021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیر لباسشویی در تهران با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

بوگیر ماشین لباسشویی

بوگیر ماشین لباسشویی
بوگیر ماشین لباسشویی
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

هر آنچه باید درباره بوگیر ماشین لباسشویی بدانید در این مقاله از آی پی امداد شرح داده ایم.

استفاده از بوگیر برای از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

یکی از مشکلاتی که افراد به هنگام استفاده از ماشین لباسشویی دارند ، بو دادن آن و انتقال آن به لباس ها می باشد. این مشکلی است که ممکن است برای هر ماشین لباسشویی به وجود آید که البته باعث آن خود شما هستید. در این مقاله سعی داریم شما را با عوامل ایجاد کننده بوی نامناسب در ماشین لباسشویی و همچنین نحوه استفاده از بوگیر ماشین لباسشویی آشنا سازیم.

در ضمن شما می توانید در صورت نیاز به سرویس ماشین لباسشویی و یا تعمیر آن با آی.پی امداد تماس بگیرید. این نمایندگی سعی دارد با استفاده از تکنسین هایی کاربلد و همچنین ارائه خدمات درجه یک متقاضیان را در کمک کند تا مشکلات به وجود آمده در لوازم خانگی خود علی الخصوص ماشین های لباسشویی را برطرف نمایند.

توجه: آی.پی امداد کلیه خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی های برندهای مختلف را ارائه می کند. برای تعمیر ماشین لباسشویی مورد نظر خود کلیک کنید:

عوامل ایجاد کننده بوی بد در ماشین های لباسشویی

اگر برای بار چندم است که از ماشین لباسشویی خود استفاده می کنید و متوجه بوی بد آن شده اید که به لباس ها هم انتقال پیدا کرده و آنها را هم بد بو کرده است ، توصیه می کنیم این موضوع را جدی بگیرید. زیرا :

 • دستگاه ماشین لباسشویی شما تبدیل به محل زندگی میکروارگانیسم هایی چون انواع میکروب و باکتری و کپک و … شده است.
 • این امر علاوه بر ایجاد بوی بسیار بد در دستگاه باعث می شود تا میکروب ها به لباس های داخل آن نیز سرایت پیدا کرده و به این ترتیب موجب بروز بیماری هایی چون حساسیت های پوستی شود.

توجه: این مسأله در کودکان ممکن است حادتر باشد و آسیب های جدی به آنها وارد کند.

شاید این سوال برای شما به وجود آید که بوی بد ماشین لباسشویی از کجا به وجود آمده و چگونه می توان آن را از بین برد؟ پاسخ این سوال استفاده از روش های خانگی و یا بهره گرفتن از انواع بوگیر ماشین لباسشویی می باشد.

توجه :در ادامه علت به وجود آمدن بوی بد در ماشین لباسشویی را به صورت مختصر آورده ایم. برای توضیحات بیشتر به مقاله رفع بوی بد ماشین لباسشویی مراجعه کنید.

 1. عدم رسیدگی به ماشین لباسشویی
 2. خارج نکردن لباس ها از ماشین لباسشویی به صورت فوری
 3. عدم وجود تهویه مناسب هوا در ماشین لباسشویی بعد از اتمام کار دستگاه
 4. عدم تمیزکاری پمپ تخلیه
 5. عدم تمیزکاری جاپودری ماشین لباسشویی

رفع بوی بد دستگاه با بوگیر ماشین لباسشویی

بعد از این که منشأ بوی بد لباس ها و یا بوی متعفن موجود در آشپزخانه شناسایی شد ، احتمالاً بیشتر کاربران نمی دانند که چکار باید کرد. اما نگران نباشید ما در این قسمت از مقاله انواع روش های برطرف کردن بوی بد دستگاه را ذکر کرده و به صورت مفصل درباره ویژگی ها و نحوه استفاده از بوگیر ماشین لباسشویی توضیح خواهیم داد. روش های مقابله با این معضل در دو دسته طبقه بندی شده اند:

 1. استفاده از روش های خانگی
 2. استفاده از محصولات تجاری برای بوگیری لباسشویی

از بین بردن بوی دستگاه بدون استفاده از بوگیر لباسشویی

شما می توانید :

 1. با تخلیه فوری دستگاه از لباس های شسته شده
 2. باز گذاشتن درب دستگاه بعد از فرایند شستشو
 3. توجه وضعیت به جاپودری ، پمپ تخلیه و لاستیک اطراف درب ماشین لباسشویی
 4. خشک نگه داشتن سبد داخلی دستگاه

از ایجاد بوی بد در لباسشویی جلوگیری کنید.

اما در صورت بروز این مشکل اگر دسترسی به بوگیر ماشین لباسشویی ندارید ، می توانید از روش های زیر استفاده نمایید :

 • با مخلوط دو ماده سرکه و جوش شیرین با هم و ریختن آن در لباسشویی و تنظیم دستگاه در حالت خود تمیز شوندگی بوی بد آن را از بین ببرید.
 • از مخلوط مواد سفید کننده با آب استفاده شود.
 • استفاده از برنامه شستشو با آب گرم که در خود دستگاه وجود دارد نیز این بو را از بین ببرید.

نحوه استفاده از بوگیر ماشین لباسشویی

مواد تجاری تولید شده برای از بین بردن بوی ماشین لباسشویی که با عنوان بوگیر ماشین لباسشویی و یا خوشبو کننده ماشین لباسشویی شناخته می شود یکی از بهترین و نتیجه بخش ترین روش های از بین بردن بوی بد دستگاه می باشد.

توجه: از آن جایی که استفاده از موادی چون وایتکس ممکن است باعث خوردگی و ایجاد زنگ زدگی در سبد لباسشویی شود، توصیه می شود از این مواد جهت رسوب زدایی و رفع بوی بد استفاده گردد.

 • بوگیر لباسشویی در بازار در دو حالت محلول و قرص وجود دارد.
 • برای استفاده از محلول های بوگیر کافی است آن را در بخش هایی چون جا پودری، ورودی و خروجی آب، درب دستگاه و دیگ لباسشویی و … اسپری کنید و سپس درب دستگاه را ببندید.
 • این کار باعث از بین رفتن تمامی میکروب ها و باکتری ها و سایر میکروارگانیسم های موجود در ماشین لباسشویی شده و به این ترتیب بوی بد دستگاه از بین خواهد رفت.
 • از قرص های بوگیر ماشین لباسشویی هم می توانید در داخل جاپودری استفاده کنید.
 • نیز میتوانید آن را در داخل محفظه دیگ دستگاه قرار داده و با تنظیم آن بر روی یکی از برنامه های شستشو ، موجب پخش آن در تمامی قسمت ها شوید.
 • با این کار نیز بوی بد ماشین لباسشویی به صورت کامل رفع خواهد شد.

نتیجه گیری از مقاله بوگیر و خشبو کننده ماشین لباسشویی

اگر نمیدانستید که برای رفع بوی بد لباسشویی چه باید کرد ، با خواندن این مقاله متوجه شدید که یکی از راهکارها استفاده از بوگیری یا همان خوشبوکننده لباسشویی است ، در ضمن لازم است بدانید که تمیز نگه داشتن قطعات و جرم گیری لباسشویی میتواند به این معضل پایان دهد و دیگر نگران بوی بد لباسشویی خود نباشید.

اگر به هر دلیلی در ماشین لباسشویی خود با مشکل مواجه شده اید و یا به طور کلی دستگاه شما کار نمی کند ، یا نیاز به جرم گیری دارید حتماً برای تعمیر آن به یک نمایندگی معتبر مراجعه فرمایید. بهترین گزینه برای این کار آی.پی امداد می باشد. زیرا این مرکز از تکنسین هایی ماهر برخوردار است که می توانند دستگاه های معیوب شما را در کمترین زمان و با دقت بالایی عیب یابی کرده و نسبت به تعمیر آن اقدام نمایند.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست