021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی
علت روشن نشدن ماشین لباسشویی
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

در سالیان قبل برای شستشوی لباس ها باید شخص اقدام به شستن آنها با دست می کرد که بعد از اختراع ماشین های لباسشویی این مشکل به کل حل شد و با ورود ماشین لباسشویی ها هم در زمان و هم در انرژی نیروی انسانی صرفه جویی خیلی زیادی را شاهد بودیم، اما گاهی شاهد این موضوع هستیم که ماشین لباسشویی ما روشن نمی شود و یا کار نمی کند که این موضوع و روبرو شدن با کوهی از لباس های نشسته می تواند برای ما بسیار آزاردهنده باشد. اگر شما نیز با مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی خود مواجه هستید، با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله به بررسی علت روشن نشدن ماشین لباسشویی بپردازیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه با مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی مواجه هستید، توصیه می کنیم در این مقاله با تعمیرکاران لوازم خانگی آی پی امداد همراه باشید.

دلیل روشن نشدن ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی نیز مانند سایر لوازم خانگی پرمصرف ممکن است دچار مشکلاتی شوند که باید حتما برای کارکرد درست این دستگاه ها این موضوعات را بررسی نماییم. بدین منظور در ادامه به موضوع دلیل روشن نشدن ماشین لباسشویی می پردازیم:

 • روشن نشدن ماشین های لباسشویی می تواند دلایل زیادی داشته باشد اما یکی از اولین و مهمترین این دلایل را می توان متصل نبودن دستگاه به برق دانست و یا ممکن است پریز و یا محافظی که شما لباسشویی خود را به آن متصل کرده اید، ایراد داشته باشد.
 • ممکن است سوئیچ درب ماشین لباسشویی شما معیوب شده باشد؛ زیرا تا زمانی که درب ماشین لباسشویی به طور کامل بسته نشود، دستگاه روشن نخواهد شد.
 • یکی دیگر از علل روشن نشدن ماشین لباسشویی می تواند خرابی موتور دستگاه شما باشد.
 • ممکن است دکمه تایمر ماشین لباسشویی شما دچار اشکال شده باشد. تایمر در ماشین های لباسشویی قطعه ای مهم است؛ زیرا بر اساس تنظیمات این دکمه شما مشخص می کنید که دستگاه شما برای چه مدت باید کار کند و در صورت معیوب بودن آن لباسشویی شما روشن نخواهد شد.

دلیل کار نکردن ماشین لباسشویی

گاهی در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی شاهد این موضوع هستیم که لباسشویی پس از اتصال به برق روشن می شود اما در هنگام آماده سازی برای کارکرد، کار نمی کند. در ادامه به بررسی دلیل کار نکردن ماشین لباسشویی می پردازیم:

 • ممکن است دلیل کار نکردن ماشین لباسشویی شما خرابی دکمه های پنل دستگاه باشد که در اینصورت شما شاهد این هستید که لباسشویی شما نمی چرخد و به اصطلاح کار نمی کند.
 • ممکن است برای برد اصلی دستگاه شما مشکلی پیش آمده باشد.
 • سوختن فیوز حرارتی ماشین لباسشویی شما می تواند یکی دیگر از دلایل کار نکردن لباسشویی باشد.
 • ممکن است سیستم برق دستگاه شما دچار نوسان شده باشد.

چرا ماشین لباسشویی روشن می شود اما کار نمی کند؟

زمانی را تصور کنید که شما لباس های خود را درون دیگ ماشین لباسشویی ریخته اید و همه تنظیمات را نیز انجام داده اید، اما با زدن دکمه استارت ماشین لباسشویی شما شروع به شستشو نمی کند و شما را دچار کلافگی و سردرگمی می کند. در این قسمت سعی داریم به بررسی اینکه چرا ماشین لباسشویی روشن می شود اما کار نمی کند، بپردازیم:

 • اولین مشکلی که می تواند سبب خرابی و کار نکردن لباسشویی پس از روشن شدن گردد، حجم زیاد لباس درون است. گاهی ممکن است لباسشویی شما هیچ مشکلی نداشته باشد، اما به دلیل زیاد بودن لباس های درون دیگ لباسشویی، این مخزن نمی تواند بچرخد. در نتیجه لباسشویی پس از روشن شدن کار نمی کند.
 • ممکن است کمک فنر لباسشویی شما از محل خود خارج شده باشد که در اینصورت دیگ لباسشویی شما پس از روشن شدن نمی تواند شوع به کار کرده و بچرخد.
 • ممکن است فشار آب برای شروع پروسه شستشو کافی نباشد.
 • ممکن است شیر آب ماشین لباسشویی شما بسته باشد که این موضوع دلیلی است برای کار نکردن ماشین لباسشویی.
 • ممکن است دکمه های تنظیمات لباسشویی شما با مشکل مواجه شده باشند و فرمان شروع شستشو را صادر نکنند.

علت هنگ کردن دکمه های ماشین لباسشویی

تمامی دستوراتی را که ما می خواهیم به لباسشویی خود بدهیم، در واقع باید بر روی دکمه های آن اعمال نماییم، اما گاهی لباسشویی ما هیچ مشکلی نداشته و فقط دکمه های آن به درستی کار نمی کنند و به همین دلیل لباسشویی برای شروع کار با مشکل برخورد می کند. در ادامه علت هنگ کردن دکمه های ماشین لباسشویی را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد:

 • در ابتدا در نظر داشته باشید که برای کار با دکمه های لباسشویی در اکثر مدل ها باید آنها را چند ثانیه نگه دارید.
 • تمامی دستورات اعم از درجه حرارت آب، زمان شستشو و جنس پارچه را شما باید از صفحه کلید لباسشویی انتخاب نمایید.
 • در صورت مواجه شدن با عدم کارکرد دکمه های لباسشویی و یا مشاهده ارور روی دستگاه خود، شما می توانید لباسشویی خود را ریست نمایید.
 • به این منظور برای مدت 5 ثانیه دکمه ریست لباسشویی خود را نگه دارید.
 • پس از آن همه دکمه های لباسشویی شما با هم روشن و پس از حدود 3 ثانیه خاموش می شوند.
 • بعد از ریست شدن شما می توانید به لباسشویی خود دستورات مجدد را داده و منتظر شروع فرآیند شستشو باشید.

علت خرابی برد ماشین لباسشویی چیست؟

خراب شدن برد ماشین های لباسشویی برای ما مشکلات دیگری را نیز به همراه دارد که در ادامه این مشکلات را برای شما آورده ایم تا در صورت مشاهده هر کدام از آنها شما بدانید کدامیک از قطعات ماشین لباسشویی دچار اشکال شده است، اما در این موقعیت معمولا این سوال پیش می آید که علت خرابی برد ماشین لباسشویی چیست؟

 • خرابی برد ماشین لباسشویی می تواند در اثر نوسانات شدید برقی اتفاق بیفتد.
 • یکی دیگر از علل خرابی برد ماشین لباسشویی را می توان استفاده زیاد و طولانی مدت از ماشین های لباسشویی دانست.
 • ممکن است برد ماشین لباسشویی شما خیس شده باشد که در پی آن شما شاهد خرابی برد خواهید بود.
 • ممکن است محلی که شما ماشین لباسشویی خود را در آن نگهداری می کنید، یک محیط مرطوب باشد که در اینصورت برد دستگاه شما به مرور زمان خراب می گردد.

نتیجه گیری از علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی یکی از تحولات بزرگ در صنعت لوازم خانگی به حساب می آیند؛ زیرا تا قبل از آن انجام پروسه شست و شو بسیار سخت و آزاردهنده بوده و همچنین زمان زیادی نیز صرف اینکار می شد. اما این دستگاه نیز مانند سایر لوازم خانگی ممکن است گاهی دچار بروز اشکالاتی گردد که همانطور که در مقاله بالا برای شما آوردیم، هر کدام از مشکلات ماشین های لباسشویی می تواند از یک قطعه و یا علت ناشی گردد که شما می توانید با مطالعه مقاله بالا تا حد زیادی اطلاعات مربوط به مشکلات لباسشویی را به دست آورید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست