logo logo تعمیر ماشین لباسشویی با ما در تماس باشید 021-58941

تکنولوژی موتور BLDC در ماشین لباسشویی

تکنولوژی موتور BLDC در ماشین لباسشویی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله تکنولوژی موتور BLDC در ماشین لباسشویی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

برای خیلی از افراد بی سرو صدا بودن یک وسیله بسیار مهم است. سروصدا و لرزش زیاد می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد، مخصوصا در خانه‌های امروزی که همگی آپارتمانی هستند و لرزش ماشین لباسشویی علاوه بر آزار ما، همسایه‌ها را نیز اذیت می‌کند. به همین دلیل ماشین لباسشویی‌های بی سرو صدا طرفداران بسیاری دارند. برای داشتن یک وسیله بی سروصدا ما تکنولوژی موتورهای BLDC در ماشین لباسشویی را به شما معرفی میکنیم. برای آشنایی بیشتر و طرز کار این سیستم با مقاله ما همراه باشید.

چرا ماشین لباسشویی سروصدای زیادی دارد؟

عوامل مختلفی در ایجاد سروصدای ماشین لباسشویی نقش دارند، که در هنگام کار کردن سروصدای زیادی ایجاد می‌کنند. در برخی اوقات سروصدای زیاد ماشین لباسشویی به دلایل ساده‌ای مانند تراز نبودن ماشین لباسشویی رخ می‌دهد. البته در نظر داشته باشید که تراز نبودن تنها یک دلیل شایع است، علل دیگری وجود دارند که در اثر نقص فنی به وجود می‌آیند مانند خراب شدن تسمه، نقص در اتصال وزنه‌های بالانس و… ..

ماشین لباسشویی بدون تسمه

خراب بودن تسمه از شایع‌ترین دلایل نقص فنی در ماشین لباسشویی است که در ماشین لباسشویی‌های تسمه دار بسیار دیده می‌شود. این مشکل در ماشین لباسشویی‌های جدید با قابلیت  BLDC این مشکل برطرف شده و دیگر نیازی نیست نگران باشید. این لباسشویی‌ها در بازار به عنوان ماشین لباسشویی‌هایی با اسم دایرکت درایو و یا بدون تمسه شناخته تر هستند. البته به این نوع لباسشویی‌ها گیربکسی نیز معروف هستند.

ماشین لباسشویی گیربکسی چگونه کار می‌کند؟

در این بخش از بررسی تکنولوژی موتور BLDC در ماشین لباسشویی به بررسی نحوه کارکرد لباسشویی گیربکسی می پردازیم.

دیگ شستشو ماشین لباسشویی‌های قدیمی توسط یک تسمه به چرخش درمی‌آید که باعث لرزش و سروصدای زیادی می‌شود. اما در ماشین لباسشویی‌های جدید از موتورهای BLDC استفاده شده که لرزش دستگاه را از بین برده است. اساس کار این ماشین لباسشویی‌ها استفاده از نیروی گیربکسی و مگنتی می‌باشد. در موتورهای  BLDC  دیگر خبری از سایش و فرسودگی تسمه نیست، چون تسمه در این موتورها حذف شده‌اند.

کم صداترین ماشین لباسشویی بازار

اکثر ماشین لباسشویی‌هایی که در بازار هستند از نوع تسمه‌ای می‌باشند. هر چند در ماشین لباسشویی‌های تسمه‌ای بدون تمسه نیز در بازار موجود هستند اما تسمه این لباسشویی‌ها بعد از مدتی پوسیده شده و یا دچار ایراداتی می‌شوند. در نتیجه پوسیدگی تسمه باعث لرزش ماشین لباسشویی خواهد شد. در ماشین لباسشویی‌هایی که دارای موتور BLDC می‌باشند به جای تسمه از نیروی مگنتی و گیربکسی استفاده شده که تا حد زیادی از لرزش ماشین لباسشویی را می‌گیرد. به گونه‌ای اصلا در هنگام کار کردن صدای آن را احساس نخواهید کرد.

ماشین لباسشویی گیربکسی

شاید با شنیدن اسم گیر بکس به روغن کاری آن فکر کنید، اما اصلا این گونه نیست. در ماشین لباسشویی‌هایی که دارای موتور گیر بکسی هستند فاقد چرخ دنده می‌باشند. در ادامه با طرز کار این نوع سیستم و موتورهای  BLDC بیشتر خواهیم پرداخت.

قدرت موتورهای  BLDC در ماشین لباسشویی بی‌صدا

موتورهای  BLDC دارای قدرت زیادی هستند. این نوع ماشین لباسشویی‌ها در هنگام کار اگر به دیگ آن دقت کرده باشید هم قدرت و هم سرعت بالایی دارند. در این نوع ماشین لباسشویی‌های بدون صدا که از موتورهای  قدرتمند  BLDC استفاده شده، البسه‌ها در زمانی کوتاه‌ تا حد قابل توجهی تمیز خواهند شد. در ماشین لباسشویی‌های بی صدا سنسورهایی تعبیه شده که برنامه‌های شستشو را با دقت بسار بالایی انجام میدهند.

مزایای  ماشین لباسشویی با موتورهای BLDC

ماشین لباسشویی‌های بدون صدا دارای مزایای زیادی می‌باشند که یکی از مهمترین و معروف‌ترین مزایای ماشین لباسشویی‌های بدون تسمه راندمان مفید بالای آنها می‌باشد. این نوع ماشین لباسشویی‌ها با تکنولوژی فوق العاده‎ای که در ساخت آنها استفاده شده این قابلیت را دارند، که با قدرت ماکزیمم گشتاور به صورت پیوسته برای مدتی طولانی کار کند، بدون آنکه به ان آسیبی وارد شود.

مزیت بعدی این ماشین لباسشویی‌ها قدرت کنترل پذیری برای هر میزان از چرخش و قدرت برای شستشو است. ماشین لباسشویی‌های بدون تسمه از مکانیزم فیدبک استفاده شده که بهترین چرخش مطلوب را می‌توان با آن تنظیم کرد.

6 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. سمیه 03 خرداد 1401

  سلام وقت بخیر آیا ماشین لباسشویی پاکشوما بدون تسمه هستند؟

  پاسخ دادن
   پرهام 10 آبان 1401

   خیر ، تسمه دار ، اما Bldc هستند .

   پاسخ دادن
 2. حمیدرضارفیع نژاد 13 اسفند 1400

  با سلام خدمت خوانندگان محترم. با افتخار به استحضار میرسانم که فناوری موتورهای bldc در محصولات جدید شرکت پاکشوما هم مورد استفاده قرا گرفته که برگ زرین دیگری از افتخارات مجموعه خانواده بزرگ پاکشوما است.

  پاسخ دادن
  تحریریه آی پی امداد 12 آبان 1400

  نه دوست عزیز مطلب بدون تسمه هستش. ؛ موتورهای bldc که با حذف زغال و استفاده از نیروی جذب مگنت کاربران را برای همیشه از معضلاتی مثل سایش، اصطکاک و خرابی تسمه آسوده کرده است. که در واقع بدون تسمه هستند و کاربران رو از لرزش و صدای لباسشویی هم راحت نموده

  پاسخ دادن
  ت 12 آبان 1400

  شما دارید اشتباه میکنید.bldc موتور تسمه ای بدون زغاله. مثل موتور جدید لباسشویی بوش.

  پاسخ دادن
   مهرزاد 29 تیر 1401

   Bldc یعنی بدون زغال و دی سی که دایرکت درایو و تکنولوژی تسمه دار بدون زغال شامل میشه

   پاسخ دادن