ها گیر کند و باعث گرفتگی و نشتی شود.
 • از شوینده های مناسب استفاده کنید. برخی از شوینده ها می توانند خورنده باشند و به مرور زمان به قطعات ماشین ظرفشویی آسیب برسانند.
 • به طور مرتب شلنگ ها و اتصالات را بررسی کنید. شلنگ ها و اتصالات می توانند با گذشت زمان فرسوده و ترک خورده شوند.
 • ماشین ظرفشویی را روی سطح صاف تراز کنید. اگر ماشین ظرفشویی تراز نباشد، ممکن است آب به درستی تخلیه نشود و منجر به نشتی شود.
 • در صورت مشاهده نشتی، فوراً آن را رفع کنید. هرچه نشتی بیشتر طول بکشد، احتمال آسیب به کابینت ها و کف شما بیشتر می شود.

برای رفع مشکل نشتی آب در ظرفشویی با کجا تماس بگیریم؟

در این مطلب به بررسی علت نشتی آب در ظرفشویی و عواملی که موجب نشتی دادن آب در جلو و زیر ظرفشویی می شوند، پرداختیم. عواملی چون پوسیدگی شلنگ، خراب شدن نوار، اختلال در پمپ و شناور ظرفشویی موجب خروج آب در ظرفشویی می شوند. برای جلوگیری از خروج آب از ظرفشویی لازم است از یک تکنسین معتبر و باتجربه کمک بگیرید. آی پی امداد یک شرکت معتبر و با تجربه برای تعمیر ظرفشویی و سایر دستگاه های برقی است که از قطعات اصلی و تکنسین حرفه ای برای رفع مشکل نشتی دادن آب در ظرفشویی کمک بگیرید. تیم آی پی امداد بعد از تماس شما با شماره 02158941 یا 02191093903 در کمتر از یک ساعت نیروهای خود را جهت تعمیرات به محل اعزام می کند.

4.8/5 - (6 امتیاز)

در بحث و گفتگوی این مقاله شرکت کنید!

کاربر عزیز لطفا قبل از ارسال دیدگاه حتما به نکات زیر توجه نمایید:

 • سوال شما توسط تعمیرکاران آی پی امداد پاسخ داده می شود.
 • لطفاً سوال خود را با جزئیات کامل مطرح کنید تا بتوانیم بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهیم.
 • در صورتی که ایمیل خود را صحیح وارد نمایید، بعد از پاسخ از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
در بحث‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
در صورتی که ایمیل ندارید، لطفاً ایمیل "test@ipemdad.com" را وارد کنید. ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 • نیلوفر حسینی 09 اردیبهشت 1403

  باسلام، من کمتر از یک سال هست که ماشین ظرفشویی ال جی مدل ۴۲۵ رو دارم و تازگی ها بعد از اتمام کار ظرفشویی و پس از گذشت یک الی دو روز آب مخزن دستگاه از زیر فیلتر خارج میشه و کاملا کف دستگاه خیس و پر از آب میشه. تعمیرکار مراجعه کرد و آکواستاپ دستگاه رو عوض کرد ولی مشکل همچنان هست و آب از زیر فیلتر به بیرون نشت می کنه تا زمانی که مخزن دستگاه کاملا تخلیه بشه. می شه لطفا بگید ایراد دستگاه چیه؟ خود تعمیرکار میگه مشکل از شیر برقی نبوده ولی محض احتیاط عوضش کرده و الان نمیدونه ایراد دستگاه چیه و معتقده این موضوع مشکلی نیست و دستگاه سالم است. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 09 اردیبهشت 1403

   درود، چنانچه آب در ظرفشویی جمع می شود، تنها مشکل مربوط به شیر برقی می باشد که باید از شیر برقی و آکواستاپ اصلی و باکیفیت استفاده نمایید.

   پاسخ دادن
 • پدرام 15 دی 1402

  سلام ماشین ظرفشویی بوش دارم نشتی داشت نشتی رفع کردم ولی هنوز ارورE15 میاد و پمپ تخلیه کار میکنه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 16 دی 1402

   درود، اتصالات زیر ظرفشویی، لاستیک دور درب و فیلتر آن را بررسی کنید.

   پاسخ دادن
 • زهرا شکوهی 11 آذر 1402

  سلام ظرفشویی ال جی دارم روشن مردم آب از زیرش بیرون میاد و حرفه میزنه وکنتور برق قطع میشه ولی ارور نمیده ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 11 آذر 1402

   درود، آب وارد موتور شده و ایجاد جرقه کرده و موجب پریدن فیوز شده است. تنها باید دستگاه را خاموش کرده و از یک تکنسین کمک بگیرید.

   پاسخ دادن
 • سمیرا فرجی 16 مهر 1402

  سلام یک دستگاه ماشین ظرفشویی رومیزی داریم که چند روزی است از زیر درب جلو از دو طرف آب می‌چکد لطفا راهنمایی کنید البته واشرها همه سالم هستن

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 17 مهر 1402

   درود، لاستیک دور درب و اتصالات زیر ظرفشویی را بررسی کنید.

   پاسخ دادن
 • محمد 19 مرداد 1402

  سلام ظرفشویی جی پلاس462 داریم ازش استفاده می کردیم البته هفته ای یک بار. یک روز وقتی دکمه روشن را زدیم ارور e5 نمایش داد. این مشکل ناشی از چیست و نحوه رفع مشکل چگونه است؟ دستگاه حدود ۳ ماه میشه خریداری شده و نو است.

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 19 مرداد 1402

   درود، این ارور مربوط به آبگیری بیش از حد ظرفشویی و نشت آب از آن است که باید شیر برقی، هیدروستات و ورودی آب دستگاه را بررسی کنید.

   پاسخ دادن
 • کامبیز 31 اردیبهشت 1402

  سلام ظرفشویی بوش در هنگامی که خاموش است و زمانی که شیر اب اشپزخانه باز می باشد در زیر ماشین اب جمع می شود لطفا علت رو بعرماید

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 01 خرداد 1402

   درود، فاضلاب، شیر برقی و فیلتر کف ظرفشویی را بررسی نمایید.

   پاسخ دادن
  • کریم زاده 02 دی 1402

   سلام وقت بخیر ماشین ظرفشویی ما داخلش آب جمع میشه زیر یا دور و برش خیس نمیشه مشکل چی هست

   پاسخ دادن
   • آی پی امداد 02 دی 1402

    درود، پمپ تخلیه، فیلتر کف و شلنگ خروجی را بررسی کنید. عدم پخش شدن صحیح آب نیز می تواند مربوط به رسوب گرفتن آبپاش ها باشد که باید بررسی گردد.

    پاسخ دادن
 • مسلم شهریاری 17 اردیبهشت 1402

  با سلام و احترام، بعد از شستشوی کامل، آب از زیر کابین ظرفشویی خارج می شه. تعمیرکار اومده میگه موتورش مشکل داره. می خواستم ببینم نظر شما هم همینه و اینکه مبلغ تعمیرش چقدر میشه؟ ممنون از راهنماییتون

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 17 اردیبهشت 1402

   درود، اتصالات مربوط به جت پمپ را بررسی کنید.

   پاسخ دادن
 • الهام نيرومند 27 اسفند 1401

  سلام دو سال قبل المنت ماشين ظرفشويي ما تعويض شد و تا الان ازش استفاده نكرده بودم. امروز بعد دو بار شستشو ارور e5 زد و تا الان هم هست مرتب آب جمع ميشه. حتي وقتي از برق كشيدم و مجبورم استارت بزنم و روشن كنم تا همون ارور تا آب تخليه بشه، لطفا راهنمايي كنيد

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 27 اسفند 1401

   سلام. مشکل از عدم تخلیه آب دستگاه است. فیلتر تخلیه کف را تمیز کرده و از سالم بودن پمپ تخلیه دستگاه مطمئن شوید.

   پاسخ دادن
 • میثم 22 شهریور 1401

  درود به اطلاعات و راهنمایی های خوب شما، ما یک مشکل داشتیم ماشین ظرفشویی ال جی ۵۱۲ نو تازه خریداری شده بعد از شستشو داخل آن و روی سبد های آن و بدنه داخلی قطرات آب چکه می‌کند حتی با استفاده از دکمه extra dry هم باز این قطرات زیاد آب وجود دارد،با تعویض دستگاه با یک دستگاه نو LG512دیگه هم باز همین مشکل وجود دارد، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 22 شهریور 1401

   سلام، چک کنید که آخر برنامه بخار آب از دستگاه بیرون میاد یا نه اگر بخار آب بیرون بیاد احتمالا فن خشک کن خراب است درغیر این صورت سیستم المنت وگرمایشی بررسی شود

   پاسخ دادن
   • مظفری 29 بهمن 1402

    سلام،ظرفشویی الجی دارم،آب از کنار درب قطره قطره می‌ریزه، زیردرب یک قطعه پلاستیکی احتمالا شکسته انگار،ممنون میشم راهنمایی کنید

    پاسخ دادن
    • آی پی امداد 29 بهمن 1402

     درود، لاستیک های دور درب و سپس کف ظرفشویی را بررسی کنید.

     پاسخ دادن