logo logo نمایندگی تعمیرات ظرفشویی ال جی با ما در تماس باشید 021-58941

راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی

راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی
راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی
زمان مطالعه: 10 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی را در آی پی امداد برای شما عزیزان شرح داده ایم تا با دانش به نصب دستگاه خود بپردازید. در این مقاله نحوه صحیح تراز کردن، روش اتصال لوله های اب و شلنگ ها و بسیاری موارد مفید و کاربردی دیگر را در زمینه نصب ظرفشویی الجی میخوانید. ماشین ظرفشویی ال جی یکی از بهترین برندهای ماشین ظرفشویی در بازار است که طرفداران زیادی دارد.

اگر به ‌تازگی ماشین ظرفشویی ال جی را خریداری کرده‌اید و خودتان می‌خواهید آن را در مکان مناسب نصب کنید، بهتر است قبل از نصب اطلاعاتی در مورد نحوه نصب ماشین ظرفشویی و نکات ایمنی مورد نیاز هنگام نصب مطالعه و سپس اقدام به جایگذاری و نصب آن کنید. در این مقاله از سری مقالات آی.پی امداد، قصد داریم مطالبی راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی را در اختیار شما قرار دهیم تا به‌ راحتی بتوانید این دستگاه را در جای خود قرار دهید و آن را برای استفاده آماده کنید.

کاربران گرامی، در صورت بروز سوال، انتقاد و یا پیشنهاد در زمینه راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی میتوانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله و یا بخش پرسش و پاسخ با کارشناسان آی پی امداد در میان بگذارید.

آموزش نصب ماشین ظرفشویی الجی

در ابتدای مطلب راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی ، بهتر است ابتدا شما را با مراحل کلی نصب این دستگاه آشنا کنیم و سپس در ادامه، برخی از آن‌ها را به‌ صورت مفصل شرح دهیم. مراحل نصب ماشین ظرفشویی ال جی عبارتند از:

 • پیدا کردن بهترین محل برای نصب ظرفشویی و آماده کردن آن.
 • بهتر است مکانی نزدیک به سینک ظرفشویی را برای نصب ماشین ظرفشویی ال جی انتخاب کنید.
 • ماشین ظرفشویی را طوری در جایگاهش قرار دهید تا حداقل به میزان ۵ سانتی‌متر با کابینت یا دیوار فاصله داشته باشد.
 • فاصله خالی بین ماشین ظرفشویی و دیوار را با استفاده از درزگیر بپوشانید.
 • سیم‌کشی ماشین ظرفشویی را انجام دهید.
 • ماشین ظرفشویی را به پشت خوابانده و پایه‌های آن را تنظیم نمایید.
 • ابتدا ارتفاع و طول ماشین ظرفشویی و سپس ارتفاع و طول کابینت را اندازه بگیرید و در صورتی ‌که اندازه طول و ارتفاع ماشین ظرفشویی کمی کوچکتر از جایگاه آن بود، آن را به داخل کابینت منتقل کنید.
 • بعد از قرار گرفتن ماشین ظرفشویی در جایگاه خود، آن را تراز نمایید. برای این کار لازم است پایه‌های دستگاه را بچرخانید.

نحوه تراز کردن دستگاه در راهنمای راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی

از جمله مطالب مهم در راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی ، نحوه تراز کردن دستگاه و اطمینان از تراز بودن آن است. شما برای تراز کردن ماشین ظرفشویی باید قسمت‌های مختلفی مانند درب دستگاه را بررسی کنید و در صورت وجود مشکل در آن‌ها، عملیات تراز کردن را انجام دهید. به‌ طور کلی می‌توان گفت در صورت تراز نبودن ماشین ظرفشویی، درب آن به سمت راست و چپ تمایل پیدا می‌کند. نحوه تراز کردن دستگاه با توجه به اینکه درب به کدام سمت تمایل پیداکرده است، متفاوت می‌باشد.

اگر درب دستگاه به سمت راست تمایل داشته باشد، لازم است:

 1. پایه چپ در قسمت عقب ماشین ظرفشویی را در جهت عقربه‌های ساعت، به ‌اندازه‌ای بچرخانید که ارتفاع دستگاه به میزان درست آن برسید و تراز شود.
 2. بعد از چرخاندن پایه‌های عقب ماشین ظرفشویی، درب دستگاه را بازکنید و تراز بودن آن را چک نمایید.

اگر درب ماشین ظرفشویی به سمت چپ تمایل داشته باشد، لازم است:

 1. پایه عقبی و سمت راست ماشین ظرفشویی را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت، به ‌اندازه‌ای بچرخانید که درب دستگاه به ‌راحتی باز و بسته شود و به سمت خاصی تمایل نداشته باشد.

لوله‌کشی در راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از مهم‌ترین کارها در هنگام نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی، متصل کردن شیلنگ‌ها و لوله ماشین ظرفشویی در جای مناسب آن است. انجام درست این کار علاوه بر اینکه باعث راه اندازی ماشین ظرفشویی می‌شود، نقش مهمی نیز در چگونگی کارکرد ماشین ظرفشویی ایفا می‌کند. اگر در آشپزخانه شما به‌ غیر از خروجی فاضلاب ماشین لباسشویی و سینک، خروجی دیگری نیز وجود داشته باشد، به ‌راحتی لوله‌کشی ماشین ظرفشویی را انجام دهید و دستگاه را برای کار کردن آماده نمایید.

نحوه متصل کردن آب در ماشین ظرفشویی ال جی

شما برای نصب شیر آب ماشین ظرفشویی، ابتدا باید جایگاه ورودی آب در دستگاه را بررسی کنید؛ چون در برخی از ماشین‌های ظرفشویی تنها یک جایگاه و در برخی دیگر دو جایگاه برای ورود آب وجود دارد.

 • اگر ماشین ظرفشویی شما تنها دارای یک جایگاه ورودی آب است، برای راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی و متصل کردن آب به ‌راحتی می‌توانید شلنگ ورودی آب را به این جایگاه وصل کنید.
 • لازم به ذکر است بدانید در این نوع از ماشین ظرفشویی به آب گرم نیاز نیست و این نوع دستگاه‌ها خودشان عملیات گرم کردن آب را انجام می‌دهند.
 • اگر ماشین ظرفشویی ال جی شما دارای دو جایگاه ورودی آب باشد، باید ابتدا محل اتصال شیر آب گرم و سرد را در دستگاه مشخص کنید و سپس شلنگ‌های مرتبط را به این قسمت‌ها متصل نمایید.
 • جایگاه ورودی آب که به رنگ قرمز است، جایگاه آب گرم و جایگاه ورودی آب که به رنگ آبی است، جایگاه آب سرد هستند.
 • در هنگام لوله‌کشی ماشین ظرفشویی حتماً به این رنگ‌ها توجه کنید؛ چون اشتباه متصل کردن آن مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد.

متصل کردن شیلنگ تخلیه به لوله در راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی

 • یکی از مراحل نصب ماشین ظرفشویی ال جی، متصل کردن شلنگ تخلیه به لوله تخلیه دستگاه است.
 • شما برای انجام این کار لازم است لوله تخلیه را پیدا کنید و سپس، انتها شلنگ را به لوله متصل کنید و آن را سفت نمایید.
 • مشکلی که ممکن است در این قسمت ایجاد شود، این است که شلنگ در لوله تخلیه محکم نشود.
 • نگران نشوید؛ برای رفع این مشکل می‌توانید با خرید یک رابط پلاستیکی مناسب برای این کار، شلنگ را در لوله دستگاه سفت کنید.

نکات مهم هنگام نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی

در کنار خواندن مطالب مفید در مورد راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی ، نکاتی وجود دارد که در هنگام نصب این دستگاه حتماً باید به آن توجه کنید. این نکات عبارتند از:

 • قبل از انجام هر کاری در خصوص نصب ماشین ظرفشویی ال جی، ابتدا دفترچه راهنمای فارسی آن را مطالعه نمایید.
 • شیلنگ‌های متصل به لوله‌های ماشین ظرفشویی را حتماً سفت کنید.
 • از متصل کردن کابل برق ماشین ظرفشویی به سه‌ راهی خودداری نمایید.
 • حتماً کابل برق ماشین ظرفشویی را به ‌صورت مستقیم به پریز متصل کنید.
 • وجود چسبندگی هنگام باز کردن درب ماشین ظرفشویی نشان‌ دهنده تراز نبودن دستگاه است که در این هنگام باید سریعاً دستگاه را تراز کنید.
 • برای اولین بار که قصد روشن کردن دستگاه را دارید، بهتر است آن را در حالت Qick قرار دهید.
 • بعد از روشن کردن ماشین ظرفشویی برای اولین بار، تمام قسمت‌های آن را بررسی کنید و از نبودن نشتی در شلنگ‌های آن اطمینان حاصل پیدا کنید.
 • اگر بعد از روشن کردن ماشین ظرفشویی ال جی صدا بلندی از آن تولید شود، نگران نشوید؛ فقط لازم است در این حالت دستگاه را خاموش و پس از مدتی دوباره آن را روشن نمایید.
 • لرزش و صدا بلند در هنگام کار کردن ماشین ظرفشویی نشان‌ دهنده تراز نبودن دستگاه است که شما باید این مشکل را با درست تراز نمودن دستگاه حل کنید.
 • بهتر است در هنگام نصب ماشین ظرفشویی، ابتدا راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی و دفترچه راهنما آن را مطالعه کنید و سپس در صورت داشتن توانایی کافی در زمینه نصب دستگاه اقدام به نصب و راه اندازی آن کنید.

نتیجه گیری از راهنمای نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی

اگر در حین نصب دستگاه با مشکلی مواجه شده‌اید یا می‌خواهید نصب ماشین ظرفشویی را به افراد متخصص و حرفه‌ای بسپارید، می‌توانید به ‌راحتی با آی.پی امداد تماس بگیرید و نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی خود را به تعمیرکاران این نمایندگی بسپارید. تعمیرکاران آی.پی امداد در هنگام تماس شما برای نصب دستگاه با تمام تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای نصب دستگاه، به منزل شما مراجعه و دستگاه شما را در زمان کوتاهی راه اندازی و آن را برای کار کردن آماده می‌کنند.

3.2/5 - (13 امتیاز)

در بحث و گفتگوی این مقاله شرکت کنید!

14 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. قاسم 21 آذر 1401

  سلام وقت شما بخیر ظرفشویی ۴۲۵ خریدم اون نوارهای اضافه داخل که پشتشون چسب هست رو باید چکار کنیم ؟؟ اصلا برای چی هستن ؟ سوال دوم این که اون پارچه نمدی پشت ظرفشویی رو واقعا باید برداریم کلا ؟؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 22 آذر 1401

   سلام، نوارهای پلاستیکی رو جدا کنید برای محافظت از خط وخش استفاده شده ونمد پشت دستگاه کار صدا گیری رو انجام میدهد باید سرجاش باشه

   پاسخ دادن
 2. مریم 08 آذر 1401

  سلام وقت بخیر 512خریدم میخوام خودم نصب کنم یه چیزی مثل درزگیر داخلشه که یه سمتش چسب داره این چیه به کجا نصب میشه یا زاپاس چی هستش میشه راهنماییم کنید اندازش هم نیم متره

  پاسخ دادن
   احسان 26 دی 1401

   سلام خسته نباشید،در جعبه ماشین ظرفشویی ال جی چندتا درز گیر هستش که یه طرف چسب داره باید کجای ماشین نصب کنیم؟ممنون میشم راهنمایی کنید،سپاس بی کران...

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 26 دی 1401

    اگر لاستیک دور درب کیپ است، نیازی به درزگیر نیست

    پاسخ دادن
  علیرضامحمدی 18 آبان 1401

  سلام. وقت بخیر. آیا پوشش نمدی واقع در پشت ماشین ظرفشویی ال جی 512 را پس از نصب باید برداریم، یا همانجا بماند؟ با ابراز امتنان.

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 آبان 1401

   سلام، بله بردارید

   پاسخ دادن
  حسین 12 آبان 1401

  سلام وقت بخیر ماشین ۵۱۲ فقط به آب سرد وصل بشه کافیه؟؟

  پاسخ دادن
  بهاره 24 شهریور 1401

  سلام ماشین ظرفشویی به یک شیر آب وصل هست که به رنگ آبی هست اما وقتی ماشین شروع به ککار میکندپکیج روشن میشود اشکالی ندارد؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 26 شهریور 1401

   سلام، به شیر آب گرم وصل کردید. شیرو تعویض کنید

   پاسخ دادن
  جواد 28 مرداد 1401

  سلام خسته نباشید ایا ماشین ظرفشویی۵۱۲ برای نصب اولیه باید شیلنگ اب ورودی به دستگاه تعویض شود؟ چون سر شیلنگ یه چی مثل شیربرقی داره که اجازه ورود اب رو نمیده ممنون میشم راهنماییم کنین

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 29 مرداد 1401

   خیر اون اکواستاپ یا همون شیر برقی پیشرفته هست

   پاسخ دادن
  محسن 03 آذر 1400

  ممنون از آی پی امداد مطلب مختصر و در عین حال جامعی بود خدا قوت

  پاسخ دادن