021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیر لباسشویی در تهران با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار
خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار را همراه با علت توقف ناگهانی دستگاه و آموزش نحوه تعمیر و عیب یابی را در این مقاله از آی پی امداد شرح داده ایم، به خواندن ادامه دهید تا با راهنمای عیب یابی 0 تا 100 خاموش شدن لباسشویی در حین کار آشنا شوید.

کاربران گرامی، سوالات خود را در زمینه علت خاموش شدن ناگهانی لباسشویی در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) یا بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید تا کارشناسان آی پی امداد به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان باشند.

قطعاً برای شما هم پیش آمده که در حین کار کردن ماشین لباسشویی، پس از مدتی از کار متوقف یا خاموش شده است. مواجه شدن با این صحنه قاعدتاً بسیار ناراحت‌ کننده خواهد بود. یکی از دغدغه‌های استفاده از لوازم برقی، متوقف شدن آن‌ها در حین کار یا خاموش شدن است که می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. ما در این مقاله سعی کردیم تا به جزئیات کار با ماشین لباسشویی و علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار بپردازیم.

 آی پی امداد، نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران، کلیه خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی برندهای مختلف را ارائه می دهد. برای تعمیر لباسشویی مورد نظر خود کلیک کنید:

آشنایی با علت های خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

ماشین لباسشویی، مدل‌ها و برندهای مختلفی دارد که کار همه آن‌ها به یک صورت است و زمانی که خراب می‌شوند، به شیوه‌های تخصصی قابل تعمیر هستند. اگر شما هم در خانه از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید و در حین کار یا عملیات مربوطه خاموش شده است، نگران نباشید؛ ما به طور کامل تمام مواردی را که علت بر خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار است، مورد پردازش قرار خواهیم داد. پس به شما توصیه خواهد شد در ادامه مطالب ما را همراهی کنید تا با اطلاعات، آموزش‌ها و تکنیک‌هایی که در این مقاله به شما می‌دهیم، آشنایی کاملی با علت‌های خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار داشته باشید.

توجه کنید که خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین انجام فعالیت بسیار خطرناک است و نباید آن را نادیده گرفت. پس بعد از مطالعه این مقاله، اگر مهارتی در این زمینه پیدا نکردید، بهتر است به یک متخصص که تعمیرکار ماشین لباسشویی است، مراجعه کنید و خودتان بدون هیچ دانش و مهارتی اقدام به انجام کاری نکنید.

بعد از آن که کلید استارت ماشین را زدید، ماشین لباسشویی شروع به کار می‌کند که در حین انجام کار با دو حالت مواجه خواهید شد:

 1. در حالت اول ماشین لباسشویی در حین کار متوقف شده و خاموش می‌شود.
 2. در حالت دوم ماشین لباسشویی در حین کار متوقف شده اما بدون هیچ حرکتی روشن می‌ماند.

پس برای آشنایی بیشتر با علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار، شما عزیزان می‌توانید در ادامه همراه همیشگی ما باشید.

3 دلیل مهم که منجر به خاموش شدن لباسشویی در حین کار می‌شود

اگر در حین کار متوجه توقف یا خاموش شدن ماشین لباسشویی شده‌اید، مشکلات الکتریکی یا مکانیکی می‌توانند دو منبع مهم و سرچشمه گرفته از این عوامل باشند. از علت های مهم در خاموش شدن ماشین لباسشویی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی دچار اختلال یا سوختگی شده است.
 • دو شاخه برق ماشین لباسشویی خراب است.
 • تایمر یا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دچار آسیب‌ دیدگی یا نقص عضو شده است.

این 3 عامل مهم، اصلی‌ترین گزینه‌های خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار هستند که در ادامه با توضیحات کامل نحوه رفع این مشکلات را توضیح خواهیم داد تا در صورت مواجه شدن با این موارد بتوانید خودتان از پس تعمیر و رفع مشکل ماشین لباسشویی بربیایید.

خراب شدن خازن پارازیت گیر یکی از علت های خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار است

 • خازن پارازیت گیر اغلب در انتهای دو شاخه ماشین لباسشویی نصب شده است.
 • پارازیت گیر به این منظور وصل می شود که به دلیل حجم بار الکتریکی زیاد ممکن است بسوزد یا باعث قطع شدن برق و اتصالی در ماشین لباسشویی شود که همین امر موجب خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار خواهد شد.
 • خازن پارازیت گیر برای جلوگیری از این سوختگی‌ها و برق‌گرفتگی‌ها در ماشین لباسشویی نصب خواهد شد.
 • در صورت مواجه شدن با سوختگی یا اتصالی، باید خازن پارازیت گیر را تعویض کنید؛ زیرا قابل به تعمیر نخواهد بود.
 • سوختگی یا اتصالی در این زمینه باعث خواهد شد تا ماشین لباسشویی در حین کار بایستد یا خاموش شود.
 • پس شما می‌توانید این مورد را بررسی و کنترل کنید.

خرابی دوشاخه برق در خاموش شدن ناگهانی لباسشویی موثر است

گاهی اوقات به موجب بار الکتریکی زیاد در دستگاه و لوازمات برقی نیز ممکن است ماشین لباسشویی در هنگام شستشو خاموش شود. زمانی که دوشاخه برق در پریز است، ممکن است قطع یا دچار ذوب شدگی شود. اغلب می‌بینید که در هنگام خرید محافظ برای ماشین لباسشویی و استفاده از آن، به موجب سوختگی یا اتصالات جریان الکتریکی در محافظ و ماشین لباسشویی ناگهان خاموش شود.

در این هنگام، لازم است تا محافظ متصل شده به ماشین لباسشویی را چک کنید. اگر چراغ‌های محافظ روشن هستند، ممکن است این اتفاق برای لحظه‌ای از رد شدن بار الکتریکی باشد که پس از چند لحظه که مجدداً دستگاه را روشن کنید، این مشکل حل شده باشد.

خرابی تایمر و برد الکترونیکی یکی از دلیل های خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار است

یکی دیگر از عوامل علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار، خراب بودن تایمر یا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی است. از گذشته تا به حال، ماشین لباسشویی از نظر ظاهری و فنی تفاوت‌های بسیاری کرده است. در مدل ماشین لباسشویی‌های قدیمی اغلب از تایمر برای دستور جهت انجام کار مورد نظر استفاده می‌کردند، اما با گذشت زمان و پیشرفت علم تکنولوژی، فرمان این کار توسط برد ماشین لباسشویی انجام خواهد شد.

آسیب دیدن یکی از دستگاه‌ها یا قطعات ماشین لباسشویی مانند المنت‌ها، شیر برقی و حتی اتصالات برقی و … باعث خراب شدن بردهای الکترونیکی و آسیب جدی آن‌ها خواهد شد. این نیز یکی دیگر از دلایل متعدد خاموش شدن یا متوقف شدن ماشین لباسشویی در حین کار خواهد بود.

شما در صورت مطمئن بودن از سوختگی یا خرابی برد الکترونیکی می‌توانید به یک متخصص و کارشناس خبره ماشین لباسشویی که با تمامی اصول فنی و کار با ماشین لباسشویی آشنایی دارند، مراجعه کنید؛ زیرا تعویض یا نصب برد الکترونیکی از حساسیت‌های ویژه‌ای برخوردار است که انجام آن و دست زدن به آن می‌تواند خطرناک باشد و همچنین تبعاتی را با خود به همراه داشته باشد.

5 دلیل متوقف شدن ماشین لباسشویی در حین انجام کار بدون اینکه دستگاه خاموش شود

حالت دومی که در بالا ذکر کردیم، متوقف شدن ماشین لباسشویی در حین کار است؛ بدون این‌ که ماشین لباسشویی خاموش شود، در حالت شستشو متوقف شده و می‌ایستد. در این لحظه می‌توان یکی از گزینه‌های زیر را عاملی اصلی برای متوقف شدن ماشین لباسشویی نام برد. پس با ما همراه باشید.

 • از کار افتادن تایمر یکی از دلایل متوقف شدن ماشین لباسشویی در انجام کار است.
 • متوقف شدن موتور ماشین لباسشویی در وسط کار
 • قطعی سیم
 • اتصالات الکترونیکی
 • خرابی میکرو سوئیچ درب لباسشویی
 • موتور قفل درب یا زبانه درب ماشین لباسشویی
 • شیر ورودی آب یا همان شیر برقی
 • تایمر لباسشویی
 • برد کنترل اصلی لباسشویی

و بسیاری از گزینه‌های دیگر که می‌توانند از دلایل توقف ماشین لباسشویی در حین کار باشند. این‌ها تنها موارد اصلی و تأثیرگذار در توقف نیستند؛ بلکه خراب شدن قطعات دیگر نیز می‌تواند سرانجام به خرابی ماشین لباسشویی برسد که با چک کردن و اندکی تأمل می‌توانید باعث رفع تمام این موارد شوید. اغلب ممکن است خرابی قطعات داخلی کوچک‌تر موجب توقف ماشین لباسشویی شود که در این زمینه می‌توان موارد دیگر را بررسی کرد.

متوقف شدن لباسشویی به دلیل میکروسوئیچ درب

میکروسوئیچ درب کلید مربوط به باز و بسته شدن درب ماشین لباسشویی خواهد بود. یکی دیگر از دلایل و علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار، می‌تواند این مورد باشد که اغلب با متوقف شدن نیز همراه خواهد بود. هیچ زمانی با باز بودن درب دهانه ماشین لباسشویی، دستگاه شروع به کار نمی‌کند، بلکه متوقف خواهد شد. زمانی که میکروسوئیچ درب لباسشویی دچار آسیب یا قطعی شده باشد، لباسشویی نمی‌چرخد و به‌ اصطلاح متوقف می شود.

معمولاً کم پیش خواهد آمد که خاموش شود، بلکه دستگاه روشن اما متوقف شده است. برای تعمیر و راه‌اندازی مجدد می‌توانید با یک کار کاملاً ساده و با استفاده از مولتی متر هریک از سوئیچ‌های درب را مورد بررسی و سنجش قرار دهید و در صورت آسیب ‌دیدگی هر کدام، می‌توانید آن را به ‌راحتی تعویض کنید. توجه داشته باشید که خراب بودن سوئیچ‌ها قابل تعویض هستند نه تعمیر.

خاموش شدن یا متوقف شدن لباسشویی به دلیل خراب بودن زبانه درب ماشین لباسشویی

موتور قفل درب یا همان زبانه درب ماشین لباسشویی بر روی صفحه کوچک بالای لباسشویی به شکل علامت کوچک مشخص است و شما در صورت روشن کردن لباسشویی به ‌راحتی مشاهده خواهید کرد که درب قفل شده یا خیر. علت قفل نشدن درب به 3 عامل مرتبط است:

 • زبانه درب خراب است، معیوب بوده یا کار می‌کند و از این 3 حالت خارج نیست.

در صورتی ‌که زبانه درب دچار عیب و یا خرابی باشد، در هنگام سیکل شستشو متوقف و اغلب خاموش خواهد شد. پس از متوقف شدن ماشین لباسشویی، دستگاه از کار می‌افتد. این مشکل از جریان الکتریکی و مکانیکی سرچشمه خواهد گرفت و در غیر این صورت دلیلی برای این کار وجود ندارد. ممکن است موتور قفل درب یا زبانه درب لباسشویی ساییده شده باشد یا به دلایلی مقداری از قطعه جدا شده و هرز شده باشد.

هنگام مواجه شدن با ساییدگی می‌توانید آن را تعویض کنید. برای تعویض زبانه درب لباسشویی نیز می‌توانید از یک مولتی متر استفاده کنید؛ زیرا به راحتی خرابی زبانه درب را به شما نشان خواهد داد. (مولتی متر دستگاه کوچکی است که تست و نشان دادن عبور جریان الکتریکی را تأیید و به نمایش خواهد گذاشت.)

خرابی در شیر ورودی آب یا شیربرقی می‌تواند دلیل متوقف شدن کار لباسشویی در حین کار باشد

در اغلب مواقع، شیر ورودی آب یا شیر برقی علت خاموش شدن لباسشویی در حین کار خواهد بود. گاهی به دلیل جریانات الکتریکی ممکن است به جای خاموش شدن متوقف شود. هنگامی که لباس‌ها را در داخل ماشین لباسشویی قرار داده و درب را بسته‌اید، توسط شیر ورودی یا شیر برقی لباس‌های داخل خیس خواهند شد.

در طی خیس شدن این مرحله، اگر شیر ورودی با اختلالی مواجه شود، واگن ماشین لباسشویی (جایی که لباس‌ها در آن قرار دارند) منتظر وارد شدن آب برای خیس شدن لباس ها است که در این صورت با وجود خراب بودن شیر ورودی، لباسشویی از کار متوقف خواهد شد. برای اطمینان از اینکه شیر ورودی خراب یا آسیب دیده است، بهتر است با استفاده از یک مولتی متر آن را تست یا امتحان کنید تا متوجه خرابی یا صحت سلامت شیر ورودی شوید. در صورت خراب بودن می‌بایست آن را تعویض کنید.

نکته: مطالعه مقاله علت خرابی شیربرقی لباسشویی به شما پیشنهاد می شود.

خراب بودن تایمر می‌تواند دلیل متوقف شدن یا خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی باشد

از معدود دلایل متوقف شدن یا خاموش شدن لباسشویی در حین کار می‌توان به خراب بودن تایمر اشاره کرد. لباسشویی‌های قدیمی قبل از پیشرفته شدن به آن، ولوم لباسشویی می‌گفتند. ولوم یا همان تایمر ماشین لباسشویی به سایر قسمت‌های مختلف دستور می‌دهد که لباسشویی در زمان شستن چگونه عمل کند. اما امروزه با پیشرفته‌تر شدن علم و مدرن‌تر شدن لباسشویی، تایمر در ماشین به‌ طور یک برد یا یک قطعه جدا از ماشین است که به شکل برد الکتریکی خواهد بود و با ارسال دستورات، ماشین لباسشویی را به حرکت در می‌آورد.

در شکل‌های قدیمی لباسشویی، جا ماندن تایمر یک اتفاق کاملاً معمولی بوده که می‌توان آن را به دو گونه تقسیم کرد:

 • تایمر لباسشویی مشکل دارد؛ زمانی که با این مشکل مواجه هستی، توجه داشته باشید که تایمر را در قسمت مخالف به حرکت درآورده‌اید. موتور تایمر لباسشویی به دلیل خرابی در این قسمت، عمل حرکت و شستشو را به ‌درستی انجام نخواهد داد.
 • چرخ‌دنده‌های تایمر دچار عیب شده‌اند؛ حرکت درست جهت تایمر از مهم‌ترین و تنهاترین وظیفه موتور تایمر خواهد بود.
 • جنس چرخ‌دنده‌ها کاملاً پلاستیکی است؛ به همین علت دچار ساییدگی خواهند شد.
 • چرخ‌دنده ساییده شده عملیات را به درستی انجام نخواهد داد و تعویض کردن آن چندان کار عاقلانه‌ای نیست و اغلب بهتر است موتور تایمر به کلی تعویض شود.
 • در اکثر مواقع پیش خواهد آمد که تایمر را با مولتی متر آزمایش یا امتحان می‌کنند (امتحان غلط). از آنجایی که خودتان مصمم هستید تا عیب تایمر را در منزل بررسی کنید، از سیم ‌کشی لباسشویی استفاده کنید.
 • استفاده از دستگاه مولتی متر برای عبور جریان الکتریکی ماشین لباسشویی و اندازه‌گیری دقیق تایمر، گزینه‌ای کاملاً مناسب خواهد بود.

متوقف شدن لباسشویی به دلیل برد کنترل اصلی

معیوب بودن برد کنترل اصلی از رایج بودن دلایل برای خرابی یا متوقف شدن ماشین لباسشویی در حین انجام کار خواهد بود. در صورت خراب بودن برد کنترل اصلی تنها دلیل برای کارکرد و راه‌اندازی مجدد لباسشویی، تعویض آن خواهد بود. لازم به ذکر است که قبل از اقدام به تعویض، تمام جوانب و قطعات دیگر را بررسی کنید و سپس اقدام به تعویض برد نمایید.

نتیجه گیری و راه حل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

چنانچه با این مشکلات در حین کار با ماشین لباسشویی مواجه شده اید (خاموش شدن و متوقف شدن) و در این زمینه هیچ آمادگی و پیش ‌زمینه‌ای برای تعمیر یا رفع مشکلات ندارید، به شما توصیه خواهد شد که با متخصصین و تکنسین‌های آموزش دیده و با تجربه تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید یا به محل مورد نظر برای تعمیر ماشین لباسشویی شما مراجعه کنند. درست کردن و تعمیرات لوازمات برقی از جمله ماشین لباسشویی نیاز به ویژگی‌ها و تبحر خاصی دارد. ممکن است به دلیل نداشتن مهارت‌های کافی علاوه بر تعمیر، باعث خرابی بیشتر ماشین لباسشویی شوید. برای اعزام تعمیرکار لباسشویی به منزل خود با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

15 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. سورنا 20 تیر 1400

  با سلام من یه لباسشویی الجی دارم که تازدمش از کارافتاد و دیگه کار نکرد برق هم توش تیومد

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 21 تیر 1400

   سلام، دوشاخه، پریز، میکروسوئیچ و تایمر به ترتیب بررسی شود.

   پاسخ دادن
 2. ناشناس 03 تیر 1400

  سلام لباس شوی من درحین کار خاموش شد ایرادش چیه مارکش بهی

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 05 تیر 1400

   سلام، اگر لباسشویی بهی شما در حین کار خاموش شده، ابتدا بررسی نمایدی تا مشکل از پریز برق نباشد و سپس میکروسوئیچ و تایمر یا برد بررسی شود.

   پاسخ دادن
  کیانی 28 اردیبهشت 1400

  سلام ماشین لباسشویی ما کندی هست (تقریبا دستگاه ماله 20 سال پیش) و بعد از 15دقیقه شستن خاموش شد مشکلش چیه؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 29 اردیبهشت 1400

   سلام، مشکل از اتصالات، سیم دوشاخه، میکروسوئیچ و یا تایمر میباشد

   پاسخ دادن
  عاطفه پورحامد 25 اردیبهشت 1400

  سلام وقتتون بخیر ماشین لباس شویی ocean حین انجام کار خاموش شد چه مشکلی داره؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 26 اردیبهشت 1400

   سلام، اگر لباسشویی اوشن شما در حین انجام کار خاموش شد، ابتدا بررسی نمایید تا میکروسوئیچ بررسی شود و سپس چک نمایید تا تایمر یا برد مشکلی نداشته باشد

   پاسخ دادن
  Paresa 23 فروردین 1400

  سلام لباسشویی مادرحین شسشوبودکه من رفتم توحیاط وبرگشتم ۱۰دیقه ای دیدم بوی سوختگی سفیدهست رولباسشویی ودربش هم بازشده ومنم سریع دوشاخ روازپریزکشیدم ولباسهاخیس بودوخشک نشده بوداماکف نداشت ،مشکلش چیه؟

  پاسخ دادن
  زهرا 28 اسفند 1399

  سلام ماشین لباسشویی ارج بعد پنج دقیقه از روشن شدنش کلا خاموش شد

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 29 اسفند 1399

   سلام، میکروسوئیچ درب و تایمر بررسی شود.

   پاسخ دادن
  علیرضا 23 بهمن 1399

  با سلام. ماشین لباسشویی ما بعد از روشن شدن رو شستن سریع ۳۰ دقیقه تا روی ۱۳ دقیقه از کار میفته و تایمرش چشمک میزنه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 24 بهمن 1399

   سلام، تایمر باید تعمیر شود.

   پاسخ دادن
   مهران 25 اسفند 1399

   با سلام لباسشویی ما در حین کار بعد ۲ الی ۳ دقیقه end میزنه و متوقف میشه لباسشویی ایکس ویژن لطفا بفرمایید دلیلش چیه

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 26 اسفند 1399

    سلام، میکروسوئیچ یا برد الکترونیکی مشکل دارد.

    پاسخ دادن