logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

علت روشن شدن چراغ فیلتر یخچال اسنوا

علت روشن شدن چراغ فیلتر یخچال اسنوا
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت روشن شدن چراغ فیلتر یخچال اسنوا به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

فیلتر یخچال اسنوا یکی از بخش های اصلی این دستگاه است که وظیفه حذف ناخالصی‌ ها از آبی که از طریق یخچال پخش می‌ شود را بر عهده دارد، اما به مرور زمان ممکن است مسدود شود و کارایی آن کمتر شود. هنگامی که چراغ فیلتر روشن می شود، سیگنالی است که نشان می دهد عمر فیلتر به پایان رسیده است و برای حفظ کیفیت آب و جلوگیری از بروز مشکل بیشتر باید تعویض شود. ممکن است شما نیز با مشکل قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال اسنوا و بررسی علت و نحوه رفع آن باشید. در این مقاله از آی پی امداد قصد داریم به بررسی علت روشن شدن چراغ فیلتر یخچال اسنوا برای شما بپردازیم. با ما همراه باشید.

چراغ فیلتر یخچال اسنوا چه معنایی دارد؟

چراغ فیلتر یخچال اسنوا یک چراغ نشانگر است که به شما اطلاع می دهد که چه زمانی فیلتر آب یخچال خود را تعویض کنید. این چراغ با توجه به مدل یخچال شما معمولاً بعد از مدت زمانی خاص یا استفاده مشخصی روشن می شود. هدف از فیلتر آب در یخچال از بین بردن ناخالصی هایی مانند کلر و رسوبات از آبی است که از طریق یخچال پخش می شود.

با گذشت زمان، فیلتر ممکن است با این ناخالصی ها مسدود شود و کیفیت آب را کاهش دهد و برای سلامتی شما مضر باشد. هنگامی که چراغ فیلتر یخچال شما روشن می شود، سیگنالی است که فیلتر نیاز به تعویض دارد. به طور معمول، نور چراغ تغییر رنگ می دهد یا چشمک می زند تا نشان دهد که عمر فیلتر به پایان رسیده است.

علت قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال اسنوا چیست؟

قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال اسنوا هنگامی انجام می شود که زمان تعویض فیلتر یخچال ساید اسنوا رسیده باشد. به طور کلی با توجه به مدل یخچال شما، چراغ قرمز ممکن است چشمک بزند یا تغییر رنگ دهد. هنگامی که چراغ فیلتر تعبیه شده روی صفحه نمایشگر یخچال اسنوا شما روشن می شود، به شما هشدار می دهد که باید فیلتر یخچال خود را تعویض نمایید. در برخی مواقع نیز ممکن است پس از تعویض فیلتر آب یخچال اسنوا فراموش کرده باشید که آن را ریست کنید. در این حالت نیز چراغ فیلتر به شما هشدار می دهد.

علت قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال اسنوا چیست

نحوه رفع مشکل چشمک زدن چراغ فیلتر یخچال اسنوا

برای اینکه بتوانید اقدام به خاموش کردن و رفع مشکل چشمک زدن چراغ فیلتر یخچال اسنوا نمایید، می توانید روش های زیر را دنبال کنید:

  • اولین اقدام این است که فیلتر قدیمی یخچال خود را با یک فیلتر جدید و تازه تعویض نمایید.
  • چنانچه به تازگی فیلتر آب را تعویض کرده اید، بهتر است محل نصب و قرارگیری فیلتر را بررسی کنید که مشکلی نداشته باشد.
  • در نهایت می توانید اقدام به بازنشانی و ریست فیلتر یخچال اسنوا خود نمایید تا چراغ چشمک زن آن خاموش شود.
  • برای انجام این کار می توانید دکمه Lock را فشار دهید. سپس دکمه Filter و Sleep را 3 ثانیه نگه دارید.
  • همچنین می توانید هریک از دکمه های Filter Reset، Ice Maker Lock و Lock را 3 ثانیه نگه دارید.
  • در صورت نیاز می توانید از دفترچه راهنمای یخچال اسنوا خود برای بررسی این موارد کمک بگیرید.

نحوه رفع مشکل چشمک زدن چراغ فیلتر یخچال اسنوا

نتیجه گیری از روشن شدن چراغ فیلتر ساید اسنوا

به طور کلی روشن شدن چراغ فیلتر یخچال اسنوا نشان می دهد که عمر فیلتر آب یخچال شما به پایان رسیده است و نیاز به تعویض دارد. رنگ قرمز اغلب برای نشان دادن یک هشدار استفاده می شود و در این مورد به شما هشدار می دهد که فیلتر دیگر به طور موثر ناخالصی ها را از آب شما پاک نمی کند. از این رو تعویض فیلتر آب در یخچال اسنوا برای افزایش کیفیت آب و جلوگیری از بروز سایر مشکلات لازم است. هنگامی که چراغ فیلتر یخچال ساید اسنوا شما روشن می شود، توصیه می شود فیلتر را تعویض کرده و یا برای رفع مشکل اقدام به ریست کردن فیلتر یخچال اسنوا خود نمایید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست