logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال جنرال الکتریک

علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال جنرال الکتریک
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال جنرال الکتریک به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

انواع لوازم‌خانگی هر روز با امکانات جدید بهبود می‌یابند. نمایشگر یخچال یکی از این امکانات نوین است که بسیاری از یخچال‌های جدید از آن بهره‌مند هستند. این نمایشگرها شامل اعداد و نماد‌هایی هستند که به کمک آن‌ها می‌توان وضعیت کلی یخچال را مشاهده کرد. در این مقاله از آی پی امداد، قصد داریم به یکی از مشکلات متداول نمایشگر یخچال، یعنی خاموش شدن صفحه نمایش و عدم روشن شدن آن پرداخته و به بررسی علت این مشکل بپردازیم و راه‌حل‌های رفع آن را ارائه دهیم. در صورتی‌که بعد از خواندن این مطلب، در رابطه با علت روشن نشدن صفحه نمایش یخچال جنرال الکتریک سوالی داشتید، می‌توانید در قسمت ثبت دیدگاه مقاله یا بخش پرسش‌و‌پاسخ سایت آی پی امداد مطرح کنید تا کارشناسان ما در آی پی امداد راه‌حل‌های مناسب را به شما پیشنهاد دهند.

7 علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال جنرال الکتریک

چرا صفحه نمایش یخچال‌ جنرال الکتریک خاموش می‌شود و چه دلایلی پشت این مشکل است؟ در اینجا می‌توانید تمام عوامل با راه‌حل‌هایی برای اصلاح این موضوع را بیابید.

 1. عدم تعادل دمای یخچال
 2. قطع شدن برق یخچال
 3. خراب شدن حسگر یخساز یخچال
 4. ایراد در ترموستات یخچال
 5. مشکلات برد الکترونیکی یخچال
 6. مشکل از صفحه نمایشگر یخچال
 7. معیوب شدن سیم کشی داخلی

7 علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال جنرال الکتریک

چرا صفحه نمایشگر یخچال جنرال الکتریک خاموش شده است؟

در ادامه به بررسی تمام این دلایل و راه‌حل‌های ممکن برای رفع آن‌ها می‌پردازیم.

1. عدم تعادل دمای یخچال

یخچال جنرال الکتریک دارای قابلیت هوشمندی است که برای هشداردهی به مصرف‌کننده طراحی شده است. یکی از عواملی که ممکن است منجر به خاموش شدن صفحه نمایش یخچال جنرال الکتریک شود، ارتباط نزدیکی با عدم تعادل دمای یخچال دارد. در صورتی که دمای یخچال به‌طور قابل توجهی کاهش یابد و خطر فاسد شدن مواد‌غذایی وجود داشته باشد، قابلیت هشدار دهنده‌ی یخچال احتمال دارد که صفحه نمایش را خاموش کند.

راه‌حل:

 • هر زمان که صفحه نمایش خاموش شد، با استفاده از دماسنج داخلی دمای محیط داخلی یخچال را اندازه‌گیری کنید.
 • اگر دما بیش از 6 درجه سانتیگراد باشد، خطر فاسد شدن مواد‌غذایی وجود دارد و باید بلافاصله تعمیرکار آی پی امداد را مطلع کنید تا اقدامات لازم برای تعمیر یخچال صورت گیرد.

عدم تعادل دمای یخچال

2. قطع شدن برق یخچال

معمولا علت مشکلات لوازم‌خانگی چندان پیچیده نیست. به‌عنوان مثال علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال می‌تواند قطع شدن برق یخچال جنرال الکتریک باشد. در چنین شرایطی موتور و دیگر اجزای یخچال خاموش شده و صفحه نمایش نیز کار نمی‌کند.

راه‌حل:

 • هر زمان که با مشکل خاموش شدن صفحه نمایش مواجه می‌شوید، بهتر است ابتدا وضعیت برق را بررسی کنید تا بفهمید چرا برق قطع شده و علت آن چیست.
 • اگر قطعی در سیستم برق ساختمان رخ داده باشد، باید ابتدا مشخص کنید کدام واحدها قطعی داشته‌اند و یا اگر مشکل به پریدن فیوز مربوط است، باید بررسی کنید که چگونه می‌توانید برق را در اسرع‌وقت وصل کنید تا مواد‌غذایی داخل یخچال فاسد نشوند.

3. خراب شدن حسگر یخساز یخچال

حسگر یخساز یخچال جنرال الکتریک نقش بسیار حیاتی و کاربردی در ساختار یخچال دارد. این حسگر به دلایل مختلفی مانند انسداد خط انتقال آب به حسگر، خرابی اجزا و مشکلات مربوط به ترموستات، انسداد فیلتر و حتی یخ‌زدگی لوله‌های انتقال آب، از دسترس خارج می‌شود و آسیب می‌بیند.

خراب شدن حسگر یخساز یخچال

راه‌حل:

 • در صورت وقوع هر یک از این موارد، یخچال از طریق خاموش شدن صفحه نمایشگر به شما اطلاع می‌دهد که حسگر خراب شده است و نیاز به مداخله‌ یک تعمیرکار فنی و ماهر را دارد.

4. ایراد در ترموستات یخچال

یکی از قطعات مهم و شناخته شده در دستگاه‌های الکترونیکی، ترموستات است. یکی از نشانه‌های جدی خرابی ترموستات، خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال است. ترموستات وظیفه‌ تنظیم گرما را بر‌عهده دارد و در صورتی که دمای موتور از حد مجاز بیشتر شود، ترموستات موتور دستگاه را خاموش می‌کند و هنگامی که سیستم خنک شود، دستگاه را دوباره روشن می‌کند. اگر ترموستات دچار مشکل شود، پیام‌های نادرستی مبنی بر خاموش شدن صفحه نمایشگر دستگاه به بخش برد الکترونیکی و موتور ارسال می‌شود و مشکلات زیادی برای شما پیش می‌آید.

ایراد در ترموستات یخچال

راه‌حل:

 • بدون شک، مشکلات ترموستات یخچال می‌تواند برای شما مشکلات فراوانی ایجاد کند و باید به‌سرعت از یک تکنسین کمک بگیرید.

5. مشکلات برد الکترونیکی یخچال

وظیفه تنظیم تمام فرآیندهای یخچال، بر‌عهده برد الکترونیکی است. در صورتی که برد دستگاه مشکل داشته باشد، عملکرد دستگاه نیز با مشکل مواجه می‌شود و قادر به تصمیم‌گیری درباره فرآیندهای مختلف یخچال نخواهد بود. بنابراین یکی از نشانه‌های خاموش شدن صفحه نمایش یخچال جنرال الکتریک، می‌تواند خرابی برد الکترونیکی باشد.

مشکلات برد الکترونیکی یخچال

راه‌حل:

برای بررسی خرابی برد الکترونیکی یخچال می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

 • یخچال را از برق قطع کنید.
 • یخچال را به سمت جلو بکشید تا به برد الکترونیکی دسترسی پیدا کنید.
 • برای اطمینان از اتصال صحیح سیم‌ها، عکسی از آن‌ها بگیرید تا در صورت نیاز بتوانید آن‌ها را به‌درستی متصل کنید.
 • برد الکترونیکی را جدا کرده و با‌دقت بررسی کرده و اقدام به عیب‌یابی نمایید.

تعمیر برد یخچال این قطعه نیازمند مهارت و دقت بسیار زیادی است. بنابراین بهتر است برای تعمیرات به تکنسین‌های ماهر آی پی امداد مراجعه نمایید.

6. مشکل از صفحه نمایشگر یخچال

یکی از دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال جنرال الکتریک، ممکن است خرابی خود صفحه نمایش باشد. این خرابی ناشی از عوامل مختلفی است، به‌عنوان مثال ضربه، ورود آب به سیستم صفحه نمایش یا فرسودگی ناشی از گذشت زمان.

راه‌حل:

 • در چنین شرایطی، بهترین راه‌حل این است که تعمیرات را تکنسین‌های آی پی امداد بسپارید تا مشکل شما را در اسرع‌وقت حل کنند. اغلب با تعویض قطعات، این مشکل قابل حل است.

7. معیوب شدن سیم کشی داخلی یخچال

هر وسیله‌ی الکتریکی خانگی دارای یک سری سیم‌کشی داخلی است که هرگونه اختلال در عملکرد آن‌ها می‌تواند منجر به عدم کارکرد صحیح یخچال شود. اگر سیم‌ها شل شده یا دچار اتصالات جدی شوند، نمایشگر یخچال جنرال الکتریک کار نخواهد کرد و مشکلات فراوانی به‌وجود خواهد آمد. آسیب دیدن سیم‌ها می‌تواند باعث شود قابلیت‌های دیگری مانند قابلیت لمسی دچار مشکلات جدی شوند.

راه‌حل:

 • بنابراین سیم کشی یخچال باید توسط یک تکنسین ماهر آی پی امداد مورد بررسی قرار گیرد.

جهت تعمیر مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال جنرال الکتریک با کجا تماس بگیریم؟

همانطور که مشاهده می‌کنید، تعمیر صفحه نمایشگر یخچال در اکثر موارد نیازمند دانش فنی و تخصصی است. بنابراین در صورت بروز مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال جنرال الکتریک، بهترین راه‌حل این است که از خدمات تعمیرکاران متخصص و مجرب آی پی امداد استفاده نمایید. شما می‌توانید با پر کردن فرم درخواست آنلاین یا تماس با تعمیرکار حرفه‌ای، مشکلات یخچال خود را حل کنید. همچنین می توانید از طریق شماره 02158941 یا 02191093903 با کارشناسان آی پی امداد تماس حاصل نمایید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
اینستاگرام آی پی امداد