021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی
علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه
podcast

پادکست دلیل وارد نشدن آب به لباسشویی

منتظر خواندن دیدگاه شما بعد از گوش کردن به این پادکست خواهیم بود.
79

ماشین های لباسشویی دستگاه هایی هستند که لباس های کثیف را دورن یک دیگ فلزی به صورت اتومات برای ما شستشو میدهند اما گاهی ممکن است با قرار دادن کوهی از لباس های کثیف درون ماشین لباسشویی خود متوجه این موضوع شوید که ماشین لباسشویی شما عملیات آبگیری را انجام نمیدهد و شست و شوی شما آغاز نمیگردد به طبع این مشکل میتواند تا حد زیادی موجب آزردگی خاطر شما گردد به همین دلیل قصد داریم در ادامه به بررسی علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی برای شما عزیزان بپردازیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه با مشکل آبگیری نکردن لباسشویی مواجه اید به شما توصیه می کنیم تا با همراهی متخصصین تعمیرگاه مجاز آی پی امداد به نحوه بر طرف کردن این مشکل در منزل بپردازید.

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی چیست؟

عملیات شست و شو در ماشین لباسشویی با وارد شدن آب و آبگیری در آن آغاز میگردد و عدم آبگبری در ماشین لباسشویی برای ما مصادف با شسته نشدن لباس ها خواهد بود به همین دلیل در ادامه به بررسی این موضوع که چه عواملی سبب آبگیری نکردن در ماشین لباسشویی میشود میپردازیم:

 • اولین قطعه ای که در این مرحله باید چک گردد شیر ورودی آب است ممکن است به دلیل شکستگی و یا هر یک از اشکالات ایجاد شده در شیر آب ماشین لباسشویی شما عملیات آبگیری به درستی انجام نشود.
 • ممکن است شلنگ های آب ورودی به درون ماشین لباسشویی شما در قسمتی دچار پارگی شده باشند که در اینصورت عملیات آبگیری ماشین لباسشویی شما با مشکل مواجه خواهد شد.
 • بر روی شیر آب ورودی به ماشین لباسشویی یک فیلتر نصب شده است که در اثر ایجاد رسوبات در این قطعه ممکن است عملیات آبگیری در ماشین لباسشویی شما صورت نگیرد.
 • خراب بودن دکمه آبگیری در ماشین لباسشیویی نیز از دیگر عواملی است که سبب آبگیری نکردن ماشین لباسشویی میگردد.

تاثیر شیر تامین آب در مشکل آبگیری نکردن لباسشویی چیست؟

زمانی که صحبت از عدم آبگیری ماشین لباسشویی پیش میاید اولین قسمتی که باید مورد بررسی قرار دهیم شیر تامین آب در ماشین لباسشویی است زیرا ماشین های لباسشویی دستگاه هایی هستند که پس از روشن شدن نیازمند ورود آب به درون مخزن خود و خیس شدن لباس ها برای شستشو هستند اما گاهی ممکن است با خرابی و معیوب بودن شیر برقی لباسشویی پروسه تامین آب در ماشین لباسشویی به درستی انجام نگردد،  در ادامه به بررسی تاثیر شیر تامین آب در مشکل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی میپردازیم:

 • ممکن است شیر ورودی آب به ماشین لباسشویی دچار گرفتگی و یا شکستگی در لوله های داخلی آن شده باشد.
 • ممکن است در محل اتصال شیر تامین آب به ماشین لباسشویی مکشلی ایجاد شده باشد.
 • احتمال دارد شیر آب متصل به ماشین لباسشویی شما بسته باشد.

آیا امکان دارد مشکل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ناشی از گرفتگی فیلترها باشد؟

بعد از بررسی و اطمینان از صحت شیر تامین آب ورودی به ماشین لباسشویی قطعه ی دیگری که گرفتگی و اشکال در آن سبب آبگیری نکردن ماشین لباسشویی میشود فبلترها هستند در ادامه به پاسخ این سوال مصرف کنندگان که آیا امکان دارد مشکل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ناشی از گرفتگی فیلترها باشد میپردازیم:

 • به دلیل اینکه ماشین های لباسشویی به شیر آب شهری متصل هستند و آب شهری نیز ممکن است شامل رسوبات و ذرات معلق در آن باشد گیر افتادن این رسوبات در محل فیلترها میتواند باعث جلوگیری از ورود آب و آبگیری در ماشین های لباسشویی گردد.

اگر فیلتر لباسشویی گرفتگی داشته باشد، دستگاه آبگیری نمیکند

پارگی در شلنگ های ورودی ماشین لباسشویی چه نقشی در آبگیری نکردن آن دارد؟

مسیری که آب از درون آن حرکت کرده و به ماشین لباسشویی وارد میشود از طریق شلنگ ها میباشد که گاهی به سبب دور بودن شیر آب ورودی به ماشین لباسشویی طول این شلنگ ها ممکن است به 2 متر نیز برسد که اگر در مسیر این شلنگ ها پارگی و یا پیج خوردگی وجود داشته باشد میتوان برای گردش جریان آب مشکلاتی را ایجاد نماید هم چنین پارگی در شلنگ های ورودی ماشین لباسشویی میتواند باعث آبگیری نکردن در ماشین لباسشویی گردد.

اگر شیلنگ های ورودی لباسشویی پارگی داشته باشد، دستگاه آبگیری نمیکند

راه های حل مشکل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

در قسمت قبل عواملی که سبب آبگیری نکردن ماشین لباسشویی میشوند را برای شما مطرح کردیم و در این قسمت به برطرف کردن عواملی که مانع از آبگیری ماشین لباسشویی میشوند میپردازیم:

 • در اولین قدم به بررسی شیر آب ورودی و شلنگ های متصل به ماشین لباسشویی خود بپردازید.
 • ممکن است در محل اتصال شیر آب به ماشین لباسشویی و یا شلنگ ها پارگی و نشتی ایجاد شده باشد که فشار آب به میزان مناسب به ماشین لباسشویی نرسد و عملیات آبگیری با مشکل مواجه گردد.
 • اگر در فیلترهای شیر آب ورودی ماشین لباسشویی گرفتگی ایجاد شده باشد باید اتصالات شلنگ آن را باز کنید و پس از بیرون آوردن فیلترها اقدام به تمیز کردن آن نمایید.
 • ممکن است جا پودری ماشین لباسشویی شما کثیف بوده باشد و مانع از حرکت آب بعد از این قطعه گردد زیرا آب پس از گذشت از جاپودری وارد دیگ ماشین لباسشویی میگردد و کثیف بودن جاپودری مانع از گردش آب به سمت دیگ لباسشویی میشود.
 • برای تمیز کردن جا پودری آن را به صورت کشویی بیرون کشیده و با یک فرچه داخل ان را به خوبی تمیز نمایید.
 • اگر حجم زیاد لباس ها دورن مخزن لباسشویی شما باعث عدم آبگیری ماشین لباسشویی میشود میتوانید با کم کردن حجم لباس ها یه گردش آب دورن دیگ کمک نمایید.

آیا اشکال در سیم کشی لباسشویی میتواند باعث عدم آبگیری شود؟

بعد از بررسی موارد ذکر شده باز هم ممکن است که ما شاهد عدم آبگیری در ماشین لباسشویی خود باشیم که در این وضعیت این سوال پیش میاید که آیا اشکال در سیم کشی لباسشویی میتواند باعث عدم آبگیری شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بله!  زیرا هر یک از قطعات مربوط به آبگیری ماشین لباسشویی مانند شیر برقی، سنسورها، هیدرواستات ها به وسیله سیم کشی از مسیرهای مشخص شده در برد ماشین لباسشویی فرمان میگیرند و هرگونه خطا و یا قطع شدن در سیم کشی های این قسمت میتواند منجر به عدم آبگیری ماشین لباسشویی گردد، البته بررسی این قسمت کاری کاملا تخصصی بوده و باید توسط یک تعمیرکار ماشین لباسشویی انجام گردد. تا از بروز خطرات بیشتر و وارد شدن آسیب به ماشین لباسشویی خود جلوگیری نمایید.

چرا آب وارد لباسشویی نمیشود؟ نظر تعمیرکار آی پی امداد برای عیب یابی و رفع ایراد در این مشکل

چرا آب وارد لباسشویی نمیشود؟ اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید، ابتدا با فرایند آبگیری لباسشویی آشنا شوید. آب از طریق شیر ورودی آب لباسشویی که با شیلنگ به شیربرقی متصل است وارد دستگاه میشود. حالا چرا با مشکل وارد نشدن آب به لباسشویی مواجه شده ایم:

 • اگر لباسشویی آبگیری نمیکند، ابتدا بررسی نمایید تا شیر ورودی آب باز باشد.
 • چنانچه شیر ورودی آب باز است، اما هنوز لباسشویی آبگیری نمیکند، بررسی نمایید تا شیلنگی که از شیر ورودی به شیربرقی متصل است مشکلی نداشته باشد.
 • چک نمایید تا شیلنگ از اتصال خود خارج نشده باشد.
 • پارگی شیلنگ هم یکی دیگر از دلایل عدم آبگیری در لباسشویی است.
 • همچنین اگر لباسشویی را به پشت چسبانده اید و شیلنگ تا خورده یا خمیدگی داشته باشد، با مشکل آبگیری در لباسشویی مواجه خواهید شد.
 • بهتر است شیلنگ ورودی آب کمی فضا داشته باشد.
 • چنانچه شیربرق ماشین لباسشویی خراب شده باشد، با مشکل آبگیری مواجه خواهید شد.
 • توجه داشته باشید که شیربرقی قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود.
 • شیربرقی لباسشویی از برد الکترونیکی فرمان میگیرد و اگر برد به هر دلیلی خراب شده باشد، آب وارد لباسشویی نمیشود.
 • اگر از فیلتر آب برای لباسشویی خود استفاده میکنید، دقت نمایید تا گرفتگی نداشته باشد.
 • گرفتگی رسوبات در فیلتر ورودی آب هم باعث عدم آبگیری لباسشویی است.

نتیجه گیری از علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

انجام نشدن عملیات آبگیری در ماشین لباسشویی میتواند باعث آزردگی خاطر و ناراحتی هر یک از ما در مواجه با کوهی از لباس های نشسته گردد به این منظور و با مطالعه مقاله بالا شما میتوانید علل دخیل در آبگیری نکردن ماشین لباسشویی بررسی و در صدد برطرف کردن آنها اقدام نمایید.

3 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. محسن 10 دی 1400

  سلام لباسشویی در حالت c آبگیری نمیکنه ولی رو D چرا مشکل چیه ممنون

  پاسخ دادن