logo logo تعمیر تلویزیون هایسنس با ما در تماس باشید 021-58941

راهنمای استفاده از تلویزیون هایسنس

راهنمای استفاده از تلویزیون هایسنس
راهنمای استفاده از تلویزیون هایسنس
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله راهنمای استفاده از تلویزیون هایسنس به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

راهنمای استفاده از تلویزیون هایسنس یکی از موضوعاتی است که می کند به عنوان دفترچه راهنمای فارسی دستگاه در زمینه کار با آن به کاربران کمک زیادی نماید. شرکت هایسنس تمامی تلویزیون‌های خود را با طراحی منحصر بفرد و قابلیت‌های به روز دنیا، تولید و به بازار ارائه کرده است. این برند از لحاظ تنوع محصولات و مدل‌هایی که دارد، تقریبای توانسته در رده‌ی اول شرکت‌های تولید کننده‌ی تلویزیون قرار بگیرد. در این مقاله از مرکز تعمیرات لوازم خانگی قصد داریم تمامی نکات مرتبط با دفترچه راهنمای فارسی تلویزیون هایسنس را بیان و به توضیح آن بپردازیم. نکات ارائه شده در زمینه آموزش راه اندازی تلویزیون هایسنس و نحوه استفاده از ریموت کنترل تلویزیون هایسنس از آی پی امداد به شما کمک می‌کند تا بتوانید در مدت طولانی‌تری از تلویزیون هایسنس استفاده کنید و تمامی قابلیت‌های آن را بدانید‌.

دفترچه راهنمای فارسی  استفاده از تلویزیون هایسنس

در کنار تمامی وسایل برقی یک دفترچه‌ی راهنمای فارسی نیز ارائه می‌شود. در دفترچه‌ی فوق تمامی نکات و اطلاعات مرتبط با نصب، راه اندازی و استفاده از آن وسیله به صورت کامل و شفاف توضیح داده شده است. دفترچه‌ی راهنمای استفاده از تلویزیون هایسنس نیز در هنگام خرید به شما عرضه می‌شود. با خواندن این دفترچه می‌توانید هر آنچه که لازم است را متوجه شوید و بتوانید با کیفیت بهتری از تلویزیون خود استفاده کنید. دفترچه‌ی راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون هایسنس برای عیب یابی و تعمیر تلویزیون و آشنایی با نحوه ی استفاده از آن یکی از ضروری ترین مواردی است که خوشبختانه همراه با کالا به خریدار ارائه می‌گردد.

نحوه نصب و راه اندازی تلویزیون هایسنس در دفترچه راهنما

برای نصب و راه اندازی هر دستگاه برقی باید نکات متفاوتی را در نظر گرفت و اعمال کرد. نصب و راه اندازی تلویزیون هایسنس نیز به همین منوال است. در دفترچه‌ راهنمای فارسی تلویزیون هایسنس نحوه‌ی نصب و راه اندازی به صورت جزئی توضیح داده شده است. از بین نکات اعلام شده در این دفترچه، مهم‌ترین موارد در ادامه بررسی می‌شود. نحوه‌ی راه اندازی و نصب تلویزیون هایسنس در دفترچه‌ راهنمای فارسی به صورت زیر است؛

 • مکان قرارگیری تلویزیون هایسنس را به گونه‌ای انتخاب کنید تا به پریز برق نزدیک باشد و نیاز به سیم کشی های طولانی از پریز برق به تلویزیون نباشد.
 • برای قرار دادن تلویزیون خود به اطراف و بالای تلویزیون توجه کنید که اشیایی قرار نداشته باشد که امکان سقوط آنها وجود دارد.
 • نور خورشید ممکن است به صفحه تلویزیون آسیب برساند در نتیجه بهتر است تلویزیون شما به دور از تابش مستقیم نور خورشید باشد.
 • توجه کنید که محل قرارگیری تلویزیون خود را به صورتی انتخاب کنید که پشت آن پنجره نباشد.
 • به ارتفاع میز تلویزیون نیز توجه کنید. میز تلویزیون شما باید ارتفاع مناسب و استانداردی داشته باشد، تا افراد در هنگام تلویزیون دیدن با مشکل مواجه نشوند.
 • لازم است به این موضوع نیز توجه کنید که بهتر است، قسمت پشتی دستگاه شما به سمت دیوار باشد تا با تکان خوردن دستگاه تلویزیون سقوط نکند.

نکاتی که باعث افزایش طول عمر تلویزیون هایسنس میگردد

لازم است بدانید که شما با رعایت کردن یکسری از نکات می‌توانید طول عمر تلویزیون هایسنس را افزایش دهید. این نکات مربوط به نحوه‌ی نصب، تمیز کردن و استفاده از تلویزیون است. میتوان گفت که طول عمر تلویزیون هایسنس دائمی است و قرار نیست در یک مقطع کوتاه عملکرد داشته باشد. اما برای افزایش این طول عمر می‌توانید با در نظر گرفتن چند راهکار ساده، سهم خود را اجرا کنید‌. در ادامه به مهم‌ترین راهکارهای موجود اشاره خواهیم کرد.

 • اجازه ندهید تلویزیون برای مدت طولانی کثیف بماند و حتماً به صورت روزانه تلویزیون را تمیز کنید.
 • یک دستمال نرم و مناسب برای تمیز کردن تلویزیون هایسنس انتخاب کنید و این دستمال را فقط برای تمیز کردن تلویزیون اختصاص دهید.
 • از دستمال های زبر برای تمیز کردن تلویزیون هایسنس استفاده نکنید.
 • تا حد امکان از روشن کردن تلویزیون در ساعت اوج مصرف برق خودداری کنید.
 • توجه داشته باشید که به هیچ عنوان برای تمیز کردن تلویزیون از مواد شوینده یا شیمیایی استفاده نکنید و فقط با دستمال مخصوص این کار را انجام دهید.

آشنایی با قسمت های مختلف تلویزیون هایسنس

زمانی که صحبت از آشنایی با قسمت‌های مختلف تلویزیون هایسنس می‌شود، منظورمان قطعات و قسمت‌های جزئی و تخصصی نیست. شما در صورتی که عملکرد کلی و قسمت‌های مهم سخت‌افزاری تلویزیون خود را بشناسید، می‌توانید از قابلیت‌های مهم و متفاوت آن به راحتی استفاده کنید‌. همچنین توجه داشته باشید که اطلاع داشتن از قسمت‌های مختلف تلویزیون هایسنس به شما این دیدگاه را می‌دهد تا در صورت خراب شدن تلویزیون متوجه شوید که اشکال و خرابی از کدام قسمت است. اجزای مهم تلویزیون هایسنس:

 • سیم پیچی و اتصالات تلویزیون هایسنس
 • پایه تلویزیون هایسنس
 • صفحه قاب تلویزیون هایسنس
 • درگاه USB و HDMI تلویزیون هایسنس
 • دکمه های موجود بر روی بدنه تلویزیون هایسنس
 • ریموت کنترل تلویزیون هایسنس

نحوه استفاده از ریموت کنترل تلویزیون هایسنس

برای استفاده از ریموت کنترل تلویزیون هایسنس، لازم است نحوه‌ی استفاده از آن را بدانید. بدین منظور چند نمونه از مهم‌ترین عملکردهای ریموت کنترل تلویزیون هایسنس را در ادامه بیان می‌کنیم. دانستن موارد فوق می‌تواند در زمینه‌ی اعمال تنظیمات مورد نظرتان به تلویزیون کمک بزرگی به شما بکند.

 • طبق راهنمای تلویزیون هایسنس برای برگشتن به مرحله قبل باید از دکمه back استفاده نمایید.
 • همچنین در نظر داشته باشید که برای بی صدا کردن می توانید با استفاده از دکمه mute این کار را انجام دهید.
 • برای خاموش و روشن کردن تلویزیون خود باید از دکمه on/off در این دستگاه استفاده کنید.
 • جهت زیاد و کم کردن صدای دستگاه باید فلش های روی دکمه‌ی کنار ولوم را فشار دهید.
 • برای ورود به منوی تنظیمات تلویزیون هایسنس از دکمه menu و سپس setting اقدام کنید.
 • برای توقف پخش ویدئوهایی که از قبل ضبط شده است می‌توانید از stop استفاده کنید.
 • همچنین با استفاده از FF و REW میتوانید سرعت پخش را تغییر دهید و ویدئو را عقب و جلو ببرید.

چگونه گوشی خود را به تلویزیون هایسنس متصل نماییم؟

اگر بگوییم که یکی از مهم‌ترین و متداول‌ترین سرگرمی‌های افراد، فیلم دیدن است اشتباه نکرده‌ایم. دیدن فیلم در تلویزیون‌های هوشمند و فوق پیشرفته‌ی هایسنس، حال و هوای خوبی را به ما می‌تواند هدیه کند. اما در صورتی که فیلم و تصاویری را بر روی تلفن همراه خود دارید، می‌توانید تلفن همراه خود را به تلویزیون هایسنس متصل کنید و سپس تصاویر و ویدئوهای مربوطه را در تلویزیون تماشا کنید. لازم است بدانید که وضوح تصویر و کیفیت نمایش فیلم در این حالت با حداکثر مقدار ممکن صورت می‌گیرد‌.

 • اتصال گوشی به تلویزیون هایسنس با پورت MHL و Slimport: از آنجایی که همه‌ی تبلت ها از کابل HDMI پشتیبانی نمی کنند، در صورتی که از گوشی‌های نسخه‌ی اندرویدی استفاده میکنید، میتوانید از اتصال با بردهای گفته شده استفاده کنید. این اتصال میتواند کیفیت بالا و انتقال همزمان صدا و تصویر را برای شما انجام دهد.
 • اتصال کردن گوشی و تبلت به تلویزیون هایسنس از طریق کابل HDMI: در این روش کافیست که کابل HDMI داشته باشید. با استفاده از این کابل می‌توانید انتقال همزمان صدا و تصویر را با کیفیت بالا از گوشی خود بر روی تلویزیون مشاهده کنید.
 • برای متصل کردن گوشی خود به تلویزیون هایسنس در صورتی که سیستم عامل گوشی شما ios باشد، باید از برنامه Airport Express portable hotspot استفاده کنید.
 • لازم است توجه داشته باشید که راه های گفته شده تنها چند نمونه از راه های ارتباطی موجود است که در بین روش های دیگر کیفیت بهتری را برای ویدئوهای شما به همراه دارد.

نحوه متصل کردن تلویزیون هایسنس به اینترنت

برای متصل کردن تلویزیون هایسنس به اینترنت اقدامات زیر را انجام دهید:

 • وارد گزینه Menu روی کنترل تلویزیون شده و در قسمت Setup گزینه تایید یا ok را بزنید.
 • سپس Wireless Network setup را انتخاب کنید.
 • در این قسمت وارد Internet Protocol setup شده و آن را در حالت Auto setup قرار دهید.
 • پس از گذراندن مراحل فوق، گزینه Access Point select را انتخاب کنید.
 • با مشاهده انواع وایرلس‌ها، وایرلس خود را انتخاب کرده و پسوردتان را بزنید و به اینترنت متصل شوید.

وظیفه موتور پردازشگر در تلویزیون هایسنس چیست؟

موتور پردازشگر در هر وسیله‌ی برقی، وظیفه‌ی اعمال دستور و بررسی آن را برعهده دارد. در واقع می‌توان گفت که موتور پردازشگر شبیه به مغز فعالیت می‌کند. برای به نمایش درآورن تصاویر و فیلم‌ها، موتور پرداشگر تلویزیون هایسنس وظیفه‌ی آنالیز و اعمال دستورات را برعهده دارد. با در نظر گرفتن تمامی این موارد می‌توانید برای اینکه وظایف اصلی و کلی موتور پردازشگر را متوجه شوید، ادامه‌ی مقاله را مطالعه نمایید.

 • موتور پردازشگر تلویزیون هایسنس وظیفه دارد وضوح و کنتراست تصویر را بالا ببرد.
 • موتور پردازشگر باید بتواند تصاویر با گرافیک بالا و انیمیشن های حرفه‌ای را در دستگاه شما قابل اجرا کند و به تلویزیون کمک کند تا بتواند تصاویر و فیلم ها را با وضوح بالاتر به شما نشان دهند.

تلوزیون های برند هایسنس

برند هایسنس از زمانی که تلویزیون‌های سیاه و سفید تولید میکرد تا امروز محصولاتش قطعات منحصر بفردی داشته‌اند و همین موضوع باعث شده که محصولات این شرکت کیفیت فوق‌العاده‌ای داشته باشند. در واقع شرکت هایسنس یک برند تولید قطعات اورجینال است که محصولات صوتی و تصویری آن بهترین کیفیت را دارند. از مهم‌ترین قابلیت‌های تلویزین‌های هایسنس می‌توان به صدای آن اشاره کرد که به وسیله‌ی فناوری‌هایی از جمله دالبی دیجیتال بهبود پیدا کرده است.

این فناوری باعث می‌شود که صدا از تمامی جهات و در حالت‌های مختلف به گوش شنونده برسد و حالت چند بعدی داشته باشد.  شرکت هایسنس در تمامی سال های فعالیت خود از مهندسان و متخصصان با مهارت استفاده کرده و توانسته محصولات خود را نسبت به انتظارات مخاطبین و علم روز دنیا مجهز و به روزرسانی کند. علاوه بر موارد فوق قیمت گذاری منطقی و قابلیت های متفاوتی که دارد، تلویزیون های این برند را به یکی از پر طرفدارترین محصولات موجود در بازار کنونی تبدیل کرده است.

نتیجه گیری از راهنمای استفاده از تلویزیون هایسنس

در این مقاله تمامی موارد مرتبط با استفاده‌ صحیح از تلویزیون هایسنس را بررسی کردیم. همچنین راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون هایسنس را به شما ارائه دادیم. لازم است بدانید که اتفاقاتی مانند ضربه‌ی ناگهانی و سنگین، استفاده از مواد شوینده، تابش مستقیم و بیش از اندازه‌ی نور خورشید و… می‌تواند تلویزیون شما را در معرض خرابی قرار دهد. بدین منظور سعی کنید تلویزیون خود را نسبت به نکات گفته شده نصب و راه اندازی کنید و همچنین نکات لازم برای مراقبت از آن را اعمال نمایید. تمامی موارد ذکر شده به شما کمک میکند تا بتوانید بدون نیاز به آموزش و یا پرسیدن سوال از افراد متعدد بتوانید قابلیت های متفاوت تلویزیون خود را درک کنید و عیب یابی تلویزیون را به راحتی انجام دهید.

با توجه به قیمت این روز های تلویزیون هایسنس بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر تلویزیون هایسنس چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت تلویزیون هایسنس را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت تلویزیون هایسنس خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از تلویزیون هایسنس با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای تلویزیون هایسنس به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون هایسنس توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

15 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. مهدی 01 آذر 1401

  تلویزیون ما شبکه های ۱۲۳ اینا با نیاورد من رفتم بازگشت کارخانه زدم الان بلد نیستم فرکانس میاد با علائم با یه چیز تا ۲۵۸ داره

  پاسخ دادن
 2. غزال 14 آبان 1401

  سلام تلویزیون هایسنس مدل ۲۰۲۲ a62 دیروز خریدم. بعد از مدت تقریبا ۳ تا ۴ ساعت روشن بودن ثانیه شمار خاموش شدن تلویزیون بعد از ۶۰ ثانیه بطور خودکار فعال میشه؟ چطور میشه این مورد رو غیرفعال کنم؟ البته یکسال پیش هم برادرم یک تلویزیون هایسنس خریدن که اون هم این مشکل رو داره؟ تایمر خواب رو هم چک کردیم غیر فعال هست. پیشاپیش ممنونم از پاسخگوییتون

  پاسخ دادن
  صادق کریمی 10 آبان 1401

  ما تلوزیون هایسنس مدل55A7120FS/C2Z1 اما قادر به نصب هیچ برنامه ای نیستیم جز فیلیمیو که در پیش فرض های خود تلوزیون بوده، سیستم عامل ویدا هستش ما چطور میتونی برنامه روی تلوزیون نصب کنیم؟

  پاسخ دادن
  Saeed 30 مهر 1401

  سلام من تلویزیون هایسنس دارم چگونه منو موقع زدن می‌ماند باید ده بار ایکساید بزنم بعضی وقت ها20دقیقه رو صفحه ممنون

  پاسخ دادن
  بردیا 03 خرداد 1401

  سلام حدودا یک سال است دیگر نمیتوانم از آپارات تلویزیون هایسنس استفاده کنم ایکون آپارات میاد ولی امکان بازشدنش نیست لطفاً راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  فرهاد 09 فروردین 1401

  سلام وقت بخیر چطور میتونم تلویزیون رو از این حالت که وقتی فیلم پخش شده مقداری تاریک میشه و همون موقع تلویزیون هم کمی تاریک میشه و سریع بحالت روشن برمیگرده. لطفا راهنمایی کنید. مدل55"____a6

  پاسخ دادن
   صدیقه 17 فروردین 1401

   سلام صدای تلوزیون ما کم شده قبلا روی ۱۵ میزاشتیم ولی الان روی ۸۰ می زاریم همون کیفیت رو داره میشه بگین مشکل از چیه مدل ۴۹ هستش

   پاسخ دادن
    mohsen 28 مهر 1401

    سلام.چرا وقتی تلوزیون رو با موبایل از طریق برنامه خود تلوزیون هم رسانی میکنیم چند دقیقه بعد خود به خود فیلم قط میشه ودر میاد

    پاسخ دادن
  انور 06 فروردین 1401

  بنده رمز خود را فراموش کرده ام تلویزیون ۵۵ هایسنس مدل ۳۰۰۰uw لطفا راهنمایم کنید چیکار کنم

  پاسخ دادن
   علی اصغر 20 فروردین 1401

   منم همین مشکل رو دارم، لطفاً راهنمایی کنید

   پاسخ دادن
  ناصرخانی 08 اسفند 1400

  هنگام اتصال به اینترنت ونگاه کردن فیلم خیلی وقتا صفحه محو میشه وفقط مکان نما هست که ان هم کارنمیکنه.لطفا راهنمایی فرمایید

  پاسخ دادن
   بهزاد 13 فروردین 1401

   سلام تلویزیون من تنظیمات اینترنت ندارم میشه نصب کرد

   پاسخ دادن
  احمد 06 اسفند 1400

  سلام میخوام وای فا رو به تلوزیون رمز که میاد گزینه ستاره رو چطوری وارد کنم

  پاسخ دادن
  محمد پارسا پارسایی 13 بهمن 1400

  سلام میشه نحوه ظبط را بگین ممنون میشم

  پاسخ دادن
  امير 03 آذر 1400

  سلام وقت بخير ، لطف ميكنيد نحوه ي كار كرد برا نصب اپليكيشن هاي مختلف مثل بازار و غيره رو بفرماييد؟ اخه هر كار ميكنم نصب نميشه ممنون

  پاسخ دادن