logo logo تعمیرات تلویزیون با ما در تماس باشید 021-58941

علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون

علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون
علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون
زمان مطالعه: 8 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون خرابی یا آسیب دیدگی قطعه ای به نام ptc است که در این صورت با تعمیر آن می توان شاهد رفع مشکل ایجاد شده در نمایشگرهای خانگی بود. این مشکل که به طور معمول در انواع تلویزیون های قدیمی یا حتی جدید به وجود می آید، مشکلی بسیار رایج شناخته می شود. نحوه مراقبت از تلویزیون یکی از مهمترین پارامترهای تعیین کننده طول عمر دستگاه و بازدهی آن به شمار می رود. برای تشخیص دلایل قاطی شدن رنگ تلویزیون نیاز به حضور کارشناس و بررسی تخصصی دستگاه است. در ادامه این مطلب در زمینه رفع مشکل بهم ریختن رنگ های تلویزیون با آی پی امداد همراه باشید.

کاربران گرامی، در صورت وجود سوال در زمینه علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون می توانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله و یا بخش پرسش و پاسخ با کارشناسان آی پی امداد در میان بگذارید.

مهمترین دلایل قاطی شدن و بهم ریختگی رنگ تلویزیون

در این بخش با نگاهی به مهم ترین دلایل بهم ریختن رنگ تلویزیون نکات مهم در این زمینه را مرور می کنیم. باید به این نکته مهم توجه داشت که در صورت تماس پنل تلویزیون با آب (آبخوردگی پنل تلویزیون) یا حتی نفوذ مقادیر بسیار کمی از آب در تلویزیون هنگام گردگیری یا پاکسازی سطح نمایشگر، احتمال بهم ریختگی رنگ تصاویر در نمایشگر را افزایش می دهد. همچنین باید هنگام راه اندازی تلویزیون تمامی نکات مهم را مدنظر قرار دهید. علت قاطی شدن و بهم ریختگی رنگ تلویزیون در نمایشگر های LED به طور کلی ناشی از چند دلیل مشخص است که از مهم ترین این موارد می توان به خرابی پنل تلویزیون، خرابی BackLight و خرابی یا سوختن پیکسل تلویزیون اشاره کرد.

چرا رنگ تلویزیون بهم ریخته

علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون به شرح زیر میباشد:

 • آسیب دیدگی و خرابی پنل و مین برد تلویزیون به عنوان یک قطعه بسیار مهم و کاربردی اصلی ترین علت خرابی و بهم ریختگی رنگ ها در نمایشگر خانگی است.
 • اختلال در رنگ تلویزیون ارتباط کاملا مستقیمی با نوع عملکرد پنل تلویزیون دارد.
 • گرما و استفاده طولانی مدت از دستگاه نمایشگر خانگی به عنوان رایج ترین علت شکستگی یا خرابی پنل به شمار می رود.
 • بروز مشکل تاریکی کامل یا کاهش نور در یک بخش یا تمام صفحه نمایش، نشان دهنده خرابی BackLight پنل است.
 • وجود مشکل در لایه اصلی پنل (Liquid) باعث ایجاد رنگ جدید در نمایشگر یا هاله ای غیر طبیعی از رنگ ها در صفحه تلویزیون می شود.
 • سوختگی یا خاموش شدن پیکسل های (ساب پیکسل که به رنگ های قرمز، آبی و سبز است) تلویزیون یکی دیگر از اصلی ترین دلایل ایجاد بهم ریختگی رنگ در نمایشگر های خانگی است.

دلیل سبز شدن و بهم ریختگی رنگ تلویزیون

علت سبز شدن و بهم ریختگی رنگ تلویزیون به عنوان یکی از مشکلات نسبتا رایج در حوزه نمایشگرهای خانگی به سادگی و بدون داشتن مهارت های تخصصی امکانپذیر است. راهنمای بررسی این مشکل به شرح زیر است:

 • خرابی رنگ تلویزیون و سبز شدن آن که در بسیاری از برندهای نمایشگر خانگی مشاهده می شود.
 • این مشکل ناشی از ضربه دیدن نمایشگر یا جابجایی آن بدون رعایت پارامترهای لازم است.
 • در صورت سبز شدن رنگ تلویزیون و عدم تعمیر آن به مرور باید شاهد کاهش کیفیت تصاویر و در نتیجه پخش تصاویری غیر قابل دیدن بود.
 • علت سبز شدن رنگ در تلویزیون های ال جی، سامسونگ، اسنوا و سایر برندهای موجود به طور معمول ناشی از یک علت مشترک یعنی سوختگی پیکسل ها است.
 • با ضربه زدن یا حرارت دادن به پیکسل های مرده می توانید مشکل را برطرف نمایید.
 • بررسی دستگاه در صورت بهم ریختگی رنگ توسط کارشناسان آی پی امداد ضرورتی است که در صورت رعایت آن می توان شاهد بهترین نتیجه تعمیرات در مدت زمانی کوتاه بود.

سبز شدن و بهم ریختگی رنگ تلویزیون

علت قرمز شدن و بهم ریختن رنگ ها در تلویزیون

با توجه به نکات موجود در رابطه با دلایل قرمز شدن و بهم ریختن رنگ ها در تلویزیون می توان ضرورت نگهداری و مراقبت از نمایشگرهای خانگی را به خوبی دریافت. مراحل تشخیص و عیب یابی بهم ریختگی رنگ در تلویزیون صرفا باید توسط کارشناسان انجام گیرد. چرا که در صورت تشخیص نادرست، عیب یابی تلویزیون به صورت ناصحیح و انجام مراحل غیرحرفه ای، می توان شاهد خسارات مالی نسبتا سنگین روی دستگاه تلویزیون بود.

 • مهم ترین علت قرمز شدن یک نقطه یا یک بخش از نمایشگر تلویزیون، سوختگی پیکسل ها است.
 • این مشکل در صورتی گیر کردن پیکسل یا Stuck Pixel نیز رخ می دهد.
 • عدم دریافت برق توسط ترانزیستور سیستم، باعث ایجاد هاله ای از نور قرمز در یک نقطه می شود.
 • ایجاد رنگ قرمز در صفحه نمایشگر تلویزیون، باعث نمایش تصاویری بی کیفیت و غیر عادی می شود.

اصلی ترین دلیل آبی شدن و قاطی شدن رنگ تلویزیون

اصلی ترین دلیل آبی شدن و بهم ریختگی رنگ تلویزیون همچون موارد نمایش رنگ های قرمز و سبز، سوختگی پیکسل ها است. مشکل آبی شدن تصاویر با بررسی و عیب یابی دقیق دستگاه توسط کارشناسان و تکنسین های آی پی امداد به سرعت و با دقت لازم امکانپذیر است. علت آبی شدن صفحه نمایشگر های ال ‌ای ‌دی (LED) در صورتی که ناشی از سوختگی پیکسل ها نباشد، به موارد مهم دیگری از جمله آسیب دیدگی های جزئی یا خرابی پنل مرتبط است.

 • خرابی پنل دستگاه تلویزیون یکی از موارد مهمی است که می تواند نقش ویژه ای در تغییر رنگ تصاویر نمایشگر داشته باشد.
 • وارد شدن هر نوع ضربه به تلویزیون می تواند باعث ایجاد اختلال در عملکرد نمایشگر و در نتیجه آبی شدن صفحه آن گردد.
 • مغناطیسی شدن یکی دیگر از دلایل مهمی است که به مرور و با گذشت زمان می تواند باعث آسیب دیدگی جدی تلویزیون گردد.
 • این موضوع صرفا در حالت نزدیکی آهنربا به تلویزیون اتفاق نمی افتد و وجود هر نوع میدان مغناطیسی می تواند باعث ایجاد این مشگل گردد.
 • بررسی دقیق نمایشگر می تواند مهم ترین و اصلی ترین علت آبی شدن رنگ تلویزیون که گاهی ناشی از خرابی پنل یا فلت ها است را مشخص کند.

در بسیاری از موارد با توجه به شدت یا حساسیت مشکل ایجاد شده، امکان تغییر تنظیمات یا تعمیر قطعات از سوی کاربران وجود ندارد و دستگاه باید در اولین فرصت توسط کارشناس و متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

دلیل سیاه شدن و بهم ریختن رنگ در تلویزیون

بررسی علت سیاه شدن و قاطی شدن رنگ در تلویزیون توسط کارشناسان تعمیر تلویزیون مهمترین اقدامی است که باید در اسرع وقت انجام گیرد. در صورتی که عیب یابی و مراحل تعمیر به درستی انجام گیرد، نیازی به صرف هزینه های سنگین نخواهد بود. از طرفی دیگر عدم توجه به مشکل ایجاد شده در نمایشگرهای خانگی به مرور زمان باعث افزایش هاله سیاه رنگ در تلویزیون و در نتیجه افزایش هزینه های تعمیرات می گردد.

 • اطمینان از عدم سوختگی پیکسل ها به عنوان اولین علت سیاه شدن تلویزیون باید در دستور کار قرار گیرد.
 • همچنین در صورت وجود این مشکل، ریشه‌یابی اساسی علت سوختن پیکسل نکته مهمی است که انجام مراحل آن صرفا توسط تعمیرکاران مجرب تعمیر تلویزیون امکانپذیر است.
 • خرابی پنل تلویزیون یکی دیگر از دلایل مهم و رایج در ایجاد مشکل تیرگی یا سیاهی رنگ های نمایشگر خانگی است.
 • در صورت خرابی یا آسیب دیدگی پنل تلویزیون باید شاهد افتادن خط روی تلویزیون بود.
 • احتمال ایجاد خط افقی یا خط عمودی در صورت قرار گرفتن تلویزیون در مجاورت گرما افزایش می یابد.
 • استفاده مداوم و روشن بودن بدون وقفه تلویزیون یکی دیگر از عوامل ایجاد این خطوط در نمایشگر ها است.
 • خرابی بک لایت که در اثر افزایش بیش از حد میزان نور در تلویزیون (نور ال سی دی یا ال ای دی) به وجود می آید، یکی دیگر از دلایل کم نور شدن صفحه تلویزیون است.
 • وارد شدن ضربه به بخش یا ناحیه خاصی از نمایشگر نیز می تواند عامل مهمی در ایجاد لکه های سیاه رنگ کوچک یا بزرگ به شمار آید.

سیاه شدن و بهم ریختن رنگ در تلویزیون

عیب یابی و تعمیر بهم ریختگی رنگ تلویزیون

عیب یابی و تعمیر بهم ریختگی رنگ تلویزیون اولین اقدامی است که در صورت مشاهده این مشکل باید انجام داد. بررسی تخصصی و تعمیر دقیق مشکل تغییر تنظیمات رنگ در نمایشگر یا بهم ریختگی رنگ تلویزیون توسط کارشناسان آی پی امداد با سرعت بالا و مهارت انجام می گیرد.  مراحل عیب یابی و تعمیر تلویزیون در صورت بروز مشکل قاطی شدن رنگ تلویزیون باید صرفا توسط کارشناسان ماهر و مجرب انجام گیرد.  شما عزیزان می توانید برای تعمیر مشکل بهم ریختن رنگ های تلویزیون با کارشناسان آی پی امداد تماس حاص نمایید.

روش های عیب یابی و تعمیر بهم ریختگی رنگ تلویزیون

روش های عیب یابی و تعمیر بهم ریختن رنگ تلویزیون به شرح زیر است:

 • در صورتی که علت قاطی شدن رنگ تلویزیون ناشی از خرابی پنل دستگاه تلویزیون باشد، باید نسبت به تعمیر یا تعویض پنل تلویزیون اقدام کرد.
 • باید به این موضوع توجه داشت که در بسیاری از موارد امکان تعمیر پنل دستگاه وجود ندارد.
 • پس از تشخیص خرابی بک لایت که به علت روشن ماندن طولانی مدت تلویزیون است، باید به ترمیم این قطعه اقدام کنید.
 • برطرف شدن مشکل سوختن پیکسل ها با اصلاح پیکسل یا تعویض آن امکانپذیر است.
 • مشکل تیره یا روشن بودن تصاویر (دو رنگ شدن تصویر) که به علت خرابی Backlight رخ می دهد، با ترمیم آن به سادگی امکانپذیر است و در این صورت دیگر نیازی به تعویض پنل وجود ندارد.
 • خرابی بک لایت هم چنین می تواند اصلی ترین عامل در ایجاد رنگ اضافه روی صفحه نمایشگر هنگام نمایش تصاویر باشد.

نتیجه گیری و خلاصه مقاله علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون

نتیجه گیری و خلاصه مقاله علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون به شرح زیر است:

علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون یکی از مشکلات رایج برندهای سامسونگ، اسنوا، الجی و سایر نمایشگرهای موجود به شمار می آید. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که تعمیرات مشکلات رنگ تصاویر در تلویزیون بدون داشتن دانش فنی امکان پذیر نیست. کارشناسان تعمیر تلویزیون در آی پی امداد ارائه دهنده خدمات ذیل به شما مشتریان هستند.

 1. خدمات تخصصی تعمیر رنگ تلویزیون
 2. تعمیر خط افقی یا خط عمودی تلویزیون
 3. تعمیر عیوب و مشکلات رنگ تصاویر در تلویزیون
 4. تعمیرات خطوط رنگی ثابت روی نمایشگر
 5. تعمیر پنل خیس شده تلویزیون
 6. تعمیر مشکل وجود هاله های رنگین کمانی در تلویزیون
4.6/5 - (8 امتیاز)

در بحث و گفتگوی این مقاله شرکت کنید!

4 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. علی معین 15 مهر 1401

  من یک ال سی دی سامسونگ دارم که هر نیم ساعت چهل دقیقه تصویر سیاه میشه ولی صدا داره بعد تصویر میاد ولی سیستم رنگ تغییر کرده و از استاندارد به پویا تغییر کرده امیدوارم متوجه شده باشید و کمکم کنید سپاسگذارم

  پاسخ دادن
   M 25 دی 1401

   یک هفته ای میشه تلویزیون هوشمند شهاب گرفتیم با روشن کردن تلویزیون تصاویر به رنگ صورتی متمایل به بنفش نشون میداد که با یکبار خاموش روشن کردن تصویر درست شد، همچنین یکبار وقتی داشتم از فیلیمو استفاده میکردم ناگهانی تلویزیون خاموش شد دلیلش چیه؟

   پاسخ دادن
 2. subziroo 07 اردیبهشت 1401

  سلام ،من یک تلویزیون crt قدیمی 14 اینچ داریم که یک دفعه سیاه سفید شد و پایین صفحه حاشیه سیاه میاد بعد کم حاشیه کمتر می‌شود میشه راهنمایی کنید مشکل چیست

  پاسخ دادن
  حسین 20 آبان 1400

  سلام وقت بخیر من یه تلویزیون ال جی 32 اینچ LED دارم تازه خریداری کردم بعد از 1 هفته یک نقطه سبز رنگ در صفحه تلویزیون ظاهر شده میخواستم بدونم مشکلش دقیقا چیه و چطوری میشه تعمیرش کرد

  پاسخ دادن