021-58941 تماس
Logo
توسط عباس عاشوری مطرح شده

علت سوختن بیش از اندازه خازن اسپیلت

با سلام و احترام علت سوختن بیش از اندازه خازن کولر اسپلیت تولیپس 32 هزار چیست و علت بکار بردن سه عدد خازن 60 میکرو فاراد همراه با رله روی سر خازن چیست؟ فقط سوختن بیش از اندازه خازن توی این مورد پیش اومده، و در ضمن تمام شرایط برای خازن مناسب هست مانند ولتاژ و جریان و مکان مناسب و داری تهویه خوب و زیر سایه بان مناسب و کمپرسور داری شرایط مناسبی هست و ایرادی ندارد که علت سوختن خازن از کمپرسور باشد.

9 پاسخ به این سوال داده شده

 1. آی پی امداد 06 بهمن 1399

  درود کاربر گرامی، علت سوختن بیش از اندازه خازن اسپیلت مربوط به ولتاژ برق بالا میباشد. خازن به مانند فیوز عمل میکند و اگر فشار بیش از حد وارد شود این اتفاق می افتد. ولتاژ برق و اتصالی در کولرگازی را بررسی نمایید.

 2. عباس عاشوری 06 بهمن 1399

  با سلام مجدد خدمت شما. چرا در کولر گازی اسپلیت 32 هزار تولیپس از سه عدد خازن استفاده شده

   آی پی امداد 06 بهمن 1399

   خازن حتما مربوط به کمپرسور نیست، احتمال دارد مربوط به فن یا قطعه دیگری که احتمال سوختن داشته باشد، تعبیه شده است.

  عباس عاشوری 06 بهمن 1399

  با سلام خدمت مهندس عزیز. من خودم تعمیر کار و نصاب کولر گازی هستم و ساکن بندر عباس و با انواع و اقسام کولر کار کردم تنها کولری که سه عدد خازن 60 میکرو فاراد داره همین مدل هست و دو تا از خازن ها مانند خازن شوک هست که رله بعد از راه اندازی کمپرسور خازن از مدار خارج میشه و من دوتا از خازن ها رو از مدار خارج کردم با یکی خازن بازم زود به زود خازن میسوزه البته قبل هم که با سه خازن بوده بازم میسوخت زود به زود در ضمن ولتاژ برق هم کاملا سالم هست و محافط برق داره

   آی پی امداد 07 بهمن 1399

   سلام، اون خازن ها در حین استارت در مدار میاد. با یک هارداستارتر هم مشکل حل میشد. دلیل 3 خازن ولتاژ کم برای راه اندازی کمپرسور و تداوم در استارت ها است. به این دلیل خازن ها اضافه شده که در هر زمانی دستگاه استارت بزند که به شرایط محیطی هم مرتبط است.

  عباس عاشوری 07 بهمن 1399

  با تشکر از شما و سایت آپی امداد اگر محبت کنید نقشه برق 32 هزار تولیپس برام بفرستید ممنون میشم در صورت امکان.

  عباس عاشوری 18 بهمن 1399

  با سلام. علت خطای 4c ماشین لباسشویی سامسونگ چیست و در ضمن ماشین لباسشویی نو خریداری شده و مشکلی توی مسیر آب وجود ندارد که این خطا میاد در ضمن در بعضی از برنامه ها ماشین کار می کند و در بعضی از برنامه ها ماشین کار نمی کند و خطای 4c می‌زند و در زمان خاموش بودن درب ماشین قفل شده و تا مقداری آب باز شده و مخزن آب گیری می‌شود

  ارسلان زاهدی 18 خرداد 1400

  سلام .وقت بخیر کولر اسپیلت ۲۴ پاناسونیک دارم دم به دقیقه خازن میسوزوه لطفا اگه میشه راهنمایی کنید مشکل چیه

   آی پی امداد 18 خرداد 1400

   سلام، دستگاه اتصالی دارد، کمپرسور یا برد آمپر میکشد

پاسخ شما

پاسخ خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست