021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات یخچال بکو با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از یخچال بکو

راهنمای استفاده از یخچال بکو
راهنمای استفاده از یخچال بکو
زمان مطالعه: 7 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

بکو یک شرکت ترکیه ای تولید لوازم خانگی و یکی از زیر مجموهای یک برند دیگر میباشد که چندین سال است اقدام به تولید یخچال هایی با طراحی و ظرافت بسیار بالا نموده و در بین مصرف کنندگان طرفداران زیادی به دست آورده است اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک یخچال بکو نموده اید با ما در مقاله راهنمای استفاده از یخچال بکو در ادامه همراه باشید.

چنانچه به دفترچه راهنمای یخچال بکو دسترسی ندارید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با متخصصین آی پی امداد همراه باشید.

انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال بکو

با توجه به هزینه زیادی که شما برای خرید یک یخچال پرداخت میکنید در هنگام مطالعه دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال بکو متوجه میشوید که اتنخاب مکان مناسب یخچال چقدر در بهبود کارایی یخچال شما و افزودن به عمر مفید آن موثر خواهد بود به همین دلیل  در ادامه این مقاله برای انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال بکو را برای شما عزیزان آورده ایم:

 • به منظور انتخاب محل مناسب برای قرار دادن یخچال خود این نکته را در نظر داشته باشید که یخچال شما باید در محل استقرار خود ثابت بوده و هیچ گونه حرکتی نداشته باشد.
 • برای دستیابی به این مکان بهتر است اگر سطحی که انتخاب میکنید دارای پستی و بلندی است به وسیله اشیاء کمکی اقدام به صاف کردن آن نمایید.
 • همچنین برای انتخاب مکان مناسب نصب یخچال بکو به این نکته نیز توجه داشته باشید که این فضا باید جایی به دور از تابش مستقیم نور خورشید و یا برخورد باد مستقیم کولر باشد تا در دمای تنظیم شده شما برای یخچالتان مشکلی ایجاد نگردد.

نحوه تراز نمودن یخچال بکو در راهنمای فارسی

یکی از نکات مهم در نحوه نگه داری و به منظور سالم ماندن یخچال ها برای کارکرد بهتر تراز کردن آن به طور صحیح میباشد که برای اطلاع از نحوه درست آن میتوانید از دفترچه راهنمای یخچال بکو استفاده نمایید همچنین به منظور یادگیری این نکات برای شما عزیزان چند نمونه از آنها را در ادامه برای شما آورده ایم:

 • اولین نکته ای که برای نحوه تراز نمودن یخچال بکو مورد توجه قرار دهید این موضوع است که درست و یاغلط انجام دادن این کار را میتوانید از روی حرکات درب یخچال خود متوجه شوید.
 • زمانی که شما به کمک پیچ های موجود در قسمت جلویی یخچال خود اقدام به تراز نمودن یخچال مینمایید در بیخچال شما پس از باز شدن در همان محلی که رهایش میکنید مانده و دیگر هیچ گونه حرکتی نخواهد داشت در واقع یخچال به سمت بیرون و به سمت یخچال نباید حرکت داشته باشد.
 • در برخی از مدل های یخچال بکو که پیچ های جلو دستگاه قرار ندارند میتوانید از پایه های تنظیم استفاده نمایید به این منظور قسمت جلویی یخچال را کمی بلند کرده و پایه ها را در زیر آن قرار میدهید و پس از آن اقدام به گذاشتن پایه های عقبی مینمایید.

نحوه راه اندازی و نصب یخچال بکو

بعد از قرار دادن یخچال خود در مکان مناسبش و همچنین انجام اقدامات لازم برای تراز کردن آن نوبت به این موضوع میرسد که آن را برای راه اندازی و نصب آماده نمایید این مرحله به صورت کامل در دفترچه راهنمای استفاده از یخچال بکو به همراه شکل توضیح داده شده است به این منظور میتوانید مطابق مراحلی که در مقاله نحوه راه اندازی و نصب یخچال بکو درادامه برای شما آورده ایم اقدام نمایید:

 • بعد از قرار دادن یخچال در مکان مناسب و تراز کردن آن نوبت به راه اندازی یخچال شما میرسد.
 • به این منظور شما باید کلیه پلاستیک های وصل شده به دستگاه خود را از آن جدا نمایید زیرا پس از قرار گرفتن در محلشان کندن آنها کار سختی خواهد بود.
 • و پس از قرار دادن طبقات و کشوهای یخچال خود اقدام به قرار دادن طبقات درب آن نموده.
 • پس از انجام این مرحله شما باید شیر آب ورودی برای آبسرد یخچال بکو خود را وصل نموده.
 • در مرحله بعد که تمام قطعات یخچال شما به درستی در محل خود قرار گرفته اند شما میتوانید دمای یخچال خود را تنظیم نمایید.
 • و بعد از آن یخچال را به برق متصل نمایید.

معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال بکو

دکمه ها و کلیدهایی که در یخچال های امروزی مشاهده میگردد به منظور استفاده برای ایجاد تغییرات در کارکرد و دمای یخچال است که اساس کار آنها در همه یخچال ها یکی بوده اما ممکن است مکان قرار گیری آنها متفاوت باشد از این رو طبق اصول راهنمای فارسی استفاده از یخچال بکو در ادامه برای شما به معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال بکو میپردازیم:

 • بر روی درب یخچال بکو تنها چند دکمه را مشاهده میکنید که اولین این دکمه های از سمت چپ ALARM OFF به منظور بی صدا کردن حالت هشدار یخچال بکو میباشد.
 • دکمه بعدی دکمه ICE/WATER به منظور برداشت آب و یخ از یخچال بکو است.
 • دکمه بعدی KEY LOCK یا همان دکمه قفل کردن اعمال تغییرات و یا قفل کودک است.
 • و در آخر دکمه HOME را مشاهده میکنید که کلیه دکمه های کاربردی را از منوی آن میتوانید انتخاب نمایید.
 • همچنبن میتوانید دکمه های باز شده از منوی HOME را در دفترچه راهنمای استفاده از یخچال بکو مشاهده نمایید که شامل ALARM/RESET/FREEZE/ECO … میباشد.
 • همچنین محل قرار گیری دکمه ON/OFF در این یخچال ها دورن یخچال میباشد.

انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال بکو در زمستان و تابستان

تنظیم دمای یخچال ها معمولا به صورت دیجیتالی در یخچال های بکو انجام میشود به این منظور برای انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال مای تگ در زمستان و تابستان میتوانید مطابق زیر عمل کنید:

 • در این یخچال ها میتوانید با فشردن دکمه TEPM از منوی HOME یخچال میزان دما را بر روی صفحه نمایش مشاهده نمایید و پس از آن به صورت لمسی آن را بالا یا پایین ببرید که این دما برای فصل زمستان در یخچال 4 درجه و برای فریزر آن منفی 19 درجه مناسب است.
 • در فصل تابستان دمای یخچال طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال بکو بهتر است 3 درجه و دمای فریزر آن منفی 21 باشد.

طریقه استفاده از صفحه نمایش یا دیسپلی در یخچال ساید بای ساید بکو

صفحه دیسپلی در واقع صفحه نمایش تغییرات یخچال برای ما میباشد که طریقه استفاده از صفحه دیسپلی یا نمایش یخچال ساید بای ساید بکو را در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد:

 • برای اینکه متوجه شوید دکمه ها و دستوراتی که به یخچال خود میدهید به درستی کار میکند یا نه باید از این صفحه کمک یگیرید و تغییرات را بر روی آن بررسی نمایید.
 • همچنین گاهی با کارکرد اشتباه یخچال خود مواجه میشوید که در اینصورت این خطا را به صورت یک کد که میتوانید طریقه برطرف کردن آن را از دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال بکو مشاهده کنید برطرف نمایید.

نحوه تعویض لامپ یخچال بکو

لامپ های استفاده شده در یخچال های بکو اکثرا از نوع ال ای دی هستند برای تعویض لامپ یخچال بکو شما میتوانید مطابق مقاله نحوه تعویض لامپ یخچال بکد که در ادامه برای شما آورده ایم اقدام نمایید:

 • این لامپ ها معمولا بر روی دیواره یخچال قرار دارند که به وسیله یک روکش پلاستیکی شفاف محافظت میشوند برای اطلاع از محل دقیق قرار گیری این لامپ ها میتوانید از دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال بکو استفاده نمایید.
 • برای تعویض این لامپ ها باید ابتدا روکش شفاف آن را به آرامی کشیده و بیرون بیاورید.پس از آن به کمک یک پیچ گوشتی و یا کاردک اقدام به بیرون اوردن لامپ ال ای دی نموده و لامپ نو را در محل آن قرار دهید.
 • دقت داشته باشید که در زمان انجام این مراحل برق دستگاه شما قطع باشد.

نحوه تمیز کردن یخچال بکو

تمیز کردن یخچال ها یکی از نکات مهمی است که همواره در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال بکو تکرار شده باید به آنها توجه داشت تا باعث بهبود کارکرد یخچال شما گردد و همچنین به دلیل سروکار داشتن این دستگاه با مواد غذایی باید به نظافت آن نهایت دقت را داشته باشید برای آگاهی از نحوه تمیز کردن یخچال بکو میتوانید مطابق مراحل زیر اقدام نمایید:

 • پس از آن برای بیرون آوردن مواد غذایی از درون یخچال خود اقدام نمایید و پس از آن اقدام به کشیدن یخچال از برق نمایید.
 • برای تمیز کردن طبقات و شیشه های یخچال بکو خود میتوانید آنها را بیرون آورده و یا در همان محل خودشان به کمک یک دستمال نرم و یک مایع پاک کننده شیشه و یا آب ولرم به همراه جوش شیرین اقدام نمایید.
 • برای تمیز کردن بدنه یخچالتان نیز میتولنید به همین صورت از یک دستمال نرم به همراه یک مایع پاک کننده سطوح استفاده نمایید.
 • در صورت جدا شدن آبسرد کن یخچال بکو خود آن را چندین مرتبه از آب پر و خالی کنید.
 • و برای از بین بردن برفک های فریزر نیز میتوانید به کمک یک سشوار اقدام به برفک زدایی نمایید همچنین با رها کردن آن برای 2الی 3 ساعت این برفک ها آب خواهند شد.
 • پس از انجام این مراحل میتوانید یخچال بکو خود را به برق متصل نموده و استفاده نمایید.

نحوه ریست کردن فیلتر آب یخچال بکو

گاهی ممکن است زمانی که اقدام به گرفتن یک لیوان آب از آبسردکن یخچال بکو خود میکنید متوجه طعم و بوی بد آب و یا حتی کدر بودن آن شوید، شاید در این زمان نگران هزینه های تعویض فیلتر بیفتید اما نگران نباشید زیرا در یخچال های بکو شما میتوانید تنها با ریست کردن فیلتر آب خود و از سر گیری فعالیت آن مجددا باعث بهبود کیفیت آب گردید در ادامه و طبق توضیحات دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال بکو برای شما ریست کردن فیلتر آب یخچال بکو را آموزش خواهیم داد:

 • در ابتدا باید از قسمت منوی دکمه HOME یخچال خود وارد شده.
 • و پس فشردن دکمه WATER اقدام به فشردن دکمه RESET نمایید.
 • در نظر داشته باشید برای ریست کردن فیلتر آب یخچال بکو بهتر است تا ½ ساعت پس از آن از قسمت آبسرد کن یخچال خود استفاده نکنید.

نحوه تمیز کردن پشت یخچال (کندانسور یا همان لوله های شبکه ای) یخچال بکو

حتما در قسمت پشتی یخچال خود لوله های مشکی رنگ باریکی را مشاهده کرده اید که این لوله ها کندانسور یخچال میباشد، گاهی مشاهده میشود که در صورت تمیز نکردن و ایجاد گرد و خاک و چسبندگی در قسمت های پشتی یخچال و این لوله ها نمیتوانند به درستی عمل برودت را در یخچال ایجاد نمایند و برودت یخچال شما کاهش پیدا میکنند برای نحوه تمیز کردن پشت یخچال بکو میتوانید مطابق با مراحل زیر پیش روید:

 • میتوانید برای از بین بردن گرد و خاک لوله های شبکه ای پشت دستگاه که میتوانید مکان دقیق آن را در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال بکو ببینید باید یخچال را کمی جلو کشیده و پس از آن به کمک یک دستمال اقدام به تمیز کردن آن نمایید.
 • پس از آن میتوانید به کمک سری باریک جاروبرقی اقدام به جمع آوری ذرات باقی مانده گرد و خاک در اطراف این لوله ها نمایید.

نحوه تمیز کردن قسمت فاضلاب و رفع گرفتگی درین یخچال بکو

در قسمت داخلی و پشتی همه یخچال ها محفظه ای وجود دارد که برای تخلیه آب از ناشی از عمل دیفراست قرار داده شده است عمل دیفراست به یخ زدایی در یخچال ها گفته میشود که در اثر آن باید محلی برای تخلیه این آب وجود داشته باشد ، این محفظه درین یا ناودان نام دارد که این قسمت با رسم شکل در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال بکو مشخص شده است، که گاهی به سبب تمیز نکردن دچار گرفتگی میشود عوارض این گرفتگی را گاهی به صورت تجمع آب در کشوهای یخچال مشاهده میکنیم توجه داشته باشید در صورت دو قلو بودن یخچال شما، یخچال شما دارای دو درین میباشد، به منظور تمیز کردن قسمت فاضلاب یخچال و رفع گرفتگی یخچال بکو میتوانید مطابق با مراحل زیر اقدام نمایید:

 • برای تمیز کردن این قسمت میتوانید از یک جسم میله مانند که قابلیت انعطاف نیز دارد مثل یک میله بافتنی استفاده نمایید و آن را دورن این محفظه قرار دهید تا در صورت گرفتگی سبب باز شدن آن گردد.
 • سپس میتوانید یک قیف در سر درین یخچال قرار داده و به کمک آن مقداری آب جوش برای برطرف کردن چسبندگی و ذرات چسبیده به این قطعه بریزید تا مسیر آن برای آب های ناشی از دیفراست باز گردد در نظر داشته باشید که گرفتگی در این لوله میتواند موجب یخ زدگی در قسمت های مختلف یخچال و وارد شدن آسیب های بیشمار به آن گردد پس با رسیدگی به موقع به آن از وارد شدن آسیب به آن جلوگیری نمایید.

نحوه جابه جایی یخچال بکو درهنگام اثاث کشی

یخچال ها متشکل از قطعات ریز و حساسی هستند که در صورت جا به جایی نادرست آنها ممکن است دچار آسیب گردند به منظور جا به جایی یخچال بکو شما میتوانید راهنمای فارسی استفاده از یخچال بکو را به خوبی مطالعه نمایید تا از وارد شدن آسیب به یخچال خود در هنگام جا به جایی جلوگیری نمایید در ادامه برخی از این اقدامات را برای شما آورده ایم:

 • برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به یخچال بکودر هنگام جا به جایی بهتر است این یخچال را مانند زمانی که خریداری نموده اید به همراه یونولیت و بسته بندی حمل نمایید در صورت در اختیار نداشتن یونولیت میتوانید یک جسم نرم مثل پتو را در زوایای آن قرار دهید.
 • میتوانید برای جلوگیری از ایجاد خط و خش بر روی یخچال خود آن را دورن یک پارچه و یا پلاستیک حباب دار قرار دهید.
 • دقت داشته باشید که به دلیل دارا بودن گاز یخچال نباید آن را به صورت افقی حمل نمایید و حتما باید به صورت عمودی و نهایتا به صورت زاویه 30 درجه حمل نمایید.

بررسی راهنمای استفاده از یخچال بکو به طور کلی

دفترچه های راهنمای یک محصول به منظور استفاده بهتر شما از آن محصول به شما ارائه میگردند در مقاله بالا ما تمام توضیحات و نکات مهم در هنگام استفاده از قسمت های مختلف یخچال بکو را برای شما عزیزان توضیح دادیم تا بتوانید با استفاده از راهنمای فارسی استفاده از یخچال بکو در افزایش کارایی آن تاثیرگذار باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست