شستشوی کولر گازی

آموزش گام به گام تمیز کردن و شستشوی کولر گازی

تمیز کردن و شستشوی کولر گازی

اگر صاحب یک کولر گازی هستید، ممکن است بعد از مدتی متوجه شوید که در روند کارکرد کولر شما اختلال ایجاد شده است و خنک‌سازی خانه شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در حالی‌ که طیف گسترده‌ای از عوامل گوناگون می تواند باعث کاهش کارکرد کولر شما شود اما اگر می‌خواهید دستگاه کولر گازی خود را به ظرفیت کامل در کارکرد برسانید، کاری که باید انجام دهید این است که تمیز کردن و شستشوی کولر گازی را در اولویت خود قرار دهید.


فهرست مطالبی که در این مقاله بیان می شود:


چگونه کولر گازی خود را شستشو کنیم؟

شستشو و تمیز کردن کولر گازی به فصل یا زمان مشخصی مربوط نیست بلکه بهتر است این کار پیشگیرانه را انجام دهید تا از خرابی کولر گازی جلوگیری کنید. برای شستشوی کولر گازی و اسپلیت خود کافیست 3 مرحله زیر را انجام دهید:

تمیز کردن کویل های کندانسور و پنل بیرونی در شستشوی کولر گازی

برای شروع به تمیز کردن کولر گازی خود ابتدا آن را از برق بکشید حتی می‌توانید کاملاً فیوز را قطع کنید. برای دسترسی و تمیز کردن کویل های کندانسور کولر گازی خود، باید پوشش بیرونی را بردارید که احتمالاً نیاز به پیچ‌گوشتی یا ابزار مشابه دارید. هنگامی‌که پوشش خارجی را برداشته‌اید، هرگونه موردی را که مانع دسترسی به کویل ها می‌شود، حذف کنید.

بعد از 10 یا 15 دقیقه، با استفاده از یک ماده تمیزکننده مناسب و بعدازآن با آب (پاشش از داخل) و با استفاده از قلم‌مو گردوخاک را تمیز کنید. در همان زمان که مشغول این کار هستید، فوراً کویل ها را نیز بررسی کنید و اگر ظاهر آن خمیده و یا آسیب‌دیده باشد، می‌توانید آن‌ها را به‌طور مستقیم با شانه‌های مخصوص تمیز کنید. این شانه را می‌توانید از فروشگاه‌های ارائه‌دهنده لوازم کولر تهیه کنید.

تمیز کردن و شستشوی فیلتر ها در شستشوی کولر گازی

وقت آن است که برای انجام این مرحله به واحد داخلی برویم. اگر پنجره جلوی دستگاه کولر گازی را بردارید یا آن را بچرخانید شما باید قادر به حذف یک پانل بزرگ یا دو پانل کوچک‌تر باشید. این پانل‌های فیلتر، خط دفاع اصلی شما در برابر آلودگی‌های هوایی مختلف مانند گردوغبار و باکتری‌ها هستند. با این‌ حال، این پنل ها فوق‌العاده سریع کثیف و مسدود شده و نیاز به شستشو و تمیز کردن بیشتر نسبت به دیگر بخش‌های دستگاه دارند. فیلترها ساده‌ترین بخش برای شستشو و تمیز کردن کولر گازی هستند.

تمیز کردن و شستشوی فیلتر کولر گازی
تمیز کردن و شستشوی فیلتر کولر گازی

تمیز کردن و شستشوی فن کوئل در شستشوی کولر گازی

این بخش در قسمت داخلی دستگاه است. که در واقع هوای سرد را به اتاق می‌دمد. برای دسترسی و تمیز کردن فن کوئل کولر گازی، شما باید کل شاسی داخلی را بیرون آورید، که احتمالاً نیاز به استفاده از پیچ‌گوشتی یا ابزار مشابهی دارید.

به‌سادگی آن را اسپری کنید. یک‌راه حل مناسب برای تمیز کردن این است که آن را چند دقیقه رها کرده و سپس آن را با آب گرم بشویید. فن کویل را بشویید و اجازه دهید تا قبل از قرار دادن شاسی، فن کویل تا حدی خشک شود.

مزیت اسپری این است که اسپری به‌عنوان یک‌راه حل ضد باکتری مورد تأیید برای تمام اجزای کولر گازی شما محسوب می‌شود. این اجزا شامل فیلترها، فن کویل و ... می‌شود.

این امر از رشد باکتری‌ها و همچنین قارچ‌ها در داخل کولر گازی جلوگیری می‌کند که باعث خواهد شد که شما تهویه بهتری را استفاده کنید.

تمیز کردن و شستشوی فن کوئل کولر گازی
تمیز کردن و شستشوی فن کوئل کولر گازی

نتیجه گیری در مورد شستشو و تمیز کردن کولر گازی

کولر گازی هم مانند یک ماشین و یا هر وسیله دیگر، واقعاً نیاز به انجام کارهای پیشگیرانه دارد تا مطمئن شوید که کولرگازی شما با راندمان بالایی کار می‌کند و دچار خرابی نمی شود. این مسئله در افزایش طول عمر آن نیز مؤثر است. تمیز کردن و شستشوی کولر گازی به دلیل اینکه دیگر کولر گازی شما لازم نیست که به‌ سختی کار کند در هزینه‌های برق مصرفی خانواده شما نیز صرفه‌جویی می‌کند.

توجه: در صورت نیاز به تعمیر کولر گازی می‌توانید از نمایندگی مجاز تعمیرات کولرگازی در تهران بهره‌مند شوید.


لینک های مرتبط با شستشو و تمیز کردن کولر گازی:

No votes yet.
Please wait...

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.