021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیرات تلویزیون با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت قطع شدن صدای تلویزیون

علت قطع شدن صدای تلویزیون
علت قطع شدن صدای تلویزیون
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

استفاده روزمره افراد در تلویزیون موجب می شود که با پدید آمدن کوچک ترین ایراد در این وسیله، افراد به دنبال علت و حل آن مشکل باشند. این که علت قطع شدن صدای تلویزیون چیست و چطور مشکل صدای تلویزیون را حل کنیم سوالی است که معمولا زیاد برای صاحبان تلویزیون پیش می آید. تلویزیون علاوه بر تصویر صدا هم دارد و قطعا تماشای یک تصویر بدون صدا در تلویزیون برای کسی جذاب نیست، ذقیقا به همین دلیل مشکل قطع صدا در تلویزیون را می توان مشکلی بسیار مهم تلقی کرد. ما در این مقاله قصد دارم که با معرفی مهم ترین علل بروز این مشکل در تلویزیون و ارائه راهکار های مختلف برای حل آن در این مشکل به کمک شما بیاییم.

کاربران گرامی، در صورت بروز هرگونه سوال در زمینه علت قطع شدن صدای تلویزیون میتوانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله و یا بخش پرسش و پاسخ با کارشناسان آی پی امداد در میان بگذارید.

چرا صدای تلویزیون قطع شده است؟

تصور کنید در یک روز تعطیل یک فیلم سینمایی انتخاب کرده اید تا در کنار اعضای خانواده تماشا کنید. فیلم سینمایی را در دستگاه قرار میدهید و تماشای فیلم مینشینید. ناگهان متوجه میشوید هیچ صدایی از تلویزیون خارج نمیشود. در ابتدا حدس میزنید صدای دستگاه کم باشد، حتی در مرحله بعد پخش نشدن صدا را گردن خرابی فیلم می اندازید. اما در پایان متوجه میشوید که تلویزیون شما ایرادی پیدا کرده که هیچ صدایی پخش نمیکند. پاسخ به سوال چرا صدای تلویزیون قطع شده است را در این مقاله از آی پی امداد دنبال کنید.

قطع ناگهانی صدای تلویزیون با اتصال به دستگاه رسیور

قطع شدن صدای تلویزیون با اتصال به دستگاه رسیور یا هر دستگاه پخش کننده دیگری در صورتی که با اشتباه در متصل کردن کابل ها همراه باشد می تواند موجب عدم پخش صدا در تلویزیون همراه باشد.

 • به همین دلیل در هنگام اتصال پخش کننده های مختلف یا رسیور های دیجیتال و ماهواره ای توجه داشته باشید که کابل های ورودی هم سالم باشند و هم درست وارد شوند.

با فعال بودن گزینه میوت صدای تلویزیون قطع میشود

شاید ساده به نظر برسد اما فعال بودن گزینه میوت گاهی اوقات با فعال بودن می توان موجب عدم پخش صدا شود، پس قبل از این که به دنبال مشکلی اساسی در تلویزیون خود باشید این گزینه را چک کنید تا فعال نباشد.

 • با کم و زیاد کردن حجم صدا می توان مطمئن شد که مشکل به این گزینه مربوط هست یا خیر.

اتصال هدفون و لوازم جانبی به تلویزیون می تواند علتی برای پخش نشدن صدا باشد!

این مورد هم جزود مواردی می باشد که به ساده به نظر می رسد اما در بسیاری از موارد افراد قبل از درخواست تعمیر از تکنسین ها این علت را به دلیل حواس پرتی در نظر نگرفته اند که اتصال هدفون و لوازم جانبی به تلویزیون می تواند علتی برای پخش نشدن صدا باشد.

توجه داشته باشید که اتصال هدفون و لوازم جانبی هرچند کوچک به سوکت های تلویزیون می تواند موجب عدم پخش صدا شود.

تنظیمات اشتباه صدا از عوامل پخش نشدن صدای تلویزیون

همانطور که می دانید تلویزیون ها دارای تنظیمات افکت صدا هستند و تنظیمات اشتباه صدا می تواند موجب عدم پخش صدا شود. شما می توانید با برگرداندن تنظیمات به حالت عادی این مشکل را بر طرف کنید.

 • برای رفع مشکلل قطع شدن صدای تلویزیون وارد بخش تنظیمات شوید.
 • تنظیمات صدا را به صورت دستی تغییر دهید.

با ادامه مقاله علت قطع شدن صدای تلویزیون همراه باشید.

ایراد درکابل اچ دی ام آی چگونه می تواند موجب قطعی صدا در تلویزیون شود؟

افرادی که معمولا تلویزیون های خود را به دستگاه های دیگری متصل می کنند باید این نکته را در نظر بگیرند که این کار می تواند موجب قطعی صدای تلویزیون شود. معمولا افراد با استفاده از کابل تلویزیون را به وسایل دیگر همچون لپ تاپ متصل می کنند. شاید برای شما این پرسش پیش بیاید که ایراد در کابل اچ دی ام ای چگونه می تواند موجب قطعی صدا در تلویزیون شود؟

 • این کابل ها موظف هستند تا علاوه بر انتقال تصویر صدا را هم انتقال بدهند، و ایراد در انتقال صدا در این کابل ها به خصوص کابل های اچ دی ام آی بدون شیلد زیاد رخ می دهد.

خرابی بلندگوهای داخلی و پخش نشدن صدای تلویزیون

پیش از خرابی بلندگو های داخلی و پخش نشدن صدا در تلویزیون می توان این مشکل را به صورت صدای خش خش تشخیص داد، این ایراد یک ایراد سخت افزاری می باشد که شما برای حل آن نیازمند کمک تکنسین های خبره هستید.

به شما توصیه می کنیم که قبل از قطع صدای تلویزیون و در مرحله خش خش کردن این مشکل را به یک تعمیر کار خبره گزارش دهید.

ایراد برد اصلی می تواند موجب قطع صدای تلویزیون شود

در تمام تلویزیون های ال جی، سامسونگ، سونی، پاناسونیک و … ایراد برد اصلی می تواند موجب قطعی صدای تلویزیون شود که این هم یک ایراد سخت افزاری می باشد. غالبا زمانی که برد اصلی تلویزیون با مشکل مواجه می باشد چاره کار تعویض آن توسط متخصصین است.

چطور مشکل قطعی صدای تلویزیون را حل کنیم؟

همواره این سوال برای صاحبان تلویزیون مطرح بوده که چطور مشکل قطعی صدای تلویزیون را حل کنیم؟

 • به تنظیمات صدا مراجعه کنید:

تنظیمات اشتباه در تلویزیون می تواند موجب قطع شدن صدا شود، مطمئن شوید که تنظیمات ام تی اس تلویزیون روی گزینه مین یا استریو قرار گرفته باشد.

 • نرم افزار تلویزیون را به روز رسانی کنید:

مطمئن شوید که نرم افزار تلویزیون شما بروز رسانی شده، چرا که عدم بروز رسانی نرم افزاری به خصوص در تلویزیون های هوشمند موجب قطع صدا می شود.

 • رجوع به تنظیمات بلندگو ها:

با کمک ریموت بلندگو ها میزان صدای تلویزیون را بازبینی کنید و در صورت نیاز تغییر بدهید. اگر مشکل از این بخش بود می توانید با زیاد و کم کردن صدا این مشکل را حل کنید.

اما اگر مشکل در اینبخش نبود با مراجعه با اکشن منو گزینه بلندگو های تلویزیون را انتخاب کنید، در صورتی که تلویزیون شما روی بلندگو ها تنظیم شود اسپیکر ها شروع به پخش صدا می کنند.

 • بازگشت به تنظیمات کارخانه:

اگر با انجام تمام مراحل بالا مشکل تلویزیون شما حل نشد بهتر است که تلویزیون خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

 • چک کردن بلند گو ها و اسپیکر ها:

گاهی اوقات مشکل عمده در قطعی صدای تلویزیون در اصل مربوط به باند ها اسپیکر می باشد، پس لازم است که در هنگام عیب جویی از تلویزیون خود از سالم بودن بلندگو ها مطمئن شوید.

جمع بندی مطلب حل مشکل قطعی صدای تلویزیون

در این مقاله به صورت مفصل به یافتن علت و حل مشکل قطعی صدا در تلویزیون پرداختیم اما در جمع بندی مطلب حل مشکل قطعی صدای تلویزیون باید به برخی نکات اشاره ای داشته باشیم.

 • قبل از تماس با تکنسین مطمئن شوید که این مشکل برای مواردی مثل گزینه میوت یا اتصال هدفون نیست.
 • مطمئن شوید که ایراد تلویزیون در بخش نرم افزاری نیست و اگر بود با راهنمای های ما این مشکل را حل کنید.
 • اگر مشکل تلویزیون شما سخت افزاری بود بدون هیچ اقدام حل مشکل را به متخصصین بسپارید.
 • اگر در تشخیص ایراد موفق نبودید از مشاورین این کار مشورت بگیرید.
 • سعی کنید در این مواقع از گارانتی و خدمات پس ار فروش استفاده کنید.

و در اخر به یاد داشته باشید که نگه داری و استفاده مناسب از لوازم منزل موجب می شود که بسیار کمتر با مشکلاتی از این قبیل مواجه شوید.

6 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. رمضان 17 تیر 1400

  سلام وعلیکم عرض خسته نباشی تلویزیون من ،tclاست فقط شبکه خبر صدا نداره میشه راهنمایی بفرمایید ممنون از همکاریتان

  پاسخ دادن
 2. محمد رضا حطری 30 خرداد 1400

  با سلام من دستگاه دیجیتال به تلوزیونم وصل کردم قبل صدا داشت ولی الان ندارد وولی به ماهواره یا تلوزیون وصل می کنم صدا دارد باید چکار کنم

  پاسخ دادن
  Hadis 08 اردیبهشت 1400

  سلام مارک تلویزیون denay هستش و تنها صدای شبکه خبر قطع شده میشه راه حل درست کردنش رو بگید؟

  پاسخ دادن
   Fatemeh 05 خرداد 1400

   واسه ما هم قطعه دلیلش چیه واقعا

   پاسخ دادن
  غلامعلی ماشینچی محرز 29 فروردین 1400

  بسیار مفید واموزنده بود ضمن اینکه مقدار قابل توجهی از هزینهای که لزوما نیازی بپرداخت نبود را کم کردید دراخر مواردی که ایراد را بیان مینماید حدود هزینه را اعلام کنید تا اگاهی وسواستفاده بعضی گرفته شود مثال ایراد پاور ومنبع تغذیه حدودا چقدر هزینه دارد بازهم ممنون

  پاسخ دادن
  فاطمه خانم 14 اسفند 1399

  سلام مدل تلویزیونون مدل ایمپرال هستش بعد بعضی اوقات به مدت چند ثانیه صداش قطع و وصل میشخ مشکلش چی میتونه باشه؟

  پاسخ دادن