تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

Rating: 3.9/5. From 20 votes.
Please wait...

آموزش تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی مشکلی متداول برای تعمیر جاروبرقی میباشد ، از این حیث آی.پی امداد در صدد آمده است به آموزش تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بپردازد ، در نظر داشته باشید که چنانچه نیاز به تعمیر جاروبرقی ، تعویض سیم جمع کن جاروبرقی و یا تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی داشتید با شماره های زیر در سراسر تهران تماس حاصل نمایید .

امروزه اغلب شرکت های تولید کننده جاور برقی سیم های برق خود را با طراحی یک ویژگی خاص امکان جمع شدن می دهند تا از گزند آسیب های مختلف در امان باشد.

در اصل سیم جاروبرقی یکی از قسمت هایی از جارو برقی است که هر چند شاید خیلی اهمیت آن به چشم نیاید ولی در صورت خرابی و مشکل دار شدن می تواند باعث مشکلاتی شود که حتی متصور نمی شوید.

معمولا در زمان خرابی سیم جمع کن جارو برقی به متخصص باید مراجعه شود اما در هر صورت چنانچه خود شما هم کمی تخصص در موضوع تعمیرات لوازم خانگی داشته باشید شاید به راحتی بتوانید این قطعه را تعمیر کنید. در ادامه ما راهکاری ساده را برای شما بیان می کنیم تا بتوانید به راحتی اقدام به تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی و یا حتی تعویض سیم جمع کن جاروبرقی بکنید.

سیم جمع کن یکی از اعضا مشترک در بین بسیاری از لوازم الکترونیکی ومکانیکی امروزی است.  در قسمت الکترونیکی سیم جمع کن ها کابل برق و دو شاخه  و پ

آموزش تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی
آموزش تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

لاتین های اتصال برق به حلقه های مسی و همچنین شاخک های انتقال برق به داخل جارو برقی را داریم  و قسمت مکانیکی ان پایه های نگه دارنده و خود رول سیم جمع کن و ریل های دوار را داریم.

سیم جمع کن ها به این ترتیب عمل می کنند که قسمت آخر سیم به کنتاکت ها متصل می شود  و کنتاکت ها نیز خودشان به ریل های دوار متصل شده اند . رول یا چرخ قرقره ای سیم جمع کن حامل این ریل ها است یعنی ریل ها به این رول وصل شده اند . وقتی سیم را بیرون می کشید این رول یا قرقره به گردش در می آید . به منظور عدم قطع اتصال  برق موتور با شبکه در این هنگام شاخک های ثابت  که به دو ریل پایین و بالا متصل شده اند ( یکی به پایینی و دیگری به بالایی)  در تمام حال شکل خود را حفظ می کنند و به دلیل داشتن خاصیت فنری  باعث می شوند که سیم جمع کن خیلی راحت و بدون گیر بچرخد و با دریافت برق و انتقال آن به داخل جارو برقی موتور آن را روشن می کنند .

توضیح و شناخت روال کار سیم جمع کن در تعمیر سیم جمع کن جارو برقی بسیار تاثیر گذار است. در کل اگر کمی آشنایی با این سیستم پیدا کنید در بین 10 تا 30 دقیقه می توانید اقدام به تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بکنید.

تعمیر و یا تعویض سیم جمع کن جارو برقی

برای اینکه مشکل سیم جمع کن جارو برقی را حل کنید باید ابتدا درب سیم جمع کن را با پیچ گوشتی به آرامی باز کنید. البته در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان نباید جارو برقی به برق باشد.

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی
تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

سپس سیم را کاملا باز کنید . مدل های قرقره یا رول  و ریل ها ممکن است در جارو برقی های مختلف با هم تفاوت داشته باشد ولی همه این جارو برقی ها دارای این ریل ها و رول ها هستند.

سیم جارو برقی باید به دو قسمت تقسیم شده باشد و به دو طرف ریل هدایت شده باشد. برای جدا کردن سیم ها به موتور جاروبرقی باید دسترسی داشته باشد . برای این کار باید به خوبی اگر گرد و غباری بر روی سیم ها نشسته آن را پاک کنید تا سیم ها را به خوبی ببینید .

سیم جمع کن جاروبرقی دارای یک فیوز شیشه ای 250 ولت و 8 آمپر برای تغذیه برد کنترل می باشد و در انتها نیز یک ترمز یا اهرم ترمز تعبیه شده تا در هنگام رسیدن سیم به انتها فشاری به فیوز و اتصال سیم وارد نشود.

ابتدا باید به آرامی سیم فیوز شیشه ای جارو برقی که به سیم جمع کن متصل شده است را جدا کنید. سپس سیم جمع کن را از جای خود باز کرده و خارج کنید. دو سیم که معمولا یکی به رنگ روشن و دیگری به رنگ تیره است را می بینید که بوسیله دو پیچ به بدنه جارو برقی و قسمت موترو مهار شده اند. این سیم ها را باز کنید و سیم جدید را در جای آن ببندید. سیم روشن به جای سیم روشن و سیم تیره به جای سیم تیره .

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی
تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

درست همانند سیم قبلی فیوز برقی را به برق متصل کنید و سیم ها را به ریل ها وصل کنید . سپس باید دوباره رول را که بصورت خشابی اغلب از جای خود خارج می شوند در جای خود جای بزنید و ترمز را تنظیم کنید .

اکنون با اتصال برق باید سیم جمع کن شروع به جمع کردن سیم بکند .

در نظر داشته باشید که همه سیم جمع کن ها به یک شکل نیستند و ممکن است ساختمان آنها کمی با هم متفاوت باشد به همین منظور بهتر است برای تعمیر سیم جمع کن جارو برقی خود از یک تعمیر کار مجرب جاروبرقی خدمات دریافت نمایید .

گاها مشکل سیم جمع کن های جارو برقی از خود  سیم جمع کن و خوردگی و یا شکستگی رول نیست و ممکن است موتور آن اگر مجهز به موتور باشد بسوزد و یا ضعیف شود و اگر از فیوز شیشه ای بهره می گیرد تنها ممکن است خود فیوز سوخته باشد . برای این کار قبل از اقدام به باز کردن رول یا قرقره جاروبرقی باید ابتدا فیوز و اتصال برق را تست کنید و اگر از سلامت این دو اطمینان پیدا کردید به سراغ رول و ریل ها بروید.

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی پارس خزر

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی پارس خزر تخصص میخواهد و شما عزیزان برای استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی پارس خزر میتوانید کلیک نمایید ، تا با استفاده از قطعات فابریک ، ضمانتنامه رسمی و تعمیرکار مجرب جاروبرقی ، دیگر نیازی به تعویض سیم جمع کن جاروبرقی پارس خزر نداشته باشید و با هزینه کمتر با تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی پارس خزر خود به مانند روز اول به همان راحتی استفاده نمایید . آی.پی امداد کلیه هزینه تعمیرات جاروبرقی ، اعم از هزینه تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی را تحت پوشش قرار داده است تا دیگر دغدغه ای در این امور نداشته باشید .

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بوش

سیم جمع کن جاروبرقی بوش گران میباشد و لازم است بدانید که تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بوش مقرون به صرفه است ، اما در صورتیکه شما از خدمات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش استفاده نمایید تا با استفاده از قطعات فابریک به همان راحتی روز اول از آن استفاده نمایید .

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی ال جی

آی.پی امداد به شما تعمیر سیم جمع کن ال جی را تا تعویض آن پیشنهاد میکند ، چونکه چنانچه از خدمات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی استفاده نمایید ، دیگر نیازی به پرداخت هزینه گزاف و تعویض سیم جمع کن جاروبرقی ال جی نخواهید داشت .

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی سامسونگ

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی سامسونگ در کارگاه مجهز آی.پی امداد زیر نظر تعمیرکار جاروبرقی سامسونگ انجام میگردد ، تا دیگر نیازی به پرداخت هزینه گزاف بابت تعویض سیم جمع کن جاروبرقی سامسونگ نخواهید داشت و بدانید که با استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سامسونگ در مجموعه آی.پی امداد در هزینه های خود صرفه جویی مینمایید .

شما می توانید همواره و تنها با یک تماس با تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آی پی امداد در کمترین زمان خدمات عیب یابی و تعمیر انواع جاروبرقی را از ما دریافت کنید.

از بزرگترین محاسن استفاده از خدمات تعمیرگاه مجاز جاروبرقی آی پی امداد استفاده از اصلی ترین قطعات و لوازم یدکی اورجینال می باشد که بهترین انتخاب برای هر عیب جارو برقی از جمله خرابی سیم جمع کن جارو برقی می باشد.

ما تعمیر جارو برقی شما را به مدت یک سال ضمانت می کنیم و در صورتیکه عضو گروه مشتریان ما شوید از تخفیفات همیشگی برای تعمیر انواع لوازم خانگی و تعمیر انواع جارو برقی بهره مند خواهید شد.

خدمات 24 ساعته به همه مناطق تهران و استفاده از کادری مجرب و آموزش دیده و تعمیر در محل مشتری با قطعات اورجینال تعهد ما به مشتریان خودمان می باشد.

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی در شمیرانات تهران

1 : شمیرانات ، اقدسیه ، آجودانیه ،داراباد ، سوهانک ، تجریش و…

(20 خط ):26154968

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی در شمال تهران

2 : شمال ، نیاوران ، زعفرانیه ، ولنجک ، الهیه ، جردن ، انرزگو ، پاسداران ، دروس ، شریعتی ، دولت ، ظفر ، میرداماد ، هروی و …

(20 خط ):22729703

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی در غرب تهران

3 : غرب ، آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، تهرانسر و …

(20 خط ):44840509

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی در شمال غربی تهران

4 : کوی فراز ، بوعلی ، میدان کتاب ، شهرداری و…

(20 خط ):88986181

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی در شهرک غرب و سعادت آباد تهران

5 : شهرک غرب و سعادت آباد

5_88972002

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی در مرکز تهران

6 : مرکز ، یوسف آباد ، فاطمی ، گیشا ، امیر آباد ، شهرآرا ، مطهری ، عباس آباد و…

(20 خط ):88959591

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی در شرق تهران

7 : شرق ، تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و …

(20 خط ):77170036

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی در جنوب تهران

8 : جنوب ، انقلاب ، آزادی ، جمهوری ، نازی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر و …

(20 خط ) :66715774

شما عزیان برای مشاهده صفحه آموزش تعمیرات جاروبرقی میتوانید کلیک نمایید تا اطلاعات خود را در قسمتهای مختلف آموزش تعمیرات جاروبرقی غنی نمایید . ضمنا در نظر داشته باشید برای تهیه قطعات جاروبرقی میتوانید به صفحه فروش قطعات جاروبرقی آی.پی امداد مراجعه نمایید تا با قیمت عمده خرید تک نمایید .

 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.