تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

تاریخ انتشار: 16 فروردین 1397 دسته بندی: آموزش تعمیرات جاروبرقیآموزش تعمیرات لوازم خانگی 1 دیدگاه
تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

آموزش تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی مشکلی متداول برای تعمیر جاروبرقی است، از این حیث آی.پی امداد در صدد آمده است به آموزش تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بپردازد، در نظر داشته باشید که چنانچه نیاز به تعمیر یا تعویض سیم جمع کن جاروبرقی داشتید با شماره های زیر در سراسر تهران تماس حاصل نمایید.

امروزه اغلب شرکت های تولید کننده جاروبرقی سیم های برق خود را با طراحی یک ویژگی خاص امکان جمع شدن می دهند تا از گزند آسیب های مختلف در امان باشد.

در اصل سیم جاروبرقی یکی از قسمت هایی از جاروبرقی است که هر چند شاید خیلی اهمیت آن به چشم نیاید ولی در صورت خرابی و مشکل دار شدن می تواند باعث مشکلاتی شود که حتی متصور نمی شوید.

معمولا در زمان خرابی سیم جمع کن جاروبرقی به متخصص باید مراجعه شود اما در هر صورت چنانچه خود شما هم کمی تخصص در موضوع تعمیرات لوازم خانگی داشته باشید شاید به راحتی بتوانید این قطعه را تعمیر کنید. در ادامه ما راهکاری ساده را برای شما بیان می کنیم تا بتوانید به راحتی اقدام به تعمیر یا حتی تعویض سیم جمع کن جاروبرقی کنید.

سیم جمع کن یکی از اعضا مشترک در بین بسیاری از لوازم الکترونیکی و مکانیکی امروزی است. در قسمت الکترونیکی سیم جمع کن ها کابل برق و دو شاخه  و پلاتین های اتصال برق به حلقه های مسی و همچنین شاخک های انتقال برق به داخل جاروبرقی را داریم  و قسمت مکانیکی آن پایه های نگه دارنده و خود رول سیم جمع کن و ریل های دوار را داریم.

آموزش تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی
آموزش تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

سیم جمع کن ها به این ترتیب عمل می کنند که قسمت آخر سیم به کنتاکت ها متصل می شود  و کنتاکت ها نیز خودشان به ریل های دوار متصل شده اند . رول یا چرخ قرقره ای سیم جمع کن حامل این ریل ها است یعنی ریل ها به این رول وصل شده اند . وقتی سیم را بیرون می کشید این رول یا قرقره به گردش در می آید . به منظور عدم قطع اتصال  برق موتور با شبکه در این هنگام شاخک های ثابت  که به دو ریل پایین و بالا متصل شده اند ( یکی به پایینی و دیگری به بالایی)  در تمام حال شکل خود را حفظ می کنند و به دلیل داشتن خاصیت فنری  باعث می شوند که سیم جمع کن خیلی راحت و بدون گیر بچرخد و با دریافت برق و انتقال آن به داخل جاروبرقی موتور آن را روشن می کنند .

توضیح و شناخت روال کار سیم جمع کن بسیار تاثیر گذار است. در کل اگر کمی آشنایی با این سیستم پیدا کنید در بین 10 تا 30 دقیقه می توانید اقدام به تعمیر کنید.

تعمیر و تعویض سیم جمع کن جاروبرقی

برای اینکه مشکل سیم جمع کن جاروبرقی را حل کنید باید ابتدا درب سیم جمع کن را با پیچ گوشتی به آرامی باز کنید. البته در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان نباید جاروبرقی به برق باشد.

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی
تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

سپس سیم را کاملا باز کنید. مدل های قرقره یا رول  و ریل ها ممکن است در جاروبرقی های مختلف با هم تفاوت داشته باشد ولی همه این جاروبرقی ها دارای این ریل ها و رول ها هستند.

سیم جاروبرقی باید به دو قسمت تقسیم شده باشد و به دو طرف ریل هدایت شده باشد. برای جدا کردن سیم ها به موتور جاروبرقی باید دسترسی داشته باشد. برای این کار باید به خوبی اگر گرد و غباری بر روی سیم ها نشسته آن را پاک کنید تا سیم ها را به خوبی ببینید.

سیم جمع کن جاروبرقی دارای یک فیوز شیشه ای 250 ولت و 8 آمپر برای تغذیه برد کنترل می باشد و در انتها نیز یک ترمز یا اهرم ترمز تعبیه شده تا در هنگام رسیدن سیم به انتها فشاری به فیوز و اتصال سیم وارد نشود.

ابتدا باید به آرامی سیم فیوز شیشه ای جاروبرقی که به سیم جمع کن متصل شده است را جدا کنید. سپس سیم جمع کن را از جای خود باز کرده و خارج کنید. دو سیم که معمولا یکی به رنگ روشن و دیگری به رنگ تیره است را می بینید که بوسیله دو پیچ به بدنه جاروبرقی و قسمت موتور مهار شده اند. این سیم ها را باز کنید و سیم جدید را در جای آن ببندید. سیم روشن به جای سیم روشن و سیم تیره به جای سیم تیره.

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی
تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

درست مانند سیم قبلی فیوز برقی را به برق متصل کنید و سیم ها را به ریل ها وصل کنید . سپس باید دوباره رول را که به صورت خشابی اغلب از جای خود خارج می شوند در جای خود جای بزنید و ترمز را تنظیم کنید.

اکنون با اتصال برق باید سیم جمع کن شروع به جمع کردن سیم بکند.

در نظر داشته باشید که همه سیم جمع کن ها به یک شکل نیستند و ممکن است ساختمان آنها کمی با هم متفاوت باشد به همین منظور بهتر است برای تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی خود از یک تعمیر کار مجرب جاروبرقی خدمات دریافت نمایید.

گاها مشکل سیم جمع کن های جاروبرقی از خود  سیم جمع کن و خوردگی و یا شکستگی رول نیست و ممکن است موتور آن اگر مجهز به موتور باشد بسوزد و یا ضعیف شود و اگر از فیوز شیشه ای بهره می گیرد تنها ممکن است خود فیوز سوخته باشد. برای این کار قبل از اقدام به باز کردن رول یا قرقره جاروبرقی باید ابتدا فیوز و اتصال برق را تست کنید و اگر از سلامت این دو اطمینان پیدا کردید به سراغ رول و ریل ها بروید.

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی پارس خزر

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی پارس خزر تخصص می خواهد و شما عزیزان برای استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی پارس خزر میتوانید کلیک نمایید تا با استفاده از قطعات فابریک، ضمانتنامه رسمی و تعمیرکار مجرب جاروبرقی، دیگر نیازی به تعویض سیم جمع کن جاروبرقی پارس خزر نداشته باشید و با هزینه کمتر مانند روز اول به همان راحتی استفاده نمایید. آی.پی امداد کلیه هزینه تعمیرات جاروبرقی را تحت پوشش قرار داده است تا دیگر دغدغه ای در این امور نداشته باشید.

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بوش

سیم جمع کن جاروبرقی بوش گران می باشد و لازم است بدانید که تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بوش مقرون به صرفه است. اما در صورتی که شما از خدمات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش استفاده نمایید تا با استفاده از قطعات فابریک به همان راحتی روز اول از آن استفاده نمایید.

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی ال جی

آی.پی امداد به شما تعمیر سیم جمع کن ال جی را تا تعویض آن پیشنهاد می کند، چون که چنانچه از خدمات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی استفاده نمایید، دیگر نیازی به پرداخت هزینه گزاف و تعویض سیم جمع کن جاروبرقی ال جی نخواهید داشت.

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی سامسونگ

تعویض سیم جمع کن جاروبرقی سامسونگ در کارگاه مجهز آی.پی امداد زیر نظر تعمیرکار جاروبرقی سامسونگ انجام می گردد تا دیگر نیازی به پرداخت هزینه گزاف نخواهید داشت و بدانید که با استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سامسونگ در مجموعه آی.پی امداد در هزینه های خود صرفه جویی می نمایید.

شما می توانید همواره و تنها با یک تماس با تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آی پی امداد در کمترین زمان خدمات عیب یابی و تعمیر انواع جاروبرقی را از ما دریافت کنید.

از بزرگترین محاسن استفاده از خدمات تعمیرگاه مجاز جاروبرقی آی پی امداد استفاده از اصلی ترین قطعات و لوازم یدکی اورجینال می باشد که بهترین انتخاب برای هر عیب جاروبرقی از جمله خرابی سیم جمع کن جاروبرقی می باشد.

ما تعمیر جاروبرقی شما را به مدت یک سال ضمانت می کنیم و در صورتی که عضو گروه مشتریان ما شوید از تخفیفات همیشگی برای تعمیر انواع لوازم خانگی و تعمیر انواع جاروبرقی بهره مند خواهید شد.

خدمات 24 ساعته به همه مناطق تهران و استفاده از کادری مجرب و آموزش دیده و تعمیر در محل مشتری با قطعات اورجینال تعهد ما به مشتریان خودمان می باشد.

تعمیرات سیم جمع کن جاروبرقی در شمیرانات تهران

1 : شمیرانات ، اقدسیه ، آجودانیه ،داراباد ، سوهانک ، تجریش و…

(20 خط ):26154968

تعمیرات سیم جمع کن جاروبرقی در شمال تهران

2 : شمال ، نیاوران ، زعفرانیه ، ولنجک ، الهیه ، جردن ، انرزگو ، پاسداران ، دروس ، شریعتی ، دولت ، ظفر ، میرداماد ، هروی و …

(20 خط ):22729703

تعمیرات سیم جمع کن جاروبرقی در غرب تهران

3 : غرب ، آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، تهرانسر و …

(20 خط ):44840509

تعمیرات سیم جمع کن جاروبرقی در شمال غربی تهران

4 : کوی فراز ، بوعلی ، میدان کتاب ، شهرداری و…

(20 خط ):88986181

تعمیرات سیم جمع کن جاروبرقی در شهرک غرب و سعادت آباد تهران

5 : شهرک غرب و سعادت آباد

5_88972002

تعمیرات سیم جمع کن جاروبرقی در مرکز تهران

6 : مرکز ، یوسف آباد ، فاطمی ، گیشا ، امیر آباد ، شهرآرا ، مطهری ، عباس آباد و…

(20 خط ):88959591

تعمیرات سیم جمع کن جاروبرقی در شرق تهران

7 : شرق ، تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و …

(20 خط ):77170036

تعمیرات سیم جمع کن جاروبرقی در جنوب تهران

8 : جنوب ، انقلاب ، آزادی ، جمهوری ، نازی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر و …

(20 خط ) :66715774

شما عزیان برای مشاهده صفحه آموزش تعمیرات جاروبرقی میتوانید کلیک نمایید تا اطلاعات خود را در قسمتهای مختلف آموزش تعمیرات جاروبرقی غنی نمایید . ضمنا در نظر داشته باشید برای تهیه قطعات جاروبرقی میتوانید به صفحه فروش قطعات جاروبرقی آی.پی امداد مراجعه نمایید تا با قیمت عمده خرید تک نمایید .

1 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
avatar
هاشمی 15 اسفند 1398

نحوه باز کردن درب سیم جمع کن جارو برقی سپاهان جهت رفع گیر در خروج سیم آنرا توضیح دهید

پاسخ دادن
پیشگیری از ویروس کرونا