021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

تفاوت کاپوچینو و نسکافه چیست؟

تفاوت کاپوچینو و نسکافه چیست؟
تفاوت کاپوچینو و نسکافه چیست
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

بسیاری از افراد در مراجعه به یک کافی شاپ یک نوشیدنی ثابت را سفارش میدهند و برای امتحان کردن یک نوشیدنی گرم جدید ریسک آن را نمیپذیرند شاید هم از ترکیبات انواع نوشیدنی ها بی خبر بوده و یا فرق بین دو نوشیدنی را نمیدانند و ترجیح میدهند چیزی را سفارش دهند که طعمی آشنا برایشان دارد، مانند بسیاری از افراد که تفاوت بین کاپوچینو و نسکافه را نمیدانند، اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که در هنگام مطالعه منو به تفاوت کاپوچینو با نسکافه چیست؟ فکر میکنید پس در ادامه با ما همراه باشید تا از چندین جهت این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه این پرسش که تفاوت کاپوچینو با نسکافه چیست برای شما نیز مطرح است به شما توصیه می کنیم تا در این بخش با ما در آی پی امداد همراه باشید.

تفاوت کاپوچینو با نسکافه چیست؟

شاید بسیاری از افراد از این موضوع بی اطلاع باشند که کاپوچینو یک نوشیدنی است اما نسکافه در واقع نام یک شرکت است که قهوه های فوری را تهیه میکند ولی قهوه فوری در ایران به نام نسکافه شناخته میشود پس تا اینجا اصلیترین تفاوت کاپوچینو و نسکافه را متوجه شدیم.

فرق بین کاپوچینو و نسکافه چیست؟

شاید برای متوجه شدن بهتر این موضوع نیاز باشد ابتدا به تفکیک بدانیم که نسکافه و کاپوچینو هر کدام به چه نوشیدنی هایی گفته میشود که در ادامه برایتان این دو را توضیح  خواهیم داد پس از آن به شرح فرق بین کاپوچینو و نسکافه میپردازیم:

  • نسکافه چیست؟ نسکافه ها در واقع قهوه های فوری تولید کارخانه نسکافه اند که در ایران با این نام شناخته میشوند و محتویات آن کامل بوده و نیاز به اضافه کردن چیزی به آنها نیست و میتوان با یک لیوان آب داغ آن را مخلوط کرده و سپس نوش جان نمایید.
  • کاپوچینو چیست؟ کاپوچینو نیز به پودری از پیش ساخته در مارک های گوددی و یا تورابیکا در بازار موجود هستند گفته میشود البته این کاپوچینو های موجود در بازار به صورت بسته بندی کاپوچینو های اصلی نیستند زیرا کاپوچینوی اصلی با اسپرسو آماده میشود و در آن شیر و خامه استفاده میشود.

تا اینجا متوجه تفاوت در محتویات این دو نوشیدنی به صورت آماده شدیم اما اگر شما قصد تهیه کاپوچینو را به صورت اصولی دارید باید حتما این کار را با گرفتن شات از دستگاه اسپرسوساز انجام دهید، سپس به آن کف شیر و خامه نیز اضافه کنید.

طعم کاپوچینو و نسکافه چه تفاوتی دارد؟

در مورد مقایسه طعم کاپوچینو و نسکافه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • با توجه به اینکه ترکیباتی به عنوان ترکیبات نوشیدنی نسکافه به طور جدا وجود ندارد و قهوه های فوری با افزودن مقداری شکر در بسته بندی نسکافه خوانده میشود انتظار طعم خیلی واقعی از آن نمیتوان داشت زیرا نسکافه ها قهوه هایی برای استفاده همه افراد با ذائقه های مختلف بوده و در تولید آن به ملایم بودن طعم آن برای همه رسیدگی شده است.
  • اگر برای استفاده از کاپوچینو از بسته بندی های آماده در بازار استفاده میکنید در این مدل کاپوچینوها چیزی که بیشتر توجه شما را جلب خواهد کرد عطر و رایحه کاپوچینو است.
  • اما اگر به کمک یک دستگاه اسپرسو ساز اقدام به تهیه کاپوچینو مینمایید میتوانید طعم واقعی و تلخی اسپرسو را در کنار کف شیر به همراه خامه بچشید.

تفاوت میزان کافئین درکاپوچینو و نسکافه چقدر است؟

تفاوت میزان کافئین واقعی در مقایسه بین کاپوچینو ونسکافه در صورتی که کاپوچینو با دستگاه اسپرسو ساز تهیه گردد بدین صورت است که میزان کافئین کاپوچینو از میزان کافئین نسکافه بیشتر خواهد بود اما اگر هر دو از نوع بسته بندی های موجود در بازار باشند از نظر میزان کافئین تفاوت چندانی نخواهند داشت.

طرز تهیه کاپوچینو و نسکافه چه تفاوت هایی دارد؟

در هنگام تهیه نسکافه شرکتی کافی است که شما پودر را داخل یک لیوان آب داغ ریخته ومخلوط نموده و نوش جان کنید، در مورد کاپوچینوهای موجود در بازار به شکل بسته بندی نیز شما باید پودر را با آب داغ مخلوط کنید با این تفاوت که در کاپوچینو بسته بندی یک بسته کوچکتر نیز چسبیده  به بسته بزرگتر وجود دارد که روی محتویات درون لیوان ریخته میشود. اما طرز تهیه کاپوچینو با دستگاه اسپرسو ساز متفاوت بوده و شما نیاز دازید در ابتدا اسپرسو را از دستگاه گرفته سپس کف شیر و خامه را روی آن ریخته، که طرز تهیه کاپوچینو و نسکافه در این زمان تفاوت بیشتری خواهد داشت.

 نتیجه گیری از تفاوت کاپوچینو و نسکافه

تفاوت های بین دو نوشیدنی که پایه هر دو آنها یک ماده میباشد تنها در نحوه مخلوط کردن آنها با مواد دیگر و یا میزان آبی است که در آن مخلوط میشوند مانند تفاوت کاپوچینو و نسکافه که همانطور که در مقاله بالا توضیح دادیم تفاوت در اضافه کردن کف شیر و خامه در کاپوچینو بود، که همین امر باعث ایجاد تفاوت هایی در طعم نوشیدنی ما نیز خواهند شد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست