راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی

راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی

آموزش نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین ظرفشویی ال جی یکی از بهترین برندهای ماشین ظرفشویی در بازار است که طرفداران زیادی دارد. اگر به ‌تازگی ماشین ظرفشویی ال جی را خریداری کرده‌اید و خودتان می‌خواهید آن را در مکان مناسب نصب کنید، بهتر است قبل از نصب اطلاعاتی در مورد نحوه نصب ماشین ظرفشویی و نکات ایمنی مورد نیاز هنگام نصب مطالعه و سپس اقدام به جایگذاری و نصب آن کنید. در این مقاله از سری مقالات آی.پی امداد، قصد داریم مطالبی راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی را در اختیار شما قرار دهیم تا به‌ راحتی بتوانید این دستگاه را در جای خود قرار دهید و آن را برای استفاده آماده کنید.

راهنمای نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی
راهنمای نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی

راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی

در ابتدای مطلب راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی ، بهتر است ابتدا شما را با مراحل کلی نصب این دستگاه آشنا کنیم و سپس در ادامه، برخی از آن‌ها را به‌ صورت مفصل شرح دهیم. مراحل نصب ماشین ظرفشویی ال جی عبارتند از:

 • پیدا کردن جایگاه مناسب برای قرار دادن ماشین ظرفشویی و آماده کردن آن: بهتر است مکانی نزدیک به سینک ظرفشویی را برای نصب ماشین ظرفشویی ال جی انتخاب کنید.
 • ماشین ظرفشویی را طوری در جایگاهش قرار دهید تا حداقل به میزان ۵ سانتی‌متر با کابینت یا دیوار فاصله داشته باشد.
 • فاصله خالی بین ماشین ظرفشویی و دیوار را با استفاده از درزگیر بپوشانید.
 • سیم‌کشی ماشین ظرفشویی را انجام دهید.
 • ماشین ظرفشویی را به پشت خوابانده و پایه‌های آن را تنظیم نمایید.
 • ابتدا ارتفاع و طول ماشین ظرفشویی و سپس ارتفاع و طول کابینت را اندازه بگیرید و در صورتی ‌که اندازه طول و ارتفاع ماشین ظرفشویی کمی کوچکتر از جایگاه آن بود، آن را به داخل کابینت منتقل کنید.
 • بعد از قرار گرفتن ماشین ظرفشویی در جایگاه خود، آن را تراز نمایید. برای این کار لازم است پایه‌های دستگاه را بچرخانید.

توجه: آی.پی امداد، نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران، کلیه خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی را ارائه می‌دهد. برای تعمیر ظرفشویی مورد نظر خود کلیک کنید:

نحوه تراز کردن دستگاه در راهنمای راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی

از جمله مطالب مهم در راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی ، نحوه تراز کردن دستگاه و اطمینان از تراز بودن آن است. شما برای تراز کردن ماشین ظرفشویی باید قسمت‌های مختلفی مانند درب دستگاه را بررسی کنید و در صورت وجود مشکل در آن‌ها، عملیات تراز کردن را انجام دهید .به‌ طور کلی می‌توان گفت در صورت تراز نبودن ماشین ظرفشویی، درب آن به سمت راست و چپ تمایل پیدا می‌کند. نحوه تراز کردن دستگاه با توجه به اینکه درب به کدام سمت تمایل پیداکرده است، متفاوت می‌باشد.

اگر درب دستگاه به سمت راست تمایل داشته باشد، لازم است:

 1. پایه چپ در قسمت عقب ماشین ظرفشویی را در جهت عقربه‌های ساعت، به ‌اندازه‌ای بچرخانید که ارتفاع دستگاه به میزان درست آن برسید و تراز شود.
 2. بعد از چرخاندن پایه‌های عقب ماشین ظرفشویی، درب دستگاه را بازکنید و تراز بودن آن را چک نمایید.

اگر درب ماشین ظرفشویی به سمت چپ تمایل داشته باشد، لازم است:

 • پایه عقبی و سمت راست ماشین ظرفشویی را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت، به ‌اندازه‌ای بچرخانید که درب دستگاه به ‌راحتی باز و بسته شود و به سمت خاصی تمایل نداشته باشد.

لوله‌کشی در راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از مهم‌ترین کارها در هنگام نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی، متصل کردن شیلنگ‌ها و لوله ماشین ظرفشویی در جای مناسب آن است. انجام درست این کار علاوه بر اینکه باعث راه اندازی ماشین ظرفشویی می‌شود، نقش مهمی نیز در چگونگی کارکرد ماشین ظرفشویی ایفا می‌کند.

اگر در آشپزخانه شما به‌ غیر از خروجی فاضلاب ماشین لباسشویی و سینک، خروجی دیگری نیز وجود داشته باشد، به ‌راحتی لوله‌کشی ماشین ظرفشویی را انجام دهید و دستگاه را برای کار کردن آماده نمایید. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی ‌که اطلاعات کافی در زمینه نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی ندارید، از لوله‌کشی آن خودداری کنید و انجام این کار را به تعمیرکاران آی.پی امداد بسپارید.

نحوه متصل کردن آب در ماشین ظرفشویی ال جی

شما برای متصل کردن آب در ماشین ظرفشویی خود، ابتدا باید جایگاه ورودی آب در دستگاه را بررسی کنید؛ چون در برخی از ماشین‌های ظرفشویی تنها یک جایگاه و در برخی دیگر دو جایگاه برای ورود آب وجود دارد.

 • اگر ماشین ظرفشویی شما تنها دارای یک جایگاه ورودی آب است، برای راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی و متصل کردن آب به ‌راحتی می‌توانید شلنگ ورودی آب را به این جایگاه وصل کنید. لازم به ذکر است بدانید در این نوع از ماشین ظرفشویی به آب گرم نیاز نیست و این نوع دستگاه‌ها خودشان عملیات گرم کردن آب را انجام می‌دهند.
 • اگر ماشین ظرفشویی ال جی شما دارای دو جایگاه ورودی آب باشد، باید ابتدا محل اتصال شیر آب گرم و سرد را در دستگاه مشخص کنید و سپس شلنگ‌های مرتبط را به این قسمت‌ها متصل نمایید. جایگاه ورودی آب که به رنگ قرمز است، جایگاه آب گرم و جایگاه ورودی آب که به رنگ آبی است، جایگاه آب سرد هستند. در هنگام لوله‌کشی ماشین ظرفشویی حتماً به این رنگ‌ها توجه کنید؛ چون اشتباه متصل کردن آن مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد.

متصل کردن شیلنگ تخلیه به لوله در راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از مراحل نصب ماشین ظرفشویی ال جی، متصل کردن شلنگ تخلیه به لوله تخلیه دستگاه است. شما برای انجام این کار لازم است لوله تخلیه را پیدا کنید و سپس، انتها شلنگ را به لوله متصل کنید و آن را سفت نمایید. مشکلی که ممکن است در این قسمت ایجاد شود، این است که شلنگ در لوله تخلیه محکم نشود. نگران نشوید؛ برای رفع این مشکل می‌توانید با خرید یک رابط پلاستیکی مناسب برای این کار، شلنگ را در لوله دستگاه سفت کنید.

نکات مهم هنگام نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی

در کنار خواندن مطالب مفید در مورد راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی ، نکاتی وجود دارد که در هنگام نصب این دستگاه حتماً باید به آن توجه کنید. این نکات عبارتند از:

 1. قبل از انجام هر کاری در خصوص نصب ماشین ظرفشویی ال جی، ابتدا دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی آن را مطالعه نمایید.
 2. شیلنگ‌های متصل به لوله‌های ماشین ظرفشویی را حتماً سفت کنید.
 3. از متصل کردن کابل برق ماشین ظرفشویی به سه‌ راهی خودداری نمایید.
 4. حتماً کابل برق ماشین ظرفشویی را به ‌صورت مستقیم به پریز متصل کنید.
 5. وجود چسبندگی هنگام باز کردن درب ماشین ظرفشویی نشان‌ دهنده تراز نبودن دستگاه است که در این هنگام باید سریعاً دستگاه را تراز کنید.
 6. برای اولین بار که قصد روشن کردن دستگاه را دارید، بهتر است آن را در حالت Qick قرار دهید.
 7. بعد از روشن کردن ماشین ظرفشویی برای اولین بار، تمام قسمت‌های آن را بررسی کنید و از نبودن نشتی در شلنگ‌های آن اطمینان حاصل پیدا کنید.
 8. اگر بعد از روشن کردن ماشین ظرفشویی ال جی صدا بلندی از آن تولید شود، نگران نشوید؛ فقط لازم است در این حالت دستگاه را خاموش و پس از مدتی دوباره آن را روشن نمایید.
 9. لرزش و صدا بلند در هنگام کار کردن ماشین ظرفشویی نشان‌ دهنده تراز نبودن دستگاه است که شما باید این مشکل را با درست تراز نمودن دستگاه حل کنید.
 10. بهتر است در هنگام نصب ماشین ظرفشویی، ابتدا راهنمای نصب ماشین ظرفشویی ال جی و دفترچه راهنما آن را مطالعه کنید و سپس در صورت داشتن توانایی کافی در زمینه نصب دستگاه اقدام به نصب و راه اندازی آن کنید.

نتیجه گیری از راهنمای نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی

اگر در حین نصب دستگاه با مشکلی مواجه شده‌اید یا می‌خواهید نصب ماشین ظرفشویی را به افراد متخصص و حرفه‌ای بسپارید، می‌توانید به ‌راحتی با آی.پی امداد تماس بگیرید و نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی خود را به تعمیرکاران این نمایندگی بسپارید. تعمیرکاران آی.پی امداد در هنگام تماس شما برای نصب دستگاه با تمام تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای نصب دستگاه، به منزل شما مراجعه و دستگاه شما را در زمان کوتاهی راه اندازی و آن را برای کار کردن آماده می‌کنند.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
پیشگیری از ویروس کرونا