logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

تنظیم فشار دستگاه اسپرسوساز

comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله تنظیم فشار دستگاه اسپرسوساز به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

اکثر قهوه خورها اسپرسو را به سایر روش های قهوه ترجیح می دهند و شاید این به دلیل غلظت بالای قهوه اسپرسو باشد و شاید در این میان علت فشار کم دستگاه اسپرسوساز برایتان مهم باشد. در این مقاله از آی پی امداد به نکات بسیار مهمی مانند طرز استفاده از اسپرسو ساز و طریقه تنظیم فشار دستگاه اسپرسوساز اشاره خواهیم کرد.

خلاصه ای از نحوه تنظیم فشار دستگاه اسپرسوساز

کاربران گرامی آی‌ پی امداد، برای اینکه وقت کمتری از شما بگیریم، در این قسمت خلاصه ای چگونگی تنظیم فشار دستگاه اسپرسوساز را مطرح کرده ایم.

دلیل فشار کم دستگاه اسپرسوساز
 • فشار در فرآیند تهیه اسپرسو بسیار مهم است.
 • میزان فشار با زمان دم کردن اسپرسو رابطه معکوس دارد.
نحوه استفاده از اسپرسو ساز
 • دکمه پاور را فشار دهید تا دستگاه روشن شود.
 • چراغ مربوط به روشن شدن دستگاه به رنگ قرمز روشن می شود و با جوش آمدن آب و رسیدن آب به دمای لازم، چراغ زرد می شود.
 • پس از انتخاب دکمه بخار و آب در حال جوش، می توانید نوشیدنی را گرم کنید یا کف شیر را در اسپرسو تهیه کنید.
 • می توانید از یک سری نازل پلاستیکی برای نگه داشتن قسمت پایین شیر استفاده کنید.
چگونگی تنظیم فشار دستگاه اسپرسوساز
 • ابتدا دومین دکمه از سمت راست و آخرین دکمه از چپ را با یکدیگر و به صورت همزمان فشار دهید تا ثانیه شمار شروع به چشمک زدن کند.
 • سپس دکمه دوم از سمت راست دستگاه را فشار دهید و زمانی که به ثانیه مورد نظر رسید، آن را رها کنید تا تنظیم شود.

طرز استفاده از اسپرسو ساز

قهوه ساز یکی از دستگاه هایی است که در بین مدم زیاد استفاده می شود. بسیاری از افرادی که قهوه ساز خریده اند به دنبال دفترچه راهنمای قهوه ساز هستند. بنابراین در ادامه این فصل به نحوه استفاده از اسپرسوساز می پردازیم، لازم به ذکر است که تقریبا تمامی برندهای اسپرسوساز همانند هم هستند و می توانید از این راهنمای استفاده برای هر برندی استفاده کنید:

 • برای این کار ابتدا دکمه پاور را فشار دهید تا دستگاه روشن شود.
 • سپس چراغ مربوط به روشن شدن دستگاه به رنگ قرمز روشن می شود و با جوش آمدن آب و رسیدن آب به دمای لازم، چراغ زرد می شود.
 • پس از انتخاب دکمه بخار و آب در حال جوش، می توانید نوشیدنی را گرم کنید یا کف شیر را در اسپرسو تهیه کنید.
 • می توانید از یک سری نازل پلاستیکی برای نگه داشتن قسمت پایین شیر استفاده کنید.

طرز استفاده از اسپرسو ساز

علت فشار کم دستگاه اسپرسوساز

همانطور که گفتیم میزان فشار با زمان دم کردن اسپرسو رابطه معکوس دارد. فشار در فرآیند تهیه اسپرسو بسیار مهم تلقی می شود، بنابراین نام اسپرسو را انتخاب کردند که به معنای ساخته شده با فشار است. در اثر فشار، رنگ کرم روی قهوه نقش می بندد که به آن کرما می گویند. خامه از چربی ها و روغن های موجود در قهوه به دست می آید و اغلب دلیل کیفیت قهوه است.

علت فشار کم دستگاه اسپرسوساز

معمولاً لوازم خانگی 9 برابر فشار واقعی به قهوه وارد نمی کنند، اما شرکت های تولید کننده این دستگاه ها سعی می کنند دستگاه خود را به سیستم فشار مجهز کنند تا بتوانند 9 برابر فشار واقعی به قهوه وارد کنند. وقتی یک اسپرسو درست می‌ کنید، عوامل زیادی مانند آب، دما، تازگی دانه‌ ها، درجه آسیاب و درجه برشته شدن روی کیفیت و طعم قهوه تاثیر می‌ گذارند، اما اگر می‌خواهید قهوه باکیفیت عالی داشته باشید، به 9 بار نیاز دارید.

طریقه تنظیم فشار دستگاه اسپرسوساز

برخی از کاربران سوالاتی در مورد کنترل فشار اسپرسوساز مطرح کرده اند که در ادامه به طریقه تنظیم فشار دستگاه اسپرسوساز می پردازیم:

 • وقتی اسپرسو ساز را روشن می کنید، چراغ برای مدتی چشمک می زند و شنیدن صدای تیک تیک در دستگاه کاملا طبیعی است پس زیاد نگران نباشید و فکر نکنید که دستگاه خراب است.
 • پس از روشن کردن دستگاه، صبر کنید تا آب به اندازه کافی گرم شود. اگر بالای دستگاه را لمس کنید، متوجه می شوید که بویلر آب را گرم کرده است. حالا قهوه را داخل دسته گروپ بریزید و درجه حرارت را تنظیم کنید و دسته گروپ را ببندید تا عصاره گرفته شود.
 • نکته ای که خوب است به آن توجه کنید سوزن روی فشارسنج است که هنگامی که دست گروپ روی آن نیست، به هیچ وجه تکان نمی خورد و این امری طبیعی است بنابراین برای تغییر فشار اسپرسوساز باید ابتدا آن را تنظیم کنید تا فشار به فشارسنج بیاید.
 • نکته مهم در تنظیم فشار اسپرسو می تواند آسیاب مناسب آن باشد که در صورتی که آسیاب قهوه به اندازه باشد، فشار سنج عددی مابین ۱۵ تا ۲۰ را نشان خواهد داد.
 • با این دستگاه حتی می توانید عصاره گیری را تنظیم کنید، یعنی زمانی که دکمه عصاره گیری را فشار می دهید، به طور پیش فرض از 18 تا 25 ثانیه استخراج انجام می شود.
 • نحوه تنظیم اسپرسوساز به این صورت است که دومین دکمه از سمت راست و آخرین دکمه از چپ را با هم فشار می دهیم تا ثانیه شمار شروع به چشمک زدن کند.
 • سپس دکمه دوم از سمت راست را فشار دهید و زمانی که به ثانیه مورد نظر رسید، آن را رها کنید.
6 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. بیتا 27 دی 1401

  سلام اسپرسو ساز صنعتی دارم بعد از یخبندان اخیر که لوله ها ودستگاه یخ زد پس از چند روز دستگاه رو روشن کردم همه چی نرماله اتومات میکنه فشار هم خوبه فقط درجه فشار پمپ‌بیحرکت روی شماره ۲ ایستاده .مشکلش چیه؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 27 دی 1401

   سلام ممكنه خود فشارسنج خراب شده باشد. بايد البته اول شير برقی را چك كنيد اگر سالم بود فشارسنج خراب شده

   پاسخ دادن
 2. محمد 25 دی 1401

  سلام دستگاه من گاستروبک هستش بعد یک شات قهوه زدن بار دوم ک عصاره گیری میکنم دستگاه صدای عجیبی میده یعنی دوبار پشت هم نمیشه اسپرسو زد ی کم ک صبر میکنم درست میشه مثلاً 5دیقه،ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 25 دی 1401

   سلام مدل دستگاهتون رو بفرماييد

   پاسخ دادن
  آزاده 10 دی 1401

  سلام روزبخیر اپرسوساز مباشی 2015 خریدم از ایتدا درجه فشار سنج بالاتر از صفر می ایسته . معمولا رووی 40 هست ضمنا قهوه داغ نیست موقع خروج فقط گرمه. آیا راهی برای تنظیم فشار روی صفر وجود داره ؟ اگر پاسخ بدی ممنون میشم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 10 دی 1401

   سلام عزيز اگر دستگاه شما فشارسنج داره يعنی شير برقی داره و بايد آسياب ريز صنعتی خريداری كنيد. اگر آسياب مناسب باشد هم كرمای فهوه خوب ميشه و هم دمای قهوه

   پاسخ دادن