021-58941 تماس
Logo
توسط محمد حسین نیرین مطرح شده

ثابت نشدن دمای یخچال الکترواستیل

با سلام و احترام خدمت کارشناس آی پی امداد، یخچال فریزر الکترواستیل بنده چند روزی است دچار مشکلی به شرح زیر شده است. دمای یخچال به عدد تعیین شده نمی‌رسد و ثابت نمی‌شود. دمای یخچال روی عدد ۳ درجه تنظیم شده است، ولی دما بر روی اعداد ۶ تا ۸ درجه چشمک زن می‌ماند و به دمای تعیین شده نمی‌رسد. این در حالی است که دمای فریزر بر روی عدد -۱۹ ثابت می‌شود. برای امتحان دمای یخچال را بر روی -۲ درجه قرار داده و ویژگی سوپرکول را فعال کردم، پس از چند ساعت دمای یخچال به ۰ درجه رسید و پس از آن که دمای تنظیم شده رو روی +۲ قرار دادم، در این عدد (+۲) ثابت شد، ولی به محظ غیر فعال کردن سوپرکول باز دما به ۶ تا ۷ درجه باز گشته و در حالت چشمک زن قرار گرفت. قابل ذکر است که در تمامی این مراحل فریزر به درستی کار کرده و در دمای تنظیم شده ثابت می‌شود. همچنین سرمای مطلوب داشته و یخ‌دان به طور کامل کار می‌کند. با تشکر

7 پاسخ به این سوال داده شده

 1. آی پی امداد 13 خرداد 1399

  درود کاربر گرامی، علت ثابت نشدن دمای یخچال الکترواستیل مربوط به سنسور محیطی است ولی بابت مشکل دستگاه شما باید به بررسی سنسور محیطی و فن داخل فریزر بپردازید و در صورت نیاز اقدام به تعویض نمایید.

 2. حسین 19 تیر 1400

  من هم همین مشکل رو دارم فن موتور رو هم عوض کردم باز مشکل برطرف نشد سنسور دمای داخل یخچال هم تست کردم کاملا درست عمل میکنه

   آی پی امداد 19 تیر 1400

   برودت کم شده؟

  ذبیح 24 مرداد 1400

  یخچال منم ب همین مشکل امروز خورده دما روی ۸ تنظیم است اما نشانگر دما روی ۱۱ چشمک زن است دلیل خرابی چیه؟

  سعيد سهيلي 26 مرداد 1400

  سلام. ممنون راهنمایی های شما... من یخچال فریزر دو قلو سامسونگ دارم حدودا ۱۲ سال. ۳ سال قبل اواپراتور یخچال تعویض شد و شارژ گاز انجام گرديد. از اون موقع خنکی یخچال کم شده و خودم دماسنج دقیق داخل یخچال گذاشتم و عدد ۱۲ رو نشون میده. نمایشگر یخچال هم روی ۹ می‌ماند و با کم کردن دمای نمایشگر، سریع به ۹ برمی‌گردد. بنظرم یخچال مدام کار می‌کند و به ندرت خاموش می‌شود. میشه راهنمایی کنید؟

   آی پی امداد 26 مرداد 1400

   سلام؛ شارژ گاز و سنسور (در صورت داشتن) باید چک بشه.

  آی پی امداد 17 مهر 1400

  کاربران گرامی، برای مشکل ثابت نشدن دمای یخچال الکترواستیل ابتدا بررسی نمایید تا سنسور محیطی سالم باشد و سپس اگر برودت داخل یخچال یا فریزر در حال کم شدن است، باید به دنبال علت خرابی در قطعات و یا نشتی گاز بپردازید. اگر سوالی در این زمینه دارید، از همین طریق با کارشناسان آی پی امداد در ارتباط باشید و برای تعمیرات یخچال الکترواستیل میتوانید از خدمات آی پی امداد بهره مند شوید.

پاسخ شما

پاسخ خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
همکاری با ما
برای اخذ نمایندگی از آی پی امداد در سراسر کشور کلیک نمایید
اخذ نمایندگی