021-58941 تماس
Logo

ویدیو ساخت پمپ باد با موتور یخچال

comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین بخش به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

در یک خانه اگر ابزارهای کاربردی کامل تر باشند، در موارد نیاز حسابی به کمک مان می‌آید. کمپرسور باد از آن دسته ابزارهایی است، که کاربردهای مختلفی دارد، اما تهیه یک کمپرسو نیازبه صرف هزینه بالایی دارد. در ویدیو ساخت پمپ باد با موتور یخچال شما می توانید با یک کمپرسوریخچال از کار افتاده به راحتی پمپ باد بسازید.

افرادی که دست به آچار هستند، از ساخت همچین ابزارهایی استقبال می کنند. ساخت کمپرسور باد هم برای همچین افرادی مثه آب خوردن است. البته کسانی که بخواهند آن را درست کنند کار چندان ساختی نیست، کافیست تا با این ویدیو در مجموعه تعمیرات لوازم خانگی تا انتها با ما همراه باشید.

نحوه کارکرد کمپرسور یخچال

موتور یخچال یا همان کمپرسور هوا را فشرده می کند. کمرسور یخچال سه لوله وردی هوا، خروجی هوا و پردازش (ورد و خروج روغن) مجزا دارد. همچنین موتور یخچال دارای پیستون، میلنگ و سوپاپ است، که میلنگ توسط کمپرسور به چرخش در می آید. چرخش هم باعث می شود پیستون مانند یک تلمبه عمل نماید.

فیلم آموزش ساخت پمپ باد با موتور یخچال

در ویدئو ساخت پمپ باد با موتور یخچال با نحوه ساخت پمپ باد از طریق یک کمپرسور یخچال آشنا می‌شوید. چنانچه با دیدن این فیلم قصد داشتید کمپرسور باد درست کنید، حتما نکات ایمنی را در ساخت آن رعایت نمایید. در صورتی هم که توانایی جداسازی کمپرسور یخچال را از بدنه آن نداشتید، از یک کارشناس متخصص بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد. دلیلش هم آن است که با جداسازی غیر اصولی گاز مضری از یخچال خارج می شود که برای سلامتی مضر می‌باشد.

تجهیزاد مورد نیاز برای ساخت کمپرسور هوا با کمپرسور یخچال

برای ساخت این دستگاه شما نیاز به وسایل زیر دارید:

 • کپرسور یخچال
 • چاقو
 • دستکش
 • مینی فرز
 • اسپری رنگ مشکی
 • بست فلزی
 • پیچ گوشتی
 • شیلنگ موتور باد
 • نوار چسب کاغذی

با تهیه وسایل فوق و مشاهده این ویدئو می توانید با کمپرسور یخچال یک پمپ باد کاربردی درست کنی. چنانچه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه همین مطلب مطرح نمایید.

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. علی فرخنده 04 دی 1400

  میشه با برق ۱۲ راه اندازی کرد.برای خودرو تو مسافرت میشه استفاده کرد

  پاسخ دادن
   کورد 17 فروردین 1401

   نه داداش فقط ۲۲۰ ولت روشن میشه با دستگاه ۱۲ ولت به ۲۲۰ میشه روشن کرد

   پاسخ دادن