021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت نشتی آب در ظرفشویی

علت نشتی آب در ظرفشویی
علت نشتی آب در ظرفشویی
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

ظرفشویی یکی از انواع لوازم خانگی هایی است که از کارایی بالایی برخوردار است‌.‌ امروزه شست و شوی ظرف با ماشین ظرفشویی به کار بسیار ساده ای تبدیل شده است. اما یکی از اتفاقاتی ممکن است هنگام استفاده از ظرفشویی رخ دهد، نشتی آب یا همان آبریزی است. در مواقعی ممکن است هنگام استفاده از این دستگاه، متوجه نشت آب از کنار یا زیر آن ظرفشویی باشید.  شاید با این سوال که چرا ظرفشویی دچار نشتی شده است، همراه باشید. به همین اساس ما در این مطلب به بررسی علت نشتی آب در ظرفشویی و روش های رفع مشکل آبریزی می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

کاربران گرامی؛ در صورت وجود هرگونه پرسش در مورد اینکه چرا ظرفشویی دچار نشتی شده است، می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و تعمیرکاران  آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

منظور از نشتی آب در ظرفشویی چیست و آبریزی با چه مشکلاتی همراه است؟

منظور از نشت آب در ظرفشویی خروج ناگهانی آب از کناره یا زیر دستگاه است که ممکن است باعث خرابی  و مشکلاتی زیادی می شود. همانطور که می دانید، ماشین ظرفشویی برای شست و شوی ظروف از آب استفاده می کند. در مواقعی ممکن است به علت خراب شدن قطعات مختلف ظرفشویی با مشکل نشتی آب مواجه شوید. نشتی آب در ظرفشویی باید هرچه سریع تر تعمیر شود. زیرا ممکن است باعث صدمه دستگاه و مشکلات دیگر در محیط خانه شود. این مشکلات عبارتند از:

 • خیس شدن محیط آشپزخانه
 • پوسیدگی قطعات ماشین ظرفشویی
 • اختلال در عملکرد ظرفشویی
 • شست و شوی نامناسب ظروف
 • خطر اتصالی برق و آتش سوزی
 • سوختن موتور ماشین ظرفشویی

چه عواملی باعث آبریزی در زیر ظرفشویی می شوند؟

عوامل متعددی باعث آبریزی در ظرفشویی می شوند که تشخیص آن برای افرادی که در این زمینه اطلاعات چندانی ندارند، آسان نیست. با توجه به همین موضوع بهتر در ابتدا به تعمیرگاهی مراجعه کرده و درخواست

را داشته باشید. عواملی که باعث نشتی آب در ظرفشویی می شوند عبارتند از:

 1. شل شدن بست ها
 2. فرسودگی و ساییدگی شلنگ های ماشین ظرفشویی
 3. اختلال در عملکرد پمپ ماشین ظرفشویی
 4. خراب شدن شیر ورودی ظرفشویی
 5. خرابی بازوی آب پاش در ظرفشویی
 6. خراب شدن واشر یا نوار دور درب ماشین ظرفشویی
 7. اختلال در عملکرد شناور ماشین ظرفشویی

شل شدن بست ها چگونه باعث نشتی آب در ظرفشویی می شود؟

شل شدن بست ها در ماشین ظرفشویی علت عمده نشتی آب در ماشین ظرفشویی ال جی و سایر برندهای موجود در بازار است. اگر با این سوال که چرا ماشین ظرفشویی نشتی آب دارد؟ مواجه هستید توصیه می شود در ابتدا از سفت بودن بست ها اطمینان حاصل کنید. در اکثر مواقع شل شدن بست ها در ماشین ظرفشویی باعث نشتی آب و در نتیجه خرابی قطعات ماشین ظرفشویی می شود.

چرا ظرفشوویی نشتی آب یا آبریزی دارد؟

آیا فرسودگی و ساییدگی شلنگ های ماشین ظرفشویی باعث نشتی آب در ظرفشویی می شود؟

علت آبریزی در ظرفشویی چیست؟ چه عاملی باعث نشتی آب در ظرفشویی می شود؟ یکی از علت هایی که ممکن است باعث نشتی آب در ماشین ظرفشویی شود، فرسودگی و ساییدگی شلنگ های ماشین ظرفشویی است که ممکن است به دلیل استفاده مداوم از دستگاه و فشار بیش از حد روی شلنگ ها اتفاق بیافتد. اگر علت نشتی آب در ظرفشویی به دلیل خراب شدن شلنگ ها باشد می توانید از طریق تعویض شلنگ ها به رفع مشکل نشتی آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ بپردازید.

اختلال در عملکرد پمپ ماشین ظرفشویی چگونه باعث آبریزی در ظرفشویی می شود؟

اختلال در عملکرد پمپ ماشین ظرفشویی یکی از علت های اصلی نشتی آب در ظرفشویی است که باید هرچه سریع تر عیب یابی و تعمیر شود. پمپ یکی از بخش ها و اجزای ماشین ظرفشویی است که نقش گردش آب و هدایت جریان آن را بر عهده دارد. در صورتی که در عملکرد پمپ ماشین ظرفشویی اختلالی ایجاد شود، آب از قسمت زیرین ماشین ظرفشویی نشت کرده و باعث خیس شدن محیط آشپزخانه می شود. بنابراین اگر با مشکل نشتی آب در زیر ظرفشویی همراه هستید؛ از تعمیرکار بخواهید تا به تعمیر و عیب یابی پمپ ماشین ظرفشویی بپردازد.

اگر پمپ ظرفشویی خراب باشد، باعث آبریزی یا نشتی میشود

خراب شدن شیر ورودی ظرفشویی به چه علتی باعث نشتی آب در ظرفشویی می شود؟

یکی از علت های نشتی دادن آب در ظرفشویی ممکن است به دلیل خراب شدن شیر ورودی ظرفشوبی باشد. شیر ورودی ظرفشویی در صورت خراب شدن باعث نشت حجم زیادی از آب می شود. زیرا این شیر به تامین آب برای شست و شوی ظرف ها می پردازد. در اغلب موارد پوسیدگی شیر، شکستگی، شل شدن واشر و … از دلایل عمده خراب شدن شیر ورودی هستند که باید هرچه سریع تر تعمیر شوند.

خرابی شیر ورودی آب ظرفشویی باعث نشتی آب میشود

آیا خرابی بازوی آب پاش در ظرفشویی باعث آبریزی می شود؟

خراب شدن بازوی آب پاش در ظرفشویی یکی از مهم ترین عوامل نشتی آب در ظرفشویی است که باید توسط متخصصان و تکنسین ماشین ظرفشویی مورد بررسی قرار بگیرد. وظیفه اصلی بازوی آب پاش این است که مواد شوینده و آب را به مقدار کافی روی ظروف کثیف ماشین ظرفشویی اسپری کرده و باعث تمیز شدن آن ها می شود. در صورتی که بازوی آب پاش ظرفشویی به هر علتی خراب شده باشد، باعث نشت آب در ظرفشویی می شوند. در اکثر مواقع اگر بازوی آب پاش ظرفشویی از جنس فلز باشد، بیشتر دچار خرابی می شود. با همه این توضیحات بهتر است در صورت نشت آب در ظرفشویی به بررسی بازوی آب پاش پرداخته و در صورت خراب بودن آن  تعمیر کنید.

خرابی بازوی آب پاش در ظرفشویی باعث نشتی آب در ظرفشویی می شود

خراب شدن واشر یا نوار دور درب ماشین ظرفشویی به چه علتی باعث آبریزی می شود؟

نشتی آب در ظرفشویی از بخش های مختلف آن ممکن است اتفاق بیافتد. در صورتی که نشت آب در ظرفشویی از جلو باشد، بهتر است در ابتدا به بررسی نوار دور درب ماشین ظرفشویی بپردازید. ضعیف شدن یا کم شدن چسبندگی نوار یا واشر دور درب عاملی است که باعث نشتی آب در جلوی ظرفشویی می شود. شما می توانید با تعویض این نوار و استفاده از نوار و واشر جدید به رفع نشتی آب ظرفشویی از جلو بپردازید. در صورتی که خودتان شرایط تعویض این نوار را ندارید بهتر است از یک متخصص تکنسین ظرفشویی برای تعویض واشر و نوار درب ظرفشویی کمک بگیرید.

لاستیک دور درب ظرفشویی خراب شود، آبریزی به وجود می آید

اختلال در عملکرد شناور ماشین ظرفشویی چگونه باعث نشتی آب در ظرفشویی می شود؟

شناور یکی از قطعات ماشین ظرفشویی است که اختلال در عملکرد آن باعث اختلال در عملکرد ماشین ظرفشویی می شود. در ماشین ظرفشویی شناور دستگاه به کنترل میزان آب ظرفشویی می پردازد. در واقع این قطعه تعیین می کند که چه مقدار آب باید برای شست و شوی ظروف خارج شود. اگر علت نشتی آب در ظرفشویی به دلیل خراب شدن شناور دستگاه باشد، حجم زیادی از آب درون ظرفشویی پر می شود و ظرف ها کاملاً خیس می شوند. ما می توانید با تعمیر یا تعویض شناور ماشین ظرفشویی به رفع علت نشتی آب در ظرفشویی بپردازید.

خرابی شناور ماشین ظرفشویی باعث نشتی آب در ظرفشویی میشود

چه راه هایی برای جلوگیری از نشتی آب در ظرفشویی وجود دارد؟

راه های متعددی برای جلوگیری از نشتی آب در ظرفشویی وجود دارد. استفاده صحیح و به جا از ظرفشویی از خراب شدن دستگاه و نشتی آن نیز جلوگیری می کنند. راه های جلوگیری از نشتی آب در ظرفشویی عبارت است از:

 • تعویض به موقع شلنگ، واشر و سایر قطعات نیاز به تعویض
 • استفاده از قطعات اصلی و اورجینال برای تعمیر ظرفشویی
 • شست و شوی ظروف با استفاده از آب حاوی سختی کم
 • جدا کردن کثیفی ها هنگام شست و شوی ظروف

آیا ماشین ظرفشویی سنسور نشت آب دارد؟

نشتی آب از ماشین ظرفشویی یکی از مسائلی است که می تواند برای مصرف کنندگان بسیار دردسرساز و آزاردهنده شود. حتی اگر این نشت به مقدار بسیار کمی هم باشد، می تواند به سطوح اطراف ظرفشویی آسیب زده و خسارات زیادی را به همراه داشته باشد. خوشبختانه امروزه اکثر ماشین های ظرفشویی از سنسور نشت آب برخوردار هستند که می تواند از بروز هرگونه نشتی و سرریز شدن آب از دستگاه شما جلوگیری نموده و در صورت بروز هرگونه نشتی به شما هشدار دهد.

سنسور نشت آب ماشین ظرفشویی زمانی که به هر دلیلی نظیر فشار زیاد به لوله ها، خرابی قطعات و آسیب دیدگی لوله ها آب از دستگاه نشت پیدا کند، با روشن شدن چراغ نشانگر مخصوص به کاربر اطلاع خواهد داد. از این رو کاربر می تواند در سریع ترین زمان ممکن جلوی نشتی آب را گرفته و قطعات معیوب را شناسایی و ایراد دستگاه را برطرف نماید.

آیا راهکاری برای رفع علت آبریزی یا همان نشتی آب در ماشین ظرفشویی وجود دارد؟

در این مطلب به بررسی علت نشتی آب در ظرفشویی و عواملی که موجب نشتی دادن آب در جلو و زیر ظرفشویی می شوند، پرداختیم. عواملی چون پوسیدگی شلنگ، خراب شدن نوار، اختلال در پمپ و شناور ظرفشویی موجب خروج آب در ظرفشویی می شوند. برای جلوگیری از خروج آب از ظرفشویی از یک تکنسین معتبر و با تجربه کمک بگیرید. آی پی امداد یک شرکت معتبر و با تجربه برای تعمیر ماشین ظرفشویی و سایر دستگاه های برقی است که از قطعات اصلی و تکنسین حرفه ای برای رفع مشکل نشتی دادن آب در ظرفشویی کمک بگیرید. تیم آی پی امداد بعد از تماس شما در کمتر از یک ساعت نیروهای خود را جهت تعمیرات به محل اعزام می کند.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست